» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
934 / 1133
»»

Senior Dev ::

Nevem v čem je fora da se ohišje pa naroči ekstra in to v Sloveniji. Ohišja naj ne bi imela prevelike teže zato tudi pri poštnini ko že imaš polno enih stvari ni neke razlike.

Zgodovina sprememb…

Gejspodar ::

Senior Dev je izjavil:

Nevem v čem je fora da se ohišje pa naroči ekstra in to v Sloveniji. Ohišja naj ne bi imela prevelike teže zato tudi pri poštnini ko že imaš polno enih stvari ni neke razlike.


Iz Nemčije pride naročilo potem v dveh škatlah, za kar zaračunajo dvojno poštnino.

Senior Dev ::

Gejspodar je izjavil:

Senior Dev je izjavil:

Nevem v čem je fora da se ohišje pa naroči ekstra in to v Sloveniji. Ohišja naj ne bi imela prevelike teže zato tudi pri poštnini ko že imaš polno enih stvari ni neke razlike.


Iz Nemčije pride naročilo potem v dveh škatlah, za kar zaračunajo dvojno poštnino.

Potem pa ja. To je dodatnih cca. 15€ pri mailboxde. Pri nas je poštnina 5€, razlika v ceni je 10€ zelo hitro tako da tam tam. :D

Horas ::

@Tilen88 čist spregledal, my bad!

Tilen88 ::

Sej ni nobenega problema. Je bil pa moj ssd ki sem ga kupil pri markosoft dobavljen direkt iz e-misije tam je celo za samo 107€,.. kar pomoje ni bad deal.

Yoni ::

T-h-o-r je izjavil:

Yoni je izjavil:

A je to redna praksa, da je ta GLS tako počasen? Saj razumem, da malo denarja malo muzike, ampak vseeno...

Včeraj dobil iz mailboxa mail, plačal v roku 10 min. Potem je trajalo do zvečer, da je speljalo z mesta, zdaj že od popoldne ždi v skladišču na Madžarskem in predvidevam, da bo tam počakalo jutrišnji dan.
Mi je žal, da nisem dal par € več in raje izbral UPS.

ups je ful slabši


Skoraj da ne verjamem. Paket se od vceraj ni premaknil in bo vikend ocitno prezivel sredi Madzarske.

Res samo upam, da ne bom dobil samo kupa crepinj.

D3m ::

Bi pa v SLO vzel. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Reaper ::

Gejspodar je izjavil:

Senior Dev je izjavil:

Nevem v čem je fora da se ohišje pa naroči ekstra in to v Sloveniji. Ohišja naj ne bi imela prevelike teže zato tudi pri poštnini ko že imaš polno enih stvari ni neke razlike.


Iz Nemčije pride naročilo potem v dveh škatlah, za kar zaračunajo dvojno poštnino.


Jaz sem dobil vse skupaj v eni večji škatli. V njej so bile vse komponente + ohišje v svoji škatli.

Tilen88 ::

Ja je za ryzen 3700 dovol 1x esp al se stavi še +4 ?

Yoni ::

D3m je izjavil:

Bi pa v SLO vzel. :)


Dati 100+€ vec slovenskim trgovcem ali tvegati, da dobis pc v obliki crepinj... Tezka odlocitev. ;)

mulc007 ::

Reaper je izjavil:



Jaz sem dobil vse skupaj v eni večji škatli. V njej so bile vse komponente + ohišje v svoji škatli.


Katero ohišje si naročil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mulc007 ()

__Devil__ ::

Jaz sem naročil ohišje na mlacom od Fractal Design Meshify C belo z steklenim oknom v ponedeljek pa je že bilo danes tukaj vendar me ni bilo doma, tako da bo jutri. Najprej sem hotel naročit na funtech pa ni šlo izbrati plačila po povzetju zato sem jim pisal mail pa se bi dalo vseeno zmenit za plačilo po povzetju, a sem bil neučakan in sem zato dal 2€ več na mlacom za ohišje. Ali kdo ve kako dolgo se čaka na komponente iz ComputerUniverse? V ponedeljek zjutraj sem oddal naročilo s plačilom preko kartice, včeraj še je pisalo "Payment Pending" danes pa piše "Waiting for authorisation", ali kdo ve kaj to pomeni?

Kako dolgo ste čakali na naročilo iz ComputerUniverse?

Horas ::

Tilen88 je izjavil:

Sej ni nobenega problema. Je bil pa moj ssd ki sem ga kupil pri markosoft dobavljen direkt iz e-misije tam je celo za samo 107€,.. kar pomoje ni bad deal.


drgač pa ni neke razlike med 970 pa 970plus. mislim da je minimalna

Reaper ::

mulc007 je izjavil:

Reaper je izjavil:



Jaz sem dobil vse skupaj v eni večji škatli. V njej so bile vse komponente + ohišje v svoji škatli.


Katero ohišje si naročil?


Vzel sem NZXT H510. Sem pa čakal naročilo skoraj 3 tedne, kljub temu, da je bil max dobavni rok ene izmed komponent okvirno 4 delovne dni. Je bilo pa vse dobavljeno ok in dela bp. Edino mi noče ComputerUniverse poslati kuponov za 2 igri v sklopu AMD kampanje. Njihov odgovor je, da akcija velja samo v Nemčiji, kar ni res. AMD ni bil v pomoč, sem jim pisal.

MAX34216 ::

vratmatra je izjavil:

MAX34216 je izjavil:

Kaj pravite na tale build... glede na predloge nekaj postov nazaj...
Je to to za dobrega jurčka? Nvme disk vidim da je bil zjutraj pod 100eur, zdajle je pa 120...
https://www.mindfactory.de/shopping_car...


Izgleda vredu, ohišje še predvidevam da boš vzel pri nas?
Pa jaz bi samo HDD zamenjal za 2tb, ali še bolje 4tb, ne poznam sicer podrobnosti tega WD Black, ki si ga izbral, ampak za kakšnih 10€ več dobiš 4TB BarraCudo ki je popolnoma zadovoljiva za igre / arhiv.


Tako je, ohišje pri nas. To me še zanima ja, glede HDD-ja, do sedaj sem vedno pristaš WD-jev, sploh black serija je super hitra in zanesljiva.
Hvala za pomoč.

hmm? ::

Kupujem Ultra wide predvsem za delo - office. Koliko gledam dejansko za ta namen ni nič boljšega na trgu kot U4919DW? Glede na ceno in "zastarelo tehnologijo" morda nakup ni ravno "best buy"? Je na vidiku kakšen nov model v tej kategoriji za 2020?

DarwiN ::

U4919DW ne moreš vezat z besedo "zastarelo", narekovaji gor ali dol. V 2020 verjetno ne bo nič novega. Mogoče kaj najavijo konec leta, ko bodo zunaj GPUji s HDMI 2.1 in DP 2.0 - recimo kakšna takšna 32:9 pošast z resolucijo 7680x2160, ampak potem bo minilo še pol leta, preden se dejansko pojavijo na policah, tko da - mogoče kdaj v 2021 za 3500€. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

hmm? ::

Ok, bom pac kupil tega, ce je ze tak :) ce sem dobro gledal pa tale samsung ni najboljsi za office rabo, ker je prevec ukrivljen?

DarwiN ::

Monitor takšne velikosti mora bit dovolj ukrivljen, sicer ne bi videl do robov.. Če bi namesto tega kupil 3 ločene manjše monitorje, bi stranska dva tudi postavil pod določenim kotom, a ne. :D

Pa ta Dell je kvečjemu premalo ukrivljen s svojo 3800R ukrivljenostjo.. Sorodni Samsungov model C49RG90 ima ~2x večjo ukrivljenost 1800R.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Tilen88 ::

Horas je izjavil:

Tilen88 je izjavil:

Sej ni nobenega problema. Je bil pa moj ssd ki sem ga kupil pri markosoft dobavljen direkt iz e-misije tam je celo za samo 107€,.. kar pomoje ni bad deal.


drgač pa ni neke razlike med 970 pa 970plus. mislim da je minimalna


Ja pikič + ma na preformancu pa novejše modelno leto,.. sam za tako ceno zakaj pa ne :P

K0l1br1 ::

Yoni je izjavil:

Dati 100+€ vec slovenskim trgovcem ali tvegati, da dobis pc v obliki crepinj... Tezka odlocitev. ;)
Niti ni tako težka. Nemci nimajo problemov s tem, da pošljejo nov kos, pošta pa je pošta, če pelje iz Slovenije ali pa iz Nemčije. Razlika je samo ta, da iz Nemčije prej dobiš, pa manj se norca iz ljudi in njihovega denarja delajo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Horas ()

Yoni ::

K0l1br1 je izjavil:

Yoni je izjavil:

Dati 100+€ vec slovenskim trgovcem ali tvegati, da dobis pc v obliki crepinj... Tezka odlocitev. ;)
Niti ni tako težka. Nemci nimajo problemov s tem, da pošljejo nov kos, pošta pa je pošta, če pelje iz Slovenije ali pa iz Nemčije. Razlika je samo ta, da iz Nemčije prej dobiš, pa manj se norca iz ljudi in njihovega denarja delajo.


Kaj pa vem... So mi ravnokar poslali pokvarjeno matično in/ali procesor...

D3m ::

Prej pokvarjeno matično.

Se pač zgodi.

Je pa to šola za naslednjič.
|HP EliteBook|R5 6650U|

matobeli ::

Nazadnje ko so menj poslali DOA leptop so ga brez težav menjali z novim, plačali poštnino v nemčijo in bili precej hitri pri komunikaciji.

Približno isti šmorn kot pri naših.

edi45 ::

osebno sem vedno rajše naročal iz nemčije(mindfactory). Pri računalniku sem povprečno prišparal 300-400€ včasih tudi več, odvisno od vrednosti računalnika, seveda je govora o mašinah za cca 2500€ ali več, če sem pa vzel na firmo pa sem že v samem štartu dobil brez DDV. Tudi pri reklamacijah ni bilo težav, je bilo dosti prej urejeno kot pri naših klovnih s tem da so mi krili poštnino v obe smeri. Sam sem skuril grafično po 3 mesecih zaradi navijanja GTX 980 Ti, ki je bila takrat 730€ in so mi takoj menjali za novo, brez da bi staro preverili, nazaj sem tudi poslal Asus Z170 Deluxe plato 2 krat in sem dvakrat dobil novo, prav tako rame in razer tipkovnico. Pri nas pa te jebejo v glavo tudi 45 delovnih dni in na koncu ni nič rešeno. Edina stresna stvar pri vsem tem pa je ta ku*čev nesposoben UPS in njihovi neverjetni vozniki.

bluefish ::

bluefish je premaknil sporočila v Računalnik z Ryzen 5 se ne zažene.

MrStein ::

Zadnjič sem en servis pri nas imel ENO LETO. (imam dokumentacijo od inšpektorata, če kdo dvomi)

Trenutno pa sem v servisnem postopku, kjer sem napako prijavil avgusta. Še vedno ni rešeno.

Gre seveda za naše serviserje.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

krefi ::

Midfactory posilja v Slo se vedno ?
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

hojnikb ::

direktno ne.
#brezpodpisa

MrStein ::

Pošilja pravnim osebam, fizičnim pa ne (lahko pa na kakega posrtednika v Nemčiji ali morebiti v drugi državi).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

krefi ::

Iz kje pa naročate ?
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

Horas ::

funtech

matobeli ::

Computeruniverse, lahko naročajo tudi fizične osebe, cene nemške, sicer malo višje kot mindfactory (ampak ne v vseh segmentih), boljša izbira od MF, dober support.

igorpec ::

computeruniverse, amazon.de, reichelt.de

Tilen88 ::

A kdo od vas uporablja AIO za CPU? Izkušnje ?

hojnikb ::

Just.... Don't.
#brezpodpisa

MaticKregar ::

Kateri disk naj vzamem?
https://www.mimovrste.com/trdi-diski-hd...

ali

https://www.mimovrste.com/trdi-diski-hd...

Disk bo za zraven ssdja, za kakšne filme itd....

igorpec ::

MaticKregar je izjavil:

Kateri disk naj vzamem?
https://www.mimovrste.com/trdi-diski-hd...

ali

https://www.mimovrste.com/trdi-diski-hd...

Disk bo za zraven ssdja, za kakšne filme itd....


Morda nobenega od teh dveh? Vzemi raje kakšen WD Red.

Prejšna serija ST3000 je bila daleč najbolj pokvarljiva. Sam sem imel dva in 100% failure rate po par letih uporabe "za filme" :)

MaticKregar ::

lil Gap0 ::

Kateri amd procesor in matično ploščo priporočate za gaming, najbolši p/p, za produkte bi porabil 250€-350€...
Hvala

Reaper ::

Ryzen 7 2700 ali 2700X, plata po želji, kakšna MSI Tomahawk Max se priporoča, če se ne motim. Jaz sem vzel Asus ROG Strix Gaming F. Okvirno znotraj tvojega budgeta.

Glugy ::

krefi je izjavil:

Midfactory posilja v Slo se vedno ?

Preko mailboxde dobiš nemško pošto; potem pa z to pošto se prijaviš ( vse ti piše tm ) pa ti pošljejo na nemško skladišče; pol ti pa to skladišče pošlje v Slovenijo. Večina stvari je do 20 eurov stroškov pošiljaja v Slovenijo; pomembno je da naročiš na Mindfactory po polnoči da je zastonj pošiljanje če je nad 150€ vrednost.

Han ::

mojmaliponi ::

Zivjo, ker sem ze neki casa iz HW scene me zanina, kaj priporocate do 800€ v SLO (kolega se noce zajebavat z mailboxom) za igranje igric in osnovno uporabo Autocada in podobnih programov?

Hvala za pomoč in lep dan.
ASRock H170 Pro4S | 16GB Corsair Vengeance | Intel Core i5 6600
2000GB WD Blue WD20EZRZ | be quiet! Silent Base 600 |
4096MB Gigabyte GeForce GTX 980 Windforce

Reaper ::

Tale Youtube video lahko pomaga pri izbiri komponent. Vsebuje komponente, ki se po navadi predlagajo za best price / performance nakup trenutno.

yayo ::

Pozdravljeni. Če se komu ljubi zgubljati nekaj časa v mojo korist bi predlagal domačo nalogo. Fantaziram o nakupu nove gamerske mašine do cene 1500 evrov.
Kupil bi sestavljen PC, ker v trenutni fazi svojega življenja nimam v bistvu nič prostega časa. (razen tiste ure, dveh, ki jih posvečam igranju) Okvirno sem razmišljal:
Ryzen 5 3600 + kak custom hladilnik, kateri?
Grafika GTX2070 Super ali RX5700XT Kaj je pametneje?
16GB rama PC3200 Katerega?
SSD 500gb Kaj je pametneje SATA3 ali NVMe?
HDD za šaro do 3TB, kateri?
Osnovno ploščo bi vzel kako z bonbončki za možne nadaljne upgrade, npr. ASUS PRIME X470-Pro Gaming. Mnenja?
Kakšen napajalnik bi bil primeren?
Ohišje- ne potrebujem steklene stranice, ker kot sem že rekel nimam časa za gledanje in pucanje mašine. Raje bi nekaj tihega z dobrimi protiprašnimi filtri.
Na netu sem gledal Corsair Carbide 275Q Mid-Tower Quiet Gaming Case in Antec P110 Silent. Sta v redu? je kaj podobnega z boljšim razmerjem cena/kvaliteta'
Je to kar sem si zamislil v redu ali obstaja kaka pametnejša sestava.
Katerikoli predlog je dobrodošel.

D3m ::

Evo yayo.

Funtech


- Procesor AMD Ryzen 7 3700x 4,4GHz AM4 36MB Cache Tray 100-000000071
- Matična plošča MSI B450 TOMAHAWK MAX ATX (7C02-020R)
- Pomnilnik RAM G.SKILL Ripjaws V 16GB (2x8GB) 3200MHz DDR4 (F4-3200C16D-16GVKB)
- Trdi disk TOSHIBA P300 3TB 3,5" SATA3 64MB 7200rpm (HDWD130UZSVA) trdi disk
- SSD disk Samsung 970 EVO PLUS 500GB M.2 PCI-e NVMe TLC V-NAND (MZ-V7S500BW)
- Grafična kartica Sapphire Pulse Radeon RX 5700 XT 8G, 8192 MB GDDR6 (11293-01-20G)
- Napajalnik BE QUIET! Pure Power 11 600W CM (BN298) 80Plus Gold pol-modularni
- Ohišje Antec P101 Silent Midi Tower, črno (0-761345-81103-3)
- Hladilnik be quiet! Pure Rock - 120mm BK009
- Sestava komponent in testiranje kompatibilnosti

CENA: 1498 EUR Z DDV

Lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

vratmatra ::

Pozdravljen,

se strinjam z D3m in je super sestava, sem pa tudi sam sestavljal in naredil majhno spremembmo z malo slabšim CPU in boljšo matično (ker si omenil da želiš mogoče za nadaljnji upgrade), pa seasonic napajalnik, ker sem fan njihovih PSU-jev:

AMD Ryzen 5 3600x 4,4GHz AM4 36MB Cache Tray 100-100000022 236,00 EUR
ASUS TUF GAMING X570-PLUS 90MB1180-M0EAY0 231,74 EUR
G.SKILL Ripjaws V 16GB (2x8GB) 3200MHz DDR4 (F4-3200C16D-16GVKB) 82,86 EUR
TOSHIBA P300 3TB 3,5" SATA3 64MB 7200rpm (HDWD130UZSVA) trdi disk 77,68 EUR
Samsung 970 EVO 500GB M.2 PCIe 3.0 NVMe, TLC V-NAND MZ-V7E500BW 104,70 EUR
Seasonic Focus GX 80 Plus Gold, modular - 650W FOCUS-GX-650 108,54 EUR
Antec P101 Silent Midi Tower, črno (0-761345-81103-3) 107,06 EUR
BE QUIET! Pure Rock (BK009) 120mm procesorski hladilnik 34,56 EUR
Sapphire Pulse Radeon RX 5700 XT 8G, 8192 MB GDDR6 (11293-01-20G) 469,15 EUR
Sestava komponent in testiranje kompatibilnosti 19,47 EUR

Skupna vrednost naročila: 1.471,76 EUR

Čeprav je ta matična res mogoče overkill za trenutno sestavo, zato premisli o D3m sestavi saj je verjetno boljši bang-for-buck za kar kupuješ trenutno.

2070 Super pa je kakšnih 100EUR več, je sicer malenkost boljša od 5700 XT, vendar ne toliko če gledamo price / performance, poleg tega je za nVidio priporočeno da imaš g-sync compatible monitor (nevem katerega imaš).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vratmatra ()

bedarija ::

ne vem če bo možnost nadgrajevat na AM4 podnožju, glede na to da naj bi bila serija 4000 zadnja na njem.
nvidia podpira freesync tak da je kul tudi 2070 super. osebno pri karticah bi priporočal ali 5700 (ne XT), za višji razred pa 2070S

Glugy ::

Že pri 3000 seriji je dost nadgradnje. 3600 je zvrhan glave za igre; ko bo pa treba nadgradit boš pa lahko vse do 3950 nadgradil ; vsako leto pa solidno padajo cene CPU-jev starejših generacij. Pol pa pride še 4000 serija bo pa v bistvu še kr dost za nadgradit. Jz mislm da že zarad tega še nekaj časa ne bo tak problem nadgrajevat pri AM4. Vsaj za igre ne. Mogoče res ne boš nadgradil z 5000to serijo ; ampak itak ne boš rabu še kr neki časa ne. Že pri 3000 in 4000 bo dost prostora znotraj serije za nadgradnjo.
««
934 / 1133
»»