» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
878 / 1133
»»

FlyingBee ::

škoda, da ima 1070 potem notri

MrStein ::

Ja, če ga sploh primanjkuje. (RAM-a)
Pa kaki SSD (odvsino kaj ima zdaj) in imaš za drobiž čisto OK mašino.

FlyingBee je izjavil:

škoda, da ima 1070 potem notri

Zakaj škoda? A ne bo delalo?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

FlyingBee ::

napisal je kot, da ne rabi več od pcja iz 2012, pa ima vseeno 1070 notri

Kebo ::

Lahko pa verjetno zdajšno konfiguracijo proda za 100€ in dobi za 200€ tole, neki razlike bo.

Ijus ::

daj mi povejte kako je s tme pcjem k ga prodaja telekom:

https://www.telekom.si/zasebni-uporabni...

za proc vme da je zver. za grafo tud. ve se keri firmi sta pa ker model.
kaj je z ramom, plato pa diskoma. ve kdo kaj je not?
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

FlyingBee ::

poskusi za isti denar sestavit na computeruniverse in primerjaj, razen, če se ti gre za obroke, potem pa se itak pri vseh takih stvareh preplača

Ijus ::

obroki.
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

Shields ::

Če kdo kupuje prek mimovrste naj opomnim da boste za AMD Ryzen morali nadgradit bios sami oziroma prek servisa navedenega na garancijskem listu ker nimajo posodobljenih plošč.

Spxy ::

Zdravo. Se odločam za nakup "budget" gaming pc-ja. Gre se mi predvsem za Overwatch in World of Warcraft, zato ne potrebujem nekega hudega stroja, ampak je čas za menjavo/upgrade moje kište.

trenutni specsi:
Intel Core i5-3570K
Sapphire Radeon HD 7950
MSI B75MA-E33 (MS-7808)
Corsair CMZ8GX3M1A1600C10 Vengeance 8GB
Samsung 850 EVO 250GB

Zanima me če je smiselno trenutno konfugiracijo nadgradit ali pa to rajši prodam in nabavim novo.. Budget recimo okoli 700€, rajši manj. Če se za ta denar dobi kaj kar bi poganjali 4k super, drugače bom pa tudi z 1080 zadovoljen. V budgetu je vštet samo PC, monitor kupim posebej. Hvala.

IcyFox ::

Spxy je izjavil:

Zdravo. Se odločam za nakup "budget" gaming pc-ja. Gre se mi predvsem za Overwatch in World of Warcraft, zato ne potrebujem nekega hudega stroja, ampak je čas za menjavo/upgrade moje kište.

trenutni specsi:
Intel Core i5-3570K
Sapphire Radeon HD 7950
MSI B75MA-E33 (MS-7808)
Corsair CMZ8GX3M1A1600C10 Vengeance 8GB
Samsung 850 EVO 250GB

Zanima me če je smiselno trenutno konfugiracijo nadgradit ali pa to rajši prodam in nabavim novo.. Budget recimo okoli 700€, rajši manj. Če se za ta denar dobi kaj kar bi poganjali 4k super, drugače bom pa tudi z 1080 zadovoljen. V budgetu je vštet samo PC, monitor kupim posebej. Hvala.

Po mojem shrani SSD, ohišje in napajalnik, (če je seveda dovolj zmogljiv in ni nek LC Power) ostalo prodaj

keba ::

Shields je izjavil:

Če kdo kupuje prek mimovrste naj opomnim da boste za AMD Ryzen morali nadgradit bios sami oziroma prek servisa navedenega na garancijskem listu ker nimajo posodobljenih plošč.


kje pa imajo posodobljen BIOS? oziroma kako težko ga je posodobiti sam?

Spxy ::

@IcyFox: Ma kišta je premajha že zdaj sem moral rezat nosilec za diske da sem grafo not spravil, SSD bi šel pa na M.2.

Pa malo sem v temo brcnil. V mislih sem imel 2560x1440 resolucijo in ne 4k.

gddr85 ::

keba je izjavil:

Shields je izjavil:

Če kdo kupuje prek mimovrste naj opomnim da boste za AMD Ryzen morali nadgradit bios sami oziroma prek servisa navedenega na garancijskem listu ker nimajo posodobljenih plošč.


kje pa imajo posodobljen BIOS? oziroma kako težko ga je posodobiti sam?

če plata nima auto usb flash, potem rabiš en cpu, ki ga podpira..

gddr85 ::

..flashaš pa ponavadi v biosu prek usbja, če imaš že od prej cpu

Ang3lo ::

Večina MSI plat ima flash brez CPUja - vstaviš USB ključek in stisneš gumbek, pa tudi VRMje imajo v redu.

keba ::

https://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/...

potlej bi bila ta plata čisto v redu?

pa tale ram za zdraven https://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/...

a se da to prek mindfactory uzet, če imaš samo s.p.?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: keba ()

Ang3lo ::

Mislim da bi morala bit kar ok plata, tu je še malo pomoči:
.

Za RAM ne vem, večina tega priporoča kot budget opcijo: https://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/... .

IcyFox ::

Spxy je izjavil:

@IcyFox: Ma kišta je premajha že zdaj sem moral rezat nosilec za diske da sem grafo not spravil, SSD bi šel pa na M.2. Pa malo sem v temo brcnil. V mislih sem imel 2560x1440 resolucijo in ne 4k.


Potem definitivno prodaj, boš več dobil v kompletu kot pa za posamezne dele (če jih boš sploh lahko posamezno prodal). M.2 ni kaj hitrejši od SATA, le drugačen tip priklopa. Ti verjetno misliš NVME.

FlyingBee ::

Tudi nvme se ne bo toliko poznal kolikor je dražji. SATA 500gb ali 1tb pa je rešeno.

matobeli ::

Tud nvme niso blazno dragi.

Je pa bolš obdržat star ssd kot ga šenkat za male pare, sploh če ti ni potrebno imet cele steam knižnjice naenkrat naložene.

Bo pa pri prodaji starega čist vseeno kako se proda. Pri celoti moraš dat vse skup nekaj cenej ker take builde kupujejo "mrhovinarji" za male pare, po kosih bodo pa zadeve ostale.

Se dejansko splača kupit "future proof" ohišje in napajalc ker bo ostalo za naslednji build.

truck ::

Pozdravljeni,

ker sem laik kar se tiče sestavljanja računalnika, vas prosim za pomoč...

Potrebujem računalnik do 600,00€, brez monitorja tipkovnice in miške in sicer za igranje iger in lažja opravila.

Nakup bi bil z diners kartico na obroke, tako da potem bo verjetno potreben nakup pri enem izmed slovenskih prodajalcev?

Vsekakor se priporočam za kakšen predlog monitorja, nebi rad najcenejšega, nebi pa rad dal več kot polovico računalnika za monitor, sepravi nekaj optimalnega med 100€-300€.

Hvala za pomoč,
Tine

Spxy ::

SlimDeluxe ::

Že če je tako, eden od forumašev je tukaj napisal, da je na Anni za celotno konfiguracijo dobil popust, ker jih je pobaral po e-pošti, tako da preveri še to varianto.
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

schurda ::

Spxy je izjavil:

Zdravo. Komentarji na spodnjo sestavo in predlogi za spremembe.

G.Skill pomnilnik Aegis 16GB, 3000 MHz, DDR4
Be quiet! napajalnik ATX System Power 9, 80Plus Bronze, 600 W
AMD procesor RYZEN 5 2600X MAX 4.25GHz 95W BOX WRAITH
Asus grafična kartica TUF Gaming GeForce RTX 2060 OC 6GB GDDR6
MSI osnovna plošča B450 TOMAHAWK, DDR4, SATA3, USB3.1Gen2, HDMI, AM4 ATX
Zalman ohišje Z9 Neo Miditower, črno

To imam zaenkrat. Ne bom kupoval iz tujine tako da naj ostane mimovrste. Morda še predlog za hladilnik procesorja, če je potreben.


Kaj pa funtech?
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Spxy ::

Primerljiva konfiguracija za 70€ razlike. Ostajam pri mimovrste.
 Primerjava

Primerjava

Steinkauz ::

No 70eur pa mende že odtehta al kaj.
Sej funtech je ok firma.

Spxy ::

En 500gb ssd ja :) Dobro kaj pa preostala konfiguracija je ok? Sem jo delno baziral na predlogu 2 strani nazaj https://www.mindfactory.de/shopping_car....

hojnikb ::

r5 3600 ce ze kupujes novo.
#brezpodpisa

Han ::

Navadna RTX 2060 s samo 6GB RAM za 400 eur?!? Ne, hvala.

keba ::

Takole nekako, kupil bi si plato MSI 450 Tomahawk + procesor ryzen 3600, in tale ram: https://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/...

Doma že imam napajalnik(LC power 600w), ohišje in grafično gtx 1070.


Imama dva diska enega samsung ssd 250gb in navadnega 1tb. Kročnično mi primankuje placa za igre, filme in nadaljevanka pa tudi slike, kja mi svetujete, da nabavim 1 ali 2 tb navadni diska ali kakšnega ssd? Bi prosil kar za konkretne predloge diskov.


Ker bom prvič sam sestavljal računalnik, je to bolje da kdo drug naredi ali pač samo prišraufam novo matično ploščo dam gor procesor in rame ter priključim na napajalnik, ali je potrebno še kaj drugega?

hojnikb ::

transkodiraj vso video robo v h265, pa bo takoj pol placa fraj :)
#brezpodpisa

Han ::

Če sestavljaš prvič, si najprej poglej nekaj Youtube videov na to temo. Dokler nimaš na plati procesorja s hladilnikom, vsaj 512 GB NVMe SSD in vsaj 16 GB spomina, plate praviloma ne vijačiš v ohišje...

Osebno dam v PC ohišje le še SSD. Če te ne moti hrup navadnih diskov, nabaviš najmanj 2 TB. Lahko tudi manjšega 2,5", ki je sicer precej počasnejši, a tudi bolj tih. Ali pa si omisliš NAS, v katerega spakiraš nekaj diskov in ga postaviš v drugo sobo, da ga ne slišiš...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

rkobarov ::

Razmisljam o nakupu ryzen 3500 in gtx 2070 super. Intel prihaja vsak dan manj v upostev, vsaj pri LTT tako pravijo :)
igral bi na x1440 60hz ekran :D
Ryzen 5800x AIO280 32gb 16c3200 3080ti Msi b550 tomahawk Samsung 970 1Tb M27q

tikitoki ::

keba je izjavil:

Takole nekako, kupil bi si plato MSI 450 Tomahawk + procesor ryzen 3600, in tale ram: https://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/...

Doma že imam napajalnik(LC power 600w), ohišje in grafično gtx 1070.


Imama dva diska enega samsung ssd 250gb in navadnega 1tb. Kročnično mi primankuje placa za igre, filme in nadaljevanka pa tudi slike, kja mi svetujete, da nabavim 1 ali 2 tb navadni diska ali kakšnega ssd? Bi prosil kar za konkretne predloge diskov.


Ker bom prvič sam sestavljal računalnik, je to bolje da kdo drug naredi ali pač samo prišraufam novo matično ploščo dam gor procesor in rame ter priključim na napajalnik, ali je potrebno še kaj drugega?


Vsaj 500 Gb SSD, raje 1 Tb. Ce rabis se palca pa se dodaten hdd. Oz. odivsno od potreb.

rkobarov ::

1Tb SSD je must have.
Ryzen 5800x AIO280 32gb 16c3200 3080ti Msi b550 tomahawk Samsung 970 1Tb M27q

BorutK-73 ::

Kaj se priporoča za htpc? Iščem windows varianto in ne android boxa. Sedaj imam cca 10 let star C2D E8200 in Nvidia 210 in dela bp. Ne gledam 4K, še FullHD ne, bolj se mi gre da je že star PC in požrešen glede elektrike.

gddr85 ::

lahko kak rzyen apu 2200/2400 al pa tanova 3xxx serija..
..imaš pa seveda tud intel nuc robo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

Han ::

ATHLON 200GE je še najmanj potraten in za FHD povsem dovolj.

hojnikb ::

N3350 atom oz. desktop ekvivalent bo preko glave
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

D3m ::

rkobarov je izjavil:

Razmisljam o nakupu ryzen 3500 in gtx 2070 super. Intel prihaja vsak dan manj v upostev, vsaj pri LTT tako pravijo :)
igral bi na x1440 60hz ekran :D


Dobiš RX 5700, ki je konkurenca 2070 Super. Pa še cenejša je.
|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

Disclaimer: blowers sucks, literally.

Zgodovina sprememb…

gddr85 ::

D3m je izjavil:

rkobarov je izjavil:

Razmisljam o nakupu ryzen 3500 in gtx 2070 super. Intel prihaja vsak dan manj v upostev, vsaj pri LTT tako pravijo :)
igral bi na x1440 60hz ekran :D


Dobiš RX 5700, ki je konkurenca 2070 Super. Pa še cenejša je.

..rx5700XT je sicer bolj 2070 rang, do super bo treba še kak oc pa aib robo

FlyingBee ::

Si pa čuden gddr85, nima veze ali XT ali brez, konkurenca in cenejša je od 2070 Super. OK?

Zgodovina sprememb…

Ergo ::

Kolega si misli kupit računalnik za igranje iger in ima v mislih tega
https://www.bigbang.si/namizni-racunaln...
Sam si ne zna sestavit računalnik pa sem mu rekel če želi mu ga lahko jaz sestavim če bo naročil samo komponente. Zdaj pa me zanima kaj pa kje se splača naročit za skupaj 880€. Jaz sem si dele pred več kot dve leti nazaj naročil z MF a koliko vem ne pošiljajo več k nam. kakšen nasvet?

IcyFox ::

Eno vprašanje glede Ryzen 3000, katere plate ga podpirajo brez BIOS updata (torej out of the box)?

FlyingBee ::

Samo x570

tikitoki ::

X570

IcyFox ::

Hvala, potem sem prav doumneval. Videl sme namreč neko grafiko od AMD-ja, ki je kazala da tudi B450 plošče ne potrebujejo BIOS updata

FlyingBee ::

Vse rabijo update, razen x570. Tista grafika je kazala, kateri chipseti podpirajo ryzen 3000, vendar Bios update je nujen.

IcyFox ::

Dobro, bom potem vzel x570 plato. hvala za pomoč
««
878 / 1133
»»