» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
874 / 1133
»»

gddr85 ::

mogoče najprej odšteješ za 2 spodobna monitorja, npr. kak U2718Q, ostalo pa potem za kišto, že en 6c intel al pa en 9700k/8700k + rtx2060/1060/1660 bi bilo pomoje čist ok, pa potem en m2 500/1tb + 2tb hdd..
..lahko pa seveda pogledaš tud na amd stran za kak ryzen 2700/x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

D3m ::

https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...

En hiter primer.

Lahko se malo sam poigraš.
|HP EliteBook|R5 6650U|

gddr85 ::

pozabil si samo še 2 monitorja

D3m ::

Saj pravim, da nimam časa. Naj se malo poigra.

Če, da naprimer 1920X ima 2 dobra monitorja v ceni garant.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

gddr85 ::

za dva kolkertolk proper design monitorja z ostrino gledaš komot proti 1k eur samo za monitorja (če gledaš vsaj 27 velikost), imho..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

D3m ::

Recimo hitri primer za 242EUR

https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

27" 1440p IPS
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

gddr85 ::

ja, če šparaš pri monitorjih, potem res ostane več za kišto ;)
-pa mal dvomim, da rabi 32 threadov za adobe (predvidevam kak ps/ill ipd.), corel in autocad..

D3m ::

8/16 ali 12/24 je čisto ok.
|HP EliteBook|R5 6650U|

firbec ::

majstri, full vam hvala za konkretne predloge, vsekakor preverim.
Ja, premalo dajemo za zdravje oči, tako da dober monitor je kar pogoj na mestu.

hvala še enkrat, se bom verjetno še oglasil, ker mi zagotovo kaj ne bo všeč :P

D3m ::

Ti kar.
|HP EliteBook|R5 6650U|

schurda ::

samsung evo/pro

4 tb vsaj disk
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: schurda ()

sm4rt4ss ::

Zdravo. Sestavil sem malo kvalitetnejši družinski računalnik za znanko, da bo nekaj časa mir. Budgeta so mi dali 500€.


AMD Ryzen 5 2400G
ASUS PRIME B450M-A
DDR4 16GB 2666 CL16 CORSAIR (2x8GB) Vengeance Black
WD Blue 1TB 2,5" SATA3 128MB 7mm 5400rpm
CRUCIAL MX500 250GB M.2 80mm 2280 SATA3 3D TLC
be quiet! Pure Power 11 80 Plus Bronze - 300W
Ohišje Thermaltake Versa H15 Micro-ATX Tower - črno

Cena: 504,42€

Rabijo takoj, tako da čakali na Ryzen 3000 serijo ne bodo, nakup bo v Sloveniji. Sestav z i3 8100 pride podobno, ampak Ryzen ima boljši grafični čip in 4 threade več. Prav tako je boljši/tišji stock cooler. Kaj menite?

hojnikb ::

go for it...
#brezpodpisa

D3m ::

Vsekakor.
|HP EliteBook|R5 6650U|

matobeli ::

Če rabijo več trdega diska za shranjevanje lahko daš samo 8gb rama in večji disk, glede performanca ne bo nič dost drugače.

Drugač pa dober build.

sm4rt4ss ::

matobeli je izjavil:

Če rabijo več trdega diska za shranjevanje lahko daš samo 8gb rama in večji disk, glede performanca ne bo nič dost drugače.

Drugač pa dober build.


Bom jih vprašal. Drugače pa ja, sem sestavil že enih par buildov s 2200G in 8GB RAM. Ostale komponente so bile skoraj vedno identične. Mi je postalo kr v navadi, da svetujem tak build za office/home/htpc zadeve. :D

hojnikb ::

načeloma za office/home build zadostuje čist vredu tudi kakšen 220GE in A320. Pa seveda 8gb rama
#brezpodpisa

samsung8 ::

v računalniku je ta stara plošča
https://www.asus.com/us/Motherboards/P5...

in not je grafična geforce 8800 GT
ampak je zelo glasna skratka ventilatorji ob malo manjši obremenitvi ponorijo.
imam možnost kupit rabljeno saphire r9 270x 2gb za 55 evrov. je to dobra cena oz bi bilo dobro na to matično ploščo?

Han ::

Cena je ok, če je grafična brezhibna. Na enaki sem ravno zamenjal ventilatorja (originalna sta se po 5 letih ustavila). S Q9550 procesorjem poganja tudi nekatere novejše igre.

matobeli ::

Dejte mi mal pomagat prosim:
Iščem PSU, ATX, ene 500W, vsaj bronze, delno ali polno modularen in z zero fan možnostjo.

Gledal sem Seasonic M12II Evo M2 520 Watt ampak nikjer ni tega podatka.

Lahko je tud kakšen drug v podobnem cenovnem razredu, samo da je tih oziroma čisto tih ko ne rabi nič.

jocoj ::

jocoj je izjavil:

Mrstein, rabi se nekaj sestavljenega in takoj dobavljivo, zato gleda tele male škatlice.

Kaj pa tole. Sicer je v večjem ohišju, in treba bo dokupiti wifi modul, kolikor vidim. Procesor zgleda precej spodoben za to ceno.

https://www.mimovrste.com/namizni-racun...

Tole smo danes končno zmontirali in glej ga hudiča, računalnik je popolnoma mrtev. Predvidevam, da je napajalnik fuč. Na škatli je varnostna nalepka od accord-92. Ali lahko ohišje odpremo in damo noter napajalnik iz starega računalnika, ali bo dejansko šla garancija v nič? Tole z nalepko mi je sumljivo. Kako pa naj dam wifi kartico noter, ki sem jo tudi istočasno vzel na mimovrste? Garancijsko popravilo mi časovno in stroškovno skoraj ne pride v poštev

gddr85 ::

najbolš, da vprašaš accord, kaj mislijo s temi nalepkami ;)

jocoj ::

Problem je, ker ne delajo do ponedeljka, jaz pa moram jutri nazaj v Ljubljano in ne bi rad čakal na garancijsko popravilo in še enkrat vozil računalnik nazaj k očetu (precej daleč).
Na nalepki piše v primeru odstranitve garancija ne velja. Kako pa naj kdo potem vgradi npr dodaten ram ali v mojem primeru wifi modul?

gddr85 ::

potem ga noben ne vgradi, razen spešl accord firme

Daniel ::

Drugič kupiš računalnik v firmi, kjer se ne izogibajo svojim obveznostim z lepljenjem nalepk. Jaz imam na računu napisano vsako komponento posebej, njeno serijsko številko in garancijsko dobo, ker imajo določeni deli tudi 5 let garancije.

Tebi pa oni počijo gor nalepko, rečejo leto dni garancije in čao...

jocoj ::

Kupljeno je bilo na mimovrste, sestavil računalnik pa je accord-92. Prvič vidim te stose, res pa je da sem nazadnje kupil stacionarni racunalnik pred 15 leti. Saj če bi imel čas bi dal v popravilo, tako pa rabim info, kako je s tem če odprem škatlo.

gddr85 ::

če stvar ne dela, potem pomoje kar nazaj na mimovrsto, če hočeš bit ziher glede garancije..

Han ::

Tole izgleda kar konkreten jajc od računalnika - LC napajalnik, Intertech ohišje, cenena plata, le 4GB RAM, vejetno najcenejši možen SSD... Vrni in izberi vračilo kupnine, potem pa naroči enak sestav z boljšimi komponentami pri Funtechu.

hojnikb ::

matobeli je izjavil:

Dejte mi mal pomagat prosim:
Iščem PSU, ATX, ene 500W, vsaj bronze, delno ali polno modularen in z zero fan možnostjo.

Gledal sem Seasonic M12II Evo M2 520 Watt ampak nikjer ni tega podatka.

Lahko je tud kakšen drug v podobnem cenovnem razredu, samo da je tih oziroma čisto tih ko ne rabi nič.

https://geizhals.eu/?cat=gehps&xf=13164...
#brezpodpisa

matobeli ::

Ha, tnx, sploh nisem vedel da ima geizhals tolk opcij za filtrirat

mailer ::

Katero matx ohišje naj kupim? Pogoj, čim manjše, kvalitetno, 1x5,25" horizontalna reža za bd pekač, lahko tudi za vratci. Kar je všečno je samo Corsair Carbide 88R, 100R in Bitfenix Prodigy M. Sem pred leti gledal še NZXT vulcan pa mi zdaj ni več všeč.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

TOP ::

mailer je izjavil:

Katero matx ohišje naj kupim? Pogoj, čim manjše, kvalitetno, 1x5,25" horizontalna reža za bd pekač, lahko tudi za vratci. Kar je všečno je samo Corsair Carbide 88R, 100R in Bitfenix Prodigy M. Sem pred leti gledal še NZXT vulcan pa mi zdaj ni več všeč.

Kupi tisto.ki je tebi najbolj všeč in funkcjonalnost je najvažnejša.

jero_no1 ::

samsung8 je izjavil:

v računalniku je ta stara plošča
https://www.asus.com/us/Motherboards/P5...

in not je grafična geforce 8800 GT
ampak je zelo glasna skratka ventilatorji ob malo manjši obremenitvi ponorijo.
imam možnost kupit rabljeno saphire r9 270x 2gb za 55 evrov. je to dobra cena oz bi bilo dobro na to matično ploščo?


Sam bi pogledal v smeri bolj varčne GTX 1050 (cca. 10€ več), podobna zmogljivost, vendar ima GTX precej manjšo porabo in oddaja precej manj toplote.

Egidij88 ::

AMD Ryzen 3 2200G > I3 7100, kajne?

Pa zraven 8GB rama in SSD. Za browsat itd. na Windows 10.

Motion ::

Pri browanju neboš opazu razlike

D3m ::

Egidij88 je izjavil:

AMD Ryzen 3 2200G > I3 7100, kajne?

Pa zraven 8GB rama in SSD. Za browsat itd. na Windows 10.


Jup. Če je pa v dual-channel je pa iGPU bandwight x2
|HP EliteBook|R5 6650U|

MihaK3 ::

jero_no1 je izjavil:

samsung8 je izjavil:

v računalniku je ta stara plošča
https://www.asus.com/us/Motherboards/P5...

in not je grafična geforce 8800 GT
ampak je zelo glasna skratka ventilatorji ob malo manjši obremenitvi ponorijo.
imam možnost kupit rabljeno saphire r9 270x 2gb za 55 evrov. je to dobra cena oz bi bilo dobro na to matično ploščo?


Sam bi pogledal v smeri bolj varčne GTX 1050 (cca. 10€ več), podobna zmogljivost, vendar ima GTX precej manjšo porabo in oddaja precej manj toplote.

Ali pa gtx 960 - preverjeno deluje brezhibno v kombinaciji s tem čipsetom in ima tudi že enak hardware decode nabor kot 1050, po grafični moči pa je še nekaj boljša + kar je najbolje, na Bolhi so občasno po samo 50€, tudi za 40 je že bila (pa to sem videl samo slučajno, če par dni spremljaš, se bo gotovo kaj našlo)


Egidij88 je izjavil:

AMD Ryzen 3 2200G > I3 7100, kajne?

Pa zraven 8GB rama in SSD. Za browsat itd. na Windows 10.

Če že imaš 7100 potem nima smisla, tudi sicer pa kot je že nekdo rekel, za browsing ne bo opaznih razlik, tako da kar dobiš ceneje.

Nwanko ::

Glede na to da bo naslednji teden predtavitev na computexu me zanima če se sedaj splača vzet nov komp, bi povprašal za predloge amd ali intel stran. Budget 600-900 eur samo kišta. Ohišje se bo vzelo v SLO. Komp se bo uporabljal za gaming 1080p-1440p, nič kaj novejših iger. Nekaj sem že sam sestavljal, samo bi še rad slišal vaše predloge. Disk 512 do 1Tb m.2(ala intel 660p),mislim da bo čist dovolj.

D3m ::

Lahko počakaš še 4 dni, da vidimo kaj bodo novi AMD procesorji prinesli na svet.
|HP EliteBook|R5 6650U|

tikitoki ::

Jp, pocakaj malo in bos videl. GLede na tvoj budget, ne vem, ce ni bolj smiselno kupiti SATA SSD.

SlimDeluxe ::

@Nwanko, samo ena stvar, med FHD in QHD je kar razlika, ker je skoraj 2x toliko pixlov, zato rabita različen razred GPUja. Če si budget gamer bi jaz raje še eno generacijo ostal na FHD.
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

Zgodovina sprememb…

Nwanko ::

Bomo počakali na predstavitev pol pa lahko predlagate kaj :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nwanko ()

theVB ::

Zdravo. Kolega kupil CNC-stružnico zdej bi pa rabil zraven še pc pa me (nas :P ) je prosil za seznam komponent. Žal se spoznam samo na gaming compe, sem pa razmišljal nekje v smeri AMD/32gb/najcenejša quadro? Zgornja meja je 1000€ zal. Prosim da me se razsvetlite malo po "workstation" strani, da mi mogoče naslednič nebo treba tule vam več težit :))

Matevz96 ::

theVB je izjavil:

Zdravo. Kolega kupil CNC-stružnico zdej bi pa rabil zraven še pc pa me (nas :P ) je prosil za seznam komponent. Žal se spoznam samo na gaming compe, sem pa razmišljal nekje v smeri AMD/32gb/najcenejša quadro? Zgornja meja je 1000€ zal. Prosim da me se razsvetlite malo po "workstation" strani, da mi mogoče naslednič nebo treba tule vam več težit :))


Preveri, če CNC zahteva kakšne posebne (beri zastarele) izhode na PCju.
#hooldthedoor

theVB ::

@Matevz96 CNC ima baje samo usb vhode? No kakorkoli že, "očka mu je kupil novega" :D aja, pa za dva monitorja vsaj bi rabil priklope (2x hdmi)

theVB ::

Noben ni pomagal, pa sem probal :) Mnenje? :)

 Workstation pc

Workstation pc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: theVB ()

D3m ::

Plata ne podpira Xeon procesorja.
|HP EliteBook|R5 6650U|

D3m ::

A kolega rabi samo sestavljeno PC ali tudi monitor?
|HP EliteBook|R5 6650U|

tikitoki ::

theVB je izjavil:

Noben ni pomagal, pa sem probal :) Mnenje? :)

 Workstation pc

Workstation pc



Zakaj xeon? Vzames 9600k al pa 9400.

Ce zelis nujno xeona, ti prodam svojega precej ceneje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

theVB ::

Ne podpira xeon? Oof, se vidi da sm v temi na tem podrocju :)) hvala!

Menda rabi samo pc

Xeon niti priblizno ni pogoj, niti quadro grafa. Samo probal sem, sem mislil da bi to blo to za workstation :8)
««
874 / 1133
»»