» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
873 / 1133
»»

matobeli ::

A ti greš raje tja za tovornjake?

MrStein ::

Ne, grem na prvega prostega. Tako kot sosed kupi prvi petstovaten napajalnik.
Sem mislil, da je to očitno in vsi vedo. Sem se spet zmotil, šment.

Aja, seveda je potrebno posebej razložiti: prvi prosti _za osebna vozila_
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

gddr85 ::

važno, da na škatli piše 500w, pa magar najcenejši, če cifra štima je to to ;)

Han ::

Primerjava s cestninsko je popolnoma zgrešena. Če že mešaš v to avtomobile, primerjaj vsaj npr. enega poceni prdca, ki komaj sopiha pri 130 km/h, da se vse trese in neznosno bobni, čeprav menda zmore tudi 180 km/h, in recimo najcenejši BMW, v katerem se je užitek peljati po AC.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

hojnikb ::

Tomi je izjavil:

Težko razumem ljudi, ki varčujejo pri napajalniku. Ni vse nazivna moč, ampak dejanski izkoristek, zanesljivost in tišina.

tako kot folk spara pri gumah, gatah in kurbah, bo tut pr napajalnikih.
za taksne pac obstajajo 15e vredni intertechi.
#brezpodpisa

jk ::

Trenutni sistem i5 4570 in Geforce GTX 750Ti bo potrebno osvežiti. Ostala oprema so SSD, 16GB rama in ostalo kar bi bilo še uporabno v novem sistemu. Napajalnik je bequiet! 550W.

Prebral sem kar nekaj tem o grafiki, procesorjih in na koncu postal še bolj zmeden kot pred tem. Razmišljam o dveh scenarijih in sicer ali menjati kompletni sistem (proc. matična, rami) in ga zgraditi okoli Geforce GTX 1660Ti ali pa zamenjati le procesor (rabljen i7 4770/909) in kupiti 1660Ti.

Računalnik je namenjen internetu in igranju iger (ne najbolj zahtevne). Želja je, da bi računalnik zdržal nekje 4-5 let preden bi bilo potrebno spet v akcijo.

Prosim za predloge. Hvala.

DarwiN ::

Rabljeni Inteli so predragi.. Vsekakor počakaj na Zen2, oziroma vsaj do 1. junija, da izvemo, kako, kdaj in pokakšni ceni bodo novi Ryzeni in Navi.

Na Zen 2 bi jaz v vsakem primeru počakal teh par mesecev in potem ubodeš enega hudega 6-jedrnika, matično in rame. Grafo pa kamot kupiš zdaj.. 1660Ti in si dober do nadaljnjega.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Ang3lo ::

Raje 8-jedrnika, glede na to kar so razkrili o PS5 in arhitekturi novih konzol: https://slo-tech.com/novice/t743738#crta . Ful me mika Ryzen 1700 ob nizkih cenah, ampak glede na to da bodo tudi konzole na Zen2, se splača počakat, ker bo res dolgotrajna naložba.

scipascapa ::

Han ::

Ne. Mindfactory ima Ryzen 5 2600 skoraj vsak teden v MindStar akciji za dobrih 130 eur.

samsung8 ::

v računalniku je ta stara plošča
https://www.asus.com/us/Motherboards/P5...
in za lepše office opravila bi se odločil za ssd disk
v mislih imam tega
https://www.bigbang.si/trdi-diski/240gb...

gre to skupaj? hvala že za odgovore

hojnikb ::

bo slo
#brezpodpisa

IcyFox ::

Eno vprašanje za tiste ki mal več kupujete na Mindfactoryu. Ali lahko izdelke iz Mindstar akcij dam v košarico in pocakam5na Midnight shopping poštnino ne da bi se popust izničil? Če ne, kako vi to počnete?

Twixz ::

A je kišta iz Hoferja za kaj? i5 9400, SSD, HDD, 1660Ti (o napajalniku sicer ni kaj napisano) - 3 leta garancije :)

Han ::

Jaz ne vidim 1660Ti, zgolj Intel UHD 630.

Twixz ::

Za 1000€?

D3m ::

1k? Hudiča.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Twixz ::

Ja ne, nekod nerealno se mi zdi za tako ceno. Zdi se mi mal poceni :D

MrStein ::

To je Hofer. Poceni.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

matobeli ::

Jao, mate na voljo i5 8400, 8g/128/1T gtx 1070 za jurja

Ali pa celo boljša varjanta i5 9400, 12g/512/1T za 620eur

helsing ::

Sestavljam PC za mamo, ki gleda filme in brska po spletu, občasno pa tudi kak google earth ipd. Dokaj preproste zadeve ampak vseeno nebi rad kupil najcenejše šare, ki bo outdated v 2h letih.

Zahteve:
- tišina
- relativno dobra hitrost/odzivnost
- dobra slika

Na PCpartPicker sem sestavil nekaj podobnega temu:

https://www.mimovrste.com/poslji-kosari...

Se mi zdi dokaj v redu glede na zahteve vendar nisem prepričan katero ohišje in napajalnik naj vzamem. V linku sta prva, ki sta se mi je zdela kolko tolko OK, vendar bi prosil še za kak feedback. Želim nekaj kvalitetnega zračnega in tihega.
Tudi feedback na ostale komponente je dobrodošel (sploh da nisem kaj kiksnil pri kompatibilnosti). Rami so tudi mislim da najcenejši ki sem jih videl...

Za monitor gledam tole: https://www.mimovrste.com/led-monitorji...
Ima kdo kakšne izkušnje? Bo gostota pixlov dovolj velika?

Na koncu me še zanima če obstaja kakšna boljša trgovina kar se tiče cene.

DarwiN ::

@helsing, dober bo..

Čeprav, za mamo in tudi nasploh za splošno uporabo se danes kupi barebone pc..

klik + klik + klik in imaš super zmogljiv, praktično neslišen in varčen računalnik... Lahko tudi neviden, če ga privijačiš na zadnjo stran monitorja, ki vsebuje VESA luknje.. Omenjeni monitor sicer tega ne podpira (VESA), ampak ok.

Monitor bo super. Boljšega ni za ta denar.. Gostota je enaka kot pri 24"@1080p monitorju, tko da vse super.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

DarwiN ::

Popravek: Zdajle vidim, da ti nekateri novi bareboni očitno nimajo več prostora za 2,5" SSD diske, ampak samo M.2.. Takle disk potlej paše zraven. Se pardoniram za krvoskrunstvo. ;)

edit: Ali pa tale različica zgornjega NUCa, ki ima prostor za 2.5" expansion... Svašta.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

MrStein ::

Z bareboni lahko gre tudi malo ceneje. Odvisno od denarnice.

Primer: https://geizhals.at/?cat=sysdiv&xf=451_...
(za občutek, tile sicer kot na hitro vidim niso ravno prva liga)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

DarwiN ::

Super so ja.. Imam barebona s celereončkom, ki ga dobiš že za dobrih 100EUR... Fenomenalna in neslišna zadeva.. Osnovna opravila zlahka prebavi, ampak vseeno se opazi, da procesor ni najhitrejši, čeprav še vedno zlahka prebavi 4k filme in vse živo.

Recimo okvirna primerjava med N3050 celerončkom in 8109U. ~500% razlike v zmogljivosti. :) In ker je helsink želel nekaj konkretnejšega ...
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

helsing ::

Dejansko zgleda zanimivo ta škatlica ampak me skrbi par stvari. Ni prostora za HDD, malo USB vhodov (imamo več zunanjih naprav + M/KB ki ne bosta wireless) in potem bo kar velika solata razširitev zraven te majhne škatle. Samo en vhod za monitor kar prepreči razširitev (razen če se zopet nabavi razdelilce). Prav tako se bojim kaj se čez čas zgodi s hrupom ventilatorja. Dejstvo je da laptopi s takšnimi ventilatorčki začnejo bolit čez leto ali dve - nisem še imel/videl računalnika ki ne bi, med tem ko desktopi s ustreznim hlajenjem ostanejo tihi. V skrajnem primeru pa se da glasen del preprosto in poceni zamenjat.

DarwiN ::

Ah, čakaj, potem pa sodiš že bolj med zahtevne uporabnike..

Sicer nekaj skrbi je odveč. Priključkov za monitor ima 2 (HDMI + USB-C oz DP)... Ventilator je večji od tistih v laptopih.. 80mm namreč, kar zagotavlja tišino in zagotovo se ne bo kar tako pokvaril.

Zdaj, če obvezno nucaš HDD in več kot 4 USBje, potem pač odpade tak barebone.. SSD sicer dobiš 2TB, ampak ...
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

MrStein ::

DarwiN je izjavil:

Super so ja.. Imam barebona s celereončkom, ki ga dobiš že za dobrih 100EUR... Fenomenalna in neslišna zadeva.. Osnovna opravila zlahka prebavi, ampak vseeno se opazi, da procesor ni najhitrejši, čeprav še vedno zlahka prebavi 4k filme in vse živo.

Recimo okvirna primerjava med N3050 celerončkom in 8109U. ~500% razlike v zmogljivosti. :) In ker je helsink želel nekaj konkretnejšega ...

Ja, Atomšit.
Znancu sem pred časom "zrihtal" enega Celeron 1037U. Tega na linku poje za zajtrk.

Glede monitorjev, obstaja tudi DisplayPort daisy chain (več monitorjev na istem kablu).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

DarwiN ::

Saj tole z multi-monitor pomisleki mi daje slutiti, da tip kar malo trola.. Mislim, kdo danes uporablja multi-monitor setup? Samo tisti največji geeki, drgač pa je to namenjeno izključno v poslovne namene, kakšni programerji, trejderji, grafični oblikovalci, ipd..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Jarno ::

DarwiN je izjavil:

Saj tole z multi-monitor pomisleki mi daje slutiti, da tip kar malo trola.. Mislim, kdo danes uporablja multi-monitor setup? Samo tisti največji geeki, drgač pa je to namenjeno izključno v poslovne namene, kakšni programerji, trejderji, grafični oblikovalci, ipd..

Sam bi vseeno raje svetoval kaj drugega kot miniaturne zadeve, ki jih tukaj prodajate.
Najverjetneje kak Ryzen 2200G setup.
#65W!

helsing ::

DarwiN je izjavil:

Saj tole z multi-monitor pomisleki mi daje slutiti, da tip kar malo trola.. Mislim, kdo danes uporablja multi-monitor setup? Samo tisti največji geeki, drgač pa je to namenjeno izključno v poslovne namene, kakšni programerji, trejderji, grafični oblikovalci, ipd..

Nekdo ki ima družinske člane, ki so programerji/delajo v ITju, ki se bodo morda kdaj želel povezati v službo preko vpn/rdp. Tudi nekdo, ki se je navadil na 2 monitorja in je opazil kako zelo se mu olajša življenje in ne bo več šel nazaj :D

jocoj ::

Rabim en poceni, tih in kompakten setup z večjim monitorjem za očeta do 500 EUR. Sestavil sem nekako takole

računalnik
https://www.enaa.com/oddelki/racunalnis...

monitor
https://www.enaa.com/oddelki/racunalnis...

kamera
https://www.enaa.com/oddelki/racunalnis...

router
https://www.enaa.com/oddelki/racunalnis...

tipkovnica+miš
https://www.enaa.com/oddelki/racunalnis...

Uporabljalo se bo le za surfanje, youtube in skype. Bo tole delalo popolnoma tekoče na tem malčku (predvsem youtube)? Malo me skrbi procesor. Darwin kaj misliš, ker vidim da se spoznaš na te majhne škatlice?

Han ::

Tvoja skrb glede podhranjenega procesorja je kar na mestu. Celeron J3455, ki ga najdeš v nekaterih NAS strežnikih, je malce hitrejši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Han ::

Naslednji hitrejši procesor vrsti je npr. Core i3-7100U, ki ima tudi novejšo in hitrejšo HD 620 grafiko, je pa takšen Zotac CI527 Nano okrog 100 eur dražji.

https://www.zotac.com/eu/product/mini_p...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

DarwiN ::

jocoj je izjavil:

Uporabljalo se bo le za surfanje, youtube in skype. Bo tole delalo popolnoma tekoče na tem malčku (predvsem youtube)? Malo me skrbi procesor. Darwin kaj misliš, ker vidim da se spoznaš na te majhne škatlice?


Vsekakor bo špilalo.. Jaz oz. moj oče ima tak barebone z J1900 procesorjem in ta N3450 je še cirka 42% hitrejši. Kot rečeno, vse špila, ampak seveda stvari ne odpira tako bliskovito hitro kot če plačaš 2x več, a ne.. Sej to je jasno.

Jaz bi dodal še eno palčko rama, da imaš skupaj 8Gb, ampak za vsak slučaj pazi da je 1.35V. Tega recimo.

No ta monitor pa ima VESA luknje, tko da lahko zadevo namontiraš kar zadaj na monitor.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Kebo ::

Kaj pa kaj takega na Computer universe. Prva varjanta malo dražja ampak tišja in manjša, druga pa bolj budget.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kebo ()

tikitoki ::

Pozabi n3450. To je dandanes prepocasno. Kupi vsaj n5000 al pa kej hitrejsega.

jocoj ::

Glede na tisto cpubenchmark stran,ki jo je podal darwin, je moj ostareli i3-2350 popolnoma enakovreden n3450 in meni delajo osnovna opravila (youtube hd, brskanje, pisarniško delo) popolnoma tekoče.

Sedaj sem v precepu. Eni pravite da bo n3450 delal tekoče drugi, da je prepočasno. Hvala za ostale predloge, vendar trgovine izven Slovenije žal odpadejo, prav tako vse kar je dražje od 500 EUR skupaj z 27 monitorjem in ostalim, kar je napisano zraven. Drugače bi seveda vzel nekaj močnejšega, normalno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jocoj ()

Motion ::

Tast ma od zotaca tak mini PC z Celeronom N2930 se mi zdi. Če bi še enkrat kupoval bi dal tistih 100E več in uzel vsaj i3. Stvar je že pri običajnem surfanju po netu počasna.

jocoj ::

Ja, ampak n2930 je 65% počasnejši od n3450, ki pa je enakovreden staremu i3. 100 EUR več žal odpade.

tikitoki ::

Mam n3450 in verjemi, da bos obzaloval. Moj je sicer tri leta in pol star in mi je malo malo. Za prvo silo je. Pa malo porabi, pasigno hlajenje,... sam performance je bogi.

Zakaj noces iz tujine?

jocoj ::

Oče je stari čiča in bo po povzetju to vzel, sosed pa bo okna namestil gor. Se pravi n3450 ti z 4GB rama in ssdjem ne dela tekoče surfanje, youtube hd in skype? To je vse kar rabi in nobenih drugih opravil.

Pa kako je 3.5 let star, če je prišel ven septembra 2016?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jocoj ()

DarwiN ::

Seveda bo delalo tekoče..Kot rečeno, že na j1900 od mojga starega dela tekoče. Mislim, ko klikneš "full screen" na youtubu potrebuje četrt sekunde in zadeva ni instantna, kot to velja za dražje procesorje.... Takšne malenkosti. Manjša hiba je tudi ram, ker stari ima ravno tako samo 4Gb, zato sem ti priporočil dodatnih 4Gb, ker so rami danes poceni. Ampak samo predvajanje se ne zatika. Tudi 4k filmi delujejo povsem gladko preko KODIja.

Ampak še enkrat, ta n3450 je hitrejši in mora še toliko bolje predvajat zadeve.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

DarwiN ::

Sicer pa dobiš novejšega in še hitrejšega J4105 še ceneje... comp + 8gb ram + 120gb ssd. Ampak ni zaloge.. Povprašaj jih. Zagotovo lahko nabavijo, saj vendar naročajo iz Nemčije, kjer je v prodaji že leto dni.

Jacob ga ima, ampak praviš da tujina odpade.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

MrStein ::

Zakaj kupiti predpredlanski Atom (z Celeron nalepko), če lahko kupiš letošnji ... Atom?

(Za isti denar več kot Atom težko dobiš, ampak te zadnje generacije Atoma so že čisto v redu kar se performance tiče)

Pe še to: če je nekomu prejšnja leta "dobro" delal star procesor, to še ne pomeni, da bo tudi naslednjih 5 let ( ali kako dolgo pač mislijo imeti ta PC). Softver je vedno bolj požrešen. Včasih je "vse delalo" na 450MHz in 256MB, danes pa to niti v muzej ni. Pa je delal video, internet, 3D igre...)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Han ::

Je, ampak na 240p ločljivosti.

MrStein ::

Halflife na max detajlih na 1280x1024@60FPS. Ampak pustimo zdaj zgodovino.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

jocoj ::

Mrstein, rabi se nekaj sestavljenega in takoj dobavljivo, zato gleda tele male škatlice.

Kaj pa tole. Sicer je v večjem ohišju, in treba bo dokupiti wifi modul, kolikor vidim. Procesor zgleda precej spodoben za to ceno.

https://www.mimovrste.com/namizni-racun...

hojnikb ::

200ge bo čisto ok za dani namen.

kot dodatni bonus boš zadevo lahko nadgradil s čim bolšim v prihodnosti, če bo želja/potreba.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

firbec ::

vaši predlogi za delovni PC - uporabljal se bo za Autocad, Coreldraw, Adobe, Office... Brez iger
zaželjenih 32 GB RAM, dobra grafika, 2 monitorja
vrednost do 2500€
««
873 / 1133
»»