» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
550 / 1133
»»

dumbo2010 ::

Čaki, a nisi najprej napisu, da je poštnina 40€, a to zato, ker bi tisto v dveh paketih poslal? Sem šel zdaj pogledat in je res 20 EUR, kar je bolj sprejemljivo.
Pa a mini ITX je kaj težje sestavit od "navadne kište"?

DarwiN ::

Ja.. Za ohišje ta trgovina posebej računa 20€ dostavo... Imaš na primer tega Metisa pri Mlacomu pri nas, ampak stane 55+5 dostava =60, in poleg tega moraš še čakat 10 dni, da ga oni naročijo iz Nemčije... Po drugi strani pa ga sam naročiš za 46 in doplačaš 20 za dostavo in si na istem. Razen če se hočeš jajčkat za 5€.:)

Nič ni težje... Eno je lažje sestavit kot drugo. ;)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

issak ::

dumbo2010 je izjavil:

Čaki, a nisi najprej napisu, da je poštnina 40EUR, a to zato, ker bi tisto v dveh paketih poslal? Sem šel zdaj pogledat in je res 20 EUR, kar je bolj sprejemljivo.
Pa a mini ITX je kaj težje sestavit od "navadne kište"?


nič ni težje, težje je edino to, da se moraš pred nakupom dobro pozanimati o merah komponent da pašejo skupaj, da pridejo rami pod hladilnik, da pride hladilnik v ohišje, da pride grafična noter, če moraš kaj riskirati če imaš daljšo grafično ipd.
Vse mere imaš napisane zraven vsakega boljšega ohišja na uradnih straneh, višino RAMa se tudi najde, koliko ima 'ram clearance' cpu hladilnik tudi.
Ko imaš enkrat vse ni noben bavbav, le vstavljaš komponente na svoja mesta.

Sicer pa, najprej napajalnik in kable potegnit kamor bodo šli, kolikor se da jih meneđiraš čimprej, RAM, procesor in hladilnik na plato še izven ohišja, plato noter, diske noter, kable priklopit, grafično noter, kabel na grafično (ki si ga pripravil vnaprej) in z malo truda ventilatorje na plato (ker je ravno konektor tam zadaj skrit - odvisno od plate). To je to, nobena umetnost.


mogoče ne najboljši primer kako sestavit, ti pa pokaže na kaj moraš paziti v precej malem ohišju in na kaj lahko naletiš.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

mazid ::

Zdravo.

Nekaj sem nametal skupaj.
Želim vaše predloge, spremembe.
Fond je cca 1200€(comp+monitor)+PSU |trenutni: 550W 12cm fan Xilence| (če je potrebna menjava) za vse skupaj, če pa še kaj pršparam pa nč hudga.

iščem še 27" monitor za gaming, ne preveč drag. 400EUR max

Ohišje bo staro...
Grafična bo za enkrat ostala stara... gigabyte hd 7850 2Gb OC ddr5, Ko se zopet našpara pa novo, enkrat spomlad.
pa sekundarni HD je pa seagate SSHD hibrid 1TB





Hvala

DarwiN ::

Isaak, zdaj si ga prestrašil do kosti.. :) Nič ni treba pazit na mere.. Vse štima. Grafične ne bo imel, cpu hladilnik je itak stock.. Vse štima, edino hdd mora bit 2.5" (pa še to ni nujno), zato sem ga tudi takšnega dodal zgoraj v sestavo..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

hojnikb ::

ne ga srat a tako drago plato... nekqj za sub 100e bo prek glave.
razliko pa v bolsi monitor
#brezpodpisa

issak ::

DarwiN je izjavil:

Isaak, zdaj si ga prestrašil do kosti.. :) Nič ni treba pazit na mere.. Vse štima. Grafične ne bo imel, cpu hladilnik je itak stock.. Vse štima, edino hdd mora bit 2.5" (pa še to ni nujno), zato sem ga tudi takšnega dodal zgoraj v sestavo..


Opa, jaz sem sestavljal gaming kišto s hladilnikom in veliko grafiko na itx plati :D
No za enostaven build s stock hladilnikom in enim diskom ni treba nič meriti :), sestava je pa enostavna ker je plata čist majhna.

mazid je izjavil:

Zdravo.

Nekaj sem nametal skupaj.
Želim vaše predloge, spremembe.
Fond je cca 1200€(comp+monitor)+PSU |trenutni: 550W 12cm fan Xilence| (če je potrebna menjava) za vse skupaj, če pa še kaj pršparam pa nč hudga.

iščem še 27" monitor za gaming, ne preveč drag. 400EUR max

Ohišje bo staro...
Grafična bo za enkrat ostala stara... gigabyte hd 7850 2Gb OC ddr5, Ko se zopet našpara pa novo, enkrat spomlad.
pa sekundarni HD je pa seagate SSHD hibrid 1TB





Hvala



Nebi raje 6700K in Z170 plate?
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

DarwiN ::

@mazid, seveda vzameš Skylake I7-6700k +ddr4, ne 4790k.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

issak ::

@mazid:


Plato lahko Z170K, SSD pa cenejši (čeprav bi tale letel).
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

dumbo2010 ::

Ok, super. To, da imam SSD + HDD tudi verjetno ni problem kar se tiče mer?

issak ::

dumbo2010 je izjavil:

Ok, super. To, da imam SSD + HDD tudi verjetno ni problem kar se tiče mer?


Pogledaš kaj podpira ohišje, ponavadi imajo 1 ssd in 1 hdd (3,5).
Zraven vsakega ohišja mora pisati kakšne diske in koliko njih podpira
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

DarwiN ::

dumbo2010 je izjavil:

Ok, super. To, da imam SSD + HDD tudi verjetno ni problem kar se tiče mer?

HDD mora bit 2.5" dimenzije..SSD je pa tako ali tako 2.5".. In potem se oba namestita na dnu ohišja eden ob drugem. To je to..

edit: Prilepi končno sestavo, da potrdimo mojstri. ;)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Cheetah ::

issak je izjavil:

Cheetah je izjavil:

Nimam pojma kako bi plačal. Nevem kaj naj napišem pod refrenco, naslova sploh ne piše...

mindfactory



referenca NRC in v namen vpišeš številko naročila (skopiraj iz emaila)
naslov imajo na dnu vsakega emaila in spletne strani


Verwendungszweck: ShopID 2193566
Verwendungszweck2: Vorgangsnummer 4327938


katero od teh dveh?

issak ::

Poglej dobro kaj imam napisano v namen. Oboje sem dal noter
ShopID 2193566 Vorgangsnummer 4327938


Kar direkt tole noter rukni
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

dumbo2010 ::

Kaj takega? Je matična predraga? Ohišje bom pa verjetno vzel pri Mlacomu, ker bom itak v BTC-ju.

DarwiN ::

Plata se mi zdi absolutno predraga.. Razen če potrebuješ WIFI, ker drugih prednosti praktično ni... Saj vendar ne boš potreboval 15 USB in sata priključkov? Pa tudi če je pogoj WIFI, imaš cenejšo Asrockovo..

Tudi disk je malo predrag.. Za 82 dobiš namreč že crucial 250Gb, Intenso 120Gb pa je 43€... Hitri so pa tako ali tako vsi enako.

Pa pri ramih dodaj ta 1€ in vzemi 1600Mhz.

Ampak ja.. Vse štima.. Edino če hočeš porezat teh 30-50€ pri omenjenih komponentah.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

issak ::

DarwiN je izjavil:

Plata se mi zdi absolutno predraga.. Razen če potrebuješ WIFI, ker drugih prednosti praktično ni... Saj vendar ne boš potreboval 15 USB in sata priključkov? Pa tudi če je pogoj WIFI, imaš cenejšo Asrockovo..

Tudi disk je malo predrag.. Za 82 dobiš namreč že crucial 250Gb, Intenso 120Gb pa je 43EUR... Hitri so pa tako ali tako vsi enako.

Pa pri ramih dodaj ta 1EUR in vzemi 1600Mhz.

Ampak ja.. Vse štima.. Edino če hočeš porezat teh 30-50EUR pri omenjenih komponentah.


to je cena ITX... Jaz sem da dal za Z97i-plus 150EUR.
Prišparaš lahko par EUR če vzameš Asrock ali pa H81 čipset, ampak prav veliko pa ne.

Asus H81: (nima wifi)
http://www.mindfactory.de/product_info....

Asrock H97:
http://www.mindfactory.de/product_info....

Gigabyte H97N sem tudi jaz gledal, pa sem na en kup težav naletel po raznih forumih. Sem nabavil raje asus potem da malo ven penezev, padela vse super in fajn. Ne vem zakaj se mi gigabyte ne dopade preveč...
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

mazid ::

issak je izjavil:

DarwiN je izjavil:

Isaak, zdaj si ga prestrašil do kosti.. :) Nič ni treba pazit na mere.. Vse štima. Grafične ne bo imel, cpu hladilnik je itak stock.. Vse štima, edino hdd mora bit 2.5" (pa še to ni nujno), zato sem ga tudi takšnega dodal zgoraj v sestavo..


Opa, jaz sem sestavljal gaming kišto s hladilnikom in veliko grafiko na itx plati :D
No za enostaven build s stock hladilnikom in enim diskom ni treba nič meriti :), sestava je pa enostavna ker je plata čist majhna.

mazid je izjavil:

Zdravo.

Nekaj sem nametal skupaj.
Želim vaše predloge, spremembe.
Fond je cca 1200€(comp+monitor)+PSU |trenutni: 550W 12cm fan Xilence| (če je potrebna menjava) za vse skupaj, če pa še kaj pršparam pa nč hudga.

iščem še 27" monitor za gaming, ne preveč drag. 400EUR max

Ohišje bo staro...
Grafična bo za enkrat ostala stara... gigabyte hd 7850 2Gb OC ddr5, Ko se zopet našpara pa novo, enkrat spomlad.
pa sekundarni HD je pa seagate SSHD hibrid 1TB





Hvala



Nebi raje 6700K in Z170 plate?

Menjam cpu in mobo. Ostalo ok?
Kater monitor?

dumbo2010 ::

Bom potemtakem raje vzel to https://www.asus.com/Motherboards/H81IP..., ker wifija ne rabim oz. nočem uporabljat na namiznem računalniku. Hvala.

dumbo2010 ::

Če na strani od matične piše, da podpira win 7 in win 8, to seveda ne pomeni, da desetka ne bo delala? :O

SuperVeloce ::

Te strani verjetno niso refreshali že odkar so dali ta model na trg.. 2 leti. Itak da bo delalo.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

issak ::

dumbo2010 je izjavil:

Če na strani od matične piše, da podpira win 7 in win 8, to seveda ne pomeni, da desetka ne bo delala? :O


Preveri support
https://www.asus.com/US/Motherboards/H8...
Izbereš OS Windows 10 in vidiš da so driverji :)
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

dumbo2010 ::

Hvala obema :). Tele strani sam nisem našel, bi jo pa lahko tudi asus sam linkal k podprtim OS-jem ...

issak ::

mazid je izjavil:


Menjam cpu in mobo. Ostalo ok?
Kater monitor?


Pa DDR4 RAM ne pozabit, DDR3 ne gre noter.

Monitor mogoče kaj tekega? :D
http://www.mindfactory.de/product_info....
http://www.mindfactory.de/product_info....

Ali pa naj kdo drug kaj priporoča, nisem preveč na tekočem z monitorji.

dumbo2010 je izjavil:

Hvala obema :). Tele strani sam nisem našel, bi jo pa lahko tudi asus sam linkal k podprtim OS-jem ...


Ko imaš enkrat 2 asus laptopa in 2 asus plati se navadiš :D
asus support v google vtipkaš pa ti najde, potem pa noter model plate in to je to. Malo počasna stran, ampak je up to date.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

dumbo2010 ::

Meni karkoli pri supportu te matične kliknem mi vrže potem ven:
Service Unavailable

HTTP Error 503. The service is unavailable.


Edit: Tudi Warranty na primer, FAQ dela.

Zgodovina sprememb…

issak ::

dumbo2010 je izjavil:

Meni karkoli pri supportu te matične kliknem mi vrže potem ven:
Service Unavailable

HTTP Error 503. The service is unavailable.


Edit: Tudi Warranty na primer, FAQ dela.



Samo Driver & Tools rabiš, pa OS izbereš. Meni downloadi lepo delajo.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

dumbo2010 ::

Ko ga izberem, se pojavi HTTP Error 503, bom še na drugem računalniku probal.

Edit: Zanimivo, na siol internetu mi to vrže, na simobilu pa dela.

Zgodovina sprememb…

issak ::

dumbo2010 je izjavil:

Ko ga izberem, se pojavi HTTP Error 503, bom še na drugem računalniku probal.

Edit: Zanimivo, na siol internetu mi to vrže, na simobilu pa dela.


Siol noče da downloadaš driverje, oni ti hočejo prodat laptop iz svoje trgovine :D

Probaj pobrisat cache v browserju, ali pa drug browser, mogoče incognito/private browsing... Če ne pa bo že delalo dokler boš dobil plato :)
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

jspiler ::

Hey,

imam računalnik star 2 leti in je namenjen predvsem za igranje iger:

- i5 4670 4x3.40Ghz
- XFX Core Edition 550w
- Zotac geforce GTX 760 AMP edition 2GB
- ASUS H87-Pro (C1) H87 Sockel 1150 ATX DDR3
- 8GB KIT PC3-12800 DDR3-1600
- Samsung SSD 840 EVO 250GB

zanima me, kaj bi se splačalo menjati, da bi bil ponovno za kakšne 2 leti. Sej vse igre delajo ampak te novejše že malo zajebavajo. brez butastih komentarjev prosim in hvala :)

hojnikb ::

grafično na 970 in je to to
#brezpodpisa

SuperVeloce ::

kaj točno te matra (kaj igraš)? Ker razen grafike nimaš tukaj kaj za menjavati načeloma
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

petron ::

https://www.mindfactory.de/shopping_car...
kakšne pripombe?
3d risanje, solidworks...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: petron ()

yoyoo ::

Tako iz firbca me zanima če bi šle tele komponente skupaj in kaj si mislite o njih...

yoyoo ::

yoyoo je izjavil:

Tako iz firbca me zanima če bi šle tele komponente skupaj in kaj si mislite o njih...


Se opravičujem. Tukaj:

[url=http://shrani.si/?I/BK/3SGRSfW9/pro.png...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: yoyoo ()

gddr85 ::

grejo skupaj

krefi ::

po cem se razlikujejo napajalniki razn po moci pa glasnosti k cene so zlo razlicne ?
in kateri napajalniki so tihi ?

SuperVeloce ::

Cene so bolj vezane na kvaliteto, kot karkoli druga.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

trnvpeti ::

napajalniki so bolj kot ne ,isto kot vse ostalo, vezani na:
-marketing (500W napajalnik se ne pomeni, da je res toliko)
-firma(se lahko razlikuje od modela do modela)
- izkoristek oz krivulja izkoristka
-kvaliteta(se tudi lahko spreminja)

Uporabis kmecko logiko:
- 12V imas koliko A (samo to gledas), recimo na 12V imas 20A, 240W torej
- moras vedeti priblizno obremenitev (koliko naj bi porabile komponente)
intel maticna 1155,1150,1151 reces cca 100W + grafika(odvisno)
- umesti svojo porabo na priblizno 50% krivulje (manj ves, bolj proti 50%, bolj ves bolj bos vedel kam umestit)
- napajalnik ti bo z leti pesal, in bos rabil vec lufta pri umestitvi, bolj kvalitetni napajalniki bodo manj pesali

kot vidis, je najbolj pomembna logika, na koncu se bos sele odloceval za napajalnik(firma,model, watt, kvaliteta)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

issak ::

krefi je izjavil:

po cem se razlikujejo napajalniki razn po moci pa glasnosti k cene so zlo razlicne ?
in kateri napajalniki so tihi ?


Kvaliteta izdelave, kvaliteta komponent (je razlika med kitajskimi, tajvanskimi in japonskimi - japonski so najboljši), dejanska poraba (poceni napajalniki kjer piše na škatli 700W pomeni, da porabi 700W, proizvede jih pa lahko tudi samo 500 ali še manj na 12V, kamor boš priklopil grafično, dobri napajalniki imajo napisano na škatli 500W, in jih je od tega 498 na voljo na 12V).

Ceneni napajalniki se hitreje pokvarijo, in poleg tega da se pokvarijo sami, lahko poškodujejo še komponente, tudi zaradi prevelikega nihanja napetosti, ki je pri dražjih napajalnikih precej bolj konstanta (kar je izjemno pomembno pri navijanju, kjer povečuješ voltažo za 0.05V naenkrat).

Dražji napajalniki tudi zdržijo dlje bolj obremenjeni - drag napajalnik ti bo dajal moč konstantno tudi ob veliki obremenitvi dalj časa, se pravi lahko nekaj delaš na računalniku 1 teden na 100% CPU in GPU load, pa bo dober napajalnik to zdržal, poceni napajalnik pa ni rečeno da bo, lahko bo delal 3 ure na polni obremenitvi, potem bo pa crknil.

Tudi učinkovitost napajalnika se razlikuje, kar se lahko pozna za celo razliko v ceni poceni in dražjega napajalnika na koncu leta, s tem da ti bo dober napajalnik zdržal dlje. Boljši izkoristek pomeni tudi, da se odvečna energija ne odvaja v toploto (kar se, pri poceni napajalniku), kar pomeni da je treba manj toplote odvajati (tišji), in tudi da komponente dlje zdržijo, ker komponente pač ne marajo vročine (zato navsezadnje vse komponente v računalniku hladimo)

Malo v branje in pomoč pri nakupu napajalnika (čeprav lahko kar tu poveš za kakšne komponente ga rabiš, pa ti priporočamo nekaj)
http://www.tomshardware.co.uk/forum/id-...

Poceni napajalnik:
http://www.jonnyguru.com/modules.php?na...

dober napajalnik:
http://www.jonnyguru.com/modules.php?na...

Nekaj stane pa tudi brand, zato bo Corsair z istimi specifikacijami kot Super Flower dražji (pa čeprav ne nujno toliko boljši)

Tihi napajalniki so pa dandanes praktično vsi ki niso ravno LC power ali Intertech - če piše gor 80+ Gold, bo verjetno tih, ker bo imel boljši izkoristek, manj toplote, manj ventilatorja. Poceni napajalniki bodo pa glasni.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

Dejo69 ::

Pozdravljeni!

Po kar nekaj letih je prišel čas za nadgradnjo/zamenjavo domačega računalnika.
Uporabljam ga predvsem za Office, ogled kakega filma, net,....pa kaka igra 1x na leto.
Mi zna kdo svetovati ali je Intel i3 procesor dovolj ali naj raje i5 gledam? Ter kakšno ploščo?
Kakršnakoli navijanja,...ne pridejo v poštev...
Rad pa bi uporabil čim več obstoječih komponent- 2x trdi disk SATA2, Antec P182 ohišje, napajalnik 700W LC metatron hyperion LC8700C
Grafično pa imam GeForce 8800GTS vendar sem opazil da so sedaj že integrirane mnogo boljše :)

Hvala za nasvet in lp,
Tadej

hojnikb ::

i3 zna bit preko glave.
#brezpodpisa

issak ::

Dejo69 je izjavil:

Pozdravljeni!

Po kar nekaj letih je prišel čas za nadgradnjo/zamenjavo domačega računalnika.
Uporabljam ga predvsem za Office, ogled kakega filma, net,....pa kaka igra 1x na leto.
Mi zna kdo svetovati ali je Intel i3 procesor dovolj ali naj raje i5 gledam? Ter kakšno ploščo?
Kakršnakoli navijanja,...ne pridejo v poštev...
Rad pa bi uporabil čim več obstoječih komponent- 2x trdi disk SATA2, Antec P182 ohišje, napajalnik 700W LC metatron hyperion LC8700C
Grafično pa imam GeForce 8800GTS vendar sem opazil da so sedaj že integrirane mnogo boljše :)

Hvala za nasvet in lp,
Tadej


Prosim vrži ta napajalnik v koš... Preberi zadnje tri poste glede napajalnikov, tvoj spada med 'šrot' napajalnike. Za office računalnik z integrirano grafično je dovolj dober 350W (naprimer Super Flower golden green)

Od 8800GTS grafične razen višje porabe ne boš imel kaj dosti, če bi rad igral igre bo treba grafično zamenjat, za vse ostalo bo pa integrirana dovolj (tudi za kakšno bolj švoh igro - ampak ne računaj na to). Daj jo v nov računalnik pa probaj kako se igre obnesejo, če se, jo pusti noter, če se ne, jo zamenjaš

http://www.mindfactory.de/product_info....
Tole je biti čisto dovolj za office in filme, pa še 8GB RAMa note porineš
http://www.mindfactory.de/product_info....
Pa en SSD:
http://www.mindfactory.de/product_info....

Napajalnik pa lahko tudi obdržiš, ampak bo čisto premočen za to.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

trnvpeti ::

issak je izjavil:


Prosim vrži ta napajalnik v koš... Preberi zadnje tri poste glede napajalnikov, tvoj spada med 'šrot' napajalnike.

neumnost
http://www.lc-power.com/en/product/arch...

issak ::

trnvpeti je izjavil:

issak je izjavil:


Prosim vrži ta napajalnik v koš... Preberi zadnje tri poste glede napajalnikov, tvoj spada med 'šrot' napajalnike.

neumnost
http://www.lc-power.com/en/product/arch...


Dobro, naj ostane, ampak je čisto premočen za Office in filme gledat :)
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

trnvpeti ::

naj ostane :)
srot uporabnik/svetovalec rece srot, ker je videl LC spredaj

hojnikb ::

trnvpeti je izjavil:

issak je izjavil:


Prosim vrži ta napajalnik v koš... Preberi zadnje tri poste glede napajalnikov, tvoj spada med 'šrot' napajalnike.

neumnost
http://www.lc-power.com/en/product/arch...


Tut tale ni nek presežek. Napajalc, ki se izdaja, da je 700W, v resnici pa zmore kakih 580W. Da o 4ih railih za 12V ne govorim. Niti o komaj 80+ certu.

Sj ni slab, ampak ni pa višek kvalitete.
#brezpodpisa

SuperVeloce ::

Seveda, naj ostane, ni smiselno menjavati, če še deluje. Ne spremeni pa to dejstva, da je šrot :))
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Dejo69 ::

Hvala za nasvete. Napajalnik morda res ni oz. ni bil vrh kvalitete, ampak do sedaj mi je delal brez težav. Zato predvidevam/upam, da bo zadovoljil potrebe tudi še prihodnjih par let, sploh ker se je namen uporabe računalnika malo spremenil in ga ne uporabljam več toliko za igranje iger itd. temveč zgolj za navadno domačo uporabo. Predvsem pa bi nadgradnjo naredil s čim manjšimi stroški, pa vendar, da bo kakšno leto mir.
Torej nekaj v tem smislu?

http://www.mindfactory.de/product_info....
http://www.mindfactory.de/product_info....
http://www.mindfactory.de/product_info....
http://www.mindfactory.de/product_info....

isaak:
tvoja povezava do spodnje matične plošče...
http://www.mindfactory.de/product_info....
mi ni ravno jasna...kakšen procesor pa paše gor? oz. je toliko boljša kot ta, ki sem jo navedel zgoraj?

lpt

issak ::

Dejo69 je izjavil:

Hvala za nasvete. Napajalnik morda res ni oz. ni bil vrh kvalitete, ampak do sedaj mi je delal brez težav. Zato predvidevam/upam, da bo zadovoljil potrebe tudi še prihodnjih par let, sploh ker se je namen uporabe računalnika malo spremenil in ga ne uporabljam več toliko za igranje iger itd. temveč zgolj za navadno domačo uporabo. Predvsem pa bi nadgradnjo naredil s čim manjšimi stroški, pa vendar, da bo kakšno leto mir.
Torej nekaj v tem smislu?

http://www.mindfactory.de/product_info....
http://www.mindfactory.de/product_info....
http://www.mindfactory.de/product_info....
http://www.mindfactory.de/product_info....

isaak:
tvoja povezava do spodnje matične plošče...
http://www.mindfactory.de/product_info....
mi ni ravno jasna...kakšen procesor pa paše gor? oz. je toliko boljša kot ta, ki sem jo navedel zgoraj?

lpt


Procesor je že na plati :D
In sicer intel pentium j2900
http://cpuboss.com/cpus/Intel-Pentium-J...

Je šibkejši kot i3, ampak tudi ustrezno cenejši.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

CellarDoor ::

Eeee, lc power 560 80+ bronze je imel 16 in 17A na 2 railih pa je gonil navit 2500k na 4.8ghz in gene V plato skupaj s geforce 660 čisto ok, tako da niso spet toliko šrot, samo niti niso toliko cenejši, da bi jih človek priporočal, ker itak je 1 rail s 40+A boljša izbira, recimo tudi Corsair ima nekaj šrot modelov
««
550 / 1133
»»