» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
474 / 1133
»»

m0LN4r ::

Čisto vse se lahko pokvari, kadarkoli. Ne glede na proizvajalca.
Kako velik impact ima hitrost usbja? Mam enga zelo počasnega in enga hitrega.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Next-Gen ::

Živjo
ce bi ubodu nzxt 440h in be se mal igrav z led osvetlitvijo
prsu sm do nekega svojga zaključka da na xeonu sicer nebi rabu nc druzga kot stock cooler sam mi nekam kazi sliko vseeskupi k bi rat naredu useen mal čednejšo stvar
zanima me al se da ventilator iz stock coolerja zamenjat z nekim led
k sam heatsinki drugacni eni so mi pre-giant ( dark rock 3) druga zlo lepa alternativa sploh zarD logota sm gledu nzxt kreken x31 sam toj pa tut ni pocen hec :/
nevem kaj bi dav not da bi zgledal lepo kr te heatsinki mi res ne sedejo nekak
ce se da komu da bi pomagu k sm pregledu ze cev youtube pa nism nasu neki kar bi mi sedl

m0LN4r ::

LED ventilator? cool-pc še obstaja?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

hojnikb ::

yup..
#brezpodpisa

Next-Gen ::

nism mislu led ventilatorja reku sm da bom ubodu lučke ob stranicah
glede ventilatorja me je zanima sam z cim bi stock cooler replejsav de nebi zgledal cudn
drugace pa ce nebi blo nzxt 440h pa itak nebi sploh nc se igrav bi pa rajs silent base 800 nabavu pa zapru use v tišino ... ampak mi ni pojnt neki ... rad bi neki lepo sestavu in to je to
septav stock cooler od intela vent se da zamenat al ne ?

SuperVeloce ::

Se da zamenjat, če ga boš pritrdil z vezicami... bolje da kupiš nek poceni tower hladilnik, ki ti je všeč.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Next-Gen ::

@SuperVeloce
hvala :) to me je zanimal :)

SuperVeloce ::

Am, ne veseli se prezgodaj. Se mi zdi da so vmes design spreminjali,sem pozabil :). Poglej, če so ventilator in tisti pini vse skupaj en kos plastike ali je ločeno... če je vse en kos, potem ne bo šlo
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Care87 ::

Ve kdo kdaj pridejo nove AMD grafične kartice?
ASUS PRIME B460-PLUS i5-10400F 2.90GHz NOCTUA NHD-14 32GB DDR4 RX 5600XT
120GB SSD,2TB WD Green
OS Windows 10 Pro 64-bit

nejc36 ::

pr gtx 970 sej je ugotovil da ma 3,5 hiterga pa 0,5 počasenga, pač usi že vemo itd... sam zanima me če se bo to poznal v nasljednih 3-4 letih ?

hojnikb ::

poglej si performance 660Ti danes pa boš dobil približno sliko..
#brezpodpisa

lukajane ::

Sestavljam nov računalnik za ceno 700-900€. Računalnik bo namenjem predvsem igranju iger. zaenkrat sem sestavil tole:

Zanima me kaj mi priporočate za znižanje cene za približno isto moč ter zakaj je ena grafična kartica pa dve različne cene.
Zanima pa me tudi kako je z garancijo na tej strani.
Lp Luka

DarwiN ::

@lukajane, katastrofalna sestava.. Hitro izbriši, da se ti ne bodo smejali. ;)

Tole:


S tem da HV košarico napolniš posredno preko strani geizhals.de, ne neposredno na strani trgovine, saj tako dobiš še dodatni popust.. Uporabiš tudi kodo za 10€ popusta in tako imaš praktično brezplačno dostavo.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

rdecaluc ::

Kje pa se dobi kodo za popust?
Est modus in rebus. ,typos

DarwiN ::

You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

lukajane ::

DarwiN je izjavil:

@lukajane, katastrofalna sestava.. Hitro izbriši, da se ti ne bodo smejali. ;)

Tole:


S tem da HV košarico napolniš posredno preko strani geizhals.de, ne neposredno na strani trgovine, saj tako dobiš še dodatni popust.. Uporabiš tudi kodo za 10€ popusta in tako imaš praktično brezplačno dostavo.


Zato pa sem vprašal na forumu za napotke.

Kakšna je kvaliteta teh grafičnih kartic KFA je mogoče bolše dat 20-30€ več in kupit msi, ASUS kaj podobnega.
Isto me zanima za trdi disk ter napajalnik.
Na matični plošči pa bi mev 4 slote za RAM-e gledav sem nekaj takega: http://www.hardwareversand.de/en/DDR3/9...

DarwiN ::

KFA ozioma Galax so kvalitetne, zato se IMO ne splača doplačat... Sej dejansko so vse podobne, le bolj/manj navite in z malo drugačno zasnovo hlajenja...
Disk pač po potrebi... Najcenejšega, ker za sistem tako ali tako poskrbi SSD.. Vse, razen Seagate. Ampak če je WD 1TB 50€, Toshiba 2TB pa 70€, potem se jasno 'moraš' vzet 2TB..

Napajalnik XFX/Be-quiet/Enermax/Seasonic, 450-550W, kateregakoli.. Ne moreš zgrešiti.

Matično pa tudi po svojih potrebah... Jaz sem dal z dvema ram slotoma in eno palčko 8Gb rama, tako da lahko kasneje nadgradiš na 16Gb... Ker več kot 16Gb tako ali tako ne bomo imeli nikoli na teh platformah.... 32Gb bo prišlo v poštev šele čez 5+ let pri DDR4 ramih.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Fishie ::

Živjo,
Tudi sama sestavljam nov računalnik. Namenjen bo predvsem za grafično oblikovanje, video editing, nekaj 3-D modeliranja in pa občasno igranje.
Zaenkrat si lahko privoščim ceno do nekje 1200€, imam pa namen določene komponente kasneje še nadgraditi.
Okvirno sem gledala nekaj takega:



Prosim za mnenja
Hvala :)

dj_uro ::

Edino grafo zamenjaj s 970gtx, pa en xfx napajalc 500w
vw-klub.si

GTX970 ::

Nikarte wd green za systemski hdd.

Namesto i7k in z97, xeon 1231 v3 in h97 matično.
1600 mhz rame (1.5V, cl9).

dj_uro ::

saj je ssd za sistemski (predvidevam)
vw-klub.si

user-pass ::

GTX970 je izjavil:

Nikarte wd green za systemski hdd.

Namesto i7k in z97, xeon 1231 v3 in h97 matično.
1600 mhz rame (1.5V, cl9).

Veliko ceneje za podobno zmogljivost.
Pa 16GB rama za graficno oblikovanje in ne 8. Potem je sestava nekako optimalizirana.

Edit: vzamem nazaj, vidim da je 2x8gb.

Zgodovina sprememb…

TilenTr ::

Dragi slo-tech mojstri, rabim vašo pomoč pri nakupu novega stacionarnega računala.

Sedanjemu laptopu (i7, 8GB RAM, 256SSD) počasi pojenjajo moči, šteka in se pregreva. Računalnik rabim za napredno uporabo Photoshopa in hendlanje velikih Photoshop fajlov, kar mi trenutna mašina ne omogoča.

Za računalnik sem pripravljen odšteti cca. 1300 eur in gledam nekaj v tem smislu - i7, 32GB RAM, SSD in neka proper grafična, ko pa Photoshop pri poganjanju močno izkorišča tudi grafično kartico.

Kaj mi svetujete, kakšen komplet naj kupim? Izjemno pomembno mi je, da Photoshop deluje brezhibno hitro. Najraje bi ga kupil kar pri Mimovrste, sploh zaradi lažje uveljavitve garancije.

Kakršnakoli pomoč bi mi izjemno veliko koristila :D
Hvala!

GTX970 ::

šteka in se pregreva.

Če se pregreva začne throttlati.
Razdri hladilni sistem, spihaj prah in zamenjaj termalno pasto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

TilenTr ::

Definitivno bom to naredil, vendar bom vseeno potreboval nov računalnik.

Drugače pa, mogoče poznaš kakšno firmo, ki bi to naredila tako kot se zagre? Jaz enostavno nimam časa in volje se hecat s tem, saj so moji časi šrafuanja računalnikov malenkost mimo.

SuperVeloce ::

Kakšen je tvoj trenutni sistem (točno kateri i7)
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

TilenTr ::

ASUS K55V:
Intel(R) Core™ i7 3610QM Processor
DDR3 1600 MHz SDRAM, 2 x SO-DIMM socket for expansion up to 8 GB SDRAM
NVIDIA(R) GeForce(R) 610M with 2GB DDR3 VRAM
Samsung SSD (pitaj boga kateri)

patriot8gb ::

Pozdravljeni,

prosim za malo pomoči oz. korekcije pri sestavi component računalnika, če je potrebno kaj spremeniti ali pa tudi ne in sicer sem izbral naslednje komponente, budget se pa bo gibal okoli 400 EUR (+/-50):
1. matična: ASRock B85M-HDS, DDR3, SATA3, USB3, HDMI, LGA1150 mATX
2. procesor: Intel Core i3 4160 BOX procesor, Haswell
3. rami CRUCIAL 8GB DDR3 1600 PC3-12800 CL11
4. trdi disk: Seagate Trdi disk 1TB SATA 6Gb/s 7200 64MB 3,5'' Barracuda
5. zapisovalnik: ASUS DRW-24F1ST DVD-RW zapisovalnik, SATA, črn
6. ohišje + napaj.: Ohišje LC ATX MIDI 7010B LC600H/12cm 600W

Skupaj 402,46 EUR preko Sestavi.si
sam računalnik bo namenjen bol preprostim delom office, filmi, internet,pa tudi kakšni slabšim igram nič zahtevnega....

Zgodovina sprememb…

Next-Gen ::

mene zanima ena stvar bolj out of topic in sicer komp star bo 1 julija 6 let z komponentami
x58 3 way sli
i7 920
6gb rama ( neki na m) ddr2
gtx 275 referenčna
uglavnem pa se druge stvari nevem liht kere
uglavnem tipo mi pr igranju al pa pr kerikoli opravilu zmrzne ampak totalno pac glas se ustav
miška se ne odziva tipkovnica g15 se ustav seprav ura je ustavlena use kaze ekran nobenih cudnih zvokov ni v kompu kdr se to nardi in pomaga sam totalni reset
zdj itak planiram polet kupt nov komp sam bi tega dav matki k ga bo itak za njeno bančno plačevanje pa fakture uporablajala loht naslednjih 15 let se komot
zanima me samo kaj bi to lahko blo ta problem ?

GTX970 ::

Napajalnik, hdd, rami ?

Next-Gen ::

fenks za odgovor Gtx970
enkrat me je res fuknil v en modr screen najverjetneje je hhd pol
pol bi blo dost če fuknem cev sistem na en 60 gb kingston ssd pa še ene 500 hdd ubistvu razn papirologije nebo nucala neki shranjevat

hojnikb ::

da nebi slučajno šel kupovat kakega 60gb kingstona...

Sicer pa... tale sistem prodaj in kupi nekaj na j1900 za matko, ostanek pa v nakup novega kompa. Boljše, kot da ti ta starina kuri štrom po nepotrebnem
#brezpodpisa

Next-Gen ::

ja sam kok bi dobu za to ?
pa kakšno sestavo bi predlagav za office use seprav word za šolo za tmalo, za matko poslovanje in fotra youtube
težko kj gledam sam k sm sam v gaming komonentah že skos, uglavnem neki kar bi mel za dovg pa da men ostane čimveč keša za gaming rig heh :)

hojnikb ::

j1900 matična
eno mitx ohišje z napajalcem
en 120G ssd
4GB rama

to je to
#brezpodpisa

patriot8gb ::

a na moje vprašanje ne zna nihče odgovorit??

maticb492 ::

patriot8gb je izjavil:

a na moje vprašanje ne zna nihče odgovorit??



Namesto I3 vzami G3220 ali kaj podobnega, 8GB RAMa ne rabiš, s tem kar prišparaš vzami Crucial MX100 128GB.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

kr vzami i3, ker ima cca 2x hitrejšo onboard grafo (za tiste slabše igrice)..
#brezpodpisa

patriot8gb ::

maticb492 je izjavil:

patriot8gb je izjavil:

a na moje vprašanje ne zna nihče odgovorit??



Namesto I3 vzami G3220 ali kaj podobnega, 8GB RAMa ne rabiš, s tem kar prišparaš vzami Crucial MX100 128GB.


se pravi pol 1x 4gb rama.... ssd diska pa trenutno ne potrebujem za običajna opravila....mogoče kdaj kasneje....

patriot8gb ::

patriot8gb je izjavil:

Pozdravljeni,

prosim za malo pomoči oz. korekcije pri sestavi component računalnika, če je potrebno kaj spremeniti ali pa tudi ne in sicer sem izbral naslednje komponente, budget se pa bo gibal okoli 400 EUR (+/-50):
1. matična: ASRock B85M-HDS, DDR3, SATA3, USB3, HDMI, LGA1150 mATX
2. procesor: Intel Core i3 4160 BOX procesor, Haswell
3. rami Corsair Vengeance 4GB 1600MHz DDR3 CMZ4GX3M1A1600C9
4. trdi disk: Seagate Trdi disk 1TB SATA 6Gb/s 7200 64MB 3,5'' Barracuda
5. zapisovalnik: ASUS DRW-24F1ST DVD-RW zapisovalnik, SATA, črn
6. ohišje + napaj.: Ohišje LC ATX MIDI 7010B LC600H/12cm 600W

Skupaj 374,42 EUR preko Sestavi.si
sam računalnik bo namenjen bol preprostim delom office, filmi, internet,pa tudi kakšni slabšim igram nič zahtevnega....



Evo zdaj ko sem dal 1x 4 gb rama je trenutna cena 374,42 €.....zanima me še za matično in pa ohišje z napajalnikom ali je izbira prava??

patriot8gb je izjavil:

patriot8gb je izjavil:

Pozdravljeni,

prosim za malo pomoči oz. korekcije pri sestavi component računalnika, če je potrebno kaj spremeniti ali pa tudi ne in sicer sem izbral naslednje komponente, budget se pa bo gibal okoli 400 EUR (+/-50):
1. matična: ASRock B85M-HDS, DDR3, SATA3, USB3, HDMI, LGA1150 mATX
2. procesor: Intel Core i3 4160 BOX procesor, Haswell
3. rami Corsair Vengeance 4GB 1600MHz DDR3 CMZ4GX3M1A1600C9
4. trdi disk: Seagate Trdi disk 1TB SATA 6Gb/s 7200 64MB 3,5'' Barracuda
5. zapisovalnik: ASUS DRW-24F1ST DVD-RW zapisovalnik, SATA, črn
6. ohišje + napaj.: Ohišje LC ATX MIDI 7010B LC600H/12cm 600W

Skupaj 374,42 EUR preko Sestavi.si
sam računalnik bo namenjen bol preprostim delom office, filmi, internet,pa tudi kakšni slabšim igram nič zahtevnega....

Evo zdaj ko sem dal 1x 4 gb rama je trenutna cena 374,42 €.....zanima me še za matično in pa ohišje z napajalnikom ali je izbira prava??




še eno vprašanje glede na to da sem dal manjši pomnilnik in je tako manjša cena....ali bi potem lahko I3 4160 zamenjal za i3 4370 ali potem tudi rabim 8gb rama??

Zgodovina sprememb…

Insan3Lik3 ::

zamenjaj tale seagate za kakšen WD, če najdeš kako ohišje brez napajalnika ki ti je všeč vzami kak 450,500 w napajalnik (xfx ipd.)
NZXT s340 White | Gigabyte GA-B85-HD3 | Intel i5-4690K | Corsair Vengeance 8GB
1600MHz DDR3 | Gigabyte GTX 970 G1 Gaming | Transcend SSD SSD370, 256 GB |
Western Digital Black 1TB | Corsair CS750M 750W

hojnikb ::

> še eno vprašanje glede na to da sem dal manjši pomnilnik in je tako manjša cena....ali bi potem lahko I3 4160 zamenjal za i3 4370 ali potem tudi rabim 8gb rama??

i3 43*** je bedarija, pravtako več k 4GB rama na takem sistemu. Investiraj raj v kej druga.
#brezpodpisa

patriot8gb ::

hojnikb je izjavil:

> še eno vprašanje glede na to da sem dal manjši pomnilnik in je tako manjša cena....ali bi potem lahko I3 4160 zamenjal za i3 4370 ali potem tudi rabim 8gb rama??

i3 43*** je bedarija, pravtako več k 4GB rama na takem sistemu. Investiraj raj v kej druga.


ok maš prav....se pravi ostane prvoten I3 4160....pa 4 gb....

zakaj pa ne Seagate.....že dve leti uporabljam Seagate Trdi disk 1TB Barracuda pa dela BP.....? zaradi česar priporočaš WD prednosti/slabosti?

hojnikb ::

če že maš disk, nwm zakaj potem sploh kupuješ drugega ?
za tist denar raje vzam ssd
#brezpodpisa

patriot8gb ::

hojnikb je izjavil:

če že maš disk, nwm zakaj potem sploh kupuješ drugega ?
za tist denar raje vzam ssd


nisem mislil tako....disk uporabljam v svojem računalniku Seagate 1TB Baracuda....ta računalnik ki ga pa kupujem pa je za nečakinjo 7 razred in prejšni 8 let star računalnik je šel v večna lovišča....treba pa je nekaj novega nabavit saj deca čedalje več uporabljajo računalnike za razne domače naloge, office...itd.....tako da računalnik ne bo za mene namreč za njo....zato me je zanimalo zakaj ne Seagate in zakaj WD....

....rad pa bi da se kupi sedaj nekaj "pametnega" za naslednjih 5-7 let

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

menjaj ssd za 256GB mx100, disk pa vrži ven. To bo preko glave placa, razn če hoardajo doma enormne količine podatkov (četudi, še vedno se lahko kupi zunanji disk).

Seagati so bol švoh, kar se tiče zanesljivosti..
#brezpodpisa

Gates ::

Lep pozdrav, kupujem računalnik, ki bo namenjem predvsem igranju najnovejših iger. Pripravljen se odšteti do 880 EUR. Lahko bi sestavil sam, ampak se bolj odločam za že sestavljenega. Našel sem tega: https://www.mimovrste.com/racunalniki-i... . Zanima pa me, kako se bo obnesel pri igrah npr. Assassin's Creed Unity in The Witcher 3. Kolikor vem, ne najboljše. Ima kdo kak drug predlog? Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gates ()

hojnikb ::

Večjih jajčk za tak denar že skor nebi mogu najt...

https://slo-tech.com/forum/t200222/p469...

tale sestava in opcijsko upgrejdaš plato na nekaj z h97 čipsetom.

malo za občutek, kaki nategunski sistem je to..

http://www.anandtech.com/bench/product/...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

patriot8gb ::

hojnikb je izjavil:

menjaj ssd za 256GB mx100, disk pa vrži ven. To bo preko glave placa, razn če hoardajo doma enormne količine podatkov (četudi, še vedno se lahko kupi zunanji disk).

Seagati so bol švoh, kar se tiče zanesljivosti..


hvala hojnikb za mnenje....verjetno bom res kupil še zravn ssd kot ga predlagaš pa tudi že zgoraj mi ga je negdo predlagal....prav tako že imajo doma en zunanji disk 1TB....tako da je potem res nesmiselno kupovat še en trdi disk.....prosim samo če še mi poveš za matično ploščo ali bo vredu poleg ostalih komponent....s stem da bo ohišje sedaj LC ATX MIDI PRO-923B - Red Captor + en napajalnik okol 500 W.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

napajalnik lahk daš kamot bequiet 300W...
plata bo ok..
#brezpodpisa

patriot8gb ::

ok hvala, lp
««
474 / 1133
»»