» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
438 / 1133
»»

FlyingBee ::

Harwareversand.de Gaming PC za 950 do 1000 EUR
Total:
966,79 €

Proc: Intel Xeon E3-1231v3 Box, LGA1150
225,96 €
Grafa: ASUS STRIX-GTX970-DC2OC-4GD5, 4GB DDR5
358,99 €
Mamaplata: ASUS Z97-P, Sockel 1150, ATX
88,89 €
Ta trdi: Seagate Barracuda 7200 1000GB, SATA 6Gb/s
46,76 €
Flashy: Crucial MX100 SSD 256GB (2,5", 7mm)
92,17 €
Spominčice: 8GB-Kit Crucial Ballistix Sport Series DDR3-1600, CL9
62,74 €
Napetostnik: XFX PRO550W Core Edition Full Wired Power Supply
51,84 €
Skelet: Zalman Z3-Plus Midi-Tower - schwarz, ohne Netzteil
39,44 €

P.S.: Cene se lahko spreminjajo dnevno, vse komponente izbrane preko Idealo.de, kjer je ceneje, kot če direkt na Hardwareversand.de

- 70 EUR se lahko prišpara z izbiro Radeon 290 in bodo igre vseeno letele, le glasnejša je in več porabi
- 90 EUR manj, če se črta s seznama SSD
- 60 do 70 EUR se lahko prišpara, če se i5 proc brez k končnice izbere pa bodo igre tudi popolnoma dovolj hitro tekle na PC-ju oziroma lahko se omisli navijalski Intel za podobno ceno kot Xeon in se nič ne prišpara pa še Z čipset se izkoristi, ki sem ga namesto H dal, saj v ceni ni toliko razlike

torej: če se prišpara z vsaj eno komponento, svetujem, da se namesto le-te izbere kakšno boljše ohišje in/ali kakšen Supercooler, kot je Mugen Max
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

stiper7 ::

Imam izbrane komponente za 352EUR na funtech. Čisto iste komponente bi dobil na mimovrstah za 9EUR dražje, imam pa možnost osebnega prevzema(pri funtechu ne). Kje je bolj pametno naročiti? Ali je popolnoma vseeno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: stiper7 ()

schurda ::

m0LN4r je izjavil:

vito123 je izjavil:

Nič mi ne bo žal, ker se nikoli ne obremenjujem s tem, da nimam najboljšega hardvera. Dokler mi laufa tisto kar mora laufat, sm hepi. Moj trenutn PC je star 6 al 7 let, pa bi ga komot še en čas gonu, če ne bi stvari začele crkovat.

Štrom pa zadnji problem za študente. ;)

Vseeno ni treba iti z glavo skozi zid. Kakorkoli, nabavljat skor 2 leti staro zadevo pred vrati pa imaš novo je nesmiselno oz. nepametno.
760 kupiti je brezveze IMO, ker se bo lahko zgodilo, da ti bo v dragon age, fc4,unity,gta5 in podobnih igrah delalo ravno na meji, medtem ko bi z 960 imel višje detajle oz. več fps za isto ceno.
Poleg tega pa še pride zraven tišina, glede nato da so 970 napol neslišne (strix,msi) bi znala biti 960 tudi zelo tiha (neslišna) zadeva itn.

Vglavnem izrbal si najbolj nelogično in nesmiselno.
Glede nato da imaš željo po igranju tudi novejših iger, trenutno pa ograš lol in doto.
No logic here.


Že od vsega začetka je "No logic here". :| Ni mi jasno zakaj nekateri sprašujejo, če že vejo odgovor! :P No, vsaj nekaj je jasno - za faks ne bo. :))
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: schurda ()

FlyingBee ::

Saj računalnik za igre je dober tudi za študij, vprašanje je le koliko je budget
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

paliskic ::

Pozdravljeni, prosim za mnenje pri tej sestavi:

- Matična plošča ASUS H81M-K / 43,65€
- Procesor Intel Core i5 4460 3.20Ghz 6MB BOX / 182,02€
- Ram Crucial Ballistix Sport 4GB 1600Mhz cl9 1.50V / 42,82€
- Disk WD Blue 1TB 64MB / 53,99€
- ssd Crucial MX100 128GB / 69,26€
- Ohišje Antec P100 / 80,79€
- Napajalnik XFX Pro Series Full Wired Edition (Bronze) 450W / 64,44€
- Optični pogon LiteON iHAS124 / 15,59€

Tot: 552,56€

Cene so iz funtech-a, lahko naročim tudi na dinokomp.at (ista sestava pride 10€ dražje). Torej budget je okoli 550€. Izbral sem malo dražje ohišje, ker takega imam tudi sam in sem zelo zadovoljen (lično ohišje, pol leta po nakupu ni nič praha notri zaradi protiprašnih filtrov in mislim, da ima kar dobro izolacijo za hrup). Zanima me, lahko malo privarčujem pri ohišju? Je kaj podobnega P100 ampak, da je cenejše? Napajalnik bo vredu ali je preveč za to konfiguracijo? Če bi drugje kaj privarčeval, bi bil mogoče pameten nakup tudi Thermalright HR-02 Macho Rev. A? Ali ni potrebno pri i5 procesorju? Bo dovolj ta originalen?

Računalnik se bo uporabljal za pisarniške stvari, zato tudi brez grafične, rabil se bo za office, fb (igrice), brskanje na spletu (youtube, itd) + gledanje tv-ja preko siola. Nekaj strani nazaj ste mi priporočali procesor i3, ne vem točno katerega, imel pa je grafiko hd4400, ta i5 pa ima hd4600, sicer ko sem zadnjič spraševal za pomoč je bil budget okoli 300€, ker je ta nekoliko zrastel, sem pogledal tudi za boljši procesor.

Torej kaj menite?

hojnikb ::

napajalnik je lahko manj močn (kak bequiet 300W bo prek glave), dvdja nerabiš, kak € več lahko daš v plato (Recimo kej na b85). Original kuler bo dovolj...

Sicer bo pa tole itk overkill za dani namen (že kak čist osnovn pentium/celeron build bi to gnal z levo jajco za pol manj).
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

paliskic ::

Katero B85? Napajalnik Be Quiet System Power 7 300 Watt za 38€? Dvd rabim. Kateri pentium oz. celeron bi bil bolj primeren? Torej original hladilnik je ok? ker je vseeno želja po tihemu in hitremu pc-ju.

hojnikb ::

katerokol. ni važno. Ja tisti be quiet bo kul.
Recimo g1820 (celeron) al pa g3220 (pentium) sta prek glave za to. Sicer bo pa itk ultra odziven, ker boš meu ssd :)
#brezpodpisa

schurda ::

Pršparaj 50€ za ohišje.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

paliskic ::

Katero grafiko ima recimo g3220? na netu piše samo Interl Hd Graphics. Ti procesorji mi vseeno delujejo preveč poceni, ampak ok =)
Katero ohišje pa priporočaš?

hojnikb ::

g3220 ima GT1, torej nekje polovico performanca hd4600. Tako če ne igraš igre (za kar so itk obe za en drek) je čisto nepomemben podatek. Obe zmeljejo hd video brez problema (up to 4K) in vse 2d operacije...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

paliskic ::

Ja maksimalno kar bo mogla zmlet grafika je kakšen 4k posnetek na youtube pa igrice na facebook. Malo mi skrbi, da ne bo prešvoh ta integrirano grafična, ampak če praviš da je ok, pol vredu. Prosim samo še, da mi pokažeš katero b85 plato in katero ohišje bo vredu, da ima recimo tudi spredaj 1 al 2 vhod za usb 3.0.

paliskic ::

Pa še to, kakšna je razlika med matično ki sem izbral ASUS H81M-K in recimo Gigabyte GA-B85M-D2V?

vito123 ::

schurda je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

vito123 je izjavil:

Nič mi ne bo žal, ker se nikoli ne obremenjujem s tem, da nimam najboljšega hardvera. Dokler mi laufa tisto kar mora laufat, sm hepi. Moj trenutn PC je star 6 al 7 let, pa bi ga komot še en čas gonu, če ne bi stvari začele crkovat.

Štrom pa zadnji problem za študente. ;)

Vseeno ni treba iti z glavo skozi zid. Kakorkoli, nabavljat skor 2 leti staro zadevo pred vrati pa imaš novo je nesmiselno oz. nepametno.
760 kupiti je brezveze IMO, ker se bo lahko zgodilo, da ti bo v dragon age, fc4,unity,gta5 in podobnih igrah delalo ravno na meji, medtem ko bi z 960 imel višje detajle oz. več fps za isto ceno.
Poleg tega pa še pride zraven tišina, glede nato da so 970 napol neslišne (strix,msi) bi znala biti 960 tudi zelo tiha (neslišna) zadeva itn.

Vglavnem izrbal si najbolj nelogično in nesmiselno.
Glede nato da imaš željo po igranju tudi novejših iger, trenutno pa ograš lol in doto.
No logic here.


Že od vsega začetka je "No logic here". :| Ni mi jasno zakaj nekateri sprašujejo, če že vejo odgovor! :P No, vsaj nekaj je jasno - za faks ne bo. :))

Ja, zdej ko sm dal grafično notr ga ne bom več mogu koristit za faks. Za piko na i pa še to, da builda ne bom mogu dat v podpis na forume, ker bi folk hitro opazu, da operiram na leto in pol stari tehnologiji. Nakup že obžalujem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vito123 ()

m0LN4r ::

Si prebral vse in tudi kar je superveloce napisal ali samo zapiknil si se v eno vrstico?
Saj pa avta tut ne greš kupiti prejšnji model npr. 2011, če bo spomladi nov 2015 za "isto" ceno, manjšo porabo, tišjim motorjem, več opreme in več KM. :))
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

meuludine ::

Pozdravljeni. Nočem odpirati nove teme, pa se mi zdi tael tema najbolj primerna. Rbil bi informacijo, oziroma nasvet, o nakupu grafične kartice. Pa prosim brez debilnih odgovorov kot so naprimer "zakaj bi kupil to sranje kupi raje to, ono, to je bolše brezveze dodatnega denarja" itd... Zanima me izključno ta izdelek.

Msi je pred kratkim pognal novo verzijo gtx970. bolje natančno MSI GTX 970 GAMING 4G Golden Edition. Pa me zanima kje se tega "hudiča" da nabavit. Zasledil sem samo trgovino Preko ocena (newegg) kateri pa koliko mi je znano ne dostavlja v Slovenijo (naj me kdo popravi če se motim). Mogoče kdo ve kdo je uradni zastopnik msija za Slovenijo? Na msijevi strani, sta sicer zabeleženi 2 podjetji kateri naj bi zastopali msi v Sloveniji, samo sta mi zelo sumljivi. Na internetni strani od ene od teh dveh podjetji, se ukvarjajo z posterminali, ter prodajo nekih balkanskih piv, kar mi nekako "smrdi". Druga firma pa se ukvarja z prodajo tehnološke robe, samo mi je čisto neznana in nekako ne zaupam. (tako ali tako pa v nobeni od teh 2 trgovin nisem zasledil željenega izdelka) Mogoče kaka trgovina z tujine? Ne vem jaz ne najdem nič pametnega. Če ima kdo kakeršnokoli koristno informacijo, bi bil zelo hvaležen.

Najlepša hvala, lep pozdrav.

m0LN4r ::

Geizhals.eu meni najde samo MSI gtx 560 golden edition... Mogoče je treba malo še počakati.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

paliskic ::

Kaj pravite na to?

http://www.dinokomp.at/konfigurator/?mb...

Napajalnik bo vredu? bequiet 300W kot je hojnikb predlagal ni pri dinokompu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: paliskic ()

vito123 ::

m0LN4r je izjavil:

Si prebral vse in tudi kar je superveloce napisal ali samo zapiknil si se v eno vrstico?
Saj pa avta tut ne greš kupiti prejšnji model npr. 2011, če bo spomladi nov 2015 za "isto" ceno, manjšo porabo, tišjim motorjem, več opreme in več KM. :))

Do pomladi pa naj peš hodim v službo al kaj? Mogoče takrat sploh ne bom mel več službe.

S tem "vse" kaj je napisal misliš tole?
" še huje je. gtx760 je rebrand čipa gk104, pade pa nekje vmes med 660ti in 660. Zaradi višje frekvence in višjih ROPs se lahko kosa oz včasih prehiti 660ti. Specifikacije pa praktično identične OEM verziji gtx660"

Sem, vendar nimam pojma kaj pomeni, ker se na zadevo ne spoznam. Zato sem pa na forum prišel vprašal za build in se nism sam spravil sestavljat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vito123 ()

m0LN4r ::

vito123 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Si prebral vse in tudi kar je superveloce napisal ali samo zapiknil si se v eno vrstico?
Saj pa avta tut ne greš kupiti prejšnji model npr. 2011, če bo spomladi nov 2015 za "isto" ceno, manjšo porabo, tišjim motorjem, več opreme in več KM. :))

Do pomladi pa naj peš hodim v službo al kaj? Mogoče takrat sploh ne bom mel več službe.

S tem "vse" kaj je napisal misliš tole?
" še huje je. gtx760 je rebrand čipa gk104, pade pa nekje vmes med 660ti in 660. Zaradi višje frekvence in višjih ROPs se lahko kosa oz včasih prehiti 660ti. Specifikacije pa praktično identične OEM verziji gtx660"

Sem, vendar nimam pojma kaj pomeni, ker se na zadevo ne spoznam. Zato sem pa na forum prišel vprašal za build in se nism sam spravil sestavljat.

HD4600 maš za lol do takrat, np, bp.
Nič zato, zdaj že vseeno, kupu si EOL izdelek.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

denis9 ::

Ka kdo ve če bojo pr hardwareversand al pa computeruniverse mel BLACK FRIDAY pr caseking vem da bojo mel

paliskic ::

Prosim za zadnje mnenje preden naročim:

http://www.dinokomp.at/konfigurator/?mb...

Rablo se ba za net, office, fb, igrice na fb-ju, youtube (kakšen posnetek 4k).

Hvala

hojnikb ::

vzami pri funtech, g3220 (namesto tega kar maš ti), napajalc be quiet 300W, dvdrw nerabiš in je to to...
#brezpodpisa

paliskic ::

g3220 ne podpira 1600mhz rame, zato sem izbral tega. Dvd rabim, dinokomp nima be quiet.. zato prosim priporočaj enega ki ima dinokomp.

Vzel bom pri dinokompu, razlika je majhna in plača se po povzetju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: paliskic ()

hojnikb ::

tista podpora za rame je še zadnja stvar, ki bi te lahko skrbela.
Zakaj more bit ravno dinokomp ?
#brezpodpisa

paliskic ::

Vzel bom pri dinokompu, ker je razlika majhna v ceni in plača se po povzetju.

hojnikb ::

majhna razlika ?
dino je sigurno cca 10% dražji + ostali tudi ponujajo plačilo po povzetju.
#brezpodpisa

paliskic ::

funtech že ne:

http://www.funtech.si/si/nakupovanje/na...

plačilo po povzetju - z gotovino ob dostavi dostavne službe (2 odstotni točki nižji popust kot pri Spletni ceni**, Strošek dostave s povzetjem znaša 4,00 EUR (dostava) + 1,50 EUR (povzetje).***). Plačilo po povzetju je možno do zneska 300 EUR.

hojnikb ::

Pa katera druga trgovina. Sestavi.si preverjeno gre tudi čez 300€. Sicer pa, nwm kak problem je nakazat tisti znesek preko bančnega nakazila.
#brezpodpisa

hojnikb ::

Ohišje Miditower COOLER MASTER Force 500, črna
Intel Pentium G3220 BOX procesor, Haswell
ASUS H81M-E, DDR3, SATA3, DVI, USB3, LGA1150 mATX
G.Skill DIMM 4 GB DDR3-1333, pomnilnik
Napajalnik be quiet! System Power 7 300W
ASUS DRW-24F1ST DVD-RW zapisovalnik, SATA, črn
Toshiba trdi disk 3,5'' 1TB 7200 32MB SATA 3
SSD CRUCIAL M500 120GB 2,5'' SATA3 CT120M500SSD1
Znesek Skupaj(z DDV): 355.23 € sestavi.si


evo primerljiv build 75€ ceneje
#brezpodpisa

paliskic ::

Saj ni tako važno, tudi če je razlika 10-20€ al kolko €. Z dinokompom sem zadovoljen (beri lepo sestavlja pc - cable manegement). Zanima me samo če je sestava vredu, razen proca in s katereim napajalnikom zamenjat.

hojnikb ::

Saj ni tako važno, tudi če je razlika 10-20€ al kolko €.

75€ pa res (glej zgoraj).
#brezpodpisa

paliskic ::

Ja vidim, si pa dal druge komponente. Recimo ohišje si dal čisto obično, ima odprtine spredaj in ob strani, torej večji hrup. Rame si dal cenejše, potreba je po 1600mhz. Prosim poglej mojo sestavo in daj en dober napajalnik.

hojnikb ::

potreba je po 1600mhz.

je ni.

Prosim poglej mojo sestavo in daj en dober napajalnik.

be quiet napajalniki so _zelo_ dobri (boljši od tistega dreka, ki si ga sam dal).

Recimo ohišje si dal čisto obično, ima odprtine spredaj in ob strani, torej večji hrup.

dal sem enega v podobnem price rangu (ker nisem našel istega), v končni fazi si ga pa lahko sam izbereš.
#brezpodpisa

paliskic ::

Izbral sem tisti napajalnik samo za imet približno končno ceno. Če je vse drek, bom pač vzel najcenejši XFX.

hojnikb ::

xfxi se začnejo pr 450W, kar je totaln overkill za tak sistem. Z bequiet 300W je pa glih ok (čeprav bi se dal it še nižje, sam manj močnih ni za dobit).

Itk pa, če si že odločen, nima nekega smisla iskat drugo mnenje. Tukuaj si dobil opazno ugodnejšo alternativo, take it or leave it.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

paliskic ::

Hvala vseeno hojnikb, če prav ne odgovoriš na zastavljena vprašanja.

hojnikb ::

Sj si dobil vse odgovore, sam pozorno ne bereš :)

Pa če že hočeš podaljšano mnenje na build in dano uporabo....
Dalo bi se iti še precej nižje z manjšim hrupom. j1900 matična, ssd (brez diska), mITX ohišje... Maš SILENT sistem za male pare, ki bo zmlel to kar hočeš brez problema.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

paliskic ::

Tebe sem nekaj vprašal, odgovoriš pa kje drugje naj naročit in katere druge komponente naročit, saj ni potrebe skrčit budget. Iščem dober napajalnik, da je v rangu xfx (in ker so xfx vsaj 450W iščem kot praviš ti nekaj z manj W).

Nočem tvojega procesorja ker je lanski, manjši ghz, ne podpira 1600mhz, razlika v ceni 20€.

FlyingBee ::

če hojnika ne poslušaš, potem nimaš kaj tukaj iskati
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Nočem tvojega procesorja ker je lanski, manjši ghz, ne podpira 1600mhz, razlika v ceni 20€.

ni lanski, ker je "letošnji" samo clock bump. In še vedno nisi povedal, zakaj tako nujno rabiš 1600Mhz rame.
#brezpodpisa

paliskic ::

Razlika v ceni med 1333 in 1600 mhz je okoli 3EUR. Ni dovolj dober razlog?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: paliskic ()

hojnikb ::

paliskic je izjavil:

Razlika v ceni med 1333 in 1600 mhz je okoli 3€. Ni dovolj dober razlok?

ne, ker se procesorju kot je pentium nebo poznalo, če mu daš 800Mhz ali 3200Mhz rame.

Še vedno ti svetujem, da zgradiš sistem okol enega mITX ohišja in j1900 plate. Na tak način boš z izklopljenim diskom mel SILENT sistem v pravem pomenu (z 1150 bo namreč treba vrtet vent na procu in napajalniku).
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

dottor ::

A10-7850K + ASROCK FM2A88M EXTREME4+ + 2x4GB 2400MHz = ~300€

Bi blo to uredu za občasno igranje BF4, BF3, Titanfall, Dirt serija, CS serija. Občasno tudi foto-editing in fotošop.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

paliskic ::

Razumem, tega nisem vedel.

hojnikb ::

evo še alternativen, SILENT build (z malo slabši procom as a result)


SSD CRUCIAL M500 120GB 2,5'' SATA3 CT120M500SSD1
Matična plošča GIGABYTE GA-J1900N-D2H Celeron J1900 Mini-ITX
Mushkin SO-DIMM 4 GB DDR3-1333, pomnilnik
Ohišje LC-power LC-1320II Mini ITX 90W USB 3.0
Samsung SN-208FB DVD-RW zapisovalnik, Slim, SATA, črn
Hitachi trdi disk za prenosnik 1Tb 5400 8mb SATA
Znesek Skupaj(z DDV): 299.03 € sestavi.si
#brezpodpisa

paliskic ::

Dobra varjanja, čeprav je totalno drugačen build. Si bom jutri odločil.

Hvala še enkrat hojnikb

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: paliskic ()

hojnikb ::

Mogoče okol tega SILENT, nisem čisto prepričan, če ma to ohišje pasiven napajalnik ali ne (iz slik ni razvidno). Nevertheless, imaš tudi preverjeno pasivne varjante, malo se sprehodi po ponudbi (tega sem dal bolj kot ne za referenco, ker podpira tudi dvd-rw bay).

recimo 1340mi model preverjeno vsebuje pasiven napajalnik, a žal nima možnosti dvdja. Govorim pa seveda o cenejših zadevah, imaš tudi dražje in jasno kvalitetnejše opcije.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

dottor ::

dottor je izjavil:

A10-7850K + ASROCK FM2A88M EXTREME4+ + 2x4GB 2400MHz = ~300€

Bi blo to uredu za občasno igranje BF4, BF3, Titanfall, Dirt serija, CS serija. Občasno tudi foto-editing in fotošop.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

hojnikb ::

brezveze. Raje 750/Ti in kak g3258. Razn če gre občutno ćez budget.

evo, pride v budget

1. Pomnilnik Crucial DDR3 4GB 1600MHz CL11 CT51264BA160B
2. MSI GeForce GTX 750 Ti, N750TI-2GD5/OCV1, 2048 MB DDR5 V809-1030R
3. Intel Pentium G3258 Anniversary Ed. (Haswell) S1150 - box
4. ASUS H81M-K, DDR3, SATA3, DVI, USB3, LGA1150 mATX
292,10 € funtech.si


Igrice bodo delal opazno bolje, za fotošop pa nimam pojma (če zna koristi cuda, bi tudi znal delat bolje, sicer pa malo priviješ proc, kolker pač gre na stock kulerju).
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()
««
438 / 1133
»»