» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
437 / 1134
»»

vito123 ::

Budget s 500 na 600EUR. Če bi rad igral še kako novejšo igrico, bo tako v redu? Gre napajalnik skoz in ali je 4GB rama zadosti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vito123 ()

m0LN4r ::

Če bi rad igral še kako novejšo igrico, bo tako v redu? Gre napajalnik skoz in ali je 4GB rama zadosti?

Če je to bolj mogoče ena igra na leto za 30 minut, potem vzemi raje 750ti in 1x8gb rama.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

vito123 ::

Ne ne. Z "mogoče" sem ciljal na novost igric in grafično zahtevnost le-teh, ne na pogostost igranja. Z napajalnikom ne bo problemov? Nekaj sm gledal pine pa ne vem, če se vse ujema, boste majstri boljš vedli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vito123 ()

m0LN4r ::

vito123 je izjavil:

Ne ne. Z "mogoče" sem ciljal na novost igric in grafično zahtevnost le-teh, ne na pogostost igranja. Z napajalnikom ne bo problemov? Nekaj sm gledal pine pa ne vem, če se vse ujema, boste majstri boljš vedli.

Ja potem je vredu, načeloma kolko dnarja tolko muzke.
Jaz bi v tvojem primeru vzel brez grafične in počakal na nove amdjeve in nvidijevo gtx 960 spomladi.
Butasto je zdaj kupovati potratnejšo in slabšo 760, če bo spomladi na voljo 960.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

vito123 ::

Razumem, vendar potem tko nikol ne bi nič kupil, ker bo vedno kmalu nekaj novejšega in boljšega na trgu. Naročil sem zgornjo konfiguracijo, hvala za vse nasvete in linke.

m0LN4r ::

Razumem, vendar potem tko nikol ne bi nič kupil,

To sploh ni res V tvojem primeru.

Čez 3-4 mesce bi vzel gtx 960 (ki se bo primerjala z gtx 770 oz. bo celo boljša in bo porabila smešno malo štroma) ta čas pa bi zdržal igral na hd4600 z i5 in 8gb. Mojbog.

Ti si zdaj kupil dobro leto pa pol staro kartico, ki bo porabila več kot gtx960 in bo ti čez 3 mesce žal.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

vito123 ::

Nič mi ne bo žal, ker se nikoli ne obremenjujem s tem, da nimam najboljšega hardvera. Dokler mi laufa tisto kar mora laufat, sm hepi. Moj trenutn PC je star 6 al 7 let, pa bi ga komot še en čas gonu, če ne bi stvari začele crkovat.

Štrom pa zadnji problem za študente. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vito123 ()

m0LN4r ::

vito123 je izjavil:

Nič mi ne bo žal, ker se nikoli ne obremenjujem s tem, da nimam najboljšega hardvera. Dokler mi laufa tisto kar mora laufat, sm hepi. Moj trenutn PC je star 6 al 7 let, pa bi ga komot še en čas gonu, če ne bi stvari začele crkovat.

Štrom pa zadnji problem za študente. ;)

Vseeno ni treba iti z glavo skozi zid. Kakorkoli, nabavljat skor 2 leti staro zadevo pred vrati pa imaš novo je nesmiselno oz. nepametno.
760 kupiti je brezveze IMO, ker se bo lahko zgodilo, da ti bo v dragon age, fc4,unity,gta5 in podobnih igrah delalo ravno na meji, medtem ko bi z 960 imel višje detajle oz. več fps za isto ceno.
Poleg tega pa še pride zraven tišina, glede nato da so 970 napol neslišne (strix,msi) bi znala biti 960 tudi zelo tiha (neslišna) zadeva itn.

Vglavnem izrbal si najbolj nelogično in nesmiselno.
Glede nato da imaš željo po igranju tudi novejših iger, trenutno pa ograš lol in doto.
No logic here.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

M4T1C ::

Je MSI Radeon R9 290 Gaming 4G vredna svojega denarja 230EUR ...ali dobiš za to ceno kakšno boljšo grafično kartico(za igre)? Predvsem ker vidim da pišete o izzidih novih katic itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: M4T1C ()

phantompoop ::

Zdravo,

rabim sestaviti gaming PC za okoli 800€. Kaj se priporoča te dni za tako ceno?

FlyingBee ::

M4T1C je izjavil:

Je MSI Radeon R9 290 Gaming 4G vredna svojega denarja 230EUR ...ali dobiš za to ceno kakšno boljšo grafično kartico(za igre)? Predvsem ker vidim da pišete o izzidih novih katic itd.

v tem cenovnem rangu ji ni para, je pač bolj potratna zadeva ... vprašanje je edino kako bo z geforce 960 in kdaj, cena bi morala biti konkurenčna glede na zmogljivost, vendar bo sigurno šibkejša v igrah, predvsem pa boš na račun elektrike bolje skozi leta prišel pa verjetno tudi glede glasnosti in obremenitve celotnega sistema ... če se gre v podrobnosti, drugače na prvi pogled je 290 za 230 eur res super p/p

phantompoop je izjavil:

Zdravo,

rabim sestaviti gaming PC za okoli 800€. Kaj se priporoča te dni za tako ceno?

lahko v tujini, Nemčija? ker je zelo pomembno vprašanje, saj je 800 eur že dovolj denarja za zmogljiv gaming pc
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

še link do testa CPU v najnovejši AAA fps igri, da ne bo toliko i3 Haswell na tapeti, kako naj bi bremzal grafo ... so pa to singleplyer rezultati, tako da za MP je treb aše malo pogledat, preden se naroča PC http://www.techspot.com/review/917-far-...
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Epialt ::

phantompoop je izjavil:

Zdravo,

rabim sestaviti gaming PC za okoli 800€. Kaj se priporoča te dni za tako ceno?

http://imgur.com/fXWxczf ( osnovna konfiguracija )
+ rabljena grafična ( 290 npr. ali 280x )
Ali pač katerakoli nova do 200€.

m0LN4r ::

Zelo zanimivo je tole:
The AMD FX-8350 also responded well to overclocking, though even at 4.50GHz it was unable to match the Core i7-4770K at just 2.50GHz which is disappointing.


IMO si nebi mislil, da je tko hudo na amdjevi strani, pa to single player
Enako nepričakovano je tudi tole: http://www.computerbase.de/2014-11/benc...

Potem pa še pride DX12 z optimizacijo za razbremenitev cpuja in večji izkoristek na jedro/nit in do 7x več "draw calls": http://www.computerbase.de/2014-11/dire...

Zanimivo bo naslednje leto.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

FlyingBee ::

Epialt je izjavil:

phantompoop je izjavil:

Zdravo,

rabim sestaviti gaming PC za okoli 800EUR. Kaj se priporoča te dni za tako ceno?

http://imgur.com/fXWxczf ( osnovna konfiguracija )
+ rabljena grafična ( 290 npr. ali 280x )
Ali pač katerakoli nova do 200EUR.

tukaj bi dodal, da je i5 za 160 dovolj in grafo se potem novo 290 da in je stvar rešena
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Če dobi gaming za 230€, nova je samo 265€ na idealo/hwv
Bolha pa ma cene stare leto dni: http://www.bolha.com/iskanje?q=r9+290&s...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Epialt ::

Res je, tukaj je vse v preferencah, sam bi sicer še mal denarja poskusu našparat, za novo serijo nvidia 9 alo pa celo počakal na odgovor AMDja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Epialt ()

Epialt ::

EDIT: http://www.bolha.com/racunalnistvo/graf...
Ni glih švoh deal tbh.

SuperVeloce ::

Če ti ne leži kakšen hladilnik doma, potem raje ne. Referenčne so turbine...

Epialt ::

to je res, sam price / value pa ni slab.
Če gledaš kaj dobiš za 200€ drgač.

SuperVeloce ::

Ja res je. Mogoče če dobiš ugodno rabljen hladilnik, ki paše, ali pa imaš namen zadevo vodno hladiti, potem nimaš kaj razmišljati

M4T1C ::

@stojansto mal sem narobe napisal ...cena za R9 290 Gaming 4G je 280EUR :S still worth it?

in še eno vprašanje, kar se tiče kompatibilnosti te grafične na naslednja primera? Cenovna razlika je ogromna, zanima me pa kaj to doprinese v igrah, se vseeno splača dat več denarja ali je AMD legit?
Gigabyte GA-Z97P-D3 (78EUR)+ Intel Core i5-4690K (230EUR) =310EUR ///ali je boljši Intel Xeon E3 1230 1v3 (cena je približno ista ampak ne razumem razlike med njima)
ali
MSI 970 Gaming (92EUR)+ AMD FX-6300(95EUR) =190EUR

/ostale stvari ki jih bi vključil so
SSD crucial MX100 256GB (okrog 100EUR) /vidim da ga vsi na forumu priporočate v builde
WD Blue Desktop 1TB (okrog 55EUR)/ je soliden??
Crucial Ballistix Sport 8GB(2x4GB) DDR3 Kit 1600MHz (70EUR)/ (vidim da so dokaj znižani in na forumu velikokrat omenjeni)
glede napajalnika pa ne vem...doma imam ATX 580 HM (rabim novega ali bi ta zadostoval)?

Kupujem gaming kišto tako da če karkoli ne spada zraven povejte in če se da kje kakšen evro prišparat in malo zamenjat stvari bom pa še bolj vesel! :D (igrati imam namen GTA5 in vse novodobne igre ki bodo izhajale + streamat razne igre zato potrebujem za 2 zaslona)
Zanima me predvsem kje te stvari kupovati? vidim ogromno strani(od amazona do vseh teh nemških in naših) ter kako je z morebitnim nakupom preko kake firme, da bo brez davka?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: M4T1C ()

SuperVeloce ::

xeon e3 1231v3 je ubistvu i7 z drugacno frekvenco (in v tem primeru brez grafike). Dobra izbira, glede na to da stane verjetno isto kot 4690k. Amd fx8xxx je hit or miss, fx6300 pa se mi zdi da vse bolj leze ven iz tistega "best buy", ker ga nove igre ze krepko zmatrajo. Vzames lahko tudi najcenejsega i5 in poceni b85 plato.

A je tole tvoj napajalc?
Upam, da ne, drugace nujno menjaj.

M4T1C ::

ja bi znal bit tole moj napajalc! :D ...je že kr stara mašina cca. 8 let! :D //kateri napajalnik pa pride potem vpoštev? (recimo dase še odločam med xeon in tem malo cenejšim i5 buildom, če ima to sploh kaj veze)- kolko wattov bi rabil in katera firma je vredu?

sepravi tale Intel Core i5-4590, 4-Kern (Quad Core) CPU mit 3.30 GHz(190EUR) je še sprejemljiv al i5-3330 3.00GHz(170EUR)// ne vem kak veliko vlogo igra teh 20EUR glede na teh 0.3 GHz /// se bolj splača kupit kar boxed al posebaj tray in hladilnik?

in načeloma je tale plata MSI B85M-E45 Sockel 1150 M-ATX (55EUR) čist dovolj ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: M4T1C ()

hojnikb ::

3330 je 1155 socket, obsolite roba v 2014.
#brezpodpisa

M4T1C ::

@hojnikb tega sploh nisem opazil! :D hvala pol pa recimo Intel Core i5-4430 4-Kern (Quad Core) CPU mit 3.00 GHz za 170

vilonja ::

m4t1c, kako velik pa je tvoj budget

SuperVeloce ::

i5 4440 ce hoces sparat, ce ne potem pa xeona e3 1230v3

M4T1C ::

@vilonja 700EUR+-
@superVeloce ok najlepša ti hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: M4T1C ()

vilonja ::



Tole je pomoje zlo vredi build, sam je pa mal čez budget.
Sem par dni nazaj sestavljal, ker se zanimam za nov gaming comp. A drugače od prejšnega računalnika ni nič uporabno.

hojnikb ::

lahko se odbije ssd, če je budget panika..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

m0LN4r ::

Matic napisal si 290 za 280€, če pa nova stane 265 na hardware preko idealota ?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

M4T1C ::

Ja ni tolko panike, mi je všeč..pa je 450W napajalnik dovolj za vse to?

moj stari comp je pa še na DDR2 rammih in na dual core 6000+ procesorju disk je sicer 500GB ampak med slabšimi. Ta comp bom načeloma pustil družini, za manj zahtevno delo/ lažje igrice itd.

pa preko katere strani to nakupuješ in kak to gre glede slovenije paypal?...vrjetno po kakem prevzetju nimajo!? :D in ali kdo ve bojo zdaj kaka decemberska znižanja pa te fore se splača še malo počakat? al pa celo če dobim prijatelja ki bi lahko vzel preko s.p.-ja gre to?

hojnikb ::

Ja ni tolko panike, mi je všeč..pa je 450W napajalnik dovolj za vse to?

jap. komponente so dost varčne (verjetno več kot ~250W porabe nebo) tko da je dost.
#brezpodpisa

SuperVeloce ::

S tujine ni nikoli po povzetju. Pri racunalniskih zadevah ni ravno veseli december, zato ce ne mislis cakat na kaksne nove komponente, kupi sedaj.
Tukaj na slotech je tema o placevanju in narocanju na hardwareversand. Vse info tam

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

M4T1C ::

Ok najlepša hvala vsem!;)

issak ::

m0LN4r je izjavil:

Čez 3-4 mesce bi vzel gtx 960 (ki se bo primerjala z gtx 770 oz. bo celo boljša in bo porabila smešno malo štroma) ta čas pa bi zdržal igral na hd4600 z i5 in 8gb. Mojbog.


Čez 4 mesece bo pa samo še 2 meseca do naslednje grafične, in takrat bo čez 3 mesece nov procesor prišel, in samo še 1 mesec pa pridejo super novi SSDji itd. Vsak teden se nekaj spreminja, če kupujem računalnik bom kupil to kar je zdaj na voljo, če bi rabil računalnik čez 4 mesece, bi ga naročil pri AGT.

Šalo na stran, čakati je danes res brezveze, ker je zmeraj nekaj novega. Bo pa takrat prodal grafično pa kupil neko drugo, ali pa mogoče sploh nebi kupil 960 ker bi bila predraga ali pa kaj podobnega. Moj kolega je ravno tako 'čakal da pride nova grafična drug mesec', in tako kupil računalnik 1 leto kasneje kot bi ga sicer, seveda s čisto drugimi komponentami.
Jaz sem leta januarja 2011 kupil PC s HD5870 (za 215EUR novo), ki je bila že prejšnja generacija takrat, pa sem jo komaj včeraj zamenjal za 280X. Ne verjamem, da bi za isti denar februarja 2011 dobil dvakrat boljšo grafično.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

Nemixxx ::

Prosil bi če si kdo vzame čas in sestavi računalnik za 500€ v dinokompu, ter potem priloži sliko.
Namen računalnika je optimalno igranje gta 5 na nižjih grafičnih nastavitvah.
|Intel Core i5 2500k 3.30Ghz-OC-[4.60ghz]|Noctua NH-U9B SE2|
|GA-P67A-UD3-B3|R9 290x 4gb|Kingston Blue HyperX 12GB 1600Mhz|

hojnikb ::

raje si sestavi takrat ko pride igra ven in bodo znane zahteve.
#brezpodpisa

cungalungaa ::

Zdravo,

zanimam se za nakup PC-ja na katerem nebi igral igric (vsaj ne najnovejših - nisem gamer). Rabil bi predvsem da zelo dobro lavfajo vsi Adobe programi, da ne šteka, lahko gledam hd filme itd. Se pravi da je hiter, primeren za web development.

dj_uro ::

kaj ko bi malo več povedal? Reciva vsaj do koliko €??
vw-klub.si

m0LN4r ::

issak je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Čez 3-4 mesce bi vzel gtx 960 (ki se bo primerjala z gtx 770 oz. bo celo boljša in bo porabila smešno malo štroma) ta čas pa bi zdržal igral na hd4600 z i5 in 8gb. Mojbog.


Čez 4 mesece bo pa samo še 2 meseca do naslednje grafične, in takrat bo čez 3 mesece nov procesor prišel, in samo še 1 mesec pa pridejo super novi SSDji itd. Vsak teden se nekaj spreminja, če kupujem računalnik bom kupil to kar je zdaj na voljo, če bi rabil računalnik čez 4 mesece, bi ga naročil pri AGT.

Šalo na stran, čakati je danes res brezveze, ker je zmeraj nekaj novega. Bo pa takrat prodal grafično pa kupil neko drugo, ali pa mogoče sploh nebi kupil 960 ker bi bila predraga ali pa kaj podobnega. Moj kolega je ravno tako 'čakal da pride nova grafična drug mesec', in tako kupil računalnik 1 leto kasneje kot bi ga sicer, seveda s čisto drugimi komponentami.
Jaz sem leta januarja 2011 kupil PC s HD5870 (za 215EUR novo), ki je bila že prejšnja generacija takrat, pa sem jo komaj včeraj zamenjal za 280X. Ne verjamem, da bi za isti denar februarja 2011 dobil dvakrat boljšo grafično.

Seveda se motiš, ker gledaš malo preveč na splošno. Zakaj?
Ker ni vsaka generacija vredna nakupa,
ne izdajo vse grafične vseh rangov hkrati od 50EUR do 1000EUR,*tebe pa zanima izključno 200EUR grafa, ki pride 1x na dve leti ena normalna.

Tu se gre izključno za midrange grafo, ki je že zastarela na trgu in je bila na trgu dobro leto in pol.
Torej o kakih "vsak teden" novega ti govoriš?

Sej če maš socket 1155 in 3770, neboš šel kupovat 4770, razumeš? Torej boš imel par let.
Rami so že na trgu tudi par let isti, spet ne vidim "vsak teden"

Tvoja logika bi bla logična, če gledaš vse proizvajalce, vse izdelke iz vseh cenovnih rangov tudi tiste, katere se ne splača kupiti in potem vse to vržeš na časovno lestvico.

Naprimer pri grafična je velikokrat tako. Prehod na eno generacijo se včasih splača, včasih pa lahko spustiš, ker so rebrandane.
V primeru maxwella tega ni.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

cungalungaa ::

dj_uro je izjavil:

kaj ko bi malo več povedal? Reciva vsaj do koliko €??


Nekje od 400-500 max.

SuperVeloce ::

@m0LN4r... še huje je. gtx760 je rebrand čipa gk104, pade pa nekje vmes med 660ti in 660. Zaradi višje frekvence in višjih ROPs se lahko kosa oz včasih prehiti 660ti. Specifikacije pa praktično identične OEM verziji gtx660

Zgodovina sprememb…

SimplyMiha ::

Hm, zdaj ko je Dragon Age: Inquisition zunaj, razmišljam, da si moja 7+ let stara mašina zasluži pokoj. Ker pa tačas nisem dosti nakupoval, nisem ravno na tekočem.

Na kaj je treba gledat danes, da bo ziher naslednjih 7 let? Kateri chipseti, socketi so aktualni za bližji prihodnost, da se bo lahko po potrebi nadgrajevalo? Da mi nova mašina ja ne bi postala dinozaver že naslednje leto.

Pa glede grafične kartice, je PCIe de facto standard tudi za bližjo prihodnost? Potem je vseeno, katero vzamem zdaj, ker jo lahko kasneje zamenjam? Sicer pa vidim, da je tu trenutno AMD kralj s svojimi R7, R9 karticami. Tole z DX12 zgleda res hudo in vse kaže, da jo bodo R7 ter R9 že podpirale.

Skratka, kaj bi bil fool-proof build te dni?

dj_uro ::

cungalungaa je izjavil:

dj_uro je izjavil:

kaj ko bi malo več povedal? Reciva vsaj do koliko EUR??


Nekje od 400-500 max.

kakšno komponento že imaš? - npr. ohišje, napajalnik?

drugače pa reciva takole:
CPU: i5 4590 194EUR
MB: GA-H81-D3 53EUR
RAM: CRUCIAL 8GB 1600MHz DDR3 72,5EUR (ali Crucial DDR3 4GB 1600MHz 38EUR)
SSD: MX100 128GB 69EUR
HDD: WD green 1TB 54EUR
PSU: XFX 450W 53EUR
optična enota: ASUS DVD-RW 15EUR
------------------------------
510EUR brez ohišja...

privarčuješ lahko pri RAM-u, če vzameš samo 4GB in pri napajaniku, če vzameš ohišje z napajalnikom za cca 50EUR (vedi, da je tak napajalnik sicer čisto OK za navadnega userja, ampak slabši kot zgoraj priporočen)

to so slovenske cene pri funtech-u

grafična je integrirana (HD4600), lahko pa vzameš švohnejši proc in kakšno rabljeno grafo iz bolhe
vw-klub.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dj_uro ()

m0LN4r ::

SuperVeloce je izjavil:

@m0LN4r... še huje je. gtx760 je rebrand čipa gk104, pade pa nekje vmes med 660ti in 660. Zaradi višje frekvence in višjih ROPs se lahko kosa oz včasih prehiti 660ti. Specifikacije pa praktično identične OEM verziji gtx660

Ja saj, to sem imel v mislih, ko sem tisto zgoraj napisal.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

B_Marley ::

Kupujem nov računalnik in je že precej časa kar sem nazadnje kupoval in sploh nisem na tekočem. Potreboval bi nasvet za nakup računalnika za okrog 1000€, raje kakšnih 100€ manj kot več.

Potreboval ga bom za igre (ki na tem več ne laufajo ;) ) in HD filme, povezane na Tv itd.

Rad bi imel SSD disk kot sistemskega in še en disk za ostalo.

Hvala za pomoč.
She is electric. Can i be electric too?

hojnikb ::

prečekiraj zadnjih par strani, se najde vmes tudi kakšna sestava za tolk (pač neradi ponavljamo en in isti build nonstop ;)).
#brezpodpisa
««
437 / 1134
»»