» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
428 / 1142
»»

gamer99 ::

Bo ta matična v redu? http://www.asus.com/Motherboards/H97PLU...
Piše da je support samo za i7/i5/i3/pentium in celeron procesorje...
Se pa torej vsi strinjate, da je xeon boljši od i5 za gaming?
Grafična je gtx 770

SuperVeloce ::

gddr85 ::

gamer99 ::

Ja prav imata oprosti sem pogledal samo pri specifications

Ta matična + xeon e3 1231v3 3,4ghz + nvidia gtx 770 je potem najboljše?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gamer99 ()

6151 ::

gamer99 je izjavil:

Ja prav imata oprosti sem pogledal samo pri specifications

Ta matična + xeon e3 1231v3 3,4ghz + nvidia gtx 770 je potem najboljše?


970
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

gamer99 ::

bom vzel gtx 970 in xeona. Hvala za pomoč!

vilonja ::

Kok cajta mislite, da bo en nezahteven uporabnik igral igre z gtx 970

gddr85 ::

odvisno kaj je to nezahteven uporabnik, katere igre...

vilonja ::

Mislim najnovejše igre

MStrix ::

Mir bo sigurno kakšni dve leti.

djready ::

Odvisno od detajlov ki si jih naštimaš, trenutno bo vrjetno gtx 970 igrala z dobrimi frames na ultra.
čez 2-3 leti pa mogoče kakšne detajle manj in bo še vedno vredu igrala. Lahko recimo za primerjavo vzameš GTX 470 4 leta stara in kako se odreže pri igrah danes ali pa 570.
Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: djready ()

ArsenalFC ::

Mi lahko kdo svetuje, kakšen računalnik si naj kupim. Cena: do 800€. Uporabljal bi ga pa večinoma za igrice torej bolj gaming pc?

hojnikb ::

i5 4460
h97 plata
ssd mx100
8gb rama
280x/970gtx (kar pride v budget)
xfx 550w
1tb blue
ohišje po izbiri...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

lonewolf_ ::

Pa še to naročiš iz nemčije in prišparaš 10-15%, kot pa če kupiš pri nas.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

vilonja ::


Hojnikb, kaj pa tole, na tem bodo špili najbolje delal.
Ohišje pa je po izbiri.
Še kdo lahko potrdi da je to zelo vredu build za gaming.
lp

hojnikb ::

je vredu build, sam manjka ssd in če štejemo zram še poštnino in ohišje, bo preko 800€....
#brezpodpisa

vilonja ::

Vem da manjka ssd, samo če si omejen na denar, bo tudi pomoje lahko z 1tb diskom zdržal. Če bo pa potreba (verjetno ko bo denar), se pa ssd še vseeno zraven dokupi, grafično kartico pa bolj težko. S poštnino vred bo res malo čez budget, ampak notri je pa 970.

hojnikb ::

Pri tolk denarja se vseeno splača stisnat tistih 50€ za ssd. Je kr kriminal videt 800€+ build z navadnim diskom 8-O
#brezpodpisa

vilonja ::

Kje pa mu bo sistem potem sploh pohitril. 128 gb ssd se mi zdi premalo za igre. Koliko windowsi pomoje ene 40gb zasedejo, pol pa še čisto malo ostane. Poznalo se mu bo pri prižiganju računalnika in pri odpiranju programov (kot sam trdi, programov ne bo uporabljal, bo comp samo za gaming) seveda pa se mu bo poznalo tudi pri nalaganju iger, vendar bo ssd za 50 eur zapolnil že z nekaj novejšimi igrami.. Mogoče bi lahko par evrov našparov če bi mogoče kupil en rabljen i5, pa za tist denar ssd not stisnu. Dajem samo možnosti. Jaz bi pa seveda denar našparov pa potem ssd kupil, mam zato raje boljšo grafo. Pri fpsjih se mu pa z ssd diskom ne bo nič poznalo. Če bo pa zraven še imel programe in mu je zelo pomembno, da se sistem hitro prižge, pa absolutno ssd notri vrže. Izhajal sem iz tega, da bo izkjlučno za gaming.
lp
.

hojnikb ::

Kje pa mu bo sistem potem sploh pohitril.

v vseh IO operacijah.

128 gb ssd se mi zdi premalo za igre.

ni, če si pravilno zorganiziraš stvari (t.j. najpogostejše igre na ssd, ostalo na hdd).

Koliko windowsi pomoje ene 40gb zasedejo, pol pa še čisto malo ostane.

v resnici zasedejo od 7-15GB, odvisno od verzije.

Jaz bi pa seveda denar našparov pa potem ssd kupil, mam zato raje boljšo grafo.

težava je, ker se zelo verjetno takega sistema nebo nikol več nadgrajeval, ergo nebo nikol videl ssdja.

Pri fpsjih se mu pa z ssd diskom ne bo nič poznalo.

jasno, sj tudi ni namenjen temu.

Izhajal sem iz tega, da bo izkjlučno za gaming.

Jasno. Ampak če tako pomisliš, 1080p ali še manj (sj niti nevem na kaj bo prikloplen) bi bla tudi kaka 280x preko glave.
#brezpodpisa

buneech ::

hojnikb je izjavil:

128 gb ssd se mi zdi premalo za igre.

ni, če si pravilno zorganiziraš stvari (t.j. najpogostejše igre na ssd, ostalo na hdd).

Js mam tko, pa se je tud 240GB SSD že kar lepo napolnil. Vrjetn bi dost boljš stanje blo, če bi vestno premikal špile.

hojnikb je izjavil:

Koliko windowsi pomoje ene 40gb zasedejo, pol pa še čisto malo ostane.

v resnici zasedejo od 7-15GB, odvisno od verzije.

Hja, windowsi kot taki res, ampak kšn WinSxS folder se pa kr lepo razširi po nekaj 10 windows updejtih. Skupno pride tud na 40GB.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: buneech ()

hojnikb ::

Hja, windowsi kot taki res, ampak kšn WinSxS folder se pa kr lepo razširi po nekaj 10 windows updejtih. Skupno pride tud na 40GB.

zato se pa nasname gor windows z vgrajenimi zadnjimi updejti....
#brezpodpisa

vilonja ::

Maš kr veliko stvari prov. Sem mislu, da pohitri samo nalaganje programov. A bi bilo potem boljše en rabljen procesor za 100 eur (glde na to da bo samo za gaming) pa ssd disk noter, glede nato, da se rabljenih 970 ne dobi. Ja za 1080p bo res za zdaj 280x dovolj. Kaj pa čez nekaj časa, bo 970 dalj zdržala. Pa še zelo tiha je :)
Sam ne vem pa zato sprašujem, ali bo 450w poganjal 970?

hojnikb ::

Sam ne vem pa zato sprašujem, ali bo 450w poganjal 970?

kvaliteten sigurn, kak lcpower pa težko.
#brezpodpisa

vilonja ::

No sej tistih 9 eur več pa ni škoda da namesto 450 xfx vzameš 550 xfx.

hojnikb ::

Lahko vzameš recimo kej takega in butneš sistem v staro ohišje for the time being (nabaviš pri nas, ko imaš spet viška denarja oz. se zdaj stegneš).



na to ceno računi še neki popusta, če zmečeš vse komponente preko idealo.at
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

vilonja ::

Hojnikb, to si pa za zelo malo denarja skup spravu. Ful mi je všeč. Samo zanima me nekaj stvari. Grafična- občutne razlike med asusovo ni, ali se bo razlika poznala da dolgi rok, da se bo pri cenejši verziji hitreje kaj pokvarilo, ali je cena nižja samo zaradi nižjih frekvenc. Ali se tej grafični ustavijo ventilatorji, saj če verjetno nič ne delaš z grafično se tisti ventilatorji nič ne slišijo, jih preglasi proc in pa hdd. Kaj pa tile rami, kakšna je razlika med cl11 in cl9. Ssd je pa zelo poceni, pa je dober za ta denar ali se bolj splača mx100 not ruknit.
Verjem, če mu bo problem ssd zamenjat, mu bo verjetno problem tudi ohišje zamenjat. Saj se dobi tudi poceni ohišje do 30 eur.

hojnikb ::

Grafična- občutne razlike med asusovo ni, ali se bo razlika poznala da dolgi rok, da se bo pri cenejši verziji hitreje kaj pokvarilo, ali je cena nižja samo zaradi nižjih frekvenc.

To je težko vedet. Lahko si pa sigurn, da pri asus daš tudi kakih par € samo za značko :)

Kaj pa tile rami, kakšna je razlika med cl11 in cl9.

za gamerja nobena.

Ssd je pa zelo poceni, pa je dober za ta denar ali se bolj splača mx100 not ruknit.

MX100 se splača od 256GB naprej. Ni pa tale ssd nek presežek. Je pa vseeno še vedno dovolj hiter. Itk neboš nikol opazo razlike med tem in mx100.
#brezpodpisa

stiper7 ::

Malo berem tole temo, pa imam nekaj manjših vprašanj:

-kakšna je razlika med WD diski (green, blue, red,...) in za katerega se odloča povprečni uporabnik z bulidom do 500€

-ali je bolje vzeti RAM 2x4GB ali 1x8GB?

-kupujem zvočno kartico in imam hipotetično obe možnosti vmesnika: PCI in PCI-E. Katera opcija je boljša?

-zanima me kaj je boljše vzeti: SSD mx100 ali m500? (vem da je popularnejši mx100, ampak sem zasledil da je na mimovrstah.si m500 možno dobiti ugodneje)

-na funtech.si sta dve verziji SSD mx100 z podobnima cenama: en ima oznako MLC, drugi ne. Razlika? Katerega izbrati?

-ali je LC6600 sprejemljiv napajalnik za bulid pentium/i3+h81+hdd+ssd?

MStrix ::

Zelo lepa konfiguracija ;) SSD je pa nuja, po možnosti Crucial

gddr85 ::

http://www.wdc.com/en/products/internal...
2x4 če hočeš dual channel
lc zamnejaš za bequiet 300w oz. xfx 450w

janlamp ::

@jure3000 ... najlepša hvala za tak obsežen odgovor :)
hvala stokrat :)

flameir ::

 SLIKA

SLIKA



Kaj bi spremenili? rač za gaming, cca 1000EUR je tole, kak evro več še dam, več pa ne

hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flameir ()

gddr85 ::

če boš navijal nič, drugač pa mogoče raje xeon + h97
overkill psu

dj_uro ::

stiper7 je izjavil:

Malo berem tole temo, pa imam nekaj manjših vprašanj:

-kakšna je razlika med WD diski (green, blue, red,...) in za katerega se odloča povprečni uporabnik z bulidom do 500€

-ali je bolje vzeti RAM 2x4GB ali 1x8GB?

-kupujem zvočno kartico in imam hipotetično obe možnosti vmesnika: PCI in PCI-E. Katera opcija je boljša?

-zanima me kaj je boljše vzeti: SSD mx100 ali m500? (vem da je popularnejši mx100, ampak sem zasledil da je na mimovrstah.si m500 možno dobiti ugodneje)

-na funtech.si sta dve verziji SSD mx100 z podobnima cenama: en ima oznako MLC, drugi ne. Razlika? Katerega izbrati?

-ali je LC6600 sprejemljiv napajalnik za bulid pentium/i3+h81+hdd+ssd?


wd disk: praktično je vseeno za normalnega uporabnika, ali izbere wd green ali blue.. Kar je cenejše dani trenutek...

odvisno koliko podpira matična max RAMA...če je to 32GB pri štirih slotih, vzami 1x8GB, ker lahko kasneje lažje upgradeaš

praktično vseeno je za zvočno, če nisi nek audiofil... lahko vzameš pci-e

vzami tisti ssd, ki je pri istih GB prostora cenejši

glede funtecha žal ne vem, pa tudi googlat se mi ne da... =)

ne vzami LC600, raje vzami xfx 550W, pa imaš mir in sigurnost...

p.s. ponavljam se kot hojnikb =)

flameir je izjavil:

 SLIKA

SLIKA



Kaj bi spremenili? rač za gaming, cca 1000EUR je tole, kak evro več še dam, več pa ne

hvala


a ni PSU malo overkill???
vw-klub.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dj_uro ()

krispe ::

flameir je izjavil:

 SLIKA

SLIKA



Kaj bi spremenili? rač za gaming, cca 1000EUR je tole, kak evro več še dam, več pa ne

hvala


Vzami GTX 970
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

oemdzi ::

Kaj bi spremenili?

300 eur bi prišparal ali pa v boljše komponente dal.
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

vilonja ::

Ravno prej smo sestavljal en build in kot vidiš smo v build za 800 eur spravil 970, tko da če je za gaming pa je cena 100 eur nujno 970, pa tudi pri 970 je že 450w (raje 550w) xfx dovolj. Pa kako so drugi rekli cpu xeon 1231v3, cenejša različica za gaming pa je i5 4460.

djready ::

Ja win8 in office+business kr požreta denar :D
Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: djready ()

stiper7 ::

dj_uro je izjavil:

stiper7 je izjavil:

Malo berem tole temo, pa imam nekaj manjših vprašanj:

-kakšna je razlika med WD diski (green, blue, red,...) in za katerega se odloča povprečni uporabnik z bulidom do 500€

-ali je bolje vzeti RAM 2x4GB ali 1x8GB?

-kupujem zvočno kartico in imam hipotetično obe možnosti vmesnika: PCI in PCI-E. Katera opcija je boljša?

-zanima me kaj je boljše vzeti: SSD mx100 ali m500? (vem da je popularnejši mx100, ampak sem zasledil da je na mimovrstah.si m500 možno dobiti ugodneje)

-na funtech.si sta dve verziji SSD mx100 z podobnima cenama: en ima oznako MLC, drugi ne. Razlika? Katerega izbrati?

-ali je LC6600 sprejemljiv napajalnik za bulid pentium/i3+h81+hdd+ssd?


wd disk: praktično je vseeno za normalnega uporabnika, ali izbere wd green ali blue.. Kar je cenejše dani trenutek...

odvisno koliko podpira matična max RAMA...če je to 32GB pri štirih slotih, vzami 1x8GB, ker lahko kasneje lažje upgradeaš

praktično vseeno je za zvočno, če nisi nek audiofil... lahko vzameš pci-e

vzami tisti ssd, ki je pri istih GB prostora cenejši

glede funtecha žal ne vem, pa tudi googlat se mi ne da... =)

ne vzami LC600, raje vzami xfx 550W, pa imaš mir in sigurnost...





matična bi naj mela do 16GB in dve reži. In se odločam med 1x8GB ali 2x4GB?

LC6600 že imam doma, zato sprašujem če je sprejemljiv. Kakšen pa je xfx 550w glede same glasnosti?

janlamp ::

Še eno vprašanje :)
kaj bi lahko tuki zamenjou da bi ceneje pršlo? :)
Uporablou bi ga za grafično modeliranje in zahtevnejše špile :)
Hvala :)

http://www.dinokomp.si/konfigurator/?mb...

flameir ::

Kok se pa pozna I5 4690 proti xeon? z napajalniki si nisem prijatelj, zato sem sedaj raje 20€ več dal, da mi ne bo spet dvakrat crknil :)

dj_uro ::

stiper7 je izjavil:

dj_uro je izjavil:

stiper7 je izjavil:

Malo berem tole temo, pa imam nekaj manjših vprašanj:

-kakšna je razlika med WD diski (green, blue, red,...) in za katerega se odloča povprečni uporabnik z bulidom do 500€

-ali je bolje vzeti RAM 2x4GB ali 1x8GB?

-kupujem zvočno kartico in imam hipotetično obe možnosti vmesnika: PCI in PCI-E. Katera opcija je boljša?

-zanima me kaj je boljše vzeti: SSD mx100 ali m500? (vem da je popularnejši mx100, ampak sem zasledil da je na mimovrstah.si m500 možno dobiti ugodneje)

-na funtech.si sta dve verziji SSD mx100 z podobnima cenama: en ima oznako MLC, drugi ne. Razlika? Katerega izbrati?

-ali je LC6600 sprejemljiv napajalnik za bulid pentium/i3+h81+hdd+ssd?


wd disk: praktično je vseeno za normalnega uporabnika, ali izbere wd green ali blue.. Kar je cenejše dani trenutek...

odvisno koliko podpira matična max RAMA...če je to 32GB pri štirih slotih, vzami 1x8GB, ker lahko kasneje lažje upgradeaš

praktično vseeno je za zvočno, če nisi nek audiofil... lahko vzameš pci-e

vzami tisti ssd, ki je pri istih GB prostora cenejši

glede funtecha žal ne vem, pa tudi googlat se mi ne da... =)

ne vzami LC600, raje vzami xfx 550W, pa imaš mir in sigurnost...





matična bi naj mela do 16GB in dve reži. In se odločam med 1x8GB ali 2x4GB?

LC6600 že imam doma, zato sprašujem če je sprejemljiv. Kakšen pa je xfx 550w glede same glasnosti?

vzami 1x 8GB, pa če ti bo v prihodnje premalo, dokupiš še 1x 8GB... absolutno najbolj pametna stvar...

lej, tale LC bo čist ok, če ga že imaš doma... sprobaj, če dela super, če ne pa prodaš pa kupiš xfx PSU, pa je... - glede glasnosti pa ne vem... poglej, če je kakšen video na temo glasnost pri xfx-u
vw-klub.si

Napajalc ::

flameir je izjavil:

 SLIKA

SLIKA



Kaj bi spremenili? rač za gaming, cca 1000EUR je tole, kak evro več še dam, več pa ne

hvala

Zgleda boš navijal, tudi z 750w boš mel zelo uredu napajalc, zdej za gtx 970 bi mogu pa zračunat koliko časa bi jo mogu uporabljat glede na porabo elektrike, da bi ulovil tistih 90e razlike v ceni v primerjavi z r9 290.

gddr85 ::

flameir je izjavil:

Kok se pa pozna I5 4690 proti xeon? z napajalniki si nisem prijatelj, zato sem sedaj raje 20€ več dal, da mi ne bo spet dvakrat crknil :)


če boš dal 550w namesto 850w ti ne bo zato prej crknu, crkne zarad kvalitete psuja
cinebench
-- 723 | E3-1231 v3 DEFAULT
-- 696 | i5-4670K @ 4.70GHz

djready ::

janlamp je izjavil:

Še eno vprašanje :)
kaj bi lahko tuki zamenjou da bi ceneje pršlo? :)
Uporablou bi ga za grafično modeliranje in zahtevnejše špile :)
Hvala :)

http://www.dinokomp.si/konfigurator/?mb...


Xeona, h97 matična, cenjši 16gb ram, cenejše ohišje, brez AIO hlajenja, tujina... da se tono prišparat
Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: djready ()

RedDevilsSVN ::

Kaj menite o tem sistemu ?

Matična plošča: GIGBAYTE Z97M-D3H - 101,19€
Procesor: INTEL Core i5 4460 3.2GHz - 190,17€
RAM: G.Skill RipjawsZ F3-2400C10D-8GZH 8GB (2x4GB) PC19200 DDR3 - 90,15€
Grafična kartica: MSI GTX760 Twin Frozr OC 2GB PCIe - 241,50€
HDD: WD Blue 1TB - 58,00 €
Ohišje: AEROCOOL DS White - 84,30€
Optična enota: LG BH16NS40 Bluray RW/DVDRW - 75,43€
Napajalnik: CORSAIR VS550 550W - 56,88€

SKUPAJ: 897,62€

Grem pa do cca 1000

hojnikb ::

Fail na celi crti. Glej par strani nazaj, mas proper 1k build.
#brezpodpisa

RedDevilsSVN ::

Ali daš lahko link ker ne najdem?

hojnikb ::

H97 plata
xeon1231v3
8gb najcenejsega rama
mx100 ssd
xfx 550w
ohisje po izbiri
970gtx
bluray nerabis
1tb blue
#brezpodpisa
««
428 / 1142
»»