» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
422 / 1142
»»

m0LN4r ::

Tuto kompleto 399€:


Wifi si kupi dualband usb. Wifi na matični ni neki plus, smo melo prej predebatirali.

Glede nato, da si gledal tisti bigbang sistem bo tole itak boljše. Poišči nekaj podobnega, procesor pa pusti isti.
Če boš kupil v slo, poglej na mlacom, sestavi, dino.si, dino.at, funtech itn.

m0LN4r je izjavil:


Z usb wifi kartico se rešiš tega, da če se ti pokvari vržeš v smeti in kupiš novo, novejšo, močnejšo itn.
Lahko jo potegneš iz računalnika in uporabiš drugje itn.
Z wifi kartico na matični si omejen, kar se tega tiče.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

alen p ::

evoga, mislm da bi tole mogl bit best buy za cca 1000EUR gaming sistem.. no loh se bi se mal igral glede ohisja, pa mi je fractial design vsec ker je tih, tudi napajalniku in graficni se ustavi ventilator pri nizki obremenitvi, tako da bo zelo tih sistem.. kako mnenje?

kaj ko bi vzel namesto blue, wd green? tišji, varčnejši... na njem bodo povečini shranjeni filmi.. res pa je da se bo skoz kej nalagal preko torrenta
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: alen p ()

dj_uro ::

black verzijo wd-ja ...pa imaš "mir" =)
vw-klub.si

gddr85 ::

če ceniš tišino, potem wd green

Phantomeye ::

Sestavil sem si naslednji strojček, zdaj me pa zanima, če je okej, pa če bi morda lahko zbil ceno še kakšni komponenti (malenkostno švohnej grafa? cenejši ram, itd)

mogoče namesto tega XFX Radeon R9 270X Double Dissipation Edition?



aja, pa prek IDEO.de nisem našel nič iz te trgovine...

Zgodovina sprememb…

gddr85 ::

750w je overkill, dovolj bi bil en xfx 550w/ bequiet 600w, ram daj 8gb crucial balistix, če hočeš prišparat na grafi potem še cenejšo 270x oz. rabljeno 280x z garancijo, z97 tud ni nuja, ker ne moreš navijat, potem lahko tud h97 matično

TheAmunraaa ::

@alen p

A hladilnik za procesor že imaš, ker mislim, da "Tray" verzija procesorja pride brez?

schurda ::

dj_uro je izjavil:

black verzijo wd-ja ...pa imaš "mir" =)


Če je za filme, vzemi kej večjega. 1TB ti bo hitro premalo.

Za filme black? Pa sej niso toliko vredni.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

alen p ::

No imam se 3tb zunanjega diska tko da bo disk dost velk.. kk se pa red kj obnesejo? In ja cpu pride brez hladilbika.. priporocate kakega? Da je cimbolj tisji, navijalo se pa itak nebo:)
Lp

m0LN4r ::

Od kakega true spirita 12/14 oz. kaj lahko v ohišje spraviš naprej bo vse odlično.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

bluefish ::

Berem novico o pocenitvi AMD-jev in me je prijelo, da bi si kupil eno mašinico do prihoda in pocenitve Skylake procesorjev. Na trenutnem X2 4200+ (S939) počasi zgubljam živce.

Želja je nek 4-jedrnik, v skrajnem primeru pa kaj v stilu 2(4). Opcijsko je dobro, če podpira virtualizacijo, ki pa jo verjetno že večina ali vsi procesorji.
Glede matične ni nekih posebnih zahtev, RAM pa 8GB. Grafično, diske, napajalnik lahko prenesem.

Torej, kaj je možno sestaviti za kar se le da malo denarja?

hojnikb ::

Vzami raje kakega pentiuma in mas pol upgrade path na i7 broadwella magar.
#brezpodpisa

hojnikb ::

Pa glej g3258, ker ga lahko tudi navijes, if thats ur thing :)

Jasno lahko gres tudi z amdjem, sam si potem omejen (beri capped out) z nadgradnjami.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

m0LN4r ::

bluefish je izjavil:

Berem novico o pocenitvi AMD-jev in me je prijelo, da bi si kupil eno mašinico do prihoda in pocenitve Skylake procesorjev. Na trenutnem X2 4200+ (S939) počasi zgubljam živce.

Želja je nek 4-jedrnik, v skrajnem primeru pa kaj v stilu 2(4). Opcijsko je dobro, če podpira virtualizacijo, ki pa jo verjetno že večina ali vsi procesorji.
Glede matične ni nekih posebnih zahtev, RAM pa 8GB. Grafično, diske, napajalnik lahko prenesem.

Torej, kaj je možno sestaviti za kar se le da malo denarja?

Še en glas za intel, zaradi predvajanja hd in 4k vsebin (richland izkušnje), razen če ciljaš na integrirano grafično boš pa rabil hiter ram, da pride do izraza. Pa pozanimaj se s čim je manj problemov v virtualcih z amdjevo ali intlovo igp.
Mam pa video tudi o performancu tega in še kaj, če te zanima pred nakupom.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

schurda ::

alen p je izjavil:

No imam se 3tb zunanjega diska tko da bo disk dost velk.. kk se pa red kj obnesejo? In ja cpu pride brez hladilbika.. priporocate kakega? Da je cimbolj tisji, navijalo se pa itak nebo:)
Lp



Zakaj pa ne vzameš potem box - za pol EUR več?
http://www.hardwareversand.de/Sockel+11...

Ej miško, ti imaš cene brez popusta, zakaj ne greš na idealo.de in tam skonfiguriraš. Sigurno boš prišparal 50 EUR, če ne več.

Za tole pa častiš pivo!
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: schurda ()

bluefish ::

hojnikb je izjavil:

Vzami raje kakega pentiuma in mas pol upgrade path na i7 broadwella magar.
Ja, saj načeloma je lahko Intel. AMD sem omenil le, ker so me pocenitve spravile na idejo o nakupu.

Kak konkreten predlog konfiguracije?
i7 rang še nekako spremljam, te poceni zadeve so mi pa mimo.

hojnikb ::

Recimo

1. Procesor Intel Pentium Anniversary Edition G3258 BOX, Haswell
2. Pomnilnik CRUCIAL 8GB DDR3 1600MHz CL11 CT102464BA160B
3. ASRock H97M Anniversary, Intel H97 Mainboard -
213,78 € funtech.si


S tem buildom si pripravljen na broadwell in navijanje. Lahko pa seveda varčuješ in greš na g3220 (ni navijanja) in h81 plato (ni podpore za broadwell). Lahko pa na ta build rukneš tudi i3, če misliš, da pentium nebo dovolj.
#brezpodpisa

trnvpeti ::

hojnikb je izjavil:

Recimo

1. Procesor Intel Pentium Anniversary Edition G3258 BOX, Haswell
2. Pomnilnik CRUCIAL 8GB DDR3 1600MHz CL11 CT102464BA160B
3. ASRock H97M Anniversary, Intel H97 Mainboard -
213,78 € funtech.si


S tem buildom si pripravljen na broadwell in navijanje. Lahko pa seveda varčuješ in greš na g3220 (ni navijanja) in h81 plato (ni podpore za broadwell). Lahko pa na ta build rukneš tudi i3, če misliš, da pentium nebo dovolj.

ja, tole
marsikaj pokrijes

djready ::

Phantomeye je izjavil:

Sestavil sem si naslednji strojček, zdaj me pa zanima, če je okej, pa če bi morda lahko zbil ceno še kakšni komponenti (malenkostno švohnej grafa? cenejši ram, itd)

mogoče namesto tega XFX Radeon R9 270X Double Dissipation Edition?



aja, pa prek IDEO.de nisem našel nič iz te trgovine...


Kako nič, če sem zdaj sestavil tole preko idealo>hw.com



Isti bild kot tvoj samo drugo ohišje, cenejši ram s boljšim timingom (če prov ni neke razlike tist ki si ga ti izbral je dražji)
102 eur cenejše od tvojega builda. Lahko bi si za to razliko vzel Xeona.
Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: djready ()

alen p ::

schurda je izjavil:


Ej miško, ti imaš cene brez popusta, zakaj ne greš na idealo.de in tam skonfiguriraš. Sigurno boš prišparal 50 EUR, če ne več.

Za tole pa častiš pivo!


hm hvala, ni lih 50, ampak tud 10€ je nekej:)
btw kak monitor si naj vzamem zraven.. res nimam pojma:) gaming tam do 200€

djready ::

alen p je izjavil:

schurda je izjavil:


Ej miško, ti imaš cene brez popusta, zakaj ne greš na idealo.de in tam skonfiguriraš. Sigurno boš prišparal 50 EUR, če ne več.

Za tole pa častiš pivo!


hm hvala, ni lih 50, ampak tud 10EUR je nekej:)
btw kak monitor si naj vzamem zraven.. res nimam pojma:) gaming tam do 200EUR


za procesor nisi uporabil idealo ali pa je zastarelo, na tvoji sestavi je 231eur zdele pa sem pogledal preko idealota 223eur, Za HDD isto tvoj 50 eur preko idealota 47 eur, za napajalnik bi lahko dal XFX 550w odbije ti 30 eur. Ostalo je gud 1 eur razlike.
Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: djready ()

alen p ::

Hvala bogu da si me popravu..:) zravn tega procesorja "box" je ventilator prilozen?
Ps je kje kaka namenska tema za monitorje, js je ne najdem -.-

GTX970 ::

Če piše zraven procesorja "box, potem je priložen.
Brez so tisti, kjer piše "tray".

Epialt ::

Kupi box, tudi, če ne rabiš hladilnika. Tistih par € ni vredno garancije. 10€ / 2 leti garancije.

alen p ::

Bom. Glede monitorja.. za cca 200€ sem narajmu tegale dell ultrasharp u2414h http://www.pcpro.co.uk/reviews/monitors...
Nimam pa pojma na tem podrocju upam da ga nisem kiksnu.. pac za vsakodnevno uporabo plus gaming.. pa fajn je ce je ips

schurda ::

Epialt je izjavil:

Kupi box, tudi, če ne rabiš hladilnika. Tistih par € ni vredno garancije. 10€ / 2 leti garancije.


Polovica € je razlike.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Calaway ::



Mnenje?

Volta ::

Pri plati lahko prišparaš vsaj 15eur, razen če rabiš tistih par dodatnih stvari, ki jih ima tale gor. Tud rame lahko vzameš navadne Crucial Ballistix Sport 8GB kit 1600, ki stanejo mislim da 63eur. Disk morda WD blue 1TB, pa MX100 256GB namesto M500 drugač pa je to to. Sicer pa overall fajn sestavljeno.

Calaway ::

Volta je izjavil:

Pri plati lahko prišparaš vsaj 15eur, razen če rabiš tistih par dodatnih stvari, ki jih ima tale gor. Tud rame lahko vzameš navadne Crucial Ballistix Sport 8GB kit 1600, ki stanejo mislim da 63eur. Disk morda WD blue 1TB, pa MX100 256GB namesto M500 drugač pa je to to. Sicer pa overall fajn sestavljeno.


Je vredu če dam to matično ploščo?
http://www.hardwareversand.de/DDR3/1794...
V čem pa je razlika med MX100 256GB pa M500?


Evo to je to...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Calaway ()

vilonja ::

Tole grafično bi lahko zamenjal z gtx 970.

Phantomeye ::

Ravno gledam konfiguracijo računalnika, ki ga comshop ponuja za 999€ (oz. originalno 1100, pa so fantje tolk dobri, da dajo 100€ popusta).

Intel(R) Core™ i7 4770, osnovna plošča
H97 z vgrajeno LAN in zvočno kartico
pomnilnik 8 GB Kingston PC1600
grafična kartica R9 270X, 2GB
SSD disk Kingston 120 GB
trdi disk WD 1 TB SATA3, DVD-/+RW
ohišje Chieftec ATX s 750 W napajalnikom

Zadeva preko idealo pride okoli 800€ :D

Phantomeye ::

djready je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Sestavil sem si naslednji strojček, zdaj me pa zanima, če je okej, pa če bi morda lahko zbil ceno še kakšni komponenti (malenkostno švohnej grafa? cenejši ram, itd)

mogoče namesto tega XFX Radeon R9 270X Double Dissipation Edition?



aja, pa prek IDEO.de nisem našel nič iz te trgovine...


Kako nič, če sem zdaj sestavil tole preko idealo>hw.com



Isti bild kot tvoj samo drugo ohišje, cenejši ram s boljšim timingom (če prov ni neke razlike tist ki si ga ti izbral je dražji)
102 eur cenejše od tvojega builda. Lahko bi si za to razliko vzel Xeona.


Hvala, sem sicer potem končno našel (čitno sem logo spregledal, ne vem zakaj).

Sem potem spremenil build (že zjutraj) in sicer precej podobno kot ti, s tem, da sem obdržal ohišje, pa par stvari izbral drugače:



Tako, da je zadeva precej podobna temu, kar imaš ti... le, da je za približno 50 dražja, ker sem raje vzel 256 SSD.

Volta ::

Calaway - mogoče še res GTX 970 namesto 290X, pa bo sick.

IcyFox ::

IcyFox je izjavil:

Lep pozdrav, torej končno sem privarčeval 380 eur za nov pc. Igram samo league of legends, bi pa rad da teče tekoče na med 21 in 27 inch monitorju in max nastavitvah, potrebujem pa ploščo, proc., grafično, ram in ohišje...

Epialt ::

AMD različica

http://imgur.com/otAszfL
+ rablen GPU R9280x

= 400€

IcyFox ::

Možno v sloveniji?

hojnikb ::

kak napajalnik maš ?
#brezpodpisa

IcyFox ::

za napajalnik ne vem, se da preverit morda brez odpiranja ohišja?

hojnikb ::

ne.
#brezpodpisa

IcyFox ::

verjetno ne bo veljal, 5 let star napajalnik je...

hojnikb ::

maš pa ohišje, torej lahko to odbijemo iz seznama..
#brezpodpisa

IcyFox ::

imam, ampak je tako zbito, da potrebujem novo...

hojnikb ::

http://www.bolha.com/racunalnistvo/graf...

1. Ohišje LC PRO933B LC600H-12
2. Pomnilnik Crucial DDR3 4GB 1600MHz CL11 CT51264BA160B
3. Procesor AMD FX-6300 3,5 GHz BOX AM3+
4. Matična plošča GIGABYTE GA-970A-DS3P, DDR3, SATA3, USB3, AM3/AM3+ ATX
257,48 € funtech.si
#brezpodpisa

IcyFox ::

torej napajalnika ne rabim novega?

hojnikb ::

dobiš zram ohišja..
#brezpodpisa

IcyFox ::

aha, super zadeva, ampak še vedno sem skeptičen glede nakupa preko bolhe...

hojnikb ::

bo treba kupit preko bolhe, če hočeš vsaj semi sposobn setup.
#brezpodpisa

IcyFox ::

bo to poganjalo league na max?

hojnikb ::

glede na nezahtevnost LoL-a.... bo..
#brezpodpisa

IcyFox ::

ok, sej to je vse kar rabim, bom pač tvegal glede grafične...
««
422 / 1142
»»