» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
413 / 1142
»»

hojnikb ::

taprva. Še boljše pa, če še malo stisneš (ali počakaš) in vzameš xeona in 970gtx :)
#brezpodpisa

Amadeuss ::

Pozdravljeni,

odločam se za nakup mATX matične plošče in sem malo v dilemi. Našel sem 6 modelov 2 različnih proizvajalcev (Asrock in MSI), ki so mi všeč, ampak se ne morem odločiti naj vzamem cenejše z B85 veznim naborom, malo dražje z H87 ali še malo dražje z H97 (vidm da imajo te podporo tudi za prihajajočo 5. generacijo Intelovih procesorjev). Drugače pa procesorja ne mislim navijati, prav tako za zdaj ne nameravam uporabljati RAID-a, računalnik bo za gaming, photoshop, Word itd. Mora pa plata zaradi možnosti nadgradnje obvezno imeti 4 slote za RAM.

MSI:
http://www.hardwareversand.de/articlede...
http://www.hardwareversand.de/articlede...
http://www.hardwareversand.de/articlede...

ASROCK:
http://www.hardwareversand.de/en/DDR3/7...
http://www.hardwareversand.de/en/DDR3/7...
http://www.hardwareversand.de/articlede...

Katero izmed teh mi priporočate? Ali bi katero drugo?

m0LN4r ::

AjgaBidona je izjavil:

kaj se bolj splača vzet; i5 4460 in gtx 970 ali xeon e3-1231 v3 in gtx 770/r9 280x ?

Oboje je dobro. Vsak ima prednost v nečem v svojem časovnem okvirju in namenu.
Bolj se moraš odločt, kaj bi rad zdaj za svoj dnar in kake imaš future plans.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

djready ::

@Amadeuss
ASRock H97M Anni­ver­sary
Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: djready ()

denis9 ::

@Amadeuss od teh ko si jih naštev je najboljša ASRock h97. sam uzem ASRock H97M Anni­ver­sary ki jo je djready predlago

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: denis9 ()

Amadeuss ::

Zaradi česa pa naj bi bila boljša ta Anniversary plošča?

Kolikor sem na hitro pogledal ima še celo slabši zvočni kodek (Realtek ALC662 vs. ALC892), ki so bile na matičnih, ki sem jih imel jaz v izboru. Poleg tega so imele tiste optični zvočni izhod (imam zvočnike, ki imajo (tudi) optično vhod):8)

Drugače vem, da je najboljši nabor H97, samo ne vem ali ima kake funkcije, ki bi jih recimo potreboval in jih H87 nima?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Amadeuss ()

djready ::

V ceni, res da ima Anniversary manjše heatsinke na matični ampak glede da si reku da neboš navijal bo čisto zadovoljivo.
Če imaš neke mid range zvočnike razlika med Realtek ALC662 vs. ALC892 ne bo neki opazno razen če imaš 7.1 sistem.
Glede da si rekel zdaj da imaš zvočnike z optical in jih hočeš izkoristit potem bo vrjetno bolje z navadno Asrock H97m

H97 podpera nove generacijo procesorjev in PCI-E M.2 (ne vse matične), preko tega lahko SSD uporabi do 2GB/s transfer rate, preko SATA III je pa ponavadi do 600mb/s. Razen novih generacije procesorjev ni neki drastičnega ki boš rabil, tako da mogoče bolje it z H97 v slučaju da boš procesor nadgradil in ti ne bo potrebno kupiti spet novo matično.
Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: djready ()

krispe ::

Jaz sem v dilemi, ali vzeti starejši Z97 in DDR3, ali reskirat malo več evrov in vzeti X99 in nov DDR4 :|

Prva opcija

Druga opcija
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

vilonja ::

Pozdravljen, zdaj je že res bil čas da kupim nov računalnik, zato sem danes šel k mojemu računalničarju in mu pokazal tole konfiguracijo
http://shrani.najdi.si/?34/Qr/40lIFSC/1...

Veliko stvari v tej konfiguraciji mu ni bilo všeč. Npr. xeona on ne bi dal notri, češ da je narejen enako kot i3, pa tudi take low budged matične kot mi on pravi. Pravi da bi v Premierju v exportiranju pridobil več, če bi notri intelov ssd pa 16gb rama, češ da je 8 premalo.
Ali ne misliš, da bi pri exportiranju pridobil več s tako grafično, ali bi bilo bolje vzeti kaksno quadro. V bistvu kaj bi bilo za exportiranje najboljše (govoril si tudi nekaj o opencl)-grafična ali boljši ssd in 16gb rama.
Kolikor vem je ram pomemben, če imaš nevem koliko efektov.
Upam da se ti res ne zdim preveč vsiljiv, vendar ne razumem, zakaj xeona in pa cruicala tako kritizira.

samo rad bi slišal argumente, da to mojemu računalničarju povem točne podatke koliko je katera stvar hitrejša, oz, zakaj je bolje vzeti katero stvar.

m0LN4r ::

krispe je izjavil:

Jaz sem v dilemi, ali vzeti starejši Z97 in DDR3, ali reskirat malo več evrov in vzeti X99 in nov DDR4 :|

Prva opcija

Druga opcija

X99 je za semi-pro, pro uporabo. Ne pa za igrice.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

SuperVeloce ::

Pa tudi starejši ni...

vilonja je izjavil:

Pozdravljen, zdaj je že res bil čas da kupim nov računalnik, zato sem danes šel k mojemu računalničarju in mu pokazal tole konfiguracijo
http://shrani.najdi.si/?34/Qr/40lIFSC/1...

Veliko stvari v tej konfiguraciji mu ni bilo všeč. Npr. xeona on ne bi dal notri, češ da je narejen enako kot i3, pa tudi take low budged matične kot mi on pravi. Pravi da bi v Premierju v exportiranju pridobil več, če bi notri intelov ssd pa 16gb rama, češ da je 8 premalo.
Ali ne misliš, da bi pri exportiranju pridobil več s tako grafično, ali bi bilo bolje vzeti kaksno quadro. V bistvu kaj bi bilo za exportiranje najboljše (govoril si tudi nekaj o opencl)-grafična ali boljši ssd in 16gb rama.
Kolikor vem je ram pomemben, če imaš nevem koliko efektov.
Upam da se ti res ne zdim preveč vsiljiv, vendar ne razumem, zakaj xeona in pa cruicala tako kritizira.

samo rad bi slišal argumente, da to mojemu računalničarju povem točne podatke koliko je katera stvar hitrejša, oz, zakaj je bolje vzeti katero stvar.


lol intelov ssd? Če ne misliš zapravljati denarja za njihove top izdelke, pozabi na intel in vzami crucial.
Screenshot ti ne deluje, ampak kolikor se spomnem so ti tukaj priporočali xeona, ki je enakovreden i7.
16gb boš mogoče potreboval, mogoče ne, odvisno kaj točno delaš. Itak so pa rami najlažje nadgradljiva komponenta v sistemu, sploh če si pustiš 2 slota prazna.

Tvoj računalničar pa se naj pozanima, predno komentira :)

Zgodovina sprememb…

vilonja ::

SuperVeloce ::

haha, pošlji ga v gostilno pametovat. Nima pojma. Tole je super sestava, super grafika, super CPU. Če boš potreboval 16GB rama, si ga lahko kasneje dodaš. Osnovna plošča bo super delovala, če bi vzel kaj dražjega, bi to vzel zato ker potrebuješ kakšne dodatne bonbončke (medtem ko je čipovje popolnoma enako). Za 75eur je plata dovolj kvalitetna, da ne crkne kar tako, razen če imaš malo nesreče (kar je lahko enako pri 400eur mamaplati), razlik v hitrosti pa ni!

še primerjava tega xeona z i7 4770

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Pač model nima pojma (Sploh ko omeja intel ssdje pri consumer kompu in komentar okol xeona :))) in še vedno živi par let v preteklosti, zato pa nabija.
Sestava na zadnjem linku je čista zmaga.
#brezpodpisa

vilonja ::

Rekel je tudi, da je ta grafična izrecno za gaming in da ne ve, če se jo lahko uporabi pri premierju, mora preveriti.
Pa saj ta grafična ni samo za igrice, temveč tudi za gpu rendering, aneda. Če prav razumem, pri exportiranju deluje procesor, razen če ti namesto procesorja omogočiš grafično in na ta način mi bo z grafično do 3 krat hitreje exportiral.

Map ::

Zanima me nekaj glede tegale diska: http://www.hardwareversand.de/7200+U+mi...

Naj bi bil ubistvu Blue in imel 7200 obratov, več kje pa najdem, da je pravzaprav Green. Ne vem, kaj zdaj res je in kako hiter je. Ga ima kdo?

hojnikb ::

vilonja je izjavil:

Rekel je tudi, da je ta grafična izrecno za gaming in da ne ve, če se jo lahko uporabi pri premierju, mora preveriti.
Pa saj ta grafična ni samo za igrice, temveč tudi za gpu rendering, aneda. Če prav razumem, pri exportiranju deluje procesor, razen če ti namesto procesorja omogočiš grafično in na ta način mi bo z grafično do 3 krat hitreje exportiral.

če stvar podpira cudo oz. opencl, bo ta grafa čist kul.
#brezpodpisa

alen p ::

Zdravo kaj pravite na tole konfiguracijo... predvsem za gaming.. cena cca 1300

Maticna: asrock z97 extreme4
Procesor: intel core i5 4690k
Grafika: msi 970 gtx gaming4g
Ram: g.skill ripjawsX 4x4gb 2400mhz (bi blo 1600 dovolj, pa je tale sam par EUR drazi) pa se zmer cenej od corsair vengence 1600
Ssd: cruical m500 240gb
hdd: wd caviar black
psu: xfx xtr 650w 80+gold (cez cajt pride se ena 970 v sli)
Ohisje: NZXT H440 black/red (drago, ampak mi je noro usec in dam mal vec EUR zanga :)
Pa nek zunanji dwd/rw so bo treba umislt
Hlajenje pride zravn mal kasnej ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: alen p ()

hojnikb ::

ssd mx100
proc pa xeon 1231v3
#brezpodpisa

alen p ::

Lahk razlozis zakaj? Mogoce bi mal prsparu ker bi mogu uzet h97 plato.. pa bi mavita i5ka pomoje bols delala. mx100 je pa tud mogoce sam kak evro cenejs..

hojnikb ::

xeon se ti bo na daljši rok bolj splačal kot i5..

pa za i5 bi nuco nujno še extra hlajenje, tako da to še sam ceno navije
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

gddr85 ::

če že misliš navijat potem raj i7 + hlajenje, samo bo tud cena mal višja

alen p ::

V primeru xeona.. katera maticna?

hojnikb ::

nekaj na h97
#brezpodpisa

schurda ::

1. vprašanje: Zakaj tako navijate za Xeona? Ne na papirju, ampak zakaj boljše kot i7?



2. vprašanje: Komentar na spodnji post mene tudi zanima.

vilonja je izjavil:

Rekel je tudi, da je ta grafična izrecno za gaming in da ne ve, če se jo lahko uporabi pri premierju, mora preveriti.
Pa saj ta grafična ni samo za igrice, temveč tudi za gpu rendering, aneda. Če prav razumem, pri exportiranju deluje procesor, razen če ti namesto procesorja omogočiš grafično in na ta način mi bo z grafično do 3 krat hitreje exportiral.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: schurda ()

hojnikb ::

1. vprašanje: Zakaj tako navijate za Xeona? Ne na papirju, ampak zakaj boljše kot i7?

Boljše v tem smislu, da za tak denar dobiš več. xeona dobiš za ceno navijalske i5ke, i7ka je pa skor 100€ dražja. 100€ več za malo boljši proc (itk je xeon samo i7 z odrezano grafiko) je pa mal bolano, zato je xeon tak dober value in se ga pač priporoča

Rekel je tudi, da je ta grafična izrecno za gaming in da ne ve, če se jo lahko uporabi pri premierju, mora preveriti.
Pa saj ta grafična ni samo za igrice, temveč tudi za gpu rendering, aneda. Če prav razumem, pri exportiranju deluje procesor, razen če ti namesto procesorja omogočiš grafično in na ta način mi bo z grafično do 3 krat hitreje exportiral.

Lahko koristiš tudi za gpu render, samo te profi grafe majo boljše driverje...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

trnvpeti ::

hojnikb je izjavil:


Boljše v tem smislu, da za tak denar dobiš več.

vec dobis v tocno dolocenih namenih
in pri teh namenih je bolje, da gres na drugo platformo

vilonja ::

Lahko koristiš tudi za gpu render, samo te profi grafe majo boljše driverje...
In kaj ti dejansko pomenijo boljši driverji, v tem primeru je to pro grafa.

hojnikb ::

trnvpeti je izjavil:

hojnikb je izjavil:


Boljše v tem smislu, da za tak denar dobiš več.

vec dobis v tocno dolocenih namenih
in pri teh namenih je bolje, da gres na drugo platformo

Tudi če nemoreš izkorist vseh 8 niti, je vseeno bolje, če daš 100€ manj za praktično isto stvar :)
#brezpodpisa

trnvpeti ::

oz bolj preprosto povedano
i7/xeon pride prav(oz se jim splaca) zeloooo malo ljudem

Aston_11 ::

Tole je OK - matična mi je nekam poceni? CPU je tak, ker je prvi po vrsti in v zalogi.

CPU

Intel Pentium G3258 Anniversary Edition Box, 1150 Artikel.Nr. HV20I32ADE 59,55 EUR*

Mainboard ASRock H81M-DGS R2.0, Sockel 1150, mATX Artikel.Nr. HV1137RLDE 38,84 EUR*

RAM 4GB G.Skill PC3-10667U CL9 Artikel.Nr. HV20G712DE


Bom sicer še enkrat vnesel - preko ideala zaradi nižjih cen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

m0LN4r ::

Jezuš maria, počasi kvasite tu take, da glava peče.

Quadroti in fireproji so namenjeni samo in edino za PRO zadeve v catii in solidworksu, kjer se plača zato, da napišejo driver za točno ta program.
Kaj to pomeni v praksi. To pomeni, da si za Solidwork neboš potegnil generičen driver, ampak driver za soliodworks.
Risal pa boš verjetno zelo zahteven motor z vsemi ventili, cilindri, navoji itn. za cnc mašine in simulacijo.
- pred leti si lahko gaming kartico z lahkoto softmodal v pro kartico, stem da si ji namestil pro drivere.
- v nekaterih starejši verzijah solidworksa so celo v kodo zapisali, da program ne sme podpirat določenin gaming kartic, pa bi jih lahko

Aja in konkretna pro grafa stane nad 1000€ in ne tiste budget variante, ki so totalno brezveze, ker so tudi z driveri počasnejše od gaming kolegic.

In tu se konča. Pri gpu renderingu je pa potrebna samo gola računska moč in razne gaming kartice povozijo pro grafe.

Že nekaj časa, to ni noben misterij in se tudi najdejo podatki, ki to potrjujejo.
Problem je v tem, da se to nesme naglas govorit in delat antireklamo za izdelek s katerim se največ služi v obeh taborih.

Razne, maye, cineme, autocadi, archicadi so tudi pro appi, ampak čisto nič ne profitirajo, ker vmesnik deluje na ali directx ali opengl, ki ga pa gaming kartice boljše prebavijo in zanj ne potrebuješ čudežn driver.

1. Autodesk, Maya: http://www.tomshardware.com/reviews/gef...
2. Cinema, Archicad: http://www.cbscores.com/index.php?sort=...
3. After Effects različni primeri uporabe (tudi encoding, ki je isti kot v premiere in AME (ame pa deluje preko premierja v ozadju))
- : https://docs.google.com/spreadsheet/ccc...

Še enkrat:
Quadro in Firepro kartice so po domače za strojnike arhitekte, ki rišejo kompleksne modele in laufajo simulacije ali bo to špilalo ali ne.
- Simulacije motorjev, vžiga, statika nebotičnika, moderne hardcore arhitekture, hollywood z miljon efekti,

Ja tam pa uporabljajo tudi po več teh kartic in to tiste za nekaj tisoč €, zato ker tiste za manj imajo le dober driver, ampak preslab hardwer.

Še komu kaj ni jasno?
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

m0LN4r ::

Edit:
AE testi, vsebujejo teste: kjer imajo največjo težo cpu frekvenca, cpu jedra, grafa, ram in oboje oz. vseskupaj, kar pa takoj ugotoviš ko pogledaš številke.
Ko točno veš kaj rabiš, točno veš kaj boš kupil. Al greš z bagerom njivo orat, ker boljše obvlada delo z zemljo.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

schurda ::

Sej zato bom o ekstra grafi študiral kasneje. Mogoče je sploh ne bom rabil.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

m0LN4r ::

schurda je izjavil:

Sej zato bom o ekstra grafi študiral kasneje. Mogoče je sploh ne bom rabil.

Poglej si un test za photoshop CS6, ki sem ti ga dal pa boš videl kje NI razlike. HD4600 oz. P4600 bo delovala isto, kot vse ostale.
Ker pa novejši CC 2013 in 2014 podpirata tudi OpenCL (se mi zdi da je še BETA), si pač takrat kupiš eno hitrejšo grafo pa sprobaš.
Razlika bo pri normalnih zadevah zelo mala oz. neopazna, ker se razlike večajo pač z zahtevnostjo.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

FPSGamer ::

Gledam sem tale video, pa se mi zdi kr vredu

GTX970 ::

Novo leto se bliža, super če nimaš smrekice :|, katero ohišje je to ?

NejcSSD ::

Katastrofa od sestave PIKA
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

krispe ::

Izbiral sem med 1150 in 2011-3, zdaj pa sem se odločil za 2011 :D

Klik

Tej sestavi pride zraven še trenutna GTX 760 in dodatnih 8GB rama. SSD in trdi diski tudi ostanejo s prejšnega računalnika. Vse skup pa bo poganjal Corsair TX750M napajalnik, kar bo mislim da dovolj.

Bi kaj spremenili pri sestavi?
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

FPSGamer ::

GTX970 je izjavil:

Novo leto se bliža, super če nimaš smrekice :|, katero ohišje je to ?


Thermaltake GLevel 10T Big-Tower snow edition

hojnikb ::

zakaj hudiča bi jemal oboslite socket, če je pa uzun 2011-3 ????
#brezpodpisa

krispe ::

Predrago je :D
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

hojnikb ::

Nimaš kej jemat stare platforme, še najmanj pa zram 4 jedernga proca... Lepo se stegni za 2011-3 al pa 1150
#brezpodpisa

matic492 ::

FPSGamer je izjavil:

Gledam sem tale video, pa se mi zdi kr vredu


"ventilator... dva ventilatorja... 12 milimetrska" :D

"Navodila.. to nas ne zanima"

Hahahaha car, sam zgleda kot da nima pojma o čem govori :D
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

krispe ::

Sem že hotel naročiti 5930K in 16GB DDR4 2400Mhz rama... pa mi je bila cena previsoka :|

Plusi pri LGA 2011:
- quad channel memory
- 40 pci-e lanes (2x x16 sli)

Minusi pri LGA 2011:
- starejše podnožje, intel več ne razvija procesorjev za LGA 2011

Plusi pri 2011-3:
- Večja zmogljivost procesorjev
- DDR4 ram

Minusi pri 2011-3:
- CENA!

Še vedno sem v dilemi... če vzamem 2011-3 me vse skupaj stane 1600€, če pa vzamem 2011 ali 1150 pa me stane 1100€

Pri 1150 me moti to, da ima le 16 pci-e lanes in dual channel memory...
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

hojnikb ::

ma za kaj pa sploh rabiš ta rig ?
#brezpodpisa

Napajalc ::

krispe je izjavil:

Izbiral sem med 1150 in 2011-3, zdaj pa sem se odločil za 2011 :D

Klik

Tej sestavi pride zraven še trenutna GTX 760 in dodatnih 8GB rama. SSD in trdi diski tudi ostanejo s prejšnega računalnika. Vse skup pa bo poganjal Corsair TX750M napajalnik, kar bo mislim da dovolj.

Bi kaj spremenili pri sestavi?



Total:

1.152,53 €

2X
Article No. HV1027WKDE
Gainward GeForce GTX 970, 4GB DDR5
ready for dispatch from 2014-10-07
653,10 €

Article No. HV20479KDE
Intel Core i7-4790K Box, LGA1150
ready for dispatch
313,49 €

Article No. HV1143IDDE
Gigabyte GA-Z97P-D3, Sockel 1150, ATX
Delivery date unknown
79,79 €

Article No. HV20CT20DE
8GB-Kit Corsair Vengeance Pro Silber PC3-14900U CL 9-10-9-27 (DDR3- 1866)
Delivery date unknown
86,06 €

Article No. HV30CM66DE
Cooler Master Hyper 103
ready for dispatch
20,09 €

amount 1.152,53 € + Shipping costs + 6,99 € = credit amount 1.159,52 €

Prodaš obstoječo grafično in rame: Dodaš še 8 gb rama? Kupiš še bolše haljenje? Ohišje? ....

krispe ::

hojnikb je izjavil:

ma za kaj pa sploh rabiš ta rig ?


Gaming, občasno programiranje, photoshop... nič pretirano zahtevnega. Bi pa rad imel čim več let mir, vsaj 4 ali 5 let recimo. Ta build iz 2011 (2500k) me je držal dobra 3 leta :)
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

hojnikb ::

in kaj je z 2500k OC narobe ?
Bi blo rahlo neumno it iz 2500K OC na i7 quad 2011... Ker nebi bil tak opazn gain, sploh v tem kar ti delaš.

lepo upgrejdaj grafo, platformo pa menjaj ko bo dovolj denarja za 2011-3
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

RazzorX ::

Potrebujem mašino do 300€, večinoma za osnovne stvari, občasno tudi kaka nezahtevna igra. Kakšni predlogi komponent (cena naj vključuje vse, tudi ohišje), za čimboljši deal?
««
413 / 1142
»»