» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
377 / 1135
»»

m0LN4r ::

rok_17 je izjavil:

Pozdravljeni,

po dolgem času si spet sestavljam računalnik in ker sem nekoliko ven iz hardwarske scene, me zanima vase mnenje o naslednji konfiguraciji.
Računalnik bo namenjen za uporabo 3D modelirnikov (SolidWorks, ACad, ...) in pa občasno tudi za kakšen game.

CPU: Intel Core i7-3770K 3.5GHZ Quad-Core -> 4790K
CPU Cooler: Cooler Master Hyper 212 EVO -> macho al mugen
Motherboard: ASUS Z87-Pro -> Z97
Memory: Corsair Vegeance 16Gb (2x8Gb)DDR3-1600
SSD: Samsung 840 Pro Series 128Gb -> lahko mx100 256gb
HD: WD 1TB Blue 7200RPM lahko je tut purple če je cenejši
Video Card: Asus Radeon R9 280X 3Gb DirectCU II -> raje nvidio msi gtx 770, majo boljši performance v acad programih
nek dober 650W napajalc recimo seasonic Seasonic S12II-620, 620 Watt, 80PLUS Bronze

budgeta je vse skupaj okoli 1000-1300eur. Zanima me, kaj bi bilo za spremenit, dodat,...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

hojnikb ::

rok_17 je izjavil:

Pozdravljeni,

po dolgem času si spet sestavljam računalnik in ker sem nekoliko ven iz hardwarske scene, me zanima vase mnenje o naslednji konfiguraciji.
Računalnik bo namenjen za uporabo 3D modelirnikov (SolidWorks, ACad, ...) in pa občasno tudi za kakšen game.

CPU: Intel Core i7-3770K 3.5GHZ Quad-Core
CPU Cooler: Cooler Master Hyper 212 EVO
Motherboard: ASUS Z87-Pro
Memory: Corsair Vegeance 16Gb (2x8Gb)DDR3-1600
SSD: Samsung 840 Pro Series 128Gb
HD: WD 1TB Blue 7200RPM
Video Card: Asus Radeon R9 280X 3Gb DirectCU II

budgeta je vse skupaj okoli 1000-1300eur. Zanima me, kaj bi bilo za spremenit, dodat,...

tole kot prvo ni kompatabilno (1155 proc je no go z 1150 plato) kot drugo pa je ta budget tukaj že neštetokrat prežvećen.... mx100 ssd, xeon proc, h97 plata, 280x/290 grafa (oz takšna, ki dela dobro z tvojimi modelirskimi programi), xfx napajalc ...
#brezpodpisa

BorutK-73 ::

PurplePapet je izjavil:

kej takega bi blo vredu? http://www.hardwareversand.de/en/Midi/8...

To ohišje je za Micro ATX osnovne plošče ali manjše, klasična ATX ne gre notri.
razlika je v višini:

Zgodovina sprememb…

rok_17 ::

Evo hvala za hiter odgovor. Moram zadevo še malo preštudirat... Glede napajalnika me zanima naslednje, imam http://www.lc-power.de/index.php?id=168 pa me zanima, če bo zadeva špilala. Vem da ta firma napajalnikov ni tako priljubljena, ampak mi ga je škoda stran vržt, ker je še dokaj nov...
Kot drugo me pa zanimajo vaše izkušnje z nakupom preko computeruniverse in hardwareversand, predvsem kako je z garancijo?

Hvala za odgovor in LP,
Rok

hojnikb ::

tale lcpower je bol švoh, ampak recimo kako 280X (pogojno tudi 290ko ) bi pa še mogu zmlet.
#brezpodpisa

vezalke ::

Kupujem samo kišto za nekje okoli 400€ (brez monitorja, brez tipkovnice in miške, ter brez grafične kartice). Računalnik se bo uporabljal za vsakdanje delo, prav tako pa tudi za igranje iger. Trdi disk načeloma imam, tako da bi vzel SSD disk, ter dal v kišto starega. Torej procesor, ram, plata, ohišje, napajalnik, ssd disk. Prosim za kak nasvet.

hojnikb ::

1. Napajalnik XFX TS550 550W P1-550S-XXB9
2. BitFenix Comrade Midi-Tower - črn BFC-COM-100-KKSX1-RP
3. RAM DDR3 4GB PC1600 Transcend (JM1600KLN-4G) X2
4. Matična plošča GIGABYTE GA-970A-DS3P, DDR3, SATA3, USB3, AM3/AM3+ ATX
5. Procesor AMD FX-6300 3,5 GHz BOX AM3+
6. SSD disk Crucial MX100 128GB 2.5" SATA3 MLC 7mm CT128MX100SSD1
396,60 € FUNTECH


lahko bi šel tudi z intel i5 sestavo, sam bi mogu it ssd ven.
#brezpodpisa

grizo ::

Pozdravljeni, rabil bi eno konfiguracijo za nov PC za igre in vsakdanjo delo (da traja vsaj kako leto :)). Procesor naj bo intel in grafika nvidia, ram 16gb
budget okoli 1000 EUR
Hvala in LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: grizo ()

Aston_11 ::

Rabim za taščo celerona, cca 2 gb rama, majhen disk (lahhko najmanjši) + plato - po možnosti čim ceneje iz tujine. Napajalnik in kišto mam.

Epialt ::

Aston_11 je izjavil:

Rabim za taščo celerona, cca 2 gb rama, majhen disk (lahhko najmanjši) + plato - po možnosti čim ceneje iz tujine. Napajalnik in kišto mam.

Bolha, slotech - mali oglasi.
Nekateri take zadeve celo podarjajo.

dzinks63 ::

Za cca 1000€ je tema: Nakup Gaming pc do 1000€

hojnikb ::

Aston_11 je izjavil:

Rabim za taščo celerona, cca 2 gb rama, majhen disk (lahhko najmanjši) + plato - po možnosti čim ceneje iz tujine. Napajalnik in kišto mam.

ena j1900 plata, 2gb palčka, pa en 120gb ssd (al mx100 al pa transcend 340).
#brezpodpisa

pijavka ::

hojnikb je izjavil:

pijavka je izjavil:

Kolega kupuje nov PC. Budget max 700 €, prej kakšen evro manj. Ima pa že SSD MX 100 256 GB. Za internet, filme, itd. Nič zahtevega, edini pogoj, da mora imeti ločeno grafično, saj uporablja 2 monitorja. Kupuje v Slo. Prosim za pomoč.

Za kej takega bo že kišta za 300€ dovolj.


Ponovno se oglašam. Kolega si je premislil in pravi, da bo vzel potem PC med 300 in 400 €.
Sedaj ima:
---------------------------------------------
Intel Core i3 2120
Asrock H61DE/S3
Spinpoint F3 1TB
2 x 4 GB PC3-10700 (667 MHz) SUPERTALENT
AMD Radeon HD 6450 1 GB

Všeč mu je ohišje, ki ga je predlagal Janac.
Kaj takega (nekaj postov višje) oz. kaj podobnega z i5?
1. Napajalnik XFX TS550 550W P1-550S-XXB9
3. RAM DDR3 4GB PC1600 Transcend (JM1600KLN-4G) X2
4. Matična plošča GIGABYTE GA-970A-DS3P, DDR3, SATA3, USB3, AM3/AM3+ ATX
5. Procesor AMD FX-6300 3,5 GHz BOX AM3+

klkkkkkkkkkk ::

njegov sistem je vredu .. SSD + nov GPU
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

maticb492 ::

Zdaj če hoče novo ohišje rabi še novo plato ker je tale microATX kar takoj pomeni nov procesor. Grafiko in RAM obdrži staro ker nebo NOBENE razlike med to in katerokoli drugo ker ne dela nič zahtevnega.

Torej:
Ohišje
+ nova majhna matična + procesor
SSD že ima, RAME in grafiko + napajalnik da star in je, to se dobi za 200€ vse skupaj, če vzame boljši procesor potem 250-300
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

pijavka ::

Staro kišto bo v celoti prodal. Obdrži le SSD.

meho7 ::

Fantje
katero grafo do 150€ priporocate ?

gddr85 ::

novo, rabljeno?

Shadow666 ::

meho7 je izjavil:

Fantje
katero grafo do 150€ priporocate ?


10€ nad budgetom, ampak mislim, da kaj takega.

http://www.hardwareversand.de/en/2048+M...
IntelXeon1241v3 3.5Ghz|GTX 1060 Strix 6GB| 16Gb 1600Mhz CrucialBallistics|
|AsusH97Pro|XFXPro650WBronze|
|1TbWDBlue|Crucial M500 SSD 240GB|Samsung EVO 256GB|ThermalRightRev.A

pijavka ::

Kaj pravite na ta build. Meni s tem ohišjem, mini ITX plato, 8GB RAMA in OK napajalnikom ne uspe spravit pod 485 EUR.

meho7 ::

Shadow666 je izjavil:

meho7 je izjavil:

Fantje
katero grafo do 150EUR priporocate ?


10EUR nad budgetom, ampak mislim, da kaj takega.

http://www.hardwareversand.de/en/2048+M...

ty

@gddr85
novo ja

se kaj predlogov ?

also
kako se kaj obnesejo ohisja z vgrajenim napajalnikom od LCja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: meho7 ()

m0LN4r ::

pijavka je izjavil:

Kaj pravite na ta build. Meni s tem ohišjem, mini ITX plato, 8GB RAMA in OK napajalnikom ne uspe spravit pod 485 EUR.

Boš se moral nečemu odpovedat (cenejši proc, plata, ram itd.) al pa iskat cenejšo trgovino. To je microATX in ITX ohišje, torej lahko mATX ploščo not porineš.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

Tu maš podoben konfig z i5 in SSHD za 450EUR s poštnino:


Zdaj če bi ti rad izrecno ITX, je pesem drugače. Pri mATX pa se da še veliko prišparat. Ohišij je na pretek.

@meho7
Za isto oz. malenkost več dobiš xfx napajalnik in poceni boljše ohišje. Aja pa grafa je preko idealo še za 5EUR manj, ki so ti jo predlagal.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

kobra111 ::

Lep pozdrav,
tudi sam kupujem po dolgem času nov računalnik nekje do cca 900EUR (lahko kak EUR več) in bi prosil za kak nasvet. Predhodno sem že pregledal teme na forumu tako da sem že seznanjen z nekaterimi stvarmi. V glavem rad bi nek sestav računalnika, ki ne bo zastaral po 2-3 letih. Uporabljaj se bo v glavnem za grafično modeliranje (SolidWorks, AutoCAD,...), ter za kakšno novejšo igro.
Opazil sem, da se v tujini res bolj splača nakupovati, saj pride skoraj 200EUR ceneje kot pri nas. Na hardwareversand sem izbral sledeče komponente:
Link:


Sedaj me pa zanimajo naslednje zadeve:
1. Ali je vse kompatibilno (mislim da bi moralo biti)?.
2. Procesor: AMD ali Intel? Zasledil sem da se na tem forumu najbolj preferira Xeon, zato sem ga postavil noter. Kakšen je v primerjavi s kakšnimi AMDjevimi FX-8xxx?
3. Grafična: nekako se gibljem v tem cenovnem rangu, da se mi zdi najboljša variana r9-280x. Mogoče pride v poštev tudi geforce 770GTX. Kaj je boljše? Ko sem zbiral kartico sem naletel na veliko proizvajalcev omenjene kartice, katerih cena se razlikuje tudi do 100EUR. V čem je razlika med MSI, Saphire, Gigabyte, XFX, id.?
4. Za matično sem videl da se najbolj uporablja H97. Spet je teh H97 malo morje. Razlike? Izbral sem MSI-jevo. Je ok?
5. SSD. Znane so mi njegove lastnosti, me pa zanima če se ga splača nabaviti, ali je boljše kaj prišparati oz. vložiti kam drugam. Bi bil dovolj 126GB? Koliko prostora približno porabijo windowsi na disku?
6. RAM. Vzel sem eno ploščico z 8GB. A je kakšna razlika če vzamem 1x8 al 2x4?
7. Napajalnik bo dovolj dober? Pride v poštev mogoče kak cenejši?
8. Gledal sem da imajo nekatera ohišja vgrajene napajalnike. Sam sem izbral komponenti posebej. Se mogoče bolj splača kupit ohišje z napajalnikom al nič ne prišparaš?

To je to, upam da nisem prezahteven. Bi mi prav prišlo kakšno bolj strokovno mnenje glede tega. Če bi kakšno bilo kakšno komponento bolje zamenjati sem fleksibilen glede tega :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kobra111 ()

kobra111 ::

Link se mi je neki pokvaru, ga dodajam naknadno.

Epialt ::

Disk vzami Blue
XFX 550W mas dost za ta build, s tem prisparas skoraj toliko da kupis 256gb SDD.
Za ohišje pa tko, prever če ti gre notr grafična., saj je pri veliki večini cheap ohišij to glavni problem.
To, ali pa hladilnik CPU-ja. Priporočam ti da daš kak euro več in kupiš boljšega. Za 35€ dobiš že mal bolj spodobno. Nekaj časa nazaj se je priporočal Z3.

m0LN4r ::

Jaz bi ti predlagal nvidio zaradi driverjev, ampak ok. Vsak ma svoje mnenje.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

maticb492 ::

m0LN4r je izjavil:

Jaz bi ti predlagal nvidio zaradi driverjev, ampak ok. Vsak ma svoje mnenje.



Ti zgleda živiš v preteklosti kot večina ljudi, ki priporoča Nivido v tem budgetu danes.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

m0LN4r ::

maticb492 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Jaz bi ti predlagal nvidio zaradi driverjev, ampak ok. Vsak ma svoje mnenje.



Ti zgleda živiš v preteklosti kot večina ljudi, ki priporoča Nivido v tem budgetu danes.

Ne, delam v takih programih s parterko in v enem je 7870 v drugem pa gtx 770, pred kratkim pa sem še preizkusil 280x. V nekaterih programih mi je na radeonkah čudno izrisalo določene stvari in imel sem težave tudi z linear workflowom. Vpiši v google linear worflow amd radeon issue.
In še tole dejstvo, ki nasprotuje z benchmark rezultati:
In še dodajam lasten test v realnem primeru (manjša scena) uporabe z nekaj poligoni sencami, prozornost, luč itd. Zažene se z funkcijo Calculate FPS.
GTX 560 ima 14 fps;
GTX 660 ima 18 fps;
HD 7870 ima 20 fps;
R9 280X ima 24 fps;
GTX 770 ima 30 fps;
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Epialt ::

Ce nisi fob na rabljeno, ti priporocam da pogledas slotech male oglase kar se tice graficne. Dnevno se prodajajo 280x ali 290 za 150-200€, ki so 1.5 leta v garanciji.

maticb492 ::

@Molnar, aja sorry, nisem videl da je poleg "novejših iger" napsial tudi modeliranje. Tu pa tudi ne moreš primerjat gaming grafike, potem primerjaj Quadro z FirePro.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

djready ::

@kobra111
kot so že rekli XFX 550w bo dovolj za ta build z 280x/GTX770.
HDD bo dovolj WD blue, razen če ne delaš z raid pol bo boljše wd red.
rame imaš 1600mhz CL9 za 59-70eur, tako da brez veze daješ 77eur za 1600mhz CL 10
Ohišje ima premalo prostora za grafično samo 250mm, grafična ti je pa dolga 269mm. Ohišje ti raje priporočam Z3 plus dovolj prostora za dolge grafične, poceni, dosti ventilatorjev.
Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: djready ()

Map ::

Je XFX 550 kaj glasnejši od Seasonica 620W?

hojnikb ::

sj sta identična, tako da nebi smel bit razlik (v platformi, ne v moči)

Razn če misliš x serijo, tam je pa seasonic tišji (ker je semi passive).
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

echoman ::

Živjo,

Namen imam naročiti plato + proc + RAM, ker trenutni E8400 s 4 GB RAMa ne zadošča več opravilom, ki jih opravljam vsak dan. Poleg omenjenega procesorja, RAMa, P5QL PRO plate imam še GT430 in (Corsair) 500 W napajalnik ter SSD. Razmišljal sem, da bi vzel naslednje komponente:

- Intel Core i5-4430 Box, LGA1150
- 16GB Kit Crucial Ballistix Sport Series DDR3-1600, CL9
- ASUS H81M-E

Kaj pravite na to konfiguracijo? Menim, da bo napajalnik brez težav zmogel poleg tega poganjati še GT430 in SSD. Če ima kdo boljšo konfiguracijo za okrog 300 € pa naj jo prosim prilepi.

Vidim, da večina naroča kar iz hardwareversand - zanima me, če je to končna cena z našim davkom in če bi poštnina kljub teži (ne verjamem, da napisani artikli presegajo 2 kg) znašala 20 €?

Hvala za pomoč!

hojnikb ::

nerabiš tolk rama. Vzami 8GB, razliko pa daj pa v boljšo b85/h97 plato. Razn če se baviš s čim, ko _res_ rabi ram.
#brezpodpisa

gddr85 ::

meho7 je izjavil:

Shadow666 je izjavil:

meho7 je izjavil:

Fantje
katero grafo do 150EUR priporocate ?


10EUR nad budgetom, ampak mislim, da kaj takega.

http://www.hardwareversand.de/en/2048+M...

ty

@gddr85
novo ja

se kaj predlogov ?

also
kako se kaj obnesejo ohisja z vgrajenim napajalnikom od LCja?


Lc psu k pride zraven kište je bolj tako, deluje ok, pač odvisno kolk je stabilen in močen oz. kakšnen gpu daš zraven (predvsem kolk ima w na 12v liniji), če mora bit nova, potem je kakšna 270/270x še najbolša, pri nas boš pa najbrž moral dat malo več kot 150eur za novo 270x, drugač pa lahko dobiš še močnejšo rabljeno po možnosti s še kej garancije, ampak spet odvisno od zmogljivosti psu-ja.

echoman ::

hojnikb je izjavil:

nerabiš tolk rama. Vzami 8GB, razliko pa daj pa v boljšo b85/h97 plato. Razn če se baviš s čim, ko _res_ rabi ram.


Namen imam poganjati nekaj virtualk, tako da raje vzamem več kot premalo.

Ravno sem se spomnil, da še nikoli nisem menjal samo enega dela komponent - ali lahko pustim OS takšen kot je na SSDju (Linux Mint) in samo zamenjam mobo+proc+ram in bo delovalo brez problema?

Map ::

hojnikb je izjavil:

sj sta identična, tako da nebi smel bit razlik (v platformi, ne v moči)

Razn če misliš x serijo, tam je pa seasonic tišji (ker je semi passive).

Tega mislim: http://www.hardwareversand.de/en/600+-+...

m0LN4r ::

echoman je izjavil:

Živjo,

Namen imam naročiti plato + proc + RAM, ker trenutni E8400 s 4 GB RAMa ne zadošča več opravilom, ki jih opravljam vsak dan. Poleg omenjenega procesorja, RAMa, P5QL PRO plate imam še GT430 in (Corsair) 500 W napajalnik ter SSD. Razmišljal sem, da bi vzel naslednje komponente:

- Intel Core i5-4430 Box, LGA1150
- 16GB Kit Crucial Ballistix Sport Series DDR3-1600, CL9
- ASUS H81M-E

Kaj pravite na to konfiguracijo? Menim, da bo napajalnik brez težav zmogel poleg tega poganjati še GT430 in SSD. Če ima kdo boljšo konfiguracijo za okrog 300 € pa naj jo prosim prilepi.

Vidim, da večina naroča kar iz hardwareversand - zanima me, če je to končna cena z našim davkom in če bi poštnina kljub teži (ne verjamem, da napisani artikli presegajo 2 kg) znašala 20 €?

Hvala za pomoč!


Ne rabiš GT 430 tišat not, če pa ti je integrirana isto dobra, če ne boljša.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

echoman ::

@m0LN4r: Saj GT430 verjetno nima več nobene vrednosti na trgu, za 10 € se mi jo pa ne splača prodajati in jo raje vključim v konfig. Pa še na Linuxu imam driverje naložene in se mi ne da potem še s tem ukvarjati. Hvala vseeno za predlog!

mm100 ::

Bi prosil se jaz za pomoč pri nakupu
Komp rabim predvsem za faks in internet, igric ne igram. Sedaj imam 10 let star komp, Amd sempron 2800+, 1,5 g ram, 80 g disk... in mi je do sedaj zadostoval. No zdaj se je začel na random ugašati, zato bi menjal...
Rad bi imel SSD disk, ker mi veliko pomeni hiter zagon. Razmisljal sem ze o kaksni hoferjevi konfiguraciji, ki bi jo nadgradil s SSDjem, ampak sem tukaj prebral, da bi bilo to preveč za mojo uporabo...
Torej kaksno konfiguracijo bi svetovali. Pomoje hdd niti ne potrebujem, za podatke imam raje zunanji disk, torej samo SSD.
Verjetno celeron g1820, 4g ram, ssd 120g? Narocil bi pri kaksnem slo. ponudniku. Sej cena sama po sebi ni problem, nebi pa rad vlagal v nekaj kar potem sploh ne bom izkoristil. Ali bi bilo boje boljsi komp sedaj, pa bi potem imel mir za dlje casa?Thnx

hojnikb ::

Vse je odvisno kaj boš počel. Za net pa filme gledat bo celeron res dost, če pa delaš kej bolj zahtevnega, bo pa treba malo več vložit.
#brezpodpisa

mm100 ::

V bistvu office, you tube, net, pa se to povecini uporabim tablico. Na dosedanjem nisem opažal, da bi bil prepočasen, pa sem sklepal, da je verjetno danes vsak procesor boljsi kot moj sempron. Pogledal sem se benchmark in ima moj 400, ta celeron pa 2800, to pomeni, da je 7x mocnejsi?

hojnikb ::

1. RAM DDR3 4GB PC1600 Transcend (JM1600KLN-4G)
2. SSD disk Crucial MX100 128GB 2.5" SATA3 MLC 7mm CT128MX100SSD1
3. Procesor Intel Pentium G3220 BOX, Haswell
4. Matična plošča ASUS, LGA1150, IH81 (H81M-E)
5. Ohišje LC 649B LC420H 420W črn
245,45 € funtech.si

kej takega bo čist kul. Pa lahko nadgradiš v prihodnosti na i5/i7(xeon), če bo premal.
#brezpodpisa

m0LN4r ::

echoman je izjavil:

@m0LN4r: Saj GT430 verjetno nima več nobene vrednosti na trgu, za 10 € se mi jo pa ne splača prodajati in jo raje vključim v konfig. Pa še na Linuxu imam driverje naložene in se mi ne da potem še s tem ukvarjati. Hvala vseeno za predlog!

Jaz sem mislil nato, da nimaš nepotrebne toplote, hrupa, porabe in komponente v kompu :P
Mogoče pa nekdo rabi to kartico in daš tistih 10€ za namesto 4430 v 4440 al 4460 oz. kaj drugega :D
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Paja ::

Lep pozdrav vsem skupaj!

Odločil sem se, da bom zamenjal svoj 7 let star računalnik, zato potrebujem vašo pomoč. Prosil bi vas, da mi sestavite računalnik ( vrednost naj ne presega 850 EUR), ki bo namenjen igranju iger, poslušanju glasbe, gledanju filmov, uporabi programov kot so word, power point, exel, ...
Zanima me kje naj računalnik naročim? Če bi se dalo, bi ga rad naročil prek sestavi.si. Težavo imam tudi pri izbiri komponent računalnika kot so grafična kartica, procesor.

Že v naprej hvala vsem za pomoč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Paja ()

nofaith ::

http://prntscr.com/486swm
Predlagana sestava
Stran Hardwareversand.de
So legit sem kupil ssd tam. če greš na stran idealo.de in dodaš vsak artikel v hardwareversandovo košarico preko idealo.de bo še par % ceneje.
S to sestavo ne moreš zgrešiti.
Če se sprašuješ Xeon je malo skrčena verzija i7 3770/4770. Nima integrirane grafične kartice in ne da se ga navijati. Je tudi malce počasnejši vendar ob uporabi, ki si jo napisal bi morala razlika biti neopazna.
Lep pozdrav!
Tukaj je še 10EUR popusta ob nakupu nad 500EUR http://www.gutscheinsammler.de/gutschei...
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nofaith ()

hojnikb ::

pri takem budgetu se da noter 280X, MX100 256gb (ali 128GB) in i5.
#brezpodpisa

extr3m3 ::

Okej, samo en nasvet bi potreboval.

Sestavljam računalnik za običajna (vsakdanja) opravila. Grafična, napajalnik, ohišje.. je vse še ok, potrebna je menjava samo sledečih komponent.

Zanimajo me mnenja za izboljšavo:



--
SSD --> Samsung SSD 840 EVO Basic 120GB SATA 6Gb/s
M plošča --> ASUS H81-Plus, Sockel 1150, ATX
Ram --> 4GB Corsair Vengeance DDR3 1600 MHz CL9
Procesor --> Intel Core i3-4150 in-a-Box
= ca. 260eur
o_O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: extr3m3 ()
««
377 / 1135
»»