» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
195 / 1131
»»

PrimozR ::

fr4nc je izjavil:

@PIPI:
Smej se torej 99% ljudem, ki uporabljajo nenavite procesorje. Saj boš odrastel in tudi ti uvidel, da navijanje večinoma prerasteš

Recimo ja... če majo denar za nakup novih komponent je to njihova "prednost" v primeru, da si pa omejen s sredstvi pa navijanje res ni slaba opcija...

4 leta na dolgi rok konstantno ubijati sistem za praktično nič efekta in obenem imeti potencialno nestabilen sistem? Ne hvala ;)

Ma dobro če pri navitju pretiravaš bi to držalo... če pa je v mejah normale pa ni nekega tveganja.
Ampak dobro itak vse skupaj nima veze...

Uuuuuuuu, sintetika.

Cinebench je sintetika ja... vendar kak ZIP7 ali RAR pa ni in razlika je tudi ni zanemarljiva za moje pojme. Ampal dobro itak ni pomembno. Imaš prav ja ;).

Lep pozdrav,
Fr4nc

Ja, navijanje je res cenejša opcija ja. Kupiti je treba dražji odklenjen procesor in matično ki to podpira (pri Intelu), nasploh matično zmočnejšim PMW-jem, zmogljivejše (dražje) hlajenje, po možnosti vodno, močnejši PSU, temu primerno mora biti potem še ohišje, da nimaš zvočnega mučenja v sobi, itd.

Če si omejen s sredstvi je navijanje prej slaba opcija, ker ti bo zadeva še prej umrla in boš torej dobil manj za tisti denar.

Definiraj mejo normale.

RAR je en robni primer, kjer se več jeder precej pozna. Ampak potem si pa spet v praksi pogosto omejen z zmogljivostjo zapisovanja trdega diska, sploh če ni to SSD.

anzem93 ::

Kakšna je razlika pri intelovih procesorjih, če ima na koncu še K ali pa če ga nima, npr. i5 3570 ali i5 3570K?

MrStein ::

K=odklenjen množilnik, beri: lahko prosto nastavljaš frekvenco delovanja CPU (dokler pač ne "poklekne")
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

anzem93 ::

Potem so K bolj za gaming?

Pa tile hladilniki, ki so zraven pri procesorjih, so v redu? Pri navijanju bi bilo verjetno potrebno novega nabavit?

PrimozR ::

Ma, smiselno je vložiti še tistih ~40 € za nov hladilnik. Niso namenjeni gamingu, namenjeni so navijanju.

mokasin ::

A pri mlacomu ti tud sestavijo računalnik?

iamnotgood ::

Pozdravljeni!

Prosim vas za sestavo novega računalnika (samo škatla) - BUDGET okol 800 - 1000 EUR.

Rabim ga za poker, Fifo 13 prek neta, kake poker programe, mogoče kake igre, sam redko k mam xbox..
Kaj bi blo smiselno kako močno zadevo? Najbrž bom tud navil, tak da mal bolši hladilnik.
A bi blo ok, če bi mel en disk SSD, enga pa zunanjenga USB, brez internega? Rabim namreč zaradi prenosa podatkov..
Hvala!

Zgodovina sprememb…

fr4nc ::

PrimozR je izjavil:


Ja, navijanje je res cenejša opcija ja. Kupiti je treba dražji odklenjen procesor in matično ki to podpira (pri Intelu), nasploh matično zmočnejšim PMW-jem, zmogljivejše (dražje) hlajenje, po možnosti vodno, močnejši PSU, temu primerno mora biti potem še ohišje, da nimaš zvočnega mučenja v sobi, itd.


Recimo če si ob izidu kupil i5 750 in si ga navil ti danes še bolje laufa kot pa kak i5 3xxx sedaj na stock -> z navijanjem si preskoču že 2 generaciji... Zdaj pa ne vem, če je po ravno poceni, ampak nekaj pa je. Definitivno slaba opcija ravno ni.

Lep pozdrav,
Fr4nc
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

FlyingBee ::

iamnotgood, ker igre ne bodo prioriteta, ne rabiš zmogljiivosti za tak denar, mogoče raje kakovost in tišino (navijanje za igranje pokra in fife se mi ne zdi smiselno)

s51as ::

iamnotgood je izjavil:

Pozdravljeni!

Prosim vas za sestavo novega računalnika (samo škatla) - BUDGET okol 800 - 1000 EUR.

Rabim ga za poker, Fifo 13 prek neta, kake poker programe, mogoče kake igre, sam redko k mam xbox..
Kaj bi blo smiselno kako močno zadevo? Najbrž bom tud navil, tak da mal bolši hladilnik.
A bi blo ok, če bi mel en disk SSD, enga pa zunanjenga USB, brez internega? Rabim namreč zaradi prenosa podatkov..
Hvala!


A bi ti kej takega usrtrezalo:
BitFenix Shinobi Midi-Tower - black USB 3.0 54,90 €*
be quiet PurePower L7-530W 80+ ATX2.3 Lüfter 120mm 57,90 €*
Gigabyte GA-Z77X-UD3H Z77 Sockel 1155 ATX DRR3 129,90 €*
Intel Core i5 3570K 4x3.40GHz So1155 Box Ivy Bridge 196,49 €*
Corsair 8GB KIT PC3-12800 DDR3-1600 CL9 Vengeance Low... 42,09 €*
Gigabyte GeForce GTX660 2GB GDDR5 187,49 €*
OCZ Vertex 4 128GB SATA 6Gb/s 100,79 €*
Scythe Mugen 3 Rev. B 120mm 300-1600rpm 9,6-32,15dB(A) 36,49 €*
LG Electronics GH24NS DVD Brenner 24x SATA schwarz bulk 22,49 €*
WD My Passport 1 TB 2,5" USB3.0 schwarz 87,49 €*
Cena z dostavo v Slovenijo iz hoh.de 953,93 €

Z ohišjem in napajalnikom sem žal lovil ceno... Ohišje je drgače tudi to odlično za svojo ceno, prav tako napajalnik. Če pa maš kako rezervo pa poglej Fractal Design ARC ali R4, ali pa kar ti je pač všeč.
It's just me myself and I

kmetek ::

za FIFO13 preko neta ne rabi tok hude grafične....
1TB USB 3.0 v SLO dobiš po 75-80€, to lahko pri nas kupi.

Pro_moted ::

kmetek je izjavil:

za FIFO13 preko neta ne rabi tok hude grafične....
1TB USB 3.0 v SLO dobiš po 75-80€, to lahko pri nas kupi.



Še bolj pa procesorja ne ! Vse od i3, FX 6xxx , i5 33xx, 34xx bo dovolj in preveč. Če pa mu je vseeno za denar pa je 3570K tudi kul :D
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

NightHawk ::

Če si resen glede pokra, potem bi se mogoče splačalo 2 monitorja imet. Nevem zakaj bi rabil takšno mašino za fifo pa poker. Ampak če imaš denar, zakaj pa ne, škodit ne more.

s51as ::

Ja neki je rekel da bi navijal zato sem dal i5 K serijo... drgače tudi nebi... zunanji disk je pri nas približno ista cena (za tale WD, samsung je pa malo ceneje).
It's just me myself and I

iamnotgood ::

Hvala vsem za predloge, zanimivo. Sem se odločil, da ni treba za navijanje, ampak neki do 600€, brez dvd pekača. Ohišje, procesor, cooler, grafo, zunanji trdi, ssd, pa napajalnik.
Tako, da prosim še za tole kar sem napisal, res lepa vam hvala, k sam nimam tok časa poiskat oz. naštudirat ne poiskat. :)

Zaenkrat rabim en monitor, bom butno 27" v roku mesca dni.

PrimozR ::

fr4nc je izjavil:

PrimozR je izjavil:


Ja, navijanje je res cenejša opcija ja. Kupiti je treba dražji odklenjen procesor in matično ki to podpira (pri Intelu), nasploh matično zmočnejšim PMW-jem, zmogljivejše (dražje) hlajenje, po možnosti vodno, močnejši PSU, temu primerno mora biti potem še ohišje, da nimaš zvočnega mučenja v sobi, itd.


Recimo če si ob izidu kupil i5 750 in si ga navil ti danes še bolje laufa kot pa kak i5 3xxx sedaj na stock -> z navijanjem si preskoču že 2 generaciji... Zdaj pa ne vem, če je po ravno poceni, ampak nekaj pa je. Definitivno slaba opcija ravno ni.

Lep pozdrav,
Fr4nc

Ali pa ga poganjaš na stock brez skrbi za stabilnost in s par % manj zmogljivosti v primerjavi z Ivy Bridge.

Če se ti tistih par % res tako močno pozna, itak dovolj zaslužiš, da ti je 400 € za novo platformo drobiž.

TheMOB ::

Pozdravljeni!

Prosil bi, za nasvet za nakup namiznega PC.

Uporabljal bi ga predvsem za igranje najnovejših igric, potrebujem samo skatlo,
za monitor bi uporabljal Philipsov Led TV full HD in logitechov brezzicni komplet.

Za skatlo sem pripravljen odsteti nekje 1100EUR + se nek kabel da se povežem z tv-jem.

Nimam namena nekaj navijat, ker nimam s tem nobenih izkušenj.

No ja pa glasnost konfiguracije naj bi bila nekje v mejah normale, da mi ne bo glih otroka zbudilo v sosednji sobi, kot je bila navada pentiuma 4-ke. :D

Najlepša hvala za odgovore.

Lp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TheMOB ()

NightHawk ::

Sepravi bos igral na resoluciji 1080p kajne? Potem se več kot Radeon 7950 skorajda ne splača kupovati.

Intel i5 3470....160€
Asrock H77/pro4 MVP....70€
seagate barracuda 7200.14 2T......78€
Ati radeon 7950......264€
2×8GB DD3 ....85€
Samsung SSD 840 250GB.....150€
Corsair carbide 300R......65€
Thermaltake Smart 630W.....50€

To je ene 922€ na hoh.de. Če boš kaj podobnega kupil v Sloveniji bo pa ravno okoli 1100 verjetno. Če imaš raje AMD dobiš Asus plato z 970 čipovjem in FX 8320 procesor za enak denar kot zgornji intel procesor in plato.

FlyingBee ::

http://www.funtech.si/si/konfigurator/

oz. podobno, za igre nujno SSD, ki bo dovolj velik, da jih imaš za tvoje potrebe vse na njem posnete + OS, seveda vse ostalo na HDD-ju

grafične se da v Slo. dobiti ceneje na Dinokomp.si in seveda na hoh.de, kjer so tudi ostale komponente cenejše

glasnost CPU hladilnika in grafične sta najpomembnejša dejavnika, zato ni odveč kakšen test ali dva prebrat

TheMOB ::

Kaj pravite o tem ohišju?

http://www.mimovrste.com/artikel/241001...

TheMOB ::

NightHawk je izjavil:

Sepravi bos igral na resoluciji 1080p kajne? Potem se več kot Radeon 7950 skorajda ne splača kupovati.

Intel i5 3470....160€
Asrock H77/pro4 MVP....70€
seagate barracuda 7200.14 2T......78€
Ati radeon 7950......264€
2×8GB DD3 ....85€
Samsung SSD 840 250GB.....150€
Corsair carbide 300R......65€
Thermaltake Smart 630W.....50€

To je ene 922€ na hoh.de. Če boš kaj podobnega kupil v Sloveniji bo pa ravno okoli 1100 verjetno. Če imaš raje AMD dobiš Asus plato z 970 čipovjem in FX 8320 procesor za enak denar kot zgornji intel procesor in plato.


Kakšna je razlika med tem procesorjem in 3570k, potrebujem za ta procesor kaj boljši hladilnik?
Matična mi je nekam sumljivo poceni?

Kaj priporočate za povezavo z TV, hdmi in je to to?

Hvala.

Lp.

NightHawk ::

Tale matična je odlična ;)

3570k ima odklenjen faktor pomnoževanja....sepravi je navijalski procesor. 3470 ima 3.2ghz in 3.6ghz turbo
3570k ima 3.4mhz in 3,8mhz turbo

Eden stane cca 160 drugi pa 195 eur. Če ne misliš navijati se ne splača dati to razliko. Če pa misliš navijati, potem pa potrebuješ tudi matično ploščo na z77 čipovju - je povsem enako kot h77 s to razliko, da podpira navijanje. z77 plata primerljiva z navedeno h77 je asrock z77 pro4, ki stane slabih 90 eur (najcenejša primerna, so tudi dražje).

Intel procesorji se ne grejejo dosti in nevem če ima smisel kupovati aftermarket hladilnik, je priložen povsem ustrezen. Za dodatnih 30 eur pa recimo dobis tisji in boljsi aftermarket hladilnik....

http://www.hoh.de/hardware/cpu-prozesso...

http://www.hoh.de/hardware/cpu-prozesso...

Jest bi slednjega, ker je tišji.

Kartice imajo HDMI izhod tako da s tem povežeš, brez kompiciranja.

UssE ::

s51as je izjavil:



A bi ti kej takega usrtrezalo:
BitFenix Shinobi Midi-Tower - black USB 3.0 54,90 €*
be quiet PurePower L7-530W 80+ ATX2.3 Lüfter 120mm 57,90 €*
Gigabyte GA-Z77X-UD3H Z77 Sockel 1155 ATX DRR3 129,90 €*
Intel Core i5 3570K 4x3.40GHz So1155 Box Ivy Bridge 196,49 €*
Corsair 8GB KIT PC3-12800 DDR3-1600 CL9 Vengeance Low... 42,09 €*
Gigabyte GeForce GTX660 2GB GDDR5 187,49 €*
OCZ Vertex 4 128GB SATA 6Gb/s 100,79 €*
Scythe Mugen 3 Rev. B 120mm 300-1600rpm 9,6-32,15dB(A) 36,49 €*
LG Electronics GH24NS DVD Brenner 24x SATA schwarz bulk 22,49 €*
WD My Passport 1 TB 2,5" USB3.0 schwarz 87,49 €*
Cena z dostavo v Slovenijo iz hoh.de 953,93 €

Z ohišjem in napajalnikom sem žal lovil ceno... Ohišje je drgače tudi to odlično za svojo ceno, prav tako napajalnik. Če pa maš kako rezervo pa poglej Fractal Design ARC ali R4, ali pa kar ti je pač všeč.


sm sestavil podobno kofiguracijo v SLO:

Procesor Intel Core i5 3570k 3.4GHZ 6M LGA1155 BOX
Matična plošča Gigabyte GA-Z77X-D3H, S1155
Pomnilnik Kingston HyperX Black 16GB kit 1600MHz DDR3 KHX16C10B1BK2/16X
SSD disk Samsung 840 Basic 120GB 2.5" SATA3 TLC 7mm, MZ-7TD120BW
Grafična kartica GIGABYTE NV 660 GTX, 2 GB (GV-N660OC-2GD)
DVD/RW Samsung SH-224BB, SATA, črn
Napajalnik Chieftec 550W APS-550S
Ohišje BitFenix Shinobi Core Midi-Tower USB 3.0
Hladilnik SPIRE T. Eclipse III (SP984)
Zunanji disk Seagate 2,5" 1Tb Expansion (STBX1000201)

Torej ima več rama, samsung ssdju bolj zaupam.

cena z dostavo 982eur. Ne vem zakaj bi nemcem silil, če je pri nas boljše. Pa še dobavni rok je 1-2dni...

s51as ::

Usse super, kje pa si to sestavil?

SSD je Vertex 4 daleč boljši od 840 basic. glede zaupanja... Samsung svojemu zaupa 3 leta, OCZ pa svojemu 5 let...

Razliko si naredil tudi v matični plošči UD3H vs. D3H... glede navijanja si na boljšem z UD3H (lahko ram navijaš, pa bolj stabilna je)... + lahko greš v SLI oz CF z PCI 3.0 se razume...
It's just me myself and I

UssE ::

Sej tudi vertex2 je mel zaupanje in garancijo, to jih ni ustavilo pri tem, da sem ta ssd moral 3x uveljavljat garancijo in ne svojevoljno ponovno nalagat sistem in vse nastavitve. bi raje imel katerikoli, ampak res katerikoli drugi ssd kot pa ocz.

Sestavil sem v funtech. Tam ko sem naročal, je bilo tako, ko sem oddal naročilo za sestavljen komp, so me drugi dan že obvestili, da lahko pridem iskat, pri neki drugi trgovini sem pa čakal 5 tednov, potem pa sem storniral naročilo. Tako da hitra izvedba, solidne cene, pa še veliko raj podpiram naše kot pa tujce.

TheMOB ::

TheMOB je izjavil:

Kaj pravite o tem ohišju?

http://www.mimovrste.com/artikel/241001...


Kakšno mnenje poznavalca?

Hvala.

s51as ::

UssE, pravilno, podpiram tudi jaz Slovenske trgovine. Ko sem jaz kupoval je razlika v ceni nanesla preko 200 EUR zato sem vzel v hoh in sem tudi čakal nekih 5 dni za nesestavljen računalnik.

OCZ je s prvimi modeli res usekal mimo, tu ni izgovorov, vertex 4 in kasnejši so super in s 5 let garancije :)
It's just me myself and I

Robson ::

Pozdravljeni! namen imam kupiti nov racunalnik in me zanima kaj mislite o tej konfiguraciji. Znesek, ki sem ga pripravljen odsteti je nekje okoli 1000 ( ne bi rad prekoracil 1050:)) namen imam uporabljati racunalnik izkljucno za gaming (BF3,Crysis3 na high/ultra nastavitvah min 50 fps) in ostale ostvari kot so internet, offici itd....to je konfiguracija sestavljena pri mlacomu in me zanima kako mate kj mnenje tudi o njih, ce je pri njih kdo kaj narocal racunalnike (predvsem ce so kaksni drugi stroski potem, ker to je kar sem komponent poklikal na netu). Aja pa se zanima me kako mate mnenje o box hladilnikih za procesor, ker v tej konfiguraciji nimam dodatnega hladnika za procesor in ce mislite da bi ga rabil (seveda katerega predlagate). Lahko prosto predlagate menjave komponent ali kako drugo konfiguracijo sestavljeno ( lahko tudi pri drugem prodajalcu) ki bi bila po performancu primerljiva. Odprt sm za vsakrsen nasvet :) hvala vnaprej...

ASRock Z77 Extreme4 135,04 €

INTEL Core i5 3570K 3.4GHz 6MB BOX LGA1155 214,10 €

CORSAIR Vengeance CMZ8GX3M2A1600C9 8GB (2x4GB) PC12800 DDR3 53,84 €

eVGA GeForce GTX 670 FTW Signature 2 2GB PCIe 386,62 €

WD WD1002FAEX 1TB 7.2/64M/S600 Black Edition 90,79 €

COOLER MASTER Elite 430 43,39 €

SAMSUNG SH-S224BB-BEBE DVDRW 24x SATA črn 18,30 €

CORSAIR CMPSU-650TXV2 650W 87,31 €

SKUPAJ: 1029.40

FlyingBee ::

če ne boš navijal, cenejšo H77 ploščo pa procesor vhodni model i5 3xxx, razliko v SSD, se ti bo bolje poznalo ... ohišje ne izolira dobro, je pa zračno in kompatibilno z večina komponentami ... stock hladilnik je vsekakor glasnejši ... grafične so na dinokomp cenejše, 660ti je 100 EUR cenejša pa ne spet toliko počasnejša, še posebej v ASUS TOP izvedbi, ki je 50 eur cenejša od 670, vendar precej tišja in hladnejša

Zgodovina sprememb…

Pro_moted ::

Robson je izjavil:

Pozdravljeni! namen imam kupiti nov racunalnik in me zanima kaj mislite o tej konfiguraciji. Znesek, ki sem ga pripravljen odsteti je nekje okoli 1000 ( ne bi rad prekoracil 1050:)) namen imam uporabljati racunalnik izkljucno za gaming (BF3,Crysis3 na high/ultra nastavitvah min 50 fps) in ostale ostvari kot so internet, offici itd....to je konfiguracija sestavljena pri mlacomu in me zanima kako mate kj mnenje tudi o njih, ce je pri njih kdo kaj narocal racunalnike (predvsem ce so kaksni drugi stroski potem, ker to je kar sem komponent poklikal na netu). Aja pa se zanima me kako mate mnenje o box hladilnikih za procesor, ker v tej konfiguraciji nimam dodatnega hladnika za procesor in ce mislite da bi ga rabil (seveda katerega predlagate). Lahko prosto predlagate menjave komponent ali kako drugo konfiguracijo sestavljeno ( lahko tudi pri drugem prodajalcu) ki bi bila po performancu primerljiva. Odprt sm za vsakrsen nasvet :) hvala vnaprej...


Jaz bi ti tako predlagal :

ASRock Z77 Extreme4
129.60 €

Intel Core i5 3570K (3,40Ghz, 6MB) BOX
211.20 €

Corsair Vengeance LP Blue 8GB 1600Mhz cl9 KIT - 1.50V
55.20 €

Gigabyte Radeon HD 7970 3GB WindForce 3X
360.00 €

Seagate Barracuda 7200.14 - 1TB 64MB SATA3 - 6Gb/s
84.00 €

XFX Core Edition PRO 650W - 80+ Bronze
81.60 €

SATA LiteON IHAS124
18.00 €

Cooler Master K280
54.00 €

Skupaj: 993.60 € pri Dinokomp.

Z razliko do tvoje konfiguracije še komot dodaš kak hladilnik, tišina je lepa stvar, ker če že imaš take komponente predvidevam da boš tudi kdaj v prihodnosti kaj navijal.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

NightHawk ::

Tale nad mano bo hitrejša v igrah kot tvoja ker je boljša grafična.
Pa še nekaj v razmislek - v obeh primerih greš na z77 in k procesor - boš navijal procesor? Kgrafična kartica bo za igre "nezadostna" prej kot ta procesor na stock frekvenci. Če vzameš procesor i5 3470 (3.2ghz, 3.6ghz turbo) stane 40 eur manj, asrock h77 pro4 plošča kakih 20 ali 25 eur manj. Ker ne navijaš ni potebe po aftermarket hladilniku in sedaj si za ta denar lahko kupiš SSD 128gb disk. Igre se bodo loadale super hitro, prav tako je fino delati v winsih običajne reči.

http://www.tomshardware.com/reviews/cpu...

Tukaj poglej primerjavo med iz 3570k, i5 3470 in i5 3550 - ni razlike. SSD se ti bo pa zelo poznal.

vaščan ::

NightHawk ::

Dobra sestava. Ampak, če pomisliš da ne boš dajal dveh kartic notri daš plato na 970 čipovju in napajalnik nek normalen 600W pa te pride cca 100 eur ceneje. Za ta denar pa lahko kupiš radeon 7950 pa še ti ostane. V tem primeru bo pa sedaj teklo hitreje, ne v prihodnosti :)

Sam raje menjam kartico ko postane ena premalo. Stvar izbire.

PrimozR ::

^ wha he said. Pa 16 GB RAMa z normalno ceno: http://www.mimovrste.com/artikel/244000...

harigast ::

Da izkoristim temo. Ali se splača tole kupit?
Procesor Intel Core i7 920

.

Osnovna plošča Asus P6T Deluxe V2 (6x DDR3, 6x Sata2, 7.1 Audio, 3x PCIe 2.0, 2x Gigabit lan...)



Corsair Dominator 6GB DDR3 1600Mhz



2x AMD Gigabyte HD5750 1GB GDDR5 (2x DVI + HDMI) vezava v Crossfire

SSD pogon Patriot Warp 128GB Sata2
Seagate 500GB Sata2
Samsung DVD/RW Sata
Ohišje Antec Twelve hundred + vgrajenih 5 ventilatorjev z modro osvetlitvijo ter možnost spreminjanja obratov (ventilatorji so na minimum obratih neslišni)

Komplet: 520€
Brez SSD diska: 460€
Brez SSD diska in z eno grafično kartico: 400€
Vem koliko so stale nove komponente,koliko so vredne zdaj pa nimam pojma.
Zadevo bi imel za špile na vikendu.
Hvala

Robson ::

Najprej hvala za odgovore! pa da pojasnim situacijo...As rock extreme 4 maticna plosca sem postavil v konfiguracijo ker ima Z77 cipovje ( imam namen kasnejsega overclockanja- ko se bo dodala se druga gtx 670) ter podpira SLI funkcijo ker moj namen je da v prihodnosti ko bi bila ena gtx 670 premalo ( kar zagotovo nekoc bo!:)) se drugo not butnem. Iz tega namena sm postavil notri tudi i5-3570k, ki se ga zlahkoto kokr sm bral porine tut do 4.5mhz ( minimum da ne pride do bottlenecka kokr sm zasledil je nekje 4.0-4.2 z dvema) seveda ob dobrem Cpu hladilniku ( seveda popravite me ce se motim). AMD procesorja se nism nikoli imel tako da ne morem trditi o zmogljivosti in kvaliteti (nekateri so zadovoljni, nekateri ne se mi zdi da je amd procesor stvar preference, je pa res da so cenejsi), sem bil pa do sedaj vedno izredno zadovoljen z INTELovimi.Tako da bi kasneje tej konfiguraciji v prihodnosti mogoce poleg graficne dodal se en CPU hladilnik( seveda ko bom sel na overclockanje, ker trenutno vec kot toliko ne morem vloziti). Za to sm razmisljal da bi ze sedaj dal mocnejsi napajalnik...Kar se tice gaficne imam zelo slabe izkusnje z svojo starejso radeon 6770. Imel se velik oproblemov z podporo in drajveri in sm se ze nevem kokrat zaklel da je to zadnja radeon kartica ki sem jo kupil :) nasprotno z nvidia karticami nikoli nisem imel tezav...nasplosno sem na netu zasledil veliko prerekanja glede AMD v. INTEL procesorjev in glede ATI v NVIDIA graficnih in vedno se konca nekako tako ( tudi pri testih) da so performance primerljive tako da je odvisno potem kaj izberes stvar lastne presoje, je pa res da so konfiguracije z AMD in ATI vedno cenejse...Kar se pa tice SSD diska bi ga pa zagotovo imel, vendar a ni tako da se hitreje kvarijo kot navadni diski oz majo veliko krajso zivljensko dobo? ker ce je to res ( sicer mi je malo cudno) je potem to dejansko stran vrzen denar. Ker do sedaj prakticno so mi delali racunalniki 3+ let brez kakrsnih problemov glede okvar in ne bi rad da se mi z SSD diskom pokvari statistika :) vem da je velika razliak med SSD diskom in navadnim...pa vendar ma kdo izkusnje z okvarami SSD diskov?

Pro_moted ::

SSD disk ti bo tudi komot zdržal 3 leta, tega se ni treba bat da nebi. Ni pa nujno potreben, sploh pa ga lahko kdaj kasneje dodaš. Za grafično pa nevem če se ti splača to kar imaš v mislih. Naslednja generacija grafičnih bo 30-50 % hitrejša ob enaki porabi verjetno (ali pa manjši). Igre bodo seveda bolj zahtevne, ampak nevem če se ti splača it v probleme z SLI konfiguracijami, še vedno boš omejen na 2Gb rama na grafiki, kar mogoče čez leto,dve, ne bo dovolj.Glede samih driverjev, problemov ni kot so bili včasih, AMD (ne več ATI) je lepo porihtal driverje, tudi jih redno izdajajo, z velikimi performance gaini. Pa tudi 670 proti 7970 nima kaj praskat. Odločitev pa je seveda tvoja. Ampak mislim da za isto ceno (oziroma celo manjšo) je no brainer.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

gruntfürmich ::

o računalniku brez ssd diska ne razmišljajo niti babice več, zato ne razumem zakaj bi ti...
850w napajalnik... torej napaja 4 komponente po 200W, pa ker je recimo tx corsair zdrži še eno po 100W. in kdo rabi to?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

mailer ::

Če bo kasneje dodal še eno grafično kartico v SLI, ne glede na to ali bo ATI(CF) ali Nvidia je vložek v kvaliteten napajalnik vsekakor dobrodošel. Izbira 850W napajalca za SLI je dovolj, sistem bi v polni obremenitvi procesor 77W, 2xGTX 670 cca 450W(500W), plata, rami, ventilatorji, in ostale komponente naneslo cca 600W-650W, malo rezerve pa mora ostati. Saj avto ima tudi rdeče polje pri 5k obratih pa se poo avtocesti ne pelješ v tretji prestavi. Pa tudi življenjska doba bi bila ob konstantni polni obremenitvi krajša. Nekje do 75% je še normalno, kar je več po moje ni ravno najbolje.

Robson ::

To glede nvidia 7xx series in radeon 8xxx series sem tudi ze bral samo nisem zasledil tocnega podatka kdaj bojo izsle. So neke spekulacije da naj bi prsle nekje med marcem in junijem vendar so le spekulacije...poleg tega nevem kdaj bi bile potem dobavljive v slo ker bo povprasevanje zagotovo veliko...iz tega razloga se mi zagotovo ne splaca gledat toliko v prihodnost in SLI z dvema gtx 670...poleg tega naj bi tudi v tem letu prisli novi se zmogljivejsi procesorji. Sam ta tehnologija gre res tako hitro naprej da se ti v bistvu sploh ne splaca kupovat racunalnika raje si nabavis PS3 in ej to to za gaming :)(seveda je to sala ker se ne more primerjat initi o grafiki niti v igralnosti FPSjev) ka jpotem pravite na to konfiguracijo:

maticna: as rock Z77 pro 4 / razmisljam tudi o asus P8Z77-VLX, vendar se ne morm odlocit- razlika je nekje slabih 10 eurov
procesor: i5-3570 (brez k) / razlika med tem in i 3470 je nekje slabih 20 eurov ( katere sm pripavljen odsteti) kokr sm videl in mislim da bi bil brez navijanja dovolj zmogljiv za gtx 670 ftw ali pa radeon 7970 brez bottlenecka
ram: corsair vengeance DDR 3 1600 3gb kit
disk: wd green 1 TB/ je cenejsi od WD black za sigurno 20 eurov
SSD disk: intel 330 series 120 gb / ali mislite da bi moral nujno vzeti series 520?
graficna: gtx 670 ftw ali pa radeon 7970 ( to ste mi dali v vreden razmislek) sicer sm bral da se 7970 bolj segreva in je bolj pozresna...
opticna enota: samsung navaden kot v prejsnji konfiguraciji
ohisje: enak kot prej
napajalnik: bi pa vzel corsair gaming series 600w al pa 700w, mogoce tud corsair cx ali tx series vendar ne z vec kot 600- 650 w...se mi zdi da je to vec kot dovolj moci za to konfiguracijo pa se verjetno obremenitev napajalnik ne bi bila nad 80% predvidevam ( popravite me ce se motim)

cena bi bila priblizno ista ( v okvirju) le da bi imel dodan SSD disk...
Se vam zdi ta konfiguracijo potem bolj primerna? ali bi se kaj menjali

NightHawk ::

i3 3220 je dovolj zmogljiv za radeona 7970 brez bottlenecka v igrah.

Na hoh de so take cene:
i5 3550P = 150.90€
i5 3470 = 161.49
i5 3570 = 177.25
i5 3570k = 194.49

Plata asrock
h77 pro4 = 70 eur
z77 pro4 = 90 eur

Potem daj še teh 17 eur zraven za K procesor, če že kupuješ z77 ploščo in i5 3570. Oziroma, če ne misliš navijati vzami h77 ploščo in i5 3570 če že hočeš. Da se stegneš vse do 3570 in z77 plošče potem ti pa zmanjka za K serijo je tako.....brezveze :)

7970, sploh 1GHZ verzija je hitrejša od 670. Ubistvu so jo naredili za to da konkurira 680. Dobiš jo pa za ceno 670. Spet, na hoh.de je 7970 1ghz 335€, 670 pa 340€. Obe od gigabyte. Teh 15 eur pa vložiš v nakup K procesorja in je vse popolno ;)

gruntfürmich ::

mailer je izjavil:

Če bo kasneje dodal še eno grafično kartico v SLI, ne glede na to ali bo ATI(CF) ali Nvidia je vložek v kvaliteten napajalnik vsekakor dobrodošel. Izbira 850W napajalca za SLI je dovolj, sistem bi v polni obremenitvi procesor 77W, 2xGTX 670 cca 450W(500W), plata, rami, ventilatorji, in ostale komponente naneslo cca 600W-650W, malo rezerve pa mora ostati. Saj avto ima tudi rdeče polje pri 5k obratih pa se poo avtocesti ne pelješ v tretji prestavi. Pa tudi življenjska doba bi bila ob konstantni polni obremenitvi krajša. Nekje do 75% je še normalno, kar je več po moje ni ravno najbolje.


pišeš tko, kot da te skrbijo wati in ne kvaliteta čeprav ugotavljaš obratno, pišeš kot da gre 24/7 na polni, čeprav ugotoviš da temu ni tako...
veš pravzaprav kaj si želel povedati? ali pa ti je vseeno ker itq gre za tuj denar...?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Robson ::

ASRock H77 Pro4/MVP 83,03 €

INTEL Core i5 3470 3.2GHz 6MB BOX LGA1155 176,39 €

CORSAIR Vengeance CMZ8GX3M2A1600C9 8GB (2x4GB) PC12800 DDR3 53,84 €

GIGABYTE GV-R797OC-3GD WindForce 3X HD7970 3GB PCIe 391,85 €

SEAGATE ST1000DM003 1TB 7.2/64M/S600 71,00 € cena podobna kot za WD green s tem da ima ta fiskno 7200 obratov, pri wd green je pa variabilna ( sicer nevem kje je tuki catch ampak ok:))

INTEL 330 series 120GB 25/S600 114,84 €

AEROCOOL Strike-X One 33,64 €

SAMSUNG SH-S224BB-BEBE DVDRW 24x SATA črn 18,30 €

CORSAIR CMPSU-600CXV2 600W 65,78 €

Skupaj:1.008,67 €

Se pravi to je nekak konfiguracija ki mi jo vi predlagate in bi bla nekak bestbuy opcija za ta denar? to je sicer sestavljena pri mlacomu, bom preveril se pri hoh.de samo me zanimajo komponente ( ce je to to vse kar bi vi not vrgl)in ce bi to vse slo skupaj kot se sika pa tudi da bi bil napajalnik dovolj dober itd... bom preveril se kje se te komponente ceneje dobijo...

NightHawk ::

Bolj se ti splača tam vzet. Matična je 70, procesor 161, grafična 335, ram 40.... Večino ljudi ki noče naročati iz tujine (EU) je zaradi uveljavljanja garancije...če slučano do česa pride. Ampak kakor sem bral Mlacom temo na tem forumu tudi te znajo bit tečni.

Aja, pa da se popravim, sem zdej pogledal in ta Gigabyte sicer teče na 1000MHZ ampak ni tisti "1 ghz radeon model" v originalu. Je OCjan navaden model. Sicer gigabyte ima 1ghz edition (OCjan na 1100) ampak je ni v teh trgovinah kakor jest gledam. Imata pa obe trgovini sapphire vapor X, ki je GHZ verzija

http://www.hoh.de/hardware/grafikkarten...

Tale. Tu je 380€. Pri Mlacomu je pa 455€. To povem ker sem se prej zmotil. Ampak vseeno bi jest vzel Gigabyteovo za 335€, ker večino pohitritev je bilo ob izidu 1GHZ verzije tudi zaradi boljših gonilnikov. 3GB rama bo prišlo prav na višjih resolucijah napram 2gb na nvidia 670.

Robson ::

Aha no super. Z uveljavljanjem garancije v tujini nimam nekih problemov tko da kjer je ceneje je bolje seveda za isto konfiguracijo :)... samo me se zanima kako je pol narocanje iz hoh.de (ce ma kdo izkusnje), mislim dobis posamezne dele in potem sam sestavis al ti oni sestavjo? in pa predvsem kok se pol se caka da bi to dubu vsaj priblizno (ob predpostavki da majo vse na zalogi) in priblizno kok bi prsla postnina?

Hvala vam za pomoc!

FlyingBee ::

Robson, jaz bi namesto intel 330 dal sammy 840 basic 120gb, ga dobiš za 92 EUR v Sloveniji

http://www.nakupovanje.net/izdelki/racu...

grafične glej na Dinokomp

NightHawk ::

Robson je izjavil:

Aha no super. Z uveljavljanjem garancije v tujini nimam nekih problemov tko da kjer je ceneje je bolje seveda za isto konfiguracijo :)... samo me se zanima kako je pol narocanje iz hoh.de (ce ma kdo izkusnje), mislim dobis posamezne dele in potem sam sestavis al ti oni sestavjo? in pa predvsem kok se pol se caka da bi to dubu vsaj priblizno (ob predpostavki da majo vse na zalogi) in priblizno kok bi prsla postnina?

Hvala vam za pomoc!


Hoh.de

FlyingBee ::

torej Hasswell na začetku poletja, da ali ne in zakaj?

PrimozR ::

Da ker Intel tako pravi. Če misliš ali počakati z nakupom do takrat, ko govorimo o desktop PC-ju, je pa popolnoma vseeno. Nekih velikih razlik ne bo RAM, ostaja enak, priklopi na platah isti, itd. Edine prednosti Haswella so mnogo močnejši GPU (irelevantno za desktop), nekaj nižja poraba (tako-tako za desktop) in nekaj dodatnih inštrukcij. Če potrebuješ računalnik kupi. Če lahko počakaš, počakaj. Do takrat bi znala biti zunaj še nova generacija GPU-jev.

s51as ::

Do poletja je vseeno še kar nekaj časa... pa še poletje se lahko potegne v jesen, pa da pridejo zaloge do nas bo ravno božič, če boš pa čakal da še cene malo padejo, boš pa igral za novo leto :)

Kot je PIPI lepo povedal, nič novega ne bo razen podnožje procesorja se bo spremenilo...
It's just me myself and I
««
195 / 1131
»»