» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
193 / 1131
»»

rossekdj ::

Juzh je izjavil:

evo fantje. Tole sem si sestavu za gaming in občasno rendranje kakšnih filmčkov.
 PC SETUP

PC SETUP



Stvar se bo navijala ko formula. Če najdete slučajno kje cenejše komponente pa prosim na plano z njimi.



na hoh.de poglej imas 3570 k za 198EUR in se vse ostale kompunente ceneje
graficno Gigabyte Radeon HD 7950 WindForce 3X 3GB GDDR5 265EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rossekdj ()

Juzh ::

Jp, lih preveru. vse skp pride ~25€ cnejš. tnx.

rossekdj ::

nekaj je za pivo :D

DamnYall ::

@Juzh
Od kdaj je ASUSova HD 7950 3slotna?
Ima boljše hlajenje,večji OC potencial in malo večjo ceno. Ampak jaz bi vseeno Windforce vzel.

Janac ::

DamnYall ::

Sorry,my bad. V vsakem primeru vzemi raje Windforce

Juzh ::

3 slotna je ;)
"...and its really a 2.5 slot cooler but the back expansion slot bracket is 3 slots..."

axee ::

Fantje, koliko se pozna razlika med 1333 in 1600mhz RAM-i za 3770ko? Je vredno tistih 15-20€ več za 16GB kit?

Janac ::

Absolutno se ob takih cenah splaca 16GB ;)

Frekvenca nima velikega pomena, opazila je nebos, razen v kakih benchmarkih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

fr4nc ::

@Janac: Včasih še v Benchmarkih zlo težko opaziš oz. ne opaziš razlike...


Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

axee ::

Da se popravim: jaz že imam svojo kišto, 3770 in 32GB 1333 RAM-a, sedaj pa sestavljam še za fotra CAD mašino, ki bo imela 16GB RAM-a, ampak po raznih člankih težko delam zaključke, ali mi bo 1600MHz RAM prinesel kaj napredka. Zase sem se odločil za 1333, zdaj pa gruntam ali naj zanj tudi..

DamnYall ::

Nebo :D Vsaj ne opaznega..
Vzemi 1333Mhz :)

axee ::

Super, saj sem tudi testiral pa se mi je razlika zdela nepomembna.. definitivno pa se gre v obeh primerih za delovne mašine, kjer navijanje odpade in je potrebna 100% stabilnost in zanesljivost..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

miraldi ::

Juzh je izjavil:

Torej priporočaš 3 slot design vs 2 slot design, s slabšim hlajenjem, manjšim OC potencialom ter +30€ napram gigabytovi varianti. na mATX mobo. Ali pa sem kaj spregledal? Res me zanima zakaj bi bla asus primernejša.


Vzami Gigabyte Windforce x3 hlajenje. Res ga super in neslišno hladi ;)
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

FlyingBee ::

res je glede 7950, če trije sloti niso problem je asus še vedno boljša izbira, kakovostno izdelana in boljša plastika


660ti dcII izvedba pa je 2 slotna, geforce pa je nekje boljši nekje slabši

Janac ::

FlyingBee je izjavil:

res je glede 7950, če trije sloti niso problem je asus še vedno boljša izbira, kakovostno izdelana in boljša plastika


660ti dcII izvedba pa je 2 slotna, geforce pa je nekje boljši nekje slabši


Se ne strinjam, 660 Ti ima 192 bus in komaj 2GB rama... to sploh ni primerljivo.

miraldi je izjavil:

Juzh je izjavil:

Torej priporočaš 3 slot design vs 2 slot design, s slabšim hlajenjem, manjšim OC potencialom ter +30€ napram gigabytovi varianti. na mATX mobo. Ali pa sem kaj spregledal? Res me zanima zakaj bi bla asus primernejša.


Vzami Gigabyte Windforce x3 hlajenje. Res ga super in neslišno hladi ;)


To je res, vendar je plastika pri windforce res nizkokvalitetna, da ko jo primeš v roke se vse maje in upogiba.

TwinFrozr ima ALUminijast oklep, kar še bolj pripomore k hlajenju... na TwinFrozr bi bili lahko večji ventilatorji.

In imel sem grafe z obema hladilnikoma in vem kaj govorim ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

Juzh ::

Twin frozer vsekakor ni superioren windforcu, tudi, če je overall build quality coolerja malo boljši. Razlike v temperaturah so minimalne, pa še to si jih kartici izmenjujeta med seboj na razlicnih področjih.



Medtem, ko je glede glasnosti vsekakor zmagovalec gigabyte

d4vid ::

Imate kakšne predloge kak procesor in matično ter rame kupit, čim ceneje, pa da je potem nadgradljivo.
Sam sem razmišljaš poceni AM3 plato + Athlon X2, to je okoli 90€.

Kakšen predlog?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

D3m ::

Čim ceneje in da je nadgradljivo?

-ASUS M5A78L-M LX3 AM3+ mATX 42,58 €
-AMD Athlon II X3 445 63,73 €
-Corsair DDR3 4GB PC1600 (2x2) 28,31 €

Vir funtech.si
|HP EliteBook|R5 6650U|

NightHawk ::

Kdaj pa je to "potem"? Ker recimo če boš sedaj kupil poceni AM3 ploščo kasneje ne boš imel PCIe 3.0, ker imajo samo podporo 2.0. Zaenkrat mogoče ni toliko razlik v hitrostih, bo pa mogoče "potem".

Plošče so itaq vse na ddr3 sedaj in verjetno bodo še kar nekaj časa. Sepravi tebe skrbi, da bo treba menjati ploščo ob novem procesorju, ki ga boš nekoč nadgradil? Ok rami so pač neki 1600 2×4gb ddr3, tukaj ni dileme.

Pa tudi odvisno za kaj rabiš. za kaj boš čez leto dni menjal procesor? Ker če ga boš kasneje je verjetno brezveze obdržati isto ploščo.

Če bi jest zdej hotel čimceneje kupiti to kar ti želiš bi vzel Pentiuma g860, H61 ploščo in 8gb 1333 ali 1600 rama.
Plošča h61 40 eur
proc g860 55 eur
ram 1600 2×4gb 33 eur

Če boš pa čez eno leto nadgrajeval boš pa pač prodal proc z matično vred. Zgubil ne boš dost več, boš imel pa takrat matično kot se spodobi. Nevem kaj si takrat mislil kupit ampak zdej matično za 50 eur in potem, čez leto dni pa najnovejši AMD am3 procesor? Sam ne maram takih kombinacij ampak delalo pa bi...

FlyingBee ::

Juzh, DCII je najboljši trenutno v tem ni dvoma, Windforce je tudi dober in cenejši,
recimo primer za 660ti http://www.techpowerup.com/reviews/ASUS...

Zgodovina sprememb…

D3m ::

NightHawk pusti ti PCIe 3, ker ne bo nikoli razlike zdaj ali potem.

Pa navedi vir za cene.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

NightHawk ::

Na tej generaciji grafičnih kartic ni velike razlike. A sedaj boš ti trdil da na naslednji tudi ne bo? In mogoče še naslednji? aha, aha....

www.hoh.de

degenerik ::

Torej, tudi pri meni se bliža nakup novega stacionarnega računalnika. Biti mora za par let, stabilen in odziven. Bo za pisarniška opravila, nekaj photoshopa, sicer pa bolj kot ne za obdelavo teksta. Kakšno serijo bi gor pogledal v HD kvaliteti (po možnosti bi ga celo na plazmo kdaj priklopil), pa še kšno staro strategijo bi bilo fino, da bi bil sposoben poganjati (kakšen Total War, Civilization, Age of Empires). Navijal ne bom, mora pa biti vse skupaj precej tiho, ker bom imel tole v dnevni sobi...

Za grafično kartico niti nisem prepričan, da jo potrebujem, tako da me mika kar:
- procesor i3-3225 (Intel HD4000 mislim da bo dovolj, če ne, me popravite)
- predlagajte mi prosim ustrezno matično ploščo
- 8 GB RAM (1333 Mhz bo dovolj?)
- SSD za sistem
- predlagajte mi en pameten disk za filme, musko, podatke
- kateri napajalnik?
- ohišje bom pa že sam neki lepega izbral

Aja, kar se tiče priključkov. Matična naj ima HDMI (za priklop na plazmo) in nujno DVI ali DP. Monitor bo U2412m.

Prosim lepo za nasvete :)
You see Larry? You see? This is what happens when you fuck a stranger in the ass!

maticb492 ::

degenerik je izjavil:

Torej, tudi pri meni se bliža nakup novega stacionarnega računalnika. Biti mora za par let, stabilen in odziven. Bo za pisarniška opravila, nekaj photoshopa, sicer pa bolj kot ne za obdelavo teksta. Kakšno serijo bi gor pogledal v HD kvaliteti (po možnosti bi ga celo na plazmo kdaj priklopil), pa še kšno staro strategijo bi bilo fino, da bi bil sposoben poganjati (kakšen Total War, Civilization, Age of Empires). Navijal ne bom, mora pa biti vse skupaj precej tiho, ker bom imel tole v dnevni sobi...

Za grafično kartico niti nisem prepričan, da jo potrebujem, tako da me mika kar:
- procesor i3-3225 (Intel HD4000 mislim da bo dovolj, če ne, me popravite)
- predlagajte mi prosim ustrezno matično ploščo
- 8 GB RAM (1333 Mhz bo dovolj?)
- SSD za sistem
- predlagajte mi en pameten disk za filme, musko, podatke
- kateri napajalnik?
- ohišje bom pa že sam neki lepega izbral

Aja, kar se tiče priključkov. Matična naj ima HDMI (za priklop na plazmo) in nujno DVI ali DP. Monitor bo U2412m.

Prosim lepo za nasvete :)


Glede na to kar si napisal, sploh niam veze katera matična je, vse cenejše bojo podpirale integrirano grafiko na i3jki, za disk si pa vzami čim večjega za podatke, tam hitrost ni preveč pomembna če imaš že ssd, napajalnik tudi ni pomembno kateri je , ker nimaš niti posebej grafike, katerikoli bo vredu.

Pporavek: nisem našel kakšne cenejše matične, ki ima hdmi, pomojem bo najboljše da daš 25EUR za kakšno SAPPHIRE Radeon HD 5450 (na sestavi si 25EUR), pa imaš malo več priklopov.

Torej vse skupaj:

Matična plošča ASRock H61M-DGS S1155 mATX bulk 42.22

Procesor INTEL Core i3 - 3220, 3,30GHz, LGA1155, Dual-Core, Boxed 112.94

DDR3-RAM 8 GB, 1333 MHz, CL9, CORSAIR ValueSelect 38.02

Grafična kartica PCI-E 2.1 SAPPHIRE Radeon HD 5450, Lite retail, 512MB -24.91

Trdi disk Toshiba 1TB SATA3 8,89 cm 7200rpm 32MB DT01ACA100 71.46



SSD Samsung 840 120GB SATA3 MZ-7TD120BW (7mm) 98.46 (60gb je dsamo 20EUR manj pomojem se ne splača)

+ dvd rw,ohišje ion napajalnik cca ~40-60EUR


== ~440EUR

Jaz bi ti osebno priporočal AMD Fusion za to kar hočeš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

D3m ::

Evo sistem z HDMI izhodom in boljšo grafično.

-ASRock FM2A85X Extreme4-M
78.00 €
-AMD A10-5800K (3.80Ghz, 4MB) BOX Black Edition
126.00 €
-Corsair ValueSelect 8GB 1600Mhz cl11 - 1.50V
43.20 €
-Samsung SSD 840 Series 120GB - SATA3 - 6Gb/s SSD
102.00 €
-Hitachi Deskstar 7K1000.C 1TB 32MB
78.00 €

Cena: 427,2 €

Vir: Dinokomp.si

Matična bo podpirala tudi nove procesorje v bližnji prihodnosti.
Če hočeš manj kot 400 eurov priporočam A10-5600K.

LP.
|HP EliteBook|R5 6650U|

degenerik ::

Jst bi kar na Intelu ostal, sem imel v preteklosti z AMD-jem dve slabi izkušnji.

Kako močen napajalnik pa potrebujem? Predvsem mi je pomembno, da je stabilen, da ne bo kakšnih komplikacij (čeprav tudi zdej z LC nisem imel problemov), in biti mora tih.

Še kakšen predlog na procesor/matično/grafično?
You see Larry? You see? This is what happens when you fuck a stranger in the ass!

maticb492 ::

degenerik je izjavil:

Jst bi kar na Intelu ostal, sem imel v preteklosti z AMD-jem dve slabi izkušnji.

Kako močen napajalnik pa potrebujem? Predvsem mi je pomembno, da je stabilen, da ne bo kakšnih komplikacij (čeprav tudi zdej z LC nisem imel problemov), in biti mora tih.

Še kakšen predlog na procesor/matično/grafično?


Wau, jaz pa imam z intelom slabo izkušnjo, ko mam na laptopu nekega pentiuma ko je do k***a, kaj zdej zato misliš da ne bom več intela kupil?

Za napajalnik, sem napisal, niam veze, LC 420W, ki je zraven ohišij bo dovolj, pa ne poslušat koga ko nekaj govori da LCpower niso vredu, ker sem do zdaj mel vedno lcpower, pa sem ga moral menjati samo enkrat, za močnejšega, ko sem kupil novo grafiko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

D3m ::

degenerik hotel si ponudbo mi ti jo dajemo. Zdaj se pa zjasni, problemi ne igrajo vloge, so samo subjektivno mnenje.

-ASRock FM2A85X Extreme4-M
78.00 €
-AMD A8-5600K (3.60Ghz, 4MB) BOX Black Edition
103.20 €
-Corsair ValueSelect 8GB 1600Mhz cl11 - 1.50V
43.20 €
-Samsung SSD 840 Series 120GB - SATA3 - 6Gb/s SSD
102.00 €
-Hitachi Deskstar 7K1000.C 1TB 32MB
78.00 €
-Thermaltake Germany Series Hamburg 530W - 80+
49.20 €

Cena: 453,6 €

Vir: Dinokomp.si
|HP EliteBook|R5 6650U|

degenerik ::

@maticbla: zate ne vem, ampak jst AMD-ja ne vidim več :)

@D3M: lahko še kaj primerljivega z Intel konfiguracijo?

Ne bom nujno gledal povsod price/performance. SSD ubistvu pri pisarniškem delu ne potrebujem, pa se mi gre za hiter boot, ohišje in napajalnik nekaterim ne pomeni veliko, jst sem pa že odločen za en fractal design in želim še en tih napajalnik za zraven. za ostale zadeve (z izjemo intel platforme sem pa še odprt za predloge).
You see Larry? You see? This is what happens when you fuck a stranger in the ass!

degenerik ::

A tole pa ni kul matična? http://www.mlacom.si/gigabyte-ga-z77m-d...
You see Larry? You see? This is what happens when you fuck a stranger in the ass!

D3m ::

maticbla ti je ponudil Intel sistem brez HDMI izhoda na matični oz. je moral dati HD 5450 za to.

Če nočeš SSD je cena takoj 100€ manj pri moji ponudbi.
|HP EliteBook|R5 6650U|

maticb492 ::

degenerik je izjavil:

A tole pa ni kul matična? http://www.mlacom.si/gigabyte-ga-z77m-d...

Je kul, samo je 30€ dražje, kot to kar sem jaz napisal + HD 5450, zdaj pa odvisno koliko se ti gre za denar, pomojem je vseeno boljše met posebej grafiko kot pa uporabljat integrirano.

degenerik ::

Jest sem tako razmišljal. Vzel bi integrirano, če se kasneje izkaže, da bo premalo, bi pa vzel eno bolj orenk grafično (ker bom itq dokupil še en U2412m), ki bo sposobna poganjati 2 monitorja. Pa še en out za plazmo potrebujem. A narobe razmišljam, pa se mi potem splača že iz štarta vzeti bolj zmogljivo grafično, magari na račun procesorja?

Igre se bodo igrale v max 5 odstotkih časa, ko bo računalnik laufal. Da ne bi koga tisto zavedlo. Želim pa, da vsaj teh par starih strategij dela top :D
You see Larry? You see? This is what happens when you fuck a stranger in the ass!

Janac ::

je GS600 za 70eur rabljen z garancijo skatlo itd, 2013 edition. ok?

maticb492 ::

degenerik je izjavil:

Jest sem tako razmišljal. Vzel bi integrirano, če se kasneje izkaže, da bo premalo, bi pa vzel eno bolj orenk grafično (ker bom itq dokupil še en U2412m), ki bo sposobna poganjati 2 monitorja. Pa še en out za plazmo potrebujem. A narobe razmišljam, pa se mi potem splača že iz štarta vzeti bolj zmogljivo grafično, magari na račun procesorja?

Igre se bodo igrale v max 5 odstotkih časa, ko bo računalnik laufal. Da ne bi koga tisto zavedlo. Želim pa, da vsaj teh par starih strategij dela top :D


Vse stare stretgije ti brez problema laufa katerakoli nova grafika, ki jo dobiš v trgovini danes, najbolje ti pa bo laufala z A10 Fusion, ki je malo dražji od i3-jke,pa mu intel hd 4000 niti do kolen ne seže, glede matične pa tako, če ne boš navijal in niti igric igral, potem nima veze ali daš 40EUR ali 400EUR za matično, poznalo se bo mogoče 5%... jaz bi na tvojem mestu lepo vzel kar sem ti jaz dal, notri je mAtx plata za 40EUR pa grafika za 25EUR, če hočeš kdaj menjat grafiko jo pač menjaš tistih 25EUR se pa res ne bo poznalo, če kupiš pa plato za 100EUR boš pač isto grafiko dodal, samo poznalo se ne bo nič na hitrosti, samo na ceni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

D3m ::

degenerik zjasni se kaj bi rad? AMD Fusion matično z HDMI in A10 APU-jem ali Intel sistem od maticbla?
|HP EliteBook|R5 6650U|

degenerik ::

Nujno Intel!
You see Larry? You see? This is what happens when you fuck a stranger in the ass!

NightHawk ::

Tale plošča je luštna za i3 3325. Oziroma za vse Ivy Bridge, ki niso K serija. Nevem zakaj bi plačeval za z77 čipovje, če je H77 enako razen brez možnosti navijanja - ki je pa procesorji brez oznake K tako ali tako nimajo. In seveda ima HDMI izhod.

http://www.asrock.com/mb/Intel/H77%20Pr...

SSD samsung 840
disk seagate barracuda 7200.14 1TB recimo

Napajalnik pa res ni tok pomemben pri tem sistemu, tudi LC 400 bo čez glavo. Meni se zdi neumnost zdej za nek budget sistem dajati namesto 35 eur kakih 70 eur, samo zato ker vsi pravijo da je LC zanič. Sej imaš garancijo pa ga boš menjal če je kaj. Malo poglej cene kjerkoli boš to kupil. 500W če misliš kdaj v prihodnosti dati notri kartico tipa radeon 7850.

Aja pa glede rama. 1333 bo dovolj, verjetno nikjer ne bo razlike med tem in 1600. Ampak ko gledam cene v trgovinah so identične, zato bi jest vzel 1600. Recimo na hoh.de je najcenejši 8GB kit 1333 za 36.05 eur. Najcenejši 1600 kit pa 36.49 eur. Oba sta CL9. Pač je brezveze vzet 1333 četudi res ni nobene razlike v hitrosti. če ne drugega zaradi občutka ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NightHawk ()

FlyingBee ::

garancije si bolj tako tako, če ne kupiš celotnega sistema

Excalibrus ::

Ja, je precej lušno pol uveljavljat garancijo napajalnika ko ti je pol komponent fuč, kajne?

NightHawk ::

Kaj so tok zanič, da ti bodo kar komponente odpovedale? Kako da jih potem sploh lahko še prodajajo? Kaj res rabimo napajalnik za 70 eur v budget sistemu?
Sam imam LCje v 4ih računalnikih in v dveh v preteklosti, ki sta že v pokoju. Najstarejši dela po sedmih ali osmih letih uporabe in nobeden nima skurjenih komponent.

Pa kako bo skurilo komponente? Se bo napetost nenadzorovano povečala in bo zaradi konstantnega upora tok narastel kar bo povzročilo odpoved komponent?

mailer ::

Da ne odpiram nove teme. Iščem lastnika Asus Maximus V Formula/Extreme osnovne plošče, ki ne potrebuje dual-band Wi-Fi/Bluetooth 4.0 modula pri mPCIe combo, ki ga je dobil zraven plošče, ker ga sam potrebujem pa ga zraven Gene V ni priloženega. mPCIe combo sem dobil zraven.

bedak ::

živjo,

je tole uredu konfiguracija in kaj sem falil (želja: čimtišji sistem, ki laufa vse možne igre ne nujno na high):

http://www.mlacom.si/konfigurator?mycon...

vnaprej hvala za utemeljene komentarje

lp

maticb492 ::

Ja tale gt640 bo verjetno laufal vse igre sam največ na medium (tak za bf3 sem skoraj siguren da nebi šlo več), zdej če hočeš tih računalnik potem vzemi WD green serijo, ta se ti disk ougasne če ga ne uporabljaš, in če maš windowse an SSDju se ti bo disk prižgal samo ko boš uporabljal podatke z njega.

Ne vem pa zaka kupuješ stare procesorje, vzemi novega i5 torej 3570k

Pro_moted ::

bedak je izjavil:

živjo,

je tole uredu konfiguracija in kaj sem falil (želja: čimtišji sistem, ki laufa vse možne igre ne nujno na high):

http://www.mlacom.si/konfigurator?mycon...

vnaprej hvala za utemeljene komentarje

lp



Falil si procesor. Za ta denar raje kaj takega:

http://www.mlacom.si/konfigurator?mycon...

Torej, malo slabši procesor ( za igre še vedno preveč), pa ogromno boljša grafika, napajalnik je tudi dovolj ta ki sem ga dal ( še preveč 540 W na 12V liniji), RAM naj bo 2x2 zaradi DualChanel.
S takim sistemom boš lahko igral kar ti bo zapasalo na visokih resolucijah in detajlih !

Tista grafa ki si jo ti izbral ni za nikamor. Za igre pa sploh ne. O kakem i5 3570k kot zgoraj predlagano pa brezveze sploh razmišlat, ker ga ne potrebuješ verjetno.Sploh pa potem rabiš ploščo ki bo dražja, mogoče malo boljši napajalnik, ki je dražji itd. itd..
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pro_moted ()

freesty ::

http://www.mlacom.si/konfigurator?mycon...

Jaz bi ti tole priporocal:)

Glede plate nisem cist ziher, ker ne spremljam amd plat ampak mislim, da bo za tvoje potrebe zadosti.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

NightHawk ::

Rule of thumb: kdorkoli ti bo danes priporočal nakup 4GB rama v računalniku za igre (ali skorajda kateremkoli računalniku dandanes) njegovih nasvetov ni vredno poslušati. Že danes so zunej igre, ki ti poberejo cca 5.5GB rama, kaj bo šele čez eno leto, dve? In ob cenah rama sedaj se lahko odločas samo med 8 in 16GB.

Sistemov je pa tukaj ze malo morje. Za en tak denar:

h77 plošča (kot si jo sam izbral)
Intel i5 3350P ali i5 3470 (i5 3xxx je novejša, na 22nm tehnologiji, tvoja i5 2xxx je še tastara. Ce imas denar lahko kupis i5 3570k, katerega je moč navijati, ampak potem še en aftermarket hladilnik in ploščo na z77 čipovju, katera podpira navijanje in si vse skupaj pride slabih 100 eur več. Če ne navijaš se nikakor ne splača)
2×4gb 1600 DDR3 cl9 ram
Radeon 7850

Ostalo pa recimo da je. HDD itaq nima tok veze kok je hiter ker bos iz SSD laufal.

bluefish ::

NightHawk je izjavil:

Že danes so zunej igre, ki ti poberejo cca 5.5GB rama,...
Ja? Naslovi?

bedak ::

sem malo popravil

nekaj takega:
http://www.mlacom.si/konfigurator?mycon...
ali nekaj takega:
http://www.mlacom.si/konfigurator?mycon...
ali nekaj takega:
http://www.mlacom.si/konfigurator?mycon...

nekako bi resno rad imel čimtišji računalnik, in vem da so ponavadi grafične najglasnejše - zato izbira pasivne grafične
ne vem kaj je v tem trenutku dobra izbira amd/nvidia - vedno sem imel nvidia grafično
procesor sem tudi ponavadi imel intel, verjetno je razvoj prišel že do te faze da je intel/amd praktično ista pašta, kakšne so razlike?
se na h77 plošči ne da nič naviti?
imel bi m-atx ploščo

lp
««
193 / 1131
»»