» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
192 / 1133
»»

FlyingBee ::

3 uporabniki so vedno za FX od AMD-ja za gaming, medtem ko večina priznanih Review strani po celem svetu piše nasprotno. Komu boste verjeli?

Pro_moted ::

kokohama je izjavil:

OHIŠJE: ANTEC Three Hundred 66.00 EUR
HLAJENJE: AC Freezer XTREME Rev. 2 (am2+, am3, FM1, 775, 1155, 1156, 1366) 32.40 EUR
MATIČNA: ASRock Z77 Extreme4-M 110 EUR
TRDI DISK: Seagate Barracuda 7200.14 - 1TB 64MB SATA3 - 6Gb/s 84.00 EUR
NAPAJALNIK: Thermaltake Smart M650W - 650W - 80+ Bronze 79.2 EUR
SSD: Samsung SSD 840 PRO Series 128GB - SATA3 - 6Gb/s SSD 136.80 EUR
GRAFIČNA: Sapphire Radeon HD 7970 3GB OC Boost 378 EUR
POMNILNIK: Corsair ValueSelect 16GB 1600Mhz cl11 KIT - 1.50V 69.60 EUR
PROCESOR: Intel Core i5 3570K (3,40Ghz, 6MB) BOX 218,4 EUR

eko cenovno sem s tako konfiguracijo na istem kot prej :)


Meni se zdi to super za gaming rig, za programiranje pa je itak overkill. Jaz bi vzel tako.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

D3m ::

FlyingBee je izjavil:

3 uporabniki so vedno za FX od AMD-ja za gaming, medtem ko večina priznanih Review strani po celem svetu piše nasprotno. Komu boste verjeli?


Kaj pišejo? Da ga ne smemo kupiti? Ali kaj bi rad dokazal?
|HP EliteBook|R5 6650U|

fr4nc ::

FlyingBee je izjavil:

3 uporabniki so vedno za FX od AMD-ja za gaming, medtem ko večina priznanih Review strani po celem svetu piše nasprotno. Komu boste verjeli?

Najprej odgovori na to:

fr4nc je izjavil:

@Stojansto:
Potem praviš, da je i5 3570K@3.4GHz +7950 bolje od FX-8320@4.5GHz + 7970 za gaming seveda?

in ne trollaj ;)!

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

FlyingBee ::

ni treba biti ofenziven, odgovor na tvoje vprašanje je lahko zelo enostaven, če pa malo razmisliš lahko še marsikaj dodaš ... preberi si malo zaključke teh opisov na tujih straneh

fr4nc ::

Če je lahko zelo enostaven mi potem podaj odgovor na moje vprašanje. Sicer je res, da ga sam poznam, ampak da vidim, če ga poznaš tudi ti...

Lep pozdrav
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

FlyingBee ::

P/W pa P/core sta slaba, slabši produkt je, cena pa je temu primerna, ampak ni vse v tem, zato omenjam teste, kjer vse razčlenijo in dokažejo in ne me hecat več s takimi bednimi izjavami

2. konf. je boljša za gaming, to imaš prav ... vsekakor pa raje nasvete za FX prihrani za PC-je, ki ne bodo izključno za gaming

poglej to: i3 2330 + 7970 > i5 3570K@3.4GHz + 7950

Zgodovina sprememb…

fr4nc ::

@Stojansto: Ni bedna izjava...če drži!
FX-8320@4.5GHz + 7970 > i5 3570K@3.4GHz + 7950 ;)!

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

D3m ::

to niso bedaste izjave. Prej cenovni fakt.
|HP EliteBook|R5 6650U|

NightHawk ::

Neumna primerjava je. Ker za igre rabiš GPU in za večino bi bil dovolj že intel I3 ali kak 2008 phenom 2. Zato je neumna primerjava.

Primerja naj 8350, kjer je cena zelo blizu 3570. Tu potem intel zmaga.

Če pa nekdo ne navija (ja, tudi taki obstajajo, ubistvu jih je večina) in primerjamo:
i5 3470 + radeon 7950
FX 8320 + radeon 7950

In spet zmaga intelov procesor - ima novejšo tehnologijo, je učinkovitejši in v igrah hitrejši.
Intel ima max porabo pod obremenitviji 104W, amd pa okoli 200W. Sepravi lahko kupiš 100W švohnejši napajalnik in še tu privarčuješ (seveda kasneje še na elektriki).

Ampak eni so res veseli, da lahko kupijo 8320 za 50 eur ceneje kot i5 3570k. Smisel življenja je zdej prišparati teh 50 eur pri 1000 eur vrednem sistemu. Zmaga!

Pro_moted ::

NightHawk je izjavil:

Neumna primerjava je. Ker za igre rabiš GPU in za večino bi bil dovolj že intel I3 ali kak 2008 phenom 2. Zato je neumna primerjava.

Primerja naj 8350, kjer je cena zelo blizu 3570. Tu potem intel zmaga.

Če pa nekdo ne navija (ja, tudi taki obstajajo, ubistvu jih je večina) in primerjamo:
i5 3470 + radeon 7950
FX 8320 + radeon 7950

In spet zmaga intelov procesor - ima novejšo tehnologijo, je učinkovitejši in v igrah hitrejši.
Intel ima max porabo pod obremenitviji 104W, amd pa okoli 200W. Sepravi lahko kupiš 100W švohnejši napajalnik in še tu privarčuješ (seveda kasneje še na elektriki).

Ampak eni so res veseli, da lahko kupijo 8320 za 50 eur ceneje kot i5 3570k. Smisel življenja je zdej prišparati teh 50 eur pri 1000 eur vrednem sistemu. Zmaga!



Kaj ti ni jasno ? Lepo se je napisalo da za 800 evrov pač ne tlačiš noter i5 ker nima smisla, lahko vložiš denar v grafo . Za 1000 in več pa ja, ali pa seveda razmisliš če še potrebuješ procesor za kaj drugega kot za igre.

Kot drugo pa mi ti povej , kdaj boš ti v igrah spravil FX-a , vseh 8 jeder na full load, da boš imel tako porabo?

Eni in drugi letite v skrajnosti in blatite nasprotni kamp. Dajte malo pogledač čez svoj nos, pa bo lepše.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

D3m ::

@NightHawk če ti je malo mar za 50€ jih lahko meni daš.;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

tako izpadem kot Intelov fan, ampak je žal tako in AMD je žal v prevelikem zaostanku, tudi finančna poročila jim ne govorijo v prid

objektivno poglejte teste in bo marsikaj jasno, ne pa da pribijate z FX procesorji in ne preverjenimi dejstvi

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Objektivno? Zdele bom lepo zaključil pisanje na i5, šel domov zagnal PhII in nadaljeval pisanje v tej temi.
|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

človek je lepo povedal, da bo njegov mulc nabijal igre na tem kompu, vi pa svoj ego tukaj uveljavljate in smetite na vsaki strani tej teme z AMD-ji, takoj ko zavohate, da se gre za gaming, kot da smo še vedno v eri Pentium 4 vs. Athlon XP/64

poglejte za kaj je dober FX in v čem je boljši od Intela ter svetujte FX-a, ko nekdo vpraša za nasvet glede PC-ja, kateri bo temu namenjen

Zgodovina sprememb…

fr4nc ::

@Stojansto: Še vedno nisem videl boljše gaming sestave za 1000€...
https://slo-tech.com/forum/t200222/p386...

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

bluefish ::

Hja, bi se dalo debatirati o smiselnosti nakupa 1000€ računalnika za igranje iger.

NightHawk ::

fr4nc je izjavil:

@Stojansto: Še vedno nisem videl boljše gaming sestave za 1000€...
https://slo-tech.com/forum/t200222/p386...

Lp


Namesto 840 pro daš 840 = -35 eur
Asrock z77 pro3 + 3570k = +57 eur
Thermaltake Smart M650W - 650W - 80+ Bronze namesto 750W isti model = -16 eur

Evo jo. Ostalo enako.

D3m ::

FlyingBee je izjavil:

človek je lepo povedal, da bo njegov mulc nabijal igre na tem kompu, vi pa svoj ego tukaj uveljavljate in smetite na vsaki strani tej teme z AMD-ji, takoj ko zavohate, da se gre za gaming, kot da smo še vedno v eri Pentium 4 vs. Athlon XP/64

poglejte za kaj je dober FX in v čem je boljši od Intela ter svetujte FX-a, ko nekdo vpraša za nasvet glede PC-ja, kateri bo temu namenjen


Gospodu se ponudi ponudbo iz obeh taborov. Pripravi mu Intel ponudbo. Pa če se, da mu še znižaj ceno, da bo stranka zadovoljna, ker pri nekaterih opažam, da se jim jebe za denar.

P.S.
Če neakterim smrdi razlika pri denarju ga lahko mile volje nakaže na moj TRR račun. Za TRR mi pošljite ZS.


NightHawk je izjavil:

fr4nc je izjavil:

@Stojansto: Še vedno nisem videl boljše gaming sestave za 1000€...
https://slo-tech.com/forum/t200222/p386...

Lp


Namesto 840 pro daš 840 = -35 eur
Asrock z77 pro3 + 3570k = +57 eur
Thermaltake Smart M650W - 650W - 80+ Bronze namesto 750W isti model = -16 eur

Evo jo. Ostalo enako.


:D pa veš, da sem ponudil navaden 840. In lahko tudi jaz predlagam tvoj napajalnik in smo spet na istem.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

NightHawk ::

Heh. Ok

Asrock z77 pro3 + i5 3470 = +20 eur
Stock cooler = -46 eur
550W napajalnik = -30 eur
Ostali enako

Več kot 50 eur ceneje. In ne, ne moreš furat tistega procesorja na takem napajalniku. Oz če ga lahko, potem lahko tega intela na 400.
In ta procesor podpira PCIe3.0, prav tako plata (doh) - in glede na to, da imamo top of the line grafično kartico na 3.0 to nekaj velja.
Tole bo prineslo več ali enako FPS v večini iger danes. Pa 50 eur! ceneje je.

D3m ::

Seveda, da lahko furaš AMD procesor na 550W napajalniku.
Pa veš, da ni blazne pohitritve med PCI-e 2 ali 3. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

VoidRay ::

Omg no,AMD ima za 50w višjo porabo,pa takoj dajete napajalnike z 200w več kot pri intelu.

dzinks63 ::

Ni ravno 50w razlike:

NightHawk ::

D3m je izjavil:

Seveda, da lahko furaš AMD procesor na 550W napajalniku.
Pa veš, da ni blazne pohitritve med PCI-e 2 ali 3. :)


Pohitritev je od 0 do 9%, odvisno od igre in platforme.
In razlika med procesorjema je VSAJ 100W v napajalniku. 3470 ima undear load 104W, 8350 (na stock frekvenci) pa 210W.

In ja, evo ti cenejši in hitrejši i5 sistem.

D3m ::

@NightHawk wau 210W, to je pa dober rezultat. :D Da te popravim, v zelo redkih primerih je razlika med PCIe 2 ali 3 od 0-9% (prej bi rekel 0-1%).

@dzinks63 ni tako hudo, kot zgleda. Povej mi še ali je to skupna poraba v LOAD ali IDLE?
|HP EliteBook|R5 6650U|

NightHawk ::

D3m je izjavil:

@NightHawk wau 210W, to je pa dober rezultat. :D Da te popravim, v zelo redkih primerih je razlika med PCIe 2 ali 3 od 0-9% (prej bi rekel 0-1%).



Ja in kaj praviš? Ker je fx8320 samo malo počasnejši, samo malo požrešnejši in samo malo dražji se ga splača kupiti za gamer sistem?

FlyingBee ::

vsak izgovor je dober, a? sicer pa kot sem že omenil, 3 uporabniki v tej temi zelo aktivno zagovarjajo AMD pa čeprav podatki kažejo drugače ... ne vem no, na kakšnem kozmetičnem forumu bi bilo to zanemarljivo, tukaj pa se vse vrti okoli številk

tisti, ki sprašujete glede gaming PC-ja, kar lepo na review strani in par testov prebrati, to je v tej temi za moje pojme dober nasvet

D3m ::

Stojanstvo boljšega izogiba se nebi mogel spomniti. ;) Si stranki že dal ponudbo?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

fr4nc ::

NightHawk je izjavil:

Heh. Ok

Asrock z77 pro3 + i5 3470 = +20 eur
Stock cooler = -46 eur
550W napajalnik = -30 eur
Ostali enako

Več kot 50 eur ceneje. In ne, ne moreš furat tistega procesorja na takem napajalniku. Oz če ga lahko, potem lahko tega intela na 400.
In ta procesor podpira PCIe3.0, prav tako plata (doh) - in glede na to, da imamo top of the line grafično kartico na 3.0 to nekaj velja.
Tole bo prineslo več ali enako FPS v večini iger danes. Pa 50 eur! ceneje je.

Hmmm... ne vem no.
3470 vs 8320@4.5GHz v igrah? BTW: Računalnik se kupuje za dlje časa - septembra 2014 pa pride PS4 kolikor vem...
PCIe 3.0 in 2.0 - razlika: http://www.hardocp.com/article/2012/07/...

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fr4nc ()

NightHawk ::

http://www.tomshardware.com/reviews/cpu...

Tukaj je test. Ajde, oni so testirali 8350 na stock 4000MHZ kar je recimo podobno. Ampak se vidi, je 3470 povsod spredej - ravno toliko,da je spredej, nič kaj pretiranega (razen pri multi threaded ni). Četudi bi ga navil na 4500 nebi kaj dosti spremenil ker, kot lahko vidiš v svojih testih, je večina iger GPU limited.

In za ta proc na 4500 boš rabil kaj več kot 500W napajalnik, vsaj 600+ kaj priznanega oz 750 nekaj ne-toliko-priznanega.

Evo moja sestava, ki si jo bom naročil drug teden pri hoh.de. Mogoče komu prav pride, ko se ravno nasveti iščejo. Za igre, za filme, za office, za internet, za fotke.... sej večina uporablja za to an? :)

Thermaltake Hamburg 530W 80PLUS
Corsair Carbide Series 300R Midi schwarz 2xUSB3.0 Audio
ASRock H77 Pro4/MVP H77 Sockel 1155 ATX DDR3
TeamGroup 8GB KIT PC3-12800 DDR3-1600 CL9 2x4GB xtreem Dark
Samsung SH-224BB 24x DVD Brenner SATA schwarz bulk
Seagate Barracuda 7200.14 2000GB 3,5'' Sata 6Gb/s 7200rpm 64MB
Intel Core i5 3470 4x3.20GHz So1155 Box Ivy Bridge
MSI R7850 Twin FRozr 2GD5/OC 2GB GDDR5

Pri hoh.de tole pride 650EUR. 630EUR če ne vzameš dvd pekača. Je pa tole moj prvi Intel rig po treh AMDjih. Grafična se bo OCjala, procesor pač ne - resno tudi ne vem zakaj bi ga, v igrah je grafična omejitev v wordu bom pa preživel z 3.2 GHZ.

Edino glede napajalnika nisem ziher. Se splača dat 13EUR več za Corsair 500W ali nima veze?

Zgodovina sprememb…

fr4nc ::

@NightHawk:

Če gledaš za Intel graf za 3.4GHz za AMD pa 4.5GHz - kar bi pomenilo nekako 3470 vs FX-8320@4.5GHz
Pa to je razlika pri 7850...




Drugače pa se strinjam, da itak z nobeno sestavo ne more zgrešit...itak so vsi procesorji danes dovolj dobri za dejansko vse ;).

Lep pozdrav,
Vaš Fr4nc
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fr4nc ()

retail24 ::

mene zanima samo še nekaj..
računalnik ki sem ga naročil:
Sharkoon T28 Blue case OHIŠJE
Corsair "Gaming Series™" 600W Bronze NAPAJALNIK
Gigabyte GA-990FXA-UD3. MATIČNA
AMD FX™ 6200 PROCESOR
Corsair PC3-12800 KIT "Vengeance" 16384MB 1600 MHz DDR III RAM
Sapphire Radeon HD 7950 "OC" GRAFIČNA
Seagate ST1000DM003 "Barracuda" DISK
893EUR

zaj pa mi pravi folk da brezveza tako grafično ker da imam zanič procesor.>:D:'( >:D:'(
je res kar pravijo? bi bilo isto če bi vzel slabšo grafo? >:D:'(

FlyingBee ::

D3m je izjavil:

Stojanstvo boljšega izogiba se nebi mogel spomniti. ;) Si stranki že dal ponudbo?


Najslabše kar lahko narediš, da svoje preference uveljavljaš, zato ko bo AMD boljši od Intela za igre, bom vsakemu priporočil AMD-ja, ali VIA, če se zgodi čudež in naredijo nekaj izjemnega

torej, če ne moreš razumeti poante, potem imaš navidezno in relativno zelo dobre argumente in me lahko vedno spodbiješ s kakšnimi izjemami, vendar kdor še ni prebral vsaj 2 zaključka review-a CPU-jev na resnih straneh, kjer vse lepo razčlenijo, naj se ne oglaša

kot pravim, v času P4 in Athlonov XP smo vsi vedeli, da je AMD precej boljši za igre in celo cenejši, takrat je bilo neumno drugače razmišljati, zdaj pa so drugi časi in če vam v 5 letih ni kapnilo vam tudi zdaj ne bo

retail24, tako ti pravijo, ker ne vidijo celotne slike, FX 6200 sam posebi ni slab procesor, vendar moraš vedno konkurenco pogledat in primerjati, tako dobiš pravo sliko, vsekakor pa lahko takoj povem, da FX 6200 ne bo zaviral grafične

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Takrat tudi ni bila situacija, kakršno imamo zdaj, da stranke gledajo na vsak cent. ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Isotropic ::

FlyingBee je izjavil:

tako izpadem kot Intelov fan, ampak je žal tako in AMD je žal v prevelikem zaostanku, tudi finančna poročila jim ne govorijo v prid

verjemi, da so si za slednje popolnoma sami krivi. sedaj so jih slabe odlocitve (skozi vec let) samo dohitele.

FlyingBee ::

pri AMD-jih boste dobili več za denar (cenejše plate z enakimi ali celo boljšimi spec. in CPU-je z boljšim P/P), ampak to je ena stran zgodbe, druga pa so poraba v LOAD in s tem povezana glasnost ventilatorjev, obremenitev celotnega sistema termično, morebiten nakup boljšega hladilnika, PSU-ja, ... potem še za tiste, katerim je mar čim boljša izkoriščenost CPU-ja v igrah, kar je v povezavi z P/core in še za tiste, ki hočejo boljši produkt kupiti, ki je izdelan v 22nm in ... kaj pa se v maloprodaji govori strankam pa ni svetovanje, ampak nekaj kar samo izkušen prodajalec ve - tj. bullshit in čim hitrejša prodaja vsega kar lahko

D3m ::

Stojanstvo pa veš, da stranke sploh navadni kupci ne bojo skoraj nikoli dosegli 100% LOAD (če te prav razumem) prej heavy duty firme.
|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

ravno v tem je problem, ne rabijo 8 jedernega procesorja (P/core je nekonkurenčen), ki po vrhu še več pokuri kot konkurenčni enako hiter ali hitrejši, saj ne pravim, da za 170 EUR AMD 8320 ni dober nakup, ampak za gaming PC ga ne bi priporočal, saj nekateri glede tega sprašujejo, a ne?

v maloprodaji je število jeder zelo dobro omenjati in pri AMD-ja ni težko prodat nevednim, pa nič se ne zlažeš, samo ni to to

Zgodovina sprememb…

NightHawk ::

D3m je izjavil:

Takrat tudi ni bila situacija, kakršno imamo zdaj, da stranke gledajo na vsak cent. ;)


Verjeti ali ne, večino ljudi, ki igra igre v sloveniji ni na tem forumu in večina NE NAVIJA sistema. In za take je sistem z i5 3470 boljši in cenejši kot AMD 8320.
Če pa pač nujno rabiš procesor laufat na 4.5GHZ zaradi tega, da lahko na forum limaš printscreene, potem je pa najcenejša pot res AMDjev procesor.

maticb492 ::

retail24 je izjavil:

mene zanima samo še nekaj..
računalnik ki sem ga naročil:
Sharkoon T28 Blue case OHIŠJE
Corsair "Gaming Series™" 600W Bronze NAPAJALNIK
Gigabyte GA-990FXA-UD3. MATIČNA
AMD FX™ 6200 PROCESOR
Corsair PC3-12800 KIT "Vengeance" 16384MB 1600 MHz DDR III RAM
Sapphire Radeon HD 7950 "OC" GRAFIČNA
Seagate ST1000DM003 "Barracuda" DISK
893EUR

zaj pa mi pravi folk da brezveza tako grafično ker da imam zanič procesor.>:D:'( >:D:'(
je res kar pravijo? bi bilo isto če bi vzel slabšo grafo? >:D:'(


Ne bo ti, težko dobiš danes nov procesor, ki bo zaviral grafiko.. (razen če kupiš enojedrnega semprona za 35€)

D3m ::

NightHawk je izjavil:

D3m je izjavil:

Takrat tudi ni bila situacija, kakršno imamo zdaj, da stranke gledajo na vsak cent. ;)


Verjeti ali ne, večino ljudi, ki igra igre v sloveniji ni na tem forumu in večina NE NAVIJA sistema. In za take je sistem z i5 3470 boljši in cenejši kot AMD 8320.
Če pa pač nujno rabiš procesor laufat na 4.5GHZ zaradi tega, da lahko na forum limaš printscreene, potem je pa najcenejša pot res AMDjev procesor.


Če pa tako praviš je pa FX-6300 in i3 dovolj in že smo znižali stroške nakupa. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

končno so nekateri skapirali

in vse se lepo vidi na grafih že večkrat omenjenih testih, tako da te ne more noben prodajalc prepričat v bedarijo, če se prej malo pozanimaš

D3m ::

Ti raje naredi ponudbo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

MrStein ::

Za surfanje rabi sorodnik nov PC (ker stari crkuje).
Gledam in je spodnja meja ponudbe nekje 250-300 EUR.

Se res ne da dobiti boljši P/P?
Saj za 300 že dobim netbook, ki ima še monitor in UPS zraven.
Zmogljivost ne rabi biti vesoljska. Res pa je, da raje kaki Celeron kot Atom.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

maticb492 ::

MrStein je izjavil:

Za surfanje rabi sorodnik nov PC (ker stari crkuje).
Gledam in je spodnja meja ponudbe nekje 250-300 EUR.

Se res ne da dobiti boljši P/P?
Saj za 300 že dobim netbook, ki ima še monitor in UPS zraven.
Zmogljivost ne rabi biti vesoljska. Res pa je, da raje kaki Celeron kot Atom.


Ja lahka vzameš rabljenega, samo glej DA BODO REALNE CENE, ker na bolhi so 90% previsoke cene.

dzinks63 ::

Za surfanje rabi sorodnik nov PC (ker stari crkuje).
Gledam in je spodnja meja ponudbe nekje 250-300 EUR.

npr:

Ohišje LC Power ATC MIDI 649B LC420H 420W črn 39.32
Matična plošča ASRock H61M-DGS S1155 mATX bulk 42.22
Procesor Intel Pentium G860 3.0 GHz BOX L1155 64.02
2x DDR3-RAM 4 GB,1600 MHz, CL9,CORSAIR Vengeance 41.95
SSD Samsung 840 120GB SATA3 MZ-7TD120BW (7mm) 98.46
DVD-+R/-+RW SATA LITEON iHAS122 14.72

Skupaj: 300.69€

Juzh ::

evo fantje. Tole sem si sestavu za gaming in občasno rendranje kakšnih filmčkov.
 PC SETUP

PC SETUP



Stvar se bo navijala ko formula. Če najdete slučajno kje cenejše komponente pa prosim na plano z njimi.

FlyingBee ::

ni cenejša, je pa za formulo bolj primerna: ASUS grafična DCII izvedenka

Juzh ::

Torej priporočaš 3 slot design vs 2 slot design, s slabšim hlajenjem, manjšim OC potencialom ter +30€ napram gigabytovi varianti. na mATX mobo. Ali pa sem kaj spregledal? Res me zanima zakaj bi bla asus primernejša.

NightHawk ::

Očitno si se kar pozanimal ja. Če bo kje ceneje bo na hoh.de. Procesor ven da je 197 pa nekej za ostalo pa preveri...
««
192 / 1133
»»