» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
129 / 1130
»»

prenosni ::

Namen: internet, HD video
Želja: tih računalnik


http://www.mlacom.si/konfigurator?mycon...

Mnenja? Je integrirana grafična zaenkrat dovolj? Če bo potrebna grafična, je matična plošča v redu? So komponente kompatibilne? HDD in DVD enoto že imam.

korenje3 ::

prenosni je izjavil:

Namen: internet, HD video
Želja: tih računalnik


http://www.mlacom.si/konfigurator?mycon...

Mnenja? Je integrirana grafična zaenkrat dovolj? Če bo potrebna grafična, je matična plošča v redu? So komponente kompatibilne? HDD in DVD enoto že imam.


v redu konfiguracija. minimalistično. integrirana grafika je dovolj za HD video in internet.
Sicer pri takih majhnih zahtevah je po moje bolje kupiti že sestavljen pc.

stock ::

Odvisno kaj je zate tih računalnik, to ohišje ima zadaj 120mm ventilator, ki kot ta s procesorja verjetno nista ravno neslišna oz. tako tiha kot bi moral bit ta z napajalnika.

Sigurno vzami 1 palčko rama, bo boljše za kasnejšo nadrgadnjo oz. možno prodajo.

prenosni ::

Tole ohišje sem kar tako vrgel noter, bolj kot ne zaradi 1x 2.5" zaradi SSD, tako da, če ima kdo boljšo idejo za tišje ohišje, kar povejte, ker se ne spoznam. Sicer bi pa ventilator na ohišju izklopil, na procesorju bi pa kakšen aftermarket ventilator dal oz. celo pasivno hlajenje? Za ram pa vzeto na znanje :)

Kar pogumno spremenite komponente, če imate voljo in/ali čas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: prenosni ()

Jakob_X ::

Iz performančnega razloga vzemi raje 2x2 kot pa 1x4gb.

trnvpeti ::

Jakob_X je izjavil:

Iz performančnega razloga vzemi raje 2x2 kot pa 1x4gb.

kolk % bo razlika?

Xserces ::

5-10 % v sintetičnih benčih... razlike neboš opazu
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

gambler ::

Zdravo,
A lahko malo pomagate pri sestavi gaming računalnika do 800 €(brez monitorja). Čimbolj P/P. Na Intelovi platformi! Zmožen pa naj bi bil poganjat sodobne igre in filme na Full HD resoluciji. Prijatelj ni power user, tako da navijanje in SLI/CFX sta nepotrebna. Najraje pa v trgovini Dinokomp, zaradi bližine in dobrih izkušenj.
Hvala
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gambler ()

DeFacto21 ::

Mainboard S-1155 GIGABYTE GA-Z77M-D3H 94.39€
Procesor INTEL Core i5 - 3550, 3,30GHz, LGA1155, Quad-Core, Boxed 205.83€
DDR3-RAM KIT 8 GB, 1333 MHz, CL9, KINGSTON HyperX blu 49.82€
Grafična kartica PCI-E 3.0 SAPPHIRE Radeon HD 7850, Lite retail, 2048MB 247.78€
Trdi disk WD 500GB 16MB 7200 SATA3/6G WD5000AAKX 77.82€
Sony DVD/RW AD-7283S-0B 20.19€
Ohišje LC ATX MIDI PRO920BL, modra LED 55.05€
Napajalnik ATX 650 Watt, THERMALTAKE Smart M650W, 650W, 80Plus-Bronze 68.17€

Skupaj te pride 819e. S tem boš brez problema poganjal najnovejše igre.

Janac ::

zgresena konfiguracija

vzame se i3 2100 in 670 grafa

FlyingBee ::

Janac je izjavil:

zgresena konfiguracija

vzame se i3 2100 in 670 grafa


končno ena pametna, sploh ne vem kaj nekateri priporočate za igre PC-je in potem o procesorjih samo govora, kakor jaz vem, je že od Voodoo 2 naprej grafična kartica najpomembnejša zadeva za igre
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Xserces ::

kakor pri katerih špilih ... večina je GPU zahtevnih, nekatere pa so CPU
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

FlyingBee ::

ja, odvisno, resimo da ima folk večinoma 1680x1050 in več resolucije na monitorjih, potem je GPU še bolj pomemben

moramo pa vedeti, da govorimo tukaj pri sestavi gaming PC-ja o nakupu CPU-jev nove generacije, ki nimajo problemov z igrami, seveda če igrate samo CPU najzahtevnejše igre potem se je treba ravnati glede na teste
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Jakob_X ::

Osebno raje vzamem malce slabšo grafično in boljši procesor. Slabša grafična bo še vedno dobro poganjala vse sedanje igre, ko pa čez kakšni dve leti ne bo več zadosti dobra pa se jo zelo preprosto zamenja. Pri procesorjih pa je zamenjava ponavadi malce težja (veliko šraufanja in najverjetneje menjava matične in rama) pa še glede na počasen razvoj zadnja leta bo kakšen novejši quad core še vedno zadosti dober za prihodnje igre, medtem ko dual core že sedaj ni ravno najboljša odločitev.

gambler ::

Jakob_X je izjavil:

Osebno raje vzamem malce slabšo grafično in boljši procesor. Slabša grafična bo še vedno dobro poganjala vse sedanje igre, ko pa čez kakšni dve leti ne bo več zadosti dobra pa se jo zelo preprosto zamenja. Pri procesorjih pa je zamenjava ponavadi malce težja (veliko šraufanja in najverjetneje menjava matične in rama) pa še glede na počasen razvoj zadnja leta bo kakšen novejši quad core še vedno zadosti dober za prihodnje igre, medtem ko dual core že sedaj ni ravno najboljša odločitev.


Se strinjam! Mislim, da je Defacto zelo dobro konfiguracijo sestavil za 800€. Sam sem se tudi nagibal proti 7850, glede na to da ima prijatelj TV kjer bo poganjal samo do 1920x1080p. Poleg tega spraviti 670 v proračun do 800€ pa je že malo težko. Ali se motim?
Kako se obnese Radeon 7850 pri BF3 na Full HD?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gambler ()

Janac ::

v komp za 800 evrov 670? ni problema, celo 680 lahko spravis ce znas delati konfiguracije

Starcraft|| ::

DeFacto21 je izjavil:

Mainboard S-1155 GIGABYTE GA-Z77M-D3H 94.39€
Procesor INTEL Core i5 - 3550, 3,30GHz, LGA1155, Quad-Core, Boxed 205.83€
DDR3-RAM KIT 8 GB, 1333 MHz, CL9, KINGSTON HyperX blu 49.82€
Grafična kartica PCI-E 3.0 SAPPHIRE Radeon HD 7850, Lite retail, 2048MB 247.78€
Trdi disk WD 500GB 16MB 7200 SATA3/6G WD5000AAKX 77.82€
Sony DVD/RW AD-7283S-0B 20.19€
Ohišje LC ATX MIDI PRO920BL, modra LED 55.05€
Napajalnik ATX 650 Watt, THERMALTAKE Smart M650W, 650W, 80Plus-Bronze 68.17€

Skupaj te pride 819e. S tem boš brez problema poganjal najnovejše igre.


Zakaj i5 3550? Pol raje i3 2130 ali i5 3570k?
Ram bi tudi lahko vzel 1600Mhz,ampak tud to je ok
Kako žalostni časi, ko je lažje razbiti atom kot predsodek. ~ Einstein

stock ::

7850 bo na full HD špilala kul, ko pa pride nov špil bo pa verjetno treba kak AA dat na malo manj ali kaj podobnega.

Kar pa se tiče i3 in 670 je pa to najbolj lame. Sestavite si tako konfiguracijo če vam paše, ampak jaz ti povem ko pride kak GTA5 ali pa CRYSIS bo ta proc pokleknil, pol se boste pa samo po glavi tepli zakaj 500€ za grafo.

P/P med i3 in i5 je zelo dober, medtem ko med 7850 in 670 dobiš 25% za 2x ceno!

Starcraft|| ::

stock je izjavil:

7850 bo na full HD špilala kul, ko pa pride nov špil bo pa verjetno treba kak AA dat na malo manj ali kaj podobnega.

Kar pa se tiče i3 in 670 je pa to najbolj lame. Sestavite si tako konfiguracijo če vam paše, ampak jaz ti povem ko pride kak GTA5 ali pa CRYSIS bo ta proc pokleknil, pol se boste pa samo po glavi tepli zakaj 500€ za grafo.

P/P med i3 in i5 je zelo dober, medtem ko med 7850 in 670 dobiš 25% za 2x ceno!

http://www.anandtech.com/bench/Product/... Razlika je minimalna a? Ko pride Crysis 3 nebo več tok lepo delal na HD 7850,dokler na i3 bo
Kako žalostni časi, ko je lažje razbiti atom kot predsodek. ~ Einstein

Janac ::

za 800evrov bi jaz brez pomisleka vzel:

Osnovna plošča: Gigabyte GA-Z77-DS3H
Procesor: Intel Core i3 2100 (3,10Ghz, 3MB) BOX
Pomnilnik: Corsair Vengeance 8GB 1600Mhz cl9 KIT - 1.50V
Grafična kartica - Radeon: Gigabyte Radeon HD 7870 2GB WindForce OC
Trdi disk 1: Seagate SV35.5 - 500GB 16MB SATA3 - 6Gb/s
Napajalnik: XFX Core Edition PRO 650W
Ohišje: Fractal Design Core 3000

vsota: €
819.60

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

FlyingBee ::

stock je izjavil:

7850 bo na full HD špilala kul, ko pa pride nov špil bo pa verjetno treba kak AA dat na malo manj ali kaj podobnega.

Kar pa se tiče i3 in 670 je pa to najbolj lame. Sestavite si tako konfiguracijo če vam paše, ampak jaz ti povem ko pride kak GTA5 ali pa CRYSIS bo ta proc pokleknil, pol se boste pa samo po glavi tepli zakaj 500€ za grafo.

P/P med i3 in i5 je zelo dober, medtem ko med 7850 in 670 dobiš 25% za 2x ceno!


670 je preveč, to je res, ampak 7870 ali 660 ko bo pa i3 je boljše
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Janac ::

stojansto poglej si mojo zzgornjo konfiguracijo!

FlyingBee ::

Janac je izjavil:

stojansto poglej si mojo zzgornjo konfiguracijo!


ja, si mi dal navdih, drugače pa poglejte malo tale graf dol pri igrah, razlika v ceni je 120 EUR in pri igrah ne prinese praktično nič, se pa pozna pri ostalih programih, tako da če se gleda samo igre potem raje 120 eur v grafično in je uspeh zagotovljen

http://www.anandtech.com/bench/Product/...

PS: pri igrah glejmo, da ne pade FPS pod 50 fps, vse kar je več je pa dobra napoved za igre ki prihajajo
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

Jakob_X ::

Starcraft|| je izjavil:


http://www.anandtech.com/bench/Product/... Razlika je minimalna a? Ko pride Crysis 3 nebo več tok lepo delal na HD 7850,dokler na i3 bo


Eh, crysis 3 je delan se za sedanje konzole in ni za pricakovati kaksne vecje hardwerske zahteve kot za crysis 2. Drugace pa lahko ta 7850 prekleto dobro navijes in bi na kaksnih 1.1 - 1.2 ghz bil ze precej blizje precej drazji kartici. Pa se problemov z dobaljivostjo ni, medtem ko je vprasanje koliko casa bo ta nekaj mesecev delana zaloga gtx670 kartic se trajala.

Starcraft|| ::

Bo pa MW4 al pa BF4 :D Ki seveda bo zahteven...
Kako žalostni časi, ko je lažje razbiti atom kot predsodek. ~ Einstein

Janac ::

MW4 nebo

Starcraft|| ::

Kako veš?
Kako žalostni časi, ko je lažje razbiti atom kot predsodek. ~ Einstein

Janac ::

je bila ze debata na tem forumu

Starcraft|| ::

Stran?
Kako žalostni časi, ko je lažje razbiti atom kot predsodek. ~ Einstein

miraldi ::

vzami Gigabyte Amd 7870 2Gb OC nebo ti žal niti evra.
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

DeFacto21 ::

Vsak ima svoje mnenje. Nisem dal v config 7870 ker bi prišlo preko njegovega budgeta, mislim pa da je boljše vzet 7850 in i5 proc kakor i3 in 7870, saj lahko pozneje grafično kadarkoli zamenja.
Zaenkrat pa je 7850 povsem dovolj za gaming in še nekaj časa bo.

taukQ ::

Tako tudi jaz nekako mislim in sem naročil safirjevo 7850 OC varjanto (920/5000) in še ma manevrski prostor za navijanje; tudi malenkost čez 1 Ghz če si upaš ;)

Ko pa ne bo več zadostovala potrebam, pač prodaš in kupiš kaj boljšega, pa ni važno al je rdeče al zeleno ;)
Mojstru Yodi ne sežem niti do gležnja :P

s51as ::

jaz mam asusovo 7850 pa je fajn pa tiha tudi :D
It's just me myself and I

fr4nc ::

taukQ je izjavil:

Tako tudi jaz nekako mislim in sem naročil safirjevo 7850 OC varjanto (920/5000) in še ma manevrski prostor za navijanje; tudi malenkost čez 1 Ghz če si upaš ;)

Ko pa ne bo več zadostovala potrebam, pač prodaš in kupiš kaj boljšega, pa ni važno al je rdeče al zeleno ;)


Prvi del posta: Jaz mam Sapphire 7850 (ni OC verzija) navito na 1113/1529 pri stock voltaži, kar je +29,4% pri core in 27,4% pri memory frekvenci :)

Drugi del posta: +1
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

taukQ ::

Je pa tut res, da če daš se 100€ zraven, dobiš nekaj boljšega od alternative, a vsega skupaj pridobiš na parih frejmih; če se pa izkašljaš za 200-300€ več za top shit od kartic, je pa razlika že bolj občutna (tudi do 50% izboljšani frejmi); sam halo, če ti že kartica srednjega ranga solidno poganja špil pri 60+ fps, kje je pol sploh poanta, če laufa pr rečmo 120 fps? Navadno človeško oko tega tko al tko ne registrira, tako da mislim, da je to čisto vseeno!

Za primerjavo: dva soseda, en ima rečmo cliota, ta drug pa audija! Prvi je dal zanj 9000€, ta drug 50000€, sta pa oba na istem, ker pač vozili v osnovi služita za prevoz iz točke a v točko b! Kakšen je pa filing in kake so hitrosti dotičnih vozil, je pa že druga zgodba!

fr4nc je izjavil:

taukQ je izjavil:

Tako tudi jaz nekako mislim in sem naročil safirjevo 7850 OC varjanto (920/5000) in še ma manevrski prostor za navijanje; tudi malenkost čez 1 Ghz če si upaš ;)

Ko pa ne bo več zadostovala potrebam, pač prodaš in kupiš kaj boljšega, pa ni važno al je rdeče al zeleno ;)


Prvi del posta: Jaz mam Sapphire 7850 (ni OC verzija) navito na 1113/1529 pri stock voltaži, kar je +29,4% pri core in 27,4% pri memory frekvenci :)

Drugi del posta: +1


@prvi del posta: kakšna pa je stabilnost in stock hladilniki zadostujejo pri hlajenju?
Mojstru Yodi ne sežem niti do gležnja :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: taukQ ()

fr4nc ::

taukQ je izjavil:


@prvi del posta: kakšna pa je stabilnost in stock hladilniki zadostujejo pri hlajenju?


Za 100% stabilnost brez spreminjanja voltaže moremm imeti 1101/1501, 1113/1539 ter brez spreminjanja voltaže pa sem uspel pognati 3d mark 11 :).

Drugače pa je stock hladilnik več kot dovolj, vsaj pri meni (imam 1 ventilator na stranici (2000rpm) ter grafična ima dva -> temperatura grafične še ni bila nad 55 stopinj celzija.

Drugače sem pa že bral po forumih, da so jo dečki uspeli spravit preko 1300, kar je več kot 50% overclock (seveda pa ne brez spreminjanja voltaže), tako da velja za precej dobro navijalko.

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

freesty ::

Ja povecaj malo voltazo. Sam glej da bo ostala pod 70 stopinj.

M.B. ::

Pozdravljeni crknil mi je moj 9 let star računalnik in bi potreboval novega.
Trenutno sem imel matično Gigabyte - GA-K8-NS-939
Procesor AMD Athlon 64 X2
Grafično Geforce 6600 GT

Računalnik bi potreboval za programiranje, pa poganjanje strojnega učenja (kaggle).
Zahtevnih iger ne igram, (humble bundle so najzahtevnejše) navijam tudi ne.
Grafično bi bilo edino fajn če podpira Cudo, če bom rendal kaj v prihodnosti spet al pa se z Cudo igral.
Na računalniku bo tekel Linux. Trenutno sem bil zadovoljen z Nvidia driverji, glede na to da se za AMD grafične delajo odprtokodni driverji
nevem kaj je trenutno boljše.

AMD/ Intel mi je v bistvu vseeno dokler je boljši price/performance, trenutno gledam da se bolj splača Intel i5 2500K.
Matično bi vzel Gigabyte, ker sem imel dobre izkušnje z njo (tudi z Linux driverji ni blo problemov), razen če obstaja kaj boljšega.

Imam še napajalnik Corsair TX V2 650 W, ki sem ga nabavil lani, ker je stari odpovedal in bi ga rad uporabil če se da.
Imam tudi tuner kartico Winfast TV2000 XP Expert, ki potrebuje PCI 2.3 režo.
Grafična mora podpirat vsaj resolucijo 2x 1024*1280 preko 2x VGA /2x DVI ali DVI in VGA. (rad bi namreč obdržal 2 ekrana)
Budget 400-500€

Imam še en ATA disk in ATA DVD+RW enoto, ki bi bilo fajn če ju lahko priklopim, ni pa nujno. (Če ne gre potem potrebujem pisalnik za vse kar je okgroglo razen Blu-Raya).
Z drugim SATA diskom pa po moje ne bo problemov.

Tako da rabim dober računalnik(proc, matična, rami, grafična, ohišje), ki ga lahko v prihodnje tudi nagrajujem.

Najlepša hvala
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Robi :P ::

http://www.mlacom.si/konfigurator?mycon...

IVY bridge cfg z spodobno grafo, plata je pač H61 če ne misliš navijat ok! je nadgradljica 4ram sloti 2pci.... rama je dost... naj še kdo drug oceni sploh janac zna narediti zelo dober cfg

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Robi :P ()

Xserces ::

nikjer nism zasledu za kok dnarja bi rd kupu to
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Starcraft|| ::

Xserces sej je napisu budget 400-500€
Kako žalostni časi, ko je lažje razbiti atom kot predsodek. ~ Einstein

Janac ::

pa se z odebeljenimi crkami

Xserces ::

lol? sploh nism vidu
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Robi :P ::

ok tut js mam namen kupit ohišje in me zanima kero od naštetih bi lbo najbolš pač hočm protiprašne filtre in pa cable managment in pa 3 5,25 slote!!! cena do 120€max...:
http://www.dinokomp.si/product_info.php...
http://www.dinokomp.si/product_info.php...
http://www.dinokomp.si/product_info.php...
http://www.mimovrste.com/artikel/241007... (tale mi je ušeč zgleda mali ampak ni!)

korenje3 ::

a kdo ve kje so odprte računalniške trgovine danes do 20:00, pa da majo kako corsairovo ohišje?
v ljubljani..

Starcraft|| ::

Kako žalostni časi, ko je lažje razbiti atom kot predsodek. ~ Einstein

Robi :P ::

Starcraft|| je izjavil:

http://www.mlacom.si/ohisja/tt-thermalt...

tole mi je še najbolše ampak mi ne paše v mizo zaradi višine

Janac ::

vsekakor tole, jaz sem hotel vzeti verzijo z oknom je zelo lepo ohisje

http://www.dinokomp.si/product_info.php...

Robi :P ::

Janac je izjavil:

vsekakor tole, jaz sem hotel vzeti verzijo z oknom je zelo lepo ohisje

http://www.dinokomp.si/product_info.php...

tole je tut men full dobro če bom bom kupil pri hoh.de imajo tistega s steklom!

Janac ::

ja men je eno najlepsih ohisij
««
129 / 1130
»»