» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
124 / 1133
»»

Xserces ::

stock pri teh 2 linkih se ne vidi nic... enkat je HT bolsi enkat slabsi...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

freesty ::

stock je izjavil:

Hehehe.. vama ni pomoči a? HT je bil narejen prav izključno za igrice.

Samo svoja 2 linka si malo bolj podrobno preberi pa ti bo vse jasno.


Ti pa si preberi se enkrat moj post. :)
In pa i5 je mocnejsi od i3 ne glede na HT pa se navije so do visal potem pa sploh brezveze govorit o kaksni primerjavi med njima:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: freesty ()

stock ::

Ma seveda je i5 mnogo hitrejši, tu se strinjamo.

Za ostalo pa nevem o čem več sploh govorimo? O hitrosti procesorjev ali o tem, da igre podpirajo 4 jedra.

Xserces ::

o HT
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Janac ::

freesty je izjavil:

Dober dan je izjavil:

Ne, to pa ni res. i5 je super zadeva. Ampak jaz osebno ne dam 200€ za procesor. Niti 1000€ za cel sistem. Zgoraj je pa nekdo omenil da ima budget 500€. V take sisteme se ne splača i5 tiščat. Za doma je tako čisto dovolj že i3, ampak verjetno se i5 ponekod bolje obnese kot i3, saj ima pa le 4 konkretna jedra. Le redke igre rabjo 4 jedra, 2 jedrniki kolikor sem podučen v zadnjem času so še čisto dovolj.



Verjetno se i5 ponekod bolje obnese? lol.

i5 se bo povsod bolje obnesel. Tako, da tisti, ki je kupil i5 namesto i3 nisi naredil nic narobe, ker je 2500k veljal za najboljsi procesor price/performance prejsne serije. Zdaj ne vem vec.


glej i3 2100 stane 100eur, najcenejsi i5 pa okoli 170eur. Se ti ne zdi da bi teh 70eur rajse dal za boljso graficno?(v primeru igranja iger)

Za drugo pa tudi a bi dal 70eur za 25% vecjo hitrost?

stock ::

Ma HT je samo funkcija, ki omogoča procesorju, da računa 2 stvari hkrati šezmeraj pa jo mora izračunat in če ima samo toliko in toliko mhz bo rabil toliko in toliko časa.. pohitretve so bolj minimalne oz. tm 20%.

Zakaj pa se to ne pozna v testu zgoraj? Ja zato ker je mujo uporabljal aplikacijo, ki tako ali tako uporablja največ 4 račune. Torej ali uključi ali izključi HT šezmeraj računa samo 4 račune s 4 jedri. Druga pesem bi pa bila če bi imel i3 ker bi le ta izkoriščal, da aplikacija lahko da 4 račune naenkrat in bi na tem malce pridobil.


@janac Kje si pa ti uganil koliko je ta proc hitrejši?

Med i3 2120 in i5 2400 je 45% razlike, kar se mene tiče! In i7 2600 krivuljo samo nadaljuje 45% gain za dodatnih 100EUR

Seveda EUR hitreje naraščajo ampak je P/P krivulja lepša kot pri GPU-jih!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stock ()

freesty ::

Sam res Janac od kje teb te ideje. Krneki na pamet govoris. Pa ce 2500k navijes na 4.8Ghz mislim, da je razlika mnoogo vecja kot 25%. Ne vem sicer kak je z navijanjem 2100 ampak mislim, da se neki velik glih ne da ali pac?

Janac ::

koliko ljudi pa navije svoj cpu?

a za I5 2320 pa se niste slisal?

freesty ::

Ne vem kake so cene na trgu ampak, ce je 2320 170€ potem raje kupim 2500k za 190€.

Pa ne vem kake veze ma zdej sploh 2320? Ker smo debatiral skos o 2500k pa 2100

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: freesty ()

stock ::

Jaz sem ti dal za primer te ki se prodajajo in so cenovno mamljivi vkolikor kupuješ.

Sicer pa je tole sploh brezpredmetno ker so vsi procesorji dovolj hitri za vse današnje igre. Drugo bi bilo primerjat kak e6600 in q6600 duo vs. quad glede na isto hitrost jedra bi quad pridobival le pri špilih, ki 4 jedra podpirajo. Kar pa je tudi moja poanta namreč danes vsi špili podpirajo 4 jedra!

Janac ::

do 700eur je i5 dajati nepotrebno, v kolikor je lahko cena visja(nad 700eur) se v konfiguracijo da i5

stock ::

Ah pod 700€ nimaš kaj kupovat računalnik xD ker karkoli namečeš bo čez eno leto pri Crysis3 žalost.

Če pa že, bolje zdaj boljši CPU pa potem samo grafo upgradaš, kot pa, da bi moral potem spet cel sistem menjat..

Janac ::

ja no v komp za 400eur nemors dat lihk 2500k :D

stock ::

Ah za ta denar sigurno 3770K,pa ga magar gledaš.. Daš na bolho 380€ ne prodajem samo se hvalim xDD

Janac ::

hahaha:D

eh moj 661 bo se kar nekaj casa dober...

Shkorc ::

Janac je izjavil:

koliko ljudi pa navije svoj cpu?


lol, kle smo na slo-techu, kjer smo sami strokovnjaki za kleklanje, tukej noben ne navija procesorjev

Dober dan ::

Polovica tukaj jih samo trola. Za low budget ne moreš kupit Mercedeza.

Jakob_X ::

Ok, da še jaz svojo bodočo konfiguracijo dam za pokritizirat. Če kdo vidi kakšen problem z konfiguracijo, recimo kakšna nekompatibilnost naj kar napiše kaj in zakaj. Plan je pa da kupim pri hoh.de in Jacob computers. Pač odvisno kaj je kje na zalogi.

Ohišje: Silverstone FT02 (213 EUR)
Napajalnik: Corsair AX 750W (143 EUR)
Procesor: I5 3570K (207 EUR)
Hladilnik: Silver Arrow SB-E (65 EUR)
Plošča: Asus P8z77-v pro (170 EUR)
Ram: Corsair vengeance 16gb low profile (91 EUR)
SSD: crucial m4 128gb (115 EUR)
Grafika: Gigabyte 7950 windforce (353 EUR)

Vse skupaj preveč denarja :) Verjetno nekje ranga 1400 s postnino.

Malce me skrbi velikost hladilnika (da ni previsok), in pa graficna kartica (orientacija heat pipeov zaradi 90 stopinj obrnjenega montiranja v FT02).

Navadne HDje bom iz obstojece masine vzel, DVD-RW pa bom kar nek externi dokupil.

Želja je seveda čim tišja mašina in seveda bom veselo overclockal. (CPU upam na okoli 4.5ghz in grafo na kaksnih 1 do 1.1ghz)

PS: a kdo ve ali imajo kaksne omejitve pri nakupu OEM verzije windowsov? Torej ali jih lahko kupis ob katerikoli komponenti ali moras dolocen nabor komponent kupit pri eni trgovini da ti dovolijo da jim das denar?

Janac ::

zelo dobra konfiguracija, napajalnik nerabis 750w, kvalitetnega 650w vzami...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

Jakob_X ::

Janac je izjavil:

zelo dobra konfiguracija, napajalnik nerabis 750w, kvalitetnega 650w vzami...


Po testih se je tale 750w zelo dobro odrezal. Dejansko gre za seasonic x-750 napajalnik z drugo nalepko. Lahko bi šparal na napajalniku ampak raje dam par evrov več za kvalitetnega. Glede na teste je recimo njihova 650w verzija že slabše izdelave. No vsaj 850w verzije nisem izbral ;). Če kdo ve za kakšen cenejši napajalnik iste ali celo boljše kvalitete sem seveda pripravljen poslušati.

Janac ::

Jakob_X je izjavil:

Janac je izjavil:

zelo dobra konfiguracija, napajalnik nerabis 750w, kvalitetnega 650w vzami...


Po testih se je tale 750w zelo dobro odrezal. Dejansko gre za seasonic x-750 napajalnik z drugo nalepko. Lahko bi šparal na napajalniku ampak raje dam par evrov več za kvalitetnega. Glede na teste je recimo njihova 650w verzija že slabše izdelave. No vsaj 850w verzije nisem izbral ;). Če kdo ve za kakšen cenejši napajalnik iste ali celo boljše kvalitete sem seveda pripravljen poslušati.


ja potem pa vzemi kar tega, bos imel se za kaksno nadgradnjo :)

Xserces ::

od silverstona so serija raven zame strupena ohisja :) ampak cena je cena :)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Jakob_X ::

Xserces je izjavil:

od silverstona so serija raven zame strupena ohisja :) ampak cena je cena :)


Raven rv02 me pride okrog 80 eur ceneje. Ima isto notranjost ampak me moti ker je obdan z plastiko. Mogoče ga bom moral kupit, ker mi je ravno danes izgleda nekdo zadnji ft02 ukradel iz jacob computers, na hoh.de imajo pa samo srebrnega. No ja...Gotov bom se nekaj casa mencal z nakupom :)

s51as ::

Super konfiguracija :D
It's just me myself and I

Xserces ::

dalo bi se še malo kombinerat z ohišjem, napajlnikom tako da bi vzeu 7970 ampak kokr se odlocs :)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

GeForce ::

ASUS P8B75-M 84.00 €
TeamGroup Elite 8GB 1333Mhz cl9 KIT - 1.50V 45.60 €
Samsung SpinPoint F3 1TB 32MB - SATA3 - 6Gb/s 126.00 €
Fractal Design Arc 96.00 €
SATA Sony NEC AD-5280S 18.90 €
Cougar A450 - 89% Efficiency - 450W - 80+ Bronze 66.00 €
Intel Core i5 3450 (3,10Ghz, 6MB) BOX 184.8
Skupaj:621.30 €

Torej kakšen popravek? Mnenje? PC bo namenjen uporabi za office, internet, filme, online igre, BREZ kakšnih zahtevnih 3D iger like BF3, COD,... Overclockalo se ne bo, zaželjen USB 3.0 support, čez kakšno leto in pol ali dve bi se mogoče dodala še kakšna grafa srednjega razreda za kakšno igro. Cena vse skupaj makslimalno 650€ + 21-22 inčen monitor, skener/priter, tipkovnica, miška in zvočniki.

Janac ::

dobra sestava, vendar bi se jaz na tvojem mestu stegnil za 550w napajalnik...

Xserces ::

cougar 450W zvrhom prevec ker ni GPUja... pa tut drugac bi laufal
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Janac ::

za to konfiguracijo je res dovolj, ko bo dodal grafo bo mogel pa se njega zamenjat

GeForce ::

To sem tudi sam razmišljal da bi vzel kaj močnejšega zaradi dodatne grafe čez kakšno leto, pa tako ali tako poraba grafičnih ne narašča ravno veliko, in itak bo neka grafična srednjega razreda prišla noter, tako da pomoje bi moralo laufat, drugače bom pa takrat še napajalnik menjal pa bo.
Aja, ohišje je vredu? Je res malo dražje od tistih najcenejših, ampak za 5+ let, se mi zdi vredno dati malo več, pa potem menjavam le komponente.

Še kakšen predlog glede monitorja? Tale? Edino kar me skrbi je odzivni čas 8ms. Se to kje res pozna? Pri filmih ali igrah?

Janac ::

naredi si uslugo in dodaj tistih 10eur za 550w napajalec...

ohisje si poglej se bitfenix raider

monitor je ok, clovek itak pod 10 ne zazna razlike!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

GeForce ::

Ok, hvala za informacijo glede monitorja. Bom pogledal predlagano ohišje. Glede napajalca, bom videl kako bo s proračunom proti koncu (1000€), pa če bo kaj ostalo, bom vzel kaj takega ali takega.

EDIT:Sem pogledal BitFenix Raider pa mi je res bolj všeč od Fractala, ampak ker ni zame, se bo uporabnik odločil kateri je lepši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GeForce ()

Sajho ::

Namen imam kupiti namizni računalnik in bi potreboval pomoč pri sestavi konfiguracije, ker sem čist ven iz zadeve. Torej na razpolago imam max. 700€, računalnik bi potreboval za delo v Photoshopu, Illustratorju, kakšna Cinema 4D in After Effects, pa tudi kaki špil kdaj pa kdaj. Tako da če bi se kakemu majstru dalo skup nametat bi bil zelo hvaležn :) Za ohišje sem gledal da bi vzel Ohišje LC Power 7032B, 600W (Mimovrste), to je z napajalnikom.

s51as ::

Splača se ti pogledat tudi v tujini naprimer www.hoh.de. Pri 700 EUR si lahko privoščiš cca 100 EUR več (s poštnino).
It's just me myself and I

Sajho ::

Računalnik bi sestavil sam, tako da kjerkoli je najugodneje je dobro. Edino pač s samo konfiguracijo ne vem čisto, ker od nakupa zadnjega računalnika nisem več podrobno spremljal scene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sajho ()

Xserces ::

cena in namen uporabe
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

fr4nc ::

Verjetno je mimo(ker sestavljam le gaming kompe), ampak lahko probam:
hoh.de
Intel Core i5 3570K 4x3.40GHz So1155 Box Ivy Bridge
ASUS P8Z77-V LX Z77 Sockel 1155 ATX DDR3
2x Corsair 8GB KIT PC3-12800U DDR3-1600 CL9 XMS3 2x4GB M2B
Seagate Samsung Spinpoint 1000GB F3 (HD103SJ) ST1000DM005
XFX Radeon HD 6870 1024MB GDDR5 PCIe (lahko tudi 7770 ali GTX 550 Ti)
Sony NEC Optiarc AD-7280S schwarz DVD SATA bulk
641,10€ + cca. 30€ poštnina
+ ohišje (kot si si ga izbral): http://www.mimovrste.com/artikel/241000...

Nevem...
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

Xserces ::

Xserces je izjavil:

cena in namen uporabe

spregledal prejšni post XD
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

gruntfürmich ::

Jakob_X je izjavil:

Janac je izjavil:

zelo dobra konfiguracija, napajalnik nerabis 750w, kvalitetnega 650w vzami...


Po testih se je tale 750w zelo dobro odrezal. Dejansko gre za seasonic x-750 napajalnik z drugo nalepko. Lahko bi šparal na napajalniku ampak raje dam par evrov več za kvalitetnega. Glede na teste je recimo njihova 650w verzija že slabše izdelave. No vsaj 850w verzije nisem izbral ;). Če kdo ve za kakšen cenejši napajalnik iste ali celo boljše kvalitete sem seveda pripravljen poslušati.


nisi ti zamešal ax verzijo s hx??
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

GeForce ::

Tule vidim, da ima moja zgorja omenjena plošča tudi svoj integriran GPU, pa me zanima ali se da to "disablati" ter uporabljati grafiko vgrajeno v procesor?

s51as ::

to je mišljeno kot grafika vgrajena v procesor
It's just me myself and I

GeForce ::

Ok, hvala za pojasnilo. Sem mislil da je mišljeno kot grafika na sami plošči, kot je bilo to včasih (tudi dandanes obstaja kaj takega?).

Janac ::

ja na 775 platah

GeForce ::

Ja saj zadnji PC kateremu sem gledal v "drobovje" je imel (ubistvu še ima) 775 plato. Nisem ravno sledil razvoju vsega zadnje leto in pol. :)

Constantine ::

kakšno imate mnenje za tale ohišje?
http://www.mlacom.si/sharkoon-t9-value-...

ali bi raj takega
http://www.mlacom.si/ohisja/cougar-6xr9

Hvala.

LP

Xserces ::

Za tak dnar kot je drug ohisje se dobi ze ohisje s filtri... malo poglej za druge ferme še
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Constantine ::

In kako vidm če ima filtre?

Janac ::

pise v specifikacijah?

s51as ::

Fractal Design ARC ali R3 imata napriemr filtre
It's just me myself and I

Constantine ::

torej če bi se odličil za tegale bi bila zmaga? Mi je všeč minimalističen design
http://www.mlacom.si/fractal-design-def...

sam še preverim, paše sm notr GTX690?
««
124 / 1133
»»