» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
125 / 1133
»»

Xserces ::

baje ne :) mors odstrant harddisk cage ...

http://www.mlacom.si/fractal-design-def... poglej si tega sam to je pa big tower
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Jakob_X ::

Cak..kartico za jurja bos tlacil v ohisje za drobiž? Če imaš preveč denarja raje kupi silverstone FT02. Tudi minimalističen izgled in za razliko od fractal design ohisij ima odlicno zracenje.

Starcraft|| ::

Kaj vam bo sam železna škatla? Nebi blo slabo če bi tut lepo zgledala?

VelikiTun ::

In kaj je narobe s črno škatlo, ki je brez stotih rež in mrež, osvetljenih in utripajočih ventilatorjev,...?

s51as ::

Dovgčaš... pol moreš pa monitor gledat...
It's just me myself and I

DeFacto21 ::

Ob nakupu novega kompa zmeraj gledam kero škatlo vzamem. Torej čimlepša in osvetljena :))

VelikiTun ::

Z drugo besedo, kič.

DeFacto21 ::

To je isto kot če bi kupil ferrarija v neki pink barvi, pa neke plastične feltne gor dal. Mašina je odlična, hitra, avto drag, ampak navzven je pa bolj tko tko :)
Isto je s kišto :D

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

DeFacto21 je izjavil:

To je isto kot če bi kupil ferrarija v neki pink barvi, pa neke plastične feltne gor dal. Mašina je odlična, hitra, avto drag, ampak navzven je pa bolj tko tko :)
Isto je s kišto :D


ena izmed večjih bedarij, pomembnost zunanjega izgleda je pri namiznih računalnikih skoraj nična, seveda če je vse zagotovljeno za delovanje PC-jev
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

DeFacto21 ::

Ja jbg, enim je pač pomembna tudi zunanjost. Ko kupujem pc, gledam tako na zmogljivost kot na izgled.

GeForce ::

Že na izgled. Eno je če si "mahnjen" na lampe in LEDice...vzameš najcenejše sranje z 10+ lučkami v ohišju, drugo pa je če imaš rad da ti nobena lučka ne sveti v glavo in da ko zvečer ko greš od računalnika ugasneš luč, in je soba popolnoma temna, ne pa osvetljena kot božična jelka....potem kupiš kaj podobnega kot zgoraj predlagani Silverstone.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GeForce ()

VelikiTun ::

DeFacto21 je izjavil:

Ja jbg, enim je pač pomembna tudi zunanjost. Ko kupujem pc, gledam tako na zmogljivost kot na izgled.
Saj, ker nam je pomembna zunanjost, ne želimo tisoč utripajočih lučk. Minimalizem je glavna smernica.

s51as ::

No ni ravno treba dat 200 EUR za silverstona da imal lepo elegantno ohišje :D Tudi glede dobrega prezračevanja so mnogo cenejše in boljše rešitve.
Fractal design ARC je najcenejše tako ohišje potem je od iste firme R3, ki je še silent
pa od Corsairja 550D in 650D
CollerMaster silencio serija...
Ni treba da je nesramno drago da je dobro.

Jaz sem se odločil za ARC, ker je dobro prezračevan, ima praktično odprt strop ohišja kar je fajn za H100 in za splošno prezračevanje ker gre topel zrak gor, ima vse ventilatorje 140 mm (trije so serijsko v ohišju) in vključen kontroler za 3 ventilatorje. Nima nobenih barvastih ventilatorjev, ledic ali česa podobnega.

Seveda pa razumem tudi da nekdo hoče ohišje v obliki tanka s števci, in gumbki ki se svetijo itd.. vsakemu svoje pač :D
It's just me myself and I

kmetek ::

arc je premajno :)

s51as ::

Ma ne vem če je majhno... Govorim o MIDI ne MINI... ima lepo narejene kletke za diske. Če rabiš manj kot 4 diske potem enega odstraniš in imaš lep prostor tudi za najdaljše grafične, ali pa pač za dobro prezračevanje...
Je pa širši od večine ohišij tako da je veliko prostora tudi za kake ogromne hladilnike.
It's just me myself and I

kmetek ::

imaš prav:

# Supports graphic card lengths up to 290mm when removable HDD-Bay is in place
# Supports graphic card lengths up to 470mm without removable HDD-Bay
# Supports CPU coolers with height of 180mm

kmetek ::

všeć mi je kako, ima 3,5'' bay poštiman...75-80€ niti ni tako slab.

Janac ::

predrago.

s51as ::

Meni se zdi za kar ponuja in kako lično je narejen in kako dovršeno je vse skupaj ZELO poceni.
Dodal bi mu edino peno za dušenje zvoka, kar pa seveda takoj ubije zračnost.
It's just me myself and I

DeFacto21 ::

GeForce je izjavil:

vzameš najcenejše sranje z 10+ lučkami v ohišju, drugo pa je če imaš rad da ti nobena lučka ne sveti v glavo in da ko zvečer ko greš od računalnika ugasneš luč, in je soba popolnoma temna, ne pa osvetljena kot božična jelka....

Ne boš verjel, ampak eni nimamo vsako noč komp prižgan, da bi nas lučke tok motile. ;)

Markinio123 ::

ASRock Z77 Extreme4
142.80 €
Intel Core i5 3570K (3,40Ghz, 6MB) BOX
224.40 €
Corsair Vengeance 8GB 1600Mhz cl9 KIT - 1.50V
54.00 €
MSI Radeon HD 7870 2GB Twin Frozr III OC
330.00 €
Intel SSD 330 Series 120GB - SATA3 - 6Gb/s SSD
139.20 €
Corsair Enthusiast Series Modular TX650M 650W - 80+ Bronze
99.60 €

bi bila to dobra konfiguracija?

s51as ::

Ja super!
Sicer sem na tem forumu prebral da napajalnik lahko rata glasen ampak drgače je dober.
It's just me myself and I

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s51as ()

Markinio123 ::

kaj nasploh corsair napajalniki al samo tale 650w model?
zanima me še če je ta od intela ssd dobr ali se bolj splača kupit ocz vertex 4?

korenje3 ::

Markinio123 je izjavil:

kaj nasploh corsair napajalniki al samo tale 650w model?
zanima me še če je ta od intela ssd dobr ali se bolj splača kupit ocz vertex 4?


po moje so napajalniki BeQuiet boljši. Sploh zato ker jih nemci delajo :)

s51as ::

Od corsairja sem slišal negativno samo o TX sertiji HX je menda že veliko bolje.
Glede SSD ja pa ne vem.. jaz sem vzel Vertex 4 ker ima 5 let garancije.
It's just me myself and I

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s51as ()

GeForce ::

DeFacto21 je izjavil:

GeForce je izjavil:

vzameš najcenejše sranje z 10+ lučkami v ohišju, drugo pa je če imaš rad da ti nobena lučka ne sveti v glavo in da ko zvečer ko greš od računalnika ugasneš luč, in je soba popolnoma temna, ne pa osvetljena kot božična jelka....

Ne boš verjel, ampak eni nimamo vsako noč komp prižgan, da bi nas lučke tok motile. ;)

Aja no, to pa je druga zadeva. :) Edino povej mi potem kaj imaš od lučk podnevi, ko je itak tako svetlo da se jih bolj malo vidi?

99ghetto99 ::

Bi komu dalo sestavit komp za mojega očeta tam do 800€. Prosil bi če mi ga lahko na strani hoh.de.
komp se bo uprabljal za avtocad in druge cad programe, pa tudi za igre.


hvala

s51as ::

A boš kej navijal :)?
It's just me myself and I

99ghetto99 ::

bom:):)

s51as ::

Potem nekaj s Kjem na konc kaj si pa od grafike mel v mislih?
It's just me myself and I

99ghetto99 ::

hmmmm 570gtx al pa 560gtx

s51as ::

Kaj pa 7850 ali 7870 ti nista fajn? Menda se za te dve splača počakat nekaj dni? ker bo menda padla cena...
It's just me myself and I

Janac ::

tujina, slo?

mas ze hdd? potem samo ssd za op in itd.

s51as ::

sej je napisal da bi na hoh
It's just me myself and I

Janac ::

aha :D

sem spregledal xD

99ghetto99 ::

hdd mam že

Janac ::

si preprican da je na sata?

99ghetto99 ::

je ja

Janac ::

a lahko malo cez 840?

99ghetto99 ::

lahko
:D

Janac ::

871 s postnino do Slovenije...

prevec?

fr4nc ::

Intel Core i5 3570K 4x3.40GHz So1155 Box Ivy Bridge
ASUS P8Z77-V LX Z77 Sockel 1155 ATX DDR3
2x Corsair 8GB KIT PC3-12800U DDR3-1600 CL9 XMS3 2x4GB M2B
Sapphire Radeon HD 7850 2GB GDDR5
Sony NEC Optiarc AD-7280S schwarz DVD SATA bulk
Corsair Enthusiast Modular TX650M 650W ATX 2.31 80+ Bronze
Antec Three Hundred ATX 2xUSB 1xMik. 1xKopfh.
Arctic Cooling Freezer 13 Pro 120mm 300-2700rpm
818,10 €* + poštnina cca. 30€

Mogoče katero drugo ohišje (ne vem katero odgovarja tvojemu očetu)...

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

99ghetto99 ::

ok hvala

Janac ::

jaz bi brez pomisleka vzel:

DeFacto21 ::

GeForce je izjavil:

DeFacto21 je izjavil:

GeForce je izjavil:

vzameš najcenejše sranje z 10+ lučkami v ohišju, drugo pa je če imaš rad da ti nobena lučka ne sveti v glavo in da ko zvečer ko greš od računalnika ugasneš luč, in je soba popolnoma temna, ne pa osvetljena kot božična jelka....

Ne boš verjel, ampak eni nimamo vsako noč komp prižgan, da bi nas lučke tok motile. ;)

Aja no, to pa je druga zadeva. :) Edino povej mi potem kaj imaš od lučk podnevi, ko je itak tako svetlo da se jih bolj malo vidi?

Mah, niti nimam tok lučk, ampak dovolj, da malo polepšajo izgled.
Btw, pri meni je skoz bolj ali manj tema, tko da so vidne tudi čez dan :)

GamerDelux ::

Vsem na forumu en lep pozdrav, sem nov in totalen noob kar se tiče računalnikov...
Zato se obračam na vas, kupil bi nov namizni računalnik za približno 600 evrov, nebom ga navijal, uporabljal se bo večinoma za igranje igric.
Prosil bi tiste ki se na stvar bolje spoznate da mi pomagate pri izbiri neke že sestavljene kište.
Obračam se na vas, ker sem mnenja, da bi me večina prodajalcev le nategnila, hvala v naprej.

Zgodovina sprememb…

Janac ::

slo? tujina? HDD ze imas? ti bo SSD 120Gb dovolj?

Starcraft|| ::

rekel je že sestavljene kište...pri hoferju povej,oni majo kr fajn ponudbo sestaulenih

DeFacto21 ::

Tule je eden zelo soliden računalnik glede na tvoje zahteve. Boljšega sestavljenega za to ceno boš težko dobil.

http://www.anni.si/trgovina/racunalniki...

Robi :P ::

kaj pa če naročiš dele pri trgovini ki sestavlja mi ti damo cfg ti pa naročiš sestava kompa te pride dodatnih 15e ampak imel boš boljše dele kot v seriskem kompu!
««
125 / 1133
»»