» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
121 / 1133
»»

Dober dan ::

Dajte mi nekaj povedati. Zadnjič sem spraševal po i3 procesorju, ki ga nameravam kupiti zaradi težav z mojim e2180. Janac, ti si me vprašal kateri napajalnik imam. Zadeva je sledeča. Imam napajalnik Lc 6550 gp Version 2.0. Prilagam link. http://www.pc-look.com/boutik/Prod_LC-P...

No, danes sem prišel domov in vrgel konfiguracijo na splet, da jo bom prodal. Doma imam en 400w napajalnik iz bratovega nekdanjega računalnika, ker si je sam že sestavil novo amd platformo (Phenom, Fx so mu odsvetovali. Da, je fan amd-ja). Mojega napajalca nisem mislil prodati polek. 400W napajalca sem hotel stestirati na mojih komponentah če deluje vse brez problemov, da ne bi bilo kakšnih težav.
Nato pa glej ga zlomka. Jaz napajalnik zvežem, mojega 550w pa uzamem ven. Mašina deluje kot še nikoli doslej.
Navit e2180 na 3200mhz leti stabilno na !!POZOR!! 1/4 nižjih temperaturah, prime95 stabilno leti že 3 ure pri 60 stopinjah. Prej je dosegal pri ful loadu 70. Igre letijo zdaj gladko, neprestano 250 fps. COD2 MP ne cuka več kot je prej. Zna kdo to obrazložiti? Meni ni nič jasno. Kakšni komentarji na to?

Naj še omenim. Da je 400w napajalnik modela LPK2-400WP. To so še verzije z malim ventilatorčkom od zadaj in ne velikim odspodaj.

Zgodovina sprememb…

filip007 ::

Daj zdaj nazaj LC Power GP pa boš videl, da bo enako in preveri če se vrti ventilator v njem. Imam enakega že nekaj let...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Dober dan ::

Bom zdajle takoj probal. Javim kakšni bodo rezultati. Pred menjavo se igric ni dalo igrati sploh, saj so lagometri bili rdeči da si slep ratal in kar naprej je javljalo conection termenated itd.. javim takoj.

Dober dan ::

Sem dal nazaj 550w napajalca v kišto. Stopinje v idle so iz 30 poskočile na 35. V ful loadu pa so enake zgornjim.. Čudno mi je tole vse skupaj. Zagnal sem igro in in deluje zdaj na prvi pogled vse v redu. Kaj menite kaj je bilo krivo? Čez čas javim kako bo situacija ko bo prime naredil svoje. Če pade grem definitivno po drug napajalnik.

filip007 ::

Ma dej blebetati, probaj z odprtim ohišjem in z zaprtim.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

Dober dan ::

Ohišje imam venomer odprto. Aja pa zdaj ko vemo kakšen napajalnik imam.. Bo sposoben Lc 6550 gp Version 2.0 napajati konfiguracijo, ki sem si jo umislil?

Konfiguracija:

-i3 2120 (če se bo dalo fsbje malo povečati, jih bom kot sedaj pri e2180)
-GA-Z77-D3H matična mi je ušeč. jer ima vse kar potrebujem, pa še samo 4 pin dodatnega napajanja ima ( ne potrebujem novega napajalca
-Corsair Vengeance DDR3 2 x 4 GB 1600 MHz
-ati 6870 že imam v kišti
-eden aftermarket cooler. Trenutno imam akasa x4, vendar bom verjetno menjal za večjega
-500 gb hdd disk (tega imam že sedaj)
-dvd enota

filip007 ::

Navit E2180 ni kaj dosti počasneši od Core i3 2120 in bo razlike dobrih 20FPS +/- več. In ja 550GP bo potegnil...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Dober dan ::

Potem se ne splača? Kaj meniš. Prvotno sem hotel menjati sistem zaradi lagiranja. Ampak sem nehote danes to težavo odpravil.

filip007 ::

Jah si pač prehitro kupil 6870...samo če si zadovljen kaj bi sploh spreminjal.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

eieieie1 ::

No prišel je čas, da si tudi sam nabavim nov pc... Kaj pravite na tole sestavo:

Ohišje: Three Hundred Two - 75.60 €
Napajalnik: Corsair Enthusiast Series TX 650W V2 - 80+ Bronze - 90.00 €
Matična: Gigabyte GA-Z77-D3H - 122.40 €
Procesor: Intel Core i5 3570K - 255.60 €
Ram: Corsair Vengeance LP 8GB 1600Mhz cl9 KIT - 1.50V - 54.00 €
Grafična: Gigabyte Radeon HD 7850 2GB OC - 247.20 €
SSD: Samsung SSD 830 128GB - 164.40 €
CD/DVD: SATA Samsung SH-222 - 20.00 €

Skupaj: 1,029.20 €

Ne vem se še odločit, ali naj vzamem i5 2500k ali nov i5 3570k... Za 255€ se ga nikakor ne splača kupit, če ga pa dobim za kakih 220€ pa bi ga verjetno kupil... Bom pa še kak teden počakal, da novi ivy bridge proci prispejo v slovenijo...

Zaenkrat še verjetno ne bom kupil nov hladilnik za procesor, če pa bom, bo pa verjetno noctua nh-c14 ali pa nh-d14...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eieieie1 ()

filip007 ::

AMD FX-6100 dober za igre
Intel Core i5 2500k dober za programe
Radeon dober za igre
Geforce dober za fiziko
HDD dober za igre
SSD dober za programe

pro = gaming, samo v tem primeru je gaming cenejši.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

freesty ::

filip007 je izjavil:

AMD FX-6100 dober za igre
Intel Core i5 2500k dober za programe
Radeon dober za igre
Geforce dober za fiziko
HDD dober za igre
SSD dober za programe

pro = gaming, samo v tem primeru je gaming cenejši.


Si napisal kot, da so cenejse komponente boljse za igre lol. 2500k je dosti boljsi od AMDja tut v igrah.
Radeon in Geforce sta oba dobra za igre, druga sploh ni? +nvidia ma fiziko zraven cegar amd nima.
SSD je boljsi od HDDja. Na vseh podrocjih. Nvm ka ti tte igre mesas neki pa programe.

@eieieie1

Dobis 3570K tut ze za cca. 230€ sam mogoce ne glih v dinokompu.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

DeFacto21 ::

Se nekako strinjam z filipom. Kupovat te drage SSDje, je vsaj zame nesmisel. Za tistih par sekund ki jih pridobiš na hitrosti se ne splača dat toliko denarja. V igrah pa itak itak nič ne pomeni. Tako da če ne misliš neko programaturo izvajat na pc, SSD ne priporočam.

Janac ::

ma ze v osnovi je dajat v PC skoda denarja

filip007 ::

Samo hočem reči, da je danes že skoraj vseeno kar se kupi samo za igre.

Core i5 in Geforce 560 ali AMD FX-6100 in HD6870...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Skyman ::

DeFacto21 je izjavil:

Se nekako strinjam z filipom. Kupovat te drage SSDje, je vsaj zame nesmisel. Za tistih par sekund ki jih pridobiš na hitrosti se ne splača dat toliko denarja. V igrah pa itak itak nič ne pomeni. Tako da če ne misliš neko programaturo izvajat na pc, SSD ne priporočam.


teb itak nc ne pomeni k igras sam tetris HDD pa dohaja tetris :D

Drugace niso SSD tako spet dragi za 130EUR (128gb) dobis res dober SSD namen.Hitrost pa je občutna

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

s51as ::

No sam čist realno kak 2500K in HD6850 ni ravno napačn nakup, če se ti gre za igrice. Sploh če naletiš na kako fajn akcijo, ali pa če naročiš v tujini. Si pa skoraj ne znam zamislit razloga da nebi vsak 120 Gb ssd dal v nov računalnik.
It's just me myself and I

DeFacto21 ::

Skyman je izjavil:

DeFacto21 je izjavil:

Se nekako strinjam z filipom. Kupovat te drage SSDje, je vsaj zame nesmisel. Za tistih par sekund ki jih pridobiš na hitrosti se ne splača dat toliko denarja. V igrah pa itak itak nič ne pomeni. Tako da če ne misliš neko programaturo izvajat na pc, SSD ne priporočam.


teb itak nc ne pomeni k igras sam tetris HDD pa dohaja tetris :D

Drugace niso SSD tako spet dragi za 130EUR (128gb) dobis res dober SSD namen.Hitrost pa je občutna

Kakšne veze ima tetris in kaj jaz igram z hdd in ssd? niđe veze :))

s51as ::

Mislim da nekaj veze vseeno ima. Če gledaš kak računalnik boš kupil glede na to kere igrce igraš, ali pa boš igral. Sej smo vsi omejeni z nekim budgetom ane. Torej če veš da so ti všeč ultra strelačine na max nastavitvah in treh monitorjih, je mal drgače kot če občasno kak rejli zvoziš pa še tist ti ni pomembno kako se dežne kapljice lesketajo na spojlerju.
It's just me myself and I

filip007 ::

Raje vzamem za 100€ 16GB Ram 1866MHz, pa dam od tega 8GB virtualnem RAM disku. Pa raje to defragmentiram kot pa SSD.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

DeFacto21 ::

s51as, sicer komentar ni letel nate, ampak na skymana :)

s51as ::



Vsi predlogi dobrodošli, v ponedeljek pa bom naročil.
Še posebej me zanima ram, napajalnik in grafika.

hvala
It's just me myself and I

Janac ::

s51as a se nisi narocil?

s51as ::

Janac ne sem čakal na Ivy Bridge :D
It's just me myself and I

Janac ::

na tvoji sestavi ne bi nicesar spremenil

s51as ::

Janac a ni neka sprememba glede podprtega RAMa na Ivy Bridge? Nekje sem to videl pa ne vem kje...
It's just me myself and I

Janac ::

mislim da je nekaj s frekvenco ja, da bo biu bolji kontroler spomina al nekaj. Skoraj prepricans em da ti bo s temi rami delalo

taukQ ::

Ma ja sej vem :( ful me neki zafrkava! Sploh mi ne najde slike!

Gre se pa za tole kišto:

http://www.funtech.si/si/iskalnik/?sear...

Se opravičujem za multiplicirane poste :(

Skratka, iščem gaming kišto, pa me zanima če je to dovolj primerna beštija? V skrajnem primeru bom sam nabral primerne komponente, sam poj cena ni več tko ugodna :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: taukQ ()

s51as ::

Ja sej vredu zgleda... sam verjetno bi po komponentah, iz nemčije hoh.de dobil boljši/novejši procesor in boljšo grafiko.

Če pogledaš mojo konfiguracijo zgoraj,
komot prišparaš
- 90 eur na H100
- 50 eur na matični plošči
- 90 - 200 eur na SSD oz HDD
- 50 eur na napajalniku
pa maš še vedno i5 ivy bridge ki ga lahko naviješ in HD7850

edit: moraš pa še vedno dokupit OS, ki ga v tvojem linku dobiš zraven.
It's just me myself and I

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s51as ()

taukQ ::

Že nekaj let nisem spremljal računalniškega trga, ker sem bil bolj na konzolah kar se iger tiče. Sam sedaj je pa napočil čas, da se tut tukaj malo izobražujem, ker mi pač konzole ne nudijo več pravega užitka pri igranju dirkaških simulacij.

Sam pozanimati se moram za točne specifikacije dotične kište, da vidim kero mamoplato in napajalnik ima vgrajeno. (heh, ne vem kam sem gledal, sej vse piše v podrobnostih; mi ni všeč nabor na mamaplati; pa tut napajalnik je mal švoh)

Za rezervo-začetek imam pa tole (namenjeno za kasnejše upgrade):

http://www.funtech.si/si/konfigurator/

Aja, pa namenjen budget je okol max. 900€; zato take specifikacije.

In bi ta Ivy brigde pasal na MB v zadnjem linku?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: taukQ ()

Robi :P ::

taukQ je izjavil:

Že nekaj let nisem spremljal računalniškega trga, ker sem bil bolj na konzolah kar se iger tiče. Sam sedaj je pa napočil čas, da se tut tukaj malo izobražujem, ker mi pač konzole ne nudijo več pravega užitka pri igranju dirkaških simulacij.

Sam pozanimati se moram za točne specifikacije dotične kište, da vidim kero mamoplato in napajalnik ima vgrajeno. (heh, ne vem kam sem gledal, sej vse piše v podrobnostih; mi ni všeč nabor na mamaplati; pa tut napajalnik je mal švoh)

Za rezervo-začetek imam pa tole (namenjeno za kasnejše upgrade):

http://www.funtech.si/si/konfigurator/

Aja, pa namenjen budget je okol max. 900€; zato take specifikacije.

In bi ta Ivy brigde pasal na MB v zadnjem linku?

tale kišta je zastarel drek!

s51as ::

meni tale link ne dela...

Res ti priporočam da vzameš ali neko Z68 ploščo in Sandy Bridge procesor (cenovno malo ugodneje) ali pa Z77 ploščo in Ivy Bridge procesor (malo dražje) in pa HD7850 grafiko. Potem pa poglej še koliko diska rabiš, če imaš kaj zunanjega za shranjevanje in ti je dovol 120 gb za os in programe potem kupi SSD drgače pa kak hitr 2tb disk.

Lahko pa malo več poveš o svojih željah pa ti bo kdo tukaj jkaj sestavil. Vedi pa da z naročilom iz nemčije profitiraš okoli 100 EUR glede na SLO trgovine.
It's just me myself and I

taukQ ::

okej, sej res da se še mal lovim s funkcijami na tem forumu, sam v zadnjem linku imam konfiguracijo zamišljeno na osnovi z77 z i5-2400 (3.0) procesorjem...
Ker meni ta link s konfiguracijo vse kaže, kar sem izbral...tako da ne vem, kaj si nazadnje gledal.

Tega se zavedam, da lahko od tam ceneje dobim, samo nimam izkušenj z naročevanjem iz tujine in načinom plačila...sploh v takih vsotah :(

s51as ::

i5 2400 je sandy bridge. Kolkr sem gledal funtech še nima Ivy bridge procesorjev v ponudbi, jih bo pa sigurno dodal jutri.
It's just me myself and I

taukQ ::

S tem bi samo zacel. Kasneje pa bi ga pocas nadgrajeval. Odvisno od potreb in apetitov ;)

Loocas ::

Ker meni ta link s konfiguracijo vse kaže, kar sem izbral...tako da ne vem, kaj si nazadnje gledal.


kaže ti, ker imaš v kešu.. nihče drug tega ne vidi

taukQ ::

MB: GIGABYTE LGA1155 Z77 GA-Z77-D3H Ivy brigde
CPU: Intel Core i5-2400 3.1Ghz 6M
RAM: Corsair 8GB PC1600 DDR3
GC: ASUS ATI Radeon HD6850 1GB
HDD: WD 1,5 TB Caviar green
PS: LC 6ooW LC6600GP2 140mmFAN v2.3(24 pin)

Ker nočem narediti diplome pri vstavljanju povezave (skoz mi neki errorje meče ven), imam v mislih tole zgornjo kombinacijo.

Tomi ::

taukQ je izjavil:


Tega se zavedam, da lahko od tam ceneje dobim, samo nimam izkušenj z naročevanjem iz tujine in načinom plačila...sploh v takih vsotah :(

V zadnjem letu sem v tujini kupil za nekaj 1000 € zadev, pa nikoli ni bilo nobenih težav. Plačaš preko SEPA plačila na svoji spletni banki.
metrodusa.blogspot.com

Beki ::

Robi :P ::

za to ceno ne in ne!!!

Janac ::

se splaca ker je zelo dobro ohisje in 2GB kartica, nemores zgresit!

Janac ::

Ups se oproscam, nisem vido cene! Absolutno definitivno ne!

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: bluefish ()

leil ::

s51as , pri tako močni konfiguraciji bi
obvezno gledal napajalnike od Enermax ali Seasonic

taukQ ::

Tega sem tut jest gledu (pri funtechu je malček ceneje), sam je zastarela grafa, pa nabor čipovja na mamaplati je H67, tko da si verjetno na boljšem, da si sestaviš custom pc po svojih željah (pa si okvirno v tej ceni; mogoče kak € gor-dol)

Sem razmišljal, da bi v moj komp namesto 6850 vtaknil not 6870.

Janac ::

zakaj

taukQ ::

Po specifikacijah sodeč je malenkost boljša, pa še vedno je v redu razmerje med performance/low price za moje potrebe

Oz. zdej sem tudi gledal hd5850 in pa hd7770

mnenja za-proti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: taukQ ()

freesty ::

Najboljsa od nastetih je 6870.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

DeFacto21 ::

Ja je, sam pol se vprašaš ali to razliko v ceni med 6850 in 6870 upraviči tistih nekaj %, kolikor je boljša od 6850.

freesty ::

Ja, ko sm za brata kupoval je bla 6850 za 145€ 6870 pa 160€. Takda pomoje je vredna 15€ vec. Ne vem sicer kake so cene trenutno.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Janac ::

pa a je 6850 vredna tistih 10% vec perfomansa napram 6770?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()
««
121 / 1133
»»