» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
116 / 1133
»»

Janac ::

ce se nimajo, bodo pa verjetno kmalu dobili xD

glede graficnih pa nebi vedu

Killermode ::

@s51as jst tud čakam na UD3H itak bom pa tud na i5 3570k pocaku če bo cena res taka kt jo napovedujejo.

Zj mi pa resno povejte če ma kdo izkušnje z Switchable Graphics tehnologijo k jo ma GB na svojih matičnih. Ker če to ne deluje tko kot bi mogl bom raj kupu i5 2500k.

Janac ::

to deluje

s51as ::

Evo tole sem naročil, je OK?

It's just me myself and I

Janac ::

recimo

s51as ::

Zakaj pa recimo? Bi kaj spremenil?
It's just me myself and I

Janac ::

bi maticno za V

s51as ::

Ok bom pustil PRO vseeno.

A ni switchable graphics zadeva mišljena za prenosnike?
Na desktopih je LucidLogix Virtu MVP?
It's just me myself and I

Janac ::

kaj pa ce bi dal ohisje bitfenix raider

Killermode ::

Ja v VIRTU-ju not je Switchable Graphics LucidLogix VIRTU MWP je mišljen kot pohitritev in izbolšanje grafike če sm prav razumel.
Switchable Graphics je pa en del tega. tam kjer zadostuje gpu na procesorju uporablja tega takrat ko pa to ni dovolj preklopi pa na diskretno grafično kartico.

Nej me popravi kdo k mu je to bolj jasno.

s51as ::

To sem slišal ja samo nihče do zdaj, s katerimi sem jaz govoril, tega v praksi ni nekaj uporabljal. Je pa noro fajn ideja ker v večini primerov je proc gpu dober.
It's just me myself and I

kmetek ::

Ohišje daj raje kak R3 FRACTAL ali BITFENIX SHINOBI.

mi lahko pošlješ s51as ZS, če bi še jaz kaj zraven vzel?

Killermode ::

s51as je izjavil:

To sem slišal ja samo nihče do zdaj, s katerimi sem jaz govoril, tega v praksi ni nekaj uporabljal. Je pa noro fajn ideja ker v večini primerov je proc gpu dober.

Našu dober neodvisen test nekiga avstrijca pravi da deluje super.
Je pa prvotno bila tehnologija narejena posebej za prenosnike sedaj z Z68 intelovim čiovjem prenesena na namizne računalnike.
Jaz definitivno to bom preizkusil in uporabljal.

BALAST ::

s51as zakaj si se odločil za BeQuiet napajalnik čez Corsair?

Je pa tale seznam, ki si ga prilepil kar huda zadeva, jaz bi osebno raje vzel malce slabšo matično, ker je zelo neverjetno da boš KADARKOLI uporabil CrossFire ali SLI, ko pa so enojedrne grafične res zmogljive tudi za igranje na treh monitorjih in manj. Poleg tega raje vzami 16GB ram čez " 8GB nepotrebno hitrega s slabim CL11"
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

s51as ::

Janac nikoli nisem gledal tegale Raiderja ampak, ko zdaj gledam rewieve je res odlično ohišje. Verjetno ga bom zamenjal. ARC mi je všeč ker ima vse ventilatorje 140 mm in je zaradi tega verjetno tišji. Raider mi je všeč ker ima 4 USB 3.0 na vrhu škatle. Prav tako vse ostale gumbe in vtiče + kontroler za 5 ventilatorjev.

Killermode, super informacija to me res veseli da se da naredit da grafična ne dela če se je ne rabi. Med igrami me ne moti hrup, med idlanjem je pa brezveze.


Balast, napajalnik ne vem izbiram med tistim kar imajo na zalogi v hoh.de. Izbrani je 80+ gold, sicer res nima Cable Managementa ampak meni se zdi vredu.

Kmetek, napiši mi na ZS kaj bi, pa bova videla če prideva kako skupi. Mislim da imam poštnino že tako na max zaradi teže, tako da dodatni artikli podražitve nebi smeli predstavljati. R3-je veliko lepšega in boljšega zunaj. Ko je R3 prišel je pa res bil dober ja :D Pa ti si zadovoljen z Shinobi XL (na hoh ga nimajo).

+ Balast hvala za pripombo o RAMU nikoli mi ni bilo jasno kaj so tile CL in kaj je bolje. Lahko torej razumem da je manjši CL boljši kot večji?
It's just me myself and I

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s51as ()

BALAST ::

Manjši CL je boljši npr. CL9 1600MHz je hitrost enaka kot pri CL11 1866MHz pri CL8 že bolj enaka ramu s CL9 1866MHz.
To hitrost se opazi samo v hitrosti prenosa podatkov med CPU in RAM, medtem ko v igrah pri SB SB-E ali Ivy Bridge ni niti 0,1% razlike v številu FPS.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

kmetek ::

ne morem pošiljati ZS zaradi diktature.
shinobi xl sem zajebal, ker sem vzel s peno ;((

dober ohišje je tudi corsair 550d.

s51as ::

BALAST hvala za pojasnila bom verjetno res zamenjal RAM. Čeprav verjetno tudi tale kingston ni slab. Kolikor razumem je samo to da za manj denarja dobim isto kvaliteto?

Kmetek zakaj te pena moti? Se ti preveč greje?
BTW tudi R3 ima peno.
It's just me myself and I

PrimozR ::

Killermode je izjavil:

@s51as jst tud čakam na UD3H itak bom pa tud na i5 3570k pocaku če bo cena res taka kt jo napovedujejo.

Zj mi pa resno povejte če ma kdo izkušnje z Switchable Graphics tehnologijo k jo ma GB na svojih matičnih. Ker če to ne deluje tko kot bi mogl bom raj kupu i5 2500k.

Kaj imata pa veze switchable graphics in (ne)čakanje na 3750K? o_O

A to Gigabyte tudi uporablja Virtu?

EDIT: aha, je Virtu ja.

Tako je, če imaš v računalniku Radeona serije 7000, je uporiaba Virtuja IMO nesmiselna, dobiš le dodatne latenc in potencial za probleme. GPU v CPU-ju pač izklopiš v BIOS-u, prišparaš tistih koliko, 10 W, ravno tam nekje oz. malo več pa ima porabe Radeon v idle. Torej zgubiš maksimalno nekje 5 do 10 W z neuporabo VIrtuja, pridobiš pa na latenci in neproblematičnem setupu.

Za kake starejše grafe, sploh npr. Radeone serije 4000 in starejše ter primerljive nVidie je pa to super rešitev. Le nekaj let prepozna :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Killermode ::

PrimozR je izjavil:

Killermode je izjavil:

@s51as jst tud čakam na UD3H itak bom pa tud na i5 3570k pocaku če bo cena res taka kt jo napovedujejo.

Zj mi pa resno povejte če ma kdo izkušnje z Switchable Graphics tehnologijo k jo ma GB na svojih matičnih. Ker če to ne deluje tko kot bi mogl bom raj kupu i5 2500k.

Kaj imata pa veze switchable graphics in (ne)čakanje na 3750K? o_O

A to Gigabyte tudi uporablja Virtu?


Ja no mogoče sm mal bol čudn napiso use skup. bom zj po točkah.

1. Čakam na 3750K zaradi dovolj dobre grafične kartice za vsa opravila na namizju in še celo poganjanja manj zahtevnih iger.
2. Med samim 2500K in 3750K ni nikakeršne razlike razen boljše grafične kartice in do 1% pohitritve procesorja.
3. Samo v primeru, da Switchable Graphics deluje tako kot mora, ker imam dovolj dobro diskretno kartico. Ker če to ne deluje nima smisla da kupim procesor z boljšim integriranim GPUjem za neki evrov več, če ga nikol ne bom uporabljal.

Ja Gigabyte ima virtu

PrimozR ::

Do 1%? Urlpls! Dovolj dobro grafično ima ne le 2500K, ampak vsak procesor na LGA-1155, za poganjanje namizja seveda. Glede uporabe switchable Graphics sem pa itak napisal, kakšen nesmisel je to uporabljati z moderno grafično kartico. Če se ti resno ne da počakati 3 tedne, pač kupi kar ti paše. Če resno potrebuješ računalnik ta moment bi pa jaz kupil enega osnovnega Celerona (če ne moreš počakati z obstoječim) in ga potem zamenjal za 3750K.

s51as ::

PIPI ne razumem najbolje. Kakšno prednost v tem primeru predstavlja Ivy Bridge pred Sandy Bridge procesorjem?
It's just me myself and I

PrimozR ::

BOljši je, če uporabljaš integriran GPU (kot sem rekel, to bi se šel samo v primeru, če ne bi imel PCIe grafične - najboljši primer tega je laptop), bodo nekaj hitrejši, ne vem koliko točno hitrejši, ampak verjetno ne samo 1% (ker so novi proci tudi nekoliko dražji) in imajo nižjo porabo. Takoj TDP se zniža s 95 na 77 W, razlika v dejanski porabi bi pa znala biti celo še nižja, če ne drugega pa zato, ker imajo Ivy bridge proci zmogljivejši GPU, ki s svojim nedelovanjem (če imaš PCIe grafo) prihranijo več oz. pač predstavljajo večji delež TDP-ja, kot pri Sandy Bridge.

Ne vem no, v tem trenutku se meni zdi rahlo nesmiselno kupovati Sandy Bridge proc za gaming oz. resen računalnik. Za neko osnovno rabo to seveda ne velja, predvsem ker je vprašanje, kdaj bomo sploh dobili Ivy Bridge Celerone in Pentiume.

s51as ::

Samo jaz bi dal SB i5 2500K + HD7850. V bistvu bi lahko dal tudi SB i5 2550K + HD7850.
A kaj (razen tega da bi mi HD7850 delal na PCI3.0) pridobim če dam notri Ivy Bridge?
It's just me myself and I

PrimozR ::

Boljši CPU performance in nižjo porabo?

Killermode ::

Grafično že imam zato me zanima ta tehnologija, ker bi zelo znižal porabo računalnika na ta način. Pač iger ne igram velik butast se mi pa zdi da na namizju tuk velik požre.

MrStein ::

BALAST je izjavil:

Manjši CL je boljši npr. CL9 1600MHz je hitrost enaka kot pri CL11 1866MHz pri CL8 že bolj enaka ramu s CL9 1866MHz.
To hitrost se opazi samo v hitrosti prenosa podatkov med CPU in RAM, medtem ko v igrah pri SB SB-E ali Ivy Bridge ni niti 0,1% razlike v številu FPS.

Pri hitrosti prenosov je pomembna frekvenca.
Lahko vsak proba s spreminjanjem parametrov na svojem PC.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PrimozR ::

Killermode je izjavil:

Grafično že imam zato me zanima ta tehnologija, ker bi zelo znižal porabo računalnika na ta način. Pač iger ne igram velik butast se mi pa zdi da na namizju tuk velik požre.

Kero grafo pa maš? Bomo takoj povedali, koliko ti požre na namizju. Že Radeoni iz serije 6000 so relativno varčni, 7000 je pa še toliko bolj. Serija 5000 je mičkeno slabša, ampak je tudi ta VELIK preskok s serije 4000 (5850 mislim da v idle porabi tam okrog 20 do 25 W). nVidia je načeloma za par W slabša v vsaki generaciji.

MrStein je izjavil:

BALAST je izjavil:

Manjši CL je boljši npr. CL9 1600MHz je hitrost enaka kot pri CL11 1866MHz pri CL8 že bolj enaka ramu s CL9 1866MHz.
To hitrost se opazi samo v hitrosti prenosa podatkov med CPU in RAM, medtem ko v igrah pri SB SB-E ali Ivy Bridge ni niti 0,1% razlike v številu FPS.

Pri hitrosti prenosov je pomembna frekvenca.
Lahko vsak proba s spreminjanjem parametrov na svojem PC.

Jah kaj ti pomaga frekvenca, če pa RAM ne dostopa na vsak takt do podatkov? In ravno to ti pove CL, na koliko taktov lahko dostopaš do podatkov. Torej 800 MHz in CL4 je bolje od 1600 in CL9, načeloma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Janac ::

kok pa moja 5770 porab?

MrStein ::

PrimozR je izjavil:


MrStein je izjavil:

BALAST je izjavil:

Manjši CL je boljši npr. CL9 1600MHz je hitrost enaka kot pri CL11 1866MHz pri CL8 že bolj enaka ramu s CL9 1866MHz.
To hitrost se opazi samo v hitrosti prenosa podatkov med CPU in RAM, medtem ko v igrah pri SB SB-E ali Ivy Bridge ni niti 0,1% razlike v številu FPS.

Pri hitrosti prenosov je pomembna frekvenca.
Lahko vsak proba s spreminjanjem parametrov na svojem PC.

Jah kaj ti pomaga frekvenca, če pa RAM ne dostopa na vsak takt do podatkov? In ravno to ti pove CL, na koliko taktov lahko dostopaš do podatkov. Torej 800 MHz in CL4 je bolje od 1600 in CL9, načeloma.

Ja, CL je eno, frekvenca pa drugo. Hitrost prenosa je odvisna predvsem od frekvence.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Janac ::



kako se vam zdi? bi kaj spremenili?

Bananovec ::

Vzameš I5 2500K, prišparaš par €, ki jih lahko uporabiš kje drugje + perfomance se ti ne spremeni opazno.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Janac ::

cpu bom itak zamenjal za 3570K ko izide tak da sem dal samo informativno drazjega. Se pa povsem strinjam s tabo da je 2550K nesmisel.

PrimozR ::

Drug hladilnik mogoče? Pa Samsung 830 SSD.

d4vid ::

Zdravo!

Prodal sem plato in procesor od HTPCja, zato sedaj rabim nekaj drugega. Imam star CRT TV, tako da samo SD kvaliteta, grafiko imam Radeon2900, disk 500GB. Kaj mi priporočate, čim ceneje? Po možnosti tudi da je čim hladnejše in malo-porabno :)
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Janac ::

PrimozR je izjavil:

Drug hladilnik mogoče? Pa Samsung 830 SSD.


zakaj drug hladilnik? za drazji ssd ni $$

Onlyx ::

Lep pozdrav.

Sestavljam konfiguracijo racunalnika za strica, ki bratrancu kupuje racunalnik. Racunalnik bo vecinoma uporabljen za igranje racunalniskih iger, prosil pa me je, ce mu lahko sestavim 2 razlicni konfiguraciji za okoli 800eu ter boljsa za okoli 1100eu.

Sam sem sestavil tole za primer konfiguracije za 1100eu. Predlogi za izboljsavo, komentarji, etc so nadvse dobrodosli. Hvala!

http://www.mlacom.si/konfigurator?mycon...


Prosil bi tudi za predloge v zvezi z nakupom monitorja. Le ta naj bi prisel okoli 250eu (preferiram 24"). Hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Onlyx ()

Tomi ::

Onlyx je izjavil:


Prosil bi tudi za predloge v zvezi z nakupom monitorja. Le ta naj bi prisel okoli 250eu (preferiram 24"). Hvala!


Dell U2412M.
metrodusa.blogspot.com

Pro_moted ::

Onlyx je izjavil:

Lep pozdrav.

Sestavljam konfiguracijo racunalnika za strica, ki bratrancu kupuje racunalnik. Racunalnik bo vecinoma uporabljen za igranje racunalniskih iger, prosil pa me je, ce mu lahko sestavim 2 razlicni konfiguraciji za okoli 800eu ter boljsa za okoli 1100eu.

Sam sem sestavil tole za primer konfiguracije za 1100eu. Predlogi za izboljsavo, komentarji, etc so nadvse dobrodosli. Hvala!

http://www.mlacom.si/konfigurator?mycon...


Prosil bi tudi za predloge v zvezi z nakupom monitorja. Le ta naj bi prisel okoli 250eu (preferiram 24"). Hvala!


Jaz bi ti priporočal da v tej konfiguraciji zamenjaš :

Grafično v eVGA Geforce GTX570 Superclocked 1.2GB PCIe
Trdi disk v SEAGATE ST1000DM003 1TB 7.2/64M/S600
Ohišje v ZALMAN Z9 plus
Napajalnik v OCZ ZS650W 650W
Hladilnik CPU v SCYTHE Mugen 3 SCMG-3000 Rev. B

Tako bo skupna cena 1.104,56 evra in pomojem veliko boljša gaming mašina.Pa še to ohišje je za ta denar fenomenalno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pro_moted ()

kmetek ::

pri z79 plus manjka edino usb 3.0

Pro_moted ::

Če bo vzel to plato, potem ga niti ne rabi :D Res pa da manjka ja.

kmetek ::

Zadaj bo imel, edino spredaj ne :D baje je ohišje samo 50€ :D

Janac ::

za 50e se ze dobijo veliko boljsa ohisja kot tale jajac

Pro_moted ::

Janac je izjavil:

za 50e se ze dobijo veliko boljsa ohisja kot tale jajac


Potem pa predlagaj boljše, saj ni prepovedano.

Janac ::

Bitfenix Shinobi, CM silencio 450 itd

Pro_moted ::

No kak hoče.Ohišij je ogromno, za katero se bo odločil pa je njegova izbira.Predlagal sem pač eno cenejše.
Sicer bi pa jaz osebno še vedno vzel Zalmana med predlaganimi :D

Janac ::

zakaj zalmana, katere so njegove prednosti? predstavljaj si da prodajas tega zalmana, s cim bi me preprical v nakup?:D

Pro_moted ::

Nevem če bi tebe lahko prepričal, ampak mene je prepričalo število in razporeditev ventilatorjev, tihost ventilatorjev, protiprašni filtri in pa gumijasti nosilci ventilatorjev in diskov ter vsaj osnovni cable managment.
Ne bom rekel da je to najboljše ohišje za 50 evrov ker si drugih ne lastim ( no saj si tega tudi ne, ampak brat).
Lahko pa rečem da je to odlično ohišje za svojo ceno.Pa še videz mi je atraktiven.

Vsak pa ima seveda svoj okus.

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pro_moted ()

kmetek ::

Fino pri tem Z9 modelu je tudi fan speed controler in pa prikaz temperature hehe.

Baje je zunaj novi - posodobljen model Z9 U3, ki ima 2x USB 3.0

Z9 U3

Janac ::

dej povej kmetek kje si kupil tranquillo kuler!!!!!
««
116 / 1133
»»