» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
110 / 1131
»»

klinker ::

Se strinjam. Raje zdaj dam 180€ za 120GB SSD, kot pa 130€ za 1TB HDD. Sam sem pred temi poplavami kupu 2TB F4 za 58€!

s51as ::

Hoh.de ma pa res še nižje cene od jacoba! Nimajo pa windowsov v angleščini...
It's just me myself and I

klinker ::

Jp. Direkt Jakob se je kot berem zadnje cajte poslabsal tako glede cen, kot v odnosu do strank. Je frend pred kakim mescem pri njih vzel celo kisto, smo sestavli in pri testiranju opazli da napajalnik TX650M ob loadu zacne prav motece piskat. Zdaj se ze en mesec gunca z njimi za menjavo in mu nekaj utrujajo da ne morejo kar zamenjat, ampak bo sel na popravilo. Je tudi vprasal ce bi lahko raje menjal za Enermaxa z doplacilom in nocejo niti slisat o tem, ceprav jim je pisal se isti dan ko je prejel posiljko.

miraldinjos ::

Neki me zanima jaz mam trenutno core2 due e6750 pa 4Gb DDR3 Radeon 4870 1Gb+650w napajalnik od rasurbota, pa me zanima če bi me kej zajebavala Radeon 6870 k ma directX 11 jaz mam pa tole matično k podpira sam directX 10.

http://www.asus.com/Motherboards/Intel_...

Sej čez kakšna dva mesca bi pa kupu še i5 procesor pa novo matično(čeprov nevem kero bi uzel da ni preveč draga ker naviju nebi) če mi gdo loh mau razloži ker se ne spoznam najbol pa tud mi starši neplačujejo tko da bol slaba z denarjem da use naekrat kupim.

PrimozR ::

theBill je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Zakaj bi sploh linkal dve 560 Ti? Vzameš eno 570 oz. 580 pa je problem rešen.


Ker je lažje zdaj dat 200 € za 560 ti, pa po potrebi čez 2,3 leta še cca. 150€ za še eno 560 ti (če upoštevamo, da bodo cene malo padle čez čas), kot pa sedaj naenkrat cca. 450€ za 580.

Ne vem no, a imate eni res tako bogate starše, da kar pljunejo keš za 580 ali 590, ali pa imate plače krepko nad slovenskim povprečjem? Glede na nekatere objave se mi zdi, da bolj kot ne starši financirajo vse skupaj...

Čez 2-3 leta bo GTX 560 Ti vredna 50 €. Pa čez 2 do 3 leta bo SLI GTX 560 Ti počasna zadeva. Najlažje je dati 200 € zdaj za GTX 560 Ti in čez dve leti dati prav toliko za njeno naslednico, ki bo 2 generaciji novejša. Torej nekaj v stilu GTX 760 ali kakorkoli se bo že imenovala.

Ne, nimamo bogatih staršev, samo pač glupo je dajati 400 € za SLI setup, če lahko ta performance dobiš z bistveno manj problemi. To 'čez en čas še eno zraven' smo pa itak že miljonkrat predelali, da je popolnoma nesmiselna poteza.

MrStein je izjavil:

No ja, XP in kup programov mi trenutno zaseda 30 GB.
En 120 GB SSD bo čist dovolj za nekaj mesecev, potem pa lahko kaki disk kupi (če se cene znižajo, ali pa kaj rabljenega).

Windows 7 brez kupa programov pa meni 50 GB.

FlyingBee je izjavil:

malo pozabljate, da so redke igre, ki bi delale problem geforce 560ti verziji (tukaj gre z rezervo jemati primere z monitorji nad HD resolucijo in neoptimizirane gonilnike v določenih igrah) , ker gre skoraj vse s konzol na PC-je, na žalost seveda, zato pa proizvajalvi grafičnih toliko stavijo na grafične ala 560, 6870, 7770, ...

disk je zdaj bedno kupovati, ker so v trgovinah x2 ali celo več, rabljene pa tudi prodajajo prilagojeno, vsaj tisti, ki vejo za situacijo na trgu - za začetek mogoče če nabaviš SSD, ki bo sistemski disk in nekaj časa dovolj, med tem pa najdeš kakšnega ugodnega rabljenega HDD-ja, ki je potem za filme, glasbo, igre,....

Hja, v kratkem pa pričakujemo novo generacijo konzol, ki bodo grafično znatno močnejše ;)

s51as je izjavil:

Hoh.de ma pa res še nižje cene od jacoba! Nimajo pa windowsov v angleščini...

Namestiš language pack (se ga da nahekati tudi v Win7Pro npr.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

MrStein ::

PrimozR je izjavil:


MrStein je izjavil:

No ja, XP in kup programov mi trenutno zaseda 30 GB.
En 120 GB SSD bo čist dovolj za nekaj mesecev, potem pa lahko kaki disk kupi (če se cene znižajo, ali pa kaj rabljenega).

Windows 7 brez kupa programov pa meni 50 GB.


Win7 Pro 64 bit:
- 16 GB Windows
- 8 GB swap in hiberfile
- 1 GB Program Files (x86)
- 800 MB System Volume Information
- 677 Program Files
- 400 MB ProgramData
Skupaj: 28 GB
Plus user fajli (Desktop, My Documents itd...)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PrimozR ::

Po mapah:
Windows: 26,6 GB
Program Files x86: 3,09 GB
Program Files: 1,12 GB
Program Data: 1,18 GB
Users: 11,0 GB.

Inštalacija je bila izvedena 16.5.2010 :)

Ceriks ::

Prosim za pomoč pri sestavi računalnika. Namen uporabe bo igranje igric. Budget max. 900 EUR (raje cca. 850). Kaj mislite?

ASUS P8Z68-V/GEN3 Z68 Sockel 1155 ATX DDR3 138,90 EUR (hoh.de)
http://www.hoh.de/demogeraete/pc-hardwa... Zakaj je ta cenejša? ni nova?
Intel Core i5 2500K 4x3.30GHz So1155 Box 183,90 EUR (hoh.de)
Noctua NH-C12P SE14 54,0 EUR (dinokomp akcija)
MSI N560GTX-Ti Twin Frozr II/OC 1024MB GDDR5 199,90 EUR (hoh.de)
Corsair 8GB KIT PC3-12800U DDR3-1600 CL9 Vengeance 39,70 EUR (hoh.de)
Seagate Barracuda 1000GB 3,5'' Sata 6Gb/s 7200rpm 64MB 88,90 EUR (hoh.de)
Samsung SH-D163C, SATA, schwarz, bulk 15,90 EUR (hoh.de)
Corsair TX 650 V2 650W ATX 2.2 80+ Bronze 76,90 EUR (hoh.de)


Kakšno ohišje?

kmetek ::

kakšno pa iščem sploh.

klinker ::

Ceriks je izjavil:

Prosim za pomoč pri sestavi računalnika. Namen uporabe bo igranje igric. Budget max. 900 EUR (raje cca. 850). Kaj mislite?

ASUS P8Z68-V/GEN3 Z68 Sockel 1155 ATX DDR3 138,90 EUR (hoh.de)
http://www.hoh.de/demogeraete/pc-hardwa... Zakaj je ta cenejša? ni nova?
Intel Core i5 2500K 4x3.30GHz So1155 Box 183,90 EUR (hoh.de)
Noctua NH-C12P SE14 54,0 EUR (dinokomp akcija)
MSI N560GTX-Ti Twin Frozr II/OC 1024MB GDDR5 199,90 EUR (hoh.de)
Corsair 8GB KIT PC3-12800U DDR3-1600 CL9 Vengeance 39,70 EUR (hoh.de)
Seagate Barracuda 1000GB 3,5'' Sata 6Gb/s 7200rpm 64MB 88,90 EUR (hoh.de)
Samsung SH-D163C, SATA, schwarz, bulk 15,90 EUR (hoh.de)
Corsair TX 650 V2 650W ATX 2.2 80+ Bronze 76,90 EUR (hoh.de)


Kakšno ohišje?


Lih za info glede napajalca...smo enega TX650, sicer modular verzijo, montirali v frendovo novo kisto in stvar pod obremenitvijo prav motece piska. Smo nato malo posurfali in vidli da je ta napaka v teh napajalcih kar pogosta.

kmetek ::

Ne me strašiti, ker imam ravno TX 650M...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

klinker ::

Te ne...cisto dejstvo...ko smo obremenili kisto je zacel spuscat take zvoke kot da bi vent ruzu. Zdaj pa se pri Jacobu nocejo kar menjat, ceprav je zjebano ze kot novo, ampak bodo kao poslali na servis ;(( V glavnem me je ta PSU razocaral tudi glede modularnosti...una 2 kabla ki lahko stran fuknes ni nobena modularnost ;(
HX 650 je 20€ drazji in neprimerno boljsi PSU

Ceriks ::

Saj drugače bi kakšnega seasonica kupil, so pa precej dražji. Kakšen napajalec pa? kakšne so komponente medseboj je kaj overkill? že zelo dolgo nisem compa po komponentah kupoval, tako da kar rabim pomoč ;). Ohišje zalman z9 plus?

Se pa mi ne mudi z računalnikom, zato ne vem ali se splača počakati kakšen mesec ali dva, da pade cena diskov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ceriks ()

Tomi ::

Ceriks je izjavil:

Saj drugače bi kakšnega seasonica kupil, so pa precej dražji.

Ampak je vredno. Kupi ga, ne bo ti žal.
metrodusa.blogspot.com

Pro_moted ::

Ceriks je izjavil:

Saj drugače bi kakšnega seasonica kupil, so pa precej dražji. Kakšen napajalec pa? kakšne so komponente medseboj je kaj overkill? že zelo dolgo nisem compa po komponentah kupoval, tako da kar rabim pomoč ;). Ohišje zalman z9 plus?

Se pa mi ne mudi z računalnikom, zato ne vem ali se splača počakati kakšen mesec ali dva, da pade cena diskov.


Cene diskov še baje en lep čas ne bodo drastično padle.
Drugače pa poglej za XFX 650W Pro Core edition napajalnikom. Sem ga prejšni teden glih dobil domov in ga priklopil na staro kišto dokler ne naročim vseh delov za novo.Enostavno me je firbec mantral.Napajalnik je po prvih vtisih zelo tih,hladen, tudi lep na pogled, kabli so lepo oviti z neko sintetiko vse od napajalnika do priključkov.Je pa res da je dobro imet ohišje v katerem skriješ kable, ker je kablovja ogromno.
Pa tudi po reviewih po netu sem raziskoval zadnji mesec in ga povsod hvalijo.Poglej za njim, mogoče ti bo všeč.

klinker ::

Ceriks je izjavil:

Saj drugače bi kakšnega seasonica kupil, so pa precej dražji. Kakšen napajalec pa? kakšne so komponente medseboj je kaj overkill? že zelo dolgo nisem compa po komponentah kupoval, tako da kar rabim pomoč ;). Ohišje zalman z9 plus?

Se pa mi ne mudi z računalnikom, zato ne vem ali se splača počakati kakšen mesec ali dva, da pade cena diskov.


Corsair HX serjo izdeluje Seasonic. Enarmax MODU serjo tudi, so pa tudi dragi.

Drugace je tvoja sestava super. Ce ze mislis na kaj cakat, pocakaj na GTX660Ti in IvyBridge

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Pro_moted ::

klinker je izjavil:

Ceriks je izjavil:

Saj drugače bi kakšnega seasonica kupil, so pa precej dražji. Kakšen napajalec pa? kakšne so komponente medseboj je kaj overkill? že zelo dolgo nisem compa po komponentah kupoval, tako da kar rabim pomoč ;). Ohišje zalman z9 plus?

Se pa mi ne mudi z računalnikom, zato ne vem ali se splača počakati kakšen mesec ali dva, da pade cena diskov.


Corsair HX serjo izdeluje Seasonic. Enarmax MODU serjo tudi, so pa tudi dragi.

Drugace je tvoja sestava super. Ce ze mislis na kaj cakat, pocakaj na GTX660Ti in IvyBridge


Kdaj so pa kaj predvideni izidi teh stvari ?Do sredine marca bom tudi jas verjetno počakal, ker vidim da bom rabil malo več evrov za to kar bi rad :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pro_moted ()

klinker ::

Ne vem...zgooglaj :)

kmetek ::

klinker: daj link glede težav itd? drugače ga sploh ne odprem. tih mora biti :p

tomi: kakšen je postopek vračila na jacob?

RC14 ::

Verjetno kakšnega aprila zna biti oboje zunaj, mogoče ivy bridge malenkost pozneje, nisem prepričan .

XFX napajalniki, koliko sem gledal teste na netu, jih kar hvalijo, še posebno XFX Black Edition serijo. Tudi ti Pro Core edition so za ta denar uredu.
Pa tudi če se kupuje v tujini, se splača pogledat za SILVERSTONE napajalniki.
SilverStone Strider Plus 600W, se dobi za okoli 80 EUR.
V tujini so kar smešno poceni proti našim cenam SILVERSTONE 750W (850W)GOLD napajalniki,jih zelo hvalijo, so tihi, stabilne 12V linije...
Edina pomanjklivost (če lahka to štejem pod pomanjklivost) se mi mogoče zdi pri njih, da nima ON/OFF stikala na zadnji strani.
Tudi sam gledam za napajalnike in se najbolj nagibam za Corsair HX 750W oz SilverStone Strider 750W 80+ Gold

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

klinker ::

Nimam linka, to je ta frend zbrskal in mi povedal, tako da zgooglaj. Jst ti pac povem kaj smo dobili mi oz. on in zdaj se na Jacobu serejo da mora prej na servis in bo treba verjetno kak mesec cakat ;(( Nekaj se zdaj gunca da mu zamenjajo z HX z doplacilom, ker Enermaxa mu ne dajo pod nobenim pogojem, zamenjava za isto znamko pa kao obstaja neka moznost. Mah...sem malo razocaran nad njihovim odnosom, ker ko sva pred ene pol leta z enim drugim frendom kupla 3 2TB F4 od katerih je bil en crknjen smo dobili novega v treh dneh in se povrnjeno postnino, zdaj pa nic od nica ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

kmetek ::

pa znajo dobro angleško? jaz nicht šprehn dojč.

klinker ::

My ass...on njim ang, oni njemu de...enako je blo takrat z diski. Baje neka zenska ki nima prevec pojma niti o tem kar imajo. Se pa baje da poklicat in zmenit v ang, ne vem tocno ker se nisem sam nikoli bavu z njimi in sem raje drugim prepustil to :D
Verjetno ti bo Tomi znal kaj vec o tem, saj je precej narocal tam se mi zdi.

Ceriks ::

Evo sem si za ta napajalec prebral ocene se mi zdijo zelo vredu glede na njegovo ceno.

Scoring - XFX Core Edition 650W Pro
Performance 9.5
Functionality 8.5
Value 8
Aesthetics 8.5
Total Score 9

Sicer ne vem koliko so ti testi zanesljivi, zaupanja vredni,....

klinker ::

Sam ne kupim vec kaj drugega kot...

Corsair HX ali AX
Enermax Modu
Seasonic

Raje 100W manj in kaj od tega, kot pa 200W vec in bilo kaj drugega. Trenutno imam TX750 in tudi ni blazno tih, ceprav dela zelo dobro + mi gre na k da ni moduleren ker ima ogromno kablovja in povrhu se precej dolgi.
Ce koga zanima...prodam za 80€ :)

Tomi ::

kmetek je izjavil:

klinker: daj link glede težav itd? drugače ga sploh ne odprem. tih mora biti :p

tomi: kakšen je postopek vračila na jacob?


Bom pogledal na mail in poslal.
metrodusa.blogspot.com

Ceriks ::

Zaenkrat izgleda takole
http://imageshack.us/photo/my-images/81...

Kakšne slabe izkušnje s spletno trgovino hoh.de

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: trnvpeti ()

Ceriks ::

Kaj pa kaj takega Seasonic S12II-620 620W ATX 2.2 80+ Bronze

PS: bi z veseljem kupil tega Seasonic X-Series X-660 660W ATX 2.3 80+ Gold, sem pa z budgetom omejen ;).

klinker ::

Seasonic X-560 120€
Btw...ni vse v W ;)

Drugace mas na hoh Enermax Modu za cca 100EUR in Antec TruePower za 90EUR kateri so tudi precej dobri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Ceriks ::

potem je s poštnino vred 820 EUR + še kišta + še procesorski hladilnik me pride čez 900 EUR.

klinker ::

 hoh.de

hoh.de

klinker ::

Jp. Uni frend ki je mel frko z PSUjem je dal za njih 27€ na Jacobu takrat...16GB je dobu za usivih 54€ 8-)

MrStein ::

klinker je izjavil:

Te ne...cisto dejstvo...ko smo obremenili kisto je zacel spuscat take zvoke kot da bi vent ruzu. Zdaj pa se pri Jacobu nocejo kar menjat, ceprav je zjebano ze kot novo, ampak bodo kao poslali na servis ;((

Čak, pri nakupu na daljavo lahko kadarkoli odstopiš od pogodbe.
Povprašaj ZPS, http://www.epc.si/ ali mogoče www.heise.de/ct (Vorsicht Kunde rubrika)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

klinker ::

MrStein je izjavil:

klinker je izjavil:

Te ne...cisto dejstvo...ko smo obremenili kisto je zacel spuscat take zvoke kot da bi vent ruzu. Zdaj pa se pri Jacobu nocejo kar menjat, ceprav je zjebano ze kot novo, ampak bodo kao poslali na servis ;((

Čak, pri nakupu na daljavo lahko kadarkoli odstopiš od pogodbe.
Povprašaj ZPS, http://www.epc.si/ ali mogoče www.heise.de/ct (Vorsicht Kunde rubrika)


Ja sej tudi jst mislim da je tako. Mu bom poslal linke pa naj se informira...tnx ;)

Loocas, trolat pa tudi ne rabi...je iz postov razvidno da se pogovarjamo o nakupu izdelka z napako.

Ceriks ::

klinker je izjavil:

 hoh.de

hoh.de



Klinker hvala ti :). Bom kar te komponente kupil.

kmetek ::

pa ne more biti ptt 8€ notri pa ohišje?????

s51as ::

res je malo čudno tole s poštnino :D
It's just me myself and I

Ceriks ::

kmetek je izjavil:

pa ne more biti ptt 8€ notri pa ohišje?????


hmmm res mal čuden zgleda. Sem tudi sam dal popolnoma enake komponente in so stroški pošiljanja 6,90 EUR. Napaka aplikacije? Treba hiter naročit :P.

PS: hehe, ko se logiraš, so stroški višji, in sicer 34,90 EUR. To je pa bolj realna slika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ceriks ()

kmetek ::

E se mi je zdelo, verjetno je 8€ za Nemce.

Pro_moted ::

Po dolgem času tuhtanja bom v ponedeljek naročil to.Kaj bo pa bo :D Ostalo pa imam. V bistvu si samo z MB nisem popolnoma ziher.Eni jo hvalijo, drugi grajajo, sploh tisti ki bi radi zelo navijali stvar.

ASRock Z68 Pro3 Gen3
Intel Core i5 2500K (3,30Ghz, 6MB) BOX
EVGA GeForce GTX 570 1280MB SuperClocked
Corsair Vengeance Blue 8GB 1600Mhz cl9 KIT - 1.50V

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pro_moted ()

RC14 ::

JAz bi raje vzel Corsair Vengeance White 8GB 1600Mhz - delujejo na nižji voltaži, torej na 1.35V

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Janac ::

RC14 je izjavil:

JAz bi raje vzel Corsair Vengeance White 8GB 1600Mhz - delujejo na nižji voltaži, torej na 1.35V

Lp


Pri cem se pozna nizja voltaza?

kmetek ::

Nižja voltaža za iste frekvence, manj gretja.

Pro_moted ::

Hja , na Dinokomp ni nižje voltaže kot 1,5V . Imajo pa Corsair White 1,5V , ki kot sedaj gledam, je bila nagrajena z Gold, s strani overclock3d.com.Za 3 eur več ko Blue serija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pro_moted ()

Dinoslawski ::

klinker je izjavil:

 hoh.de

hoh.de



Pardon, ampak a tale hoh.de - a je to preverjena zadeva? Dobre izkušnje z njimi? Ker ne morem verjeti, kolk so cenejši kot tile naši. Boljši comp dobim za manj denarja (skupaj z 32€ poštnine).

s51as ::

 Konfiguracija 1

Konfiguracija 1



 Konfiguracija 2

Konfiguracija 2



Vem da je 1 veliko boljša, zanima me, kaj bi 1 naredila bolje od 2. Verjetno je največja razlika grafična kartica ane?
It's just me myself and I

Janac ::

ne vidim prve slike

s51as ::

Groza, tole mi nikoli ne rata.. sem dal te slike v google docs in dal da jih vidijo vsi brez prijave. Naslov pa sem dobil z desnim klikom in kopiraj url slike.
It's just me myself and I

Pro_moted ::

s51as je izjavil:

Groza, tole mi nikoli ne rata.. sem dal te slike v google docs in dal da jih vidijo vsi brez prijave. Naslov pa sem dobil z desnim klikom in kopiraj url slike.


Hhaha meni tudi ne uspe :D Očitno sma retardirana al kak XD

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pro_moted ()

miraldinjos ::

A mi zna kdo povedat kero matično se mi splača uzet za i5 procesor pa radeon 6870 da mi bo lepo delal use pa da ni predraga? Pa a se splača kupovat radeon 6870 al raj kero drugo vtem cenovnem rangu.
««
110 / 1131
»»