» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
109 / 1131
»»

PrimozR ::

klinker je izjavil:

Nateg kakor vzames. Jst dam raje 100€ za H100 kot pa 70€ za D14, ceprav D14 hladi verjetno opazno boljse. Tej coolerji so postali prevec glomazni, medtem ko H100 lepo zabijem uni 240 hladilnik na vrh fractala in blokec na socket...nobenih dodatnih pump, rezervoarjev ter miljon cevi in kablovja. Pro resitev to ni, je pa preprosta in ucinkovita, pac stvar posameznika glede na zelje in potrebe. Je pa res da manj od H100 ne bi nikoli kupu.

s51as je izjavil:

Glede na to da zdajšnja (ne se smejat) Nvidia geforce 4 4200 Ti od Abita poganja vse igrce ki jih špilam, resno dvomim da obstaja sodobna grafična kartica, ki jih nebi. Če bom pa kaj novejšega probal igrat pa pač ne bo na full nastavitvah.


Pol pa mislim da bo 7770 pravsnji nakup zate....pa btw...4200Ti je legendarna grafa 8-)

Več denarja za slabši performans in manj zasedenga prostora nekje, kjer ga itak ne boš izkoristil na noben drug način? To je nateg prve klase :P

Razni H80 in podobni se imo splačajo le v MiniITX kištah oz. kjerkoli, kjer imaš nad CPU-jem PSU. Tako dobiš spodobno hladilno zmogljivost na spodobno majhnem placu (brez dodatne pumpe in rezeorvarja, kot si rekel) pod PSU-jem. Če je pa možnost Towerja pa tower all the way.

Loocas ::

V MiniITX ohišjih ni placa za H80. Kvečjemu za H40.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loocas ()

miraldinjos ::

Kero grafično se zdej splača kupt da bo tud tanove igre lepo poganjal recimo gta V k še nikjer nič ne piše kakšne bojo zahteve. A je Radeon HD6870 dost dobra al se kšno drugo bolj splača?

PrimozR ::

Loocas je izjavil:

V MiniITX ohišjih ni placa za H80. Kvečjemu za H40.

Uporabniki H80 in Sugo SG-05 ohišja se ne bodo strinjali s teboj. Itak ima pa H80 samo malo debelejši radiator, kot H40.

Za GTA V NUJNO kaj boljšega od 6870. 6850 je na 1920 x 1200 tam-tam z GTA IV. GTA V pa v trailerju deluje zelo shiny :P

miraldinjos ::

Kero grafično se pol splača kupt da mam za neki časa mer

BALAST ::

AMD HD6930, uradno je že izšla na kitajskem, tako da bo verjetno do konca meseca tudi v EU. Po ocenah je zelo blizu zmogljivosti HD6950 ampak za dosti nižjo ceno 150€.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

PrimozR ::

Po čem sklepaš da bo kmalu v EU? Ker Kitajci še nikoli niso imeli ekskluzivne izdaje grafične kartice? :P

Jaz bi vzel nekaj iz 6800, 7700, za nekaj več zmogljivosti GTX 560 Ti oz. počakal na serijo 7800.

Mrakw ::

Pozdrav

Mene pa zanima kero graficno kartico se najbol splaca kupt... katere serije?
a so firme kj vazne? Npr. asus, powercolor, gigabyte,...
Buget: 160 do 200 eu
nevem se za koliko dnarja ampak v tem ranku nekje... zato prosim kar, da mi kar par graficnih serij poveste... tocno katere.

Lp in Hvala

Killermode ::

HD 7770
http://www.dinokomp.si/product_info.php...

Al pa če počakaš na HD 78XX

Janac ::

Killermode je izjavil:

HD 7770
http://www.dinokomp.si/product_info.php...

Al pa če počakaš na HD 78XX


zakaj to?

http://www.dinokomp.si/product_info.php... ta je ok in 30€ cenejša!!!

Killermode ::

Pač eno od 7770 kerokol sploh nima veze ker so vse enako močne!

Janac ::

vzames najcenejso pa je;)

Killermode ::

Tle bi lahk razpravlal o tem na dolg pa na šrok. Sam primeri. Če imaš odprto kišto al pa kakšno z pleksi oknom in na ogled potem je tudi izgled mogoče tudi glasnost pomembna.

Zame pa ponavadi vedno najcenejšo.

Anney ::

urke710 je izjavil:

Vidim da se vas veliko odloča za nakup dodatnega hlajenja procesorj. Kako pa se 2500K kej navija na stock coolerju?


Navije se na 3800-4000 Mhz, pa zna bit kritično pri že pri testiranju (80-85C-core temp) in ventilator postane čebelica, za normalno uporabo pa bi šlo, brez encodanja in rendanja, če te ne moti ventilator.

Mrakw ::

Killermode je izjavil:

Pač eno od 7770 kerokol sploh nima veze ker so vse enako močne!

A so res vse enako mocne? Zakaj so pa potem ostale drazje iste serije?

Janac je izjavil:

Killermode je izjavil:

HD 7770
http://www.dinokomp.si/product_info.php...

Al pa če počakaš na HD 78XX


zakaj to?

http://www.dinokomp.si/product_info.php... ta je ok in 30€ cenejša!!!


A majo se tisto tehnologijo, da lahko linaks 2 iste graficne? Ker sm opazu da nikjer ne pise za PhysX™ technology ali se to samo take rece pri invidiji? kaksen izraz je pa pri radeonkah?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mrakw ()

Janac ::

navite so.

Mrakw ::

Janac je izjavil:

navite so.

Ja poj so bolse... zakvas reku poj isto dobre... pa cenejse?

Janac ::

lahko sam navijes, itak so minimalno navite

Godsangel ::

Zdravo. Kupujem namizni PC in nisem strokovnjak za računalništvo in bi potreboval vašo pomoč. Računalnik bo uporabljen za pisarniško delo, gledanje filmov, osnovno urejanje slik in igranje igric (sedanji računalnik je star že 8 let tako da igrice že nekaj časa ne delujejo in me je zopet malo prijelo :)).

Ogledan imam naslednji računalnik: Gaming i5 socket 1155 na sestavi.si, vendar me zanima kaj je vaše mnenje in ali bi mi priporočali kaj drugega za tak budget - raje še manj? V ponujeni konfiguraciji bi zamenjal trdi disk v samsung f3 in morda za i2500k (čeprav o navijanju nimam pojma vendar nikoli ne veš).

Pri osnovnih ploščah, grafičnih karticah, ohišjih in napajalnikih pa se moje skromno znanje konča in zato bi rabil vašo pomoč/nasvet.

Hvala

Janac ::

budget?

PrimozR ::

Mrakw je izjavil:

Killermode je izjavil:

Pač eno od 7770 kerokol sploh nima veze ker so vse enako močne!

A so res vse enako mocne? Zakaj so pa potem ostale drazje iste serije?

Janac je izjavil:

Killermode je izjavil:

HD 7770
http://www.dinokomp.si/product_info.php...

Al pa če počakaš na HD 78XX


zakaj to?

http://www.dinokomp.si/product_info.php... ta je ok in 30€ cenejša!!!


A majo se tisto tehnologijo, da lahko linaks 2 iste graficne? Ker sm opazu da nikjer ne pise za PhysX™ technology ali se to samo take rece pri invidiji? kaksen izraz je pa pri radeonkah?

Ene so dražje, ker so kot rečeno navite, imajo boljši hladilnik in v nekaterih primerih več dodatkov - v najboljšem primeru npr. igro, morda kak adapter za video izhode več.

Linkanje graf ni PhysX, pri nVidii je to SLI, pri AMD-ju pa CrossFire. Ja, ima možnost povezave dveh v CrossFire, ampak je to, sploh na grafi tega ranga, popolnoma neuporabno.

Janac ::

a triple pa negre?

Godsangel ::

Zgoraj omenjeni računalnik bi me z zamenjavo tistih dveh komponent prišel 800 evrov. Recimo da je to res kooončna zgornja meja in bi raje znižal ceno brez da bi to preveč vplivalo na performance. Tako bi bilo super če bi kdo napisal recimo kaj od komponent bi zamenjal oziroma kaj je po njegovo best buy za do 800 € in pa recimo druga varianta: katere komponente bi zamenjali raje za cenejše saj po vaše ni potreba po slednjih in tako prišparali.

PrimozR ::

Ja pa kaj bi ti še rad, 16 7770 v crossfire, da boš dobil ve performance enega 7970 crossfire setupa? o_O

Ne, serija 7700 ima, za razliko od serije 5700 (in posledično preimenovane serije 6700) samo en CF konektor. Iz enega preprostega razloga - iz 5700 in 6700 ni nihč dela triple oz. quad SLI setupov. TBH je že dual CF setup kinda WTF početje...

Janac ::

7770 je ze mid-range grafa

gre se za to da dobiš podoben perfomans za manjso ceno

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

Janac ::

Godsangel je izjavil:

Zgoraj omenjeni računalnik bi me z zamenjavo tistih dveh komponent prišel 800 evrov. Recimo da je to res kooončna zgornja meja in bi raje znižal ceno brez da bi to preveč vplivalo na performance. Tako bi bilo super če bi kdo napisal recimo kaj od komponent bi zamenjal oziroma kaj je po njegovo best buy za do 800 € in pa recimo druga varianta: katere komponente bi zamenjali raje za cenejše saj po vaše ni potreba po slednjih in tako prišparali.


Intel Core i5 2500K (3,30Ghz, 6MB) BOX
206.40 €
Gigabyte GA-Z68XP-UD3
127.20 €
Patriot G2 Series 8GB 1600Mhz cl9 KIT - 1.65V
45.00 €
Samsung SpinPoint F3 1TB 32MB
120.00 €
Cougar A660 - 660W - 80+ Bronze
78.00 €
.Rasurbo Vort-X USB 3.0
39.90 €


dinokomp: Skupaj: 616.50 €

+ pocakas na 7850 ali zdaj vzames 7770

PrimozR ::

Janac je izjavil:

7770 je ze mid-range grafa

gre se za to da dobiš podoben perfomans za manjso ceno

'Podoben' za 'manjšo' (sedaj sicer ni več argumenta o dražji plati, ker je dokaj isto sranje) ceno, kot brezplačen ddoatek pa dobiš težave s podporo v igrah in microstuttering v nekaterih igrah. Pure win! :>

Ena grafa FTW!

Pa serija 7700 je vse prej kot mid range, to je serija 7800. 7700 sta, sploh zdaj ko imamo APU-je, čisti low range. Low range v starem smislu, ko se je grafe kupovalo za 30 €, ne obstaja več. Nadomestile so ga integrirane grafe. Sploh pa je jasno, da je 7700 low range po tem, da 7750 nima PCIe priključka.

Mrakw ::

Zdj sm cist zbegan.... jaz sm reku najbolsa grafa za igrce od 160 do 200 eu je?

Sepravi za 160eu se najbol splaca kaksna
Club 3D Radeon HD 7770 1GB
http://www.dinokomp.si/product_info.php...

Kva pa za 200eu? lahko tudi Nvidia...

Janac ::

pocakaj na 7850!

pa ta za 160 je identična tej za 142: http://www.dinokomp.si/product_info.php...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

PrimozR ::

Za 200 ta moment tole: http://www.dinokomp.si/product_info.php...

Sicer pa ja, počakaj na 7850, čeprav je popolnoma možno, da bo dražja :/

Mrakw ::

PrimozR je izjavil:

Za 200 ta moment tole: http://www.dinokomp.si/product_info.php...

Sicer pa ja, počakaj na 7850, čeprav je popolnoma možno, da bo dražja :/


Mhm... sej se mi ke kr zdel d tale PNY... ammm a se ze kj ve kdaj pride 78XX?

Mrakw ::

Pa se to... recimo ce mas i5-2500k, 2x PNY GTX560 Ti (linkane), disk, rami maticna,... pa te malenkosti... a je dost mocn takle napajalnik...
http://www.dinokomp.si/product_info.php...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mrakw ()

Janac ::

NE, vzemi kvaliteten 650w do 700w napajalnik!

Mrakw ::

Janac je izjavil:

NE, vzemi kvaliteten 650w do 700w napajalnik!

Aha za 700 poj... kva pa LC??? k je pocen an... raj kaksno drugo firmo a?

PNG ::

Odvisno koliko si pripravljen dati za napajalnik. Fajn je imeti kvalitetnejšega, samo fajn bi tudi bilo imeti novega mercedesa pa če ni denarja zanj pač ni, jebi ga.

Zgooglaj PSU calculator, vstavi noter vse kaj bo v kišti pa poglej koliko W boš potreboval. Če ti izpiše 490W je KVALITETEN 500W napajalnik dovolj ali pa 700-750W napajalnik nižje kvalitete.

EDIT: Čeprav tudi v primeru kvalitete ne priporočam samo 500W kvalitete, ker tudi ni vseeno v katerem območju (%) ti napajalnik laufa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PNG ()

PrimozR ::

Zakaj bi sploh linkal dve 560 Ti? Vzameš eno 570 oz. 580 pa je problem rešen.

Pro_moted ::

ASRock Z68 Pro3 Gen3
Intel Core i5 2500K (3,30Ghz, 6MB) BOX
EVGA GeForce GTX 560 Ti 448 Cores 1280MB FTW
Corsair Vengeance Blue 8GB 1600Mhz cl9 KIT - 1.50V
XFX 650 W Pro Core edition

Je ok? Za igre in modeliranje.
Mogoče vprašanje, ali je smiselno kopuvat GTX 560 ti 448 Core ? Sicer je 40 evrov več od navadne ti. Po nekaterih review-ih se razlika kar pozna.
Ali je za enaki denar kot 448 core, še boljše kupit XFX Radeon HD 6950 2GB ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pro_moted ()

s51as ::

eni pravjo da se splača stegnt do 570...
drgač pa fajn :D
It's just me myself and I

Pro_moted ::

s51as je izjavil:

eni pravjo da se splača stegnt do 570...
drgač pa fajn :D


Verjamem da se splača še stegnit, ampak to je res maksimum kaj lahko dam za grafo (260e) :D Bi pa rade volje 570 noter poknil :D

s51as ::

Ja sej pač gledaš kok mas €€€ pa kaj se za to dobi... Se mi zdi da vsi tko delajo/mo pa tud če potem samo vojno plemen špilamo na stroju za 1500€
It's just me myself and I

Dinoslawski ::

Živjo!

V roku par tednov kupujem nov PC. Itak za gikanje novih špilov (BF3, Skyrim in vse dobrote, ki še prihajajo ala GW2, Bioshock Infinite itd.)

Nekaj takega sem skup skrampal s pomočjo almighty interneta in sedaj sem prišel sem po vaš blagoslov.

http://www.mlacom.si/konfigurator?mycon...

Vse skup pa vržem v eno ohišje za cirka 80€. Ko se sistem vlaufa in se navadim na njega, pa še dokupim kuler za proc in se lotim navijanja.

Kaj pravite?

FlyingBee ::

@Dinoslavski - zelo slaba izbira HDD-ja, ostalo si zadel po mojem mnenju, edino mogoče grafično drugo, imamo tako doma pa je glasna in en sam fu* z kompatibilnostjo gonilnikov od AMD-ja, če bi imel dnar bi jo takoj zamenjal z geforce 560
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Webeg ::

Webeg je izjavil:

Zelnick je izjavil:

zverinica je izjavil:

Half-Saint je izjavil:

GTsharp je izjavil:

Pozdravljeni!

Kaj si mislite o tej konfiguraciji:
KLIK
....
Lp


Konfiguracija je super za ta dnar.

Pozdravljeni! Namen imam kupiti zelo podobno konfiguracijo + SSD OCZ Vertex 3 120GB (143,49 € hoh.de).
Zanima me, če ima kdo izkušnje z omenjeno trgovino (baje pošiljajo tudi v Slovenijo), ker je cena pri celotnem računalniku občutno nižja.

Hvala za informacije!!!


Ima kdo kakšne izkušnje z hoh.de. Se tudi odločam za nakup pri njih, ker prišparam 110€ vs. ugodnemu slo. e-taileru

EDIT: Pošiljajo v slo preko DHL-a za 15EUR do 1kg. Za vsak dodatni kg plačaš 1EUR. (če


Jst sem narocil v sredo. Vam sporocim, ko dobim ce je vse ok:)
Presparu sem pa 100+ Eur z ze vsteto postnino.


Intel Core i5 2500K 4x3.30GHz So1155 Box 189,70 EUR
OCZ Agility 3 SSD 120GB 2.5" SATA III 124,90 EUR
Corsair 8GB KIT PC3-12800U DDR3-1600 CL9 Vengeance 39,70 EUR
OCZ Fatal1ty 550W ATX 2.2 Lüfter 135mm 59,90 EUR
Samsung SyncMaster S22A350H LED 125,90 EUR
ASRock Z68 Extreme4 Gen3 Z68 Sockel 1155 ATX DDR3 156,49 EUR
Cooltek Karmides USB 3.0 ATX Midi/Minitower 42,90 EUR

Postnina: 38,90 EUR
Koncna cena: 778,39 EUR

Ce bo vse posrec bo ze v zacetku naslednega tedna posiljka prispela, k niso mel vseh artiklov na zalogi.:)


Tolk uzivam s tole masinco, da sem cisto pozabil na tole :)

Torej ce koga zanima, dobu posiljko zavito v ogromni skatli obdano z zracnimi blazinicami skratka iz aviona bi jo pomoj lahka vrgu pa bi se vse delal.
Vse komponente delajo brez problema, sem stress testu ze vse in je great morm potrkat na les :D
Edino kar je me je posiljka malo presenetila, ker nism dobu nobenga maila predn so mi jo prpelal, ampak mozno da zato ker so mel neke tehnicne tezave s stranjo.

P.S.: Tud na email so mi takoj odgovoril pa bli zlo prijazni. :)

Tko da all-in-all je tale hoh.de top notch shop >:)

P.P.S.: Ce se koga zanima, sem zram maticne plosce dobil za front USB port 20 pin to 3.0 USB converter, kr s konvinsko ploscico d jo lahk kr v ohisje notr installas.
V mojem primeru k je mel ohisje ze gor USB 3.0 porta sem sam ploscico dal dol pa povezu z tisti na ohisju.
Tk da zram tele maticne se ne rab kupvat converter za 20 pin to 3.0 USB.

Dinoslawski ::

FlyingBee je izjavil:

@Dinoslavski - zelo slaba izbira HDD-ja, ostalo si zadel po mojem mnenju, edino mogoče grafično drugo, imamo tako doma pa je glasna in en sam fu* z kompatibilnostjo gonilnikov od AMD-ja, če bi imel dnar bi jo takoj zamenjal z geforce 560


Aja? Jaz sem pa lih slisal, da je ful tiha. Kako je pa kaj z gonilniki pa ne vem, ker imam že nekaj let le GF (8800GTS trenutno).

http://www.mlacom.si/konfigurator?mycon...

Nekaj takega? Cenejša plata, ker dvomim, da bom kdaj imel SLI/Crossfire. Definitivno lahko prihranim na ohišju in si kupim kaj cenejšega. Lahko tudi pozabim na CPU kuler na začetku in si ga kupim kasneje čez en mesec. S tem mogoče naredim dovolj prostora za GTX 560Ti?

theBill ::

PrimozR je izjavil:

Zakaj bi sploh linkal dve 560 Ti? Vzameš eno 570 oz. 580 pa je problem rešen.


Ker je lažje zdaj dat 200 € za 560 ti, pa po potrebi čez 2,3 leta še cca. 150€ za še eno 560 ti (če upoštevamo, da bodo cene malo padle čez čas), kot pa sedaj naenkrat cca. 450€ za 580.

Ne vem no, a imate eni res tako bogate starše, da kar pljunejo keš za 580 ali 590, ali pa imate plače krepko nad slovenskim povprečjem? Glede na nekatere objave se mi zdi, da bolj kot ne starši financirajo vse skupaj...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: theBill ()

Sba ::

theBill je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Zakaj bi sploh linkal dve 560 Ti? Vzameš eno 570 oz. 580 pa je problem rešen.


Ker je lažje zdaj dat 200 € za 560 ti, pa po potrebi čez 2,3 leta še cca. 150€ za še eno 560 ti (če upoštevamo, da bodo cene malo padle čez čas), kot pa sedaj naenkrat cca. 450€ za 580.

Ne vem no, a imate eni res tako bogate starše, da kar pljunejo keš za 580 ali 590, ali pa imate plače krepko nad slovenskim povprečjem? Glede na nekatere objave se mi zdi, da bolj kot ne starši financirajo vse skupaj...

Pri vsem tem pa veselo zanemarjaš razvoj.
Jaz sem razmišljal, da bi ob nadgradnji nabavil še eno gtx460. Na koncu sem ugotovil, da rabljenih skoraj ni, oz. ni moje verzije. Našel sem novo za 180€, vendar pa sedaj za par evrov več dobim kartico, ki je zmogljivejša od predvidene SLI naveze, obenem pa še manj pokuri.

Če že misliš nadgrajevati po nekaj letih, potem pozabi na SLI.
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

RC14 ::

Ker je lažje zdaj dat 200 € za 560 ti, pa po potrebi čez 2,3 leta še cca. 150€ za še eno 560 ti (če upoštevamo, da bodo cene malo padle čez čas), kot pa sedaj naenkrat cca. 450€ za 580.

Čez 2,3 leta, bo takšna 560ti lih vredna mogoče 50 eurov in ne 150 eur. Pa tudi čez 2,3 leta, bodo tudi dve 560ti v SLI načinu prešvoh za kakšne nove igre, tk da to ni smiselno.

Če mu denar ne dopušča, pač naj kupi nekaj v tem rangu , kolikor je pač zmožen dat za grafično, tudi z 560ti se da spodobno igrat vse igre,pač ne bo imel vse na ultra nastavitve, na medium pa brez problema. Pa potem mogoče čez kakšno leto to proda, neki zraven našpara in kupi novo generacijo, ki bo spet hitrejša in bo spet lahko užival v novih igrah.

Dinoslawski:
Disk raje vzami Samsung SpinPoint F3 500GB (HD502HJ) če ga imajo pri mlacomu, ali pa ga kupi drugje. Je dosti hitrejši od tvojega zgoraj ki si ga dal v konfiguracijo.

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

FlyingBee ::

malo pozabljate, da so redke igre, ki bi delale problem geforce 560ti verziji (tukaj gre z rezervo jemati primere z monitorji nad HD resolucijo in neoptimizirane gonilnike v določenih igrah) , ker gre skoraj vse s konzol na PC-je, na žalost seveda, zato pa proizvajalvi grafičnih toliko stavijo na grafične ala 560, 6870, 7770, ...

disk je zdaj bedno kupovati, ker so v trgovinah x2 ali celo več, rabljene pa tudi prodajajo prilagojeno, vsaj tisti, ki vejo za situacijo na trgu - za začetek mogoče če nabaviš SSD, ki bo sistemski disk in nekaj časa dovolj, med tem pa najdeš kakšnega ugodnega rabljenega HDD-ja, ki je potem za filme, glasbo, igre,....
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

RC14 ::

kaj si bo pa lahk pomagu z recimo 64GB placa na SSD-ju ?? Pa windowse odštej stran, pa neki placa da ostane praznega, kaj mu potem ostane, placa niti za kako konkretno igro ne.
PA še 100 eur je treba odštet za njega. Dam raje malo zraven, pa kupim 1 TB disk. Pa potem malo prišpara,in nabavi en SSD disk zraven. Če pa ima denar za oboje, pa itak, SSD+HDD;)

Se pa strinjam s teboj, da se trenutno diska ne splača kupovati, ker imajo še vedno zelo visoke cene, ampak se bodo čez nekaj mesecev dokaj normalizirale,čeprav takšnih nizkih cen kot so bile pred poplavami ni za pročakovat, ko si dobil recimo samsunga F3 1TB za okoli 60 eur,ah, kje so ti časi, bi si zdj kr 3 nabavu :)

Če pa on kupuje zdaj računalnik,mu ne preostane drugega, kot da kupi disk za takšno ceno kot so trenutno.

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

MrStein ::

No ja, XP in kup programov mi trenutno zaseda 30 GB.
En 120 GB SSD bo čist dovolj za nekaj mesecev, potem pa lahko kaki disk kupi (če se cene znižajo, ali pa kaj rabljenega).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
««
109 / 1131
»»