» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
108 / 1131
»»

Loocas ::

A ti...noro velike razlike....sploh kako to obcutis v praksi

hja, jaz jih opazim.. pač še nisem klinično mrtev...

tle se bolj vidi:
http://www.anandtech.com/show/4503/sand...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loocas ()

Janac ::

Loocas je izjavil:

Vpliv ramov, najboljši test:
http://www.anandtech.com/show/4503/sand...


upam da veš da to ni sandy bridge e

klinker ::

Loocas je izjavil:

A ti...noro velike razlike....sploh kako to obcutis v praksi

hja, jaz jih opazim.. pač še nisem klinično mrtev...


Kaj ti prej pride ker je bench boljsi ;((

Za SB se pac kupi najcenejse in neke normalne firme...vse ostalo je nepomembno. Zdaj, ce dobis vec Mhz za kak € vec, vzames seveda hitrejse, ampak dajat 10-20-30€ vec zaradi vec Mhz je pri SB metanje denarja stran.

Janac je izjavil:

Loocas je izjavil:

Vpliv ramov, najboljši test:
http://www.anandtech.com/show/4503/sand...


upam da veš da to ni sandy bridge e


Govora je o SBju, ne SB-E.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Janac ::

no klinker kak se ti zdi moja sestava?

klinker ::

Sem ti napisal gor...namen uporabe je...in max budget?

Drugace pa...
SSD menjaj za Samsung 830/Intel 320
Hladilnik za Mugen3
Ne vidim smisla v nakupu LGA2011 in Quad i7ke...kot sem pa reku...odvisno cemu je namenjena masina.
Rame bi jst cenejse, ampak ok...niso neki dragi
Grafa boo...ce mislis gejmat bo 6870 za 10€ vec boljsa izbira, ce se gre za kako graficno oblikovanje, ipd pa nvidia
Ne vidim napajalnika

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Janac ::

napajalnik ze imam, ssd je najhitrejsi kakor sem gledal, mugen 3 je malo prevelik no...

a je vazno za kaj bom uporabljal-odg. je za vse. Pač iščem najboljše kar dobim za jurja evrov:D

klinker ::

Najhitrejsi v cem? Kaj pa zanesljiv? Samsung 830 je med hitrejsimi in zanesljivejsimi, glede hitrosti pa spet...opazil jo bos v benchih, v praksi pa ne, ker so ze prakticno vsi SSDji ze prevec hitri in na uc nikoli ne bos vidu teh razlik.
Mugen 3 je par € drazji in najboljsi hladilnik v tem cenovnem rangu. Za ta CPU jst manj od tega ne bi vzel, k vecjem se kaj boljsega.
No, ce isces kisto za splosno uporabo pa sploh ne vem kaj gledas LGA2011. Kupi LGA1155.

Janac ::

ce bi vzel 1155 bi sigurno ivy bridge in 3770K procesor, stal bo vec kot 3820, ter slabsi performance, edino na plati bi prisparal.

klinker ::

Ma kaj ti rabi i7 za splosno uporabo? i5 2500K ti je vrh glave se naslednje 3-4 leta.
Sicer vzami kar ces, denar je tvoj...jst bi na tvojem mestu vzel nekaj takega...

 dinokom.si

dinokom.si

Janac ::

ASRock Z68 Extreme3 Gen3
Intel Core i5 2500K (3,30Ghz, 6MB) BOX
Noctua NH-U12P (775, 1155, 1156, 1366) - AKCIJA
Patriot G2 Series 8GB 1600Mhz cl9 KIT - 1.65V
MSI GeForce GTX 560 Ti 1GB Twin Frozr II OC
Samsung SSD 830 Series 128GB - SATA3 - 6Gb/s SSD
SATA Samsung SH-S222
Rasurbo Real & Power 650W Gaming Modular - 80+ - AKCIJA
Rasurbo Vort-X USB 3.0
Coolink SWiF2-120P 120mm PWM 8.5-27.1 dBA = 2kom.

Dodal sem še 2 ventilatorja za boljše prezračevanje ohišja!

kaj pa kaj takega?

klinker ::

Zgleda vredu. Plato ce ze Asrock, pol Extreme 4, ker sem nekje zasledil da zna ta malo hecat pri navijanju, sam bi sicer raje izbral Gigabyte.
To ohisje in napajalnik pa mislim da imas tudi v kompletu na dinokompu.
Za vente poglej da imas tolko PWM konektorjev na plati. Drugace pa priporocam Scythe Sleepstream ali pa NoiseBlocker Silent pro...najbolj hvaljeni venti na tem forumu. Mas na cool-pc.org.

butters81 ::

Zdravo,

sem nov tukaj in bi rabil malo pomoči pri sestavi računalnika.

Nekako sem gledal naslednjo konfiguracijo.

- Intel Core i5 2310 4x2.90 GHz So 1155 Box (budget naj bi bil 150€ za proc, tale i5 je na hoh.de 157€, tko da kej več ne bi. Če bi mel dnar, bi takoj vzel 2500k)
- Gigabyte GA-P67A-D3-B3
- Sapphire Radeon HD6870 1024MB GDDR5 PCIe
- Corsair 8GB KIT PC3-12800U DDR3-1600 CL9 Vengeance
- be quiet PurePower L7-530W 80+

Ohišje, optično in hdd bom uporabil trenutne. Ko pa naberem še kakih 100€ pa kupim še ssd. Vem da je ram 1600, procesor naj bi podpiral 1333, vendar je razlika v ceni med 1333 in 1600 3€. S poštnino (20€) me pride vse iz hoh.de nekaj pod 500€, kar je še vedno ceneje kot če bi v sloveniji kupoval (dinokomp pride ista konfiguracija 550€)

Osnovno sem imel budget 400€ in sem hotel na amd it, na fx 6100 ali cenejši 4100, samo sem po forumih bral, naj bi bil i3 boljši, potem sem se pa odločil za ta i5.

Kaj menite ali je sestava dobra? Uporabljal bom za osnovno uporabo in občasno igranje iger (brez problema tudi na medium, ni treba na high, tud ni treba vse na 1080, imam 21.5" zaslon), nism nek gamer, za sprostitev pa kdaj igram uro ali 2. Hvala

Lp, Gregor

FlyingBee ::

že res, da si nov, je pa tvoja konfiguracija več kot dobra za to, kar boš delal, tako da čestitam za nov računalnik
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

klinker ::

FlyingBee je izjavil:

že res, da si nov, je pa tvoja konfiguracija več kot dobra za to, kar boš delal, tako da čestitam za nov računalnik


+1

Mogoce raje Z68 chipset, ni pa nic narobe s P67

butters81 ::

Hvala za nasvet. Sem malo googlal in

http://www.gigabyte.com/microsite/279/i...

Sem našel točno 10€ dražjo Gigabyte GA-Z68AP-D3 od p67, ki sem jo najprej gledal. Tko da bom mogoče kar z68 chipset vzel.

Še eno vprašanje, ali ima kdo izkušnje z hoh.de in paypalom? Se splača kako drugače plačat npr. it na banko? Hvala

Lp, Gregor

G0b1in ::

Kaj mislte na to plato: ASUS P8Z68-V LX oziroma Gigabyte GA-Z68AP-D3 - kera je bolš za to konfiguracijo? - Asusova nej bi podpirala PCIe 3.0 - al bi clo bol blo met še kej tretjega ? (za podobno ceno) - je vse ostalo zdej OK ?

Ostale komponente:

Napajalc: Cougar A Series 660W
Matična: ASUS P8Z68-V LX - ali Gigabyte GA-Z68AP-D3 ali ??
CPU: Intel(R) 2500K "Unlocked"
Hladilnik: Arctic Cooling Freezer 7 Pro PWM Rev.2
Pomnilnik: Kingston PC3-12800 "HyperX" KIT - 8GB
Grafa: Club 3D Radeon HD 6950 - ona z 2GB (jo mislim zmodat v 6970 + navit)
Trdi disk: Western Digital WD7502AAEX "Caviar(R) Black™" - 750GB
Dvd player: NEC AD-7261S LightScribe™

P.S: Hvala za vso vašo pomoč in nasvete :)

Anney ::

Sam mam to asusko in je dobra, nobenih problemov do zdej, uporaba cca 2 meseca z istim procom i5 2500k@4000Mhz :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

urke710 ::

Anney je izjavil:

Sam mam to asusko in je dobra, nobenih problemov do zdej, uporaba cca 2 meseca z istim procom i5 2500k@4000Mhz :)


S čim pa hladiš procesor?
d.i.g.

Anney ::

Z Noctu-o NH-U12P in enim ventom na 900rpm (drugi vent ti zbije temp za dodatnih cca 3-5C), tako da je montiran na ohišje in se vrti z 400rpm tako je vse skupaj neslišno. (Asus suite mi avtomatsko navije na 4300 pa tut laufa brez problema, samo tolk ne rabim, pa sem znižal, mislim pa da do 4500 bi Šlo kamot).

 Noctua NH-U12P

Noctua NH-U12P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

PNG ::

Če ima kdo dilemo med i7 2600k in i5 2500k, bi prej priporočal 2500k. Imam oba doma in razlike ni, vsaj v igrah ne. V ceni pa razlika je, tako da nimaš kaj razmišljat. Raje 2500k + dober cooler, če že (recimo kakšno D14 ali pa C14).

WildChild ::

butters81 je izjavil:

Še eno vprašanje, ali ima kdo izkušnje z hoh.de in paypalom? Se splača kako drugače plačat npr. it na banko? Hvala


Jaz sem nakazal preko UPN -ja (v četrtek dopoldne). Paket je prispel v ponedeljek :)
in da mood

G0b1in ::

ko smo glih pri hlajenju - kako pa vem, če bo sestavljalec (pri agt-ju naprimer) uporabu termalno pasto, ki jo hočem, al pa me bo zajebu pa dal gor pocen reč. Ma že kdo take izkušnje ? - bi blo bolš če bi kar sam zavihou rokave ? (agt ma sestavo + test zastonj). Vem da je zlo občutljivo vprašanje in me najbrž preveč skrbi zastnoj, ampak vendarle..... kaj pa če .....

Anney ::

...če....neboš vedu in te nebo bolela glava:D

Loocas ::

uporabu termalno pasto, ki jo hočem,

tisto, ki jo misliš kupit, al kaj??

kmetek ::

S poštnino (20€) me pride vse iz hoh.de nekaj pod 500€, kar je še vedno ceneje kot če bi v sloveniji kupoval (dinokomp pride ista konfiguracija 550€)

Sorry samo 10% razlike je pa premalo, da bi ti odtehtalo potencialno pošiljanje garancije nazaj v Dojčland ?

PrimozR ::

A nisi tudi ti nekaj nedolgo nazaj nabavljal v tujini?

Pa glede na to kako kot po tekočem traku crkujejo računalniki (sarkazem seveda) je IMO 50 € kar dober prihranek.

kmetek ::

Sem, ker se ni dobilo pri nas niti pri Dinotu...drugače se za 10% ne bi se hecal. Prihrank je dober drugače, ampak procentualno 10%....

Janac ::

G0b1in je izjavil:

Kaj mislte na to plato: ASUS P8Z68-V LX oziroma Gigabyte GA-Z68AP-D3 - kera je bolš za to konfiguracijo? - Asusova nej bi podpirala PCIe 3.0 - al bi clo bol blo met še kej tretjega ? (za podobno ceno) - je vse ostalo zdej OK ?

Ostale komponente:

Napajalc: Cougar A Series 660W
Matična: ASUS P8Z68-V LX - ali Gigabyte GA-Z68AP-D3 ali ??
CPU: Intel® 2500K "Unlocked"
Hladilnik: Arctic Cooling Freezer 7 Pro PWM Rev.2
Pomnilnik: Kingston PC3-12800 "HyperX" KIT - 8GB
Grafa: Club 3D Radeon HD 6950 - ona z 2GB (jo mislim zmodat v 6970 + navit)
Trdi disk: Western Digital WD7502AAEX "Caviar® Black™" - 750GB
Dvd player: NEC AD-7261S LightScribe™

P.S: Hvala za vso vašo pomoč in nasvete :)


6950 se ne da več odklent

G0b1in ::

a ne ? :| hmmm kaj bi se pa pol splačal - počakat da 7850/70 ven pridejo oz gtx 600, al pa kakšno OC verzijo vzet ? - sem vedu d bi mogu že lansk let kupt ;((

kakorkoli hvala za opozorilo !

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: G0b1in ()

s51as ::

Živjo, A je tole vredu?

Ohišje corsair 650D
Napajalnick Sesonic X660W
Asus Z68-V Gen3
Corsair 16gb 1600MHZ 4x4gb LP
ZOTAC 550 ti multiview
Samsung 128gb 830
Samsung f4 2tb
intel 2500k
Win7home

H100 ali pa D14 ali kaj podobnega?
It's just me myself and I

Janac ::

je vredu, disk samsung F3, RAM-e bi jaz te:
http://www.mlacom.si/geil-goc316gb1866c...

170€ za ohišje?

s51as ::

Vse skupaj je 1200+DDV pri mlacomu
Disk so dali SEAGATE ST2000DL003 2TB 5.9/64M/S600 Baracuda Green
It's just me myself and I

s51as ::

Zgleda da nimajo F3 ali pa F4 a tale Seagate je vredu?

Ohišje pa.. ne vem sem hotel novega 550D je nekaj manjši in cenejši ampak ga menda še ni za dobit...
It's just me myself and I

Loocas ::

Za sekundarni disk za podatke je v bistvu dost nepomembno kaj imaš... če nič drugega je ta Seagate novejši od teh precej starih Samsungov. Kupovat F3 za podatke je pa precej brez veze in predrago.

Janac ::

ja za disk glej da se vrti z 7200Rpm

PrimozR ::

Glede na to,d a je zraven SSD, to sploh ni nujno. Sam imam za sistemski disk še vedno 640 GB WD-ja (tisti slavni model s 320 GB platkami), zraven pa dva 1,5 TB diska - enega ECOGreena (5400 rpm) in eno Barracudo (7200 rpm). Velike razlike v hitrosti ni, na obeh so videoposnetki, z obeh se predvajajo gladko. Kopiranje z enega na drugega je pa itak počasno zaradi pisanja, branje ni problem. Še najbolj najeda spinup, ker se mi po določenem idle času ugasnejo.

s51as ::

Ma ja sej ta HDD itak kupujem samo zato ker se spodobi da je notri... na zdejšnji mašini imam 9 let star 80gb disk pa je napol prazen... verjetno bom potem dal slike gor pa kej podobnega...

Kako je pa z glasnostjo ZOTAC 550 ti grafične kartice? In kako je s tem sistemom da se grafična kartica ne uporablja ko izvajaš stvari ki je ne potrebujejo ampak se takrat uporablja sandy bridge grafika? A takrat ko dela procesorska se ventilator na ločeni vrti?
It's just me myself and I

Janac ::

lahko imas ali integrirano ali ločeno! nemores met dveh naenkrat!

s51as ::

ja menda se da nek virtunekaj... čaki bom poiskal to je neka fora Z68 čipseta... bom našel kaj, sam ne razumem pa res ne čist kako to poteka, ampak mislim da tako kot sem rekel dokler surfaš pa delaš stvari ki jih sandy zmore se ločena ne zalaufa, ko pa začneš traparije zgajnat se pa zaženejo tamočni stroji... bom našel kej...

sem našel nekaj temu se reče:
LucidLogix(R) Virtu (Universal Switchable Graphics) - Auto Switching between Integrated Graphics and NVIDIA/AMD Cards
It's just me myself and I

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s51as ()

PrimozR ::

Mah, LucidLogix je šel bolj ali manj rakom žvižgat... Če želiš neko na pol spodobno grafično kartico, ki bo tiha v idle oz. ko bo monitor ugasnjen, vzemi Radeona iz serije 7700 ;)

Je dražji, ampak doseže pa kar hočeš.

Janac ::

klinker ::

s51as je izjavil:

Živjo, A je tole vredu?

Ohišje corsair 650D
Napajalnick Sesonic X660W
Asus Z68-V Gen3
Corsair 16gb 1600MHZ 4x4gb LP
ZOTAC 550 ti multiview
Samsung 128gb 830
Samsung f4 2tb
intel 2500k
Win7home

H100 ali pa D14 ali kaj podobnega?


Dobra konfiguracija. Mi je vsec izbira napajalnika ter ohisja katere bos mel se za par nadgradenj bp. X660 bo tudi moj naslednji nakup.
HDD je prav vseeno kaj vzames...za storage niti ne rabi bit nek hiter, pri trenutnih cenah pa je 2TB najbolj p/p za storage.
Grafa upam ves da ni neka hudo zmogljiva.
H100 tudi mene mika, ker tej ogromni hladilniki mi grejo ze malo na jetra, je pa D14 top zracno in ce te ne moti velikost itd bo verjetno boljsa izbira.

urke710 ::

Vidim da se vas veliko odloča za nakup dodatnega hlajenja procesorj. Kako pa se 2500K kej navija na stock coolerju?
d.i.g.

s51as ::

Ja meni je ful do tega da bi bil računalnik skos pržgan in čimbolj tih ko nebi delal nič pametnega. Kdaj pa pridejo nevoe od nvidia grafike?
It's just me myself and I

BALAST ::

Se navija, ampak med resnim procesiranjem se bo grel pri 90°C in na max obrati ventilatorja bi znalo biti kar glasno. :D
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

s51as ::

klinker pri hladilniku sem šel bol na to da bo tih, noctua ima res noro tihe ventilatorje, H100 ima pa 3 nastavljive stopnje hlajenja in na najnižji naj bi bil neslišen.

Grafična vem da ni nekaj huda ampak tudi to je s tem namenom da ne bo preveč hrupna, da pa bo vseeno nekaj dala od sebe. Če bo premala bom pač čez nekaj časa kupil kaj večjega mislim, da bi napajalnik moral pognati tudi kaj v stilu današnje 570?

Čeprav se mi zdi da res nebi bilo napak če zamenjam za HD7770 je le novejša stvar pa za čisto malo dražja, če sploh kej...
It's just me myself and I

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s51as ()

klinker ::

Mislim...ce ful spilas igrice in mas fullHD monitor sta tako GTX550 kot 7770 malo tako tako.
Drugace so od MSIja TwinFrozer grafe baje precej tihe.
Napajalnik pa sfura tudi dve 570ke, nic bat.
Sej pravim...ce te ne moti velikost bo Noctua verjetno boljsa izbira...jst sem se pac navelical teh ogromnih zdev v kisti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

PrimozR ::

Kit (as in zaprt sistem) vodna hlajenja so rahel nateg, boš bistveno ceneje in z enakim efektom prišel skozi z dobrim zračnim hladilnikom.

s51as ::

Glede na to da zdajšnja (ne se smejat) Nvidia geforce 4 4200 Ti od Abita poganja vse igrce ki jih špilam, resno dvomim da obstaja sodobna grafična kartica, ki jih nebi. Če bom pa kaj novejšega probal igrat pa pač ne bo na full nastavitvah.

Ful me mika H100 lepo zgleda, čisto in efektivno. Malo me moti ker moram za inštalacijo v H650D ostranit en 23cm ventilator, ki ga potem nimam za kaj uporabit...
It's just me myself and I

klinker ::

Nateg kakor vzames. Jst dam raje 100€ za H100 kot pa 70€ za D14, ceprav D14 hladi verjetno opazno boljse. Tej coolerji so postali prevec glomazni, medtem ko H100 lepo zabijem uni 240 hladilnik na vrh fractala in blokec na socket...nobenih dodatnih pump, rezervoarjev ter miljon cevi in kablovja. Pro resitev to ni, je pa preprosta in ucinkovita, pac stvar posameznika glede na zelje in potrebe. Je pa res da manj od H100 ne bi nikoli kupu.

s51as je izjavil:

Glede na to da zdajšnja (ne se smejat) Nvidia geforce 4 4200 Ti od Abita poganja vse igrce ki jih špilam, resno dvomim da obstaja sodobna grafična kartica, ki jih nebi. Če bom pa kaj novejšega probal igrat pa pač ne bo na full nastavitvah.


Pol pa mislim da bo 7770 pravsnji nakup zate....pa btw...4200Ti je legendarna grafa 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()
««
108 / 1131
»»