» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
3 / 1130
»»

SirBober ::

boljši je amd x2 ker je dvojederni. kaj sploh še delajo amd 3400??? kaj ni res da amd jev ni več? so samo še opteroni in x2?

dejc2 ::

Če kupeš rabljenga, oz stare modele še :)
http://www.potovalka.si

gunther ::

Enkrat v septembru mislim kupit nov racunalnik, ampak na zalost nimam pojma o racunalnistvu oziroma sploh ne vem, kaj je na trgu in kaj se splaca.
Rad bi nekaj spodobno zmogljivega za "normalno" ceno.
Okrog 2 meseca nazaj sem malo pogledal naokrog po forumih in si nekako ogledall tole:

procesor: intel core 2 duo E6750
grafična: Radeon X1950XT
ram: 2GB (ddr2 al neki)
disk: 400GB
zvočna: creative audigy se
+matična, napajalnik, DVD+CD writer, mrežna itd.

A mi lahko kdo pomaga pri izbiri oziroma napise kaksen (boljsi?) predlog?

Hvala vnaprej.

matejv ::

prvo povej za kaj bos racunalnik rabil, pa priblizno koliko denarja mislis odstet. pa al iv ta denar spada tudi miska, tipkovnica,monitor ali samo kista.

gunther ::

Racunalnika ne uporabljam za nc posebej zahtevnega, vcasih nalozim kaksno igro (rad bi da bi mi kolikor toliko nove laufale, ni pa nujno), gledam filme, siht (vecinoma office/ps), studij... uglavnem ne rabim ga za neke zahtevne stvari ala programiranje, grafika itd.

Gre pa samo za kisto, nimam neke okvirne cene ker mi je bolj pomembno razmerje med ceno in kvaliteto, ampak recimo da dam maksimalno nekje okol 1000eur.

equatorxp ::

lp, kupujem nov prenosnik in zanima me kaj menite o sledečem... in če ima kdo kej izkusenj s to znamko :) gre za PRESTIGIO Nobile 1533W... podrobneje na spodnjem linku

http://www.rolan.si/katalog/19726/PRENO...

ankow ::

Živijo...

Jaz nimam pojma o računalnikih... tako da tudi jaz potrebujem kakšen nasvet
V kateri trgovini se najbolj splača kupovat (cena garancija kakovost)
Sam mislim zapraviti okoli 1000 eurou za prenosnik.
Rabim ga predvsem za torrente (nezahtevno) in HD filme...pa mogoče za kakšen DVD ripat..to vem da je dobro imeti duo procesor...zanima me tudi kaj se splača kupit AMD ali intel.

Če kdo opazi kakšno dobro ponudbo in se spozna naj prosim odpiše


LP

matejv ::

ce ne bos igral si poglej enga HPja ki ga imajo v BOFu oz BigBangu, stane pa 999€, kar mocna in kvalitetna zverinca

555 ::

Kupujem nov računalnik, ukvarjam se z grafiko za spletne strani.
Na računalniku nebi igral iger.

Kakšne se vam zdijo komponente?
Katere komponente bi zamenjali?

- ASUS Striker Extreme nForce680i SLI
Spletna cena: 286,90 EUR / 68.752,72 SIT

- Grafična: SAPPHIRE Radeon HD2600Pro 512MB PCIe
Spletna cena: 88,24 EUR / 21.145,83 SIT

- Geil Ultra 2GB (2x1GB) PC6400 DDR2
Spletna cena: 96,11 EUR / 23.031,80 SIT

- Procesor: INTEL Core 2 Duo E6750 2.66/1333 4MB BOX
Spletna cena: 180,60 EUR / 43.278,98 SIT

- Disk: WD WD3200AAKS 320GB 7.2/16M/S300
Spletna cena: 76,47 EUR / 18.325,27 SIT

- CD: NEC AD-7170A DVD-+RW 18x dvoslojni bež
Spletna cena: 29,22 EUR / 7.002,28 SIT

- Napajalnik:LC Power LC6550GP 550W (140mm)
Spletna cena: 41,97 EUR / 10.057,69 SIT


Vse skupi je približno 900eur. Odštet mislm 900eur.

Vse skupi pa naj bo brez miske, tipkovnice, monitorja.

Lp.

ankow ::

Hvala DrRuco....ja tudi to me zanima kako je s prodajo teh računalnikov v big bangih bofih harvey normanih.... a je za garancijo poštimano?? al se kaj zejabavajo....in te pošiljajo po vsej Sloveniji...

matejv ::

to ti iz lastnih izkusenj ne bi znal povedat. koliko vem ima bof svoj servis, kjer vse prevzamejo in uredijo oni, se posebej ce se gre za tisto garancijo se zgodi. ce bos kupoval racunalnik v bofu, ti predlagam, da dokupis tudi tisto, jaz sem dal zraven se 70€ pa mam podaljsano garancijo na 3 leta ter krijejo mi se cca 2/3 fizicnih poskodb.

ankow ::

aha... hvala

ronaldo ::

555: Zamenjaj maticno plosco, ker je nesmisel da meces 250eu za maticno, ko bo tista za 100eu delovala enako. Procesor tudi vzami E6550, bo cisto dovolj za vsakrsno opravilo ki bos pocel (se posebej mala opravila ki imas ti v mislih). Prisparan denar porabi za kaj bolj koristnega.

555 ::

Hvala ronaldo! Drugače v prostem casu odbedlujem razne filme. Ne igram pa igrc.
Izdelujem tudi drugo grafiko (ne samo za spletne strani).

Zanima me pa se katero ploščo ad ASusa mi priporočate?
Rad bi da je kvalitetna, zanesliva in predvsem hitra.
Naj bo za Intelove procesorje s podnožjem 775.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 555 ()

555 ::

Našel sm te dve matični plošči, pa ne vem za katero se bi odločil.

Katera od teh dveh matičnih plošč se vam zdi boljša:



- ASUS P5KC P35 ( Spletna cena: 144,21 EUR / 34.558,48 SIT pri Mlacomu)


- Asus P5W DH Deluxe, 775 ( Spletna cena:196,90 € (47.185 SIT pri Mimovrste )

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 555 ()

ronaldo ::

Plosca ti ne bo pripomogla k hitrosti sistema, zato je nesmiselno dati 200eu za plosco. Vzami ASUS P5KC P35 , ker je cenejsa in enako hitra.

555 ::

A mi kdo predlaga se ksno drugo Asusovo matično ploščo?

musicfreak ::

Zanima me če ve kdo za kakšne ponudbe prenosnih računalnikov v SLO ki majo vsaj 320gb trdega diska, še boljše če 500gb?? Cena ni važna...

matejv ::

v bofu majo enega acerja z 320gb diska za 1150€, amd, 17inch monitor, 2gb rama, etc

musicfreak ::

Acer se mi ne dopade optično...jaz bi rad čisto črnega kot so HPji.
Mogoče ve kdo za kakega HPja z 320gb diska? Ne rabi biti velik ekran, lahko je tudi 15ka.
Rabim pa toliko diska ker bo na njem ogromno glasbe in rabil se bo za DJanje...računalnik bo povezan na cd playerje...

Melanholija ::

uio ::

Pozdravljeni. Mene pa zanima rač za igranje iger, hd predvajanja in podobno. Se pravi kr zmogljiv vrejetno.Monitorja, miške... ne rabim

Se pravi ogledal sem si primerjava amd intel

Nagibam se k levemu amd. Ima malo manj zmogljiv ram samo ga lahko ob nuji vedno zamenjam ko bo ceneje in potrebno.
Sedaj matična plošča se mi zdi veliko bolj kakovostna na levem rač.
Nimam pa pojma o procesorjih, zato bi rabil tukaj kak komentar. Sama primerjava je primerjava vsebujočih proc vendar meni to velikko ne pomaga.

Mogoče še komentar, ali se splača glede na razvoj kupovati tako drag sistem, ob sedanjem napredku? Zadnji rač sem imel 4 leta. (mogoče sem bolj pri unih kupuj enkrat pa to dobro :( ) No to ali pa se bolj splača kakšnga za 300 eur pa čez par let spet okoli toliko zapravt?

Najlepša hvala za odgovore.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: uio ()

ronaldo ::

Pomoje se ne splaca metat toliko denarja za nov pc, ki bo cez pol leta vreden pol manj. Raje kupi kaj do 500eu sedaj, recimo en dvojedrni procesor (e2160 ali X2 4000 so cisto dovolj za vsa opravila), graficno ki zna dekodirat Hd video, tako da bo procesor nezaseden pri tem opravilu (recimo X2600xt ali GF8600) 2gb rama in to je to. Seveda moras povedat kaksne igre igras (nove ? zelo zahtevne ? ) in v kaksni locljivosti, brez teh podatkov je nemogoce napisat katera graficna bo dovolj zate.

uio ::

1280 x1024 je ločljivost monitorja se pravi da na takem tudi večinoma igram, poganjam filme...
Za igranje... Ja sedaj blolj stare igram, ker mi nove ne delujejo, drugače pa ja nove. :)

Ubistvu me res zanima kako gre kaj napredek naprej, ali je še skoraj za polovico boljše vse na 1 al pa 2 leti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: uio ()

infiniteLoop ::

Zdravo!

Evo imam vprasanje. Kolega kupuje racunalnik in me kot starega racunalnicarja sprasuje za nasvet. Problem pa je v tem, da se jaz zadnje case bolj posvecam programiranju in nisem ravno aktiven na hardware sceni. Budzeta ima cca 1000€ za komplet racunalnik (z monitorjem, misko in tipkovnico). "Problem" je ker precej rad udari tudi kaksno igro in kar se graficinih in tega tice sem precej mrzel.

Torej vprasanje se glasi: Kaksen igricarski racunalnik kupiti za 1000€?

Podvprasanje: Ali se kaj bistveno pridobi ce se zraven primakne se 200€? Ali se to znatno pozna na performansah?

Hvala za trud.
None of us is as dumb as all of us.

Sheky ::

Osnovna plošča: Osnovna plošča GigaByte P35-DS3, LGA775, DDR2, SATA2 raid

Procesor: Procesor INTEL CORE 2 DUO E4500, 2.2 GHz / 2MB,

Pomnilnik: Pomnilnik PATRIOT 2x 1GB DDR2 ram, PC2-6400, 800MHZ s hladilnikom

Trdi disk: Trdi disk Seagate 320Gb, SATA2, 7200rpm, 16MB cache

Grafična kartica: Grafična kartica nVidia Club 3D GF8600GT 256MB GDDR3, PCI-E, 2-DVI

Napajalnik: Napajalnik LC 550W LC6550GP 140mm FAN,v2.0(24pin)

Ohišje: Ohišje LC Pro-906S, 350W (12cm + 2x SATA), 12cm FAN

DVD/CD: NEC AD-7173S

Skupaj: 637 EUR

Kaj pravte na to konfiguracijo. Predlogi, komentarji so dobrodošli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sheky ()

pozitron ::

Fajn sistem, sheky. Mogoče grafo kakšno x1950pro namesto 8600gt?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pozitron ()

Sheky ::

Sej ubistvu ne igram igrc, le na vsake tolk cajta probam kakšno. A mislš, da bi vseen vzet x1950? A je velka razlika?

pozitron ::

x1950pro je sigurno boljša LINK Če je cena približno ista vzemi x1950pro. Če pa dost gledaš HD filme pa mogoče razmisli o 2600xt, pa tut za kakšno igrco kdaj bi bla vredu, če nisi preveč zahteven.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pozitron ()

uio ::

Odlični testi mi je veliko rasvetlilo sedanje stanje tehnologije in kodiranja njihovih izdelkov. :\
Zanima me samo kako je možno da so lahko tako velike razlike pri posameznih resolucijah, recimo pri 1280x1024 se opazi izjemne razlike v parih modelih. Pravtako pri podobnih testih. Recimo pri 3Dmark pa se ati uvršča v sam vrh?
Se pravi da je nvidia bolj za igranje in ati računanje???

pozitron ::

Odlični testi mi je veliko rasvetlilo sedanje stanje tehnologije in kodiranja njihovih izdelkov.

To je biu sarkazem on al off?

Biu je pač prvi test, ki sem ga našel, drugače pa če mal po googlaš jih boš našel ogromno. To sem dal samo za primer, ne da se mi zdej posamezne teste iskat. Po večini je pa x1950pro za podobno ceno hitrejša od dx10 kartic nižjega razreda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pozitron ()

wisky ::

Prosim če mi lahko pomagate sestavit računalnika za 1500 evrov

uio ::

Ne rasvetlilo v obliki da mi je bolj jasno o zmogljivosti kartic in procesorjev. Nazadnje sm kupoval rač ko je bilo 1Ghz točno to in si paraktično vedel kaj lahko pričakuješ, zdej mi ša X2 in zaporedna št. ne povesta več veliko.
No ja kot sem rekel, me zanima zakaj se pojavljajo take razlike pri različnih resolucijah, da 4 kartice delujejo normalno pol naslednje so pa za 1/3 slabše in si krivulja lepo nadaljuje naprej.

Pa mogoče me zanima še kaj si mislite o rabljenih?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: uio ()

ESP ::

zanima ali se mi splača kupit tale računalnik:


procesor: INTEL Core 2 Duo E6750
pomnilnik: SuperRigid T8UX2GC5 2GB
trdi disk: WD WD3200AAKS 320GB
grafična kartica: 8800GTS 640MB 320bit
matična plošča: GIGABYTE GA-P35-DS3 P35

uporabljal bi ga za igre, za programe kot so: reason, band in a box (glasbena programa), photoshop.

premišljeval sem tudi o AMD 64 X2 5600+ (samo sem slišal da AMD niso najbolši z 8800GTS)
za odgovore se vam vnaprej zahvalujem

Stekle ::

Fantje, rabil bi nasvet o nakupu naslednje konfiguracije:

-procesor Intel Core2 Duo E6750 2,66Ghz,
-2Gb DDR2 pomnilnik PC800 (2x 1Gb)
-matična MSI P35 NEO,
-trdi disk WD 320Gb SATAII
-pekač DVD RW +/- NEC 7170 16x dvoslojni,
-grafična ATI Radeon X1950PRO 256Mb DDR3
-ohišje tower atx EuroCase 5470 z 550W napajalnikom, PFC, 140mm veternica

Računam, da bom dal okoli 750 € (več vsekakor nebi).
Se vam zdi, da se te komponente dobro razumejo med sabo?
Kakšni so vaši predlogi?

Hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Stekle ()

crxman ::

Živjo

Mene pa zanima kje in kaj naj kupim.In sicer rabim računalnik (kišto skupaj in ne posebaj komponente da bi kupoval) za nekje 500€. Bi bil pa to računalnik za brskanje po internetu, velik delam v photoshopu in pa kakšna igrca. Glede iger so mi najboljše dirkaške( najbol važno da dela jo vsi NFS do zdej)

Zdej bi pa res prosu za kak pameten računalnik ki bi ustrezal mojim potrebam.

hvala

lp

Melanholija ::

Poglej malo naokoli po trgovinah primerjaj med sabo, poglej funtech,enaa,mimovrste,nakupi,mlacom,agt...

promocija ::

hy! kupujem nov notebook, pa se odločam med 3 in bi vas prosil, da mi poveste svoje mnenje;

Prenosnik HP Compaq 6715b 2,2GHz (GC070ES)
http://www.mimovrste.com/artikel/275005...

Prenosnik HP Compaq 6715s 2GHz (GC096ES)
http://www.mimovrste.com/artikel/275005...

Prenosnik HP Compaq 6715b 2,2GHz (GC032ES)
http://www.mimovrste.com/artikel/275005...

kaj bi vi izbrali?

lp
ni podpisa

matejv ::

Prenosnik HP Compaq 6715s 2GHz (GC096ES)
jaz bi tega, bolsi v vec ali manj vsem

mickey12 ::

Kaj pravite za nakup tegale :

Procesor: intel c2d e6750
Matična plošča: gigabyte 965P-S3
Pomnilnik: JetRam 1GB 800 Mhz DDR2 * 2
Trdi disk: Hitachi SATA II 400 GB 7200rpm 8 mb
Grafična kartica: 8800 GTS 320MB

?

ronaldo ::

Raje cenejsi procesor in boljso graficno, ker ti bodo igre delale najmanj 20-40% hitreje. Zraven tega se pomoje ne splaca dajati toliko za procesor ki bo cez dva meseca zastarel.

LazyAss ::

Pozdravljeni.

Kaj porečete na to kombinacijo:

Matična: GigaByte GA-P35-DS4
Proc: CORE 2 QUAD Q6600, 2.400 GHz 8MB, 1066MHz
Pomnilnik: Ram DDR2 2GB GeIL PC6400 800 ULTRA CAS4 DualChannel (2*1Gb)
Grafična: BFG Tech GeForce 7950 GT "overclocked"


Pa še to: bi bil za tako config. dovolj LC P. 550W al bi blo treba posežt že po čem močnejšem ?


Najlepša hvala za odgovor.

Lp Lenart
Pita majmunic mamu : zasto smo mi ovako ruzni ? Mama ga tjesi : budi sine sretan da ovako izgledamo, da samo vidis onog koji cita ovo kakav je !!! :PPP

LazyAss ::

No mal je prišlo do zamenjave komponent:

Gigygyte P35-DS3
Gigabyte 8800gts 640MB
Potem pa nevem kaj se mi bol splača uzet Q6600 ali E6850 ??? To mi svetujte.
Pa ram od katere firme in kje ? 2GB 800Mhz, čim ceneje, ker se za vse skupi pripravlen odšteti 800€.

Najlepša hvala za odgovor!


Lp Lenart
Pita majmunic mamu : zasto smo mi ovako ruzni ? Mama ga tjesi : budi sine sretan da ovako izgledamo, da samo vidis onog koji cita ovo kakav je !!! :PPP

Nesta ::

Kaj pravite na te komponente ? :)

Asus osnovna plošča P5KC, P4, LGA775, I35P = 144,50 € (34.627,98 SIT)

Club 3D NVIDIA GeForce 8800GTS 320MB PCI-E 2x DVI TV Out grafična kartica = 268,90 € (64.439,20 SIT)

PATRIOT 2x 1GB DDR2 ram, PC2-6400, 800MHZ s hladilnikom = 59,80 € (14.330,47 SIT)

Intel Core 2 Quad Q6600 2.4-GHz procesor, 8-MB L2 deljenega predpomnilnika, 1066-MHz FSB, podnožje LGA775, Box = 306,00 € (73.329,84 SIT)

S Spletne trgovine SOLO


lep pozdrav

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nesta ()

LazyAss ::

Intel Core 2 Quad Q6600 2.4-GHz procesor je 254€ v večini trgovin ....
Pita majmunic mamu : zasto smo mi ovako ruzni ? Mama ga tjesi : budi sine sretan da ovako izgledamo, da samo vidis onog koji cita ovo kakav je !!! :PPP

Nesta ::

Ups mas prov narobno ceno sm pripisov :) Ta je prava: 253,90 € (60.844,60 SIT)

zee ::

Živjo.
Za sodelavko in sodelavca kupujem prenosnika (vsakemu svojega seveda), zahteve so:
- procesor Core 2 Duo
- vsaj 2 GB rama
- čimvečji trdi disk
- vgrajena webcam
- čimmanjša teža

Ostalih omejitev ni (ok, Acer-ji kategorično odpadejo), cena ni problem.
Kaj svetujete?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Klemenn ::

(ok, Acer-ji kategorično odpadejo)

Zakaj?

Klik!

xar ::

Živijo.

Kupujem namizni PC (samo kišto) in router. Za oboje skupaj pa ne bi zapravil nekje več kot 900€. Ukvarjati se nameravam predvsem z grafičnim oblikovanjem na čase bi pa tudi odigral kakšen novejši špil. Zanima, če so naslednje želje glede na proračun možne - poleg vseh ostalih neizogibnih komponent:
Core 2 duo ali pa amdx2 - vsaj 2ghz
2 gb rama
500 gb diska
Rabil bi pa konkreten nasvet pri nakupu grafične kartice, ker trga že lep čas ne spremljam več in nisem na tekčem. Za vsakršne bolj specifične informacije glede komponent bom zelo hvaležen. Rabil bi pa še en wireless router za domačo rabo (4 izhodi).

Lp

xar ::

No da podame malce bolj obširno konfiguracijo. Prosim za komentarje seveda.

Intel core 2 Duo E6550

Asus, P4 LGA775 I35P (P5K)

2x Dimm 1gb DDR II 800

Geforce GF8600 GT 256Mb

HDD WD, 500 gb, Sata2, 16 Mb

Že v naprej hvala
««
3 / 1130
»»