» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
184 / 1137
»»

bounty ::

Lep pozdrav,

Kupujem nov računalnik, uporabljal se bo predvsem za igre.



Glede matične razmišljam, da bi rajši vzela Gigabyte GA-Z77X-D3H.
SSD disk bo Samsung SSD 830 Serie 128GB sam trenutno ni na zalogi.
Ohišje bo pa CM Storm Stryker

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bounty ()

eric_cartman ::

Glede na to, da vidim, da si vzel pri procesorju pač samo stock ventilator, potem dvomim, da boš navijal procesor. Če ga ne boš, se ti ne splača kupiti 3570K, temveč samo 3570, ker razlike med njima praktično ni (razen če navijaš).

Glede plate je praktično vseeno.. Jaz imam točno to od Gigabyte-a. Vendar sem tudi najprej hotel vzeti Asrockovo. Baje, da ima Gigabyte malo boljšo kvaliteto izdelave...

Za 8 GB RAM, bi jaz raje izbral raje 1 palčko po 8 GB, kot pa combo po 4 giga.. (v bližnji prihodnosti, bodo tudi igre že take, ki ti bodo vzele več kot 4 giga rama, mogoče celo več kot 8. Potem boš imel še 3 slote proste in boš v prihodnosti imel manj težav z nadgrajevanjem..

Za grafo te bodo pa nekateri spljuvali in ti rekli, da raje vzami ATI-jevo, vendar jaz prisegam pač na Nvidio... :D

bounty ::

eric_cartman je izjavil:

Glede na to, da vidim, da si vzel pri procesorju pač samo stock ventilator, potem dvomim, da boš navijal procesor. Če ga ne boš, se ti ne splača kupiti 3570K, temveč samo 3570, ker razlike med njima praktično ni (razen če navijaš).

Glede plate je praktično vseeno.. Jaz imam točno to od Gigabyte-a. Vendar sem tudi najprej hotel vzeti Asrockovo. Baje, da ima Gigabyte malo boljšo kvaliteto izdelave...

Za 8 GB RAM, bi jaz raje izbral raje 1 palčko po 8 GB, kot pa combo po 4 giga.. (v bližnji prihodnosti, bodo tudi igre že take, ki ti bodo vzele več kot 4 giga rama, mogoče celo več kot 8. Potem boš imel še 3 slote proste in boš v prihodnosti imel manj težav z nadgrajevanjem..

Za grafo te bodo pa nekateri spljuvali in ti rekli, da raje vzami ATI-jevo, vendar jaz prisegam pač na Nvidio... :D


Za ventilator bom pri dinokompu vzela noctuo ker je v akciji drugje je cena kar visoka.

eric_cartman ::

Sem videl to akcijo ja.. :P Sej je res kar poceni.. Potem pa nisi nič falil.. Edino RAM res raje vzemi eno palčko po 8... :D Pa si zmagal z drugim..

Aja.. Ne šparaj pri napajalniku.. S to konfiguracijo, ki jo imaš ti, si jaz nebi upal kupovati tega napajalnika.. Bi raje vzel kakšnega Corsaira 650W ali pa 700 W... Ker imaš kar požrešno konfiguracijo, tudi zato, ker boš navijal...

Heisenberg ::

bounty je izjavil:

Lep pozdrav,

Kupujem nov računalnik, uporabljal se bo predvsem za igre.



Glede matične razmišljam, da bi rajši vzela Gigabyte GA-Z77X-D3H.
SSD disk bo Samsung SSD 830 Serie 128GB sam trenutno ni na zalogi.
Ohišje bo pa CM Storm Stryker



glede na komentarje http://www.hoh.de/hardware/mainboards/i...
jaz ne bi vzel Gigabytove plate...

sam naročam še ta teden in bo Asrock Extreme 4

Paramedic ::

Če še jaz pristavim kotliček; prosim za nasvet katere dele kupiti za občasno delo z virtualizacijo (hyper-v, vmware, virtualox) (šele Core i7 in višji AMD imajo določene nove bombončke kot so AMD-Vi in Intel VT-d) in za nove igre. V bistvu me zanima bolj kateri socket procesorja in matične naj iščem 1155 ali 1011, za AMD ne vem), da bodo še nekaj let na voljo procesorji zanj, in pa katero grafično predlagate zraven. RAM, napajalnik, SSD in ostalo si bom sam še malo pobrskal. Če obstaja AMD alternativa (tudi če ni performačno tako dobra, ampak je vredna denarja), bi tudi zanjo rad slišal.
Če kupite pri hoh.de, kako urejate garancijo?
End transmission.

fr4nc ::

AMD FX-8320 + kaka 990FXA plata ali cenejša plata s chipsetom 970.

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

mokasin ::

eric_cartman je izjavil:

Sem videl to akcijo ja.. :P Sej je res kar poceni.. Potem pa nisi nič falil.. Edino RAM res raje vzemi eno palčko po 8... :D Pa si zmagal z drugim..

Aja.. Ne šparaj pri napajalniku.. S to konfiguracijo, ki jo imaš ti, si jaz nebi upal kupovati tega napajalnika.. Bi raje vzel kakšnega Corsaira 650W ali pa 700 W... Ker imaš kar požrešno konfiguracijo, tudi zato, ker boš navijal...


Ne vzet ene palčke rama, ker ta plata podpira dual channel memory. Bolje je 2x4 kot 1x8.

pc123123 ::

lp mene zanima kateri vmesnik ima ta optični pogon?http://www.hoh.de/hardware/laufwerke-un...
Lp

Heisenberg ::

pc123123 je izjavil:

lp mene zanima kateri vmesnik ima ta optični pogon?http://www.hoh.de/hardware/laufwerke-un...
Lp


saj piše seria ata

nofaith ::

Serial ata = sata
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

FlyingBee ::

H77 + i5 ivy ... nimaš kaj zaje**t

Heisenberg ::

Glede na debato tukaj sem danes placal nakazilo hoh.de pa me zanima koliko casa traja da potrdijo in da potem paket prispe v slo glede na vase izkusnje?

Pa se to, mogoce kdo spregleda ali ne zna toliko nemsko... Nakup lahko zavarujete se dodatno pri Trusted Shops po placilu... Vse stroske pa nosi hoh.de!

Zgodovina sprememb…

sundance ::

Zdravo,

Glede cpu in gpu:

- cpu: odločam se med fx6300, fx 8350 in intel 3570. 6300 je kar nekaj cenejši, intel pa je v vseh pogledih(vsaj kar sem prebral člankov)za gaming najboljši. Sedaj pa vprašanje. Intel je najboljši, ker večina današnjih iger sploh ne uporablja več kot 3 jeder. OK kaj pa v prihodnosti, npr. če bodo igre čez dve leti uporabljale 6 ali 8 jeder ali ne bosta potem amd procesorja v prednosti?? ali se motim?
Drugo vprašanje koliko se dejansko pozna razlika med temi tremi procesorji? predvidevam,da so vsi trije sposobni poganjati današnje igre na max. nastavitvah, koliko pa se pozna razlika v fps npr. pri online mmorpg igrah?

-gpu: msi radeon hd7850 twinfrozr, se mi zdi najboljši nakup za eno še sprejemljivo ceno, če bo pa npr. čez dve tri leta premalo pa kupim še eno, crossfire pa je performance približno kot pri gtx680. Kaj mislite?

Hvala za vse nasvete že vnaprej :)

mailer ::

Glede zavarovanja pošiljke pri hohu. Kolikor sem opazil vsak nakup nad 500€ ti pod stroške pošiljanja prišteje še 10€, ki jih plačaš sam.

PlayTheGame ::

eric_cartman je izjavil:

Za 8 GB RAM, bi jaz raje izbral raje 1 palčko po 8 GB, kot pa combo po 4 giga.. (v bližnji prihodnosti, bodo tudi igre že take, ki ti bodo vzele več kot 4 giga rama, mogoče celo več kot 8. Potem boš imel še 3 slote proste in boš v prihodnosti imel manj težav z nadgrajevanjem..


Narobe! Za RAM je vedno bolje 2 palčki po 4gb (ali pa 2 po 8gb, če je prvo premalo) kot ena sama palčka - tako bo ram delal le v single channel načinu, kar je počasneje od dual channel variante. Tako velja že kar nekaj let (od DDR1 in Pentiumov 4 dalje) in zato se tudi prodajajo t.i. kit-i oz. uparjeni rami.
In BTW, za igre je danes 8gb čez glavo dovolj, 16gb pa je preseravanje oz. future proof za paranojike. :))
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

amigo_no1 ::

PlayTheGame
V RL razlike med single in dual channel ne boš opazil.

PlayTheGame ::

Dejstvo je, da je @meferdzo rahlo širil krivo vero in na to sem pač hotel opozorit. Sicer pa če že dlakocepimo (z mano vred) potem lahko komot rečemo, da v RL tudi ne boš opazil razlike med ddr3 rami, ki bodo lavfal na 1600 ali pa 1866 MHz. Pa vendar vsi stremijo k čim več oz. navijajo.:) Pravzaprav tudi ni kakšne hude razlike med sistemom s proc. Q9550 v navezi z ddr2 ramom ter sistemom s proc. i5 3570 v navezi z ddr3 ramom pa vendar si nas večina želi novejše, hitrejše,...:) Vsak, ki danes kupuje, želi za svoj denar dobiti jasno čim več pa četudi se bodo nekatere stvari zaznale zgolj v sintetičnih testih - in za vse to, če prav razumem, tudi obstaja ta tema.;)
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

Heisenberg ::

mailer je izjavil:

Glede zavarovanja pošiljke pri hohu. Kolikor sem opazil vsak nakup nad 500€ ti pod stroške pošiljanja prišteje še 10€, ki jih plačaš sam.

Tisto je zavarovanje pri dhl kar sem pa napisal je pa locena organizacija in se morsa prijaviti posebej na njihovi strani, na stroske hoha

pc123123 ::

nofaith je izjavil:

Serial ata = sata



lahko uporabim kar sata III?

Dober dan ::

Lahko ampak razlike v hitrosti ne bo.

radecan ::

PlayTheGame je izjavil:

Dejstvo je, da je @meferdzo rahlo širil krivo vero in na to sem pač hotel opozorit. Sicer pa če že dlakocepimo (z mano vred) potem lahko komot rečemo, da v RL tudi ne boš opazil razlike med ddr3 rami, ki bodo lavfal na 1600 ali pa 1866 MHz. Pa vendar vsi stremijo k čim več oz. navijajo.:) Pravzaprav tudi ni kakšne hude razlike med sistemom s proc. Q9550 v navezi z ddr2 ramom ter sistemom s proc. i5 3570 v navezi z ddr3 ramom pa vendar si nas večina želi novejše, hitrejše,...:) Vsak, ki danes kupuje, želi za svoj denar dobiti jasno čim več pa četudi se bodo nekatere stvari zaznale zgolj v sintetičnih testih - in za vse to, če prav razumem, tudi obstaja ta tema.;)


fora glede mhz pri ramih je itak samo pri AMD APU, kjer je opazna razlika v integrirani grafi med dd3 1066mhz in 2133mhz.
|Gigabyte p67a-d3-b3|Intel i5 2400|Sapphire radeon 6770 1gb vapor-x|
4gb dd3 a-data+4gb corsair 1600mhz ram|LC power Silent Giant v2.3 600w
|Ikonik Transform a10 ohišje|LG L1919S 19` Screen|Samsung 830 64gb

mokasin ::

sundance je izjavil:

Zdravo,

Glede cpu in gpu:

- cpu: odločam se med fx6300, fx 8350 in intel 3570. 6300 je kar nekaj cenejši, intel pa je v vseh pogledih(vsaj kar sem prebral člankov)za gaming najboljši. Sedaj pa vprašanje. Intel je najboljši, ker večina današnjih iger sploh ne uporablja več kot 3 jeder. OK kaj pa v prihodnosti, npr. če bodo igre čez dve leti uporabljale 6 ali 8 jeder ali ne bosta potem amd procesorja v prednosti?? ali se motim?
Drugo vprašanje koliko se dejansko pozna razlika med temi tremi procesorji? predvidevam,da so vsi trije sposobni poganjati današnje igre na max. nastavitvah, koliko pa se pozna razlika v fps npr. pri online mmorpg igrah?

-gpu: msi radeon hd7850 twinfrozr, se mi zdi najboljši nakup za eno še sprejemljivo ceno, če bo pa npr. čez dve tri leta premalo pa kupim še eno, crossfire pa je performance približno kot pri gtx680. Kaj mislite?

Hvala za vse nasvete že vnaprej :)


FX 6300 ni zmožem poganjat vseh iger na max. Že hd 7870 ali 7950 bi bila verjetno bottlneck. Fora pri teh procih je da ima Intel naprednejšo arhitekturo in s tem boljši performance per clock. Torej tudi če je fx 6300 navit na 4+Ghz ga i5 3570k pri 3,5 dobesedno POJE. Poleg tega imajo večjo porabo. FX 6300 95W in FX 8350 125W. Intelov ima samo 77W. Vzemi raje Intela.

Janac ::

eric_cartman je izjavil:

Glede na to, da vidim, da si vzel pri procesorju pač samo stock ventilator, potem dvomim, da boš navijal procesor. Če ga ne boš, se ti ne splača kupiti 3570K, temveč samo 3570, ker razlike med njima praktično ni (razen če navijaš).

Glede plate je praktično vseeno.. Jaz imam točno to od Gigabyte-a. Vendar sem tudi najprej hotel vzeti Asrockovo. Baje, da ima Gigabyte malo boljšo kvaliteto izdelave...

Za 8 GB RAM, bi jaz raje izbral raje 1 palčko po 8 GB, kot pa combo po 4 giga.. (v bližnji prihodnosti, bodo tudi igre že take, ki ti bodo vzele več kot 4 giga rama, mogoče celo več kot 8. Potem boš imel še 3 slote proste in boš v prihodnosti imel manj težav z nadgrajevanjem..

Za grafo te bodo pa nekateri spljuvali in ti rekli, da raje vzami ATI-jevo, vendar jaz prisegam pač na Nvidio... :D


3570k ima boljšo integrirano grafično, HD4000.

D3m ::

mokasin je izjavil:

sundance je izjavil:

Zdravo,

Glede cpu in gpu:

- cpu: odločam se med fx6300, fx 8350 in intel 3570. 6300 je kar nekaj cenejši, intel pa je v vseh pogledih(vsaj kar sem prebral člankov)za gaming najboljši. Sedaj pa vprašanje. Intel je najboljši, ker večina današnjih iger sploh ne uporablja več kot 3 jeder. OK kaj pa v prihodnosti, npr. če bodo igre čez dve leti uporabljale 6 ali 8 jeder ali ne bosta potem amd procesorja v prednosti?? ali se motim?
Drugo vprašanje koliko se dejansko pozna razlika med temi tremi procesorji? predvidevam,da so vsi trije sposobni poganjati današnje igre na max. nastavitvah, koliko pa se pozna razlika v fps npr. pri online mmorpg igrah?

-gpu: msi radeon hd7850 twinfrozr, se mi zdi najboljši nakup za eno še sprejemljivo ceno, če bo pa npr. čez dve tri leta premalo pa kupim še eno, crossfire pa je performance približno kot pri gtx680. Kaj mislite?

Hvala za vse nasvete že vnaprej :)


FX 6300 ni zmožem poganjat vseh iger na max. Že hd 7870 ali 7950 bi bila verjetno bottlneck. Fora pri teh procih je da ima Intel naprednejšo arhitekturo in s tem boljši performance per clock. Torej tudi če je fx 6300 navit na 4+Ghz ga i5 3570k pri 3,5 dobesedno POJE. Poleg tega imajo večjo porabo. FX 6300 95W in FX 8350 125W. Intelov ima samo 77W. Vzemi raje Intela.


Naprednejša arhitektura? Da fuq je to?
|HP EliteBook|R5 6650U|

VoidRay ::

eric_cartman je izjavil:

Glede na to, da vidim, da si vzel pri procesorju pač samo stock ventilator, potem dvomim, da boš navijal procesor. Če ga ne boš, se ti ne splača kupiti 3570K, temveč samo 3570, ker razlike med njima praktično ni (razen če navijaš).

Glede plate je praktično vseeno.. Jaz imam točno to od Gigabyte-a. Vendar sem tudi najprej hotel vzeti Asrockovo. Baje, da ima Gigabyte malo boljšo kvaliteto izdelave...

Za 8 GB RAM, bi jaz raje izbral raje 1 palčko po 8 GB, kot pa combo po 4 giga.. (v bližnji prihodnosti, bodo tudi igre že take, ki ti bodo vzele več kot 4 giga rama, mogoče celo več kot 8. Potem boš imel še 3 slote proste in boš v prihodnosti imel manj težav z nadgrajevanjem..

Za grafo te bodo pa nekateri spljuvali in ti rekli, da raje vzami ATI-jevo, vendar jaz prisegam pač na Nvidio... :D

Se en kid.
Zakaj nebi potem 3470/3450? Saj je razlika v ceni velika,v performansu pa ne kaj prevec opazna.
Kvaliteta izdelave je pri asrocku zadovoljiva in v vseh cenovnih razredih za svoj denar ponuja najvec.
Vec kot 8? Si normalen? Do takrat bo ze DDR7 in mu ta DDR3 nebo prav nic pomagal.Glede na to da podpira dual channel se vzame 2x4 ali pa 2x8

pc123123 ::

Dober dan je izjavil:

Lahko ampak razlike v hitrosti ne bo.


Hvala samo to me je zanimalo

amigo_no1 ::

mokasin je izjavil:

sundance je izjavil:

Zdravo,

Glede cpu in gpu:

- cpu: odločam se med fx6300, fx 8350 in intel 3570. 6300 je kar nekaj cenejši, intel pa je v vseh pogledih(vsaj kar sem prebral člankov)za gaming najboljši. Sedaj pa vprašanje. Intel je najboljši, ker večina današnjih iger sploh ne uporablja več kot 3 jeder. OK kaj pa v prihodnosti, npr. če bodo igre čez dve leti uporabljale 6 ali 8 jeder ali ne bosta potem amd procesorja v prednosti?? ali se motim?
Drugo vprašanje koliko se dejansko pozna razlika med temi tremi procesorji? predvidevam,da so vsi trije sposobni poganjati današnje igre na max. nastavitvah, koliko pa se pozna razlika v fps npr. pri online mmorpg igrah?

-gpu: msi radeon hd7850 twinfrozr, se mi zdi najboljši nakup za eno še sprejemljivo ceno, če bo pa npr. čez dve tri leta premalo pa kupim še eno, crossfire pa je performance približno kot pri gtx680. Kaj mislite?

Hvala za vse nasvete že vnaprej :)


FX 6300 ni zmožem poganjat vseh iger na max. Že hd 7870 ali 7950 bi bila verjetno bottlneck. Fora pri teh procih je da ima Intel naprednejšo arhitekturo in s tem boljši performance per clock. Torej tudi če je fx 6300 navit na 4+Ghz ga i5 3570k pri 3,5 dobesedno POJE. Poleg tega imajo večjo porabo. FX 6300 95W in FX 8350 125W. Intelov ima samo 77W. Vzemi raje Intela.

Primerjaš cpu za 140 (amd fx 6300) in 222 Eur (+58%) (intel 3570k) ter ugotavljaš da ga ta poje ?

http://www.dinokomp.si/product_info.php...
http://www.dinokomp.si/product_info.php...


Če pogledaš testirane igre dobiš intel za 23, 26,58 in 51% več fps (159.1, 84.7, 126.2, 67.9)
http://www.anandtech.com/bench/Product/...


Žal je tako, da za igre amd nima tako hitrega cpuja, ki bi lahko konkuriral intelu v zgornjem razredu (i5, i7).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

trully ::

Sestavljam PC namenjen za pisarno, filme + igre. Limit je 600€.

Navijalo se ne bo, računalnik pa naj bi bil za dalj časa (+5 let)

Ali bi spodnji konfiguraciji kaj spremenili?
 konf_PC

konf_PC

patriot8gb ::

Zanima me mnenje za ohišje znamke Cooler Master Silencio 550, namreč tu je podana neka analiza da se ohišje ne obnese nekako najbolje pri hlajenju, pa me zanima kaj vi pravite, sprašujem zato ker se odločam za nakup novega računalnika oz. ohišja pa mal brskam katero ohišje vzet, sprava se mi je dopadel tale Cooler master sedaj pa sem v dilemi....

....ppovezava...
http://hexus.net/tech/reviews/chassis/31145-cooler-master-silencio-550-chassis-review/?page=2


nekaj me zajebava vstavljanje povezave... :(

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dober dan ()

tbnosan ::

Moja konfiguracija:

INTEL Core i5 2500K 3.3GHz 6MB BOX LGA1155
Gigabyte GA-Z68X-UD3H-B3 (rev. 1.3)
CORSAIR CMX8GX3M2A1600C9 (2x4gb) DDR3
COOLER MASTER Silencio 550 RC-550 črn
Toughpower XT 675W
Sony DVD
2x 320 gb diska 2,5"

Po nakupu dodal Be quiet! Shadow Wings PWM 120mm. Sestava deluje hitro in tiho, tako kot sem si zamislil. Ko/če bom dodal grafično kartico, bom najverjetneje vzel nekaj tihega (mogoče pasivno kartico), ki se ne greje preveč, saj ohišje resnično ni najbolj zračno (boljša zračnost zahteva ventilatorje z večjim številom obratov, kot 800 RPM). V primeru kake grafično zahtevnejše sestave je najverjetneje boljša izbira kakega drugega ohišja, ki je bolj zračno (npr. Fractal Design Define R4 ali CORSAIR Obsidian 550D, ki naj bi bil boljši (hrup in hlajenje) od meni lepšega CORSAIR Obsidian 650D). Po mojem mnenju je še pomembnejše od izbire tihega ohišja, pomembna izbira tišjih komponent (napajalnik, ventilatorji, hladilnik procesorja, diski), ki pa so dražje oz. imajo slabše zmogljivosti.

Da povzamem: COOLER MASTER Silencio 550 je odlično tiho ohišje, ki pa zaradi dveh tihih in počasnih ventilatorjev ni najbolj zračno.

ps. Danes bi se najverjetneje odločil za Fractal Design Define R4 Black Pearl - Window, čeprav mi COOLER MASTER Silencio 550 odlično služi.

kmetek ::

zmagaš z 2x 320 diska....carsko, namesto da bi vzel SSD za OS.

tbnosan ::

Računalnik sestavil 11.2011, ko je bila cena dobrega SSDja 128 gb (ibm 520) 200 EUR in 3gb diska 250 EUR (WD Green). V februarju imam namen kupiti 240 gb SSD in kljub slabim kritikam 3 gb 5400 disk (imam rad tišino)za precej nižjo ceno kot takrat. Do sedaj pa sem prežival tudi z dvema laptop diskoma brez problema. Pač nisem pripravljen plačevati previsoke cene glede na zmogljivost.

Računalnik sem sestavil glede na svoje potrebe in ne za benchmarking.

lp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tbnosan ()

tbnosan ::

Če slučajno nisem bil dovolj jasen: Diska sem imel že od prej.

gruntfürmich ::

vseeno neumno brez ssdja...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

tbnosan ::

Vseeno bom kupil SSD in disk, kot sem planiral - februarja 2013 8-).

PrimozR ::

Prihrani si en reinstall oz. splošno zafrkavanje s prenašanjem inštalacije in kupi SSD zdaj.

cruisah ::

Pozdravljeni!

Kupujem high end računalnik, večinoma bo uporabljen za razvoj programske opreme, občasno pa tudi za kakšno igranje.
A se splača kupovati zunaj - v tujini, ali so cene podobne kot pri nas ?

Malo sem iskal, pa me zanima ali ima kdo kaksen komentar na to konfiguracijo ?
EBAY OGLAS

Predlogi, mnenja ?
Hvala :)

sundance ::

Kaj mislite,

 agt

agt



- za cpu se odločam med tem na sliki , 3470 in 3550 ? razlika v performancu kolikor sm vidu na benchmarkih je bore majhna ampak razlika v ceni pa tud ni velika (cca 20eur)
- ssd nism zihr a bi ga vzel a ne? al je vseeno če potem vzamem caviar blue namesto black, če mam windowse in pa kako igro itak na ssd instalirano?

-najbolj me pa muči napajalnik. KO bo potreba bom sistemu dodal še eno isto grafično. 650w je dovolj sam tale lcpower ne vem, da ni kšna fora mal dnarja mal muzke??

PS: če kdo pozna kako cenejšo matično ? usb 3.0 ne rabm, pcie3.0 mi je vseeno če mam pcie2.0, GLAVNO samo da je crossfire podpora in da deluje x8, x8 NE x16, x14 v crossfire mode.

Hvala

mokasin ::

Če vzameš SSD potem raje prišparaj in kot storage drive vzemi Caviar Blue. Za napajalnik si pa že sam povedu. Mal dnarja mal muzike. Raje kak Seasonic ali Corsair vzemi, ker so top kvaliteta.

metropolis01 ::

ASRock Z77 Pro3
91.20 €

Intel Core i5 3570K (3,40Ghz, 6MB) BOX
222.00 €
Kingston HyperX Red 16GB 1600Mhz cl10 - 1.50V
78.00 €
Samsung SSD 830 256GB - SATA3 - 6Gb/s SSD
192.00 €
Noctua NH-L12 (am2+, am3, 775, 1155, 1156, 1366, 2011)
54.00 €
SATA Samsung SH-224
22.80 €
Gigabyte GeForce GTX 660 Ti 2GB Windforce 2X
285.60 €
Thermaltake Smart M650W - 650W - 80+ Bronze
80.40 €
Skupaj: 1,026.00 €
Konfiguracija za 1k, bi kaj spremenili (nakup bom opravil v eni trgovini zato sem izbral dinokomp kot najcenejšo v slo{ne vem če je res-lahko predlagate})
potrebujem za igre, adobe CS paket, 3d max,... ohišje in disk že imam.

metropolis01 ::

ASRock Z77 Pro3 91.20 EUR

Kingston HyperX Red 16GB 1600Mhz cl10 - 1.50V 78.00 EUR

SATA Samsung SH-224 22.80 EUR

Gigabyte GeForce GTX 660 Ti 2GB Windforce 2X 285.60 EUR

Samsung SSD 830 128GB - SATA3 - 6Gb/s SSD 106.80 EUR

Noctua NH-C12P (775, 1155, 1156, 1366) 39.00 EUR

Inter-Tech CPM Power 650W Modular 48.00 EUR

Intel Core i7 2600K (3,40Ghz, 8MB) BOX 306.00 EUR

Hitachi Deskstar 7K1000.C 1TB 32MB 79.20 EUR

Skupaj: 1,056.60 EUR

popravek...zaradi 4c/8t render itd.....igral pa bom na 1080p

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Ali uporabljaš Adobe CS in 3D max v službene namene?
|HP EliteBook|R5 6650U|

dogo ::

@metropolis01 Če se ne motim potrebuje 660ti 2x6pin, tvoj napajalnik pa ima 1x6pin priključek, poleg tega bi jaz ob tako dragi sestavi vzel nek dostojen napajalnik in ne tole.

AnZo ::

matična   ASUS P8H77-M  93,6€
procesor Intel Core i5 2500K (3,30Ghz, 6MB) BOX  219€
RAM   Corsair Vengeance 8GB 1600Mhz cl9 KIT - 1.50V  43,2€
disk   Seagate Barracuda 7200.14 - 2TB 64MB SATA3 - 6Gb/s  99,6€
grafična ASUS Radeon HD 7870 2GB DirectCuII V2  236,4€
ohišje .Rasurbo Vort-X USB 3.0  42€
napajalnik Inter-Tech CobaPower 650W - 80+ Bronze  60€
opt. Enota SATA Samsung SH-224  22,80€
Torej skupaj cca. 820€

Kupujem namreč nov računalnik, moja uporaba pa je sledeča. Računalnik je večinoma skoz prižgan, ker ga
uporabljam deloma za službo deloma za sprostitev. To pomeni, da zvečer npr. odigram tudi kakšno igro novejšega
datuma. Računalnika tudi ne kupujem vsaki 2 leti zato bi rad imel nekaj časa mir.
Kaj bi dodali, odstranili, zamenjali na gornji konfiguraciji?
Hvala vnaprej za odgovore in lp.
Snowboarding is the best thing you can do with your pants on...

Excalibrus ::

proc 3570k z ivy-em, če boš seveda navijal, rabiš tut kak kuler še dodaten gor. če ne, pa kupiš mal cenejšo zaklenjeno verzijo. premisli tudi o ssd-ju

FlyingBee ::

s tako konf. imaš več kot dve leti mir, grafično sicer hitro lahko zamenjaš, ker se pri teh pixel eating bastardih najbolj pozna starost, procesor je super, ivy pa bo bolj varčen in malenkost hitrejši

kaj imaš v mislih pod službo? je to office ali kaj pro?

novinec09 ::

AnZo je izjavil:

matična   ASUS P8H77-M  93,6€
procesor Intel Core i5 2500K (3,30Ghz, 6MB) BOX  219€
RAM   Corsair Vengeance 8GB 1600Mhz cl9 KIT - 1.50V  43,2€
disk   Seagate Barracuda 7200.14 - 2TB 64MB SATA3 - 6Gb/s  99,6€
grafična ASUS Radeon HD 7870 2GB DirectCuII V2  236,4€
ohišje .Rasurbo Vort-X USB 3.0  42€
napajalnik Inter-Tech CobaPower 650W - 80+ Bronze  60€
opt. Enota SATA Samsung SH-224  22,80€
Torej skupaj cca. 820€

Kupujem namreč nov računalnik, moja uporaba pa je sledeča. Računalnik je večinoma skoz prižgan, ker ga
uporabljam deloma za službo deloma za sprostitev. To pomeni, da zvečer npr. odigram tudi kakšno igro novejšega
datuma. Računalnika tudi ne kupujem vsaki 2 leti zato bi rad imel nekaj časa mir.
Kaj bi dodali, odstranili, zamenjali na gornji konfiguraciji?
Hvala vnaprej za odgovore in lp.



Vzemi Z77 ploščo in 3570K procesor.
Ostalo je načeloma OK, le disk bi osebno dal raje kak Toshiba/Hitachi - Seagate so glasni in nezanesljivi!

AnZo ::

Pod službo je to office, vendar za sprostitev rad tudi zmiksam kaki posnet filmček z dopusta, fotoshopam kako sliko itd... Navijati ne mislim, želim si samo stabilno konfiguracijo s katero bom imel spet nekaj časa mir in bom lahko normalno počel vse zgoraj omenjene stvari.
Torej je gornja konfiguaracijo ok? Budget je sicer med 800 in 900€ torej nekaj rezerve je še. SSD zaenkrat nimam v planu. Mogoče kdaj kasnej pade notr.
Hvala še 1x za informacije!

@novinec09
mi lahko pojasniš čisto trotl zihtr ali bom kot uporabnik za gornje namene "občutil" razliko med mojo predlagano ploščo in procesorjem in med tvojo?
Snowboarding is the best thing you can do with your pants on...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AnZo ()

novinec09 ::

Pri procesorju boš imel podporo za PCI-E 3.0, medtem, kot z 2500K neboš imel. Če neboš navijal, potem imaš brez K proc. malo ceneje.
Z77 je malenkost boljši Chipset od H77.
««
184 / 1137
»»