» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
16 / 1133
»»

MrStein ::

Bo treba osvežiti PC mašinerijo in razmišljam takole:
- ker uporablja žnj PC-jev (moj, puncin, službeni 1, službeni 2, itd...) bi rabil neki centralni, kjer bi imel vse podatke itd (kot v dobrih starih časih... ;) )

Iz tega in drugih razlogov bi bilo fajn, da ta PC skoz deluje.

Torej ideja je : (močen) laptop, s kakim zunanjim diskom.
Ker:
- manj porabi (stalno vklopljen!)
- če treba, ga je veliko lažje prenašati

Bil pa bi sicer priklopljen na zunanji monitor , tipkovnico in miš.

Ima kdo podobno ? Kateri laptop bi bil primeren za tako vlogo ?
Iger se načeloma ne bo igralo, a malo 3D rezerve bi vseeno imel. (to že itak OS po novem rabi...)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Leks ::

@ Marko87

Po kvaliteti izdelave vsekakor Lenovo N500
Po specifikacija pa tako lahko primerjaš kateri je boljši.

jan01 ::

Pepc619 ::

Odločam se med Intel in AMD sestavo, v juliju nameravam kupit računalnik. Cena naj bi bila do 1000€. Comp naj bi bil za gaming in občasno urejanje videov.

Sam sem naredil 2 sestavi na Demise.si, ena za AMD in druga za Intel.

Povejte mi prosim katera se vam zdi boljša in kaj bi spremenili.

INTEL:

AMD:


Aja pa mimogrede, a na Demiseu dajejo račune? Ker kolikor vem pri elektroniki kdaj sploh ne dajejo(oz. niso dajal)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pepc619 ()

TehDucky ::

Za AMD konfiguracijo bi lahko brez problema vzel cenejšo matično. Lahko bi tudi vzel AM2+ in pa DDR2 pomnilnik, ker praktično ne pridobiš nič z DDR3. Je pa 955 dober procesor. V igricah bo verjetno celo boljši od i7, medtem ko pri obdelavi videa bo malo slabši, vendar še vedno zelo dober. Zdej intel pravi da z i7 ter 1366 podnožjem ne bo nobenega procesorja razen extreme verzij ki so 1000€, al pa strežniških Xeon. Majo še namen 6 jedernike dat vn, samo cena tut še ni znana. Če pa hoč future proof AMD potlej pa AM3...

Aja dobra trgovina je tudi nakupi.net, dost pocen pa še 100% dobiš vse z računom.

Pepc619 ::

Torej sem naredil na nakupi.net novo sestavo in pride res poceni vse skupaj! Napajalnik sem vzel kar za 850W, ker namreč stane isto kot 750W verzija, ker je toliko popusta xD So thermaltake dobri napajalniki? Sem pogledal en test in je na veliko prekašal en napajalnik od OCZ 720W verzijo.

tilinho20 ::

Plato lahko zamenjaš za Asus M4A78T-E, je pa tudi ta GA dobra. Drugače dober napajalnik je tudi LC 850W.

Fif55 ::

http://www.procomparison.info/notebook-...

Zanima me če je ta prenosnik vreden malo manj kot 1000€. Vem, da je okoren, teški, veliki pa da baterija verjetno ne bo dolgo držala, kar pa mi ni glih prevelika ovira, ker ga ne bi veliko nosil naokoli(mogoče iz ene sobe v drugo).
Pa me zanima, zakaj ima ceno takšno kot pa podobni 15.4" :D

Hvala za konstruktivne odgovore.

bejba_ ::

Živjo

Zanima me vaš predlog in sicer kupujem nov PC, uporabljala bom predvsem za grafične namene (PS, Corel) Želim si 4GB rama, Core 2 duo procesor in pa 1GB grafične. Zagledala sem se v tadva:

http://www.comshop.si/Article.asp?artic...
in: http://slana-com.si/index.php?kategorij... (RAČUNALNIK GAMER DUAL CORE E8500*6G*750G*GEFORCE9800GT/1G , ki stane 590,00 eur)

ima kdo boljši predlog? cenovno sem si dala omejitev do 600eur.

p.s.:pozabila sem omeniti še, da bom uporabljala win xp, zato me ne mika quad procesor(pravijo da je boljši core duo)

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: bejba_ ()

xena ::

Zanima me na kaj naj bom pozorna pri nakupu novega računalnika...

Največ ga bom uporabljala za Photoshop, za gledanje (in snemanje) filmov, nasploh za fotografijo, video in glasbo. Igre me ne zanimajo.

Zaslon se odločam med 22" in 24", verjetno bo kar 24".
RAM najmanj 4, mogoče celo 6.

Kaj je še pomembno? Pa kaj je zdaj boljše, Windows XP al kaj drugega? Kaj?

---
Zanima me tudi katere trgovine so ugodne za nakup na obroke. Pa da ti sestavijo po naročilu, da ne kupuješ nekaj kar ne rabiš.

SaXsIm ::

nameravam kupit Dellov laptop Vostro a860 klik
Zanima, kakšna je kvaliteta izdelave, izkušnje,...
Dotični model nima firewire, zato bom dokupil pcmcia FW karto. Računalnik bi uporabljal za šolo, občasno audio snemanje preko zunanje zvočne karte, in audio obdelavo.
Obstaja kakšna boljša zadeva za takšen denar? More pa bit C2D in pa možnost firewire povezave.
SaXsIm

jan01 ::

@SaXsIm Poglej is raje lenovo n500.
V tujini dobiš boljšega(15€ poštnina)
http://www.cyberport.de/item/2/0/0/1310...

bejba_ ::

Živjo

Zanima me vaš predlog in sicer kupujem nov PC, uporabljala bom predvsem za grafične namene (PS, Corel) Želim si 4GB rama, Core 2 duo procesor in pa 1GB grafične. Zagledala sem se v tadva:

http://www.comshop.si/Article.asp?artic...
in: http://slana-com.si/index.php?kategorij... (RAČUNALNIK GAMER DUAL CORE E8500*6G*750G*GEFORCE9800GT/1G , ki stane 590,00 eur)

ima kdo boljši predlog? cenovno sem si dala omejitev do 600eur.

p.s.:pozabila sem omeniti še, da bom uporabljala win xp, zato me ne mika quad procesor(pravijo da je boljši core duo)


anyone??

mtosev ::

comp ne kupuj v Comtronu.

FunTech Intel Dual Core E8400 Designer pro 4Gb
http://www.funtech.si/sestavljeniFuntec...

tega vzami.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

__Devil__ ::

zakaj ne v comtronu?

TehDucky ::

pofuk.. comtron

Zato ker ima veliko folka probleme z njimi ?

xylem ::

Odločam se za upgrade matične,procesorja,grafične in rama.
Namen mašine je predvsem obdelava videa in slike ter programiranje, nič iger.
Monitor je 22" na 1680*1050, napajalnik je LC 550W.
Razmišljam o sledečem:
- Abit/Asus matična (ne-navijalska) z quad core podporo, gor bi dal Core Duo, kasneje Quad (I7 se mi zdi preveč za moje potrebe)
- grafična čim tišja in hladna, HD podpora, npr radeon 4850
- ram: se kaj pridobi z DDR3?

Kakšni predlogi?
lp

TehDucky ::

Če hočeš met cenejši rank, potlej kakšna P5Q-L pro oz P5Q, Procesor pa verjetno E8400 oz. nekaj v tem rangu. Grafična pa zdej ne vem, 4770 je cenejša in pa približno tako dobra kot 4850. Zdej ta HD podpora, to misliš HDMI izhod ali samo, da dela ? Rame DDR3 se pa za 775 podnožje ne splača. Čeprav bi lahko za par € več dobil že solidno AMD konfiguracijo z x4 920/940 procesorjem.

xylem ::

P5Q + Core2Duo 8400 se mi zdi kar dobra kombinacija
Pri grafični rabim HDMI. Priporočljiva količina RAMa za Win7?
Nisem strogo omejen z budžetom, priporočaš kakšno AMDjevo AM2+/x4 kombinacijo?
lp

TehDucky ::

1.Procesor: AMD Phenom 2 940
2.Matična: M4A78 načeloma tudi katero drugo M4A78T-E, M4A78-E, kolikor si pač pripravljen dat
3.Rami: 4GB DDR2 priporočam OCZ in corsair, lahko tudi kingston.
4.Grafična: Navadne kartice nimajo HDMI izhodov, tako moraš pogledat take, ki jih imajo. Ponavadi so dražje za 10-30€ kot običajne z 2x DVI ali kaj podobnega.

Sestavi.si: 1=164,22€ 2=74,47 3=54,59 (OCZ) 4= Pri funtech vzameš 4770 z HDMI za 105€ in si čez veliko bolje kot z 4850 z HDMI za 130€
Agt.si 1=164,11€ 2=73,99€ 3=57,17€(TeamGroup-izredno dobri) 4= GTS250 za 110,31€ oz. 4670 za 65,91€
nVidia cards include PhysX, Ambient Occlusion, Cuda, Increased Folding Performance, SLI (is better than CrossfireX)

Seriously, while being marginaly more expensive, they are full of features ATI just doesnt have!


Če rabiš kej od teh stvari Cuda,PhysX... Potem nvidia. Če pa ne boš rabil grafične sploh pa bo 4670 z HDMI izhodom čisto dovolj.

xylem ::

Kakšen hladilnik rabi Phenom II in ali je 550W dovolj za njega+radeon4670+dva diska?

dzinks63 ::

Odločam se za upgrade matične,procesorja,grafične in rama.
Namen mašine je predvsem obdelava videa in slike ter programiranje, nič iger.
Monitor je 22" na 1680*1050, napajalnik je LC 550W.

Za video obdelavo ne rabiš močne 3D grafične kartice in je npr. integrirana ATI Radeon ™ HD 3200, nVIDIA GeForce™ 8300 popolnoma zadost
:
Gigabyte GA-MA78GM-US2H HDMI DVI-D 75€
ali
ASUS M3N-H/HDMI 63€
AMD Phenom™ II X4 940 "Black Edition" 164€
Team Group PC2-6400 "Xtreem Dark" KIT 4096 MB CL=4 4-4-12 58€

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

xylem ::


Za video obdelavo ne rabiš močne 3D grafične kartice in je npr. integrirana ATI Radeon ™ HD 3200, nVIDIA GeForce™ 8300 popolnoma zadost

Kaj pa za enkodiranje videa?

dzinks63 ::

Za enkodiranje ti je pomemben čim hitrejši procesor in hiter ram. Pri tem briljira I7, za manj € je pa tudi PH2 dober.

hendriks ::

Mlajša sestra je bila pridna v gimnaziji (1. letnik), tako da ji bom za nagrado kupil prenosnik.
Kolikor spremljam, comp uporablja predvsem za internet, chat, muziko (ipod), filme, včasih
odšpila kakšno igro. Pač najstnica :) Razmišljal sem o temle:

- http://www.mimovrste.com/artikel/275016...
+
- http://www.mimovrste.com/artikel/265006...

Kakšen nasvet?

MedusasPath ::

Še enkrat.. za tako ceno obvezno kupiti Lenovota N500. Ni ravno vrhunski izdelek, kar se estetike tiče, je pa za svojo ceno izjemno kvaliteten in robustno izdelan prenosnik!

Eva123 ::

Kupujem prenosnik..rabim ga za neke osnovne stvari, nič posebnega. Ima kdo izkušnje z Fujitsu Siemens Esprimo Mobile V5555? Kaj menite o njem?

TehDucky ::

Glede tega V5555, sem gledal po slovenskih štacunah in ga oglašujejo nekje z 2,3,4 Gb rama. Tako, da res ne vem. Lenovo N500, še 4x. Izjemen prenosnik za svojo ceno, ki je 475-500€ .Nakup priporočam v EnaA. Zakaj? Zato, ker so edini, ki priložijo Windows Vista. Mogoče je hakeljc v tem, ker piše na strani samo za 1 leto garancije, v vseh ostalih štacunah pa je gor FreeDos in pa 1 leto za pravne osebe in 2 leti za fizične osebe. Prečekirej če nudijo 2 leti garancije, ker če jo ne potem pač 2 leti garancije v bigbang in pa "travniške" Windowse.

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TehDucky ()

__Devil__ ::

Lep pozdrav!

Torej prijatelj kupuje nov prenosnik in me zanima kaj pravite o tem: http://www.bigbang.si/racunalnistvo/rac...

Je vreden svojega denarja? je kvaliteten? ima kdo kakšne izkušnje z njim mogoče?

Kaj predlagate za MAX 600 EUR?

jan01 ::

@_Devil__
A nisi že videl v stotih temah odgovor: lenovo n500(500€). Kupiš v tujini http://www.cyberport.de/item/2/1/0/1310... in dobiš še veliko boljši model za isto ceno(500€ +15€ pošnine) -grafična 9300m, 4GB rama, 320Gb disk,

__Devil__ ::

@_Devil__
A nisi že videl v stotih temah odgovor: lenovo n500(500€). Kupiš v tujini http://www.cyberport.de/item/2/1/0/1310... in dobiš še veliko boljši model za isto ceno(500€ +15€ pošnine) -grafična 9300m, 4GB rama, 320Gb disk,


Ja ampak nevem, če bo šlo to preko tujine. On želi plačati po obrokih.

__Devil__ ::

http://www.bigbang.si/racunalnistvo/rac... - torej to bi naj bil tale TOP prenosnik za sovjo ceno?

Kaj tale je isti kot v BB? http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

Zgodovina sprememb…

jan01 ::

Tista dva sta različna: Tisti v bigbangu za 660€ lahko dobiš iz modega prejšnjega linka za 500€...

__Devil__ ::

Torej kje se potem dobi najceneje tega prenosnika N500 ?

jan01 ::

http://www.cyberport.de/item/2/1/0/1324... 409€+15€ poštnine
Plačevanje po obrokih? Raje naj vzame kredit, bo manj plačal za kredit, kot pa karkoli v sloeniji

YenLoWang ::

Pozdrav,

ker mi je crknila plata z s9339 (athlon3000),
sem se odločil da posodobim racunalo tako da kupim novo ploščo + procesor + ram(2GB).
katere firme-modele priporočate da bi vse skupaj ne prislo vec kot recimo 200€ (+/- 20€).
najverjetneje kaksna kombinacija plosce z socketom 775 + dvojedrni proc + 2x1GB ddr2-800?

hvala

lp

__Devil__ ::

Kako pa je z garancijo jan ?

dzinks63 ::

YenLoWang , npr:
1 X OP ASUS, P4, LGA775, I43P (P5QL PRO) €74,78
1 X Intel Pentium Dual Core E5200, 2.5GHz 2MB LGA775 €62,46 , proc naviješ easy 3,3GHz
1 X RAM PATRIOT.DDR2 2x 2GB 800MHZ VIPER 4-4-4-12 €50,76
nakupi.net, Skupaj€187,99

gwertix ::

jan01 .... jst tudi gledam za ta prenosnik ... samo glede na tu da je spletna stran v nemščini ... kako je s tipkovnico??? je nemška al slovenska (al ni razlike)??? in windowsi? v nemščini?

sej lahko da ste že kje napisali, ma nism zasledil ...

YenLoWang ::

@dzinks: thx!

@qwwertix:
nemški notebooki majo ponavad nemško tipkovnico.. ni velik razlike..sam une crke nemske z pikicami mas zram:) in pa nemške windowse dobiš...

geniuus ::

bi prosu, če pokomentirate še mojo konfiguracijo:

Matična plošča Asus P5Q PRO, 775
Procesor Intel Core2 Duo E8400 3GHz, 775
Ram Team Group PC2-8500 "Xtreem Dark" KIT 4096 MB 1066MHz
Trdi disk WD Caviar Black 640GB, 7200rpm, 32MB, SATAII (WD6401AALS)
Grafična kartica Gigabyte ATI HD 4670, 512MB, PCI-E
Napajalnik LC Power LC6550GP2 V2.2 550W ali Mushkin EP-500AP "Enhanced Performance"
Ohišje LC Pro-907B brez napajalnika ali Sharkoon Venga Economy

=~550€

- zdej me pa zanimajo izkušnje s trgovino AGT, predvsem koliko komplicirajo pri garanciji (računalnik bi sestavlu sam)
- rok dobave, glede na to, da na strani od agt nič ne piše
- ali je mushkinov napajalnik res toliko boljši od LC power
- a ma kdo od vas ohišje Sharkoon Venga Economy in bi mi lahko povedal, če je zraven usmerjevalnik zraka (na stranici ohišja)

tnx

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: geniuus ()

__Devil__ ::

Mushkin EP-500AP "Enhanced Performance" , tale napajalnik vzami.
Kaj boš počel na narunalniku? če boš igral igre, potem malo boljšo grafično.

lp

TehDucky ::

http://www.dinokomp.si/product_info.php...

Sorry ker nekaj takega prilepljam ampak men se zdi solidna zadeva. Mogoče jim samo omeniš da želiš 640gb disk, ki je kakih 30€ dražji, grafično maš pa itaq čist hudo (4870).

geniuus ::

komp je za sestro, ki je že mau prestara za igrce, tko da potrebe po boljši grafiki ni
komp z linka je cenovno predrag
poleg tega, če sam sestavim komp, točno vem kaj je notr
rami bi bli hitrejši, plata vem točno kakšna je (čeprou se da dobit p45 cenejš) kar pri sestavljenih ne veš...

ubistvu je podoben komp že eno leto doma (počasnejši ram, LC napajalnik, slabša grafična) in dosedaj ni blo problemov (odkar so popravki za driverje od grafične se komp v visti tudi pravilno ugasne)

dzinks63 ::

komp je za sestro, ki je že mau prestara za igrce, tko da potrebe po boljši grafiki ni

potem je dovolj nekaj takega, npr:
1 X Ohišje LC ATX MIDI PRO914B LC5550, 550W, črn €53,99
1 X Matična plošča Asus M3N-H gf8300 HDMI AM2/PCIE/V512/S/R/F/F1066 €64,32
1 X AMD ATHLON X2 7750 2.7GHz AM2+ Black Edition €55,39
1 X PATRIOT DDR2 ram 2x 1GB PC2-6400 800MHZ s hl. CL4 €30,87
1 X WD 640GB SATA2, 16Mb, 7200rpm (WD6400AAKS) €61,09
1 X DVD/RW SAMSUNG SH-S223B/BEBE SATA BULK BLACK €19,36
nakupi.net, Skupaj: 285,01€

geniuus ::

komp je za sestro, ki je že mau prestara za igrce, tko da potrebe po boljši grafiki ni

potem je dovolj nekaj takega, npr:
1 X Ohišje LC ATX MIDI PRO914B LC5550, 550W, črn €53,99
1 X Matična plošča Asus M3N-H gf8300 HDMI AM2/PCIE/V512/S/R/F/F1066 €64,32
1 X AMD ATHLON X2 7750 2.7GHz AM2+ Black Edition €55,39
1 X PATRIOT DDR2 ram 2x 1GB PC2-6400 800MHZ s hl. CL4 €30,87
1 X WD 640GB SATA2, 16Mb, 7200rpm (WD6400AAKS) €61,09
1 X DVD/RW SAMSUNG SH-S223B/BEBE SATA BULK BLACK €19,36
nakupi.net, Skupaj: 285,01€


pretiravat ni treba, sploh pa dandanes je 2 giga rama na visti/win7 zelo malo
onboard grafike so sploh zakon
disk z 32mb predpomnilnika pa stane skoraj toliko kot tisti z 16

pa glede na to, da bo komp za recimo vsaj 3 leta, se takšno šparanje ne izplača, konec koncev že messengerji, acrobat readerji, office in podobna navlaka požirajo vedno več rama in procesorja
glede na to, da je ona bol next>next>yes>ok>install tip računalničarja ne mislim redno pucat računalnika zato, da bo delal vsaj približno hitro

MrStein ::

MSI Megabook GT735-Z8243SVHP

Je to OK ?

Po podatkih ta Turion porabi enako kot Core2Duo T7200.

laptopi podobnih karakteristik vsi stanejo krepko čez 2000 EUR... Se še kje da iskati po lastnostih, kot na geizhalsu ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

SaXsIm ::

Kaj pravite na takle laptop
HP Pavilion dv6 pa še nekaj številk

Core 2 Duo P8600 2.4Ghz
4092MB DDR2 667 MHz
320GB hdd 5400 rpm SATA
15.6" High Definition HP Brightview Infinity Display (1366 x 768)
Super Multi DVD±R/RW Double Layer Light Scribe
ATI Radeon HD4530
High speed 56K modem
Ethernet 10/100BT
Intel PRO/Wireless 3945ABG
CardReader, NUMERIčNA tipkovnica
Wireless networking
BLUETOOTH
HP Pavilion WebCam z integriranim mikrofonom
Ostali priključki:

1xVGA port, 4xUSB 2.0 ports, 1xIEEE-1394, 1xHDMI konektor, S-video TV out, Infrared port, 2xsluččalke out, 1xmikrofon-in port, Cable docking konektor, 1xExpressCard/54 slot, 1xeSATA.
Windows Vista Home Premium.

Za 670€.
Računalnik bi bil v uporabi za audio production, terensko snemanje, šolo, hd filme, občasno kakšno igro.
Kakšna je kvaliteta HP Pavilion računalnikov?
SaXsIm

Pepc619 ::

Prosim povejte kako se vam zdi tale sestava:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pepc619 ()

__Devil__ ::

zakaj si vzel BOX procesor? ta že ima svoj hladilnik, če pa ne boš navijal pa je dodan hladilnik k procesorju več kot dovolj =).

Razen napajalnika, lahko bi vzel Mushkin 850 W , 10-15 EUR je le dražji in kvalitetneši.

Kje pa gledaš to? Ker tudi jaz mislim kupit nekaj takega.
««
16 / 1133
»»