» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
1060 / 1133
»»

pol3ni ::

TheBlueOne je izjavil:

pol3ni je izjavil:

Sestavim si bom tole-mnenja
Ryzen 5 3600
Arctic Liquid Freezer II
16 GB ram g.skill 3000mhz cl16
rtx2080 gigabyte turbo
msi B450 tomahavk max
500gb wd nvme ssd
700w bequiet psu 80+ bronze

Cena 1280€


Morda RTX 3060?


Ma predrago pa za mojo uporabo bo tudi ta ok

DarwiN ::

Kje kupuješ in namen uporabe?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

TheBlueOne ::

pol3ni je izjavil:




Ma predrago pa za mojo uporabo bo tudi ta ok


Bi moralo iti v budget. Dodaj cene k artiklom, ti bo morda kdo predlagal kje kaj ceneje...

FireSnake ::

pol3ni: če že toliko zapraviš, naredi si uslugo in posezi po "Gold" napajalniku (razlika v ceni ne bo velika).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

TheBlueOne ::

https://www.mindfactory.de/shopping_car...

Na priblizno, ali sem kaj naredil narobe. :)

In ko je ravno malo pozornosti v temi, bi me zanimalo, ce ima kdo kaj izkusenj s tem:

https://www.lg.com/hk_en/monitor/lg-34G...

Ali pa kaksne druge predloge.

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

Vse OK, razen Tray verzijo procesorja si vzel (ta nima hladilnika).
Zdaj, ali se zamenja z BOX ali pa se dokupi en poceni hladilnik.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

TheBlueOne ::

@FireSnake

PLS vrzi oci se na:

https://www.lg.com/hk_en/monitor/lg-34G...

Poznas zadeve? Je kaj boljsega za ceno?

In ce morda se pokomentiras moj trenutni izbor, ki bi sel k monitorju:

https://www.mindfactory.de/shopping_car...

Zgodovina sprememb…

scipascapa ::

tole je top šit monitor.

TheBlueOne ::

scipascapa je izjavil:

tole je top šit monitor.


Imas morda izkusnje? Je sploh kaj konkurence? Potrebujem malo komplimentov na sestavo, da ne bom obotavljal z narocilom. :)

Zgodovina sprememb…

pol3ni ::

FireSnake je izjavil:

pol3ni: če že toliko zapraviš, naredi si uslugo in posezi po "Gold" napajalniku (razlika v ceni ne bo velika).


Sem že tako čez budget,ker sem rekel da več kot 1000€ ne dam:)

TheBlueOne ::

Pocakas se kak mesec, da bodo graficne na priporocenih cenah, pa si tam. :)

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

TheBlueOne je izjavil:

@FireSnake

PLS vrzi oci se na:

https://www.lg.com/hk_en/monitor/lg-34G...

Poznas zadeve? Je kaj boljsega za ceno?

In ce morda se pokomentiras moj trenutni izbor, ki bi sel k monitorju:

https://www.mindfactory.de/shopping_car...


Kaj na tem monitorju je lahko takega, kar nam ne bi bilo všeč (diagonal, osveževanje, zaukrivljenost, ...)? :))
Zelo dobra izbira.

@pol3ni: vsi to rečemo. Na koncu pa zapravimo 300EUR (ali več) več :)
Kar je bolj pomembno: na koncu nam ni žal.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

TheBlueOne ::

FireSnake je izjavil:



Kaj na tem monitorju je lahko takega, kar nam ne bi bilo všeč (diagonal, osveževanje, zaukrivljenost, ...)? :))
Zelo dobra izbira.


Cena. :) Sem gruntal, ce je kaj primerljivega ceneje, torej pod 850€ ampak se mi zdi, da bolj ne...

pol3ni ::

FireSnake je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

@FireSnake

PLS vrzi oci se na:

https://www.lg.com/hk_en/monitor/lg-34G...

Poznas zadeve? Je kaj boljsega za ceno?

In ce morda se pokomentiras moj trenutni izbor, ki bi sel k monitorju:

https://www.mindfactory.de/shopping_car...


Kaj na tem monitorju je lahko takega, kar nam ne bi bilo všeč (diagonal, osveževanje, zaukrivljenost, ...)? :))
Zelo dobra izbira.

@pol3ni: vsi to rečemo. Na koncu pa zapravimo 300EUR (ali več) več :)

Ne to je to.Za domačo uporabo več kot dovolj.Pač dva srednješolca-predvidevam da bojo spet doma.Kašna igra in pa filmi.Mislim da bo čist ok
Kar je bolj pomembno: na koncu nam ni žal.

TheBlueOne ::

@pol3ni, ta sistem bo verjetno OK za 1080p. Ce imas zeljo po 1440p monitorju morda nekoliko pocakaj, da se cene nadaljno normalizirajo. 4K pa ne bo OK niti na RTX 3060.

FireSnake ::

TheBlueOne je izjavil:

FireSnake je izjavil:



Kaj na tem monitorju je lahko takega, kar nam ne bi bilo všeč (diagonal, osveževanje, zaukrivljenost, ...)? :))
Zelo dobra izbira.


Cena. :) Sem gruntal, ce je kaj primerljivega ceneje, torej pod 850€ ampak se mi zdi, da bolj ne...


Ceneje to, kot laserska operacija oči.
Oči imamo samo ene.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

TheBlueOne ::

FireSnake je izjavil:



Ceneje to, kot laserska operacija oči.
Oči imamo samo ene.


Ce prav razumem, je za ceno optimum zmogljivosti in OK za oci? Ali drugace, ce imas 850EUR za monitor, potem ni dosti za razmisljati?

RTX 3070 oz RTX 3070 ti pa je dober kompanjon?

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

Točno tako, če denar je samo gasa (v trenutku, ko boš začel gledati sliko, boš pozabil na denar).
Saj manjši monitorji imajo tudi tašno osveževanje, a so ... manjši :) (pa še kaj se najde)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

DarwiN ::

BlueOne, vsi ti 144Hz+ curved monitorji so podobni.. IPS so precej dražji, a nič kaj boljši.

Jaz bi vzel Xiaomijevega za 380€ (koda za popust BGA15FE5). Več kot pol ceneje in grem stavit, da ne opaziš nobene razlike napram LGja.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

TheBlueOne ::

Sem geldal se AOC enake velikosti samo, da je VN panel za ca 500EUR.

https://www.amazon.de/AOC-CU34G2-Displa...

https://www.cyberport.at/?DEEP=6123-1C8...

DarwiN je izjavil:

BlueOne, vsi ti 144Hz+ curved monitorji so podobni.. IPS so precej dražji, a nič kaj boljši.

Jaz bi vzel Xiaomijevega za 380EUR (koda za popust BGA15FE5). Več kot pol ceneje in grem stavit, da ne opaziš nobene razlike napram LGja.



Tocno to me zanima, ker sam se nisem imel sanse primerjati. Tale Xiaomi oz AOC sta menda najboljsa pri tapoceni, LG pa nekje v srednjem razredu. Dejansko pa ne vem kaksne so razlike. Enega poleg drugega pa prakticno nimas sanse videti.

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

FireSnake je izjavil:



Kaj na tem monitorju je lahko takega, kar nam ne bi bilo všeč (diagonal, osveževanje, zaukrivljenost, ...)? :))
Zelo dobra izbira.

Mogoče lastnosti, ki jih v reklami ne poudarjajo?

Zanimivo, na blef ste ga vsi ocenili kot odličnega, a niti na kaki hitri test se noben ni skliceval.

Se strinjam. Na papirju zgleda odlično.


PS: Testi:
rtigns
techspot
techadvisor
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

FireSnake ::

Jaz imam 2 (a sta oba slabša od tega, kar si navedel ti):
https://anni.si/monitorji/monitor-aoc-2...

Pa morata biti dobra.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

DarwiN ::

TheBlueOne je izjavil:

Tocno to me zanima, ker sam se nisem imel sanse primerjati. Tale Xiaomi oz AOC sta menda najboljsa pri tapoceni, LG pa nekje v srednjem razredu. Dejansko pa ne vem kaksne so razlike. Enega poleg drugega pa prakticno nimas sanse videti.

Jaz sem nečaku vzel Gigabyte G34WQC in je zakon. Ob nakupu namreč ni bilo v akciji Xiaomija.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

TheBlueOne ::

Toliko vem, da so tile VA monitorji naceloma OK. Ampak po drugi strani pa me zanima koliksna je razlika med tem IPS LGjem. Med AOC, Xiaomi in tem Gigabyte menda skoraj ni razlike ampak reviewerji se malo pritozujejo. Nad LGjem so vecinoma bili navduseni.

Ampak nocem placati x2, ce je inkrement prakticno neopazen, ce nisi nek strokovnjak.

In pa najraje bi vzel na Amazonu, posebej, ce je cenejsi, da lahko b.p. vrnem.

FireSnake ::

Je pa vedno tako, da, ko se višje stegneš, ne dobiš toliko "več" (zadeva nikoli ne gre gor linearno - žal).
Dobiš "več", ne dobiš pa toliko "več", kot si doplačal.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

TheBlueOne ::

Ja, to mi je jasno. Iscem sweetspot. :D Jezi me, ker sam ne vem niti priblizno koliko je razlike, ker se nisem kdaj imel pred sabo monitorja klase tega LGja. Mi je pa monitor najvaznejsi del PCja. Ce bi bil 600€ sploh ne bi razmisljal, za 700 bi vzel 99%, za 850 pa me jezi, ker je dvakratnik teh poceni cudezev.

FireSnake ::

In pomislek je povsem na mestu.
Slika ne bo toliko boljša, ker preprosto ne more biti.
Tako nam na koncu ostane samo: plačati ali ne plačati premium ceno za premium kvaliteto.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

TheBlueOne ::

Sem se malo prebiral, ce komu koristi. Tile "poceni", torej AOC, Gigabyte, Xiaomi imajo menda enak panel in lahko vzames kar je cenej in ne bo neke razlike. LG pa je klaso vise. Si bom se dal malo casa, da se morda kje pojavi LG za kaksen € manj. :D V svojem razredu menda LG nima neke konkurence.

scipascapa ::

jaz lahko dobim en kos zelo poceni :)
LG monitor 34GN850-B (ODPRODAJA) 500+ddv
Testna enota, poškodovana embalaža. Monitor pregledan in testiran s strani servisa.
Polna garancija.

tega ali enega od te trojice:

CU34G2X/BK - najcenejši
G34WQC-EK - sredina
Xiaomi 34'' - čeprav ima samo 1 letno garancijo - zelo moteče - najdražji

TheBlueOne ::

scipascapa je izjavil:

jaz lahko dobim en kos zelo poceni :)
LG monitor 34GN850-B (ODPRODAJA) 500+ddv
Testna enota, poškodovana embalaža. Monitor pregledan in testiran s strani servisa.
Polna garancija.


Torej 600€? Imas shop? Ce vse stima, da ni nekih mrtvih pixlov mi lahko prodas... :)

scipascapa ::

ti sendam ZS.

scipascapa ::

baje še en model zelo hvalijo

ASUS ROG SWIFT PG35VQ samo ne vem če je dobavljiv pri nam. Pozabi, 2500EUR+ :p

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

Nekje budget za moj celoten setup. :D

pol3ni ::

TheBlueOne je izjavil:

@pol3ni, ta sistem bo verjetno OK za 1080p. Ce imas zeljo po 1440p monitorju morda nekoliko pocakaj, da se cene nadaljno normalizirajo. 4K pa ne bo OK niti na RTX 3060.


In kaj vzet da bo 4K ok

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pol3ni ()

FireSnake ::

Novo generacijo kartic (ki pridejo čez eno leto).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Tsunamii ::

Kaj pravite na tole konfiguracijo..bo ok? Grafa in proc ostaneta obvezno notri. Ni zame.

https://www.mindfactory.de/shopping_car...

celje ::

Meni tvoj link ne dela. (Ne odpre kosarice)

Tsunamii ::

celje ::

Dobra. Jaz bi vzel 64GB rame (ja vem, ne potrebuje, trenutno. Vseeno.) Maticna: gigabyte se mi je zameril (osebne prigode). Vse ostalo je itak super.

legion ::

trenutno imam za domač server moj nekdanji prenosnik, ki pa bo očitno po vseh letih škripnil.
ne potrebujem nobene zmogljive zverine, gor poganjam Plex, Jellyfin, VPN, HomeAssistant in podobno. Razmišljam o čem podobnem https://www.mimovrste.com/racunalniki-i....

Kaj kej priporočate in uporabljate?

Tsunamii ::

celje je izjavil:

Dobra. Jaz bi vzel 64GB rame (ja vem, ne potrebuje, trenutno. Vseeno.) Maticna: gigabyte se mi je zameril (osebne prigode). Vse ostalo je itak super.


Katero matično v tem rangu priporočaš ?
ZA rame sem mu omenil ( 64gb - bo vzel ) ... bo dovolj da so 3200/CL16 en brand za normalno ceno ali poseze po kaksnih 'boljsih' ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tsunamii ()

celje ::

Vsi pravijo nizji cl hitrejse vse skupaj. Sigurno je. Vendar odvisno kaj delas. Jaz imam (skoraj) povsod 64GB patriot viper steel cl16 3200.

Maticno? Vsak preferira nek brand. Jaz sem dve gigabyte moral vracati nazaj. Pri eni rame ni zaznalo, pri drugi spet neka druga bedarija. V dveh imam neko taichi (nekako tako), v drugih dveh pa recimo msi mpg gaming carbon pro (nekako tako se napise). Vse delajo bp. V parih starejsih pa so neke asuske. Tudi delajo. Mogoce sem gigabyte dobil ponedeljkove :)
Vse so x570. Tu gor so nekateri zelo za maticne brez malega ventilatorja (da se kvari oz nekaj). Meni delajo. Se jih niti ne slisi.
Hlajenje (zopet tu gor) hvalijo noktua (upam, da sem prav napisal). Jaz imam dark rock. Dela. Ne ropotajo.
Ne trdim, da sem strucko za te zadeve. Teh imas tu gor ocitno veliko. Jaz ti lahko samo osebne zadeve opisem.

inzenir1337 ::

Nisi dobil ponedeljkove, dobil si Gigabytove. :)):)):|

hdx ::

B450M DS3H-CF
Ryzen 2600
rx580 8gb

Grafična mi je pri nekaterih igrah začela ugašat monitor. Ventilatorju se zmeša in ugasne monitor. Računalnik dela normalno naprej, samo monitor je off.

Katero grafično priporočate?

DarwiN ::

Za Polaris sranje si imel še srečo, da je zdržala tako dolgo. :D (Ja vem, da vam enim še danes delujejo te kartice, tko da se ni treba oglašat in zasmetit nitke. Hvala).

Drgač pa..
1. Kakšen je budget?
2. Kakšna je resolucija in Hz?
3. Kakšen je napajalnik?
4. Si pripravljen naročit iz tujine?
5. Si pripravljen naročit preko MailboxDE posrednika paketov?
6. Se zavedaš, da se grafične nižjega/srednjega ranga danes prodajajo ~50% nad ceno?
7. Bi bil pripravljen tvegat z rabljeno rudarsko kartico preko bolhe za relativno majhen denar?

Toliko. 8-)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

jero_no1 ::

DarwiN je izjavil:


7. Bi bil pripravljen tvegat z rabljeno rudarsko kartico preko bolhe za relativno majhen denar?


Tega scenarija ne bo še tako kmalu, no vsaj dokler se bodo omenjena že 2x minersko amortizirana Polaris sranja z 8GB prodajala po 300€.
In dokler bodo rabljene kartice RTX serije 30 dražje kot nove v DE...

gddr85 ::

simple, prodaš polaris sranje za kolker gre in vzameš pascal 1060_6gb sranje za majhen denar in zaupaš Darwinu glede kvalitete 8-)

DarwiN ::

Nvidia ne more crknit. ;)

Sem pa imel v mislih ravno 1060@3gb za ~150€ in 1070@8gb za ~300€.. 1060@6gb očitno odpade, ker jih ne dobiš za 200-220€.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

gddr85 ::

potem pa nima kej razmišljat, lepo 1070ka za 300 bucks in je to to

Horas ::

DarwiN je izjavil:

Nvidia ne more crknit. ;)

Sem pa imel v mislih ravno 1060@3gb za ~150€ in 1070@8gb za ~300€.. 1060@6gb očitno odpade, ker jih ne dobiš za 200-220€.


3gb je no go. je ravno benchmarkal steve from HU. 6gb je precej bolše
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd
««
1060 / 1133
»»