» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
1059 / 1133
»»

FireSnake ::

Kot je rekel predhodnik.
Komot (procesor je 65W TDP, ostale komponente pa vse skupaj nanesejo par W).

Vse ostalo lahko "spije" grafična.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Mufasa ::

Hej, za mulca (8 let) rabim nekaj minimalnega za scratch, šolo, Minecraft in Fortnite 1080p@30fps pa vseeno po možnosti na takem MB kamor po potrebi čez 2 leti loh nataknem boljši proc oz diskretno grafično. Namen imam priklopit na 4k ips monitor. Alternativa je mac mini M1 a tam ni razšitvenih flexibilnosti, pa še ne nauči se sestavljat sam računalnik kar je sploh razlog zakaj razmišljam v smeri PCja :) . Hvala za nasvete.
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

FireSnake ::

Tole:
https://slo-tech.com/forum/t200222/p718...
z manj RAM-a (16GB bo preko teklo).
Procesor lahko tudi 4650G (pa bo še ceneje):
https://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/...

Pa več kot 30FPS bo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Mufasa ::

Hvala za predlog 4650g it iz. 5600g bo cca 100€ dražji (msrp 259€, pitaj boga kdaj bo tray varjanta na voljo), tako da nima smisla čakat, 4650g skoraj ni več nikjer za kupit. Še za funtech nisn šur če bojo res za 180 deliveral z kilerjom on top.
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

Aston_11 ::

Kaj je s funtechom, cca 2+ tedna mečkajo z naročilom?

Mufasa ::

Se da še kje drugje staknit 4650g?
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

darck ::

Saj na Funtech piše,da je dobavljivost 1-2 dni se pravi,da ga imajo zakaj je potem kakšen problem lahko se tudi pokliče in direktno povpraša kako je glede tega.

Imaš ga tudi na Mimovrste za 192 EUR.

Mlacom ga tudi ima za 187 EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

Meiniken ::

Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

FireSnake ::

Tudi belbled ga ima (tudi cena je dobra):
https://www.belbled.si/amd-ryzen-5-pro-...

Kakšna tujina? Tega je pri nas dovolj.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

darck ::

Tujina ima te modele Ryzen z vgrajeno grafiko dosti dražje kot so pri nas

FireSnake ::

Saj zato pa pravim.
Že večkrat smo tu dali primerjavo: za tak denar, kot se zadeva dobi pri nas, je neumno kupovati v tujini.

Ali samo zato, da se kupi v tujini?
Če bom ves denar dali v tujino se ne moremo čuditi, če doma vse crkne.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Hair ::

Pa saj ti je gor povedal, da že 2 tedna čaka na ponujen 1-2 dni dobavnega roka. In to je standard. Če pokličeš, te napizdijo. Če pišeš, ne odgovorijo.
Ko bo slovencelj postavil kvalitetno trgovino, bomo pa z veseljem tu kupovali. Sicer naj pa crkne vse skupaj. Saj tudi avtomobilov in telefonov ne kupujemo slovenskih, a ne? Pa svet vseeno teče dalje.

So pa tile procesorji tudi edina stvar, ki je cenejša pri nas.
To je seveda za izkoristit - če ti je vseeno, kdaj pride.
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

Aston_11 ::

Hair je izjavil:

Pa saj ti je gor povedal, da že 2 tedna čaka na ponujen 1-2 dni dobavnega roka. In to je standard. Če pokličeš, te napizdijo. Če pišeš, ne odgovorijo.
Ko bo slovencelj postavil kvalitetno trgovino, bomo pa z veseljem tu kupovali. Sicer naj pa crkne vse skupaj. Saj tudi avtomobilov in telefonov ne kupujemo slovenskih, a ne? Pa svet vseeno teče dalje.

So pa tile procesorji tudi edina stvar, ki je cenejša pri nas.
To je seveda za izkoristit - če ti je vseeno, kdaj pride.
Sem jim danes napisal, kdaj bo predvidoma dobava, pa so takoj odgovorili, da je dobavni rok 3 do 10 dni. Skratka neuporaben odgovor. Verjetno berejo tole in prav je tako. 10 dni od 18.6., ko je bilo plačano na TRR, je seveda že mimo. če bi se spomnil, da so tako hitri, bi seveda pri nemcih naročil. V parih dneh bi bilo tukaj.


lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

Reaper ::

Zat ose sam v večini primerov, ko želim zadevo dobiti kmalu, poslužujem naročila na Amazon EU trgovini, ker roba pride vedno prje kot če naročim pri nas.

darck ::

Ja,če potem pa res tako dolgo to naročilo zavlačujejo ni druge kot,da je človek resnično jezen. Jaz iz tujine najraje naročujem iz Nemškega Amazona saj vedno je vse v najlepšem redu tudi iz Angleškega Amazona je isto.

FireSnake ::

Hair je izjavil:

Pa saj ti je gor povedal, da že 2 tedna čaka na ponujen 1-2 dni dobavnega roka. In to je standard. Če pokličeš, te napizdijo. Če pišeš, ne odgovorijo.
Ko bo slovencelj postavil kvalitetno trgovino, bomo pa z veseljem tu kupovali. Sicer naj pa crkne vse skupaj. Saj tudi avtomobilov in telefonov ne kupujemo slovenskih, a ne? Pa svet vseeno teče dalje.

So pa tile procesorji tudi edina stvar, ki je cenejša pri nas.
To je seveda za izkoristit - če ti je vseeno, kdaj pride.


Govorili smo o točno tem procesorju.
Zakaj se to posebej onmenja?

Še to: poleg FunTech smo dali vsaj še 2 do tri dodatne povezave.

Ta tema ni "graje/pohvale trgovin" ampak "kaj kupiti".

Pa čudi me, da mene nikoli, ampak res nikoli niso nabolili.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Hair ::

FireSnake je izjavil:

Če bom ves denar dali v tujino se ne moremo čuditi, če doma vse crkne.

Bil je samo odgovor na tole bučko in tvojo propagando na sploh.
Diskusija tukaj pa je seveda širša od tega, "kaj kupiti". Sicer bi bila brez linkov.
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

FireSnake ::

Mojo propagando???!!!???
Jaz sem dal povezavo do druge trgovine.
Iz tvoje strani, razen off topic in natolcevanja nismo deležni.

Zdaj pa se skupaj s svojim izgovorom o "širši debati" odstrani iz teme, ker smetiš.
Naslov teme je povsem preprost za razumeti.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Hair ::

Ma če nisem že 10 tvojih postov prebral z "moramo kupovati v Sloveniji, da ne bo vse crknilo in... čudno da meni še nikoli niso zamujali", potem nisem nobenega.
Vzdrži se takih komentarjev, pa ne boš razdražil tistih z drugačnim mnenjem.
Pa ne se tok jezit, no :) Boga ločila
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

FireSnake ::

Jaz se ne jezim. Je življenje prekratko.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

togo ::

sestavljam računalnik za obdelavo fotografij in videa v malem ohišju in sprašujem ali bo ta konfiguracija v redu

procesor - amd ryzen 7 pro 4750g
ram - crucial 2x8g 3200 cl16 ali 2x16g 3200 cl16
disk - crucial p2 1Tb nvme
ohišje - asrock x300

in pa zanima me če je hladilnik poleg procesorja dovolj zmogljiv in tih, ali bi npr. bila potreba po noktui nh-l9a-amd

hvala za odgovore

blackbfm ::

Stock hladilniki so drek

FireSnake ::

togo: gre za 65W TDP procesor in priložen hladilnik bo povsem zadostoval.
Če pa želiš stopničko višje kar se tišine tiče pa posezi po Noctua-i.
Komot najprej uporabiš priložen hladilnik. Če ne boš zadovoljen kasneje mejaš. Edino, če že v štartu veš, da si zelo občutljiv kar se "hrupa" tiče.


Še nasvet: glede na to, da boš obdeloval fotografije bi ti pa toplo svetoval 32GB RAMa.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Freakylion ::

DarwiN je izjavil:

Lion, razmisli tudi o mini PC opciji.. Birtija je zgoraj prilepil super zadevo.. Oziroma tole s 512Gb diskom za 300EUR. Tole je raketa za vsakega nezahtevnega uporabnika.

Ko pa pridejo v poštev igre, pa takrat kupiš nov desktop gaming računalnik.


Lep pozdrav,

Vse bolj se nagibam k temu mini PC-ju zgoraj. Prebral sem spodnji review, ki je precej pozitiven. Moti me samo mnenje glede glasnosti. Zapisani so decibeli in sicer 34 ko gledaš kakšen video. Nimam občutka, koliko je to. S čim bi se dalo to primerjati?

Hvala.

https://www.notebookcheck.net/Beelink-S...

Zgodovina sprememb…

darck ::

34 decibelov ni veliko,če si bolj gluh ali,da te ne moti glasnost.Sigurno se pa čez nekaj časa še poveča glasnost zdaj nekoga to ne moti in je čisto zadovoljen z tako glasnostjo računalnika. Jaz vem,da tisto ta prvo kar gledam je tiho delovanje meni je že novi prenosnik ACER od žene preveč glasen jajca proti Asusu katerega sploh ne slišiš. Te male škatle od računalnika se pa še toliko slabše hladijo,ko je vese skupaj stlačeno in ventilator toliko bolj trpi. Jaz slišim tudi 19 decibelov klimo,če je vse tiho tako,da 30 decibelov je že glasno zame in za računalnik mi je pogoj maksimalna glasnost hladilnika do 25 decibelov.

bajsibajsi ::

Tako od oka, ce ima zadeva ventilator, in ta ventilator ni nekaj ekstra, je manj kot 30 dB tezko pricakovati. Pise da je vent aktiven, kar pomeni da laufa non stop. Prime95 ga spravi na 52 dB, kar je helikopter. Za primerjavo GPU na loadu https://www.anandtech.com/Show/Index/13...

Verjetno je realno pricakovati do 40 dB. Cez dan ob recimo odprtem oknu, in ce nimas skatle ravno pri glavi, tega verjetno ne slisis oziroma ne zaznavas, v kolikor nisi osredotocen tocno na ta zvok. Ponoci (ce video nima zvoka) pa skoraj zagotovo slisis na meter ali dva razdalje. Zapisano je moje mnenje in ni nujno da drzi.

https://audiology-web.s3.amazonaws.com/...
https://www.gcaudio.com/tips-tricks/dec...

Freakylion ::

Lep pozdrav,

OK, hvala.
Kako pa je z nakupom na strani www.banggood.com
Ali plačaš še carino in DDV tudi če je poslan iz Češke?

Hvala.

bajsibajsi ::

Ne, ker je znotraj EU.

winko12345 ::

Ali mindfactory ne pošilja več v slo tudi za firme ne glede na covid situacijo?

darck ::

Freakylion je izjavil:

Lep pozdrav,

OK, hvala.
Kako pa je z nakupom na strani www.banggood.com
Ali plačaš še carino in DDV tudi če je poslan iz Češke?

Hvala.


Nič ne plačaš edino poštnino čeprav iz Češkega skladišča ponavadi ni nič za doplačati edino iz Španije,Poljske je za poštnino potrebno doplačati itak pa ti zraven piše,če je. Jaz sem že dve udarne mašince na baterije nabavil iz Češkega Banggood in dobil še poprej kot je bilo rečeno in to brez doplačilo poštnine.

blackbfm ::

Verjetno je realno pricakovati do 40 dB. Cez dan ob recimo odprtem oknu, in ce nimas skatle ravno pri glavi, tega verjetno ne slisis oziroma ne zaznavas, v kolikor nisi osredotocen tocno na ta zvok.


Najprej je treba razjasnit kako stejes hrup.. Ce mislis 40 db skupno z okolico potem je to recimo 15-20db ki ga povzroca vent, in to se slisi kar konkreten šum

Ventilator ki da od sebe realnih 40 db pa bos zagotovo slisal čez steno

TheBlueOne ::

Bi prosil za malo pomoci....

Glede na to, da cene graficnih pocasi padajo bo cas za nov PC. Ampak nisem preprican katero navezavo monitor - graficna bi vzel, tako da imam nekaj vprasanj in prosim da mi odgovori kdo, ki je zadeve dejansko videl, ker teoreticno sem se ze malo podkoval.

1. Koliksna je razlika med 4K in 1440p pri ca. 34" curved monitorju?
2. Kateri monitor priblizno te velikosti ali pa tocno te velikosti se trenutno priporoca, da zacnem malo skavtati po amazonu in ostalih shopih.

Jaz sem razmisljal o 1440p monitor z RTX 3070. Ostalo pa niti ni tako vazno, se pa nagibam proti Ryzen 5 5600.

Freakylion ::

darck je izjavil:

Freakylion je izjavil:

Lep pozdrav,

OK, hvala.
Kako pa je z nakupom na strani www.banggood.com
Ali plačaš še carino in DDV tudi če je poslan iz Češke?

Hvala.


Nič ne plačaš edino poštnino čeprav iz Češkega skladišča ponavadi ni nič za doplačati edino iz Španije,Poljske je za poštnino potrebno doplačati itak pa ti zraven piše,če je. Jaz sem že dve udarne mašince na baterije nabavil iz Češkega Banggood in dobil še poprej kot je bilo rečeno in to brez doplačilo poštnine.


Naročal sem že iz Aliexpress (direktno iz Kitajske). Tam sem ob nekoliko večji vrednosti moral pošti plačati carinjenje in davek. Sedaj so spremenili in se carinijo tudi manjše pošiljke.
Ali je informacija glede nobenega doplačila sveža?

Vidim da imajo tudi možnost vračila. Ali je smiselno tvegati ter probati in če bo prehrupen vrnem?
Oziroma ali kdo ve kje bi lahko našel kakšnega delujočega da ga slišim.

LP

FireSnake ::

Freakylion je izjavil:

Ali je smiselno tvegati ter probati in če bo prehrupen vrnem?


Na to vprašanje ti pa mi ne moremo odgovoriti (to veš samo ti).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Freakylion ::

Takšen sem dobil njihov uraden odgovor.

Sedaj pa nisem več siguren....

Dear Customer,


Thank you for your e-mail.


About the import tax, we advise you to find out about the local regulations prior to ordering from us. Every country has its own import regulations and restrictions. You can contact or refer to the official website of your local post office or customs agency to estimate the amount of import duties you may have to pay.


If you bought tariff insurance, you can send us the receipt and the documents the Customs Agency sent you. We will deal with it according to the tariff insurance policy, you can check more details on the following link.

https://www.banggood.com/help_center/qu...


Thank you for your understanding and we look forward to receiving your reply soon.


Best regards,


crystal

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

TheBlueOne ::

Si mislim, da bodo cene v roku enega meseca na msrp. BOlj tocno upam/ racunam na to. :)

Zgodovina sprememb…

yamahko ::

Živijo!

Počasi načrtujem nakup novega računalnika. Prosil bi za vaše nasvete.
Računalnik bi se uporabljal za obdelavo fotografij, grafično oblikovanje, 3d modeliranje in mogoče v prihodnosti tudi za video. Hkrati pa se nebi branil tudi zaigrati kake igre.

Trenutno vozim prvo generacijo i7 (920) in nekih 8gb rama... načeloma še dela ampak ugh, ni luštno.

Ker sem se čisto iz firbca podal v rudarjenje imam na razpolago že RTX 3090 in modularni napajalnik Corsair RM850x 80 PLUS Gold..

Torej kaj priporočate za budget okoli 1000€-1200€? Ali se splača počakati novo generacijo RAM-ov ali ne bo neke hude razlike?

Hvala.
Lp

TheBlueOne ::

Tu imas bottleneck kalkulator:

https://pc-builds.com/calculator/

Glede na graficno je verjetno skoraj perfekt sistem, ki bazira na Ryzen 5 5600, 32 gb RAM.

mtosev ::

Jaz bi še počakal, ker konec leta pride ven ddr5 in nov Intelov socket. Če rabiš takoj pa lahko vzameš kakšen Ryzen 5000 ali 11500 cpu.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

TheBlueOne ::

Ne vem, ce ima smisel cakati, ker ce bo mocnejsi od 5 5600 bo pocasi bottleneck njegova ultra grafika.

TheBlueOne ::

Me se zanima, kjer v EU se najbolj izplaca kupovati te zadeve? Je Mindfactory nekje na vrhu?

mtosev ::

Jaz kupujem pri computeruniverse.net. Website je v angleščini, večino stuffa dobim v 3-4 dnevih, dobra izbira izdelkov.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

FireSnake ::

mtosev je izjavil:

Jaz bi še počakal, ker konec leta pride ven ddr5 in nov Intelov socket. Če rabiš takoj pa lahko vzameš kakšen Ryzen 5000 ali 11500 cpu.


Čakati na Intel, ko se že zdaj ve, da ne bo ponudil nič.
Zakaj že?

@yamahko:
Ko se pa začnemo resno pogovarjati pa od 5600X navzgor.
Glede na grafično (tudi sam gonim tako) bi bolj priporočal 5900X (glede na to, kako so cene padle).
5900X je, za resno delo, milina.

Glede napajalnika: vse to komot napaja.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

Super, da ti veš že mesece vnaprej kaj bo ponudil Intel ja. Deliš še benchmarke z nami, če imaš insider info?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

blackbfm ::

Ve se, ker so sami povedali: še bolj požrešno, kot je zdaj.


Vir

FireSnake ::

Tole za začetek.
Potem pa počasi naprej
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

pol3ni ::

Sestavim si bom tole-mnenja
Ryzen 5 3600
Arctic Liquid Freezer II
16 GB ram g.skill 3000mhz cl16
rtx2080 gigabyte turbo
msi B450 tomahavk max
500gb wd nvme ssd
700w bequiet psu 80+ bronze

Cena 1280€

TheBlueOne ::

pol3ni je izjavil:

Sestavim si bom tole-mnenja
Ryzen 5 3600
Arctic Liquid Freezer II
16 GB ram g.skill 3000mhz cl16
rtx2080 gigabyte turbo
msi B450 tomahavk max
500gb wd nvme ssd
700w bequiet psu 80+ bronze

Cena 1280€


Morda RTX 3060?
««
1059 / 1133
»»