» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
948 / 1131
»»

Horas ::

Mr.B je izjavil:

mtosev je izjavil:

winko12345 je izjavil:

Aha katerega pa priporočaš? In kako je glede posodobitve BIOSA?
Okoli biosa je tako greš na website tvoje maticne, najdeš bios update in slediš navodilom za update. Bios rabis prej posodobiti, ce nameravaš dat not 7000 serijo procesorjev, ker tudi drugace ne bo komp bootal. Okoli cpuja lahko kupiš 7700 ali 7700k, slednjega lahko tud ocjaš, ce plata to podpira

In koliko pride rabljen 7700k? in koliko casa moram iskati po bolhi...na ebay ju so zadeve bolane.


če so na ebay bolane cene za 7700k potem pr nam še slabš. da glava peče. ne splača se to kupovat. nov sistem pa čao.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Horas ()

Mr.B ::

mtosev je izjavil:

Ne vem. Jaz ne kupujem ane?
Okoli cen si poglej na ebay.ie/uk/de/at

260€ za i7 7700k https://www.ebay.at/b/Intel-Core-i7-770...
250$ https://www.ebay.com/b/Intel-Core-i7-77...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

gregc1 ::

mihec87 je izjavil:

gregc1 je izjavil:

imam procesor intel core i5 3.30 Ghz 3.30ghz in pa neko matično pa ram. načeloma računalnik zadostuje mojim potrebam. ampak usake tok cajt zamrzne neglede kaj počnem (obremenjen ali neobremenjen) mam na sumu da je ram. matična podpira samo ram ddr3 1333. ker bi rad generalno počasi izbolšau računalnik, bi za začetek zamenjal matično in pa ram. vem pač je procesor star 10 let. ampak več ne potrebujem.

Obstaja kašna nova matična da bi podpirala tale procesor? mogoče rabljena? mogoče kakšen drugi predlog kaj narediti z tem procem? razen to da ga vržem stran?


Poskusi pobrat ven ram,grafično ter spihat prah itd...Zloži nazaj in potestiraj z kakim memtest,prime95(tukaj naloži nek program da spremljaš temperature(hwmonitor ali kaj podobnega)...Pa mogoče zrihtaš dokler na našparaš...


točno to sem narediu. že prej. sedaj sem ga spucal naročil 8gb rama za 30€. sem dal eno ploščico 2gb ven, vtaknil notri 8gb in sedaj dela že dva dni ne da bi zaštekal.

mogoče mi zamenjal samo grafično? neka geforce 1050ti nebi pasala na pci expres 2?

MrStein ::

Pasala bi.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mahoni ::

V roku enega ali dveh mesecev bom upgradal svoj gaming setup.

Tole so komponente, pa prosim za komentar.

Maticna: MSI MPG X570 GAMING PRO CARBON WIFI
Procesor: AMD Ryzen 7 3700X
RAM: Corsair Vengeance LPX rot DIMM Kit 32GB DDR4-3200, CL16-18-18-36
Grafa: MSI GeForce RTX 2080 SUPER Gaming X Trio
Napajalnik: be quiet! Straight Power 11 750W ATX 2.4
Ohisje: Cooler Master MasterCase H500
Cena: 1667€

Je mogoce kje kaksen bottleneck?

Maticna je vredu? WiFi ne potrebujem, res ne vem zakaj to sploh dajejo v maticne, ker za 10€ dobim USB Dongle, ki deluje perfektno, ce bi ze rabil wifi povezavo. Pri maticni me moti ravno to, ker je zaradi tega zaseden en M.2 slot. Bi mogoce dobil kaj boljsega za isti denar, pa da nima wifi-ja? Mora pa biti x570.

issak ::

Iz kje se dandanes kupuje hardware? Mindfactory nima plate ki bi jo želel, tko da iščem naokrog.

Kakšen komentar na tole:
Ryzen 3700X
Asus B450-I Gaming
2x16GB DDR4 3200 CL16 najcenejši

To bi bil upgrade za PC, tako da vse ostalo že imam (650W Gold, RTX2080, SSD...)
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

mtosev ::

Jaz kupujem pri computeruniverse.net
Mogoce je tudi caseking.de okay
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

mahoni ::

Popravek:
V roku enega ali dveh mesecev bom upgradal svoj gaming setup.

Tole so komponente, pa prosim za komentar.

Maticna: MSI MPG X570 GAMING EDGE WiFi
Procesor: AMD Ryzen 7 3700X
RAM: Corsair Vengeance LPX rot DIMM Kit 32GB DDR4-3200, CL16-18-18-36
Grafa: MSI GeForce RTX 2080 SUPER Gaming X Trio
Napajalnik: be quiet! Straight Power 11 750W ATX 2.4
Ohisje: Cooler Master MasterCase H500
Cena: 1667€

Je mogoce kje kaksen bottleneck?

Maticna je vredu? WiFi ne potrebujem, res ne vem zakaj to sploh dajejo v maticne, ker za 10€ dobim USB Dongle, ki deluje perfektno, ce bi ze rabil wifi povezavo. Pri maticni me moti ravno to, ker je zaradi tega zaseden en M.2 slot. Bi mogoce dobil kaj boljsega za isti denar, pa da nima wifi-ja? Mora pa biti x570.

edi45 ::

mahoni je izjavil:

Popravek:
V roku enega ali dveh mesecev bom upgradal svoj gaming setup.

Tole so komponente, pa prosim za komentar.

Maticna: MSI MPG X570 GAMING EDGE WiFi
Procesor: AMD Ryzen 7 3700X
RAM: Corsair Vengeance LPX rot DIMM Kit 32GB DDR4-3200, CL16-18-18-36
Grafa: MSI GeForce RTX 2080 SUPER Gaming X Trio
Napajalnik: be quiet! Straight Power 11 750W ATX 2.4
Ohisje: Cooler Master MasterCase H500
Cena: 1667EUR

Je mogoce kje kaksen bottleneck?

Maticna je vredu? WiFi ne potrebujem, res ne vem zakaj to sploh dajejo v maticne, ker za 10EUR dobim USB Dongle, ki deluje perfektno, ce bi ze rabil wifi povezavo. Pri maticni me moti ravno to, ker je zaradi tega zaseden en M.2 slot. Bi mogoce dobil kaj boljsega za isti denar, pa da nima wifi-ja? Mora pa biti x570.


Matično vzami navadno MPG MSI GAMING X570, če ne rabiš wifija, je cenejša. Drugače pa ne, sam sem imel isti build in je delalo vse super. Edino cooler za CPU kateri boš vzel? Tega stock ti ne priporočam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

db1101 ::

mahoni je izjavil:

Popravek:
V roku enega ali dveh mesecev bom upgradal svoj gaming setup.

Tole so komponente, pa prosim za komentar.

Maticna: MSI MPG X570 GAMING EDGE WiFi
Procesor: AMD Ryzen 7 3700X
RAM: Corsair Vengeance LPX rot DIMM Kit 32GB DDR4-3200, CL16-18-18-36
Grafa: MSI GeForce RTX 2080 SUPER Gaming X Trio
Napajalnik: be quiet! Straight Power 11 750W ATX 2.4
Ohisje: Cooler Master MasterCase H500
Cena: 1667€

Je mogoce kje kaksen bottleneck?


Maticna je vredu? WiFi ne potrebujem, res ne vem zakaj to sploh dajejo v maticne, ker za 10€ dobim USB Dongle, ki deluje perfektno, ce bi ze rabil wifi povezavo. Pri maticni me moti ravno to, ker je zaradi tega zaseden en M.2 slot. Bi mogoce dobil kaj boljsega za isti denar, pa da nima wifi-ja? Mora pa biti x570.


Jaz bi vzel namesto MSI, rajši ASUS TUF GAMING X570 PLUS ali Gigabyte x570 AORUS ELITE definitivno boljša izbira kar se tiče X570 plat.
dbanfy

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: db1101 ()

manic ::

MSI x570 plate se pregrevajo na mosfetih. Na YouTube maš video od hardware unboxed na to temo.
Techno inside!!!

issak ::

mtosev je izjavil:

Jaz kupujem pri computeruniverse.net
Mogoce je tudi caseking.de okay


Drago... 655€ in 680€. alzashop.com je ok? Tam pride 637€.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

mahoni ::

Ok, MSI odpade.

Kaj pa porecete o "ASRock X570 Steel Legend" plati? To ma sodelavec, gor ma isti CPU se mi zdi, pravi da je zadovoljen. Rad bi slisal se druga mnenja. Bo sla gor sploh ta "debela" 2080tka?

Da ASRock mi se zdi skoraj best buy.

Horas ::

vzemi b450 aorus pro ali b450 gaming pro carbon ac. x570 so precenjene do amena!

mahoni ::

Horas je izjavil:

vzemi b450 aorus pro ali b450 gaming pro carbon ac. x570 so precenjene do amena!

Ti to resno? Jaz nisem spraseval o drugem chipsetu, temvec o maticni plosci na x570. In zakaj bi sel sploh korak nazaj? Posebej ne, ker si sestavljam gaming setup v performance razredu.

6151 ::

zakaj potrebuješ x570? mortar max pa maš za karkoli

rayzz ::

zdravo trenutno imam i5 3350p, 16gb rama, nvidia gtx 1650 super in windows 7. Zdaj ko sem začel igrat cod warzone se mi večkrat zgodi da slika malo zašteka, drugače imam okrog 50-60fps na mojih nastavitvah, krivec je pomoje procesor pa me zanima če ga zamenjam z i7 3770 bo dost bolje al je tudi ta dost švohnejši kot recimo novi i3 i5?

D3m ::

Za koliko ga dobiš?
|HP EliteBook|R5 6650U|

winko12345 ::

rayzz je izjavil:

zdravo trenutno imam i5 3350p, 16gb rama, nvidia gtx 1650 super in windows 7. Zdaj ko sem začel igrat cod warzone se mi večkrat zgodi da slika malo zašteka, drugače imam okrog 50-60fps na mojih nastavitvah, krivec je pomoje procesor pa me zanima če ga zamenjam z i7 3770 bo dost bolje al je tudi ta dost švohnejši kot recimo novi i3 i5?


Verjetno so krivi serverji da igra malo zašteka. Ker nas igra 3-5 komadov z dosti bolšim spec tudi in imajo vsi iste probleme . Konstantno 90 fps potem malo zašteka

Pa win 10 si nalož za modern warfare bo 90% rešlo težave

Zgodovina sprememb…

rayzz ::

tam okrog 75-80 so, v igri sn probal tista 2 prikaza gpu/cpu latency in je v trenutku ko zašteka cpu skočil gor, bom probal vrjetno tudi z win10 sam ko mam tak slab download da bom vrjetno cel tedn pol igre lahk vleko dol :D

winko12345 ::

Mogoče je tudi CPU ja. Tudi meni se zatakne res občasno malo imam pa i5-6400. Imel sem win 7 mi je dosti štekalo kot praviš. Sem nadgradil na 10ko. je 90% bolš. Piši mi v ZS če hočš bom tudi sam CPU latency preveril

Zgodovina sprememb…

kolesar21 ::

Pozdravljeni,

kupujem gaming namizni računalnik in sicer zahtevnost na nivoju tekočega delovanja gta v, tomb raider (shadow of the tomb raider), nfs payback ipd.

Želje so da bi poleg tekočega delovanja, računalnik bil čim tišji, z naloženimi windows 10, cenovno od 1.000,00 eur do nekje 1.500,00 eur. Računalnika nebi sestavljal po delih, vendar bi ga kupil že narejenega. Prosim tudi za nasvet za kakšen dober monitor.

Hvala

yayo ::

nisem stručko ampak pri Funtech in Mlacom ti sestavijo mašino za plus minus dvajset evrov.

kolesar21 ::

Ok, potem lahko tudi po delih...

Hvala še enkrat

bigbada ::

Piši pobom v trgovino ChipTehnika (ti lahko zrihtajo bolj poceni ponudbo za gaming pc, kot mlacom/funtech).

mahoni ::

Hvala vsem, sem se odlocil za: X570 AORUS PRO. Na mindfactory.de pride 199€

Ker so me rainbow narajcale, razmisljam o vodnem hlajenju. Kaj priporocoate? Da bo cim bolj barvno, a obenem hladno? Bo tole vredu?

https://www.amazon.de/gp/product/B07VGD...

manic ::

https://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/...

Rainbow puke maximum power
Techno inside!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: manic ()

StajercSSS ::

Rabim pomoč. Trenutno je:

Ohišje: Thorex Enermax
MB: Gigabyte GA-B85M-DS3H
CPU: Intel(R) Core™ i5-4460 CPU @ 3.20GHz
RAM: Crucial BLS4G3D1609DS1S00 4x 4GB DDR3 (Skupno 16GB)
GPU: AMD Radeon ™ R9 380 Series 4GB
SSD: Samsung SSD 860 EVO 250GB kot main, itn. (več diskov SSD/HDD)
Napajalnik: Super Flower SF 650P14HE


Do zdaj mi je to šlo skozi za moje potrebe, edino zadnji dve leti ni bilo časa igrat. V bistvu niti zdaj ni, ampak bi vseeno rad tu pa tam pognal kako igro.
Torej, menjal bi CPU, osnovno ploščo, RAM in GPU. Ostalo pomoje zadošča. SSD še lahko kak zamenjam čez čas, napajalnik pa bi glede konfiguracije še moral zadoščati, ali? Fizično stanje pa lahko malo preverim.
Kaj se trenutno najbolj splača vzeti od teh komponent, če bi bila glavna namemba gaming, do cca. 600€?
Monitor je pa še (ne se norca delat) 1680/1050. :D

Torej po zadnjih 20 prebrani straneh, nekako vidim tole:
CPU: AMD Ryzen 3600 (X se mi po moje ne splača, glede na teste,ali? Navijanja verjetno nebo.)
MB: MSI B450M MORTAR MAX AM4 (ni neke razlike proti Tomahawk, ali?) oz. GIGABYTE B450 GAMING X (podpora za PciE 4?)
RAM: Nimam pojma. Gledam, da je tam za 80€ približno vse podobno. 16GB C16 3200MHz, latence 16 18 18 38? Zakaj imajo višji MHz rami višje latence? Še jih niso uspeli znižat pri DDR4, ali sem kaj zamenjal? :)
Grafa: Tu sem pa trenutno povsem mrzel. Ne vem, kaj je danes najboljše glede P/P.

Igre so pa različne. Bi probal RDR2 na PC, Fallout 4,... . Mam pa dilemo, ker rad nabijem gor kaki Cities Skylines, ipd. Te igre pa nabijejo CPU na 100%. Verjetno se vseeno bolj splača več dati v GPU, glede na druge igre? Oz. kateri proc. je potem tisti za stopnico višje 3600(X)?

Hvala!
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

StajercSSS ::

Ne gre urejati. 8-O Double post..
Edit: Se splača GTX 1080Ti rabljeno vzeti? Gledam nekaj na bolhi, pa me skrbi, da so vse zlorabljene (mining...). Cene so tam okoli 350€.
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

Reaper ::

Pozdravljen,

CPU bo OK ta ki si ga izbral. Matična plošča po želji, razlike so minimalne. RAM sem jaz vzel G.Skill Ripjaws V 3200 MHz. Grafična je nekako best p/p Radeon RX 5700, ki jo lahko po potrebi flashas na RX 5700XT. S tem sicer ne dobiš polnokrvne XT verzije ampak pridobiš nekje do 10 % na zmogljivosti. Sam priporočam navadno verzijo in potem flash BIOS-a, cena okoli 300 €. V tem primeru preveri katere verzije imajo dobro hlajenje.

StajercSSS ::

Kaj pa Intel Core i3-9350KF? Za gaming verjetno boljše. Pa še ceneje ga dobim. Katera plato bi bilo tu najboljše izbrati?
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

Mr.B ::

StajercSSS je izjavil:

Kaj pa Intel Core i3-9350KF? Za gaming verjetno boljše. Pa še ceneje ga dobim. Katera plato bi bilo tu najboljše izbrati?

Priv april "i3-9350KF"
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

StajercSSS ::

Sem mislil, da je še vedno single core speed pri igrah najbolj pomemben, pa se zgleda tudi to spreminja. Po večini testov je avg. FPS na Ryzen boljši, na enih pa Intel.
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

D3m ::

StajercSSS je izjavil:

Sem mislil, da je še vedno single core speed pri igrah najbolj pomemben, pa se zgleda tudi to spreminja. Po večini testov je avg. FPS na Ryzen boljši, na enih pa Intel.


Predlog.

https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...
|HP EliteBook|R5 6650U|

StajercSSS ::

Naročil:
- AMD Ryzen 5 3600
- PowerColor AMD Radeon RX 5700 XT Red Dragon 8GB
- MSI B450M Mortar Max
- 16GB HyperX Fury RGB DDR4

710€ ;((

Ponavadi pa sem si za 600€ celo kišto sestavil, pa igral par let na default... 8-O

Monitor ma samo VGA vhod.. :))
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

Han ::

Boš moral dodat še 320 eur za AOC Q27G2U, da boš izkoristil potencial.

gddr85 ::

al pa za cca -100 bucks 27 fhd robo + dalj cajta mir ;)

mtosev ::

StajercSSS je izjavil:

Naročil:
- AMD Ryzen 5 3600
- PowerColor AMD Radeon RX 5700 XT Red Dragon 8GB
- MSI B450M Mortar Max
- 16GB HyperX Fury RGB DDR4

710€ ;((

Ponavadi pa sem si za 600€ celo kišto sestavil, pa igral par let na default... 8-O

Monitor ma samo VGA vhod.. :))
si malo za casom. Moj 2.5k monitor ima samo digitalne priklope. 2.5k resolucijo pa prek vga ne spravis
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

kolesar21 ::

Če ima kdo malo časa se zelo priporočam da bi mi pomagal oceniti nekaj ponudb, ki sem jih pridobil v vezi nakupa sestavljenega gaming pcja.

Hvala

bluefish ::

Jah, objavi tu.

DarwiN ::

kolesar, jaz ti lahk že na podlagi tvojega vprašanja takorekoč garantiram, da so vse tvoje ponudbe zanič. ;()

Povej budget, namen, in ti sestavimo primerno sestavo iz Funtecha.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

kolesar21 ::

Hehe.. evo sem poskusil dodati vse ponudbe... ena izmed njih je iz Funtech: https://we.tl/t-rT6gpSmz0L

Torej budget je 1000eur - 1500eur, občasno (cca 5 ur/teden), igranje pc iger (GTA V, shadow of tomb raider, nfs payback). Pogoji win 10 slo, tih, in da nebi bilo težav s pregrevanjem, predvidevam vsaj 512 gb ssd.

Potem pa še kak predlog za monitor, raje malo manjsi kot prevelik

Hvala

DarwiN ::

Motil sem se! Imaš solidne ponudbe.. Sem bil prepričan, da boš uletel s kakšno Intel sestavo iz AGT trgovine. ;:)

Edino SSDje imaš neke čudne s QLC flashom.

IMO nima smisla danes doplačat za 8-jedrni cpu.. R5-3600 je optimalen nakup in po potrebi nadgradiš čez ~4 leta.

Funtech sestavo imaš dobro.. Diskovje edino porihtaj.. Corsair MP510 SSD 240 ali 480Gb in en HDD poljubne kapacitete zraven.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

kolesar21 ::

Ok, torej ce prav razumem bi bila se najbolj sprejemljiva ponuda od funtecha za 1.381 eur.

Glede diska me zanima, v ponudbi je dodan 1tb ssd disk ce prav vidim? Ampak kot pravis raje corsair...? Je bolje imeti vecji ssd disk ali vecji hdd disk?

Navedeno pa imam tudi da je tukaj zracno hlajenje - je to bolje kot vodno? Predvsem me zanima ce to na dolgi rok vpliva kaj na hitrost pregrevanja racunalnika in morebitnega bistveno vecjega stroska elektrike? V kaksnem primeru sem na boljsem?

Hvala

Han ::

Če hočeš 'tišino', potem samo SSD, čim tišja grafična, tih propeler na hladilniku za procesor in semi pasiven napajalnik.

DarwiN ::

SSD imaš za Windowse, programe in par iger, ki jih najpogosteje igraš.. 500Gb je nakak optimalna velikost za te potrebe.. Za filme in ostale stvari pa dodaš en 2-4Tb HDD..

Tist SSD v tvoji ponudbi ima QLC flash, ki je počasnejši in ima krajšo življenjsko dobo.. Zato tudi tako ugodna cena. Hitrost sicer ni problem, ker so itak vsi SSDji v praksi enako hitri.. Vzdržljivost pa tudi vprašanje. Kot povprečnega uporabnika bi te moral tudi tak QLC SSD brez problema preživljat 10 let. Ampak ja, vseeno se raje vzame 480-500Gb Corsair MP510 oz. Samsung 970 EVO.. Oba staneta dobrih 100€.

Zračno hlajenje ja.. Ta Dark Rock 4 je eden boljših in tudi tišji od vodnega hlajenja. Za elektriko te pa tudi ni treba skrbet, saj imaš Nvidia grafično kartico. ;)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

TreOneBor ::

Trenutno imam konfiguracijo, ki mi že 10 let dobro služi:

INTEL Core i7-950 3066MHz (+hladilnik Scythe Mugen 2 Rev. B)
GIGABYTE GA-X58A-UD3R
KINGSTON 12GB RAMKit 6x2GB DDR3 1333MHz

MSI GEFORCE GTX1060 OC 3GB-DDR5

SAMSUNG 860 EVO 500GB SSD 2.5" SATA3
WESTERN DIGITAL Caviar Black 640GB 6Gb/s
Toshiba 4TB X300

ANTEC MidiTower P183
ANTEC TP-650EC True Power 650Watt 80Plus
ARCTIC BioniX F120 PWM (2x) + Noctua NF-S12A FLX

DELL UltraSharp U2715H

Uporabljam, poleg vsakodnevnih opravil (brskanje po spletu, streamanje glasbe, filmov, Office orodja), še za neprofesionalno obdelavo fotografij, kakšen video sestavim, ...
Razmišljam o menjavi CPU, matične in memorije, mogoče napajalnika.
Zanima me kak predlog, kako bi to 10 let staro konfiguracijo zamenjal s čim novejšim, pa da bo spet nekaj časa mir.

kolesar21 ::

Hvala lepa. Se zadnje vprasanje, je pomembno da v mojem primeru gaming pc ni fizicno obkrozen s kaksnimi stvarmi zaradi pregrevanja? Z drugimi besedami, ga imam lahko na tleh tik ob steni na eni strani in pohistvom na drugi strani ali pa potrebuje okoli in okoli dolocen prostor?

Hvala

matobeli ::

seveda, tam kjer imaš ventilatorje, bodisi za izpih ali vpih v kišto rabiš imet prosto, ni pa treba pol metra.

yayo ::

če moreš ga dvigni na kako platformo za vsaj 20 cm, bo manj praha sesal s tal.
««
948 / 1131
»»