» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
949 / 1133
»»

zzbil ::

Zdravo, bi mi znal kak mojster sestavit PC za študenta za 900-1000EUR na bigbangovi spletni trgovini. Vem da so cene visoke, vendar potrebujem sestav na bigbangu, saj gre za seminarsko nalogo. Torej čimboljša grafika procesor ram, ssd..., za v ta budget. Bi šlo?
Sam se na računalnike ne spoznam več najbolje, nevem kaj je danes vreji in kaj ne:)
Hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zzbil ()

m0f0x ::

zzbil je izjavil:

Zdravo, bi mi znal kak mojster sestavit PC za študenta za 900-1000EUR na bigbangovi spletni trgovini. Vem da so cene visoke, vendar potrebujem sestav na bigbangu, saj gre za seminarsko nalogo. Torej čimboljša grafika procesor ram, ssd..., za v ta budget. Bi šlo?
Sam se na računalnike ne spoznam več najbolje, nevem kaj je danes vreji in kaj ne:)
Hvala!


Hehe, glede na tvoje pretekle prispevke bi rekel, da se spoznaš dovolj, da boš naklikal nekaj skupaj za 1000€. Če pa nisi, pa bolje, da opustiš šolo.

zzbil ::

No, malce sem padel ven:) Nevem več katera grafika, procesor, koliko rama ssd, pade v ta budget. Nekdo, ki se vsak dan ukvarja s tem bi mi to hitro znal povedati, vsaj okvirno:)

DarwiN ::

Kakšne veze ima big bug bang s seminarsko nalogo?

Drgač so pa tile bigbangovci res vredni svojega denarja.. Sem samo za hec preveril stanje AMDjevih procesorjev, in glej ga zlomka, na voljo imajo le stare generacije po nenormalnih cenah, od novejše serije pa samo 3600X, katerega sicer nihče ne kupi, ker gre za neumen SKU, ki sploh ne bi smel obstajat... Res LMAO. Trgovina bi se dobesedno morala preimovat v Big-Nateg.si, ker bolj očitni ne bi mogli bit..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

zzbil ::

Delam primerjavo med kupljenimi računalniki teer sestavljenim. Morajo biti cene iz iste trgovine, da je primerljivo:)

hojnikb ::

potem pa zberi drugo trgovino.
#brezpodpisa

zzbil ::

Katero slovensko trgovino z podobno zalogo pa bi priporočal?

abyssus ::

funtech.

celje ::

pozdravljeni

prosim za pomoc/nasvet:

kupujem nov pc do cca 1500 eur (samo skatla). kje in kaj kupiti?

hvala, lp

floyd1 ::

Ne to tu spraševat. Glede na to, da še nihče ne ve, zakaj se bo pc uporabljal, raje vprašaj kako vedeževalko ;).

hojnikb ::

sam za skatlo je 1500e kr velik denarja :))
#brezpodpisa

celje ::

nic posebnega. kaksno igro tu pa tam, filmi 4K +,

gledal cca 1400eur:

gigabyte b450 aorus elite
ryzen 2700x
32gb ddr4 3000
gtx 1080 ti 11gb
ssd evo 500gb
g750h 750w gold
eclipse p350x
4tb wd
win 10 pro

floyd1 ::

No ja. Soliden motherboard že dobiš za ta dnar, pol pa malo šparaš ;).

hojnikb ::

fail sestava....
#brezpodpisa

mihec87 ::

Sestav za cca 1keur ki se ponavlja že par strani r5 3600,msi b450 tomahawk max,16gb rama, pa recimo grafična nvidia rtx 2060 al pa amd rx5700.. Potem še variacije z r7 3700x pa 32gb rama če rabiš.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

celje ::

hojnikb je izjavil:

fail sestava....


lahko zakaj? hvala

hojnikb ::

za začetek grafiš z 1 generacijo starimi komponentami. To bi bil zanimiv build.... leta 2018
#brezpodpisa

matobeli ::

"stara" grafa, fajn bi blo met RTX2070(super/ti) proc je komot ryzen 5 brez x, pa ga naviješ če kasnej zmanjka, PSU lahko tud z 550-650W prideš skoz, RAM je 32GB OK, vzem nekaj z 3200MHz+, ni nujno najdražjega. B450 bo dovolj, če ti ostane kej keša pa vzem boljšo. Ohišje je tvoja odločitev, za ta denar bi jaz vzel kakšnega FractalDesign Meshify, SSD obvezno na M.2, NVMe po želji, pedvsem če premikaš velke fajle. Če maš rad velik zadev istočasno inštaliranih pa kar na 1TB. HDD je ok, ampak mej ga za multimedio, če že more bit :)

aja, če ninaš to za biznis bodo winsi iz ebaya za 5usd čisto dovolj legalni in delujoči.

Za CPU rabiš tudi en hladilnik, Noctua so fini, če ne bi navijal lahko nekaj manjšega, drugače pa kar tavelikega. Pa poglej kakšni venti ti pridejo zraven ohišja, da ni nekaj na 3PIN, ker morš potem še to zamenjat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

mahoni ::

Katero vzet?
8GB Gigabyte Aorus GeForce RTX 2080 SUPER 8G
ali

8GB MSI GeForce RTX 2080 SUPER GAMING X TRIO
na maticni Gigabyte X570 Aorus Pro.

Ta zgornja je za 50taka drazja.

celje ::

hvala.

recimo:

ryzen 7 3700x
2070 super 8gb (je vseeno katera firma, ali so katere boljse?)
32gb 3200

kateri ssd je boljsi (zopet firma)?
katera maticna je boljsa od te 450ke (za dodatnih, recimo 70 eur)?

ohisje in hladilnik pa prosim kar direkt. tega in tega :)

hvala

__Devil__ ::

Samsung ssdji so super, ga imam sam tako M.2 512gb in 1TB navaden ssd 960 Evo, mogoče dobiš kakšno dobro akcijo. Ohišje priporočam Meshify C in dokupiš 2 be quiet 140mm ventilatorja za ohišje. Napajalnik Seasonic Focus FX 550w. CPU Hladilnik Arctic Freezer DUO.

Buddah ::

Razmišljam o nakupu workstation-a za pisarniško delo. Večinoma delam v browserju kjer imam odprtih po 20-30+ tabov naenkrat obenem pa "laufajo" še word, excel, skype, slack ipd. Sklepam, da bi bila prava izbira 8-16gb RAM-a, i5 ter SSD. Glede matične se mi ne sanja kaj naj vzamem. V kolikor mislim delati na 2 monitorjih bom verjetno potreboval dedicated grafično?

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

Buddah ::

O wau! Najlepša hvala za tole!

Horas ::

mahoni je izjavil:

Katero vzet?
8GB Gigabyte Aorus GeForce RTX 2080 SUPER 8G
ali

8GB MSI GeForce RTX 2080 SUPER GAMING X TRIO
na maticni Gigabyte X570 Aorus Pro.

Ta zgornja je za 50taka drazja.


aorusa 8-)

mahoni ::

Horas je izjavil:

mahoni je izjavil:

Katero vzet?
8GB Gigabyte Aorus GeForce RTX 2080 SUPER 8G
ali

8GB MSI GeForce RTX 2080 SUPER GAMING X TRIO
na maticni Gigabyte X570 Aorus Pro.

Ta zgornja je za 50taka drazja.


aorusa 8-)

:(
Bom cist spraznu budget. Okej, pa naj bo aorus. Bojo lucke bolj leps delale z Aorus plosco.

Kurzweil ::

Zadnje čase se nekaj igram v Blenderju... možno da se bom tudi še v čem drugem, kot je recimo 3ds max... 4d cinema in podobno... konstantno pa palim po Adobe programih, kot sta Photoshop, After Effects, Premiere...

Na kratko, imam Ryzen 5 1600 (16 Gb 3200Mhz Rama in 1060 6Gb)... jasno najbolj je na udaru procesor... in ker že leta nisem več "daily updated" glede strojne opreme, kakšne so cene in predvsem, kdaj ven pridejo novi modeli, me zanima, če je trenutno smotrno upgrejdat procesor... torej iz Ryzen 5 1600 na nekaj, za kar sem pripravljen dat cca 350€, torej novejša generacija Ryzena... ?

manic ::

R7 3700x dobiš za 335eur pri funtechu. Glede na priporočila tech-tuberjev tud boljša izbira od 3800x (356eur). Je pa tud dobro vedet kakšno plato imaš...
Techno inside!!!

Kurzweil ::

Plata je tale -> ASUS Primer B350-Plus

D3m ::

Obvezno posodobiti BIOS pol pa 3700x kupiti.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Kurzweil ::

BIOS sem updejtal, takoj ko sem dobil plato...

Verzija BIOSa:
SMBIOSBIOSVersion
5220

... je v zadnjem času prišel ven še kak res critical update za to plato ?

Torej tole je best buy trenutno -> AMD Ryzen 7 3700X, 8x 3.60GHz, BOX (100-100000071BOX) ?

Kurzweil ::

Evo... js mam po tem, ko sem updejtal 5220... vidim, pa da je samo še en upgrade več vmes prišel ven...

manic ::

Jaz bi vseeno še naložil zadnji bios gor. 3700x pa bi ti moral delati že s tem biosom.
Techno inside!!!

yayo ::

mahoni je izjavil:

Katero vzet?
8GB Gigabyte Aorus GeForce RTX 2080 SUPER 8G
ali

8GB MSI GeForce RTX 2080 SUPER GAMING X TRIO
na maticni Gigabyte X570 Aorus Pro.

Ta zgornja je za 50taka drazja.


pa kaj potrebuješ Aorusa zaradi lučk ali jo boš vodno hladil? Kaj manjka Gaming seriji?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

Kurzweil ::

manic je izjavil:

Jaz bi vseeno še naložil zadnji bios gor. 3700x pa bi ti moral delati že s tem biosom.


Si bom vzel tistih 5 min in dal gor zadnji BIOS... sicer iger ne igram in tudi nisem vprašal po takšnem procesorju, ker potem vem, da bi bila logično druga, verjetno iz serije 5 in ne serije 7... bolj iz radovednosti... je dejansko danes zunaj kakšna resna igra, ki podpira vsah 8 jeder (pa pustimo HT)?

D3m ::

Nekatere so že.
|HP EliteBook|R5 6650U|

tornjak982 ::

Lahko kdo pomaga sestavit gaming racunalnik samo škatla 1000-1200eur in kje ga sestavit trgovina

edi45 ::

yayo je izjavil:

mahoni je izjavil:

Katero vzet?
8GB Gigabyte Aorus GeForce RTX 2080 SUPER 8G
ali

8GB MSI GeForce RTX 2080 SUPER GAMING X TRIO
na maticni Gigabyte X570 Aorus Pro.

Ta zgornja je za 50taka drazja.


pa kaj potrebuješ Aorusa zaradi lučk ali jo boš vodno hladil? Kaj manjka Gaming seriji?


razlika je cca 20-25c stopinj in glasnost. Sam sem tudi vzel aorus 2080 super, ker vem kakšno razočaranje je bil gaming oc napram aorusu ko sem imel 1080 ti

yayo ::

cca 20-25c stopinj? Je to mogoče? Jaz sem najprej pomislil na to, da ko bo čez 2-3 leti prodajal (ali prej. kdor kupuje top of the line izdelek ga ziher menja takoj, ko ni več top of the line, vsaj mislim.) mu ne bo nihče doplačal za Aorus nalepko.

D3m ::

tornjak982 je izjavil:

Lahko kdo pomaga sestavit gaming racunalnik samo škatla 1000-1200eur in kje ga sestavit trgovina


https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...
|HP EliteBook|R5 6650U|

Alien123 ::

yayo je izjavil:

cca 20-25c stopinj? Je to mogoče? Jaz sem najprej pomislil na to, da ko bo čez 2-3 leti prodajal (ali prej. kdor kupuje top of the line izdelek ga ziher menja takoj, ko ni več top of the line, vsaj mislim.) mu ne bo nihče doplačal za Aorus nalepko.


Ne poslušaj edija, ker nima pojma o čem govori, sploh nevem zakaj se tukaj oglaša.
Je rekel 20-25 stopinj lol :))
Imam od 2080 gaming oc, temperatura ne pride preko 67°c pri max obremenitvi + grafična je zelo tiha oz lahko rečem neslišna.. Naslednja bo tudi gaming OC..
Nevem pa kako je z gaming x-om..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alien123 ()

edi45 ::

Alien123 je izjavil:

yayo je izjavil:

cca 20-25c stopinj? Je to mogoče? Jaz sem najprej pomislil na to, da ko bo čez 2-3 leti prodajal (ali prej. kdor kupuje top of the line izdelek ga ziher menja takoj, ko ni več top of the line, vsaj mislim.) mu ne bo nihče doplačal za Aorus nalepko.


Ne poslušaj edija, ker nima pojma o čem govori, sploh nevem zakaj se tukaj oglaša.
Je rekel 20-25 stopinj lol :))
Imam od 2080 gaming oc, temperatura ne pride preko 67°c pri max obremenitvi + grafična je zelo tiha oz lahko rečem neslišna.. Naslednja bo tudi gaming OC..
Nevem pa kako je z gaming x-om..


Sine glede na to koliko računalnikov sem dal skoz in da delam z njimi, te lahko šolam ko spim :) Drugače pa ja, imel sem tri 1080Ti,
najslabša je bla Palit jetstream, potem gaming oc od gigabyta, ti dve sta obe šle do cca 85c stopinj pod loadom, najboljša je bila aorus, max 63c pod loadom, brez custom fan krivulje.

Nekje se ziher pozna razlika v coolerju, glede na to kak gromozanske so aorus kartice, napram ostalim iz gigabyte ponudbe. Tudi z asus strix 2080 sem bil zelo zadovoljen in prejšnjo G1 Gaming linijo grafičnih od gigabyta(sem tudi imel gtx 970, 980, 980ti, 1080) Teh bolj osnovnih nisem nikoli rad kupoval, slab cooler, glasne, vroče, grde, brez backplate-a itd.

mahoni ::

yayo je izjavil:

mahoni je izjavil:

Katero vzet?
8GB Gigabyte Aorus GeForce RTX 2080 SUPER 8G
ali

8GB MSI GeForce RTX 2080 SUPER GAMING X TRIO
na maticni Gigabyte X570 Aorus Pro.

Ta zgornja je za 50taka drazja.


pa kaj potrebuješ Aorusa zaradi lučk ali jo boš vodno hladil? Kaj manjka Gaming seriji?

Nimam pojma, zato tu sprasujem. Itak sem najprej hotel vzeti MSI plato ter MSI graficno. Potem ste mi odsvetovali MSI plato, pa sem mislil, okej kupim potem vse od Gigabyte. Drugace pa bi dobil MSI GeForce RTX 2080 SUPER GAMING X TRIO graficno za 80€ manj.

Vodno je ne bom hladil. Mislil sem Aorus samo zato, ker je tudi plata Aorus, pa tudi izgled je bombasticen. Ker bo vse v ohisju Master Case M500M me dolzina, debelina ne bo motila oziroma ne bo tezava v takem ohisju.

edi45 ::

mahoni je izjavil:

yayo je izjavil:

mahoni je izjavil:

Katero vzet?
8GB Gigabyte Aorus GeForce RTX 2080 SUPER 8G
ali

8GB MSI GeForce RTX 2080 SUPER GAMING X TRIO
na maticni Gigabyte X570 Aorus Pro.

Ta zgornja je za 50taka drazja.


pa kaj potrebuješ Aorusa zaradi lučk ali jo boš vodno hladil? Kaj manjka Gaming seriji?

Nimam pojma, zato tu sprasujem. Itak sem najprej hotel vzeti MSI plato ter MSI graficno. Potem ste mi odsvetovali MSI plato, pa sem mislil, okej kupim potem vse od Gigabyte. Drugace pa bi dobil MSI GeForce RTX 2080 SUPER GAMING X TRIO graficno za 80€ manj.

Vodno je ne bom hladil. Mislil sem Aorus samo zato, ker je tudi plata Aorus, pa tudi izgled je bombasticen. Ker bo vse v ohisju Master Case M500M me dolzina, debelina ne bo motila oziroma ne bo tezava v takem ohisju.


Komot vzameš MSI plato, ne vem zakaj je nebi? Te bolj poceni imajo tak vse isto nekje iste power phase in 3700x komot tud obesiš na b450/X470 plato. Sam sem imel MSI X570 MPG plato v navezi z ryzen 3700x in je delovalo super. Predtem sem imel asus b450 f gaming ampak je bila plata defektna nekaj, sami problemi. Osebno bi vzel MSI x trio grafično, mi je lepša kot aorus, katero sem imel, sploh če je 80e cenej kot gigabyte, saj če imaš drugo firmo grafično kot matično nima veze.

Alien123 ::

edi45 je izjavil:

Alien123 je izjavil:

yayo je izjavil:

cca 20-25c stopinj? Je to mogoče? Jaz sem najprej pomislil na to, da ko bo čez 2-3 leti prodajal (ali prej. kdor kupuje top of the line izdelek ga ziher menja takoj, ko ni več top of the line, vsaj mislim.) mu ne bo nihče doplačal za Aorus nalepko.


Ne poslušaj edija, ker nima pojma o čem govori, sploh nevem zakaj se tukaj oglaša.
Je rekel 20-25 stopinj lol :))
Imam od 2080 gaming oc, temperatura ne pride preko 67°c pri max obremenitvi + grafična je zelo tiha oz lahko rečem neslišna.. Naslednja bo tudi gaming OC..
Nevem pa kako je z gaming x-om..


Sine glede na to koliko računalnikov sem dal skoz in da delam z njimi, te lahko šolam ko spim :) Drugače pa ja, imel sem tri 1080Ti,
najslabša je bla Palit jetstream, potem gaming oc od gigabyta, ti dve sta obe šle do cca 85c stopinj pod loadom, najboljša je bila aorus, max 63c pod loadom, brez custom fan krivulje.

Nekje se ziher pozna razlika v coolerju, glede na to kak gromozanske so aorus kartice, napram ostalim iz gigabyte ponudbe. Tudi z asus strix 2080 sem bil zelo zadovoljen in prejšnjo G1 Gaming linijo grafičnih od gigabyta(sem tudi imel gtx 970, 980, 980ti, 1080) Teh bolj osnovnih nisem nikoli rad kupoval, slab cooler, glasne, vroče, grde, brez backplate-a itd.


Oča, primerjaš staro gtx 1080 z novo rtx 2080. Vsi testi jo hvalijo, pol pa neki slovenček širi svojo znanje :))

celje ::

https://www.markoshop.si/racunalniki/62...

https://www.markoshop.si/racunalniki/61...

Je prvi vreden te razlike v ceni?
Ta trgovina je ok?
Se za ta denar splaca kaj drugega kupiti (kaj in kje)?

Hvala

Tilen88 ::

Trgovina je ok.

Ne splača se kupovat sestavljenih.

edi45 ::

celje je izjavil:

https://www.markoshop.si/racunalniki/62...

https://www.markoshop.si/racunalniki/61...

Je prvi vreden te razlike v ceni?
Ta trgovina je ok?
Se za ta denar splaca kaj drugega kupiti (kaj in kje)?

Hvala


Trgovina je ok, računalnik pa tak tak, ne splača se kupovati nasploh sestavljenih računalnikov, slaba komponente

celje ::

Kje in kaj potem kupiti za cca 1700?
Se da komu prosim sestaviti spisek potrebnih/dobrih komponent?
Hvala

PugPlug ::

Prvi linkan sistem bo zagotovo imel težave s hlajenjem. Tale cenejša ohišja s kaljenim steklom spredaj in na strani so presneto topla in bi se jih sam izognil na daleč.

Za primerjavo. Za 1500€ sam dobim nov sistem z RTX 2080 super, platinum 600W+ napajalnikom, Ryzen 3900X, poljubno diskovje, ohišje, x570 plošča, vodno hlajenje in imam sistem za naslednjih 5 let ;) .
-------------------------------------------------------------
««
949 / 1133
»»