» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
947 / 1131
»»

mihec87 ::

gregc1 je izjavil:

imam procesor intel core i5 3.30 Ghz 3.30ghz in pa neko matično pa ram. načeloma računalnik zadostuje mojim potrebam. ampak usake tok cajt zamrzne neglede kaj počnem (obremenjen ali neobremenjen) mam na sumu da je ram. matična podpira samo ram ddr3 1333. ker bi rad generalno počasi izbolšau računalnik, bi za začetek zamenjal matično in pa ram. vem pač je procesor star 10 let. ampak več ne potrebujem.

Obstaja kašna nova matična da bi podpirala tale procesor? mogoče rabljena? mogoče kakšen drugi predlog kaj narediti z tem procem? razen to da ga vržem stran?


Poskusi pobrat ven ram,grafično ter spihat prah itd...Zloži nazaj in potestiraj z kakim memtest,prime95(tukaj naloži nek program da spremljaš temperature(hwmonitor ali kaj podobnega)...Pa mogoče zrihtaš dokler na našparaš...

aleksander85 ::

Nekje od 850-900€..Odvisno katereo ohišje in pa koliko kompliciraš z diski..LAhko prideš pod 800€ komot vendar samo en SSD in pa ohišje za 50€

Sta pa 2 ssdja..250 GB samsung evo plus nvme,in mx550 1TB
proc 5 3600,16rama 3200,matična asus b450 gaming,napajač be quiet 600w 80plus mod. gold,pure base 500midiatx be quiet ohišje,grafa asus 1030,hladilnik sem pustil stock

Pomoje kar soliden sestav in ne bom kaj preveč pogrešal ryzen 9 3900x,32rama,2070 super glede na to,da ne bom veš špilal iger..

j0ker94 ::

Lahko kdo priporoča rabljen pc do 600€ .. na njem bi igral kake nepreveč zahtevne igre..

globoko grlo ::

Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

DarwiN ::

Ta takorekoč nima grafične..

Raje tega. Ta je dejansko soliden nakup. Kdo bi si mislil, da kaj takšnega obstaja... Zbiješ na 400€ in dokupiš en 1Tb/2Tb disk...

Ta je še boljši za 500€, če ne rabiš monitorja in periferije. Kaj se to dogaja na bolhi? Neke normalnce cene. A so vsi prodajalci okuženi z virusom? ;=)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

globoko grlo ::

pol mam že rajš ryzna pa za 100 ojrov še grafo dokupm pa sm na 500 ojrih
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Filip8 ::

mogoče lahko samo periferijo odkupiš od prvega linka, zgleda super cena za 144hz ekran plus solidna gaming miška in tipkovnica..

scipascapa ::

za 600€ sestaviš že novi R5 1600 AF itd + eno rabljeno RX580/1060....

edi45 ::

V kakšni dilemi sem, ne vem če bi vzel intel ali amd. Res da je intel bolj vroč, ampak da več iz sebe in manj problemov je z njim. Cena je pa tak tu tu. 9700K pride skoraj isto kot ryzen 9 3900x

al bi dal rajše 100e poleg in vzel i9 9900k, saj sem že imel 3 i7 9700k do zdaj :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

hojnikb ::

počakaj..
#brezpodpisa

j0ker94 ::

Periferijo imam, rabil bi samo neki soliden pc

Sp1ke ::

Potrebujem nov računalnik, pa da bi bil dober za vsaj naslednja 3-4 leta. Potrebujem ga za igranje iger (dualboxanje, multitaskanje), da bi bil sposoben predvajat 4k video, pa da bi bil tih. Cena pa da ne bi šla preko 2k, če je možno. Pa AMD čip, threadripperja mislim da za svoje "delo" ravno ne potrebujem, tako da ne vem R5 ali R7. OS ni nujen, če pa pade v ceno pa tudi ok.

malizeleni ::

Se splača kupiti kaj takega -> https://anni.si/osebni-racunalniki/racu... ali je bolje kaj drugega po komponentah v istem rangu? Če kaj drugega, lahko prosim kak predlog.

matobeli ::

Itak da se splača kaj drugega, tole od ROG je krneki.

Istem cenovnem ali performance razredu?

D3m ::

edi45 je izjavil:

V kakšni dilemi sem, ne vem če bi vzel intel ali amd. Res da je intel bolj vroč, ampak da več iz sebe in manj problemov je z njim. Cena je pa tak tu tu. 9700K pride skoraj isto kot ryzen 9 3900x

al bi dal rajše 100e poleg in vzel i9 9900k, saj sem že imel 3 i7 9700k do zdaj :))


Definiraj problem.
|HP EliteBook|R5 6650U|

edi45 ::

D3m je izjavil:

edi45 je izjavil:

V kakšni dilemi sem, ne vem če bi vzel intel ali amd. Res da je intel bolj vroč, ampak da več iz sebe in manj problemov je z njim. Cena je pa tak tu tu. 9700K pride skoraj isto kot ryzen 9 3900x

al bi dal rajše 100e poleg in vzel i9 9900k, saj sem že imel 3 i7 9700k do zdaj :))


Definiraj problem.


samo za gaming je še vedno intel boljši, 9700K/9900K si delita prvo mesto v performancu. Je pa res da se kr grejeta bolj kot AMD, je večji problem hladit, sploh na zrak. Tudi ceneje me pride recimo 9700k + mobo, kakor komplet z 3900x. i9 je v določenih igrah slabši od i7 zaradi HT, tako da sem malo v dvomu, kaj vzeti:| Če bom kupil, bom kupil ta teden, ne splača se mi čakati, do jeseni oz zime da pride ven nova generacija, saj tako ali tako ne bom imel tako dolgo računalnika.

matobeli ::

Najbolš da kupiš zgoraj omenjeni ROG build, za zihr.

malizeleni ::

matobeli je izjavil:

Itak da se splača kaj drugega, tole od ROG je krneki.

Istem cenovnem ali performance razredu?


Recimo performance, cena je itak relativna.

matobeli ::

CPU: AMD R5 3600x
CPU cooler: Noctua
GPU: Nvidia RTX2070
RAM: 16 (2x8), 3200MHz
MB: B450 (podpirat more 3000 serijo ryzna)
PSU: 500W Sasonic 80+ Gold
SSD: 500GB M.2 NVMe
HDD: poželji
Kišta: po želji

cca 1200€ v sloveniji

orbika ::

Bi napajalnik v tem ohišju bil dovolj za sledečo konfiguracijo ali ne?


  • procesor Ryzen 1600 AF

  • matična ASUS PRIME B450M-A, microATX

  • 4 x 8 GB RAM (2666 MHz)

  • 1 x NVMe SSD 1 TB

  • 2 x 2,5" trda disk (0,7 GB + 2 GB)

  • RADEON RX 570

  • DVD-R pekač



Več zunanjih naprav priklopljenih preko USB-ja.

scipascapa ::

nope, naj bo vsaj GOLD 500W.

hojnikb ::

ja, bo dovolj. ni presezek kvalitete, je pa vseeno step up od lcpower in technoware itd.

bi pa blo verjetno cenej vzet neko pocen ohisje za 20e, ostalo pa za half decent napajalnik
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

DarwiN ::

Ni rečeno, da bo dost.. To čudo očitno skriva ta napajalnik, ki premore 1x8 PCIE napajanje.... Medtem pa RX570 kartice nucajo tudi do 1x8+1x6... Potemtakem odvisno od tvojga modela RX570 kartice, orbika.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

scipascapa ::

PSU je pri meni zadnja stvar, ki se "varčuje".

DarwiN ::

SEASONIC S12III je 51€ z brezplačno dostavo.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

hojnikb ::

DarwiN je izjavil:

Ni rečeno, da bo dost.. To čudo očitno skriva ta napajalnik, ki premore 1x8 PCIE napajanje.... Medtem pa RX570 kartice nucajo tudi do 1x8+1x6... Potemtakem odvisno od tvojga modela RX570 kartice, orbika.

456W na 12v railu, preko glave za rx570..

furam podoben setup na 300W sfx napajlniku (1060 6g namest 570, katera ma kakih 50w manj) pa laufa bp..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

DarwiN ::

Itak laufa.. Ampak kot pravim, če bi slučajno imel Saphire RX570 s 14-pinskim napajanjem, je ne bi mogel niti proper priklopit na to čudo od Chiefteca. No sej verjetno kartica laufa tudi z 1x8 pin, ampak ...
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

orbika ::

Hvala za vse odgovore.

Grafična je sicer ta:
https://www.sapphiretech.com/en/consume...

Ima 8-pinski priključek.

Prvotno sem razmišljal o kombinaciji poceni ohišja za 25 evrov + napajalnika Xilence Redwing 600 W.

Potem pa sem malo brskal in videl tisto ohišje. Chieftec je imel nekdaj solidne zadeve.
Spomnim se še njihovega velikanskega ohišja:

DarwiN ::

No potem so vse omenjene opcije viabilne. Ampak še vedno so vsi ti "tvoji" napajalniki šit jajc kvaliteta, četudi bodo poganjali sistem.. Povrh je tisto Chieftec ohišje naravnost grozno. :S

Kakor hočeš... Osebno bi vzel zgornjega Seasonica iz Ditech in pri Mimovrste pograbil eno poceni sodobno ohišje - recimo tole. Skupaj 80€ in zmaga.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

orbika ::

Problem je, da imam 30 evrov vrednostnega kupona pri EnaA, katere veljavnost je do 31. marca 2020.
Tega želim vsekakor porabit.

Na izbiro imam samo te napajalnike ali pa tiste, ki so že v ohišjih:
https://www.enaa.com/napajalniki-1



Aja, pa nočem ohišje s stekleno stranico.
Naj bo čimbolj enostavno, pravokotno, da lahko na vrh postavim še kakšno ohišje za disk ali kaj podobnega.

orbika ::

DarwiN je izjavil:

SEASONIC S12III je 51€ z brezplačno dostavo.


Ali sedaj pošiljajo čez mejo? Ker vidim, da je to avstrijska trgovina.

hojnikb ::

ponucaj ta dobropis za kaj drugega..
#brezpodpisa

orbika ::

hojnikb je izjavil:

ponucaj ta dobropis za kaj drugega..


Problem je, da rabim ohišje in napajalnik, ker sem trenutno brez.
Ryzen pa je na poti iz Češke (vsaj upam).

DarwiN ::

Imaš enako ohišje pri enaa. Ta sicer ne sprejme DVD-roma... Tega vržeš v smeti.. Če ga slučajno potrebuješ, jasno vzameš drugo ohišje..

Ditech ima na začetni strani obvestilo glede virusa, ampak ne razumem dobro nemško... Nekaj v smislu, da so naročila on hold do 13. aprila? Ne vem. Bi moral vstavit v google mašino. :OP
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

scipascapa ::

poslovalnice zaprte, online normalno obratzje.

orbika ::

Hvala vsem. Bom še malo premislil. Do konca meseca imam en teden ...

bdoxx ::

https://www.markoshop.si/racunalniki/51... kaj se mi samo zdi al je to zelo solidna cena?

Han ::

Predrago. Cenen napajalnik, neznan model grafične, SSD, RAM, neznano CPU hlajenje, brez sistema, tipkovnice, miške, monitorja...

LayneStaley ::

Pozdravljeni, iščem čim boljši računalnik za svoje potrebe. Računalnik uporabljam predvsem za brskanje po spletu, poslušanje glasbe, gledanje filmov, študijske obveznosti in nalaganje fotografij. Računalniških iger ne igram, tako da ne rabim nič ekstremno zmogljivega, ampak predvsem hiter in zanesljiv računalnik, ki normalno deluje tudi ko počnem več stvari hkrati. Iščem nekaj z vsaj 1TB pomnilnika, dobro bi bilo tudi da ima vgrajen CD/DVD zapisovalnik. Računalnika ne potrebujem takoj in bom z nakupom verjetno počakal kak mesec ali dva, da se situacija v zvezi z virusom umiri. Na grafične/zvočne kartice in ostale komponente se ne spoznam najbolje, tako da me zanima če je naslednjih nekaj računalnikov vrednih svoje cene in ali se že dobi kaj boljšega v istem rangu ali ceneje.
https://www.comshop.si/racunalnistvo/na...
https://www.sestavi.si/index.php/item/d...
https://www.sestavi.si/index.php/item/d...
https://www.bigbang.si/pcplus-magic-ryz...
https://www.bigbang.si/pcplus-magic-amd...

hojnikb ::

te sestave so vse mimo. oglasi se, ko bos dejansko kupoval in bomo nekaj skup sestavl.
#brezpodpisa

juve91 ::

Prosim za mnenje. Sestavil sem si naslednji računalnik: https://www.mindfactory.de/shopping_car...

Cena naj bo največ 1200. Raje bi sicer bil, če bi dobil odličen računalnik za 1000 eur :). Kolebam med grafično 6GB MSI GeForce RTX 2060 VENTUS XS 6G OC Aktiv PCIe 3.0 x16 (Retail) ali 8GB MSI Radeon RX 5700 MECH GP OC DDR6 HDMI/3xDP.

Prosim za predloge, kaj je dobro oz. kaj bi lahko bilo boljše.

Horas ::

raje vzemi cenejši 3700x pa bolšo grafo, 5700xt.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Horas ()

DarwiN ::

You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

winko12345 ::

Hey zanima me kaj bi menjal pri mojem računalniku (mislim da procesor malo zaostaja) imam ga že par let, na matično pašejo procesorji socket 1151. as rock h110m matična

Procesor: Intel i5 - 6400 2.70 Ghz (bi bilo smiselno na boljše recimo: https://www.mindfactory.de/product_info...
Grafa: Geforce GTX 1060 6gb
Ram: 16gb

Računalnik mi še super služi. Ampak pri res najzahtevnejših igrat se mogoče že tudi starost občasno. Kaj bi priporočali menjava procesorja?

mtosev ::

6700k je brezvezen nakup. Plata ti podpira tudi 7000 serijo cpujev, ce bios posodobis.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

winko12345 ::

Aha katerega pa priporočaš? In kako je glede posodobitve BIOSA?

D3m ::

juve91 je izjavil:

Prosim za mnenje. Sestavil sem si naslednji računalnik: https://www.mindfactory.de/shopping_car...

Cena naj bo največ 1200. Raje bi sicer bil, če bi dobil odličen računalnik za 1000 eur :). Kolebam med grafično 6GB MSI GeForce RTX 2060 VENTUS XS 6G OC Aktiv PCIe 3.0 x16 (Retail) ali 8GB MSI Radeon RX 5700 MECH GP OC DDR6 HDMI/3xDP.

Prosim za predloge, kaj je dobro oz. kaj bi lahko bilo boljše.


RX 5700 je hitrejša od 2060.
|HP EliteBook|R5 6650U|

mtosev ::

winko12345 je izjavil:

Aha katerega pa priporočaš? In kako je glede posodobitve BIOSA?
Okoli biosa je tako greš na website tvoje maticne, najdeš bios update in slediš navodilom za update. Bios rabis prej posodobiti, ce nameravaš dat not 7000 serijo procesorjev, ker ti drugace ne bo komp bootal. Okoli cpuja lahko kupiš 7700 ali 7700k, slednjega lahko tud ocjaš, ce plata to podpira
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Mr.B ::

mtosev je izjavil:

winko12345 je izjavil:

Aha katerega pa priporočaš? In kako je glede posodobitve BIOSA?
Okoli biosa je tako greš na website tvoje maticne, najdeš bios update in slediš navodilom za update. Bios rabis prej posodobiti, ce nameravaš dat not 7000 serijo procesorjev, ker tudi drugace ne bo komp bootal. Okoli cpuja lahko kupiš 7700 ali 7700k, slednjega lahko tud ocjaš, ce plata to podpira

In koliko pride rabljen 7700k? in koliko casa moram iskati po bolhi...na ebay ju so zadeve bolane.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

mtosev ::

Ne vem. Jaz ne kupujem ane?
Okoli cen si poglej na ebay.ie/uk/de/at
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013
««
947 / 1131
»»