» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
933 / 1131
»»

Han ::

Takoj verjetno nikjer. Mlacom ima na zalogi RM650x.

mambli ::

Za 15 letnega otroka kupujem računalnik. Uporabljal se bo predvsem za igrice. Budget je max 700€. Monitor že ima - 22" full hd.

Prosim za predloge.

Hvala.

DarwiN ::

mambli, tole Funtech sestavo od Lukasa vzami kot izhodišče. Seveda brez "silence modula".

In zamenjaš plato+cpu za R2600 + ASROCK B450M-HDV. Lahk tudi odstraniš 2Tb disk, ker bo 500 SSD dovolj. Tudi pri napajalniku lahko privarčuješ z Bequiet.

Zmeči tole v košarico in javi, koliko to znese v evrih. ;)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

edi45 ::

DarwiN je izjavil:

mambli, tole Funtech sestavo od Lukasa vzami kot izhodišče. Seveda brez "silence modula".

In zamenjaš plato+cpu za R2600 + ASROCK B450M-HDV. Lahk tudi odstraniš 2Tb disk, ker bo 500 SSD dovolj. Tudi pri napajalniku lahko privarčuješ z Bequiet.

Zmeči tole v košarico in javi, koliko to znese v evrih. ;)


kaj bo 500gb dovolj, ne se hecat. COD MW je 180gb, RDR2 160gb, BF5 skoraj 90gb kaj boš z 500gb ne se šalit.

Zgodovina sprememb…

DarwiN ::

Well, kaj naj rečem, pol pač HDD, če mu ni dovolj. Ampak večina ljudi ne igra več kot par iger v danem trenutku. Ko obrneš oz. se naveličaš, igro zbrišeš.. Kakšne multiplayer igre, kot sta Fifa in PUBG pa imaš za dlje časa nameščeno.

Ne vem, mogoče imaš prav.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

edi45 ::

Dan danes je že nujno zlo kakšen 2TB HDD, za igre, filme itd. ker je vse vedno večje.

DarwiN ::

Agreed, boljše da doda HDD.. Če ne druga, mu v prihodnosti prav pride.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

MaticKregar ::

Tilen88 ::

A je kaka bistvena razlika med corsair rm750 in rm750x ?

Han ::

X ima vse za razred boljše.

Tilen88 ::

Hvala za odgovor :)

Han ::

bedarija ::

MaticKregar je izjavil:

A je tale disk ok?
https://www.mimovrste.com/trdi-diski-hd...


seveda. ga imam osebno v kompu in je vredu kot sekundarni disk. malo ceneje - https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...

krefi ::

Pozdravljeni

Namen imam sestaviti novi pc za igranje iger buget je 1000-1100 eur za komponente brez ohisja.

Gledal sem da bi imel nekje 16gb rama ter da bi vanj dal rtx-2060 sedaj bi pa prosil za pomoc pri izbiri komponent in seveda predloge ...

Ter racunalnik bom poganjal 24" 1080p 144hz ekran morda kasneje 1440p.
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

Reaper ::

Poglej pod male oglase, kolega trenutno prodaja močno zadevo za igre, ker se je prenaglil z nakupom. Je čez tvoj budget ampak so tudi komponente višje rangirane kot tvoje zahteve. Mogoče kot ena opcija.

vratmatra ::

R5 3600
ASUS TUF B450M-Plus Gaming
CORSAIR Veng LPX 16GB kit (2x8) 3200 DDR4
SSD 480GB CORSAIR M.2 PCI-E NVMe MP510

SAPPHIRE Pulse RX 5700XT 8GB
Seasonic Focus GX 80 Plus Gold, modular

Pomoje najboljši bang for buck, čisto v tvojem rangu, in se lahko primerja celo z zgoraj omenjenim rabljenim za 1590 kar se iger tiče..
Le HDD še mogoče dodaj, nevem kolko rabiš.

Zgodovina sprememb…

Reaper ::

Drži. Spodaj komponente, ki sem jih jaz nabavil v začetk udecembra za dobrih 1000 €.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Reaper ()

krefi ::

kje se pa splača naročiti dele? pred leti sem naročil iz te mindfactory spletne strani in so takrat imeli kar ugodno.

ter kaj pa kaksna sestava z intel graficno in NVIDIA grafično kartico?
kaj takega
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

vratmatra ::

R5 3600 in 5700XT je za isto ceno boljše od tvoje izbire, ampak če pač želiš intel in nvidia pa ti ni problem dat isto / več denarja za "manj muzke" pa uzem.
Čeprav če že res morš nvidia (nevem mogoč ti pa RTX tok pomeni, čeprav praktično noben tega ne uporablja ker ti več kot razpolovi FPS) pol uzem vsaj 2070 super OC, ta je dejansko potem za par odstotkov boljša od 5700XT (ampak se pozna tudi na ceni)

Zgodovina sprememb…

D3m ::

3600 + 5700XT
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

Glugy ::

Ryzen 3600 + 5700XT je najboljša kombinacija da največ za svoj denar dobiš. Močno priporočam Gigabyte varianto 5700XT ker za svoj cenovni rang dosega najnižje temperature ( kar pomeni manj hrupa ); Sapphire Pulse tud ni slab. Glej da ne boš vzel Asus Tuf 5700XT ker ta je pa polom zanč. MSI Evoke OC 5700XT je tud slab. Drgač pa ja 5700XT + 3600. Če greš nižji rang potem se pa najbolj splača od Nvidie 1650 Super ( nekje medium 1080p ) ; oz 1660 Super ( high 1080 p ) ampak AMD-jev 5700XT je pa za 1440p na visokih nastavitvah špilat. Nima smisla Nvidie (pre)plačevat sam zarad imena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

D3m ::

Evoke so popravili.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

krefi ::

no hvala za predloge sedaj me pa zanima kaj menite glede tega? https://www.mindfactory.de/shopping_car...
ter kateri napajalnik priporocate ter koliko mora biti mocan?
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

vratmatra ::

Izgleda vredu, disk mas se kaksen, ki ga bos dodal? 500gb zna bit malo, priporocam se kak velik HDD, saj so dandanes igre 100gb+
Ce imas moznpst vzemi NVMe + HDD, ceprav tudi ta SSD ni slab.
Napajalnik pa po mojem mnenju seasonic ali crosair, 550W - 650W
Kaj taksnega: 550W Seasonic Focus

D3m ::

SSD vzemi obvezno NVMe.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

Preden se vse podraža 200€ 2TB Crucial BX500 Internal SSD
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Han ::

Za 15 eur več imaš boljši MX500.

Glugy ::

D3m je izjavil:

Evoke so popravili.

Mah niso ravno popravili samo centriral so premajhne blazinice za odvajanje toplote, še vedno pa ne pokrijejo celotnega GPU spomina. Je znosno ni pa dobr. In še to če imaš srečo da kupš popravljeno verzijo. Kar je pa nemogoče vedt; lahko dobiš še iz starih zalog kartico pol pa niti centrirano ni in je polom.


Ne vem zakaj bi to kupoval če pa lahko kupiš še boljše alternative; ki so tišje in se ne grejejo toliko za isti cenovni razred. Nima smisla. Pol kupuješ znamko sam zarad znamke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

MihaK3 ::

Se strinjam, ni vredno tvegati z Evoke, isto kot ne z XFX in Asus TUF; play it safe s Sapphire Pulse / Powercolor Red Dragon / Gigabyte Gaming

Tilen88 ::

Če kdo kupuje SSD 500GB nvme v slo, ga imaste na "markosoft" za 109EUR (samsung 970 evo plus 500gb nvme), milsim da je celo ceneje kot na funtech

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tilen88 ()

HomeEdition ::

Stara mašina je šla adijo rabim nov desktop za pisarno, arhiv, ACAD, Sketchup, budget okrog 500 EUR...naletu sem na tole Hofer ponudbo;
https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...
Po pregledu ponudbe na netu se mi zdi dobra ponudba, dobim za ta denar boljši komplet? Ima kdo kakšne izkušnje s temi Medion kompi?

matobeli ::

Načeloma so OK.

Ampak za ta denar dobiš iz nemčije Ryzen 2700, 16GB rama in 512GB SSD.

Intli pač niso tako budget friendly kot ne čiat zadnja gen. ryzna.

MaticKregar ::

MaticKregar je izjavil:

A je tale disk ok?
https://www.mimovrste.com/trdi-diski-hd...

Me samo zanima, a je 5400 obratov dovolj? A ni bilo nekaj čez 7000 ponavadi? Se to v praksi ful pozna?

bluefish ::

Za shrambo povsem dovolj. Upoštevati je namreč treba tudi večjo gostoto zapisa podatkov.

mulc007 ::

Se splača iz MF naročit samo kišto? kolk kaj pride poštnina?

be quiet! Pure Base 600 gedämmt Midi Tower ohne Netzteil schwarz
https://www.mindfactory.de/product_info...

Tilen88 ::

Mulc a ne ti naročuješ kompa že ene 3tedne, pa ti niso na prejšnih straneh zadev z MF objasnili?

mulc007 ::

Počakal bom 2 tedna da bodo osvežili bios na plati.
Rami in diski se v tem času ja ne bodo podražili. Mogoče samo strašijo da pospešijo prodajo.
Ko sem za probo naročil stvari sem videl da kišto pošljejo v ločenem paketu, zato sem pomislil da je mogoče ceneje če jo kupim pri nas. Ne vem kakšna je poštnina za tistih 6 kil al kolk že ima kišta z embalažo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mulc007 ()

nsa_ag3nt ::

Ja, kišto raje vzemi v Slo.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Yoni ::

A je to redna praksa, da je ta GLS tako počasen? Saj razumem, da malo denarja malo muzike, ampak vseeno...

Včeraj dobil iz mailboxa mail, plačal v roku 10 min. Potem je trajalo do zvečer, da je speljalo z mesta, zdaj že od popoldne ždi v skladišču na Madžarskem in predvidevam, da bo tam počakalo jutrišnji dan.
Mi je žal, da nisem dal par € več in raje izbral UPS.

Tilen88 ::

mulc007 je izjavil:

Počakal bom 2 tedna da bodo osvežili bios na plati.
Rami in diski se v tem času ja ne bodo podražili. Mogoče samo strašijo da pospešijo prodajo.
Ko sem za probo naročil stvari sem videl da kišto pošljejo v ločenem paketu, zato sem pomislil da je mogoče ceneje če jo kupim pri nas. Ne vem kakšna je poštnina za tistih 6 kil al kolk že ima kišta z embalažo.


Lahko upaš da se ne bodo. Tiste ki sem jaz naročil so v zadnih 2-tednih šli gor za točno 15€

Horas ::

Tilen88 je izjavil:

Če kdo kupuje SSD 500GB nvme v slo, ga imaste na "markosoft" za 109EUR (samsung 970 evo plus 500gb nvme), milsim da je celo ceneje kot na funtech


ima funtech cenej, je bila pred dnevi cena 101€ sedaj pa 104€

https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...

T-h-o-r ::

Yoni je izjavil:

A je to redna praksa, da je ta GLS tako počasen? Saj razumem, da malo denarja malo muzike, ampak vseeno...

Včeraj dobil iz mailboxa mail, plačal v roku 10 min. Potem je trajalo do zvečer, da je speljalo z mesta, zdaj že od popoldne ždi v skladišču na Madžarskem in predvidevam, da bo tam počakalo jutrišnji dan.
Mi je žal, da nisem dal par € več in raje izbral UPS.

ups je ful slabši
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

sm4rt4ss ::

Zdravo, imam matično ploščo MSI B450 Pro VDH MAX. Za dual channel RAM je verjetno potrebno rame dat v A2 in B2 slota tako kot pri starejših MSI ploščah?

Reaper ::

Na moji ASUS plati je bilo tako kot si napisal. Priporočam, da pogledaš manual, notri mora to pisati.

vratmatra ::

Piše v priročniku, da ne iščeš, je tako kot si rekel, a2 in b2:
 MSI B450 Pro VDH MAX Memory

MSI B450 Pro VDH MAX Memory

MAX34216 ::

Kaj pravite na tale build... glede na predloge nekaj postov nazaj...
Je to to za dobrega jurčka? Nvme disk vidim da je bil zjutraj pod 100eur, zdajle je pa 120...
https://www.mindfactory.de/shopping_car...

Tilen88 ::

Horas je izjavil:

Tilen88 je izjavil:

Če kdo kupuje SSD 500GB nvme v slo, ga imaste na "markosoft" za 109EUR (samsung 970 evo plus 500gb nvme), milsim da je celo ceneje kot na funtech


ima funtech cenej, je bila pred dnevi cena 101€ sedaj pa 104€

https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...



jaz sem govoril za EVO Plus, ti si dal link za EVO,.. na funtech je evo plus 121€

vratmatra ::

MAX34216 je izjavil:

Kaj pravite na tale build... glede na predloge nekaj postov nazaj...
Je to to za dobrega jurčka? Nvme disk vidim da je bil zjutraj pod 100eur, zdajle je pa 120...
https://www.mindfactory.de/shopping_car...


Izgleda vredu, ohišje še predvidevam da boš vzel pri nas?
Pa jaz bi samo HDD zamenjal za 2tb, ali še bolje 4tb, ne poznam sicer podrobnosti tega WD Black, ki si ga izbral, ampak za kakšnih 10€ več dobiš 4TB BarraCudo ki je popolnoma zadovoljiva za igre / arhiv.

Glugy ::

mulc007 je izjavil:

Počakal bom 2 tedna da bodo osvežili bios na plati.
Rami in diski se v tem času ja ne bodo podražili. Mogoče samo strašijo da pospešijo prodajo.
Ko sem za probo naročil stvari sem videl da kišto pošljejo v ločenem paketu, zato sem pomislil da je mogoče ceneje če jo kupim pri nas. Ne vem kakšna je poštnina za tistih 6 kil al kolk že ima kišta z embalažo.


PC ohišje praktično vsi naročujejo v Sloveniji. Tud jz sm jo (sem naredil kr osebni prevzem na sedežu slo rač podjetja ) pa sem večino ostalih stvari naročil iz Mindfactory. Se najbolj cenovno splača razen če nimaš kakih zares nišnih potreb.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

Reaper ::

Jaz sem vzel ohišje kar pri ComputerUniverse. Poštnina je bila za vse skupaj, se pravi vse komponente za PC mislim da 24 € in sem bil presenečen. Sem mislil da bo višja.
««
933 / 1131
»»