» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
932 / 1133
»»

Reaper ::

Meni so svetovali Seasonic 550W Gold napajalnik. Cena je bila okoli 80 EUR, sem zadovoljen z izbiro, napajalnik je popolnoma tih.

Nisem še gledal, kaj je to Hybrid način, ki ga omogočajo napajalnik (zadaj ima eno stikalo). Nisme še sam raziskoval kaj to je...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Reaper ()

scipascapa ::

kje je 80€? FX gold?

T-h-o-r ::

Zakaj si under 600 w kupujete. Ze na rx5700xt pise vsaj 600 da priporocajo
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

D3m ::

To so pravne zaščite.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

Horas ::

že kakšen be quiet 500w bronze za 50eur je vrh glave za 5700xt. ne vem kaj vsi tišite golde za 80eur. a zato ker piše gold? doh.

D3m ::

Zaradi izkoristka.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

js furam 1060 in 2200g na 300W. 600w res nerabis za prakticno katerkol single gpu danes v prodaji
#brezpodpisa

DarwiN ::

600W uradni zahtevek napišejo proizvajalci iz previdnosti, ker imaš za kupit 600W LC, Intertech in druge bullshit znamke, na katerih samo piše 600W, dejansko so pa sposobni na 12V liniji dovajat le 450W ali še manj..

Po drugi strani pa kakovostni napajalnik, kot je omenjeni Seasonic Focus 550, na 12V liniji dovaja polnih ~550W.

In kaj bi se potem zgodilo, če bi Sapphire določil 450W napajalnik kot minimum zahteve za njihovo 5700XT Nitro kartico in bi nekdo kupil 450W garbage LC napajlnik, ki v resnici dovaja le 300-350W, povrh bi pa še zadevo sparil s R3900 ali 9900k procesorjem? ;((
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Horas ::

DarwiN je izjavil:

600W uradni zahtevek napišejo proizvajalci iz previdnosti, ker imaš za kupit 600W LC, Intertech in druge bullshit znamke, na katerih samo piše 600W, dejansko so pa sposobni na 12V liniji dovajat le 450W ali še manj..

Po drugi strani pa kakovostni napajalnik, kot je omenjeni Seasonic Focus 550, na 12V liniji dovaja polnih ~550W.

In kaj bi se potem zgodilo, če bi Sapphire določil 450W napajalnik kot minimum zahteve za njihovo 5700XT Nitro kartico in bi nekdo kupil 450W garbage LC napajlnik, ki v resnici dovaja le 300-350W, povrh bi pa še zadevo sparil s R3900 ali 9900k procesorjem? ;((


ja, žal začetniki in laiki tega ne vedo

Reaper ::

scipascapa je izjavil:

kje je 80€? FX gold?


Tule sem ga vzel: https://www.computeruniverse.net/de/sea...

Sam sem si za build izbral 650 W Corsair napajalnik ampak so mi potem v tej temi svetovali, da naj vzamem tega Seasonica in sem upošteval nasvet. Zakaj po mojem mnenju ne škodi, da imaš močnejši napajalnik, kot to zahteva sistem? Zaradi morebitnih nadgradenj v prihodnosti in manjše obremenitve napajalnika kot pa če notri vgradim 300 W.

Glede moči napajalnika pa sem preveril in XFX na spletni strani priporoča 600 ali celo 650W napajalnik za RX5700 DD Ultra, v brošuri, ki je bila v škatli grafične kartice pa mislim, da je pisalo 500 W. Kot je tudi že D3m odgovoril, proizvajalci komponent se na ta način zaščitijo, ker je bila vsaj včasih praksa, da se je vzelo najcenejši napajalnik, potem pa je zmanjkovalo sape, ko je prišlo do večjih obremenitev.

scipascapa ::

cena je huda da, ptt pa še 13EUR cca :)

pri nas

https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...

Zgodovina sprememb…

Reaper ::

Se mi je splačalo, ker sem nabavil cel PC tam in je bil strošek poštnine v mojem primeru zanemarljiv.

T-h-o-r ::

Horas je izjavil:

DarwiN je izjavil:

600W uradni zahtevek napišejo proizvajalci iz previdnosti, ker imaš za kupit 600W LC, Intertech in druge bullshit znamke, na katerih samo piše 600W, dejansko so pa sposobni na 12V liniji dovajat le 450W ali še manj..

Po drugi strani pa kakovostni napajalnik, kot je omenjeni Seasonic Focus 550, na 12V liniji dovaja polnih ~550W.

In kaj bi se potem zgodilo, če bi Sapphire določil 450W napajalnik kot minimum zahteve za njihovo 5700XT Nitro kartico in bi nekdo kupil 450W garbage LC napajlnik, ki v resnici dovaja le 300-350W, povrh bi pa še zadevo sparil s R3900 ali 9900k procesorjem? ;((


ja, žal začetniki in laiki tega ne vedo

Zato kar nabavimo 650 in je to to
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

vratmatra ::

Sam imam Seasonic Focus 550W in sem zelo zadovoljen, kar se tiče kvalitete boljši napajlnik od Seasonic težko najdeš.
Sem pa ob vsem tem branju iz radovednosti pognal razne stress teste, benchmarke in gledal uporabo, rx 5700XT je imel max 219W, CPU R3600 pa max na 90W.

edi45 ::

Sam tudi imam vedno 750w 80+ gold. Saj je brezveze šparat na napajalniku in gre se predvsem za učinkovitost. Tako z leti izgublja moč in je slabo za napajalnik da dela skoz na 80-90% moči, tako da boljše da dela z 50-60% na daljši rok.

hojnikb ::

napajalnik z leti nebo zgubil polovico svoje nazivne moči :)
#brezpodpisa

Tilen88 ::

Kolk bi vi dali za en modern(višji rang) računalnik W ? 750W(pa kvaliteten napajalnik)

hojnikb ::

čist dober rule of thumb je 500-550W za highend pc z single gpujem. Seveda kvaliteten, ne lcpower ali intertech
#brezpodpisa

D3m ::

hojnikb je izjavil:

napajalnik z leti nebo zgubil polovico svoje nazivne moči :)


Bo prej amperažo in voltažo/napetost kondenzatorjev.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

Luk as ::

A bo ta Seasonic Core GC 80 Plus Gold-500W dober za moj sestav, dovolj močan ali raje vzamem Seasonic Focus GX 80 Plus Gold-550W?

DarwiN ::

Lukas, ti še kar nisi naročil? Če boš dolgo čakal, ti bodo komponente podražli.. Ram in SSDji se namreč dražijo. ;)

Glede napajalnika pa sam oceni. Procesor potrebuje ~100W, grafična kartica tudi ~100W, vse ostale komponente skupaj pa ~40W.. Zdaj pa računaj. Bo dovolj 500? 8-)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

D3m ::

Bo dovolj 500W.

Lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

Luk as ::

DarwiN je izjavil:

Lukas, ti še kar nisi naročil? Če boš dolgo čakal, ti bodo komponente podražli.. Ram in SSDji se namreč dražijo. ;)

Sem že zadnjič povedal, da bom naročil v ponedeljek. Mal sem še čakal odzive, pa tudi sedaj so bili še tako rekoč še prazniki, itak ne verjamem, da bi bilo kaj hitreje, cena pa bo jutri tudi še ista upam.
Zdej samo še ne vem ali bi naročil z dostavo ali bi kar osebno prevzel. Malo se bojim kako pošta-dostavne službe mečejo te kište po kombiju. Tako da bom verjetno kar osebno prevzel. Raje dam za bencin tam 20EUR kot pa da mi pripeljejo poškodovanega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Luk as ()

Reaper ::

Moj paket je prišel iz Nemčije v enem kosu, dostavila Pošta Slovenije, ni hudič, da jim ne rata tudi znotraj Slovenije uspešno dostaviti brez poškodb ;) Če pa imaš čas pa pojdi osebno tam in se ne sekiraš.

Luk as ::

Ja če naročaš posebej, pa doma sam sestaviš. Tukaj bo pa prišla cela kišta že sestavljena. Se bom kar zategnil do Ljubljane pa osebno prevzel.

Tilen88 ::

Sej se ne dražajo komponente na dnevni bazi,.. je pa za pričakovat pa za malo gor tedensko/mesečno :) navali narode

mulc007 ::

Kako vi kupujete iz MindFactory če pa ob registraciji računa napiše da pošiljanje zunaj nemčije ni možno?
Der Versand an Verbraucher außerhalb Deutschlands ist nicht möglich. Wenn Sie eine Umsatzsteuer-Identifikationsnummer haben, fügen Sie diese bitte in Ihre Kontodaten ein.

Han ::

Na mailboxde.com imamo "poštni predal"...

mulc007 ::

Han je izjavil:

Na mailboxde.com imamo "poštni predal"...


Kako to misliš?
Če v prostor za email napišeš tega iz mailboxde.com , ti potem ko v naslovu označiš Slovenijo ne zajamra da pošiljajo le znotraj Nemčije?

bluefish ::

Kot naslov (ne e-mail) vpišeš tistega od Mailboxde.

DarwiN ::

mulc, najprej si moraš na MailboxDE odpret svoj "poštni predal"... Potem iz MF naročiš na ta svoj "nemški poštni prodal" (v bistvu v skladišče od MailboxDE) in oni za določen strošek prepošljejo zadevo k tebi v Slovenijo.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

mulc007 ::

Kakšni so stroški pošiljanja?
Za en računalnik bi rekel da je vsega do 20kg....DHL zaračuna 32€, če je nad 20kg zaračuna 45€.
Kolk k temu zaračuna MailboxDE skladišče?

https://www.dhl.de/de/privatkunden/pake...

bluefish ::

Če iz mindfactory naročiš po polnoči, je poštnina na nemški naslov brezplačna. Za mailboxde je pa cenik tu: https://www.mailboxde.com/slovenia.html

Na splošno pri določanju stroškov poštnine glej cenike, ki so objavljeni na strani trgovca. Slednji imajo z dostavnimi službami sklenjene pogodbe in so cene drugačne kot za fizične osebe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

MrStein ::

bluefish je izjavil:

Če iz mindfactory naročiš po polnoči, je poštnina na nemški naslov brezplačna.

Ampak le za nakup preko 150 EUR.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mulc007 ::

bluefish je izjavil:

Če iz mindfactory naročiš po polnoči, je poštnina na nemški naslov brezplačna..

Ne razumem. Kako to poteka? V mindfactory naročim danes, jutri dobim potrditev od mindfactory da je vse vredu in potem počakam do polnoči da plačam na Paypal?


Med registracijo na mailboxde.com sem izbral polje Account for shipping to the EU (private person) ...je prav?


Na Mindfacory bi jaz izpolnil tako kot je spodaj, pa preverite če imate ostali tudi:

Vorname: Mailboxde.com GmbH
Nachname: Ime Priimek, ID cifra
E-Mail-Adresse: Moje Email

Postleitzahl/Ort: 02763 Zittau
Straße/Nr: Äussere webstr. 57
Telefonnummer: +386 41....

Je pri telefonu pravilno tako da napišem +386 ali pa 00386 zatem pa napišem številko mobitela ki sem ji odstranil nulo (0)41....

Han ::

S PayPal plačaš takoj. MF po tem le še potrdi naročilo in če je vse na zalogi, naslednji dan odpošlje. Ko pride paket na Mailboxde, dobiš obvestilo z zneskom, ki ga lahko prav tako poravnaš s PayPal...

__Devil__ ::

Pozdravljeni

Sem pred nakupom novega PC-ja in me zanima kaj menite o moji sestavi:



Grafično že imam Asus GTX 1070 8GB. Bi kaj spremenili, izboljšali? Limit je 600€. Računalnik bo namenjen za 1080p gaming, 4k filme, internet. Za sistemski disk bom uporabil M.2 500gb Samsung ter 1TB Samsung 860 Evo za ostale podatke + 4TB Seagate zunanji disk. Če mi lahko kdo prosim potrdi ali je vse to skupaj kompaktibilno bom kar naročil.

Hvala! :)

polozweii ::

Ali se na MF lahko plačuje tudi preko banke? tist ko se napiše naslov prejemnika, namen plačila in znesek

Zgodovina sprememb…

Han ::

Lahko - bančno nakazilo po predračunu...

High5 ::

Tako se tud jaz naredil v decembru. Naročil po polnoči, plačal z nakazilom, paket so poslali na Mailbox.de naslov, od tam je šlo pa za 16,68EUR do mene. Nakazilo je bilo v 2 urah pri njih, tako da so že isti dan poslali naprej.

Tole pa vzel na MF (kišto Phanteks P400A pa pri Funtech):
ASRock X570 Pro4 AMD X570 So.AM4 Dual Channel DDR4 ATX
AMD Ryzen 7 3700X 8x 3.60GHz So.AM4 BOX
16GB (2x 8192MB) Patriot Viper Steel DDR4-3600 DIMM CL17-19-19-39 Dual Kit
1000GB ADATA XPG SX8200 Pro M.2 PCIe 3.0 x4 NVMe 1.3 3D-NAND TLC (ASX8200PNP-1TT-C
1000GB Crucial MX500 2.5" (6.4cm) SATA 6Gb/s 3D-NAND TLC (CT1000MX500SSD1)
8GB Powercolor RX 5700 Red Dragon DDR6
600 Watt be quiet! Pure Power 11 Non-Modular 80+ Gold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: High5 ()

mulc007 ::

Velja brezplačna pošiljka po Nemčiji za vsak dan po polnoči ali samo danes? Najprej moram vprašat če je bios na plati zaradi novega procesorja že updejtan.

V košarco sem že zmetal vse stvari. Šel sem tudi skozi nekaj korakov naročanja in se ustavil pri naslovih: Naslov za Rechnungsadresse (naslov za račun) je enak kot Lieferadresse (naslov za dostavo) . Ali moram Naslov za račun spremeniti tako da bo notri moj pravi naslov?


Možna je tudi izbira Service Level Gold za 4,9EUR. S tem ti nakup pošljejo že isti dan, imaš možnost 6 mesečne direktne zamenjave in direkten kontakt za vprašanja. Vi to vzamete?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mulc007 ()

tony1 ::

Ne, ker sem gorenc...

Han ::

MF ima vsak dan brezplačno poštnino za naročila oddana med 0:00 in 6:00. Za prvo naročilo naslova za račun načeloma ne moreš spremeniti - mora biti nemški.

Na večini novejših MSI plat lahko posodobiš BIOS brez procesorja.

mulc007 ::

Ko sem šel po korakih za naročilo mi je ponudilo dva ponudnika za transport:
DHL Versand .... od 8,99€
UPS Versand ....od 15.99€
Menda nimam kaj zgrešit če vedno izberem DHL.



Ko sem se ponovno logiral v mailboxde.com, mi je pokazalo to spodaj. V angleščini sem slab pa me zanima kaj pomeni in če naj pustim kot je.

Kar je odebeljeno se lahko klikne

Received shipments
Recharge your credit balance and click on the link "Confirm and Send. Then choose a carrier and fill in and confirm the Forwarding order

SET UP AUTOMATIC DISPATCH One-time fee 5 € Automatic Dispatch Terms
BUY CONSOLIDATION FOR 1 YEAR
Price incl. VAT: 12.5 €
Prepaid until:
Consolidation Terms

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mulc007 ()

Han ::

DHL je brezplačen med 0:00 in 6:00. Mailboxde denarnico napolniš, ko dobiš obvestilo...

mulc007 ::

Pri nakazilu preko banke, je storitev 2€.
Koliko si vzame Pay-Pal?

Han ::

Nič, če imaš vezanega na kreditno kartico.

mulc007 ::

Visa predplačniška kartica..je to to?

Han ::

Na to bo banka verjetno obračunala SEPA transakcijo do PayPal v znesku okrog 0,30 eur.

Tilen88 ::

Kje bi v slo dobil najceneje psu corsair rm750? funtech ga nima na zalogi
««
932 / 1133
»»