» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
10 / 1136
»»

gruntfürmich ::

Evo jaz dobim drugi tedn tole:
Q9300 + scythe mugen al pa enga zalmana
P5Q-Pro
Antec Twelve hundred
Sapphire 4870x2 2GB DDR5
750W Corsair napajalnik
Samsung F1 750GB 7200RPM 32MB Cache
Nec optična enota
Monitor: Samsung 2233BW 22" wide
Mislim da bo vreji:P

nec morda ne bo.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

matej_m ::

živjo!

jaz bi prosil za eno hitro mnenje o konfiguraciji, ki sem si jo v AGT štacuni sestavil. ostaja še vprašanje: ali se splača dat not 2x2 ali 2+1 gb rama (W xp naj bi podpirali samo 3.5gb)??? razlike je recimo smao 15€.
rad bi en računalnik, ki mi bo delal nekaj časa, saj sedanji celeron 1.2ghz res ni več dovolj sposoben. obdelava slik, malo acad-a, kak špil, ...

gigabyte p43 ds3l
intel e8400
radeon 3870
wd 320 gb (+ stari 160gb za skladišče) več kot dovolj
ram excelram 6400

LP

bmx_rider ::

Eh sej enoto nevem kiro bom dau:D

KandazaR ::

2x2 ali 2+1 gb rama (W xp naj bi podpirali samo 3.5gb)??? razlike je recimo smao 15€.


Ja to drži za 32- bitne xp-je. Posnemi 64 bitne pa bodo podpiral 4GB rama ali več.

MrStein ::

Vzami 2+2 in se ne sekiraj.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

garamond ::

Hojla!

Kupujem laptopa in bi rad vaše mnenje. Imam kar specifične zahteve:

  • 17 palčni monitor, visoka resolucija (WUXGA 1920 x 1200)

  • dober procesor & grafična. Vse skupaj naj bi prišlo okoli 1000 €, nekaj več ali manj


Nekako sem našel dva računalnika, ki bi ustrezala, MSI GX700X in ASUS F7Se (F7SE-7T075). Cena je podobna, toda kateri ima boljše komponente? Predvsem ne vem za grafično. Zanima me tudi, kakšen sloves se drži teh dveh firm?
Če ima kdo še kakšnen drug predlog, kar na plano:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: garamond ()

boolsheat ::

V MSIju je GeForce grafična kartica, ki ima serijsko napako in ti je ne priporočam, boljše, da vzameš Asusa, ki sicer nima tako hitre grafične a boš vsaj brez skrbi.

IVo ::

MSIjevi prenosniki nimajo problemov z grafami... Stestirano...

Sabo ::

Ker me moj zdajšnji računalnik že kr neki časa heca, je čs da se to neha!

Tko da rabm nasvet, ker kupujem tole:
 Nakup

Nakup


+ tale ventilator za proc:Asus Square
Kako je s težo pri njem? Se lahko kj zjebe plata pa to (zvije, upogne itd.)

Drgač me predvsem zanima glede plate, če se splača dat tolk za njo, če je vredna tok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sabo ()

trunks ::

@Sabo: kar se tiče hladilnika, je super izbira in ni straha, da se ti bo kaj zvilo :D
Ga tudi sam uporabljam in imam svojega E8600 navitega na 4,35GHz (BP)>:D

Glede plate pa so P5Q super serija in z to plato nimaš kaj zgresit...

bmx_rider ::

Mene pa sam zanima kva je za gaming bolš glede na to da bo vedno več špilov za quade. Kaj je bolš: Q9300 pa navijem na ene 3,2GHz al E8600 da navijem na ene 4GHz??

tilinho20 ::

Za gaming je druga varjanta boljša. Drugače pa bi lahko tudi tale E8600 navil na 4.5 pri 1.4V!

soso ::

Upam ,da lahko v tej temi ,sicer ni nakup ampak prodaja. Kolega bi kupil moj PC. Nimam pojma kakšno naj mu dam ceno, da ga ne bom
po domače nasral, za kar pa mi ni.Kaj mislite, na bolhi se mi zdijo cene prenapihjene zato spršujem vas.
Še karakteristike.
AMD 3.0
512 ram
160 disk
Ati radeon 128

To je to.
Hvala
Ah ni nam lahko!!!

bmx_rider ::

Na kolk bi lahk naviv Q9300 s Scythe mugen pa da mam 2 ventilatorja gor? Na 3,2? Ko nism zlo nevem kva pro u navijanju.

Steinkauz ::

Ker me moj zdajšnji računalnik že kr neki časa heca, je čs da se to neha!

Tko da rabm nasvet, ker kupujem tole:
 Nakup

Nakup


+ tale ventilator za proc:Asus Square
Kako je s težo pri njem? Se lahko kj zjebe plata pa to (zvije, upogne itd.)

Drgač me predvsem zanima glede plate, če se splača dat tolk za njo, če je vredna tok.


Plato vzemi p5q pro in raje daj keš v 4gb rama.

MAX34216 ::

evo, jaz moje mašine še nisem nabavil, čeprav je izbrana že tri tedne.
so pa cene v zadnjih dneh kar bliskovito poskočile. Kolk ste kaj ostali to opazili?

bmx_rider ::

Evo jutri naročim. Procesor bom uzev E8500 pa scythe mugen. Pa Pioneer optično enoto. Drugo pa tko kt sm zbrau.

Trod ::

Mene pa zanima, ka bi rekli na ta komp?

http://www.elektronika.si/product_info....

Drugače, če kdo najde kak boljši sistem, iščem nekaj takega

- min 4gb ram
- grafa min 512mb, fajn bi blo met 1gb (še lepše kakšen SLI)
- disk min 750gb
- v rangu do €1,000

bmx_rider ::

Ja je dost vredu ja. Točno tega je frend kupu pa je ful dober. Zdaj odvisno za kaj ga boš uporabljov? Pa še to, več kot 4GB rama se ti ne splača ker ga skor nobeden ne porabi do konca, razn uno super rendiranje v kkšnem CADu al pa video obdelava.

user4683 ::

Razmišljam o nakupu apple macbook pro. Glede na to, da zna jabolčnik v naslednjih dneh iztisniti prenovljen model, me zanima, koliko časa približno traja, da takšna zadeva pride do sončne strani Alp? :)

Trod ::

Am uporablu bi ga najbolj za nabijanje iger. Pač sm se mal že naveliču tega štekanja (trenutno mam recimo komp 3ghz, radeon 9800xt 256mb, 1gb ram, pa mi šteka že recimo lego indiana jones... kr neki) tko da bi nek zmogljiv komp.

bmx_rider ::

Trod ja za igre je to super. Uzem recimo eno thermaltakovo ohišje, 4870, če maš dnar daj dve, E8400 procesor,4GB rama je več kot dovolj. Pa recimo P5K pro matično pa en 650W napajalnik:P

mrepca ::

TOSHIBA Satellite P300D-10V
AMD Turion64 X2 TL64 2.2
3GB DDR2
250GB SATA
17" Wide XGA+ 200 CSV,
DVD-Super-Multi (+-R DL)
ATI Radeon HD3650 512M
Atheros 11a/b/g (13ch) XB62L
Bluetooth, , 1.3MPixel Camera+int.Microphone
Harman-kardon zvočniki 10/100MBit
Vista 32bit Home Premium

Cena 900eur


Ce je kaksen poznavalec, mi mogoce lahko pove ce je vreden svojega denarja?

nihce ::

Lp

Kupujem namizni računalnik za okoli 700 evrov.
Zanima me kaj se bolj splaca 2 ali 4 jedrne procesorj?
Katere matične se splača in zakaj?
Ali se bolj splača grafične s 512 Mb, ali dodamo še tistih 100 evrov in kupim tako s 896 MB?Koliko je sploh razlike? Na kaj moram biti se pozoren pri nakupu grafične kartice(koliko so vazni takti procesorja pr grafičnih ker so kar različni)?
Kakšen RAM se mi splača kupiti npr 2*1 ali samo 2 GB ne vem kakšna je razlika?
Ali ima kdo že sestavljeno konfiguracijo za ta denar?

Računalni bom uporablajl za igre in kakčen CAD.
Hvala za odgovore, vem da je veliko ampak me je totalno povozil čas in namesto mukotrpnega brskanja po netu sem se odločil, da raje pobaram strokovnjake:)

tilinho20 ::

Za grafo si nabavi 4850 hd. Za proc ti predlagam da vzameš duo. Plato pa kako P5Q.

Zgodovina sprememb…

demon#666 ::

Čaw!
Za frenda sestavljam Pc, nekje do 700€. Pri AGT sm mislu sem si zamislu neki takega:

Ohišje

Plata

Procesor

Ram: katerega priporočate?

Grafa

Disk

Napajalnik

Optična enota

Brez RAM-ov: 660€
A bo napajalnik dovolj močen? In kiri rami so zdej najboljši? Če sem kaj falu ne mi zamerit in me prosim popravte.

Hvala in LP
Sabertooth Z87|4670K|8GB|840 PRO 256GB|
R9 270X WindForce|Seasonic 660|Define R3

Zgodovina sprememb…

tilinho20 ::

Plato lahko zamenjaš za kakšno cenejšo npr. P5Q ali P5Q PRO. Grafično raje drugje kupi ker je tukaj ZELO draga. Se jo dobi za 150 eur in manj. Napajalnik daj tega.
Ali bo kaj navijal (zaradi ramov in hladilnika za proc)?

demon#666 ::

Ne, ne bo navijau nič..
Sabertooth Z87|4670K|8GB|840 PRO 256GB|
R9 270X WindForce|Seasonic 660|Define R3

tilinho20 ::

Pol je pa itak vseen katere vzameš.

demon#666 ::

Ja sej sam nevem, če mu dam 4gb al 2gb, zaradi sistema pol če bo 64 al 32 bitni za 4 oz. 2gb rama. obvezno pa drr2
Sabertooth Z87|4670K|8GB|840 PRO 256GB|
R9 270X WindForce|Seasonic 660|Define R3

tilinho20 ::

Kar vzami 4 gb k je ram itak pocen.

ostuff ::

Matična plošča Asus P5Q, 775
Procesor Intel Core2 Duo E8500 3,16GHz, 775
Napajalnik LC Power LC6550GP2 V2.2 550W
Grafična kartica Sapphire ATI Radeon HD 4850, 512MB, PCI-E
Patriot Extreme Performance DDR2 2x2GB 800MHz
Trdi disk Seagate 500GB, 7200rpm, 32MB, NCQ, SATAII
Hladilnik Asus Silent Square Pro
DVD zapisovalnik NEC AD-7201S LightScribe črn
Ohišje LC Pro-907B brez napajalnika


pa še zanima kera plata je boljša Matična plošča Asus P5Q, 775 ali Matična plošča Asus P5KC, 775

tilinho20 ::

P5Q, pa disk daj raje WD 640 gb.

janwoolf ::

p5q je boljša
C2D E8400, Crucial Ballistix Tracer 2x1gb PC-8500,
P5K-E, XFX 8800GTS (G92) 512MB,Antec nine hundred
cooling 4x120mm and 1x200mm, Enermax Infiniti 650W

globoko grlo ::

Zdravo!
Ker se na prenosnike ne spoznam, se obračam na vas.
Zadovoljen bi bil z 15", bolje je seveda 17", wifi, 2 rama, 160 diska. Uporabljal bom bolj za surfanje, tko da grafa ni tolk pomembna.
Koštal nej bi pa cca 500 evrčkov.

tnx

globoko grlo ::

preden se katapultirate na luno zarad diskov, mi nej en svetuje ker prenosnik za cca 500e

tnx

slinko ::

Ja to tut mene zanima ker prenosnik za okol 500€ kupit
Lp!

shadeT ::

Zanima me kater prenosnik mi priporočate za starejšo gospo? nekje 400-500€. Samo za word, internet in pasjansa Smile

Predvsembi rad, da bi se lahko tipkalo, da ne bojo kake smotane - majhne tipke (saj je že malo starejša).

Ogromno je nekih ponudb za ta denar, ampak ker sam nimam pojma o prenosnikih, se obračam na vas

Hvala za nasvete

Voip ::

Jaz sem imel podoben primer, le da je gospa malček mlajša. Vzel sem tega in veliko prišparal ( pod pogojem, da je v igri samo internet & word...

http://www.comshop.si/Article.asp?artic...

Gregor P ::

Sam bi pa rad postavil eno splošno vprašanje glede prenosnikov in sicer ...

... ne glede na ceno in konfiguracijo, kateremu izdelovalcu prenosnikov najbolj zaupate oz. menite da sestavlja kvalitetne modele (HP, Lenovo, Dell, Fujitsu-Siemens, Sony, Toshiba, Asus, Acer, MSI itd.)?

Ali je to pač odvisno od sreče oz. se ne da več reči, da zgolj določena firma dela dobre računalnike, ampak je treba biti pozoren na posamezne modele določenih izdaj?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

TheoryX ::

Zdravo!

Kupujem računalnik in bi me zanimalo, katero matično naj dam v njega, oz. natančneje, katero od P5Q serije naj dam not, navadno, p5q pro, p5q-c ali p5q-e? kakšne so razlike med njimi?

prav tako bi me zanimalo, kero grafično od ati hd 4850 naj vzamem, ker jih je tolko..pogoj pri iskanju mi je pa nekak to, da ima HDMI output odzadaj in ne samo DVI.

zraven tega, me zanima tudi, če se splača vzeti ram, s frekvenco 1066MHz ali se naj kar z 800MHz vzame?
Intel C2D E6420 | P5K Deluxe/WiFi | BFG 8800GTS OC
Crucial 2 × 1 GB Value rami | Hitachi 320 GB

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TheoryX ()

tilinho20 ::

Za grafo ti predlagam Sapphire. Rame pa daj TG xteem dark 2x2gb 800mhz.

tensor ::

Kopujem laptop, primern za delo z grafičnimi programi. Mac absolutno odpade, ker se ne mislim ukvarjati še z učenjem novega os. Razmišljam med Dellovimi in Hpjevimi računalniki v cenovnem razredu do 1000€. Torej, kaj priporočate?

cosmicsuper ::

a je tole ugodno, ponudba od elektronike.si se da še kaj ceneje, kakšno slabšo komponento npr.
MSI P35 Neo-F
Intel Core2Duo E8400 BOX
Kingston 2048MB 800Mhz 2kom. = 4096MB 800Mhz Dual Channel
Sapphire Radeon HD4850 512MB Dual Slot
Samsung F1 640GB 16MB SATA2
Pioneer DVR-216DBK 20X DVD-RW SATA2
Future Power 650W Ultra Silent
3R System R420 Midi Tower Ohišje - Črne barve

Samsung 2243LNX 22" LCD Monitor ( Kontrast: 10000:1 ) ! za 789€

miania ::

Kupujem prenosnik ki bi bil namanjen netu, gledanju fimov, muska, photoshop in podobne zadeve. Cena bi bila nekej do 700€ (po možnosti skupaj z OS). Pridejo pa upoštev toshibe, asusi, lenovo, hp(ampak kokr vem majo te samo 1 leto garancije?)... Nikakor nočem kakšnega acerja ali pa kakšnega no name prenosnika.

Kakšni predlogi?

Gregor P ::

... samo toliko v INFO; sam sem si dokupil garancijo za vse moje prenosnike in pri dveh mi je to prišlo že prav (sicer nisem vesel, da sem moral kar dvakrat na servis nest popravljat dva različna računalnika, ampak je bilo vsaj popravilo pod garancijo) ;)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Stark ::

malce čudno vprašanje mogoče, ampak zanima me, če zna kdo našteti ene par prenosnikov z zelo hudim ekranom (visoka resolucija, "naravne" barve, vidni kot). vsake oči imajo svojega malarja, ampak kateri prenosniki po vašem mnenju posedujejo res hude/kvalitetne ekrane? cena tam do 2000 €.

ter ali ima kdo Lenovo Thinkpad W500 ali pa T500?

Hvala.

lp

Tomi ::

Kateri 800 MHz RAM bi dal na matično Asus M2NPV-VM AM2, na kateri je Athlon X2 6000+? Vzel bi 2*2 GB zaradi dual channela. Budget naj ne bo prevelik, ker nimam nobene potrebe po navijanju, samo stabilnost in kompatibilnost naj bosta visoki.
metrodusa.blogspot.com

zombies ::

Zanimata me ta dva sistema cena zgornjega je 900€ spodjega pa 850€ ali mi predlagate kaj drugega za 800-900€? Navijal ne bom rabil bi ga pa za igre.

(Osnovna plošča) Asus - Matična plošča Asus P5Q-E S775/PCIE/S/R/F/L/F1600
(Procesor) INTEL - Procesor Intel Core 2 Quad Q6600 2.4GHz, FSB 1066, Box
(Pomnilnik) CORSAIR - CORSAIR RAM DDR2 TWIN2X 800MHz 4096-6400C4 (2 X 2GB)
(Grafična kartica) Sapphire - Grafična kartica HD 4870 512M DDR5 PCIE 2DVI/TVO LITE
(Trdi disk) Seagate - Seagate 500GB SATA2, 32Mb, 7200rpm (ST3500320AS)
(Optična enota) Samsung - DVD +/- RW SAMSUNG, SATA S223F - Črn
(Ohišje) Enermax - Ohišje Enermax Chakra CS-032BF ECA3052 (brez napajalnika, črno)
(Napajalnik) LC Power - Napajalnik LC 850W Arkangel LC88500C, 140mm FAN, V2.2

in še tale:

MATIČNA:Asus/ IPIBL-1333FSB*Intel G33 Express
PROCESOR CORE QUAD 6600 /4 X 2,4G
DISK 500G SATA2 32MB
RAM DDR2 4G 800MHZ KINGSTON
DVDRW/LIGHT SCRIBE (pekač)
BLUE RAY OPTIČNI POGON (pekač)
LAN:10/100/100 Base-T
ČITALEC KARTIC:DA
ZVOK:HD7.1 REALTEK
GRAFIKA:ATI HD4870 /512MB(SAPPHIRE)
OHIŠJE MEDIACENTER 550W

M-XXXX ::

Prva konfiguracije je skoraj idealna- menjal bi le disk- namesto 500GB vzemi 640GB ostalo je pa odlično izbrano!
««
10 / 1136
»»