» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
866 / 1134
»»

Predator X ::

Pusti ga na miru TOP.

MrStein ::

Saj ne gre za pikolovstvo (poudarjanje nepomembnih malenkosti).

Ravno obratno. Trdimo, da je ta malenkost NEpomembna. Škoda, da je kdo sploh omenil.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

youPlonker ::

Kdor planira pc za media ali nezahteven gaming na osnovi Ryzen 2200G/2400G, tole bo najbrž zelo kmalu na voljo tudi pri nas (oz. v njemački): http://blog.livedoor.jp/wisteriear/arch... (prevod v ang)

Na kratko: barebone MiniSTX sistem v 2 litrski šasiji (15cm x 15cm), na katerega je možno posaditi polnokrvni desktop Ryzen APU

HitraSperma ::

Kje se splača kupiti poceni rabljen desktop PC (slo ali tujina). Staršema se je trenutni pokvaril in bi potrebovala poceni zamenjava (uporaba samo office in web)?
fgdsfjk

TOP ::

HitraSperma je izjavil:

Kje se splača kupiti poceni rabljen desktop PC (slo ali tujina). Staršema se je trenutni pokvaril in bi potrebovala poceni zamenjava (uporaba samo office in web)?
Bolha ali pa tukaj poglej pod male oglase.

randomtech ::

Katero ohišje priporočate za 10 letnika do 50EUR, po možnosti z kakšnim lučkam?

Atx napajalnik, rx580 gts black

Lep pozdrav

Zgodovina sprememb…

smacker ::

MostWanted ::

smacker je izjavil:

https://www.mlacom.si/cooltek-tg-01-rgb...


tudi sam priporočam tole ohišje za to ceno dobiš veliko, dober pretok zraka...

randomtech ::

Hvala, kaj pa kaj takšnega ?

https://edigital.si/racunalniska-ohisja...

randomtech ::

Katera pa bi bila najbolša izbira med temi monitorji za gaming (fornite itd.), če smem to tu vprašat ?

https://www.mimovrste.com/led-monitorji...
https://www.mimovrste.com/led-monitorji...
https://www.mimovrste.com/led-monitorji...
https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

Lep pozdrav

smacker ::

randomtech je izjavil:

Hvala, kaj pa kaj takšnega ?

https://edigital.si/racunalniska-ohisja...

Ni slab, ampak ima samo 2 ventilatorja, cheap pleksi in samo modro barvo. Cooltek ima kaljeno steklo, 4 vente in RGB barve (ali samo modro za par EUR manj).

randomtech je izjavil:

Katera pa bi bila najbolša izbira med temi monitorji za gaming (fornite itd.), če smem to tu vprašat ?

Pri tej resoluciji pozabi na 27". Ukrivljen 24" bo tudi brezveze. Med klasičnimi 24" FHD ni neke bistvene razlike, lahko tud prišparaš in vzameš to (isti tudi v beli barvi): https://www.mimovrste.com/led-monitorji...
Če pa budget dopušča, priporočam ultrawide - večja širina in se več vidi v igrah: https://edigital.si/monitor/lg-29wk500-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smacker ()

MostWanted ::

potem raje to če že, tudi na 29 full hd ne bo lepo

https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

smacker ::

29" ultrawide je 'raztegnjena' 23" in ima v širino več pixlov (2560x1080). Višina in gostota pixlov je enaka kot na 23" 1920x1080. Za 1440p se rabi tud dobra grafa, ampak za 10 letnika nepotrebno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smacker ()

Dpool ::

Pozdravljeni,

Kupujem high-end gaming PC. Komponente sem ze izbral, sedaj bi vas vprasal za nasvet glede cooling-a.

Imam:
Intel i9 9900K
GeForce RTX 2080 OC
Gigabyte Z390 Aorus PRO WiFi
Corsair 4x8GB Vengeance RGB Pro DDR4-3200 White
Samsung 970 PRO 1TB
WD Red 3 TB
Corsair HX750i

Sedaj iscem moznosti za cooling. Zagotovo bo potreben Liquid Cooling, ampak tukaj mi zmanjka znanja, saj prvic se ubadam z Liquid Cooling tehnologijo.


PS: Namembnost komponent, ali so overkill ali ne, ni point debate.

Hvala in LP

Master_Yoda ::

Pa si ziher da bo potrebno vodno hlajenje ? Kaksna Noctua NH-D15 bi verjetno tudi bila OK ali ne ?
Dovie'andi se tovya sagain.

tikitoki ::

Dpool je izjavil:

Pozdravljeni,

Kupujem high-end gaming PC. Komponente sem ze izbral, sedaj bi vas vprasal za nasvet glede cooling-a.

Imam:
Intel i9 9900K
GeForce RTX 2080 OC
Gigabyte Z390 Aorus PRO WiFi
Corsair 4x8GB Vengeance RGB Pro DDR4-3200 White
Samsung 970 PRO 1TB
WD Red 3 TB
Corsair HX750i

Sedaj iscem moznosti za cooling. Zagotovo bo potreben Liquid Cooling, ampak tukaj mi zmanjka znanja, saj prvic se ubadam z Liquid Cooling tehnologijo.


PS: Namembnost komponent, ali so overkill ali ne, ni point debate.

Hvala in LP


GLede nato, da je gaming PC, ti predlagam, da i9 9990k zamenjas za 9700k in raje vzames RTX 2080 Ti. Se poseba, ce ciljas na 4k gaming.

ziga1990 ::

Dpool je izjavil:

Pozdravljeni,

Kupujem high-end gaming PC. Komponente sem ze izbral, sedaj bi vas vprasal za nasvet glede cooling-a.

Imam:
Intel i9 9900K
GeForce RTX 2080 OC
Gigabyte Z390 Aorus PRO WiFi
Corsair 4x8GB Vengeance RGB Pro DDR4-3200 White
Samsung 970 PRO 1TB
WD Red 3 TB
Corsair HX750i

Sedaj iscem moznosti za cooling. Zagotovo bo potreben Liquid Cooling, ampak tukaj mi zmanjka znanja, saj prvic se ubadam z Liquid Cooling tehnologijo.


PS: Namembnost komponent, ali so overkill ali ne, ni point debate.

Hvala in LP


Če ti velikost ohišja dopušča vzemi Noctuo NH-D15
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Dpool ::

Ni slaba ideja. Ce sem iskren, nisem ravno gledal benchmarkov za i9, preverim, pa morda res to storim.
Namrec 2080 Ti mi je malce drag, kljub viskoim cenam sem se omejil z budgetom, in med 2080 in 2080 Ti je preskok v ceni.

Preverim, hvala za idejo. Kako pa je kaj s cooling-om za taksno masinco, imas mogoce kaksen predlog?

ziga1990 ::

z NH-d15 neboš zgrešil
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Treer ::

tikitoki je izjavil:


GLede nato, da je gaming PC, ti predlagam, da i9 9990k zamenjas za 9700k in raje vzames RTX 2080 Ti. Se poseba, ce ciljas na 4k gaming.

Ne morem verjet, da se lahko enkrat celo strinjam, sploh če je/bo monitor 4k, bo dovolj že 9600k in zraven 2080Ti. Pa za tega bo definitivno dovolj že kak Mugen, če ne pa recimo Dark Rock 4 in bo skupna cena sistema približno enaka kot 9900k + vodno + 2080.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Treer ()

MrStein ::

Za kaki monitor pa bi rabil 9990K?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

ziga1990 ::

Treer je izjavil:

tikitoki je izjavil:


GLede nato, da je gaming PC, ti predlagam, da i9 9990k zamenjas za 9700k in raje vzames RTX 2080 Ti. Se poseba, ce ciljas na 4k gaming.

Ne morem verjet, da se lahko enkrat celo strinjam, sploh če je/bo monitor 4k, bo dovolj že 9600k in zraven 2080Ti. Pa za tega bo definitivno dovolj že kak Mugen, če ne pa recimo Dark Rock 4 in bo skupna cena sistema približno enaka kot 9900k + vodno + 2080.


Vodno se ne splača če je AIO
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Dpool ::

Kaj je tocno AIO? Veckrat tole berem, sklepam da All-in-One? Ampak nevem tocno na kaj se misli?

ziga1990 ::

AIO je vodno hlajenje zaprtega tipa npr Corsair H115 Pro je AIO
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Dpool ::

Ziga, zakaj se potem ne splaca vodno hlajenje ce je tipa AIO?
Na reddit berem, da mi ravno to priporocajo in ravno tega Corsair H115i za 9900K.

gddr85 ::

če keš ni problem, ga komot vzameš, sicer je pa ponavadi dražji in mogoče pridobiš par stopinj manj + izgled, torej če ne maraš, da ti ven iz matične štrli 15+ cm železa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

gendale2018 ::

pri diskih se ti pomoje bolj splača 970 evo 2tb kot pa pro 1tb, ceni sta blizu, hitrosti pa tudi

oziroma če dodaš še malo in vzameš evo plus 2tb, je pa res da je dražji in dost nova zadeva tko da je možno da ima še kake neodkrite težave

pa ne me narobe razumet, 970 pro je super ssd, ampak pri igrah se ti bo bolj poznalo več prostora (vsi novejši aaa naslovi so ogromni)


pa definitivno raje 9700k + 2080 ti za 4k (v poštev pride tudi kak 2700x ryzen, pri 4k ti bo glavni bottleneck itak gpu)
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

edi45 ::

Glih sem izvedel da mi bodo komaj odposlali komponente iz nemcije v cetrtek, ce bo vse prislo, ker takrat dobijo komaj 9700K, ker jih je tako tezko za dobit baje, ker so razprodani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

Alien123 ::

Na amazonu, computeruniverse je in stock.. tak da nwm kdo ti je reko da je vse sold out

Treer ::

edi45 je izjavil:

Glih sem izvedel da mi bodo komaj odposlali komponente iz nemcije v cetrtek, ce bo vse prislo, ker takrat dobijo komaj 9700K, ker jih je tako tezko za dobit baje, ker so razprodani.

Tu se lepo vidi, kakšna konkurenca so Ryzni = v hig-endu prav nikakršna :D

TOP ::

Dpool je izjavil:

Ziga, zakaj se potem ne splaca vodno hlajenje ce je tipa AIO?
Na reddit berem, da mi ravno to priporocajo in ravno tega Corsair H115i za 9900K.

Zato,ker glavni problem tega hlajenja je,da ti bo kmalu začela pumpa ružit in pumpa je gor na hladilniku na procu in bodo vibracje in bo veliko bolj glasno,kot hlajenje,ki ti ga predlaga Žiga.Kar se tiče učinkovitosti,je isti drek,dosti ni razlike.In pustite tale vodna na miru,ker vsako zračno bo zdržalo dlje,ker tukaj ne moreš vode dolivat.

edi45 ::

Alien123 je izjavil:

Na amazonu, computeruniverse je in stock.. tak da nwm kdo ti je reko da je vse sold out


Mindfactory.

Dpool je izjavil:

Ziga, zakaj se potem ne splaca vodno hlajenje ce je tipa AIO?
Na reddit berem, da mi ravno to priporocajo in ravno tega Corsair H115i za 9900K.


Problemi teh “vodnih hlajenj” tipa AIO so da so glasni. Ventilatorji so glasni, pumpa je glasna, ce ni pod pravim padcem od radiatorja, se se tolko bolj slisi in tudi zanesljiva niso najbolj ta vodna ali obstojna. Drugo je potem custom loop, tisto je nekaj cisto drugega. Rajse imam noctuo nh-d15, tisja, zanesljivejsa, cenejsa in se crknit ne more nic razen ventilator. Hladi pa isto kot 280mm AIO

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

finkec ::

Thermalright le grand macho rt, če želiš isti performance kot noctua za nižjo ceno in lepši izgled, tudi manjši je
Pa vzami ax760 če je cena podobna, vrjetno ne potrebuješ programske opreme za opazovanje porabe štroma
9700k in 2080ti tako kot so rekli
Hdd je lahko tudi seagate baracuda, mislim da je cenejsi in hitrejsi kot wd red
Ssd če ti je dovolj 1tb vzami evo ker v igrah ni razlike v hitrosti, boš prišparal in raje daj v 2080ti
Pa glej da imaš prostor za rame pod cpu coolerjem če zameš zračno hlajenje

ziga1990 ::

finkec je izjavil:

Thermalright le grand macho rt, če želiš isti performance kot noctua za nižjo ceno in lepši izgled, tudi manjši je
Pa vzami ax760 če je cena podobna, vrjetno ne potrebuješ programske opreme za opazovanje porabe štroma
9700k in 2080ti tako kot so rekli
Hdd je lahko tudi seagate baracuda, mislim da je cenejsi in hitrejsi kot wd red
Ssd če ti je dovolj 1tb vzami evo ker v igrah ni razlike v hitrosti, boš prišparal in raje daj v 2080ti
Pa glej da imaš prostor za rame pod cpu coolerjem če zameš zračno hlajenje


tudi kaki Be quiet dark rock 4 pro je dober
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Daniel ::

Lahko potrdim. Dark Rock 4 pro je odličen. Na Ryznu 2700X večino časa dela na minimalnih obratih in je praktično neslišen, le ko CPU dobi večjo obremenitev nekoliko pospeši (skupaj s tremi ventilatorji ohišja).

ziga1990 ::

^^ mene malo mika zaradi izgleda, ker bi lepo pasal v Bequiet ohišje
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

edi45 ::

Meni je izredno slabo hladil dark rock pro 4 i7 9700k. Tudi preko 80c v igrah na stock frekvenci in voltazi. Ko sem rocno nastavil voltazo je bilo malo boljse, samo sem se vedno imel 65c v idlu pa 30-35c z random spike-i do 50c. Zato sem za novi build vzel noctuo nh-d15. Tudi montira se zelo butasto bequiet ima noctua dosti lazji nacin ceprav je vecja

Daniel ::

Ob dobro prevetrenem ohišju? Zanimivo.

ziga1990 ::

edi45 je izjavil:

Meni je izredno slabo hladil dark rock pro 4 i7 9700k. Tudi preko 80c v igrah na stock frekvenci in voltazi. Ko sem rocno nastavil voltazo je bilo malo boljse, samo sem se vedno imel 65c v idlu pa 30-35c z random spike-i do 50c. Zato sem za novi build vzel noctuo nh-d15. Tudi montira se zelo butasto bequiet ima noctua dosti lazji nacin ceprav je vecja


Ne razumi tole narobe ampak ali si pravilno montiral hladilnik in ali si imel izklopljen MCE?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Seba22 ::

edi45 je izjavil:

Meni je izredno slabo hladil dark rock pro 4 i7 9700k. Tudi preko 80c v igrah na stock frekvenci in voltazi. Ko sem rocno nastavil voltazo je bilo malo boljse, samo sem se vedno imel 65c v idlu pa 30-35c z random spike-i do 50c. Zato sem za novi build vzel noctuo nh-d15. Tudi montira se zelo butasto bequiet ima noctua dosti lazji nacin ceprav je vecja


To definitivno niso prave temperature za ta hladilnik na idle bi mogo met max 35° v load pa tam do 75° na stock.Bom vido kak bo pri mojem 9700k z tem coolerjem
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seba22 ()

edi45 ::

Evo danes so ze odposlali iz mindfactory, ceprav bi mogli komaj v cetrtek :D
Saj pravim, v idlu je blo 30-35c z random skoki na 50c in potem v igrah, ko sem rocno znizal voltazo cca 65c. Ohisje je bilo corsair carbide spec-06 z 3x 120m(1x spredaj v isti liniji kot cpu, 1x zgoraj nad coolerom in 1x zadaj in zgoraj je bilo odprto). Tudi ce sem stranice odstranil ni bilo neke razlike. Zdaj sem vzel nanoxia deep silence 5 rev b, z 5x140mm in noctuo nh-d15.

Drugace pa ja, namescen je bil prav, sem ga se cez par dni dol vzel in na novo dal gor z boljso termalno pasto in ni nic pomagalo. Tudi krivuljo za ventilator sem probal rocno nastavit v biosu in ni bilo neke razlike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

scipascapa ::

kje kupiti najceneje ddr3 4/8gb? po oglasih vsi pretiravajo s cenanmi.

gddr85 ::

pač daš ponudbo in se kak najde

davvid ::

Ryzen 5 2600x ali Ryzen 7 1800x za gaming?

gddr85 ::

2600x
oz. če špilaš na 720p in šteješ fps, potem za podobno ceno kak 9600k..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

edi45 ::

gddr85 je izjavil:

2600x
oz. če špilaš na 720p in šteješ fps, potem za podobno ceno kak 9600k..


Tudi pri vseh ostalih resolucijah je 9600k v ospredju. Ne mores zanikat. Drugace pa za igre je boljsi 2600x kot 1800x. Dober budget cpu

Alien123 ::

Daniel je izjavil:

Ob dobro prevetrenem ohišju? Zanimivo.


Mam h440, pa bogi bogme da je najboljše imet stranico dol

ziga1990 ::

edi45 je izjavil:

gddr85 je izjavil:

2600x
oz. če špilaš na 720p in šteješ fps, potem za podobno ceno kak 9600k..


Tudi pri vseh ostalih resolucijah je 9600k v ospredju. Ne mores zanikat. Drugace pa za igre je boljsi 2600x kot 1800x. Dober budget cpu


Samo ne tok da bi se ga bolj splačalo kupit sta tam tam a z nobenim novs zgrešu
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

edi45 ::

Alien123 je izjavil:

Daniel je izjavil:

Ob dobro prevetrenem ohišju? Zanimivo.


Mam h440, pa bogi bogme da je najboljše imet stranico dol


Tudi sam sem imel narocen h440 ampak sem preklical ko sem par reviewov pogledal in so vsi kritizirali airflow in temperature. Ceprav pride ohisje s stirimi 120mm venti, ampak je spredaj cisto zaprto skoraj in zato ni pretoka zraka, vsaj omembe vrednega ne. Skoda, ker vizualno je zelo lepo ohisje. Najboljse ohisje do zdaj, kar se tice airflowa je pa bil cooler master haf x (sem imel 2 za 2 builda). Tudi rekel sem si, da ne bom vec imel ful tower , ker ni prakticno, evo sem ga spet vzel :D prvo sem gledal CM storm trooper, potem sem narocil in preklical h440 in na koncu vzel nanoxia deep silence 5 rev b (nemski fractal design)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

ziga1990 ::

^^h440 je bil tudi v mojem ožjem izboru samo je darkbase pro 900 zmagal samo jaz sem specifično iskal zvočno izolirano ohišje in pri njih je Airflov manjši.

Jaj še en z nemškim ohišjem:D
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900
««
866 / 1134
»»