» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
865 / 1133
»»

Endorino ::

Seba22 saj nisem s tem mislo kaj slabega da nebo pomote. Sam tudi sem mišljenja da je plata najpomembni del računalnika. ker dejansko so čisto vse stvari priklučene na plato. od grafe, procesorja, ramov,... torej nemore neka plata za 40 evrov biti enako dobra kot plata za 250. Tak si vedno predstavljam v glavi. Pol pa so mi rekli da če mislim navijat se splača kupit dražjo plato. A ker jaz ne navijam pa tudi nočem imet poceni plate.

TOP ::

Endorino je izjavil:

kako mišljenje boš imel ko crkne plata za 250€ mogoče že po 3 mescih? ni vedno tako dražje je boljše je :D

Sividel,kdaj plato za 250e,ki je crknila v garncijskem roku pa da strela ni bila dejavnik jaz nisem.Kako mišljenje ej če jo tip rabi in ve zakaj jo rabi jo kupi.

MrStein ::

Eno je plata za 50 EUR z minimum feature-ji in drugo plata za 50 EUR, ki ima več feature-jev kot kaka za 150 EUR.
Ugani, kje so šparali na kvaliteti.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MaticCar ::

Kfa2 za 479€ ali msi armor za 500€ ? Rtx 2070
Kaj je razlika in kaksne so te kfa kartice nisem imel se nobene.
Lep pozdrav
4770|gtx 970|z97|16gb ddr3|250gb/2tb|550w|ps4|medion akoya|note8

Predator X ::

msi, bl konkreten cooler = tišja + hladnejša. Za vrmje nevem... sam za rahel oc ~+20W nebi smel bit nobenga problema.

David83 ::

Živjo,

kupujem računalnik za pisarno. Vzet bo pri Mindfactory.

Potrebujem ga samo za pisarniško delo (MS Office, internet, email itd)

Do max 400EUR, oz manj ko je boljše je.

Gledal sem kakšen celeron G3930, 8gb rama, kakšen SSD 500gb, vendar ne vem katero matično izbrati za ta procesor?

Kaj bi mi svetovali za takšen budget, ali ima AMD kaj podobnega z integrirano grafiko?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: David83 ()

David83 ::



Kako se vam zdi tale konfiguracija?

Han ::

Menjaj procesor, plato in napajalnik...

https://www.anandtech.com/show/13660/am...

David83 ::

Han je izjavil:

Menjaj procesor, plato in napajalnik...

https://www.anandtech.com/show/13660/am...


Zakaj?

TOP ::

Zato ker v tvojem primeru je AMD bolši nakup,bolšo integrirano grafo ma,čeprav razlike ne boš opazu v pisarniški zadevi.

Treer ::

Do 4-nitnega Pentiuma se vsekakor splača stegnit, tudi samo za office.

gddr85 ::

če je omejen budget oz. čim manj za čim več performanca, potem se ne splača stegnit..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

Treer ::

Najcenejši 2/4 je manj kot 30€ dražji, seveda se splača.

gddr85 ::

nope, prevelika p/p razlika ;)

hojnikb ::

za se 20e več (torej cca 45e vec k celeron) imas pa ze prave 4 jedre in ene 10x bolso integrirano grafiko :)

evo ti office setup aka celeron killer
https://www.mindfactory.de/shopping_car...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Predator X ::

hojnikb je izjavil:

za se 20e več (torej cca 45e vec k celeron) imas pa ze prave 4 jedre in ene 10x bolso integrirano grafiko :)

evo ti office setup aka celeron killer
https://www.mindfactory.de/shopping_car...


se je ram pocenil.

davvid ::

Kupil bi Ryzen 5 2600x in HyperX Fury 16 GB 3200 MHz. Katero matično ploščo priporočate do 120€?

D3m ::

Tomahawk ali Bazooka B450 seveda.
|HP EliteBook|R5 6650U|

youPlonker ::

davvid je izjavil:

Kupil bi Ryzen 5 2600x in HyperX Fury 16 GB 3200 MHz. Katero matično ploščo priporočate do 120€?


MSI B450 Tomahawk ali Gaming Plus ter G.Skill Ripjaws 3200 CL16 kit. To iz Nemcije, bestbuy trenutno.

x4en0n ::

MaticCar ::

x4en0n je izjavil:

http://www.bolha.com/uporabnik/godigita...

Nateg?


Ne kupuj !
Tale je samo mail in ime spremenil že nič kolikokrat.
Vem da se je nekoč imenoval eutrade ali nekaj takega.
Razmišljam da bi odpru temo BOLHA NATEG.
4770|gtx 970|z97|16gb ddr3|250gb/2tb|550w|ps4|medion akoya|note8

schurda ::

Odpri. Ni slaba ideja.:)
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

MaticCar ::

4770|gtx 970|z97|16gb ddr3|250gb/2tb|550w|ps4|medion akoya|note8

sm4rt4ss ::

Eno neumno vprašanje. Če jaz naročim preko MF na nemški naslov (imam kolega v Munchnu), to pol bp pride v Slovenijo čez mejo ne?

schurda ::

sm4rt4ss je izjavil:

Eno neumno vprašanje. Če jaz naročim preko MF na nemški naslov (imam kolega v Munchnu), to pol bp pride v Slovenijo čez mejo ne?


Ja. To velja za celo EU. Zaenkrat še za UK.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: schurda ()

edi45 ::

sm4rt4ss je izjavil:

Eno neumno vprašanje. Če jaz naročim preko MF na nemški naslov (imam kolega v Munchnu), to pol bp pride v Slovenijo čez mejo ne?


Ja, pa po polnoci naroci, takrat je zastonj postnina znotraj Nemcije

schurda ::

Samo Nemčije?
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

edi45 ::

schurda je izjavil:

Samo Nemčije?


Da

AMD strokovnjaki, nekaj me zanima. Je velika razlika med 2600 in 2600X v praksi? tistih 200mhz razlike, je upravičeno 50€ več? Oz 37€ brez DDV.?

779€

Kak se vam zdi za budget PC. Za vsakodnevna opravila in 1080p gaming. Koliko časa bo to kaj delalo nad 60fps pri najvišjih nastavitvah? ali se bolj splača tale build?

962€

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

D3m ::

Razlika je 300 Mhz BTW in se splača.

RTX 2060 je vrh glave, ker je isti čip, kot RTX 2070 samo z izklopljenimi shaderji (zato pa tako male razlike pri igrah).
|HP EliteBook|R5 6650U|

TOP ::

Seveda je razlika 300mhz in se splača,rajši kot se jebat z navijanjem,ki neboš nikoli dosegu frekvence X.

Generton ::

Pozdrav!

Sestavljam racunalnik za tasco (tako da mora bit bp hehe). Uporabljala ga bo za youtube, spletno brskanje in word.

Razmisljal sem ob Ryzen 3 2200G procesorju, ampak ne vem kateri budget board bi dal zraven, kaki predlogi? Hvala

TOP ::

Neko poceni plato ne rabiš ne vem kaj,za tak proc tam 80e je dovolj.

tikitoki ::

edi45 je izjavil:

schurda je izjavil:

Samo Nemčije?


Da

AMD strokovnjaki, nekaj me zanima. Je velika razlika med 2600 in 2600X v praksi? tistih 200mhz razlike, je upravičeno 50€ več? Oz 37€ brez DDV.?

779€

Kak se vam zdi za budget PC. Za vsakodnevna opravila in 1080p gaming. Koliko časa bo to kaj delalo nad 60fps pri najvišjih nastavitvah? ali se bolj splača tale build?

962€


cca. 10%. 2600 ima boljsi p/p. Lahko pa vzameas tudi 1600x, obcasno se dobi smesno poceni.

Danes imas na mindfactory akcijo, ce mislsi resno z nakupom, izkoristi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

edi45 ::

tikitoki je izjavil:

edi45 je izjavil:

schurda je izjavil:

Samo Nemčije?


Da

AMD strokovnjaki, nekaj me zanima. Je velika razlika med 2600 in 2600X v praksi? tistih 200mhz razlike, je upravičeno 50€ več? Oz 37€ brez DDV.?

779€

Kak se vam zdi za budget PC. Za vsakodnevna opravila in 1080p gaming. Koliko časa bo to kaj delalo nad 60fps pri najvišjih nastavitvah? ali se bolj splača tale build?

962€


cca. 10%. 2600 ima boljsi p/p. Lahko pa vzameas tudi 1600x, obcasno se dobi smesno poceni.

Danes imas na mindfactory akcijo, ce mislsi resno z nakupom, izkoristi.


dobro zdaj za teh 37€ razlike v ceni med navadnim in X verzijo, se ne bo noben sekiral. Mindstar mi nič ne koristi, ker se bo vzelo preko firme. Tisto pa je samo za fizične osebe

ziga1990 ::

razlika med 2600 in 2600x je v tem da 2600X ima višje frekvence v osnovi plus XFR je bolj opazen ker bolj navije če tvoj sistem dopušča
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

tikitoki ::

Kupis tisto kar rabis...

MrStein ::

Za tistih 7% razlike je škoda sploh vprašanja napisat.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

sm4rt4ss ::

Generton je izjavil:

Pozdrav!

Sestavljam racunalnik za tasco (tako da mora bit bp hehe). Uporabljala ga bo za youtube, spletno brskanje in word.

Razmisljal sem ob Ryzen 3 2200G procesorju, ampak ne vem kateri budget board bi dal zraven, kaki predlogi? Hvala


Za to bo dovolj že AMD Athlon 200GE, plus pa porabiš za kvalitetnejšo plato.

Recimo tale build:

https://www.mindfactory.de/shopping_car...

davvid ::

Mnenje? Imam že 1TB HDD in grafično GTX 1060 3gb, mislm kasnej kupt novo.

sm4rt4ss ::

davvid je izjavil:

Mnenje? Imam že 1TB HDD in grafično GTX 1060 3gb, mislm kasnej kupt novo.




Nujno menjaj napajalnik za kaj bolj kvalitetnega. BeQuiet, CoolMaster, SeaSonic itd.

gddr85 ::

tale intertech je sicer 80 gold, ampak imo mal overkill, komot 550-600w..

D3m ::

Ni nič narobe tudi, če je gold.
|HP EliteBook|R5 6650U|

MihaK3 ::

Verjetno je mislil, da raje od kake boljše firme z manj watti, tudi če je recimo samo bronze.

A110 ::

mnenje za 750e build? te komponente na sliki so tocno 700e, preostalih 50e bi da za ohisje in postnino :D
 750e

750e



oz ce lahko predlagate build za res max 750e za igre in preostalo boljalimanj manj zahtevno delo (matlab, mathematica,...). prvotni budget je bil 600e zato me zanima ali bi bilo bolj ekonomično kupiti samo 250gb ssd, 8gb rama in rabljeno grafično? ampak sem se pripravljen stegniti do 750e ce bo delovalo toliko boljse zaradi nove graficne in 8gb rama vec

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A110 ()

MaticCar ::

A110 je izjavil:

mnenje za 750e build? te komponente na sliki so tocno 700e, preostalih 50e bi da za ohisje in postnino :D
 750e

750e



oz ce lahko predlagate build za res max 750e za igre in preostalo boljalimanj manj zahtevno delo (matlab, mathematica,...). prvotni budget je bil 600e zato me zanima ali bi bilo bolj ekonomično kupiti samo 250gb ssd, 8gb rama in rabljeno grafično? ampak sem se pripravljen stegniti do 750e ce bo delovalo toliko boljse zaradi nove graficne in 8gb rama vec


Edn prodaja rx 570 za 120€ na Bolhi če ti pride kaj prav, nova zapakirane ker se jo more znebit jo prodaja pod ceno sem govoru prej z njim tako da je zadeval legalna in ni nateg.
4770|gtx 970|z97|16gb ddr3|250gb/2tb|550w|ps4|medion akoya|note8

D3m ::

A110 je izjavil:

mnenje za 750e build? te komponente na sliki so tocno 700e, preostalih 50e bi da za ohisje in postnino :D
 750e

750e



oz ce lahko predlagate build za res max 750e za igre in preostalo boljalimanj manj zahtevno delo (matlab, mathematica,...). prvotni budget je bil 600e zato me zanima ali bi bilo bolj ekonomično kupiti samo 250gb ssd, 8gb rama in rabljeno grafično? ampak sem se pripravljen stegniti do 750e ce bo delovalo toliko boljse zaradi nove graficne in 8gb rama vec


Build je v redu.

Lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

TOP ::

Daj dodaj teh 30e in kupi 2600X,ker le ima višjo frekvenco.Še posebej če gledaš na igre.

MrStein ::

Ja, teh 5% se bo ful poznalo.
Namesto 35 min FPS bo imel 37.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Treer ::

Hehehe, tako nekako :))

TOP ::

Treer je izjavil:

Hehehe, tako nekako :))

Če znaste biti tako pikolovski pri Intelu,zakaj niste zdaj pri AMD.
««
865 / 1133
»»