» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
854 / 1133
»»

klinker ::

Alien123 je izjavil:

klinker je izjavil:

Meni se zdi da je Gigabyte zadnja leta bolj crap postal.
Sem imel ze s par njihovimi platami tezave z rami in to na Intelu. Zdaj kupujem Asrock in se mi zdijo odlicne. Tudi Asus me je ze jebal.


kaj pa tale gigabyte aourus pro z390?.. se obnese?


Ne vem. Ze nekaj let ne kupujem Gigabyte. Samo se Asrock, ker p/p imajo najboljsi, pa predvsem se prav z nobeno nisem imel niti ene tezave.
Z390 pa itak se nisem nic sestavu, ker ni povprasevanja, oz. je se premlada zadeva in za sedaj vse stranke gonijo svoje 2-3 leta stare WSje. Za zdaj imam najavljenih ene 4-5 novih WSjev, ampak mislim da bo vse slo na AMDja in se caka izid 3xxx.

TOP ::

Alien123 je izjavil:

klinker je izjavil:

Meni se zdi da je Gigabyte zadnja leta bolj crap postal.
Sem imel ze s par njihovimi platami tezave z rami in to na Intelu. Zdaj kupujem Asrock in se mi zdijo odlicne. Tudi Asus me je ze jebal.


kaj pa tale gigabyte aourus pro z390?.. se obnese?

Zakaj bi rizikiral z Gigašrotom,če lahko kupiš Asrock ali Asus stemi imam izkušenj,kar se tiče Z390.Je pa rea z Asrock nimaš kaj zgrešiti,razen če gledaš ti kake fensi lučke.

Extreme_12 ::

Živijo,
Potrebujem pomoč pri nabavi potrebnih komponent za sestavo rač. O samih rač. ne vem kaj dosti.

PC bom upor za domačo uporabo, net, delo.

Matična 60-90€
Napajalnik 30-50€
RAM 2x4gb cc 2x30/40€ (HyperX vs. Ballistix)
SSD

Že kupljeno: ohišje, hladilnik za procesor ARCTIC Freezer 33 ... monitor ...
Mogoče bi potem še nadgradil grafično itd.

Predvsem me zanima, kaj predlagate > bi mogoče, kje dobil rabljen procesor in ga potem zamenjal z novim istim/boljšim ??? Cena novega bi izbiral med 100-150€.

Hvala vsem za pomoč.

Predator X ::

hojnikb je izjavil:

frisni. 2800mt dela kaksno uro z mem tester, pa tudi pade (hci je recimo sel skos 1000%). to z custom latencami, 1.4v na dramu in 1.2v vsoc (vec je ze nesmisel za daily). sem pac natrofo drek imc, mobo in dram ic combo.
bom najbrz pusto na 2666mt in stisno latence na cl14 ali kaj takega.


Soc V bi moral imet nizjo. Ker lahko pivzroci nestabilnost

TOP je izjavil:

Alien123 je izjavil:

klinker je izjavil:

Meni se zdi da je Gigabyte zadnja leta bolj crap postal.
Sem imel ze s par njihovimi platami tezave z rami in to na Intelu. Zdaj kupujem Asrock in se mi zdijo odlicne. Tudi Asus me je ze jebal.


kaj pa tale gigabyte aourus pro z390?.. se obnese?

Zakaj bi rizikiral z Gigašrotom,če lahko kupiš Asrock ali Asus stemi imam izkušenj,kar se tiče Z390.Je pa rea z Asrock nimaš kaj zgrešiti,razen če gledaš ti kake fensi lučke.


Giga ni noben srot. Mogoce ti ni jasno, ampak v high end imajo konkretne plate

Zgodovina sprememb…

Alien123 ::

odsvetujejo gigabyte, a predlagajo asrock.. wtf?
se še odločam med aorus ali pa asus z390-F

Extreme_12 ::

Ali priporočate ??
MSI osnovna plošča B360M GAMING PLUS

TOP ::

Alien123 je izjavil:

odsvetujejo gigabyte, a predlagajo asrock.. wtf?
se še odločam med aorus ali pa asus z390-F

Potem nas ne pošlušaj in kupi kar ti paše.

Extreme_12 je izjavil:

Ali priporočate ??
MSI osnovna plošča B360M GAMING PLUS

Zakaj staro plato,če je B450 novejša cena pa podobna.

Predator X je izjavil:

hojnikb je izjavil:

frisni. 2800mt dela kaksno uro z mem tester, pa tudi pade (hci je recimo sel skos 1000%). to z custom latencami, 1.4v na dramu in 1.2v vsoc (vec je ze nesmisel za daily). sem pac natrofo drek imc, mobo in dram ic combo.
bom najbrz pusto na 2666mt in stisno latence na cl14 ali kaj takega.


Soc V bi moral imet nizjo. Ker lahko pivzroci nestabilnost

TOP je izjavil:

Alien123 je izjavil:

klinker je izjavil:

Meni se zdi da je Gigabyte zadnja leta bolj crap postal.
Sem imel ze s par njihovimi platami tezave z rami in to na Intelu. Zdaj kupujem Asrock in se mi zdijo odlicne. Tudi Asus me je ze jebal.


kaj pa tale gigabyte aourus pro z390?.. se obnese?

Zakaj bi rizikiral z Gigašrotom,če lahko kupiš Asrock ali Asus stemi imam izkušenj,kar se tiče Z390.Je pa rea z Asrock nimaš kaj zgrešiti,razen če gledaš ti kake fensi lučke.


Giga ni noben srot. Mogoce ti ni jasno, ampak v high end imajo konkretne plate

Mogoče tebi ni jasno,da tukaj se kupujejo plate večinoma nižji ali srednji sloj,kdo kupuje pa high end zelo malo ljudi in tiste pa vem,da so dobre sem že eno imel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

Predator X ::

Extreme_12 je izjavil:

Ali priporočate ??
MSI osnovna plošča B360M GAMING PLUS


Za kater procesor?

ziga1990 ::

ma nevem kaj je point da je čedalje več RGB osvetlitve na komponentah
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

CRTbraun ::

ziga1990 je izjavil:

ma nevem kaj je point da je čedalje več RGB osvetlitve na komponentah

Isto, dober da čepim na LGA1155, pa še kar neki cajta bom. Zgleda da ljudje radi kupujejo RGB.

hojnikb ::

kje je problem, izklopiš.
#brezpodpisa

Extreme_12 ::

Kateri procesor izmed teh treh ???
Prosim za predloge.

AMD Ryzen 3 2200G Vega Graphics
AMD Ryzen 5 1600x
Intel i3-8100 Coffee lake

D3m ::

Namen?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Extreme_12 ::

Domača uporaba, delo, net., grafika- občasno

D3m ::

Grafično že imaš?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Extreme_12 ::

Ne ... cisto novi Pc

helsing ::

Že dolgo si nisem ogledal te teme, vsaj od kar mind factory ne pošilja več v Slovenijo :(
Sam si vedno kupujem high end stvari, zdaj pa bi potreboval nekaj za mamo in ne vem kaj se sploh nahaja v tem rangu. Gleda filme in brska po spletu, občasno pa tudi kak google earth ipd. Dokaj preproste zadeve ampak vseeno nebi rad kupil najcenejše šare, ki bo outdated v 2h letih.
Kupil bom vse od PCja do monitorja in zvočnikov.

Zahteve:
- tišina
- relativno dobra hitrost/odzivnost
- relativno dobra kvaliteta zvoka
- dobra slika

To pomeni, da bi potreboval:
- SSD 128/256GB in nek trdi disk ~1TB, ki ni slišen (Moj star Black je občasno oddajal moteč ponavljajoč se zvok - tega ne bi želel).
- Hladen procesor, ki ne bo začel sukati ventilatorja na hladilniku do motečih hitrosti, če bomo slučajno pognali kaj zahtevnejšega (občasno programiram in si sposodim druge računalnike in nekatere stvari znajo obremeniti procesor). Morda še dokupim nek hladilnik z boljšim ventilatorjem.
- Hladno grafično s tihimi ventilatorji ali pa matično z vsaj dvema portoma za monitor.
- Tiho ohišje, ki ni nujno zvočno izolirano.
- 24-27" (lahko več) monitor z lepo sliko za gledanje filmov in razmeroma dobrimi vidnimi koti. Najbolj me zanima znamka. Za velikost se bomo odločali na koncu glede na preostali budget.
- Kvalitetne 2.1 zvočnike (nič ekstremnega).

Vsako priporočilo je dobrodošlo.

Ne znam si niti predstavljati koliko bo vse skupaj stalo. Rad bi seveda zapravil čim manj.

Hvala.

ziga1990 ::

helsing je izjavil:

Že dolgo si nisem ogledal te teme, vsaj od kar mind factory ne pošilja več v Slovenijo :(
Sam si vedno kupujem high end stvari, zdaj pa bi potreboval nekaj za mamo in ne vem kaj se sploh nahaja v tem rangu. Gleda filme in brska po spletu, občasno pa tudi kak google earth ipd. Dokaj preproste zadeve ampak vseeno nebi rad kupil najcenejše šare, ki bo outdated v 2h letih.
Kupil bom vse od PCja do monitorja in zvočnikov.

Zahteve:
- tišina
- relativno dobra hitrost/odzivnost
- relativno dobra kvaliteta zvoka
- dobra slika

To pomeni, da bi potreboval:
- SSD 128/256GB in nek trdi disk ~1TB, ki ni slišen (Moj star Black je občasno oddajal moteč ponavljajoč se zvok - tega ne bi želel).
- Hladen procesor, ki ne bo začel sukati ventilatorja na hladilniku do motečih hitrosti, če bomo slučajno pognali kaj zahtevnejšega (občasno programiram in si sposodim druge računalnike in nekatere stvari znajo obremeniti procesor). Morda še dokupim nek hladilnik z boljšim ventilatorjem.
- Hladno grafično s tihimi ventilatorji ali pa matično z vsaj dvema portoma za monitor.
- Tiho ohišje, ki ni nujno zvočno izolirano.
- 24-27" (lahko več) monitor z lepo sliko za gledanje filmov in razmeroma dobrimi vidnimi koti. Najbolj me zanima znamka. Za velikost se bomo odločali na koncu glede na preostali budget.
- Kvalitetne 2.1 zvočnike (nič ekstremnega).

Vsako priporočilo je dobrodošlo.

Ne znam si niti predstavljati koliko bo vse skupaj stalo. Rad bi seveda zapravil čim manj.

Hvala.


mogoče bo kdo naredil boljšo konfiguracijo kište ampak to sem jaz ven dal

https://www.funtech.si/si/kosarica/
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

hojnikb ::

Extreme_12 je izjavil:

Kateri procesor izmed teh treh ???
Prosim za predloge.

AMD Ryzen 3 2200G Vega Graphics
AMD Ryzen 5 1600x
Intel i3-8100 Coffee lake

če neboš mel namenske grafike, potem 2200g
če boš mel kej poleg, potem 2600
#brezpodpisa

klinker ::

Extreme_12 je izjavil:

Kateri procesor izmed teh treh ???
Prosim za predloge.

AMD Ryzen 3 2200G Vega Graphics
AMD Ryzen 5 1600x
Intel i3-8100 Coffee lake


2200G sam ne bi vzel, vsaj 2400G. 1600X nima grafe, pa vseeno bi raje pogledal za 2600/x, ker se razlika pozna, i3 8100 je overall kr ok zadeva, le grafika je svoh napram 2200G/2400G

Osebno bi izbiral med i3 in 2400G, bi pa vzel 2400G, ker za malo visjo ceno imas 4 threade vec in visjo frekvenco, poleg precej zmoglivejse grafe, ce ti to kaj pomeni.

XLapse ::

samo nekaj audio samplov in aplikacij inštaliral, mi že pobralo več k 50% ssd diska. Torej rabim en perma zunanji USB 3.1 GEN 1 (usb 3.0) 512gb SSD , za dobro ceno! Kerega?? Sej drgač če dam sata ssd ne pridobim neki ful več k usb 3.1 gen 1 ssd ? trenutno v pcju mam NVMe PCIe 256gb (fail) izredno hitra zadeva. Na ta dodaten SSD bi shranjeval vse audio ker sem dosti dosti podcenjeval kolko bo to porabilo diska. Raje dam SATA ssd ?

finkec ::

Samsung T5 zunanji ssd, ima tudi type c.
Sem mislil, da imaš laptop, če imaš pc kar daj sata, je ceneje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: finkec ()

helsing ::

ziga1990 je izjavil:



mogoče bo kdo naredil boljšo konfiguracijo kište ampak to sem jaz ven dal

https://www.funtech.si/si/kosarica/


Link kaže na splošno košarico in na nobeno konfiguracijo. Lahko prosim popraviš? :)

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

benx ::

Kje prebirate teste hardwara?

D3m ::

Povsod kjer ponudijo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

sm4rt4ss ::

Eno vprašanje, bi lahko hladil Pentium G5400 (TDP=54W) s pasivnim hladilnikom, če bi se uporabljal samo za office/htpc?

hojnikb ::

če kupuješ nanovo, potem raje vzami athlon 200GE, ker ima nižji tdp. Vzameš eno platko ki ima semi pasivni način (A320M-S2H je recimo ena taka) in nastaviš fan profile, da se začne sukat pr ene 50-55C. Gor pokneš pa kuler od kakega bolšega modela (spire al pa wraith) in bo silent 99% časa.
#brezpodpisa

Han ::

benx je izjavil:

Kje prebirate teste hardwara?
TechPowerUp

tomzzi ::

Se splača menjava iz RX 480 (Sapphire Nitro+ OC 8GB) na ASUS Cerberus GeForce GTX 1070 Ti Advanced 8GB OC?
Slednjo dobim za cca 380€. Je to dobra cena za to grafično? Več kot 400€ itak nisem pripravljen vržt za novo grafično.

gddr85 ::

mogoče bi počakal na novo rtx 2060, ki bo kmalu na voljo, cena najbrž cca 350, performan ce pa tam proti 1080, torej imo ne, staro železo se ne splača ;)

tomzzi ::

Ok. Če bo res cena pod 400€ potem itak počakam še malo.

D3m ::

Čakaj na 2060, da cena 1070Ti še dodatno pade.
|HP EliteBook|R5 6650U|

tomzzi ::

Če bo padla. Kolikore gledam bo RTX 2060 na voljo z maks 6GB? 8GB ne bo? Saj verjetno nima veze vendar... Raje skor 1070ti vzamem.

MostWanted ::

tomzzi ne poslušaj jih, če rabiš vzameš kar je na voljo oziroma kar rabiš. vsekakor bo velik preskok in upgrade.

MrStein ::

Po kuloarjih se govori tudi o "vmesni" seriji GTX 11xx
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

tomzzi ::

@gametech
verjetno res ja. Itak so moje izkušnje že take, da se pri pc-jih ne splača nič čakat.

@MrStein
Govori se o marsičem. Tako lahko jaz čakam pol leta ali leto. Pa ne bom zato nič na boljšem.

Bom verjetno kar 1070Ti nabavil pa mir.

IcyFox ::

2060 bi naj imela več RAM variant, od 3GB, 4GB, 6GB pa tudi različne hitrosti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IcyFox ()

MostWanted ::

IcyFox je izjavil:

2060 bi naj imela več RAM variant, od 3GB, 4GB, 6GB pa tudi različne hitrosti


bo oziroma ima. smo že vse predebatirali in prilepili v temi turing.

MrStein isto, smo govorili o tem.

11** se bojo splačale za uporabnike fhd 60hz.

Zgodovina sprememb…

issak ::

RTX kartice še crkujejo na veliko, ali se je to že odpravilo? Gainward RTX2080 bi bila v redu? https://www.mindfactory.de/product_info...

1440p 144Hz monitor to, ali bi bilo bolj smotrno RTX2070 vzet?
Bo 4790K (4.7GHz) fajn bremzal?
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

D3m ::

Vzemi RTX 2080.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Alien123 ::

issak je izjavil:

RTX kartice še crkujejo na veliko, ali se je to že odpravilo? Gainward RTX2080 bi bila v redu? https://www.mindfactory.de/product_info...

1440p 144Hz monitor to, ali bi bilo bolj smotrno RTX2070 vzet?
Bo 4790K (4.7GHz) fajn bremzal?


Bo bremzalo. Meni fajn bremza pubg in je muka igrat.. vbistvu rami bremzajo cpu, cpu pa bremza grafo.. morm menjat čimprej

issak ::

Alien123 je izjavil:

issak je izjavil:

RTX kartice še crkujejo na veliko, ali se je to že odpravilo? Gainward RTX2080 bi bila v redu? https://www.mindfactory.de/product_info...

1440p 144Hz monitor to, ali bi bilo bolj smotrno RTX2070 vzet?
Bo 4790K (4.7GHz) fajn bremzal?


Bo bremzalo. Meni fajn bremza pubg in je muka igrat.. vbistvu rami bremzajo cpu, cpu pa bremza grafo.. morm menjat čimprej


Hmm, kok hitre rame pa imaš? Jaz imam 1600 navito na 1866

PUBG sicer ne igram, bom malo pogledal ostale title po youtubeu, predvsem tiste bolj grafično zahtevne, ne tako CPU (PUBG naj bi bil kar muka za CPU če se ne motim)
Hvala

Kakšen 9600K bi bil primeren upgrade?
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

Alien123 ::

Hyperx 1866..
Jaz si bom verjetno kupil kar 9700k, ker hočem da imam vsaj par let mir..
Je pa tale i5 tudi soliden, tak da ne boš imel nobenih problemov

Seba22 ::

Alien123 je izjavil:

Hyperx 1866..
Jaz si bom verjetno kupil kar 9700k, ker hočem da imam vsaj par let mir..
Je pa tale i5 tudi soliden, tak da ne boš imel nobenih problemov


Dvomim da boš mel mir z tem 9700k par let...Sam sem tud enako mislil pa vidim da temu več ni tako
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seba22 ()

Han ::

Par let = 2 leti. ;) Jaz menjam gepl na 10 let. S Q9550 sem šel na 9600K.

MostWanted ::

Seba22 je izjavil:

Alien123 je izjavil:

Hyperx 1866..
Jaz si bom verjetno kupil kar 9700k, ker hočem da imam vsaj par let mir..
Je pa tale i5 tudi soliden, tak da ne boš imel nobenih problemov


Dvomim da boš mel mir z tem 9700k par let...Sam sem tud enako mislil pa vidim da temu več ni tako


9700k ne bi imel mir par let?! s tem procem ima da maš mir 5-6 let če si jaki gejmer. če si pa običn gejmer (fhd) pa morš s takim procom gurat dozadnega. to je vsaj 8-10let. kake mate eni.

Seba22 ::

MostWanted je izjavil:

Seba22 je izjavil:

Alien123 je izjavil:

Hyperx 1866..
Jaz si bom verjetno kupil kar 9700k, ker hočem da imam vsaj par let mir..
Je pa tale i5 tudi soliden, tak da ne boš imel nobenih problemov


Dvomim da boš mel mir z tem 9700k par let...Sam sem tud enako mislil pa vidim da temu več ni tako


9700k ne bi imel mir par let?! s tem procem ima da maš mir 5-6 let če si jaki gejmer. če si pa običn gejmer (fhd) pa morš s takim procom gurat dozadnega. to je vsaj 8-10let. kake mate eni.


Ma daj ne govori bedarij.Ni to novi haswell da bi zdržalo 5+ let.Na 1080p ja na 1440p 144hz pa pozabi.Mogoče i9 9000k pa še to dvomim.Malo poglej teste pa ti bo vse jasno
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seba22 ()

Treer ::

Na 1080p ja, na 1440p ne? WTF? Od kdaj je cpu load odvisen (v opazni meri) od resolucije? Kakorkoli, 9700k, sploh pa 9900k bosta dobra za lepo število let, razen mogoče za kak 240Hz gaming...

Seba22 ::

Samo poglej si bf5 z 9700k že zdaj ga špil rabi 90%.Pa to je le en špil v prihodnje bo še več takšnih špilov
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seba22 ()
««
854 / 1133
»»