» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
853 / 1133
»»

IcyFox ::

voltaire je izjavil:

Zdravo. Ali je možno dati v SLI Asus 1060 3GB?

1060 nima SLI-ja, ne glede na proizvajalca...

vasquez ::

hojnikb je izjavil:

hci memory tester, vsaj 200-300% pokristost

hec je, kr marsikdaj zgleda stable, ampak pocepne, ko ga obremenis z dejanskim workloadom


Zgleda, da je OK. Zdaj me pa nehajte strašit :)

Predator X ::

vasquez je izjavil:

hojnikb je izjavil:

hci memory tester, vsaj 200-300% pokristost

hec je, kr marsikdaj zgleda stable, ampak pocepne, ko ga obremenis z dejanskim workloadom


Zgleda, da je OK. Zdaj me pa nehajte strašit :)


HCI ni dober - so appy plačljivi, ki ti bolj obremenijo ram - če ne pa nujno je potrebno odpret več okenčkov, da uporabljaš celoten ram ( no mogoče je tud zaradi tega mene mal hecal in nekatere) ter vsaj 12H pustit al pa 15 000% HCI.

Najbolje je kakšen špil, ki je heavy na memory + memory speed. Če imaš kakšen novejši špil probaj. BF V, GTA V, Witcher, Shadow of tomb raider. Če ti bo to stabilno vsaj 30-60min potem je stabilno.

Kakor sem rekel, jst sm naredil 8H HCI memtesta pa mi je BF crashal. Pa sm se kr hecal, ker sem mislil, da je nekje drugje problem potem pa sem samo majchen sprostil timinge in zadeva deluje.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

ja, HCI je treba za vsak thread zagnat in dodelit tolk rama, da pokuri ves fizičen ram, ampak ne preveč, da ne swappa na disk. Tam ene 95% pokristot je že ok.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

hojnikb ::

tale tester je baje tut kul, sam ni free
https://www.karhusoftware.com/ramtest/
#brezpodpisa

Predator X ::

Ja sej jst sm šel na 90-95% pa še zmer nevem zakaj mi ne crasha.

HCI memtest je počasn, pa še ni dost loada na memory.

- je ja sam je treba dat 10EUR

Zaženeš najnovejši špil in testiraš 30 min pa je to to. Več testerjev za ram sem probal in najboljši je bil špil. Najhitrej je crashel pa če je držal 60min je vse druge testerje spravil čez 24h.

Zgodovina sprememb…

letmein ::

Pozdravljeni,
ker mi je crknil komp bi ga posodobil za prvo silo z novo matično, rami, procesorjem, kasneje bi pa verjetno dokupil še grafično kartico. Diski, ohišje, napajalnik ostanejo... Glede hladilnika procesorja pa verjetno stari Scythe Mugen 2 ne bi pasal na nova podnožja..? Budget je cca. 300€.

hojnikb ::

Predator X je izjavil:

Ja sej jst sm šel na 90-95% pa še zmer nevem zakaj mi ne crasha.

HCI memtest je počasn, pa še ni dost loada na memory.

- je ja sam je treba dat 10EUR

Zaženeš najnovejši špil in testiraš 30 min pa je to to. Več testerjev za ram sem probal in najboljši je bil špil. Najhitrej je crashel pa če je držal 60min je vse druge testerje spravil čez 24h.

sem ga nabavu, pa da malo probam če je res kaj hitrejši od hci :)
#brezpodpisa

finkec ::

https://wccftech.com/amd-ryzen-3000-zen...

Leak za nove ryzen procesorje.

letmein je izjavil:

Pozdravljeni,
ker mi je crknil komp bi ga posodobil za prvo silo z novo matično, rami, procesorjem, kasneje bi pa verjetno dokupil še grafično kartico. Diski, ohišje, napajalnik ostanejo... Glede hladilnika procesorja pa verjetno stari Scythe Mugen 2 ne bi pasal na nova podnožja..? Budget je cca. 300€.


Velikost matične plošče, katero podnožje imaš sedaj, za igre?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: finkec ()

letmein ::

finkec je izjavil:

https://wccftech.com/amd-ryzen-3000-zen...

Leak za nove ryzen procesorje.

letmein je izjavil:

Pozdravljeni,
ker mi je crknil komp bi ga posodobil za prvo silo z novo matično, rami, procesorjem, kasneje bi pa verjetno dokupil še grafično kartico. Diski, ohišje, napajalnik ostanejo... Glede hladilnika procesorja pa verjetno stari Scythe Mugen 2 ne bi pasal na nova podnožja..? Budget je cca. 300€.


Velikost matične plošče, katero podnožje imaš sedaj, za igre?


LGA 775 ATX in Q6660, iger ne igram zato bi mi integrirana grafika na procesorju za obična opravila morala zadoščat, bom pa mogoče kakšno kasneje dokupil, če bo potreba/volja za kaj igrat spet..

finkec ::

Če deluje stara grafična jo lahko uporabiš, drugače moraš gledati cpu z integrirano grafiko, moraš pa še povedati za kaj misliš uporabljati sploh računalnik, ker lahko za cca 100eur dobiš j4005 ki ima integrirano grafiko in 4gb rama.

Han ::

Če boš ostal pri Intelu, npr. B360 plato, i3-8100 procesor in 8 ali 16GB DDR4.

+ obvezno SSD, če ga še nimaš!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

letmein ::

Ne 560GTX Ti je fuč, SSD imam. Uporaba pa net, adobe programi, kako modeliranje.. Možno, da bom kasneje še kako grafo vzel, če me prime spet kako igro probat.

xda develope ::

Zdravo!
Sestavljam si "gaming rig" do max. 900€ in me zanima kakšen config predlagate da bo best p/p za ta denar.
Naj omenim da so potrebne čisto vse komponente saj starega pcja ne mislim razdirati.
Lp in hvala.

letmein ::

Kako se vam zdi naslednja konfiguracija?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: letmein ()

D3m ::

letmein je izjavil:

Kako se vam zdi naslednja konfiguracija?



Tale je boljša.

https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...
|HP EliteBook|R5 6650U|

Jarno ::

D3m je izjavil:

letmein je izjavil:

Kako se vam zdi naslednja konfiguracija?


Tale je boljša.
https:/www.mlacom.si/konfigurator?myconf&id=mb...


Dvakrat se v mlinu pove...:)
Za posodobitev biosa 3x0 za ryzne matične lahko dodatno računajo oz. ima uporabnik problem, ko mu 2x00 cpu ni podprt brez posodobitve. Ceneje je 20€ porabit za B450 ploščo.
#65W!

D3m ::

Dal sem primerno primerjavo. Odločitev je njegova. :D Se pa strinjam z B450.

Še sestava z B450.

https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

finkec ::

letmein je izjavil:

Ne 560GTX Ti je fuč, SSD imam. Uporaba pa net, adobe programi, kako modeliranje.. Možno, da bom kasneje še kako grafo vzel, če me prime spet kako igro probat.


Jaz predlagam
Ryzen 3 2200g ima veliko boljso graficno kot primerljiv intel
Msi Tomahawk b450
Pa nek ram 2x4gb 3000mhz ki ga podpira maticna plosca

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: finkec ()

severjug ::

Za znanca rabim najcenejšo oz. sestavo, ki je še zmožna poganjat gaming komp za 144Hz monitor.
Po možnosti še tak monitor zraven. Tud AMD velja.

youPlonker ::

severjug je izjavil:

Za znanca rabim najcenejšo oz. sestavo, ki je še zmožna poganjat gaming komp za 144Hz monitor.
Po možnosti še tak monitor zraven. Tud AMD velja.


Čimhitrejša i5-ka in kvaliteten TN monitor, npr. VG248QE ali pa kaj novejšega.

D3m ::

severjug je izjavil:

Za znanca rabim najcenejšo oz. sestavo, ki je še zmožna poganjat gaming komp za 144Hz monitor.
Po možnosti še tak monitor zraven. Tud AMD velja.


resolucija? denar?
|HP EliteBook|R5 6650U|

sm4rt4ss ::

Za znanko sestavljam družinski pc. Budgeta so mi dali 500€, tako da sem izbral malce kvalitetnejše zadeve. Iger se ne igra, ker imajo PS4, je pa pc povezan s televizijo, ker gledajo filme/serije. Računalnik laufa skoraj 24/7. Kupljen bo v Sloveniji. Na Funtechu


AMD Ryzen 3 2200G
GIGABYTE B450M DS3H
Corsair Vengeance LPX Black DDR4-2666 2x4GB KIT
CRUCIAL MX500 500GB M.2
WD Blue 2TB 3,5" SATA3 64MB 5400obr/min
BE QUIET! System Power 9 400W (Tule bom dal verjetno System Power 10 350W, ko bo na zalogi)
Thermaltake Versa H15 Micro-ATX Tower

Cena: 498,49€

Bo kul?

gddr85 ::

izgleda ok, lahko pa vzameš tud en 200ge, če bo samo za office/tv, magar eno mini 450 in midget kišto, pa imajo midget desktop, edino itx 450 so dražje afaik (mogoče ena mini B450 AORUS M)..

my bad aorus ni itx

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

hojnikb ::

eno midget ohišje pa napajalnik z semi pasivnim načinom. Js mam tako in je točno taka mašina večino časa _neslišna_
#brezpodpisa

sm4rt4ss ::

hojnikb je izjavil:

eno midget ohišje pa napajalnik z semi pasivnim načinom. Js mam tako in je točno taka mašina večino časa _neslišna_


A tole ko imaš v podpisu mediabox? Katero ohišje in napajalca pa imaš?

hojnikb ::

ohišje je en itx lcpower, napajalnik je pa predelan lc200sfx, ki ma fan zvezan na plato.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

sm4rt4ss ::

Kako pa so kaj ta lcpower in intertech ohišja? Ker vidim, da so od 25€ naprej. Se splača dat več, za recimo boljšo zvočno izolacijo in to, da ti takoj ne crknejo usb in 3,5mm priklopi?

sm4rt4ss ::

Sem naredil še en AMD itx sestav, ampak s 1TB diska in slabšimi rami. Mislim, da bom ostal kar pri mATX.

Han ::

V tem primeru je boje imet čim hitrejši RAM zaradi integrirane grafike, ki ga koristi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

hojnikb ::

sam ne se opečt, pa vzet hitrih ramov, ki potem nebodo delal na rated frekvenci >:D
#brezpodpisa

sm4rt4ss ::

hojnikb je izjavil:

sam ne se opečt, pa vzet hitrih ramov, ki potem nebodo delal na rated frekvenci >:D


Po moje bodo 2666 čist dovolj, mislim, da ne bodo opazili razlike med temi in recimo 3000 pri vsakodnevni uporabi.

D3m ::

hojnikb je izjavil:

sam ne se opečt, pa vzet hitrih ramov, ki potem nebodo delal na rated frekvenci >:D


https://en.wikichip.org/wiki/amd/ryzen_...

* - 2933 MT/s on motherboards with at least six PCB layers only, otherwise 2667 MT/s (four-layer boards).
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

men zaenkrat vec kot 2666mt ne spila na b450, ceprav mana qvl listi tut 3200mt rame.
#brezpodpisa

D3m ::

hojnikb je izjavil:

men zaenkrat vec kot 2666mt ne spila na b450, ceprav mana qvl listi tut 3200mt rame.


Kateri BIOS imaš?
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

frisni. 2800mt dela kaksno uro z mem tester, pa tudi pade (hci je recimo sel skos 1000%). to z custom latencami, 1.4v na dramu in 1.2v vsoc (vec je ze nesmisel za daily). sem pac natrofo drek imc, mobo in dram ic combo.
bom najbrz pusto na 2666mt in stisno latence na cl14 ali kaj takega.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

severjug ::

D3m je izjavil:

severjug je izjavil:

Za znanca rabim najcenejšo oz. sestavo, ki je še zmožna poganjat gaming komp za 144Hz monitor.
Po možnosti še tak monitor zraven. Tud AMD velja.


resolucija? denar?


Recimo resolucija 2560x 1440. Vrednost? Se sploh dobi kaj takega pod jurja?

D3m ::

Če monitor ima se lahko že nekaj dobi.

sm4rt4ss je izjavil:

Sem naredil še en AMD itx sestav, ampak s 1TB diska in slabšimi rami. Mislim, da bom ostal kar pri mATX.


Tvoja prvotna sestava je cool.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

ziga1990 ::

hojnikb je izjavil:

men zaenkrat vec kot 2666mt ne spila na b450, ceprav mana qvl listi tut 3200mt rame.


moji 3000mhz rami delajo na 2933mhz pa imam B350 in 1700 tako da nevem zakaj nebi tvoji delali na 3200mhz
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

D3m ::

severjug je izjavil:

D3m je izjavil:

severjug je izjavil:

Za znanca rabim najcenejšo oz. sestavo, ki je še zmožna poganjat gaming komp za 144Hz monitor.
Po možnosti še tak monitor zraven. Tud AMD velja.


resolucija? denar?


Recimo resolucija 2560x 1440. Vrednost? Se sploh dobi kaj takega pod jurja?


Pod jurja za 1440p 144Hz dobiš zelo skromno. Že samo B450 + 2600x + 3000 CL15 + RTX 2070 si pri 1000€. Kje je še napajalnik in ostalo.

ziga1990 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

men zaenkrat vec kot 2666mt ne spila na b450, ceprav mana qvl listi tut 3200mt rame.


moji 3000mhz rami delajo na 2933mhz pa imam B350 in 1700 tako da nevem zakaj nebi tvoji delali na 3200mhz


Bo treba poslati Gigabyte mail, če bo še kak BIOS update z memory kompatibilnostjo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

klinker ::

Meni se zdi da je Gigabyte zadnja leta bolj crap postal.
Sem imel ze s par njihovimi platami tezave z rami in to na Intelu. Zdaj kupujem Asrock in se mi zdijo odlicne. Tudi Asus me je ze jebal.

D3m ::

Crap ali loterija?

Jaz bi rekel slednje.
|HP EliteBook|R5 6650U|

TOP ::

klinker je izjavil:

Meni se zdi da je Gigabyte zadnja leta bolj crap postal.
Sem imel ze s par njihovimi platami tezave z rami in to na Intelu. Zdaj kupujem Asrock in se mi zdijo odlicne. Tudi Asus me je ze jebal.

To sem že jaz pisal in to pri AMD sem imel stem Gigašrotom probleme in se jih izogibam.Ja jaz osebno Asrock in Asus ni problemov,edino ne vem kako je z MSI,čeprav sem imal v roki tri plate sedaj njihove in vse delajo BP.Asrock je pa tud zame prva izbira.Sedaj čakam MSI Mortar B450,da vidim kaka je.

D3m ::

Pol si imel bolj problem z Gigabyte, kot pa AMDjem. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

sj niti nebi vzel gigabyte, sam so bli najcenejši z koker tolk spodobnim fan controlom (voltage reguliranje in celoten izklop fanov je bil pogoj).

ziga1990 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

men zaenkrat vec kot 2666mt ne spila na b450, ceprav mana qvl listi tut 3200mt rame.


moji 3000mhz rami delajo na 2933mhz pa imam B350 in 1700 tako da nevem zakaj nebi tvoji delali na 3200mhz

drug imc, drug dram ic itd..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

D3m ::

Zanimivo.

Če se ne motim ima B350 ASRock K4 Gaming.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

ni mATX, star chipset pa dražja za ene 15e
#brezpodpisa

klinker ::

D3m je izjavil:

Pol si imel bolj problem z Gigabyte, kot pa AMDjem. :D


Ja sej, kaj smo pa napisali drugega ;((

Alien123 ::

klinker je izjavil:

Meni se zdi da je Gigabyte zadnja leta bolj crap postal.
Sem imel ze s par njihovimi platami tezave z rami in to na Intelu. Zdaj kupujem Asrock in se mi zdijo odlicne. Tudi Asus me je ze jebal.


kaj pa tale gigabyte aourus pro z390?.. se obnese?

ziga1990 ::

D3m je izjavil:

Zanimivo.

Če se ne motim ima B350 ASRock K4 Gaming.


če si mislil zame ne imam ASUS Prime B350 plus
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900
««
853 / 1133
»»