» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
837 / 1133
»»

globoko grlo ::

Evo, fotru je zgleda plata odletela, I5 3570?, gigabyte plata pravi, da ima coruptan bios, back up bios (dual bios) se ne naloži (pride do 52% pol pa shut down).

Torej, vse skup bi vzel pri Funtechu, uporaba pa zgolj pisarniška/penzionistična :)

Ryzen 2400g, kolikor vem se to najbolj splača, ane?
8 GB rama (kle ne vem ktero palčko, jih je čist preveč za izbirat)
plata verjetn ta asus prime B450M-A
250 SSD disk že ma, tko da bi kr tega ponucal
pa še eno ohišje pa napajalc
V bistvu rabi komplento škatlo brez SSDja.

A se komu da mal bolj točno napisat katere komponente (ramov je en miljon na konfiguratorju itd)

tnx
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

MihaK3 ::

Mogoče ne bi škodilo vseeno pogledati za drugo plato, sicer pa za opisano uporabo se vsekakor bolj splača 2200g + 2x4 gb rama, ohišje in napajalc pa bi se najbrž dalo uporabiti staro.

gddr85 ::

za penzionističen office pomoje komot tud en 200GE

D3m ::

Če za ata pol A320 in Athlon 200GE.
|HP EliteBook|R5 6650U|

globoko grlo ::

Na funtechu ne najdem Athlona 200GE, pa ktero drugo plato?

tnx
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

MihaK3 ::

Drugo plato za sedanje komponente, verjetno rabljeno sicer, ampak če jo dobiš dovolj ugodno, boš najhitreje in najceneje uredil.

D3m ::

globoko grlo je izjavil:

Na funtechu ne najdem Athlona 200GE, pa ktero drugo plato?

tnx



https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k... Plata
https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k... CPU
https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k... RAM
|HP EliteBook|R5 6650U|

TOP ::

Poglej dobavo od Funtech je kot Mimovrste vse je rok dobave od 10 dni naprej,to je zato ker nabavljajo v Avstriji ali Nemčiji,bolše potle kupit v Nemčiji robo pa še ceneje bo.

bajsibajsi ::

Nekaj malega imajo tudi 1-2 dni. Jaz sem za podobno kisto (Ryzen 3 2200G), striktno pazil, da je rok dobave 1-2 dni in dobil sestavljeno naslednji dan.

Za budget ohisje + PSU priporocam tega https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...

Endorino ::

Igrice za male otroke :D mali otroci se morajo učit ne igric igrat :D amd ma 8 jeder procesorja intel pa 6. v igrah je definitivno spredaj intel. ostalo pa amd. a primerjati audi v8 vs bmw v6 ni enaka primerjava :D
mi potrošniki smo lahko srečni da je konkurenca.

ima kdo izkušnje s te strani. oz je že kdo naročeval.
https://www.boostboxx.com/advanced/adva...

TOP ::

bajsibajsi je izjavil:

Nekaj malega imajo tudi 1-2 dni. Jaz sem za podobno kisto (Ryzen 3 2200G), striktno pazil, da je rok dobave 1-2 dni in dobil sestavljeno naslednji dan.

Za budget ohisje + PSU priporocam tega https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...

Tisti napajalnik ki je noter,ni vreden nič.

sm4rt4ss ::

Če kupim nek low profile cooler za hlajenje i5 2500,ki se bo uporabljal za office in multimedio bo kul?

MihaK3 ::

Low profile intelov cooler ali aftermarket zadevo? Ker intelovi low profile so res bogi...

sm4rt4ss ::

Aftermarket valda :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sm4rt4ss ()

MihaK3 ::

Potem ne bi smelo biti težav. A low profile zaradi mini itx ohišja?

fenix_ ::

A je ryzen 2600 kompatibilen z B350 ploščo?

Predator X ::

fenix_ je izjavil:

A je ryzen 2600 kompatibilen z B350 ploščo?



da, rabi bios update.

NikolormousB ::

Ja je. Trenutno tipkam na taki mašini.

gendale2018 ::

Predator X je izjavil:

fenix_ je izjavil:

A je ryzen 2600 kompatibilen z B350 ploščo?



da, rabi bios update.

če je dovolj nova plošča še tega ne :)
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Endorino ::

v prenosnem računalniku LENOVO Y580 bi rad zamenjo disk. Vsi mi govorijo naj vzamem stari hdd disk ven in zraven je plac da lahko dam not sata3 m.2 disk. tistega bi pol mogo kupit. kolega pa ne rabi 860 EVO 500GB 2,5 SATA3 in me zanima če lahko tega zamenjam z trenitnim hdd diskom?

Endorino ::

prek computeruniverse.net me z poštnino disk Samsung SSD 970 Evo M.2 pride 81.94 €. to je standard shiping. prek Delivery by DHL pa še 2 evra zraven. to standard shiping je mišljeno da ne pazijo tako na pošiljske oz v čem je razlika?

gendale2018 ::

dlje čakaš
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

sm4rt4ss ::

MihaK3 je izjavil:

Potem ne bi smelo biti težav. A low profile zaradi mini itx ohišja?


Prosojna stranica je pa malo lepše zgleda. :D Vem, malo se preseravam, ampak na koncu bom itak vzel nek basic stuff od Cooler Masterja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sm4rt4ss ()

Daniel ::

Do konca leta (predvidoma v decembru) moram kupiti nov računalnik. Budget je nekje okrog 1200 EUR in računalnik mora imeti licenčne Windowse. Računalnik rabim sicer bolj ali manj za pisarniška dela / internet, ne bi pa bilo slabo, če bi zmogel solidno obdelati kakšen video (hobi varianta iz lastnih posnetkov). Iger praktično ne igram, a predvidevam, da bo zmogel tudi z bolj osnovno ali vgrajeno grafično solidno pognati tudi kako igro, če se bo kdaj pojavila potreba. Kupujem izključno na dolgi rok, saj trenutno vse opravljam še na C2D E6600 (in že tretji matični plošči, zato je tukaj kvaliteta zaželjena). Preferiram tudi, da je sistem izjemno tih. Predloge na plano :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Daniel ::

Dodatno je zaželjeno še, da je sistem tih in pa da ima 2 mrežni kartici, ni pa nujno, lahko uporabim USB varianto.

MihaK3 ::

No, od cpujev bo najdlje v smislu, da bo še vedno dovolj dober verjetno zdržal novi 9900k in s telim proračunom in glede na nizko zahtevo po grafični moči, bi bil tak build tudi uresničljiv, a vseeno ne vem če je to ravno najbolj optimalno.

sm4rt4ss ::

Se opravičujem, če smetim, ampak se prvič sam spravljam k menjavi procesorja. Par vprašanj: Če menjaš proc, moraš karkoli spremenit v biosu? Windows avtomatsko inštalira driverje za integrirano grafiko? To pač menjaš in prižgeš in dela normalno naprej al je treba karkoli prej in po tem uredit?

bajsibajsi ::

@sm4rt4ss Naceloma ti ne bo treba nicesar instalirati. Ne pozabi na termalno pasto. :)

gendale2018 ::

sm4rt4ss je izjavil:

Se opravičujem, če smetim, ampak se prvič sam spravljam k menjavi procesorja. Par vprašanj: Če menjaš proc, moraš karkoli spremenit v biosu? Windows avtomatsko inštalira driverje za integrirano grafiko? To pač menjaš in prižgeš in dela normalno naprej al je treba karkoli prej in po tem uredit?

možno je da moraš prej posodobit bios
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Daniel ::

MihaK3 je izjavil:

No, od cpujev bo najdlje v smislu, da bo še vedno dovolj dober verjetno zdržal novi 9900k in s telim proračunom in glede na nizko zahtevo po grafični moči, bi bil tak build tudi uresničljiv, a vseeno ne vem če je to ravno najbolj optimalno.


Kako bo pa kaj s temperaturami pri 9900k? Kolikor gledam je rad kar precej topel, se da to ustrezno hladiti s kakšnim tihim zračnim hlajenjem?

sm4rt4ss ::

gendale2018 je izjavil:

sm4rt4ss je izjavil:

Se opravičujem, če smetim, ampak se prvič sam spravljam k menjavi procesorja. Par vprašanj: Če menjaš proc, moraš karkoli spremenit v biosu? Windows avtomatsko inštalira driverje za integrirano grafiko? To pač menjaš in prižgeš in dela normalno naprej al je treba karkoli prej in po tem uredit?

možno je da moraš prej posodobit bios


i3 2120 bom zamenjal z i5 2500. Če je iz iste generacije po moje ni potrebna posodobitev, ali?

D3m ::

Načeloma ne.
|HP EliteBook|R5 6650U|

bajsibajsi ::

sm4rt4ss je izjavil:

gendale2018 je izjavil:

sm4rt4ss je izjavil:

Se opravičujem, če smetim, ampak se prvič sam spravljam k menjavi procesorja. Par vprašanj: Če menjaš proc, moraš karkoli spremenit v biosu? Windows avtomatsko inštalira driverje za integrirano grafiko? To pač menjaš in prižgeš in dela normalno naprej al je treba karkoli prej in po tem uredit?

možno je da moraš prej posodobit bios


i3 2120 bom zamenjal z i5 2500. Če je iz iste generacije po moje ni potrebna posodobitev, ali?


To lahko preveris za konkretno plato, ce ves katera je oz. najverjetneje pise na njej (ali potegnes dol CPUZ). Nato na uradni strani najdes plato in pogledas CPU support list (obicajno so zraven navedene se verzije biosa).

Zgodovina sprememb…

sm4rt4ss ::

bajsibajsi je izjavil:

sm4rt4ss je izjavil:

gendale2018 je izjavil:

sm4rt4ss je izjavil:

Se opravičujem, če smetim, ampak se prvič sam spravljam k menjavi procesorja. Par vprašanj: Če menjaš proc, moraš karkoli spremenit v biosu? Windows avtomatsko inštalira driverje za integrirano grafiko? To pač menjaš in prižgeš in dela normalno naprej al je treba karkoli prej in po tem uredit?

možno je da moraš prej posodobit bios


i3 2120 bom zamenjal z i5 2500. Če je iz iste generacije po moje ni potrebna posodobitev, ali?


To lahko preveris za konkretno plato, ce ves katera je oz. najverjetneje pise na njej (ali potegnes dol CPUZ). Nato na uradni strani najdes plato in pogledas CPU support list (obicajno so zraven navedene se verzije biosa).


Sem čekiral. Koliko vidim, ima celo podporo za 3. generacijo, če posodobiš BIOS.

sm4rt4ss ::

Je pa za oba procesorja ista verzija BIOSA (0219), tako da ne bi smelo bit težav. :)

Daniel ::

Danes sem se nekaj mučil okrog sestave računalnika in izpadlo je nekaj takega. Cene so okvirne. Sicer sem že presegel okvirni proračun za okrog 200 EUR a kaj dosti ceneje od tega očitno ne bo šlo, če želim, da je zadeva ok za dolgo časa. Opcijsko lahko dam SSD disk 512 GB in je 130 EUR manj ali pa kakšno cenejše ohišje.

ASUS matična plošča PRIME X470-PRO AM4 168
CRUCIAL Ballistix Sport LT 16GB (8GBx2) DDR4 2666 DIMM BLS2C8G4D26BFSE 186
Samsung 970 EVO 1TB - NVMe PCIe M.2 2280 SSD (MZ-V7E1T0BW) 280
AMD procesor Ryzen 7 2700X s hladilnikom Wraith Prism LED (YD270XBGAFBOX) 350
Corsair CX Series 750 Watt 80 Plus Bronze Certified Modular Power Supply 80
LIAN LI PC-O11 Dynamic Black 140
Windows Home 100
Asus grafična kartica GeForce GT1030 2GB GDDR5, low profile, I/O br 90

1394 EUR


ASUS Prime Z390-A, 90MB0YT0-M0EAY0 209
CRUCIAL Ballistix Sport LT 16GB (8GBx2) DDR4 2666 DIMM BLS2C8G4D26BFSE 186
Samsung 970 EVO 1TB - NVMe PCIe M.2 2280 SSD (MZ-V7E1T0BW) 280
Intel Core i7 8700K BOX 3,7GHz LGA1151 Coffee Lake 470
Corsair CX Series 750 Watt 80 Plus Bronze Certified Modular Power Supply 80
LIAN LI PC-O11 Dynamic Black 140
Windows Home 100

1465 EUR

bajsibajsi ::

sm4rt4ss je izjavil:

bajsibajsi je izjavil:

sm4rt4ss je izjavil:

gendale2018 je izjavil:

sm4rt4ss je izjavil:

Se opravičujem, če smetim, ampak se prvič sam spravljam k menjavi procesorja. Par vprašanj: Če menjaš proc, moraš karkoli spremenit v biosu? Windows avtomatsko inštalira driverje za integrirano grafiko? To pač menjaš in prižgeš in dela normalno naprej al je treba karkoli prej in po tem uredit?

možno je da moraš prej posodobit bios


i3 2120 bom zamenjal z i5 2500. Če je iz iste generacije po moje ni potrebna posodobitev, ali?


To lahko preveris za konkretno plato, ce ves katera je oz. najverjetneje pise na njej (ali potegnes dol CPUZ). Nato na uradni strani najdes plato in pogledas CPU support list (obicajno so zraven navedene se verzije biosa).


Sem čekiral. Koliko vidim, ima celo podporo za 3. generacijo, če posodobiš BIOS.


Ja normalno saj 1155 podnozje je za Sandy in Ivy mosta. http://www.youcpu.com/en/cpus/IvyBridge...

Lahko bi dal notri npr. i7-3770K, ce bi ga kje dobil ugodno.

MihaK3 ::

Daniel je izjavil:

Danes sem se nekaj mučil okrog sestave računalnika in izpadlo je nekaj takega. Cene so okvirne. Sicer sem že presegel okvirni proračun za okrog 200 EUR a kaj dosti ceneje od tega očitno ne bo šlo, če želim, da je zadeva ok za dolgo časa. Opcijsko lahko dam SSD disk 512 GB in je 130 EUR manj ali pa kakšno cenejše ohišje.

ASUS matična plošča PRIME X470-PRO AM4 168
CRUCIAL Ballistix Sport LT 16GB (8GBx2) DDR4 2666 DIMM BLS2C8G4D26BFSE 186
Samsung 970 EVO 1TB - NVMe PCIe M.2 2280 SSD (MZ-V7E1T0BW) 280
AMD procesor Ryzen 7 2700X s hladilnikom Wraith Prism LED (YD270XBGAFBOX) 350
Corsair CX Series 750 Watt 80 Plus Bronze Certified Modular Power Supply 80
LIAN LI PC-O11 Dynamic Black 140
Windows Home 100
Asus grafična kartica GeForce GT1030 2GB GDDR5, low profile, I/O br 90

1394 EUR


ASUS Prime Z390-A, 90MB0YT0-M0EAY0 209
CRUCIAL Ballistix Sport LT 16GB (8GBx2) DDR4 2666 DIMM BLS2C8G4D26BFSE 186
Samsung 970 EVO 1TB - NVMe PCIe M.2 2280 SSD (MZ-V7E1T0BW) 280
Intel Core i7 8700K BOX 3,7GHz LGA1151 Coffee Lake 470
Corsair CX Series 750 Watt 80 Plus Bronze Certified Modular Power Supply 80
LIAN LI PC-O11 Dynamic Black 140
Windows Home 100

1465 EUR


Če bi rad res za dolgo, a trenutno ne potrebuješ hude zmogljivosti, vzameš npr 1600(x) za 150€ ali celo 2200g/2400g (če si še vedno na E6600 bo preskok vseeno velik), pa potem čez par let notri nekaj iz 3000 serije. Za tako osnovno konfiguracijo ne rabiš hudega ohišja, 750w PSU pa je tudi overkill.

Daniel ::

Tudi 2400g bi najbrž bil Ok, obenem, pa še grafične ne bi rabil. A bo AM4 platforma ostala dlje časa? Ohišje je pa tako, ker ima na sprednji strani USB-C konektor. Iskal sem čez cel kup ohišij, pa mi ni uspelo najti še kakega z USB-C na sprednji strani. Napajalnik pa je večji, ker želim, da je tih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

MihaK3 ::

AMD obljublja kompatibilnost vsaj še za 3000 serijo, zato sem pa to predlagal.

Daniel ::

Hvala, bom razmislil o tem. Če ima še kdo kakšne predloge pa kar z besedo na dan.

MihaK3 ::

Močnejši napajalnik ne bo avtomatsko tišji, ker je proizvedena toplota odvisna od tega, koliko mora dajati w od sebe in pa od energetske učinkovitosti. Pri nekih 100 - 150w kolikor jih bo tak sistem običajno pokuril, je dober 400w napajalnik boljši od malo slabšega 750w, saj bo prvo v optimalnem območju procentualne obremenitve, drugo pa bo še malo bolj učinkovit pri vseh območjih, recimo 15w proizvedene toplote proti 20-25 za močnejšega. Za tak osnoven sistem brez ločene grafe (ali pa z zelo švohno tipa 1030) je tole čez glavo zadosti, pa še ob nizkih obremenitvah povsem ugasne ventilator:
https://www.mlacom.si/napajalniki/seaso...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MihaK3 ()

Daniel ::

A ni Corsair neka bolj renomirana firma kar se tega tiče? Rezerva je tudi, če bi se kdaj grafična menjala za kaj močnejšega + zaželjena je modularnost, da ni kupa nepotrebnih kablov v ohišju.

MihaK3 ::

Seasonic je top, tudi po ceni, Corsair ima zares dobre samo najvišje serije; Rm, Hx in Ax

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MihaK3 ()

Daniel ::

No potem bi vseeno raje posegel po temle:

https://www.mlacom.si/seasonic-m12ii-62...

MihaK3 ::

Ta je tudi dober, mislim da je točno tega en znanec par mesecev nazaj nabavil v Nemčiji za cca 50-55EUR. Tudi sicer je roba gor znatno cenejša, pri buildu za 1000EUR je hitro tudi 200EUR razlike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MihaK3 ()

Daniel ::

Verjamem, ampak rabim uraden račun v Slovenskem jeziku in še v DDV gre zadeva. Drugače bi pa najbrž res bilo precej ceneje v Nemčiji.

NikolormousB ::

Kupovanje "na firmo" iz nemčije ni noben problem. Vpišeš ID za DDV, pa ti že pri nakupu odbijejo DDV.

Daniel ::

Vem, ampak v tem primeru rabim pri nas sodno preveden račun + ne vem če ne rabiš še izpiska iz registra (ajpes?) kjer me ni notri.

NikolormousB ::

Samo informativno, za kaj potrebuješ to. Če ni skrivnost.
««
837 / 1133
»»