» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
838 / 1133
»»

Daniel ::

Sodno preveden račun misliš? Če bi kupoval v tujini mora biti račun v Slovenščini. Je pa to kupljeno zaradi razpisa oz. si dobil na razpisu dodatne točke, če si se zavezal k nakupu računalnika. Realno lahko še zmeraj vse kar rabim postorim na C2D. Sicer traja a gre. In če že moram nabaviti nov računalnik naj bo tak, kot je bil C2D več kot 10 let nazaj, da bo dober za vsaj 10 let+.

bajsibajsi ::

Daniel je izjavil:

No potem bi vseeno raje posegel po temle:

https://www.mlacom.si/seasonic-m12ii-62...


84 eur, dasiravno je Seasonic, je IMO prevec za bronze PSU. Jaz bi imel raje Thermaltake London 550W modular gold za 5 eur vec. https://www.mlacom.si/thermaltake-londo...

edit/ Recenzija za London https://www.eteknix.com/thermaltake-lon...

Zgodovina sprememb…

NikolormousB ::

Daniel je izjavil:

Sodno preveden račun misliš? Če bi kupoval v tujini mora biti račun v Slovenščini. Je pa to kupljeno zaradi razpisa oz. si dobil na razpisu dodatne točke, če si se zavezal k nakupu računalnika. Realno lahko še zmeraj vse kar rabim postorim na C2D. Sicer traja a gre. In če že moram nabaviti nov računalnik naj bo tak, kot je bil C2D več kot 10 let nazaj, da bo dober za vsaj 10 let+.


Tnx. Jaz sem drugače kupoval računalniško opremo z denarjem iz rapisa (podjetniški sklad, P2 razpis) pa niso komplicirali, ko sem predložil račun v nemščini.

Sicer pa je res, za par 10 eur se načeloma ne splača komplicirati.

Daniel ::

Vzel sem si malce časa in ugotovil, da je med Mindfactory in nakupom pri nas pri prvi konfiguraciji nekje 136 EUR razlike v prid Mindfactory. Bom pa vseeno raje vzel pri nas, da se izognem dodatnim stroškom s prevajanjem.

Domen4 ::

Živjo, kolegu pomagam kupovat "nov" računalnik (grafično kartico pa ohišje že ima), za ostalo pa je pripravljen odštet nekje okol 600€. Rad bi igral igre pa ustvarjal glasbo. Zaenkrat sem na hitro zmetal skup tole, me zanima, kje lahko še izboljšam konfiguracijo, pa kje v sloveniji se splača kupit komponente? A je Mindfactory tut še aktualen? LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Domen4 ()

Predator X ::

ne vzet kingstona.

pero50 ::

Naroči preko MF in preko posrednika dobiš v slovenijo. Procesor vzemu 2600 brez x, plato 450, da podpira novo generacijo brez bios updata,
ram 2x
https://www.mindfactory.de/product_info...

500w be quiet 10 psu
in pa samsung ssd. Kingstoni naj ne bi bili toliko zanesljivi...
Sicer pa sestava niti ni slaba.

matobeli ::

Lahko si prihraniš še dva kabla in vzameš m.2 Sata SSD, za odtenek dražji.

strup121 ::

Kupujem računalnik za starše, ki se bo uporabljal za internet. Ker že dolgo nisem sestavljal računalnika in ker sem že malo ven bi samo rad preveril da nisem preveč brcnil v temo s to konfiguracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: strup121 ()

tony1 ::

Je nujno 1 TB navadnega diska? Če ne, raje vzemi 512 GB SSD...

MihaK3 ::

Se strinjam, PC, ki bo samo za internet danes ne rabi navadnega diska. Dejansko pa za ta namen komot lahko uporabiš tudi kaj starejšega, če je kje navoljo (da je vsaj en od hitrejših core 2 duo ali quad), samo ssd se not vtakne in bo za ta namen (mom&dad www PC) zadeva že letela.

smacker ::

Za net se vzame 120gb ssd (za sistem vrh glave) in čimvečji hdd. Če hočeš, da je tih, daš 5400rpm 2,5" (laptop disk). Cena in hitrost sta isti kot 512gb ssd, placa za podatke pa 150% več (1tb namesto 400gb). Na 400gb že težko spraviš 10 filmov za sodoben TV.

tony1 ::

Starši verjetno ne bodo gonili torrentov.

Dajte že pozabiti na te trde diske iz leta 1947, no :)

smacker ::

Torej naj plačajo 4x višjo ceno za disk iz leta 1978?

Buggy ::

tony1 je izjavil:

Starši verjetno ne bodo gonili torrentov.

Dajte že pozabiti na te trde diske iz leta 1947, no :)


..ne pa jih ne bomo ;) Ob primerni tehnologiji ter za ustrezno namembnost so top addon.

Maybe you installed Windows® to a hard drive, but don’t want to reinstall anything to get SSD-like performance: StoreMI can help.
Maybe you have a large library of files across several drives, and want it all under one drive letter: AMD StoreMI can help.
Or maybe you wish the hard drive with your games could get you into the match at SSD speeds: StoreMI can help.


..ko smo ravno pri tem. @hojnikb: Ker cenim tvoje mnenje, bi te prosil se za tvoj pomislek, kateri od teh Seagate, med sabo dokaj razlicnim 2TB HDD v navezi z 256GB SSD bi priporocal, za moj primer ko bom delal StoreMi tiered drive.

V tiered navezi pride pri HDD-ju najbolj do izraza sekvencno branje in ne toliko pisanje, ko se vsebina prvic pretaka na fast drive, pri tem pa je se najmanj pomemben 4K r/w in pa velikost cachea?

ST2000DM008 ~ 220MB/s/256MB cache/7200rpm
ST2000DM005 ~ 190MB/s/256MB cache/5400rpm
ST2000DM006/002 ~ 210Mb/64MB cache/7200rpm

Morda kaksna izkusnja iz prve roke. Rad bi dejansko na gaming masini probal kako se stvar v praksi obnese. Se 2 TB HDD bo glih za silo, sam so pa poceni pa relativno hitri. Ce bo stvar delovala v praksi kot je govora na papirju, bom imel za sub 100€ 2,2TB SSD hitrosti ;)

TNX

tony1 ::

smacker je izjavil:

Torej naj plačajo 4x višjo ceno za disk iz leta 1978?


Z veseljem!

bigbada ::

Je to dobra cena za 1070TI ali se da še kje dobiti ceneje v Sloveniji?

https://outlet.chiptehnika.si/index.php...

Trixyy ::

Pozdravljeni,
Prosil bi vas za sestavo nekje do 350€, računalnik se bo uporabljal izključno za pisarniško rabo v trgovini, internet, kakšen office itd, želje so da bo hiter in odziven. Računalnik mora biti kupljen v slo. Se mogoče bolj splača kupiti že kaj sestavljenega? Za vsak predlog bom hvaležen.

lp

Steinkauz ::

schurda ::

120 gb disk za 25€
lahko tudi wd green M.2
https://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/...

4GB rama za 40€
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: schurda ()

Steinkauz ::

Dobiš pol manj, plačaš pa 40% manj.
Ajde za disk se strinjam, če bo res malo podatkov gor.
Za ram pa ne. 4gb dandanes je že precej bogo.

Han ::

RAM (dobava 1-2 dni, tako kot za ostale komponente): 2× https://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/...

Boljše ohišje + PSU: https://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Lantus ::

plan je končno nabaviti novo.

AMD Ryzen 7 2700X
ASUS Prime X470-Pro - AM4 (90MB0XG0-M0EAY0)

Kateri RAM kit 2x8GB 3200Mhz vzeti? med 150 in 200€?


od prej ostane
napajalnik corsair vx550w
ssd samsung evo 850 500Gb
MSI AMD Radeon HD 7970 3GB GDDR5 OC Edition PCI Express 3.0

grafa se bo menjala drugo leto

najraje kupim v slo pa da imajo vse 3 na zalogi? kje?
drugače lahko tudi iz computeruniverse...

Hvala

D3m ::

Funtech ali mlacom, kjer bo pač ceneje.

Lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Predator X ::

Lantus je izjavil:

plan je končno nabaviti novo.

AMD Ryzen 7 2700X
ASUS Prime X470-Pro - AM4 (90MB0XG0-M0EAY0)

Kateri RAM kit 2x8GB 3200Mhz vzeti? med 150 in 200€?


od prej ostane
napajalnik corsair vx550w
ssd samsung evo 850 500Gb
MSI AMD Radeon HD 7970 3GB GDDR5 OC Edition PCI Express 3.0

grafa se bo menjala drugo leto

najraje kupim v slo pa da imajo vse 3 na zalogi? kje?
drugače lahko tudi iz computeruniverse...

Hvala

3200CL15151535
3200CL16161636

LunKi ::

Evo tale build sem sestavil na computeruniverse (predvidevam da isti šmorn ali pa celo ceneje kot Mindfactory, samo imajo boljše poštimano za naročanje za firme):



Ali pa opcija 2:



Potem mislim še dokupiti gtx1070. Bo dovolj 600w napajalc? Mislim tudi na vodno hlajenje upgradat kasneje.

PS: Če kdo priporoča še res dober ohišje naj kar pove, brez nekih gaming zadev, bolj design in prozornost.
PPS: Če je water cooler za CPU 65€...zakaj kdo sploh kupi aircooler še? No iz mojih izkušenj so GPU-ji mnogo večji problem pri obremenitvah.

Thx že v naprej ;)

D3m ::

Prva opcija. Preostanek pa v GTX 1070Ti/GTX1080

Lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

r00k ::

Computeruniverse pošilja normalno v Slovenijo ali je treba preko posrednika ?

youPlonker ::

LunKi je izjavil:

PPS: Če je water cooler za CPU 65€...zakaj kdo sploh kupi aircooler še?

Akustično se greš pri vodnih AIO loterijo z zvokom pumpe, tower aircooler pa je glasen le toliko kot je glasen ventilator. Performančno Noctua D15 in podobni veliki coolerji komot parirajo cenovno primerljivim vodnim AIO.

r00k je izjavil:

Computeruniverse pošilja normalno v Slovenijo ali je treba preko posrednika ?

Normalno v Slovenijo.

Matej_K ::

Kakšen nasvet za matično za 2600x, ITX velikost?...kot vidim same drage...budget računalnika bo okoli 500-600€ brez grafične in napajalnika...
... .. .

D3m ::

Tole je X470 in je cenejša od B450 od MSI, ASRock.

https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

D3m ::

Tukaj imaš pa test na anandtech

https://www.anandtech.com/show/13264/th...
|HP EliteBook|R5 6650U|

abazuu ::

Lunki, kako si pa prišel do takih cen prek computeruniverse? jaz imam precej dražje cene... si na b2b?

LunKi ::

Jaja, to so b2b cene!

Iz prakse kadar se kaj game-a pa morm rect da mi je radeon x260 zelo pogosto sesulo po uri ali dveh zaradi pregrevanja. Zelo nevsecno, zato je za grafo verjetno najboljse vodno, pa se tiho je, ker drugace je kot bi bil na letaliscu.

TOP ::

Vodno za grafo pozabi, ker je drago rabiš oba bloka sprednji in zadnji cena je ziher čez 100e, stem da rabiš vodno sam sestavit in ga kupit,sistem za dodatnih 200e+.Če nisi vešč tega potem pozabi na pravo vodno hlajenje, če pa boš kupu tisto samo za proc sestavljeno pa kar pozabi,ker problem je, ker je pumpa gor na bloku od proca in sčasoma rata glasna.Raje kupi Noctua D15.To kar se je pa tebi grafa pregrevala je pa dolgo časa nazaj pri teh sedaj Nvidia teh problemov ni.

Seba22 ::

Jas imam vodno Corsair h90 že dobri 2 leti gor pa je še vedno isto tiha pumpa kot je bila pri novem tak da to je en velik bullshit za moje pojme.Corsair hydro so super.
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seba22 ()

Matej_K ::

Računalnik bom imel v dnevno sobi v omari... Omara bo imela kakšne reže, luknje, zadnje stranice nebo itd. Samo vseeno prezračevanje nekega perfektnega ravno nebo.
Je v tem primeru bolj smiselno vzeti vodno ali zračno hlajenje? Mnenja?
... .. .

Seba22 ::

Seba22 je izjavil:

Jas imam vodno Corsair h90 že dobri 2 leti gor pa je še vedno isto tiha pumpa kot je bila pri novem tak da to je en velik bullshit za moje pojme.Corsair hydro so super.



Edit:Moreš pa obvezno imet vodno priklopljeno tako da pumpa leti skos na 100% in ni problemov
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seba22 ()

nejchaf ::

Živjo, kot kaže je meni tudi nekaj šlo na starem CPU Intel Q6600 ali vodnem hlajenju. Ne vem še vzroka okvare. Tko al tko moram v menjavo. Kaj se potem priporoča zraven Ryzen 5 2600x ali 1600x? Original hladilnik ali posebej vodno zraven?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nejchaf ()

D3m ::

Original. Čipi so hladni.

Če že glej 2600X.

Razen, če je 1600X veliko cenejši.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

LunKi ::

Seba22 je izjavil:

Seba22 je izjavil:

Jas imam vodno Corsair h90 že dobri 2 leti gor pa je še vedno isto tiha pumpa kot je bila pri novem tak da to je en velik bullshit za moje pojme.Corsair hydro so super.



Edit:Moreš pa obvezno imet vodno priklopljeno tako da pumpa leti skos na 100% in ni problemov


Ne razumem tega, kaj da je konstantno prižgano?

Drugače sem vrgel v smeti že eno gtx grafo prej (kaj vem kero), pač prekurjeno, zdej že kar nekaj časa heca radeon x260 (artefakti in potem freeze in reset, zelo pogosto)...bomo videli kaj je Nvidia spet spacala. A ryzen x2600 se da kaj navijati? Še vedno bi raje vzel vodnega kot sem specificiral :) Mislim razlog je v tem, da ni ločena soba kjer je računalnik ampak je v skupni in trenutni komp daje občutek letališča, da ne govorim ko zapoje grafa.

Za vodne bloke sem gledal aphacool in ne izgleda nekaj kar bi bilo hudo drago, 150EUR za komplet če sem prav videl.

Kakšen dober predlog za sexy ohišje še :)?

PS: Ima black friday v nemčiji popuste tudi b2b, kdo ve?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LunKi ()

nejchaf ::

D3m je izjavil:

Original. Čipi so hladni.

Če že glej 2600X.

Razen, če je 1600X veliko cenejši.


Fora je to, da so mi kolegi za RD kupl eno vodno hlajenje, ampak je kr malo neuporabno, ker ne podpira 1151 in ne AM4. Pa tud potem ne rabim sploh vodnega hlajenja, če imajo R5 dobre hladilnike že zraven. Raje ga zamenjat za nekaj bolj uporabnega, recimo 16Gb rama.

Gledam pa malo za 2600x in sploh ne vem, zakaj take razlike v ceni
https://www.funtech.si/si/iskalnik/?sea...

in 1600x
https://www.funtech.si/si/iskalnik/?sea...

In kaj je fora summmit ridge/pinnacle ridge? Moram potem plato tudi tako kupit ali gledam samo AM4 podnožje?

tony1 ::

Vsaka plata z AM4 socektom bo delovala.

D3m ::

Samo AM4 plate gledaš.

A320 nižji rank brez možnosti OC.
B350/450 srednji rank
X370/470 višji rank
|HP EliteBook|R5 6650U|

D3m ::

Gledam pa malo za 2600x in sploh ne vem, zakaj take razlike v ceni
https://www.funtech.si/si/iskalnik/?sea...


Zato, ker je ponujena cena od 2 dobaviteljev.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Jarno ::

D3m je izjavil:

Original. Čipi so hladni.

Če že glej 2600X.

Razen, če je 1600X veliko cenejši.


Sam gledam varianto r5 2600 + 30€ cooler, OC je potem zastonj in je skupaj ceneje kot 2600X. Problem ni toliko v cpu-ju, kot v izbiri solidne plošče, ker so B450 načeloma gimpane tako ali drugače. Načeloma 1600X več ne bi gledal, razen kakšnemu nezahtevnemu uporabniku bi ga še priporočal. Pri B450 ploščah je priporočljivo vzet ohišje s kakšnimi dodatnimi vent sloti, da lahko ustrezno hladiš vrm-je oz. blagodejno vpliva na vse komponente.
#65W!

tony1 ::

D3m je izjavil:

Gledam pa malo za 2600x in sploh ne vem, zakaj take razlike v ceni
https://www.funtech.si/si/iskalnik/?sea...


Zato, ker je ponujena cena od 2 dobaviteljev.


Pa še tam se lahko izkaže, da kateri od njih v resnici ni dobavljiv...

D3m ::

Saj piše dobavni rok.

Ta cenejši je takoj dobavljiv (1-2 dni), ker ga imajo na zalogi v SLO.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

mailer ::

Je kakšna razlika med ramom DDR4 frekvence 3000, 3200 ali 3600 v sami odzivnosti in hitrosti delovanja računalnika? Zraven bo m.2 SSD.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

D3m ::

Niti ne. Če te bo kdaj mikalo ročno naviješ 3000 RAM.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()
««
838 / 1133
»»