» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
795 / 1133
»»

smacker ::

Za navijanje v extreme raje kako boljšo plato ;) Ni treba pretiravat, se za 120-130eur dobi marsikaj.
MSI: https://www.mindfactory.de/product_info...
Gigabyte: https://www.mindfactory.de/product_info...
Vodno hlajenje ni nujno potrebno, z zračnim lahko prihraniš cca. 50eur.
Za ohišje pa najbolje da pregladaš ponudbo po proizvajalcih (fractal design, nzxt, bequiet, corsair). Za 100-120eur dobiš tud večja ohišja, ki imajo priložene 3-4 ventilatorje in zvočno izolacijo.

3furious ::

Par idej za ohišja okoli stotaka, ki podpirajo vodno hlajenje.

Fractal Design Define C TG



Antec P110 Luce



In Win 305



Aerocool P7-C1

In the age of information, ignorance is a choice.

Ciklamen ::

Navijanja nekega na začetku ne bo, ker to sploh ne bo potrebno. Vodno hlajenje zgolj zaradi bolj sleek dizajna, imam sedaj Mugen 4 pa prvo je nerodno zadevo dol vzet če hočem dostopat do RAM-a, drugo ne zgledajo tak dobro in niso tako učinkoviti napram vodnemu hlajenju (ja vem, za navijanje v ekstreme se to komaj občuti).

Bi pa raje vzel ASrock-ovo plato ker slišim da so zelo kvalitetne odkar niso več pod ASUS-om. Pa nenazadnje kolk bo boljša plata dejansko pripomogla k višjim frekvencam, do 5 GHz bi se moralo dati priti tudi s to ASrock-ovo. Kaj več pa tak nima smisla navijat ker ta i7 ne bo šel iz "obtoka" še vrsto let.
- End of the Post ->

Isotropic ::

poglej mal fractal define r5 alpa nanoxio ds2/ 3 recimo.
zanimivo, da ima tako poceni plata 10 faz za cpu. pri asusu rabiš dat 280e za prvo z 10 fazami.
čeprav bi plato mogoče vseeno malo dražjo, mogoče uno gigabyte ali msi. pazi edino, da bo imela usb c.
je pa po drugi strani ta tvoja asrock najbolj kupovana v nemčiji za z370.

Zgodovina sprememb…

Meiniken ::

@Ciklamen

Dva tedna nazaj kupil Phanteks p400s.



Prostora je dovolj, vodno hlajenje se lahko montira spredaj, dust filtre ima povsod, malo materiala za ublažitev zvoka, zravn dobiš dva ventilatorja, sprednji del ohišja se zlo simpl sname, za cable management je na so na zadnji strani še tisti "mucki", da se pripne kable mal, košta te pa 80-100eur. Pripomb nimam nobenih. Pa še en led strip dobiš zravn :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Meiniken ()

Ciklamen ::

Zgleda zanimiv, kak je kaj dostopnost do vsega?
- End of the Post ->

3furious ::

P400s ima zelo omejen pretok zraka spredaj, not vleče samo zgoraj in spodaj, filtra sta zelo majhna in se verjetno hitro zabašeta.

In the age of information, ignorance is a choice.

Ciklamen ::

https://www.mindfactory.de/product_info...

Kaj pa tale? Zgleda solidno
- End of the Post ->

D3m0r4l1z3d ::

D3m je izjavil:

D3m0r4l1z3d je izjavil:

AMD je imel 8 jedrnike že 2011 pa ...


Intel tudi.

AMD ga v bistvu ni imel ;((
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Meiniken ::

Jah no, v tem cenovnem rangu pač "popolnega" ohišja ne boš našel. Si prisiljen nekje sprejet kompromis. Osebno sem zabil okol 10 ur (ja vem, veliko), da sem si čimveč ohišij ogledal, ker izbire ni malo.

@Ciklamen Sprednji del se samo spodaj prime in stran potegne. Vzame ti minuto, da spucaš sprednja filtra, eden je še pod napajalnikom, ki se ga ven potegne od zadaj, pa še dva filtra na vrhu, ki se ju lahko zamenja s plastičnim delom. Steklo in zadnji panel se pa tako odšraufa s thumbscrew-i.
Meshify C sem tud mel na seznamu med priljubljenimi ampak je manj prostora. Ko sem par slik pogledal kako vodno hlajenje paše noter je zgledalo vse skupaj nabito. Je pa res da ima Meshify C bistveno boljši pretok zraka.

D3m ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

D3m je izjavil:

D3m0r4l1z3d je izjavil:

AMD je imel 8 jedrnike že 2011 pa ...


Intel tudi.

AMD ga v bistvu ni imel ;((


Intel tudi ne.
|HP EliteBook|R5 6650U|

smacker ::

D3m je izjavil:

Intel tudi ne.

https://ark.intel.com/products/46495/In...

D3m ::

Consumer?
|HP EliteBook|R5 6650U|

smacker ::

Pejt trollat v Ložo ;)

Ciklamen ::

- End of the Post ->

Rok Woot ::

A mindfactory pošilja v slo, če imaš podjetje?

matobeli ::

Pošilja, ampak ne na sp. doo, baje dela (nisem pa še testiral).

3furious ::

@Ciklamen
Obe ohišji sta v redu, Carbide ima sicer še platično okno, ki je občutljivo na praske. Opcija je še Define C TG, ki ima isto ohišje kot Meshify C, le da je sprednja stranica zaprta kot pri Carbide.
In the age of information, ignorance is a choice.

Ciklamen ::

Čak a mindfactory ne pošilja več v slovenijo sploh? Sedaj hočem izbrat način dostave pa piše da izven Nemčije ni mogoče.
- End of the Post ->

hojnikb ::

pod katerim kamnom si bil ti zadnje pol leta ?:))
#brezpodpisa

Ciklamen ::

E bogami da sem nekaj slišal, samo nisem se poglabljal ker nisem nameraval nič kupovat.

Ja nič kje se da še po podobni ceni nabavit? Gledam computeruniverse pa je že grafa skoraj 200€ dražja kot na mindfactory :s
- End of the Post ->

smacker ::

mylemon.at če si kje blizu avstrijske meje (graz, celovec). Ne pošiljajo, majo pa prevzemna mesta, kamor lahko naročiš in greš prevzet.
Ali mailboxde.com, poštni posrednik, ki prevzame pošiljko v nemčiji in ti jo posreduje v SLO.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smacker ()

SlimDeluxe ::

Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

Ciklamen ::

Kdo nakupoval že preko www.alza.de? Imajo cene dokaj primerljive z mindfactory (1940 pri alza, 1850€ pri mindfactory).

Kako so pa kaj zanesljivi pri tem mailboxde.com? Pa koliko računajo za 2 paketa?
- End of the Post ->

issak ::

Ciklamen je izjavil:

Navijanja nekega na začetku ne bo, ker to sploh ne bo potrebno. Vodno hlajenje zgolj zaradi bolj sleek dizajna, imam sedaj Mugen 4 pa prvo je nerodno zadevo dol vzet če hočem dostopat do RAM-a, drugo ne zgledajo tak dobro in niso tako učinkoviti napram vodnemu hlajenju (ja vem, za navijanje v ekstreme se to komaj občuti).

Bi pa raje vzel ASrock-ovo plato ker slišim da so zelo kvalitetne odkar niso več pod ASUS-om. Pa nenazadnje kolk bo boljša plata dejansko pripomogla k višjim frekvencam, do 5 GHz bi se moralo dati priti tudi s to ASrock-ovo. Kaj več pa tak nima smisla navijat ker ta i7 ne bo šel iz "obtoka" še vrsto let.



Kolikokrat na dan pa rabiš do RAMa dostopat, da je to tak velik faktor?

Sicer price/performance je zračnih kulerjev boljši, še posebaj pri 120mm AIOjih, kjer jih zračni kuler enake cene gladko premaga. Tudi med 240mm AIOji rabiš kar dosti doplačat da dobiš enak performance Noctue NH D15.

Moraš tudi upoštevati da se voda (oz tekočina ki je noter) dlje časa ohlaja kot aluminjasta rebra, tako da čeprav traja dlje, da se procesor segreje, traja tudi dlje da se ohladi, in pa AIO/blok nič ne hladi okoliških komponent, zračni kuler pa vsaj malenkost piha čez VRMje.

Plačal boš veliko za par stopinj manj, ampak sej to najbrž že itak veš :)

Glede asrock, tele Pro4 izgledajo zanimive, tako Z370 kot tudi B350, jaz bi to vzel če bi zdaj kupoval. Imam sicer s par cenejšimi platami izkušnje, ampak nič slabih.

Za 5GHz bo pa bolj igrala vlogo silicijeva loterija CPUja kot plata.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Isotropic ::

tut vrmji pomagajo, ki so na cenejših platah slabši. baje se na slabših še cpu ne more turbat do max.

hojnikb ::

to je blo predvsem na starejših generacijah, namely pr 1150 platah od gigabayta
#brezpodpisa

Ciklamen ::

 Build

Build



Evo, za to (bom) sem se odločil. Caseking store, mislim da so kar zanesljivi. Odločil sem se za zračno hlajenje ker če bo potreba lahko kasneje nadgradim na vodno hlajenje. Thoughts?
- End of the Post ->

MostWanted ::

namesto msi gaming plus raje vzami krait gaming.

Ciklamen ::

Ker? Mislim a je razlika vredna 50€?
- End of the Post ->

D3m0r4l1z3d ::

Ne, mb je ok kot je

Napajalnik bo glasnejši od cirsair rm750x, od i pa še bolj, zato ti rm priporočam.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Ciklamen ::

Sem zamenjal za rm750x in naročil, hvala za predloge in info :)
- End of the Post ->

hojnikb ::

plat od msija se tko ne kupuje, razen dolocenih izjem; drek vrmji
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

Ciklamen ::

Eh, dobra bo :)
- End of the Post ->

TOP ::

Ne ni dobro preberi mal forume,tako kot je hojnikb reku.Ker če kupuješ K verzijo potem pomeni boš navijal,kar pomeni še večje gretje VRMjev.Raje izberi nekaj med Asusom ali Gigabyte ali Asrock.

D3m0r4l1z3d ::

Link?
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Ciklamen ::

Navijal bom ko proc ne bo več zmožen shajat, do takrat pa mislim da zadeve ne bo treba navijat :)
- End of the Post ->

TOP ::

Bo prej plata crknila,preden se bo zgodilo,da ne bo tale proc več zmožen poganjat.

Ciklamen ::

Če bo crknila bo pač crknila, jebat ga :)
- End of the Post ->

lukass ::

Prosim za pomoč in že vnaprej hvala:)
Moram sestaviti računalnik v rangu 500-600€ za domačo uporabo. Do sedaj sem bil navajen kupovati builde do 1500€ in tam € ponavadi niso bili problem. Za tako omejen budget bi pa prosil za kakšen nasvet.
PC mora obvezno imeti SSD, (do sedaj sem vedno vgrajeval Samsungove vendar tukaj sem omejen z budgetom), dilema je tudi Intel ali AMD za en tak sistem.

PC bo namenjen za ogled kakšnega filma, brskanje po netu, word ipd... nič zahtevnega.
Z nasveti na plano.

p.s. kupuje se obvezno v SLO ker pc ni zame in se nimam kasneje časa ubadati z morebitnimi garancijskimi zahtevki...
hvala

Endorino ::

najdu sem eno stran z že sestavljenimi računalniki. in sem našo tole sestavo
https://www.boostboxx.com/advanced/adva...

je dobra zadeva? grafiko lahko menjam na bolše. v to ASUS GeForce GTX 1080 OC, ASUS STRIX-GTX1080-A8G-GAMING, 8 GB GDDR5X, DVI, 2x HDMI, 2x DisplayPort inkl. Destiny 2 pol me pride 109€ več sestava.

sedaj prosim za vaše mnenje.

ali je vseeno cenejše če bi v mindfactori po delih kupil?

Ciklamen ::

Iz mindfactory ne moreš več direktno v slovenijo naročat :)
- End of the Post ->

Jarno ::

lukass je izjavil:

Prosim za pomoč in že vnaprej hvala:)
Moram sestaviti računalnik v rangu 500-600€ za domačo uporabo. Do sedaj sem bil navajen kupovati builde do 1500€ in tam € ponavadi niso bili problem. Za tako omejen budget bi pa prosil za kakšen nasvet.
PC mora obvezno imeti SSD, (do sedaj sem vedno vgrajeval Samsungove vendar tukaj sem omejen z budgetom), dilema je tudi Intel ali AMD za en tak sistem.

PC bo namenjen za ogled kakšnega filma, brskanje po netu, word ipd... nič zahtevnega.
Z nasveti na plano.

p.s. kupuje se obvezno v SLO ker pc ni zame in se nimam kasneje časa ubadati z morebitnimi garancijskimi zahtevki...
hvala


Nekaj takega dobiš za do 600€. Samo informativno. :)

https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...
#65W!

hojnikb ::

#brezpodpisa

Kurzweil ::

Katero GTX 1060 in 6Gb vzeti, da bo čim tišja in da ima po možnosti največ garancije? Verjetno Asusova?

pure00 ::

Pozdravljeni

Potreboval bi vašo pomoč pri sestavi računalnika. Potreboval bi računalnik za programiranje desktop aplikacij, embedded sistemov, machine vision-a, obcasno programiranje android aplikacij, poganjanje napisanih programov za robote v 3D simulatorju, kot tudi za načrtovanje vezij v kicad-u in altium designer-ju. Poganjal bi tudi virtualno mašino(linux oz windows).

Glede procesorja bi izbral Intel i7-8700K. RAM-a bi potreboval 16 GB. Potreboval bi tudi grafično kartico , ki omogoča priklop treh monitorjev preko display port-a.
Zanima me, katero matično ploščo, SSD disk(500GB), grafično kartico(Nvidia), rame, hladilnik, napajalnik in ohišje bi bilo najbolje izbrati? Budget je trenutno cca 1400€.


Hvala in lep pozdrav
...

pure00 ::

pure00 je izjavil:

Pozdravljeni

Potreboval bi vašo pomoč pri sestavi računalnika. Potreboval bi računalnik za programiranje desktop aplikacij, embedded sistemov, machine vision-a, obcasno programiranje android aplikacij, poganjanje napisanih programov za robote v 3D simulatorju, kot tudi za načrtovanje vezij v kicad-u in altium designer-ju. Poganjal bi tudi virtualno mašino(linux oz windows).

Glede procesorja bi izbral Intel i7-8700K. RAM-a bi potreboval 16 GB. Potreboval bi tudi grafično kartico , ki omogoča priklop treh monitorjev preko display port-a.
Zanima me, katero matično ploščo, SSD disk(500GB), grafično kartico(Nvidia), rame, hladilnik, napajalnik in ohišje bi bilo najbolje izbrati? Budget je trenutno cca 1400€.


Hvala in lep pozdrav



Trenutna konfiguracija

Mnenja?
...

johan9 ::

Pozdravljeni.

Tudi jaz bi rabil vašo pomoč pri sestavi računalnika. Potreboval bi računalnik za domačo uporabo.
PC bo namenjen za ogled filmov (predvsem tu mislim streamanje filmov preko LAN-a na TV - plex TV), brskanje po netu, uporaba MS, občasna uporaba virtualne mašine.. občasna montaža home video... ipd...

Torej nekje do 1000EUR (pc + led monitor)

Hvala za pomoč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: johan9 ()

xandros ::

Ali bo GA-B150M-D3H DDR3 z G4560 poganjala monitor 2560x1440 75Hz?

gddr85 ::

bo
««
795 / 1133
»»