» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
767 / 1133
»»

hojnikb ::

mindfactory se naroči pa je, pusti slo
#brezpodpisa

mackilla ::

hojnikb je izjavil:

mindfactory se naroči pa je, pusti slo


Racunalnik je za prijatelja , ki mislim ,da nima kreditne kartice. A imaš kako sestavo do 700 evrov z ohišjem in vsem ostalim magari iz Nemčije?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mackilla ()

DarwiN ::

Se mi prav smilite tisti, ki danes kupujete computer.

- Cena ramov se je v zadnjem letu praktično podvojila. Padec cen se pričakuje šele leta 2018.
- Zaradi pomanjakanja NAND-a so tudi cene SSDjev nekoliko poskočile.
- Rudarji so pokupili praktično vse grafične kartice, razen GTX 1050/Ti. Pa še tukaj je cena skočila za ene 10-20%.
- Intel je očitno načrtno omejil proizvodnjo G4560 procesorjev, ker so bili enostavno predobri+prepoceni in so kanibalizirali prodajo I3 in I5 procesorjev. Ponovno cene gor in pomanjkanje zalog.

Pozitivna luč je edino Ryzen in mogoče EUR/USD trend, ker bi znal EUR kmalu prvič po januarju 2015 preseči mejo 1.15 (pod pogojem, da Trump nadaljuje samouničenje :D).

@mackilla, sej ne potrebuje kartice.. UPN položnica in plača na banki/pošti kot bančno nakazilo.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

malossi ::

Bi lahko nekoga prosil za kakšno sestavo pri mindfactory?Do nekje 250€...HDD/SSD že imam v laptopu tako da bi enga od tam prestavil v ta build,na računalniku bi igral starejši call of duty ter kak need for speed po možnosti,ampak mislim da bi to moralo delovati tudi na integrirani od g4560,glede na to da celeron v laptopu da zadovoljiv rezultat.Nebi rad kupil neke grafe na silo ker novejših iger ne igram,če pa bom pa še vedno lahko kupim.Pogoj je da ima matična plošča hdmi izhod,tako da mi tisti predlog od @hojnikb odpade.

Plačam tudi kak evro več,ampak more bit vse komplet delujoče kompatibilno,ne da bi potem moral še kak bios updetjat itd...

Hvala vnaprej.

matra774 ::

Hojla,

Razmišljam, da bi namesto GTX 1060, ki je v tejle konfiguraciji (https://www.mindfactory.de/shopping_car... raje vzel malo močnejši GPU. 1070 zgleda ni na zalogi, najcenejši 1080 pa je tale: https://www.mindfactory.de/product_info...

Je 550 W napajalnik za takšno konfiguracijo še dovolj? Ponekod pravijo, da rabiš vsaj 600 W , drugje pa, da je že 400 W dovolj...

LP,
Matra

windxxx ::

Pozdravljeni,

za tamalega kupujem nekaj do 800EUR, da bo držalo par let.
Nagledal sem tole.
Kišto, napajalnik, SSD bom uporabil od trenutne sestave, razen če mi ga uspe prodat.

Matična: Asus PRIME B350-PLUS, DDR4, SATA3, USB3.1Gen2, AM4 ATX 108EUR
Procesor: AMD RYZEN 5 1600 3,2/3,6GHZ 16MB AM4 65W WRAITH SPIRE BOX PROCESOR 233EUR
Grafična: GIGABYTE RADEON RX 570 GAMING 4G, 4GB GDDR5, PCI-E 3.0 287EUR
Rami: CRUCIAL 16GB DDR4 2400 CL16 1.2V BALLISTIX SPORT LT RED DIMM 141EUR

Ali

Procesor: INTEL CORE I5 7600 BOX PROCESOR, KABY LAKE - BX80677I57600 250EUR
ASUS PRIME H270-PRO, DDR4, SATA3, DP, USB-C, LGA1151 ATX - PRIME H270-PRO 126EUR
Grafična: GIGABYTE RADEON RX 570 GAMING 4G, 4GB GDDR5, PCI-E 3.0 287EUR
Rami: CRUCIAL 16GB DDR4 2400 CL16 1.2V BALLISTIX SPORT LT RED DIMM 141EUR.

Tudi 8 Gb rama bi bilo zaenkrat dovolj, če se splača denar v katero drugo komponento vložit.
Če ima kdo kakšen boljši predlog se priporočam. In pa glede te AMD vs Intel kaj se priporoča glede prihodnosti.

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: windxxx ()

vezalke ::

Kupujem novo kišto. Grafično in SSD disk že imam. Sestavil sem sledečo konfiguracijo.

https://www.mindfactory.de/shopping_car...

Nisem še čisto prepričan ali vzeti Rzyen 1700 ali 1600. Zaenkrat konfiguracija s 1600-ko. Ohišje bom kupil pri nas, ker se baje bolj splača zaradi poštnine.

Kaka pripomba?

hojnikb ::

ja, plato rajše od asusa b350 plu
#brezpodpisa

vezalke ::

Sem jo imel sprva v mislih, ampak kolikor sem bral, ima ASUS daleč največ težav s pomnilnikom. Ne bi rad imel 3200 pomnilnika, da bi ga laufal na 2133, ker ga plata ne podpira. Kolikor sem bral teste, se ta Msi-jeva plata dobro obnese tudi pri navijanju.

vezalke ::

Tu je QVL za B350 plus - http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/Soc...

Utopija je dobiti kak ram na 3200, vsaj po teh podatkih, ki so tu napisani.

Iconius ::

Pozdravljeni,
odločam se o nakupu matične plošče. V oči mi je takoj padla: https://www.mindfactory.de/product_info...

Se splača kupiti to ROG STRIX, ali katero cenejšo x370? Gledal sem tole: https://www.mindfactory.de/product_info...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Iconius ()

sm4rt4ss ::

DarwiN je izjavil:

Se mi prav smilite tisti, ki danes kupujete computer.

- Cena ramov se je v zadnjem letu praktično podvojila. Padec cen se pričakuje šele leta 2018.
- Zaradi pomanjakanja NAND-a so tudi cene SSDjev nekoliko poskočile.
- Rudarji so pokupili praktično vse grafične kartice, razen GTX 1050/Ti. Pa še tukaj je cena skočila za ene 10-20%.
- Intel je očitno načrtno omejil proizvodnjo G4560 procesorjev, ker so bili enostavno predobri+prepoceni in so kanibalizirali prodajo I3 in I5 procesorjev. Ponovno cene gor in pomanjkanje zalog.

Pozitivna luč je edino Ryzen in mogoče EUR/USD trend, ker bi znal EUR kmalu prvič po januarju 2015 preseči mejo 1.15 (pod pogojem, da Trump nadaljuje samouničenje :D).

@mackilla, sej ne potrebuje kartice.. UPN položnica in plača na banki/pošti kot bančno nakazilo.


Kaj potem svetuješ? Kupiti zdaj ali počakati še kakšnega pol leta?

D3m ::

vezalke je izjavil:

Sem jo imel sprva v mislih, ampak kolikor sem bral, ima ASUS daleč največ težav s pomnilnikom. Ne bi rad imel 3200 pomnilnika, da bi ga laufal na 2133, ker ga plata ne podpira. Kolikor sem bral teste, se ta Msi-jeva plata dobro obnese tudi pri navijanju.


Čisto v redu bo deloval 3200 RAM.
|HP EliteBook|R5 6650U|

DarwiN ::

Kaj potem svetuješ? Kupiti zdaj ali počakati še kakšnega pol leta?

Odvisno kaj kupuješ, in za koliko. Če ti je 1050Ti dovolj, potem go for it.. Rama tudi lahko kupiš samo 1x8gb in dokupiš še eno palčko čez eno leto, ko cene padejo. G4560 procesor najdeš rabljen/nov na bolhi ali tukaj na s&t. Grafično lahko prednaročiš. Trenutno na primer Asus RX580@8Gb za 268€+ptt, če ti diši AMD.

Skratka, v primeru krize se je pač treba malo bolj angažirat. ;) Če pa lahko počakaš vsaj kakšna 2 meseca, bo pa to verjetno še najboljše.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

vezalke ::

D3m je izjavil:

vezalke je izjavil:

Sem jo imel sprva v mislih, ampak kolikor sem bral, ima ASUS daleč največ težav s pomnilnikom. Ne bi rad imel 3200 pomnilnika, da bi ga laufal na 2133, ker ga plata ne podpira. Kolikor sem bral teste, se ta Msi-jeva plata dobro obnese tudi pri navijanju.


Čisto v redu bo deloval 3200 RAM.


Ne vem no, tudi z najnovejšim Biosom (agesa 1.0.0.6a) na ASUS-ki ima dosti ljudi še vedno probleme z ramom oz. frekvenco delovanja.

D3m ::

ziga1990 jo ima in, če se ne motim celo 3200 rame.

Vprašaj ga.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

DarwiN ::

na ASUS-ki ima dosti ljudi še vedno probleme z ramom oz. frekvenco delovanja.

Verjetno zato, ker je ASUS najbolj priljubljena znamka, še posebej med "overclockerji", in ker prodajo največ artiklov, so pod drobnogledom in potem slab glas seže v deveto vas. Čez Biostar folk ne pljuva po forumih, ker ga "nihče" ne kupi, a ne. ;)

Podpora za RAMe enostavno še vedno peša oziroma je hit-and-miss, I guess.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

cegu ::

A tisto staro Chieftecovo ohišje bi bilo še dobro za novodoben računalnik? Ne bi nabavljal neakj novega, če se mi ta doma praši.

 Chieftec ohišje

Chieftec ohišje

MostWanted ::

to ohišje sem jaz imel dobrih deset let, kupil 2006, samo da sem imel stranico plexi z led ventilatorčkom.tale tvoj ima pa 2 ob strani sodeč po režah??

po mojih skromnih izkušnjah bi kamot lahko sestavil mašino z novimi komponentami.

kaj več pa naj pove še kak expert ?

Zgodovina sprememb…

D3m0r4l1z3d ::

Normalno lahko sestavi, edino 80mm venti pač niso ravno tihi, če jih instalira 2 do 3 recimo.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Filip8 ::

kaj bi vi raje zbrali? i5-6600 ali i5-4690k? 66000 je malenkost boljši, 4690k se pa da navit..

cegu ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Normalno lahko sestavi, edino 80mm venti pač niso ravno tihi, če jih instalira 2 do 3 recimo.

ima tudi za 12. Stranske sem najprej pometal ven zaradi hrupa, nato sem živel nekaj let sploh brez stranic, pa ni bilo problemov.

D3m ::

Filip8 je izjavil:

kaj bi vi raje zbrali? i5-6600 ali i5-4690k? 66000 je malenkost boljši, 4690k se pa da navit..


Kupuješ nov PC?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Filip8 ::

rabljenga :) za novga ni denarja :D

D3m ::

i5-6600K potlej.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Filip8 ::

ni K varjanta.. drugače bi 6600k zmagal, fora je da 4690 unlockan, 6600 verzija pa ne

D3m ::

Če je pa tako pol pa 4690K.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Filip8 ::

čeprav je starejši?

hojnikb ::

kolk maš budgeta ?
#brezpodpisa

Filip8 ::

ni point v budgetu, ampak da bi kupil rabljeni sestavljeni računalnik, kjer je največja razlika samo v teh dveh procesorjih.

K0l1br1 ::

Budget ti pove, za koliko te bodo nategnili pri nakupu rabljenega računalnika, ko bi po veliki verjetnosti kupil novega za podoben denar.

Filip8 ::

nene nč bat, je primerna cena, novi sestavljen, bi bil slabši :)

vezalke ::

Ok, še eno vprašanje, ki je bilo najbrž že 100x povedano, ampak se mi ne da v 700+ straneh iskati odgovora. Če se kupi comp preko Mindfactorya na podjetje...a si potem "oproščen" davka?

hojnikb ::

ja, dobiš brez ddv
#brezpodpisa

D3m0r4l1z3d ::

Na splošno to velja v EU.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

mihapc123 ::

Zdravo, a se splača zdaj kupit gaming pc za 800€ ali naj počakam, da cene padejo.

Wazzock ::

Če se ne mudi zihr čaki na 2018 :D

gdjv ::

Pozdrav vsem,

mi prosim lahko napišete specifikacijo kakšno kišto dobim za max. (in niti EUR več, raje manj) 500,00 EUR.

Namenjena bo skoraj izključno za gaming.

Gledam rabljene komplete v rangu nekje i5 4460/i5 2500k, grafa gtx780, gtx960, ipd... ki stanejo po 400,00 EUR, se splača to nabavit?

Hvala vsem za odgovore.

Lp

mihapc123 ::

A mi lahko kdo sestavi za 800€ gaming pc z ohišjem in poštnino.

D3m0r4l1z3d ::

za gaming z dokaj nizkim budgetom predlagam rabljen pc brez grafične in novo grafično, recimo kakšen z i7 procom, solidnimi ostalimi komponentami in novo grafično, 1070 recimo, čeprav so zdaj cene in dobavljivost na psu.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

mihapc123 ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

za gaming z dokaj nizkim budgetom predlagam rabljen pc brez grafične in novo grafično, recimo kakšen z i7 procom, solidnimi ostalimi komponentami in novo grafično, 1070 recimo, čeprav so zdaj cene in dobavljivost na psu.

A tale bo dober? https://www.bolha.com/racunalnistvo/nam...

D3m0r4l1z3d ::

To zbij na 400 ali še manj pa rx 580 ali geforce 1070 če ti uspe dobiti pa imaš za okoli 800 eur
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

mihapc123 ::

A se kako da na daljavo preveriti, če deluje računalnik brezhibno?

ciao ::

evo prvič naroču na mindfactory. plačal sem v petek po 17h, dobil že danes ob 13h. res hitr

D3m0r4l1z3d ::

Ja, v ponedeljek so denar dobili in v torek poslali +3 dni za dostavo. V 1 tednu se vse obrne, če je na zalogi.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Isotropic ::

kateri ssd so zdaj "in"?

D3m0r4l1z3d ::

Še vedno 850 evo in mx300. 960 evo je glede na teoretične hitrosti futureproof in že bolj zdrave cene.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

mackilla ::

Ali bi mi prosim nekdo sestavil gaming pc do 700 evrov iz Nemčije? Bi sam ampak ne vem kaj najbolj paše skupaj edini pogoj je , da je zraven SSD disk. Sem iskal po temi ampak nisem ni našel.

DarwiN ::

Hah. In črički? :)

Jah, trg se je sesedel. Ampak še vedno je možno nabavit računalnik po pošteni ceni, le malo bolj se je treba angažirat.. Edino pri grafični kartici plačaš malo več. Cirka 50€+. Tu ni druge opcije. Ali pač počakaš par mesecev.

Takole, v treh simultanih korakih:
1. Računalnik, trenutno 620€ z dostavo, jutri verjetno že nekaj več, ker cene nenehno nihajo.
2. Kupiš enega od teh G4560 procesorjev s hladilnikom za 40-50€. Procesor je rabljen enak novemu, ampak v trgovinah teh G4560 cpu-jev praktično več ni, ker so predobri in je Intel načrtno omejil proizvodnjo, zato da bi ti kupil 2-3x dražji procesor, ki pa ni veliko boljši. :S
3. Eno ohišje. Na primer Lc Power Gaming 984B za 43€ z dostavo. Tole je kr solidno. Ugodna cena, pleksi okence in 2x 120mm ventilator.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

sm4rt4ss ::

A lahko daš microATX matično v itx ohišje? V tem primeru Gigabyte GA-B250M-DS3H v Fractal Design Nano S.

Pa še nekaj. Cooler Master Silencio 352 + Cooler Master Lite 400W ali Fractal Design NANO S + eVGA 450 B.

Procesor: i5 7500, brez grafične, samo SSD.

V bistvu sestavljam nek medium budget home office htpc do 600EUR. Pogoj: da je vse črno, lično in tiho. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sm4rt4ss ()
««
767 / 1133
»»