» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
680 / 1134
»»

smacker ::

1. 6700k ma v osnovi višjo frekvenco + odklenjen množilnik, kar pomeni da ga lahko navijaš. Rabiš pa Z170 plato za navijanje. Skupaj procesor in plata pride ene 50€ dražje. Če ne presega budgeta, kar vzemi, se lepo navija.
2. grafe so med sabo bolj ali majn enake, izogni se founders edition oz. referenčnih, ker imajo slabše hlajenje. Razlikujejo se v hlajenju in v tovarniški frekvenci. Frekvenco lahko sam spreminjaš, pri hlajenjih pa so minimalne razlike. Palit sem dal, ker je ena cenejših, pa bolj priljubljena od Gainwarda, ki je za 10€ cenejša.
3. napajalnik naj ma 80+ gold certifikat. To je edini pogoj. Če odmisliš modularnost (možnost da odstraniš odvečne kable) in zero fan mode, dobiš kak gold XFX 550W za 65€.
4. S fancy ohišjem ni nič narobe, sam mam nzxt h440 in sem zelo zadovoljen :) Eni majo pač raje celo črno škatlo, ki jo skrijejo v kot pod mizo.

fokz8 ::

smacker je izjavil:

1. 6700k ma v osnovi višjo frekvenco + odklenjen množilnik, kar pomeni da ga lahko navijaš. Rabiš pa Z170 plato za navijanje. Skupaj procesor in plata pride ene 50€ dražje. Če ne presega budgeta, kar vzemi, se lepo navija.
2. grafe so med sabo bolj ali majn enake, izogni se founders edition oz. referenčnih, ker imajo slabše hlajenje. Razlikujejo se v hlajenju in v tovarniški frekvenci. Frekvenco lahko sam spreminjaš, pri hlajenjih pa so minimalne razlike. Palit sem dal, ker je ena cenejših, pa bolj priljubljena od Gainwarda, ki je za 10€ cenejša.
3. napajalnik naj ma 80+ gold certifikat. To je edini pogoj. Če odmisliš modularnost (možnost da odstraniš odvečne kable) in zero fan mode, dobiš kak gold XFX 550W za 65€.
4. S fancy ohišjem ni nič narobe, sam mam nzxt h440 in sem zelo zadovoljen :) Eni majo pač raje celo črno škatlo, ki jo skrijejo v kot pod mizo.


teh z170 je na mindfactory kr nekaj, maš specifično v mislih? Ker tut cene gredo od 80 pa do 220 kolkr sm vidu :D

fokz8 ::

fokz8 je izjavil:

smacker je izjavil:

1. 6700k ma v osnovi višjo frekvenco + odklenjen množilnik, kar pomeni da ga lahko navijaš. Rabiš pa Z170 plato za navijanje. Skupaj procesor in plata pride ene 50€ dražje. Če ne presega budgeta, kar vzemi, se lepo navija.
2. grafe so med sabo bolj ali majn enake, izogni se founders edition oz. referenčnih, ker imajo slabše hlajenje. Razlikujejo se v hlajenju in v tovarniški frekvenci. Frekvenco lahko sam spreminjaš, pri hlajenjih pa so minimalne razlike. Palit sem dal, ker je ena cenejših, pa bolj priljubljena od Gainwarda, ki je za 10€ cenejša.
3. napajalnik naj ma 80+ gold certifikat. To je edini pogoj. Če odmisliš modularnost (možnost da odstraniš odvečne kable) in zero fan mode, dobiš kak gold XFX 550W za 65€.
4. S fancy ohišjem ni nič narobe, sam mam nzxt h440 in sem zelo zadovoljen :) Eni majo pač raje celo črno škatlo, ki jo skrijejo v kot pod mizo.


https://www.mindfactory.de/shopping_car...

bi blo to to?

hojnikb ::

Mato989 je izjavil:

gddr85 je izjavil:

izgleda ok, imaš pa na uni msi in gigabyte še m2 opcijo za ssd, če hočeš..


Hvala ti, kaj bi pa priporočal glede SSDja? nekaj bi rabil vsaj 240gb, po možnosti MLC....

Zdja trenutno mam v tej kišti, Cruciala 250gb MX200, dejansko je rabljen komaj 1 mesec dni, je kaj boljšega trenutno na voljo v rangu 100€ za vsaj 250gb, ali uporabim kar tegale? :)

hojnikb je izjavil:

če hočeš value for money plato, vzameš tole
http://www.mindfactory.de/product_info....

m.2, x2 pcie16x, 4 ddr sloti, hlajeni vrmji


DarwiN mi je predlagal H110 chipset, tole je B150 ali v čem je fora? :)

ta chipset je bolši (več fičerjev)
#brezpodpisa

Infusion ::

So kake bistvene razlike med proizvajalci matičnih plošč? Sam osebno imam rad Gigabytove plošče ker imajo Dual Bios, ne vem pa če je to ekskluzivna "tehnologija" Gigabyta, vem le da so jo oni najbolj oglaševali. Kvaliteta njihovih plošč mi je fenomenalna.

fokz8 ::

Eno tako splošno vprašanje.

Glede na to da gikam zero redko zaradi službe in faksa in v večini uporabljam le visual studio, notepad++, photoshop in illustrator, je sploh potreba, da vzamem desktop za 1200€? Bi zadostovalo že nekje za 1000? Seveda bi rad v prihodnje igral še kakšn občasn game online, gta, far cry primal, nov assasins creed, cs go in podobno...+ nove igre kar bodo prišle v naslednjih 2-3 letih

smacker ::

@fokz8: super build, ampak jaz bi raje asus, kot msi (čeprav ji nič ne manjka). Samo par eur dražja, pa še Doom ti dajo zraven: http://www.mindfactory.de/product_info....
Vse komponente, razen grafe, bojo prišle prav tudi pri programiranju in Adobe. Če vzameš cenejši komp, bo tudi vse delalo, samo mogoče bo kako sekundo dalje compajlalo in renderiralo kako grafiko. Pa kaki zahtevni algoritmi se izvajajo počasneje. Pri tem se moraš sam vprašat, kolko časa preživiš za računalnikom in kolko z njim zaslužiš. Če delaš 8h/dan, pol se splača dat čez jurja. Če poleg službe in faksa občasno za hobi nekaj sprogramiraš, pa vzemi raje i5 build, bo vse lepo letelo.
Glede grafe se enako odločiš, kolko gejmaš in kolko te moti rahlo znižanje settingov v špilih. Jaz za občasno gejmanje čist lepo shajam z gtx960 4gb, zato je tebi pomoje gtx1060 polna kapa. Za 1080p resolucijo je ta karta čist dovolj. Če vzameš i5 CPU, h110/h170/b150 matično in gtx1060, si že krepko pod 1000 ;)
Tud 250GB SSD maš dovolj za sistem in tekoče projekte, za tistih par špilov pa obstoječega 120GB uporabiš. Tud če daš igro na HDD ni katastrofa, loading/saving časi se malo podaljšajo edino.
Build: https://www.mindfactory.de/shopping_car...
Tu je manjša matična in mini grafa, zato lahko komot tudi kako manjše ohišje izbereš ;)
Razmisli kolko uporabljaš komp in kolk si pripravljen zapravit.

DarwiN ::

Se pravi brezveze tale potem? Saj sicer verjetnost da bom kdaj dal dual gpu je 5%.... pač mislil sem glede na ceno da te dam za "vsak slučaj", kateri motherboard bi pol priporočali? tam nekje v rangu do 80€ max...

Kakšen SLI neki.. Boš samo denar vrgel proč pri plati.. Poleg tega GTX 1060 sploh ne podpira SLI.. H110 sem ti priporočal samo zato, ker je poceni in ponuja vse kar potrebuješ.

Pokaži, kakšno sestavo si zmozgal skupaj. :D
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

fokz8 ::

smacker je izjavil:

@fokz8: super build, ampak jaz bi raje asus, kot msi (čeprav ji nič ne manjka). Samo par eur dražja, pa še Doom ti dajo zraven: http://www.mindfactory.de/product_info....
Vse komponente, razen grafe, bojo prišle prav tudi pri programiranju in Adobe. Če vzameš cenejši komp, bo tudi vse delalo, samo mogoče bo kako sekundo dalje compajlalo in renderiralo kako grafiko. Pa kaki zahtevni algoritmi se izvajajo počasneje. Pri tem se moraš sam vprašat, kolko časa preživiš za računalnikom in kolko z njim zaslužiš. Če delaš 8h/dan, pol se splača dat čez jurja. Če poleg službe in faksa občasno za hobi nekaj sprogramiraš, pa vzemi raje i5 build, bo vse lepo letelo.
Glede grafe se enako odločiš, kolko gejmaš in kolko te moti rahlo znižanje settingov v špilih. Jaz za občasno gejmanje čist lepo shajam z gtx960 4gb, zato je tebi pomoje gtx1060 polna kapa. Za 1080p resolucijo je ta karta čist dovolj. Če vzameš i5 CPU, h110/h170/b150 matično in gtx1060, si že krepko pod 1000 ;)
Tud 250GB SSD maš dovolj za sistem in tekoče projekte, za tistih par špilov pa obstoječega 120GB uporabiš. Tud če daš igro na HDD ni katastrofa, loading/saving časi se malo podaljšajo edino.
Build: https://www.mindfactory.de/shopping_car...
Tu je manjša matična in mini grafa, zato lahko komot tudi kako manjše ohišje izbereš ;)
Razmisli kolko uporabljaš komp in kolk si pripravljen zapravit.


tale build je na konco z ohišjem bil že čez 1300EUR :D

ubistvo ga na faksu rabim za programiranje, dizajn in podobno. vendar to ne v neki noro veliki meri. s kolegom sma mela web development & dizajn, pa niti to ne več ker noben od naju nima časa zaradi službe, tako da niti tu ne služim več.

tk da v povprečju 4h na dan za programiranje/dizajn, slabe 2h za morebitn gaming.

Kaj pa nek build do 1000EUR skupno z ohišjem, ker menda nad 50EUR je ohišje na mindfactory brez poštnine?

Mogoče nekaj takega?

https://www.mindfactory.de/shopping_car...

Sem mal bral po forumih, in baje se i5 6600k da zelo dobr do 4.5Ghz navit in pride menda kar blizu delovanju i7 6700k...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fokz8 ()

fokz8 ::

alpa mogoče ta, cenejša plata: http://www.mindfactory.de/product_info....

smacker ::

Če vzameš k procesor in ga misliš navijat, rabiš Z170 plato. Torej tisto asus, ki sem ti jo zgoraj prilimal (ali tvojo MSI). Ba za navitje na 4,5GHz rabiš boljši hladilnik. Z Dark Rock 3 bi pomoje na 4,0 spravil z manj kot 70°C.
Ohišje je iz edigital zastojn poštnina pri nakupu nad 50€, mindfactory pa ti kasira dodatnih 20€ poštnine, ker ohišje pošljejo v ločenem paketu.

SuperVeloce ::

A se tako močno grejejo skylake? @4ghz kvečjemu potrebuje kakšnih 1.15V (ker je brez HT) in to je pod dark rock 3 skoraj ziher precej nižje kot 70°c, verjetno okoli 55-60 max pod avx
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

issak ::

smacker je izjavil:

Če vzameš k procesor in ga misliš navijat, rabiš Z170 plato. Torej tisto asus, ki sem ti jo zgoraj prilimal (ali tvojo MSI). Ba za navitje na 4,5GHz rabiš boljši hladilnik. Z Dark Rock 3 bi pomoje na 4,0 spravil z manj kot 70°C.
Ohišje je iz edigital zastojn poštnina pri nakupu nad 50EUR, mindfactory pa ti kasira dodatnih 20EUR poštnine, ker ohišje pošljejo v ločenem paketu.


Razen če vzameš dvolj majhno ohišje, nekatera itx ohišja pošljejo v istem paketu.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

smacker ::

SuperVeloce je izjavil:

A se tako močno grejejo skylake? @4ghz kvečjemu potrebuje kakšnih 1.15V (ker je brez HT) in to je pod dark rock 3 skoraj ziher precej nižje kot 70°c, verjetno okoli 55-60 max pod avx

Najbrž res, point mojega posta je bil da z hyper evo 212 najbrž ne bo mogel navit na 4,5 (stock ma 3,5) :) Lahko pa kdo potrdi/ovrže, če ma ta CPU in je testiral temperature pri navijanju.

MacGyver141 ::

Men se pa zdi, da ne bi smel bit problem na 4.5GHz. V igrah se ponavadi ne greje tok, saj ni nikoli na 100%. Render pa tud toliko ne zagreje procesor (saj sony vegas), kot ga segreje P95 na Small FFT.

smacker ::

Sem poiskal izkušnje drugih. Zgleda se ne grejejo tak hudo, sem mislil da so hujši od 4. generacije, glede na to da i7 6700k ne dobiš z stock coolerjem :D
Povzetek z linka: I5 6600k, hyper evo 212. Pri 4.3Ghz na 70°C. Z be quiet shadow rock 2 en pravi, da je dosegel 4,5 pri 55-60°C, Dark Rock 3 torej ne bi smel met težav. Temperatura se vedno meri pri polni obremenitvi, temu služijo stress testi (P95), da zagotovijo stabilno delovanje sistema v ekstremnih pogojih. Itak pa nima niti smisla navijat, če CPUja ne ženeš dovolj, ker nič ne pridoibš.
Vir: http://www.tomshardware.co.uk/answers/i...

Mato989 ::

DarwiN je izjavil:

Se pravi brezveze tale potem? Saj sicer verjetnost da bom kdaj dal dual gpu je 5%.... pač mislil sem glede na ceno da te dam za "vsak slučaj", kateri motherboard bi pol priporočali? tam nekje v rangu do 80€ max...

Kakšen SLI neki.. Boš samo denar vrgel proč pri plati.. Poleg tega GTX 1060 sploh ne podpira SLI.. H110 sem ti priporočal samo zato, ker je poceni in ponuja vse kar potrebuješ.

Pokaži, kakšno sestavo si zmozgal skupaj. :D


Tole mam zaenkrat






Ohišje bom kupil v Sloveniji.....

Napajalnik imam pa tale že v tej kišti, komaj 1 mesec rabljen, sicer kupil ssem ga pa že 3 mesece nazaj :P

https://www.mimovrste.com/napajalniki/c...

SSD bom kot kaže vzel iz tega kompa tudi 1 mesec star

- Crucial MX200 SSD

Tak da mislim da je to bolj ali manj to....

fokz8 ::

@smacker

hvala za vse info in pomoč!:)

Torej tole naj bi bil build:

https://www.mindfactory.de/shopping_car...

Bi še kdo kaj dodal/spreminjal do cene 1000€?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fokz8 ()

sebrozz ::

Fantje, a je hitrost rama pomembna? Eni so 2133, 2400, itd itd? Pri tem moram tudi paziti na plato, da sploh podpira višjo frekvenco rama? Za budget build najbolje, da se ne sekiram s tem? :D

Lp

SuperVeloce ::

Za budget odpade računati na višje frekvence, ker potrebuješ platformo/cpu za navijanje. Lahko pa kvečjemu vzameš hitrejše rame (2400mhz recimo) če je cena praktično ista (mogoče za naslednjo platformo, prodajo, ...)
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

helsing ::

Ko izbirate matične plošče nikakor ne pozabite na priklope in njihovo število.
Ko sem sam iskal je bilo dosti okay plat s tem da so imele celo morje portov za ekran in potem le 4 usb. To le glejte da vam ne bo premalo.

Sam sem plačal malo več za tole: http://www.mindfactory.de/product_info....
...saj jih ima 8.

smacker ::

Meni še jih ni sfalilo :O Itak ma ohišje navadno še vsaj 2 spredaj (navadno celo 4), tak da jih maš vsaj 6, če ne 8. Rabiš pa kolk, 4-5? Miš, tipkovnica, kontroler, printer odzadaj, spredaj pa za ključke in druge povezljive naprave.

DarwiN ::

Helsing, ta tvoja plata jih ima 16.. 8 zunanjih in 8 na plati, ki jih lahko povežeš na ohišje. :D
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

sebrozz ::

SuperVeloce, hvala za razlago.

Že kar nekaj časa nsiem sestavljal računalnika, kako je z nakupom komponent, je vse potrebno "kablovje" zraven, ali je treba to tudi kupiti?

GPU: Blower vs non-blower? Non-blower je boljše?

Iščem budget gaming build, a se splača vzeti radeonko rx470? ali še malo stisnem in nekje najdem tistih 50-60 € za 1060ko?

Hvala in lp.

smacker ::

@sebrozz: vso kablovje je zraven. Grafa obvezno non-blower, če ti budget dopušča stistni za gtx1060, je precej boljša od rx470, tudi rang višje. Lahko pa napišeš kakšen budget si si zamislil in ti probamo kaj sestavit ;)

sebrozz ::

Zaenkrat imam tole: https://www.mindfactory.de/shopping_car...

Manjka še grafična in ohišje. Ohišje kot sem iz prejšnih strani razbral se splača kupiti pri nas zaradi stroškov pošiljanja? Trdi disk imam pa doma.

V dilemi sem zaradi grafične, saj pride gtx 1060 še skoraj enkrat toliko kot vse ostalo.

ziga1990 ::

Fantje eno vprašanje vi ste mi priporočili matično Asus H170 PRO GAMING a me zanima kaj bi dobil, če bi vzel dražjo matično npr. ASUS ROG Maximus VIII Formula ?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

hojnikb ::

Če morš vprašat kako je ta plata boljša, potem je nerabiš in hence je edina njena fukncija praznjenje tvoje denarnice.

Sicer pa, če nemorš pogledat specs sheeta obeh plat; rog ima bolj fancy izgled, boljšo zvočno, boljšo napajanje (navijanje) in več prikjučkov. Nekaj kar običajno povprečen slotečar ne rabi (če bi rabu, nebi spraševal ampak kr vzel):
#brezpodpisa

ziga1990 ::

Sprašujem, ker mi je vseč izgled ROG matičnih se posebno Maximus VIII formula. In kolikor sem prebral naj bi dražje matične bile tudi bolj kvalitetne.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

hojnikb ::

tisti denar raje investiraj v boljšo grafiko ali kvalitetnejši napajalc.

Remember, med tema dvema platama je 200e razlike. Za to razliko maš že recimo 1080ko. Zdej pa ugibaj, kaj ti bo bolj prav prišlo.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

ziga1990 ::

saj zato sprašujem imam raje notri GTX 1070 in matično ki je draga in odlične kvalitete kot pa GTX 1080 in cenejšo manj kvalitetno matično
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziga1990 ()

hojnikb ::

Dražja plata še ne pomeni bolše kvalitete. Če kupiš plato za 300e+, ni nikjer garancije da bo zato zdržala 3x dalj časa kot neka cenejša.

Zato ja. 1080+h170
#brezpodpisa

ziga1990 ::

Res ne da garancije ampak ponavadi imajo drage matične bolj kvalitetne dele in bolj kvalitetno so narejene
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

gddr85 ::

plata ima samo več bonbončkov, boljše napajanje, izgled, opcija za vodno itd., če ti to veliko pomeni pač vzameš, drugač je bolje vzet cenejšo in imaš keš za kej drugega

hojnikb ::

ziga1990 je izjavil:

Res ne da garancije ampak ponavadi imajo drage matične bolj kvalitetne dele in bolj kvalitetno so narejene

Premislu malo o zadevi. Recimo da ti bo poceni plata zdražala 7 let, draga pa 15 let... Boš res mel ta komp 15 let ?
(leta si zmišljujem, ker je itk nemogoče določit).

Še enkrat, to niso več socket 462 oz 775 časi, kjer so plate crkovale na polno (predvsem na račun slabih kondezatorjev in kurc regulacije). Dandanes so okvare dosti manj pogoste in sploh niso omejene samo na cenejše modele.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

ziga1990 ::

ne imam samo pomisleke o ASUS h170 pro gaming ker je tako poceni v primerjavi z drugimi
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

hojnikb ::

daje te samo stara stigma, kjer so cenejše plate na veliko crkovale. Ti povem first hand, da tudi najcenjše plate (~50€) v kombinaciji z bolšimi procesorji (i5 itd) ne crkujejo sploh. Kaj šele dražje za 100e+

jst bi brez premisleka dal tudi kej takšnega na kak i7
http://www.mindfactory.de/product_info....
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

ziga1990 ::

pa se da kombinirati npr h170 plata+6700k?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

hojnikb ::

lahk daš najcenejšo h110 plato in 6700K. Delalo bo BP. Sam navijanja neboš mel
#brezpodpisa

ziga1990 ::

aha se splača vzeti k verzijo razlika med 6700 in 6700k je 31€ s tem da je 6700k že malo navita. Kaj pa razlika med Samsung 850 EVO in 850 Pro?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

hojnikb ::

K model vzameš samo, če boš navijal, sicer je bv.

Razlika med diskoma je flash (mlc vs tlc), hitrost (pro je hitrejši) in garancija (10 let za pro, 5 let za evo).
Kok je pro smiseln za sebe, pa presodi sam na primeru matične zgoraj :)
#brezpodpisa

ziga1990 ::

^^ kako je 6700k brezveze je hitrejši že iz škatle ravno zato je zanimiv?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

hojnikb ::

300mhz visji clock na vseh jedrih v loadu...

v resnici sta oba proca dokaj nesmiselna. vzames xeon 1230v5, ki je 40e cenej k i7 6700 al pa saltas direkt na 2011-3
#brezpodpisa

gddr85 ::

če že, vzameš i7k za navijanje, v bistvu je navaden i7 res nesmisel in je en xeon čist dovolj ;)

hojnikb ::

https://www.mindfactory.de/shopping_car...

evo en takle kombo je top value, ce hoces i7 performance. za 20e vec imas pa tudi moznost unofficial navijanja z tole plato
http://www.mindfactory.de/product_info....
#brezpodpisa

ziga1990 ::

ne rabim xeona rabim cpu za gaming ki bo nadomestil mojega starega i5 760 na 1151 podnožju
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziga1990 ()

hojnikb ::

tale xeon je prakticno identicen i7 6700. to da ima serversko ime, se nic ne pomeni

se socket je enak, samo cipset je drug
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

smacker ::

i7 ma GPU in namenske čipe za dekodiranje videov, pri xeonu morš naštimat da se to preko GPUja izvaja. Pa z i7 maš backup, ko grafa crkne lahko integrirano uporabljaš. Xeon ma samo podporo za ecc rame, ki jih pa v desktopu ne boš mel. Če hočeš top CPU performance, izbereš i7k in z170 chipset plato.
Še primerjava: http://www.cpu-monkey.com/en/compare_cp...

Glede plate pa več kot asus ranger nima nobenega smisla. Tud ranger lepo zgleda in prinese veliko bombončkov in daje občutek boljše kvalitete, za veliko manj denarja kot formula.
This: http://www.mindfactory.de/product_info....

hojnikb ::

top cpu performance dobis z 2011-3, ne z 1151
#brezpodpisa

smacker ::

Mja, če že daš 200€ za plato, pol lahko tud X99 vzameš pa stisneš še tistih 100€ za i76800k. Boljši nakup sigurno od i7 6700 pa formula za 300€.
««
680 / 1134
»»