» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
676 / 1133
»»

hojnikb ::

razn manj pcie stez (8 vs 10) in usb 3.0 (6 vs 8) ni nekih razlik.
#brezpodpisa

helsing ::

Pa je že par let na okoli in čas z nov gaming PC :)
Budget je recimo da fleksibilen, vseeno pa ne bi rad kupoval nesmiselno dražje zadeve, če ni neke velike razlike. Cilj pa je načeloma ultra wide 1440p monitor.


- Po vsej verjetnosti bom šel z 6700k: http://www.mindfactory.de/product_info....

- Grafična GTX 1080: http://www.mindfactory.de/product_info....
(mislim da je ta najboljša ampak me zanima če bi se splačalo dati 100€ manj za katero drugo?)

- Za RAMe sem bil skoraj da že odločen, vendar sem hitro opazil da obstajajo variante tudi do 4ghz???!?!?!? Baje da hitrost rama dejansko doprinese k performacu v igrah, čeprav se je včasih govorilo da razlike sploh ni. 200€ sicer da res ne mislim dat za 8gb RAM ampak bi bilo smiselno kupiti kaj nad 2133mhz? Več kot 16gb pa verjetno ne potrebujem.

- Za matično nimam pojma kaj potrebujem. Kompatibilnost si bi že znal poiskat, vendar ne vem če naj vzamem najcenejšo ali malce dražjo in zakaj. Rad bi tudi da vsebuje opcijo za SLI (tudi cf če je mogoče, ni pa nujno).

- Za PSU sem že pred časom gledal tega: http://www.mindfactory.de/product_info....
Se bi v mojem primeru splačalo kaj drugega? Rad bi kvaliteto in predvsem tišino. Gold nalepkica verjetno ni zastonj gor.. ali pač?

- M.2 SSD se pomojem še ne splača tako da bo verjetno kar tale dovolj: http://www.mindfactory.de/product_info....

- 2TB HDD. Ne bi rano mel najpočasnejšega greena, čeprav gre le za filme in podobno, bi pa rad imel tihega. Na zadnje sem kupil WD black 1tb in je zadeva bila kar slišna ko se je skukala. Kot da bi se večkrat zaganjala. Kakšno priporočilo tukaj?

- Za CPU hladilnik iščem nekaj tihega. Na zadnje sem si kupil Thermalright Macho ki mi je zelo lepo služil saj je bil hladen in zelo tih, vendar je zadeva rahlo bikasta prav tako me je omejila kar se tiče ohišja. Lahko priporočate kaj tihega za zmerno ceno. Ne mislim postavljat rekordov v navijanju :)

- Ohišje si bom verjetno kupil pri nas zaradi teže paketa. Še lahko kaj priporočate tukaj? Zopet se mi gre za tišino ampak zadeva ne sme biti nepredušna.

Upam da nisem česa pozabil. Za predloge se vam že v naprej zahvaljujem.

LP, H

SuperVeloce ::

Rame vzami nekaj, kar je dokaj normalna cena (verjetno kaksni 2400/2666mhz), seveda pod pogojem da res vzames Z plato.
Psu vzames nekaj kar je vsaj gold, ceprav 750W v teh cajtih prakticno ni vec potrebno, kaksen euro lahko tukaj prisparas. Se bos res mucil s SLI? Potem raje malo sparaj in nabavi 1080ti, ko bo na voljo xD. Za hitro zaporedno pisanje lahko vzames tudi kaksnega seagate desktop, ampak po pravici povedano, ce odmislis hitrost in isces samo tisino (recimo WD green), ne bos pri kopiranju filmov nikoli pogresal... Je pa res, da pri mojih je recimo to 180mb/s vs. 120mb/s pri omenjenih seagate vs WD :)) -na zacetku diska seveda, ampak razmerje ostaja pribl. enako cez celotno povrsino
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

helsing ::

Mučil z SLI? Ne razumem čisto. Računalnik pa potrebujem dokaj hitro saj mojega trenutnega kmalu več ne bo :)
Lahko morda zaupaš tudi cenovni rang v katerem se splača iskat matično?

DarwiN ::

Te zahteve si postavil kar visoko, tako da se potem nima smisla jajčkat za 10€ tu in 20 tam..

Tole + Predator.

Vse podrejeno tišini in zmogljivosti. Ja, ene igre ne podpirajo SLI oziroma slabo sklalirajo, poleg tega je pa ena GTX 1080 dovolj za UW-QHD monitor. Bolj je tukaj pomembno, da si privoščiš zgornji monitor (ali ekvivalenten Asus Rog Swift, če ti je bolj všeč po zunanjosti).

Če odmisliš SLI in navijanje, potem bi lahko prišparal ene ~150€.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

duxzenzieger ::

Imam eno vprašanje in sicer, če iBuyPower pošilja računalnike v Slovenijo?

helsing ::

DarwiN je izjavil:

Te zahteve si postavil kar visoko, tako da se potem nima smisla jajčkat za 10€ tu in 20 tam..

Tole + Predator.

Vse podrejeno tišini in zmogljivosti. Ja, ene igre ne podpirajo SLI oziroma slabo sklalirajo, poleg tega je pa ena GTX 1080 dovolj za UW-QHD monitor. Bolj je tukaj pomembno, da si privoščiš zgornji monitor (ali ekvivalenten Asus Rog Swift, če ti je bolj všeč po zunanjosti).

Če odmisliš SLI in navijanje, potem bi lahko prišparal ene ~150€.


Okej.. še vedno sem malce zmeden. Gre se za to da kakšno leto in pol kasneje dodatna 1080 morda ne bi bila tako neumna izbira.
Omenil si da bi lahko brez navijanja (predvidevam da gre za gpu navijanje v kar se res ne mislim spuščat) in SLI lahko prišparal ok. 150€. Ponujena matična kot vidim podpira SLI in stane 130€. Ne razumem od kod teh 150€ :D

Kar se pa tiče zaprtih, zvokovno izoliranih ohišij pa nimam dobrih izkušenj. Imel se enega v katerem so se mi komponente pekle kot hudič... sicer res da je to bilo 5 let nazaj :D

smacker ::

Če odmisliš navijanje, lahko vzameš plato z H170 chipsetom, rame z 2133Mhz in CPU 6700 namesto 6700k.
Če odmisliš SLI, vzameš lahko še napajalnik z manj WATi, pri matični se ne pozna toliko v ceni, ker ma večina že 2 slota.
Skupaj nanese 100-150€. Jaz bi ti vseeno priporočal 6700k procesor, ker ma višjo frekvenco že v osnovi. Zraven valda rabiš plato z Z170 chipsetom (ta omogoča navijanje) in pol se tut RAM splača vzet z malo več Hz(pri RAM je še najmanjša razlika v ceni).
V Define R5 se ne bo nič peklo, ima dosti rež za ventilatorje, tak da vroč zrak lahko uhaja ven. Zvokovno izolirano je mišljeno, da ima na notranji strani pleha še 5-10mm gobe, ki služi kot zvočni izolator. Lahko pa ohišje izbereš po svojem okusu, poglej kak youtube review itd. Če so ti všeč bolj barvna ohišja, checkni NZXT

bluefish ::

duxzenzieger je izjavil:

Imam eno vprašanje in sicer, če iBuyPower pošilja računalnike v Slovenijo?
Sodeč po strani, .com verzija ne, .de verzija pa ja.
Zakaj bi sicer naročal računalnik tam, je pa vprašanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

DarwiN ::

Omenil si da bi lahko brez navijanja (predvidevam da gre za gpu navijanje v kar se res ne mislim spuščat) in SLI lahko prišparal ok. 150€. Ponujena matična kot vidim podpira SLI in stane 130€. Ne razumem od kod teh 150€ :D

CPU navijanje + SLI, in pravzaprav nanese do 270€ ceneje, ampak tudi to je drobiž pri 2500-3000€ computerju. ;) Kakor hočeš. Glede pečenja komponent pa ne skrbi. To je top ohišje.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

smacker ::

DarwiN je izjavil:

Omenil si da bi lahko brez navijanja (predvidevam da gre za gpu navijanje v kar se res ne mislim spuščat) in SLI lahko prišparal ok. 150€. Ponujena matična kot vidim podpira SLI in stane 130€. Ne razumem od kod teh 150€ :D

CPU navijanje + SLI, in pravzaprav nanese do 270€ ceneje, ampak tudi to je drobiž pri 2500-3000€ computerju. ;) Kakor hočeš. Glede pečenja komponent pa ne skrbi. To je top ohišje.


No tole je res extreme, plate za 50€ z samo 2 ram slotoma pa res nebo dal v komp za 1500€. Če se odpoveš SLI, dobiš to: https://www.mindfactory.de/shopping_car...
Za SLI računica: zdaj 70€ več za komp (30€ plata, 40€ napajalc) + 450€ čez 2 leti za gtx1080 => čez 500€ v naslednjih 2 letih.
Brez SLI: čez 2 leti prodaš gtx1080 za 400€, kupiš novo grafo za 650€ (ne kupiš takoj ob izidu, ampak počakaš da se trg umiri), si zapravil samo dodatnih 250€. Postopek ponoviš še čez 2 leti, skupaj zapraviš še 500€ in imaš nadaljnih 6 let top grafo v kompu.

DarwiN ::

Navijanje pogojno DA, SLI absolutno NE. Tako nekak.. Ampak tu ne prišparaš ravno veliko, ker še vedno nucaš Z plato, boljši hladilnik in rame. Pač, kakorkoli.

Plata za 50€ je drgač top model za vsakega normalnega humana. 2 reži in 16Gb bo tudi dovolj za naslednjih ~5 let, torej za celotno življenjsko dobo gaming računalnika.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

smacker ::

Za vsakega normalnega humana je dovolj i5 6500 in gtx1060/rx480 pa 1080p monitor. Komplet z monitorjem za 1k€. Tisti redek delež highend gamerjev (not normal human), ki ma trikratni budget, pa bo tud pri plati se stegnil za eno spodobno ATX ploščo, ki ma možnost upgrejda na 32GB RAMa (brez da stare zavržeš), bolj razmaknjene komponente pa kak fan control in podobn bombonček v uefi ;)

hojnikb ::

fan kontrol maš še na vsaki cheap plati, če le paš pwm fane
#brezpodpisa

smacker ::

fan connectorje ma tut vsaka?

issak ::

smacker je izjavil:

fan connectorje ma tut vsaka?


um... ja?
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

smacker ::

mogoče enga :D

hojnikb ::

samo najbolj škart plate z pasivni hlajenjem majo en fan header. vse ostale vsaj po 2.
#brezpodpisa

innerspace ::

Po dodatnem razmisleku in pregledu opcij sem sestavil en kul gejmerski sistem, I think.
Lahko prosim kdo od znalcev pregleda, ce so zadeve kompatibilne? Hvala
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

gddr85 ::

link?

innerspace ::

Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

plata pa napajalc sta čist brezvezn overkill, ki se nebo nikjer poznal.
#brezpodpisa

DarwiN ::

In hladilnik si failal. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

hojnikb ::

ta napajalc bi lahko gnal 3 1070ke, če bi res hotu.

DarwiN je izjavil:

In hladilnik si failal. :)

za oc i5 je res mal mali, za kak tray locked i5 je pa bomba za ta price :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

gddr85 ::

če je budget in boš navijal imo komot z plata pa k proc + en soliden kuler za 30-40e+

innerspace ::

Ker hladilnik pa raje, kak od Arctica?
Napajalnik sem gledal 650W, pa pravi kolega da hoce 750W. Bom priporocil manjsega...
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

DarwiN ::

Najprej se naučit screenshote delat, šele potem razmišljat o navijanju. :D

Raje cheap plata in I7 non-k + 250Gb ssd.. za podoben budget.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

hojnikb ::

Napajalnik sem gledal 650W, pa pravi kolega da hoce 750W. Bom priporocil manjsega...

pokaži mu porabo te grafike pa bo hiter ugotovil, da nerabi več kot 500-550w. In fact, kamot bi lahko vzel 450w če bi hotu še mal prihranit.

Niso več to časi cheap lcpowerjov, ko si rabu 1kw

Raje cheap plata in I7 non-k + 250Gb ssd.. za podoben budget.

better yet, xeon e3 pa pripadajoča plata. Še mal cenej.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

innerspace ::

I know, je baziral zelje glede na performans kompa z GTX980Ti, samo je pozabil da tista zre precej vec od 1070ke...
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

hojnikb ::

tut 980ti lahk daš kamot na 550w

https://www.mindfactory.de/shopping_car...
evo i7 sestava za doberga jurja. Can't beat that value.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

innerspace ::

Zanimivo, ker sem slisal, da ima folk s 980-kami 750W+ napajalnike. Old school mentaliteta?
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

gddr85 ::

link ne dela :D
za 980ko je 750w overkill..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

DarwiN ::

Size matters. Ampak ne vedno.. Tile novi Nvidia gaming computerji pijejo ~300W.

hojnik, kaj pa ko bo DX12 omogočil utilizacijo IGPUja v igrah? Kaj boš pol s Xeonom? :D
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

innerspace ::

Kul, hvala za infos.
Se vedno ne zastopim kako linkati basket iz Mindfactorija, bom poskusil s prevodom v eng. :)
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

DarwiN ::



8-)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

innerspace ::

Hmm, pa sej to sem prej naredil, zdaj spet in me Adblock zeza. Ko poskusim se enkrat dela normalno. Go figure.
Thanks DarwiN but I'm not that dumb;)
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Mato989 ::

Samo a ni za 1080p cenovno boljša RX480? Če pač nimaš 1440 ekrana?

DarwiN ::

GTX1060, Mato... RX480 je malo slabša in dražja, sploh pa še ni zaloge nikjer.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

konspirator ::

DarwiN je izjavil:

Size matters. Ampak ne vedno.. Tile novi Nvidia gaming computerji pijejo ~300W.

hojnik, kaj pa ko bo DX12 omogočil utilizacijo IGPUja v igrah? Kaj boš pol s Xeonom? :D

Potem boljše da vzame i5 6500 in spodobno h170 plato + cooler.

http://www.mindfactory.de/product_info....
http://www.mindfactory.de/Hardware/Main...

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

DarwiN je izjavil:

GTX1060, Mato... RX480 je malo slabša in dražja, sploh pa še ni zaloge nikjer.


GTX 1060 pa je že zaloga? Sem mislo da še ni zunaj dasta samo 1070 in 1080 zaenkrat

DarwiN ::

You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

PredatorX ::

RX 480 vzameš. V novejših špilih sta itak na istem nivoju. Razen boš igral BF3

Zgodovina sprememb…

Infusion ::

Katera grafična je trenutno budget best buy za 1440p gaming na high/ultra grafiki 50-60 fps?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Infusion ()

hojnikb ::

1070
#brezpodpisa

Infusion ::

Kateri specifičen model / znamka pa?

hojnikb ::

najcenejsi non blower. trenutno je to gainward dual
#brezpodpisa

helsing ::

Po par urah raziskovanja sem si s pomočjo priporočil sestavil tole:
https://www.mindfactory.de/shopping_car...
Mnenja?

Manjkajo še rami ampak res ne vem kaj naj vzamem. Opcij je toliko da se mi bo zmešalo... treba gledat frekvenco, cas, cl in seveda ceno, pa ne vem kje se kaj pozna in kaj je optimalno/neoptimalno... cl16 bi naj bilo slabo.. premala frkvenca tudi ni kul.. tole zgleda povprečno okay ampak je drago... joj :D
Matična se mi zdi solidna kar se tiče priklopov in portov, reviewi pa tudi niso slabi. Sli pa sem opustil :)
Hladilnik sem izbral zaradi ventilatorja ki mi je zelo dobro služil na machotu v starem PCju, sploh kar se tiče tišine, vendar bi lahko tudi zamenjal za kaj drugega.
Skrbi me malo ta Gainward... razen enega avstralskega ni nikjer kakšnega reviewa ali primerjavi z ostalimi proizvajalci... prav tako ne bi rad imel najglasnejšega fena v kompu. Sam pa tudi nikoli nisem imel te firme.. Lepo da je kar poceni, ampak če je posledica tudi "slabša kakovost", raje dam malo več/počakam na zalogo.
PSU je tak zaradi glasnosti, rekli ste tudi da je celo 450w dovolj.. Bo kul ali vstran mečem denar?
Za ohišje še lahko dobim kakšna priporočila? Zgleda tiho ampak res me skrbi da je to pečka glede na to kako zaprto je in ima le 2 ventilatorja... :/

gddr85 ::

imo zgleda ok, če boš navijal, če ne pa cenejšo matično in non "k" cpu, ram imo katerikoli 2133 bo ok (lahko sicer tudi hitrejše), ki ti je vizualno všeč, psu je ok (lahko tudi 450w)

btw gainward gpu bo ok, je isto kot palit afaik..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

fokz8 ::

Sem js res čisto slep, ali pa je mindfactory res samo v nemškem jeziku?

Če je...me zanima če je že kdo naročeval na podjetje? Kaj/kje/kako je to potrebno, namreč moja nemščina je tako obupna da ne razlikujem med vorkasse/nachname in podobne načina plačila, prav tako google prevajalnik ne pomaga dosti.

Hvala (:

hojnikb ::

normalno se registriraj (ime daj na nosilca firme) in jim potem piši na mejl, da ti pošljejo račun brez ddv (ker v vsakem primeru pošljejo z ddv, tudi če se registriraš kot firma)..
#brezpodpisa
««
676 / 1133
»»