» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
589 / 1133
»»

name1 ::

neverjetni99 je izjavil:

Za takšne programe bi ti bolje prišel i7 5820K ki ima 6 jeder in x99 matična.

hvala za info, tega cpu-ja niti nisem gledal...se pravi, da po tvojem raje extreme serijo...

neverjetni99 je izjavil:

Takšni mali AIO vodni sistemi 120/140mm so glasni, ker se mora en ventilator dosti bolj sukat da hladi, nekaj kar bi sicer hladila 2 ventilatorja. Boljše da daš kako noctuo nh-d15/14 je tišje in bolj hladi.

tudi sam sem gledal tega vendar nisem bil prepričan, ker me mede teža ventilatorja - 1,4kg za 15tko...kako je s inštalacijo tega oz kam je pripeto? več kot 1 kg met obešen na cpu+plato, ki je navpična, se mi ne zdi tako malo...mogoče neumno razmišljanje samo vseeno...zadnji komp sem si sestavil 2006 in opažam, da so se od takrat stvari veliko spremenile :D


@Broxigor: če bi kupoval novo kišto...pa če bi dnar s*au, zakaj pa ne :) tip je svršil na passive cooling, hladilnik za cpu je pa v velikosti enga zidaka :) ma pa zanimive ideje, ni kaj...

SuperVeloce ::

Noctua ni problem na x99 plati, zna biti pa problem na kakšni poceni H ali B plati (mogoče tudi Z), ker je manj layerjev
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

name1 ::

SuperVeloce je izjavil:

Noctua ni problem na x99 plati, zna biti pa problem na kakšni poceni H ali B plati (mogoče tudi Z), ker je manj layerjev



tnx za obrazložitev!

4ever ::

Živijo!
Mene pa zanima če je i3 4160 dovolj dober za igre kot so gta 5. Ali je g3258 tudi že dovolj? Imam pa 7870 grafično. Hvala

hojnikb ::

za gta je fino vsaj i5, bo pa delal tut z i3
#brezpodpisa

4ever ::

Imam samo okoli 220 eur budgeta za nakup novega proca, 8gb rama in matično. Rabil bi pa za gta, grafična pa je kot že rečeno 7870. Kakšni predlogi?

neverjetni99 ::

4ever je izjavil:

Imam samo okoli 220 eur budgeta za nakup novega proca, 8gb rama in matično. Rabil bi pa za gta, grafična pa je kot že rečeno 7870. Kakšni predlogi?


težko da boš dobil kaj, poglej malo na bolhi al pa na slotechu če kdo prodaja kakšen komplet.

zlebyy ::

Kolega kupuje nov gamerski PC in ima budget tam do nekje 1300 eur, ker že dolgo ne spremljam več kaj je dobro kaj ne sm reku da bom kr tuki vprašu

hojnikb ::

fury pa en i7
#brezpodpisa

D3m0r4l1z3d ::

DE ali samo SLO?
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

zlebyy ::

Lohka tut DE ja

neverjetni99 ::

zlebyy je izjavil:

Lohka tut DE ja


i7 pa gtx 980

racman90 ::

Pozdravljeni!

Namen imam kupiti novi pc za igranje iger(1000-1300€) Obvezno grafika nividia gtx in ssd 500gb rama 16gb Procesor i5 ali i7. Mi lahko gdo pomaga pri sestavi?

Lp
Miha

clio open ::

Hmmmm... Mislim, da bi se na tvojem mestu odločil za Skylake (1151) opcijo; če sestavljaš iz nule seveda.

Če imaš namen v prihodnosti kaj "navijati" izberi matično ploščo s čipovjem Z170 in odklenjen CPU (denimo i5 6600K - kjer črka K ponazarja odklenjen CPU). V tem primeru boš lahko tudi izkoristil potencial DDR4 RAM, ki ima kaj več kot 2133 MHz. Mislim, da boš v svoj budget lahko stlačil MSI GTX 970 grafično. Aha, nameravaš v prihodnosti imeni eno ali dve grafični? Tudi to vpliva na izbiro matične. Na tvojem mestu bi se verjetno odločil za 4X4GB RAM. Ostalo pa googlaj in beri (kaj ponujajo različne različice Z170 matičnih pri Asusu, MSI ali Gigabyte). Verjetno se boš odločil za M.2 SSD disk?

Mislim, da boš z i5 6600K, Asus Z170-PRO, MSI GTX 970, nekim solidnim napajalnikom in ostalo periferijo (500 GB SSD M.2, denimo WD Black HDD 2TB) blizu zgornje meje. Misliš za ta znesek kupiti še zaslon?

neverjetni99 ::

clio open je izjavil:

Hmmmm... Mislim, da bi se na tvojem mestu odločil za Skylake (1151) opcijo; če sestavljaš iz nule seveda.

Če imaš namen v prihodnosti kaj "navijati" izberi matično ploščo s čipovjem Z170 in odklenjen CPU (denimo i5 6600K - kjer črka K ponazarja odklenjen CPU). V tem primeru boš lahko tudi izkoristil potencial DDR4 RAM, ki ima kaj več kot 2133 MHz. Mislim, da boš v svoj budget lahko stlačil MSI GTX 970 grafično. Aha, nameravaš v prihodnosti imeni eno ali dve grafični? Tudi to vpliva na izbiro matične. Na tvojem mestu bi se verjetno odločil za 4X4GB RAM. Ostalo pa googlaj in beri (kaj ponujajo različne različice Z170 matičnih pri Asusu, MSI ali Gigabyte). Verjetno se boš odločil za M.2 SSD disk?

Mislim, da boš z i5 6600K, Asus Z170-PRO, MSI GTX 970, nekim solidnim napajalnikom in ostalo periferijo (500 GB SSD M.2, denimo WD Black HDD 2TB) blizu zgornje meje. Misliš za ta znesek kupiti še zaslon?


oba lahko mata boljšo grafično kot pa bogo 970, vsaj 980 stlačiš v tak build sploh z i5

Alien123 ::

neverjetni99 je izjavil:

clio open je izjavil:

Hmmmm... Mislim, da bi se na tvojem mestu odločil za Skylake (1151) opcijo; če sestavljaš iz nule seveda.

Če imaš namen v prihodnosti kaj "navijati" izberi matično ploščo s čipovjem Z170 in odklenjen CPU (denimo i5 6600K - kjer črka K ponazarja odklenjen CPU). V tem primeru boš lahko tudi izkoristil potencial DDR4 RAM, ki ima kaj več kot 2133 MHz. Mislim, da boš v svoj budget lahko stlačil MSI GTX 970 grafično. Aha, nameravaš v prihodnosti imeni eno ali dve grafični? Tudi to vpliva na izbiro matične. Na tvojem mestu bi se verjetno odločil za 4X4GB RAM. Ostalo pa googlaj in beri (kaj ponujajo različne različice Z170 matičnih pri Asusu, MSI ali Gigabyte). Verjetno se boš odločil za M.2 SSD disk?

Mislim, da boš z i5 6600K, Asus Z170-PRO, MSI GTX 970, nekim solidnim napajalnikom in ostalo periferijo (500 GB SSD M.2, denimo WD Black HDD 2TB) blizu zgornje meje. Misliš za ta znesek kupiti še zaslon?


oba lahko mata boljšo grafično kot pa bogo 970, vsaj 980 stlačiš v tak build sploh z i5


v build za 1300 se brez problema vstavi gtx 980ti, grafa ne rabi met top napajalnika tak da lahko tukaj prišparaš, skylake proc 6500, medium matična pa 8giga rama pa je.. nwm zakaj bi nekdo imel rad 500gb ssdja za igranje?.. saj je vse lepo da ti hitro naloži itd.. Sam bi raje imel na 1440p prek 100fpsjev na hdd, kot pa na 500gb ssdju z gtx 970 frame drope pod 50.. ampak to sem pač jaz

SuperVeloce ::

clio open je izjavil:

Hmmmm... Mislim, da bi se na tvojem mestu odločil za Skylake (1151) opcijo; če sestavljaš iz nule seveda.

Če imaš namen v prihodnosti kaj "navijati" izberi matično ploščo s čipovjem Z170 in odklenjen CPU (denimo i5 6600K - kjer črka K ponazarja odklenjen CPU). V tem primeru boš lahko tudi izkoristil potencial DDR4 RAM, ki ima kaj več kot 2133 MHz. Mislim, da boš v svoj budget lahko stlačil MSI GTX 970 grafično. Aha, nameravaš v prihodnosti imeni eno ali dve grafični? Tudi to vpliva na izbiro matične. Na tvojem mestu bi se verjetno odločil za 4X4GB RAM. Ostalo pa googlaj in beri (kaj ponujajo različne različice Z170 matičnih pri Asusu, MSI ali Gigabyte). Verjetno se boš odločil za M.2 SSD disk?

Mislim, da boš z i5 6600K, Asus Z170-PRO, MSI GTX 970, nekim solidnim napajalnikom in ostalo periferijo (500 GB SSD M.2, denimo WD Black HDD 2TB) blizu zgornje meje. Misliš za ta znesek kupiti še zaslon?

Ni tako, da za hitrejši ram je ključna Z plata in ne K procesor? Vsaj kar se XMP tiče..
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

neverjetni99 ::

SuperVeloce je izjavil:

clio open je izjavil:

Hmmmm... Mislim, da bi se na tvojem mestu odločil za Skylake (1151) opcijo; če sestavljaš iz nule seveda.

Če imaš namen v prihodnosti kaj "navijati" izberi matično ploščo s čipovjem Z170 in odklenjen CPU (denimo i5 6600K - kjer črka K ponazarja odklenjen CPU). V tem primeru boš lahko tudi izkoristil potencial DDR4 RAM, ki ima kaj več kot 2133 MHz. Mislim, da boš v svoj budget lahko stlačil MSI GTX 970 grafično. Aha, nameravaš v prihodnosti imeni eno ali dve grafični? Tudi to vpliva na izbiro matične. Na tvojem mestu bi se verjetno odločil za 4X4GB RAM. Ostalo pa googlaj in beri (kaj ponujajo različne različice Z170 matičnih pri Asusu, MSI ali Gigabyte). Verjetno se boš odločil za M.2 SSD disk?

Mislim, da boš z i5 6600K, Asus Z170-PRO, MSI GTX 970, nekim solidnim napajalnikom in ostalo periferijo (500 GB SSD M.2, denimo WD Black HDD 2TB) blizu zgornje meje. Misliš za ta znesek kupiti še zaslon?

Ni tako, da za hitrejši ram je ključna Z plata in ne K procesor? Vsaj kar se XMP tiče..


eh če vidiš da se ne spozna :D ja z plato rabiš pa nastaviš samo v xmp potem.

Zgodovina sprememb…

clio open ::

No no... g33k nisem, mi pa načela koherence ne delajo težav. "V tem primeru" del povedi se lahko navezuje na oba stavka; tistega, ki govori o CPU in tistega, ki govori o MoBo. Je pa vprašani vsaj dobil odgovor. Zadnje dni pišem po različnih forumih monologe sam sebi. Škoda... jaz bi na tovrstnem forumu v svojem fohu zelo hitro predlagal kite za PCR ali 2D elektroforezo, če bi kdo spraševal ;)

PS: bom očitno moral pisati še večje bedarije, da pridem do željenega znanja. Ker zdaj že 10 dni prebiram ta feces o HW.

Zgodovina sprememb…

neverjetni99 ::



Evo vama za 1300€ boljši performance se ne dobi za tak dnar

clio open ::

Danke schön.

Eno vprašanje; kako se grafika samega procesorja (denimo i5 6500) primerja z GTX 950? Ker sem pri svojem buildu omejen na občutno nižji znesek, kot drugi kolega, in sicer na do nekaj malega čez 800 €. Če je razlika bolj mala med omenjenima, bom pa raje SSD (trenutno ni v planu) vzel in čez kako leto GPU.

neverjetni99 ::

eh ne, nemore se primerjat z 950. To je glih tolk da lahko računalnik uporabljaš, čeprav sem testiral na starem 4790K, ki ima malenkost slabšo integrirano in je gnalo gta 5 na 1280x720 na low na 30-40fps, samo to rajši igram ne niti :D

fr4nc ::

neverjetni99 je izjavil:



Evo vama za 1300€ boljši performance se ne dobi za tak dnar


A ni 2x4GB cca. 10-15% hitrejši od 1x8GB?

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

hojnikb ::

V čem ?
#brezpodpisa

neverjetni99 ::

V sintetiki ja, sam ne 15% v realnih okoliscinah pa ni razlike.

issak ::

neverjetni99 je izjavil:



Evo vama za 1300€ boljši performance se ne dobi za tak dnar


pa ne seagate... WD blue, če se sploh rabi, če ne pa raje 500GB ali 1TB SSD pa je, so cene že dovolj ugodne
CPU bi mogoče lahko bil 6600, razlike je 23€ za par Hz več, pa pač ne vzameš DVDja ali pa malo cenejše ohišje. Jasno cena malo zraste z vsako tako malo spremembo, ampak če se že daje 1300 se da verjetno lahko tudi 1350 :)

clio open je izjavil:

Na tvojem mestu bi se verjetno odločil za 4X4GB RAM.

Ma ne no, kakšne 4GB palčke... 2x8 vzameš, na koncu še ceneje pride (dejansko pride 2-10€ ceneje če vzameš 2x8GB)
In če zmanjka, kako boš nadgradil 4x4? Boš prodajal vse 4 palčke 4GB RAMa 50% ali več pod ceno novih da boš lahko vzel 4x8? Dobro, malo verjetno da bo potreba po 32GB RAMa, pa vendar.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

JanezBlond ::

Rabim mnenja za spodnjo konfiguracijo:

https://www.mindfactory.de/shopping_car...

Budget je pa že itak presežen :( ....

Alien123 ::

Povej prvo za kajh se bo racunalnik uporabljal

JanezBlond ::

JanezBlond je izjavil:

Rabim mnenja za spodnjo konfiguracijo:

https://www.mindfactory.de/shopping_car...

Budget je pa že itak presežen :( ....

Namen: Primarno entry level gaming na 1080p

m0LN4r ::

na slo-techu je bila statistika v novici, keri diski se največ returnajo zaradi okvar in se mi zdi da je res bil seagate med najslabšimi, wd pa med boljšimi
evoga:
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Joze_K ::

JanezBlond je izjavil:

JanezBlond je izjavil:

Rabim mnenja za spodnjo konfiguracijo:

https://www.mindfactory.de/shopping_car...

Budget je pa že itak presežen :( ....

Namen: Primarno entry level gaming na 1080p


imam popolnoma isto sestavo... razen grafike / laufam zaenkrat gor star Asus 7770 - in veš kaj far cry 4, wolfenstein: new order, dirt 3 - gre vse preko 30 frameov/sec - na full HD /HIGH nastavitvah - ne sicer ultra high ampak totaly playeable...

s tvojo grafiko pa definitivno entry level gaming brez problema....

racman90 ::

Pozdravljeni hvala za pomoč!

meho7 ::

racman90 je izjavil:

Pozdravljeni hvala za pomoč!

http://de.pcpartpicker.com/p/jghpCJ

ql ?

neverjetni99 ::

meho7 je izjavil:

racman90 je izjavil:

Pozdravljeni hvala za pomoč!

http://de.pcpartpicker.com/p/jghpCJ

ql ?


sem mu zgoraj konkretno boljšo mašino sestavo :)

zzbil ::

Kakšen pc naj kupim do 800€? Nujno intel core i5. Imel ga bom za težje programe in gaming ( COD, Battlefield, GtaV) gledal sem grafično gtx 960 pogledal bi še kakšno če ji je kakšna konkurenčna po ceni in podobni zmogljivosti ali malo manjši... na druge komponente se sploh ne spoznam.. ce mi lahko kdo pomaga oz sestavi pc bi bil zares vesel. Hvala

ups napaka do 700€.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zzbil ()

neverjetni99 ::

zzbil je izjavil:

Kakšen pc naj kupim do 800€? Nujno intel core i5. Imel ga bom za težje programe in gaming ( COD, Battlefield, GtaV) gledal sem grafično gtx 960 pogledal bi še kakšno če ji je kakšna konkurenčna po ceni in podobni zmogljivosti ali malo manjši... na druge komponente se sploh ne spoznam.. ce mi lahko kdo pomaga oz sestavi pc bi bil zares vesel. Hvala


Prejšni teden sem glih sestavo skupaj kolegu PC za 710e iz mindfactory(nemčija) in malo potestiral v igrah in se presenetljivo dobro obnese za takšen denar. Ima pa i5 6500, msi h110 pro-vd,
8gb hyperx fury ddr4 2133 cl14, gigabyte r9 380 4gb(malo boljša in bolj poceni od 960), 1tb disk, dvd rom, aerocool strike x-one ohišje in corsair cx600. Tak da za kakšnih 80e več bi se vložlo lahko v malo hitrejši proc in grafiko, ali pa ram(16gb) ter ssd?

zzbil ::

hej najlepša hvala za odgovor! Ampak sem sam bolj omejen na slovenske trgovine zato bom vrjetno tudi dobil slabšo robo za tak denar..?

djurodrljaca ::

Potreboval bi malo pomoči pri izbiri komponent za računalnik.

V planu je Intel i5-6600 oz i5-6500 ter ustrezne komponente koli njega. Torej CPU, plata, 8-16 GB RAM (DDR4?), vsaj 200 GB SSD in napajalnik.

Računalnika se ne planira navijati in bi moral biti v uporabi več let. Zenkrat bi morala zadostovati grafična na CPU.

Pri izbiri bi imela malo boljša kvaliteta prednost pred malo nižjo ceno. Računalnik je namenjen za firmo, tako da bi bilo treba naročiti nekje, kjer ne bo problemov z davkom in da se da plačati preko bančnega nakazila.

P.S.: Sem po daljšem času spet malo pogledal e-digital (slovenska spleta stran) pa je vsaj pri CPU v bistvu prazno. Je to še aktualno?

neverjetni99 ::

zzbil je izjavil:

hej najlepša hvala za odgovor! Ampak sem sam bolj omejen na slovenske trgovine zato bom vrjetno tudi dobil slabšo robo za tak denar..?


Zakaj pa si omejen na nase trgovine? Ja kr slabsi racunalnik bi dobo or nas zal :/

zzbil ::

Hja no tako je da se mi neda poglabljat v vse skupaj... Ali se plača davek, carina, transport, kako vem da bo prišlo kako plačam in polno stvari pa tudi potrebujjem ga čim prej. Sam sem razmišljal da bi dobil i5 4460, nekje 240 € za grafično , in ostalo razporedil za matično, ram.. S tem kateri ram pae zraven katere mtične plošče, katero matično ploščo rabim, kater napajalnik. kakšen ram nisem nič seznanjen zato sprašujem tukaj.. nujjno bi potreboval pomoč heh hvala:)

neverjetni99 ::

Ne nic ne placas davka saj ga placas v nemciji in to je tudi car vsega, carine ni ker smo v eu 20€ sam za postnino das, glej ce dans narocis jutri placas je ze lahk v pondelek pri tebi. Nekje 3 delovne dni traja da dobis odkar placas. Drugace z 4460 gre vsaka h/b/z plata 80/90 serija, ddr3 rami. Samo brezveze staro stvar jemat ce sobis novejso in bolso za isti dnar :D

zzbil ::

Aha malo gledam tole stran ja... Ampak mi pe vedno ni jasno a moraš to kaj gledat kakšno matično kupiš in nato procesor in ram? Da gredo skupaj?
Res najlepša ti havla neverjetni99

PS.
A poštnina če naroćiš več paketov pride nižje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zzbil ()

bluefish ::

Ne, ni nujno, da daš v košarico ravno komponente, ki pašejo skupaj. Je pa seveda smiselno, če naročaš dele za en računalnik.

Poštnina je enotna 20EUR. Če naročiš kaj večjega, recimo ohišje, pride v ločenem paketu z dodatno poštnino 20EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

zzbil ::

vav kaj vse zveš v pol ure;) Torej moram še gledati da vse paše skupej?

bluefish ::

Seveda.

zzbil ::

Hja kako pa vem da bo šel procesor in ram na matično? in to vse skupej v ohišje? Zdejle se res počutim zabitega... 8-O

hojnikb ::

prečekiraš predloge zadnjih 10 strani pa boš dobil približno idejo
#brezpodpisa

zahec ::

BE QUIET! Pure Power L8 530W Cable Management

https://www.e-tec.at/frame1/details.php...

priporočate kateri drugi modularni PSU do 80 eur?:)
a je tole dosti za gtx 970? hvala, lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zahec ()

zzbil ::

Samo za ziher: torej naročim in za vse skupaj plačam samo 20e poštnine?

suhi ::

Ob oddaji naročila boš itak videl skupen znesek, preden ga dokončno potrdiš.
««
589 / 1133
»»