» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
588 / 1133
»»

Joze_K ::

issak je izjavil:

Joze_K je izjavil:

zdravo...

jaz sem pri Mindfactory kupil sestavo, pa je blo npr. napisano pri matični, da se dobi 25EUR refounda... ko slediš tistemu linku pa je opcija samo za Deutschland in Oesttereich...

a pri teh igrah, ki so priložene prav tako ne velja samo za ti dve državi...

oz. kako priti do vrednosti te ugodnosti če si iz SLO...


Za igre dobiš po emailu serijsko nazaj, preverjeno. Ravno za radeon+dirt rally sem dobil.
Za Asus božično akcijo je pa samo za avstrijo/nemčijo. Če imaš kakšne znance tam naroči k njim, če ne pa meni povej številko računa pa kaj si kupil pa bom jaz kaj vzel :)


Hja ampak če si enkrat že vzel račun na SLO ... passe?

issak ::

Joze_K je izjavil:

issak je izjavil:

Joze_K je izjavil:

zdravo...

jaz sem pri Mindfactory kupil sestavo, pa je blo npr. napisano pri matični, da se dobi 25EUR refounda... ko slediš tistemu linku pa je opcija samo za Deutschland in Oesttereich...

a pri teh igrah, ki so priložene prav tako ne velja samo za ti dve državi...

oz. kako priti do vrednosti te ugodnosti če si iz SLO...


Za igre dobiš po emailu serijsko nazaj, preverjeno. Ravno za radeon+dirt rally sem dobil.
Za Asus božično akcijo je pa samo za avstrijo/nemčijo. Če imaš kakšne znance tam naroči k njim, če ne pa meni povej številko računa pa kaj si kupil pa bom jaz kaj vzel :)


Hja ampak če si enkrat že vzel račun na SLO ... passe?


nima veze na koga je račun. V tisti obrazec od asus lahko kerkoli naslov vpišeš, preverjeno. Lahko je račun na firmo v sloveniji, nagrado pa ti pošljejo na privat naslov v avstriji.
Vsaj lani je bilo tako no, ampak obrazec izgleda enako.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

Joze_K ::

kaj pa če vzamem KEŠ, pa dam SLO IBAN in SWIFT, ki ga zahtevajo?

JamesTheKing ::

V bigbangu imajo danes popuste in me zanima kakšen se vam zdi tale monitor:
https://www.bigbang.si/monitorji/e2414h...

je vreden nakupa ali se za ta denar da dobiti kašnega boljšega?
Povezal bi ga s prenosnik in uporabljal za autocad/archicad (samo za faks- nič kaj veliki projekti), gledanje filmov in mogoče še za kakšno FIFO 15 :D

Han ::

Se dobi boljši, npr. BENQ GW2470H.

JamesTheKing ::

IPS zaslon se za takšen denar ne dobi? :)

Han ::

issak ::

Joze_K je izjavil:

kaj pa če vzamem KEŠ, pa dam SLO IBAN in SWIFT, ki ga zahtevajo?


Tega pa ne vem, probaj.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

SlimDeluxe ::

Lahko kdo potrdi (če jih je kdo že spraševal po mejlu), Caseking.de ne dostavlja v Slovenijo?
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

issak ::

SlimDeluxe je izjavil:

Lahko kdo potrdi (če jih je kdo že spraševal po mejlu), Caseking.de ne dostavlja v Slovenijo?


Nisem spraševal, sem poskusil kupit nekaj, pa če izberem Slovenijo ne gre. Za vsako možnost plačila (upn, paypal, cc, bitcoin) napiše
The selected Shipping address cannot be used in conjunction with the desired Payment method.


Izgleda da ne bo šlo. Pošlji email pa vprašaj :)
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

Master_Yoda ::

Kaj si mislite o tem budget buildu:

Intel I3 4170 126,51
Gigabyte GA-H81M 52,29
RAM Crucial 8GB 44,57

Uporabljal se bo za internet (dosti FB flash iger ipd.), office, hobby AutoCAD risanje. Rad bi da bo masina zadostovala za kar nekaj casa. Bi se mogoce bolj splacalo kaksnega Pentiuma za 70 eur noter dat namesto I3?

maticb492 ::

Zanimvio, res je caseking napiše da ne gre poslat v slovenijo. Sem naročil pri njih nazadnje še med poletjem.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

JanezBlond ::

Prosim za mnenja za spodnji entry level low cost sistem. Rame imam.

https://www.mindfactory.de/shopping_car...

Lp

D3m0r4l1z3d ::

Nujno ne-inter-tech napajalnik in ssd lahko 850 eco, je ve tej trgovini 5 eur cenejši in na splošno hitrejši
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Blinder ::

Master_Yoda je izjavil:

Kaj si mislite o tem budget buildu:

Intel I3 4170 126,51
Gigabyte GA-H81M 52,29
RAM Crucial 8GB 44,57

Uporabljal se bo za internet (dosti FB flash iger ipd.), office, hobby AutoCAD risanje. Rad bi da bo masina zadostovala za kar nekaj casa. Bi se mogoce bolj splacalo kaksnega Pentiuma za 70 eur noter dat namesto I3?


Ce se odlocis za pentiuma imas opcijo nabavit G3258, ki se da navijat. Ima boljsi p/p kot ostali pentiumi.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

dolenc ::

Za nezahtevne stvari je najboljši nakup celeron, najmanj se greje in je vrh glave zmogljiv ter bistveno cenejši.

Če misliš v bodoče še kakšno boljšo grafično zraven vtaknit in imet za špila potem i3, vse vmes je potrata denarja.

MrStein ::

Iz neon24.de je že kdo naročal?
Išče se možnost plačila preko paypal, kar minfactory za Slovenijo ne omogoča (vsaj piše na njihovi strani tako).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

JanezBlond ::

Sem naredil update konfiguracije sistema. Največja neznanka mi je napajalnik...se kaksen predlog.

https://www.mindfactory.de/shopping_car...

gddr85 ::

xfx ts je zelo soliden in dovolj, nimaš kej zgrešit

D3m0r4l1z3d ::

Za tak budget je ta xfx za 41 eur kot naročen
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Master_Yoda ::

Blinder je izjavil:

Master_Yoda je izjavil:

Kaj si mislite o tem budget buildu:

Intel I3 4170 126,51
Gigabyte GA-H81M 52,29
RAM Crucial 8GB 44,57

Uporabljal se bo za internet (dosti FB flash iger ipd.), office, hobby AutoCAD risanje. Rad bi da bo masina zadostovala za kar nekaj casa. Bi se mogoce bolj splacalo kaksnega Pentiuma za 70 eur noter dat namesto I3?


Ce se odlocis za pentiuma imas opcijo nabavit G3258, ki se da navijat. Ima boljsi p/p kot ostali pentiumi.


Ja sem gledal tudi tega, vendar bi za navijanje potem rabil z87 ali z97 plato, ki so drazje kot h81, Tako da je na koncu podobna cena proc+plata. Nevem pa ce se splaca - ali je podoben oz. boljsi performance kot tisti i3. Verjetno bi se potreboval custom cooling, kar je se dodaten $$.

Je pa res da je boljsa kobinacija za upgrade - lahko cez par let nabavim kaksen rabljen i5.

Zgodovina sprememb…

Ultras ::

Sem sestavil eno kisto iz komponent, ki jih tukaj nastevate, pa me zanima se vase mnenje in kaksen nasvet.

-Intel i7 6700k
-gtx 960 gaming ali 970 gaming? Kaksen nasvet?
-Asus z170i pro gaming
-napajalnik Corsair 750W

Zanima me pa se, kateri ram bi bil najprimernejsi za te specifikacije in kateri disk naj kupim (250G). Lp

issak ::

Ultras je izjavil:

Sem sestavil eno kisto iz komponent, ki jih tukaj nastevate, pa me zanima se vase mnenje in kaksen nasvet.

-Intel i7 6700k
-gtx 960 gaming ali 970 gaming? Kaksen nasvet?
-Asus z170i pro gaming
-napajalnik Corsair 750W

Zanima me pa se, kateri ram bi bil najprimernejsi za te specifikacije in kateri disk naj kupim (250G). Lp


Če se že greš i7, nima 960 kaj zraven delat. 970, 980, 980Ti, nekaj od tega. Če ti je gaming primarni namen PCja magari raje cenejši CPU in boljšo grafiko.
Sicer pa se 6700K ne bo dobil še vsaj do novega leta.

Napajalnik bi bil 650W dovolj. Corsair lahko, samo ne CX. Glej da je 80+ gold
http://www.tomshardware.co.uk/forum/id-...
Oziroma, za 960 bi bil dovolj že 450W, za 970 550W, za naprej pa 650+. Ampak od viška ne boli glava, itak so bolj učinkoviti če niso obremenjeni 100%.
kaj takega:
http://www.mindfactory.de/product_info....
http://www.mindfactory.de/product_info....
http://www.mindfactory.de/product_info....
http://www.mindfactory.de/product_info....
http://www.mindfactory.de/product_info....
http://www.mindfactory.de/product_info....

SSD... Boš pa ja 500GB vzel: http://www.mindfactory.de/product_info....
tudi tale je zanimiv: http://www.mindfactory.de/product_info....
Če ne pa pač 250GB evo: www.mindfactory.de/product_info.php/250...


Plata ima baje neke težave (z wifijem?), je bilo omenjeno par strani nazaj, nisem preverjal sam. Imam drugače Z97i-plus Asus, pa nimam nobenih težav, je pa res da sem na kabel priklopljen, ne na wifi. Preveri malo, sicer pa na papirju izgleda ok.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

Blinder ::

Master_Yoda je izjavil:

Ja sem gledal tudi tega, vendar bi za navijanje potem rabil z87 ali z97 plato, ki so drazje kot h81,


Dovolj je tudi H81 plosca (preverjeno) - pozanimaj se. Original hladilnik pa bo prebavil zmerno navijanje, razen ekstremov (4++ ghz, povecana napetost).
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Master_Yoda ::

OK vem da me boste krizali ampak kaj pa AMD A10 7700K proti I3 4170 ?

? 4 jedra (ali sta 2 jedri? - tista AMD finta, da oglasuje polovicna jedra)
+ boljsi GPU
- poraba in gretje
- upgradability

Ultras ::

@Issak

Ok, hvala. Sem videl post glede plate,... Potem me pa zanima samo se glede rama, ker je toliko vrst. Kateri in koliko? Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ultras ()

gddr85 ::

Master_Yoda je izjavil:

OK vem da me boste krizali ampak kaj pa AMD A10 7700K proti I3 4170 ?

? 4 jedra (ali sta 2 jedri? - tista AMD finta, da oglasuje polovicna jedra)
+ boljsi GPU
- poraba in gretje
- upgradability


2 modula po 2 jedra, intel pa 2 jedra + ht

PredatorX ::

Master_Yoda je izjavil:

OK vem da me boste krizali ampak kaj pa AMD A10 7700K proti I3 4170 ?

? 4 jedra (ali sta 2 jedri? - tista AMD finta, da oglasuje polovicna jedra)
+ boljsi GPU
- poraba in gretje
- upgradability



budget je Athlon x4 860K + R7 360 ali GTX 750 TI.

issak ::

Ultras je izjavil:

@Issak

Ok, hvala. Sem videl post glede plate,... Potem me pa zanima samo se glede rama, ker je toliko vrst. Kateri in koliko? Lp


8: http://www.mindfactory.de/product_info....
ali 16: http://www.mindfactory.de/product_info....

Za igre je 8 dovolj, ampak je ram res poceni :D Če se boš šel virtualke in bolj resno delo bo 16 prav prišlo (glede na to da si i7 omenjal gor)

po domače: ram nekako skoraj najcenejši, nima smisla dajati več kot 50EUR za 8giga če se pa za ta denar dobi že fajn frekvenca (mhz, več kot je boljše je načeloma, ampak se ne pozna), latenca (nižja kot je bolje je, ampak se spet ne pozna) in pa če ima tist 'hladilnik' čez nič ne škodi, glede na to da ne stane prav dosti. Pri RAMu še vedno velja da je bolje imeti več "počasnega" kot malo "hitrega" rama. 8GB najcenejšega RAMa bo bolje kot 4GB najdražjega RAMa.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

SlimDeluxe ::

Glede caseking.de sem dobil odgovor:
Due to VAT regulations we don't ship to Slovenia until next year. We are sorry.

Gre se pa verjetno za to, da če prodajaš v Slovenijo moraš na davčni pridobiti davčno številko, če na letnem nivoju dosežeš določeno cifro v prodaji (mislim da okoli 20k).
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

Killermode ::

Men se zdi, da je okol 100kEUR za nemčijo.
Zasledil nekje za Europa.eu

Podjetje, ki blago proda in pošlje potrošnikom v drugi državi EU, se mora tam prijaviti v sistem DDV in obračunati DDV po stopnji, ki velja v tisti državi, razen če skupna vrednost njegovega letnega prometa v tej državi ne doseže mejnega zneska, določenega v tej državi (35000 oziroma 100000 evrov).


Pa če prav razumem se loči prodaja fizičnim osebam in firmam.

Zgodovina sprememb…

Ultras ::

@issak

Dobro, potem pa sem nekako zakljucil z iskanjem komponent. Procesor in plata ostajati isti, kot sem jih izbral prvotno. Napajalnik, disk(500GB) in ram (16) bom vzel kot si ti napisal, graficna bo pa 970. Hvala Lp

issak ::

Ultras je izjavil:

@issak

Dobro, potem pa sem nekako zakljucil z iskanjem komponent. Procesor in plata ostajati isti, kot sem jih izbral prvotno. Napajalnik, disk(500GB) in ram (16) bom vzel kot si ti napisal, graficna bo pa 970. Hvala Lp


super, samo ne vem kje boš procesor dobil :D


Medtem ko čakaš na zalogo procesorja lahko še pogledaš 5820K, samo ni veliko izbire mini ITX plat, pravzaprav je samo ena na voljo pa še ta je 300€
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

clio open ::

Odločil sem se za nakup PC-ja, ker je laptop že zdavnaj premalo za občasne potrebe (predvsem na področju video produkcije).

Razmišljam o kombinaciji naslednjih komponent:
Matična: MSI B150 Gaming M3
CPU: i5 6600 (mislim, da ne bom pogrešal hyperthreadanja)
GPU: MSI GTX 950 Gaming G2
RAM: Crucial Ballistix Sport 2x 4GB 2400 MHz (CPU podpira do 2133 MHz menda?)
HDD: WD Caviar Blue 1TB
PSU: Cooler Master G650

Računalnik bo za vse... Občasno rendiranje nekajminutnih do nekajdesetminutnih video posnetkov (1080p). Občasno vrtenje podatkov v PowerPivot dodatku (baza s cca 3M podatki). Občasno delo z Visual Studiom. Občasno pa naj me razvedri tudi s kakim špilom.

Sem kje bistveno zgrešil? Po spletu si niso enotni glede matičnih (MSI, Gigabyte ali Asus); odločil sem se za MSI. Ali pogledam raje za čim drugim? Sčasoma bo dobil PC tudi SSD (M2) in boljši HDD. Bo napajalnik zadosten za tak sestav? Sestav me pride po hitrem pregledu slovenskih spletnih trgovcev cca 900 € (z ohišjem - Cooler Mater Silencio 550). Vesel bom tudi priporočil glede trgovcev :)

Twixz ::

Živjo.

Upam vsaj sedaj na kakšen odgovor in ne popolni ignore. Nisem poznavalec računalnikov torej o nekem navijanju, overclockanih grafičnih, itd. ne bom razpravljal, preprosto - imam cca 800€ za kompjuter, vezan sem na slovensko mrežo trgovcev, rabim v čimkrajšem času nov računalnik (za delo predvsem in fax, torej po možnosti nekaj sestavljenega).

Gledal sem malo, i5 4460 z GTX 950, 550W, ohišje Antec GX500 ATX - je to vredno 900? :)

neverjetni99 ::

Twixz je izjavil:

Živjo.

Upam vsaj sedaj na kakšen odgovor in ne popolni ignore. Nisem poznavalec računalnikov torej o nekem navijanju, overclockanih grafičnih, itd. ne bom razpravljal, preprosto - imam cca 800€ za kompjuter, vezan sem na slovensko mrežo trgovcev, rabim v čimkrajšem času nov računalnik (za delo predvsem in fax, torej po možnosti nekaj sestavljenega).

Gledal sem malo, i5 4460 z GTX 950, 550W, ohišje Antec GX500 ATX - je to vredno 900? :)


Definitivno ne.

mazid ::

Twixz je izjavil:

Živjo.

Upam vsaj sedaj na kakšen odgovor in ne popolni ignore. Nisem poznavalec računalnikov torej o nekem navijanju, overclockanih grafičnih, itd. ne bom razpravljal, preprosto - imam cca 800€ za kompjuter, vezan sem na slovensko mrežo trgovcev, rabim v čimkrajšem času nov računalnik (za delo predvsem in fax, torej po možnosti nekaj sestavljenega).

Gledal sem malo, i5 4460 z GTX 950, 550W, ohišje Antec GX500 ATX - je to vredno 900? :)



Če lahko počakaš teden dni (da naročiš plačaš in dobiš iz nemčije bo bolj pametno), naroči na mindfactory.
Drugače se odpelješ v trgovino (comshop, harvey, bigbeng, ...) in tam kupiš že sestavljeno kišto.
Osebno ti ne priporočam.
DESKTOP:I7 6700K|Asus Z170 Pro Gaming|DDR4-2800 G.SKILL|
8192MB MSI R9 390X|SSD 256GB 850PRO|850W XFX PRO SERIES|ZALMAN Z11 NEO

Twixz ::

Če so mi že svetovali z mindfactory pa ne morem čakati, preprosto rabim računalnik za dokončanje projektov..

Zato bi rad nek nasvet iz domačih trgovin, prosim.

neverjetni99 ::

Twixz je izjavil:

Če so mi že svetovali z mindfactory pa ne morem čakati, preprosto rabim računalnik za dokončanje projektov..

Zato bi rad nek nasvet iz domačih trgovin, prosim.


Danes naročiš, jutri plačaš do četrtka nekje je pri tebi. Jaz sem tudi danes naročo, jutri zjutraj grem plačat in do konc tedna more bit tu, ker matična in hladilnik bosta na voljo 2.12. komaj.

MrStein ::

neverjetni99 je izjavil:


in do konc tedna more bit tu

Če se zapelješ do Big Bang-a pa ga imaš že danes.
(ok, danes že zamudil, pač jutri)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Which part you don't understand:
- rabim v čimkrajšem času
- ne morem čakati
- rabim računalnik za dokončanje projektov

?

Twixz, zapelji se jutri do malo bolj opremljene računalniške trgovine, povej kaj rabiš, pa omeni, da si naj vzamejo 5 minut časa več, da se ne boš potem čez tri dni vračal reklamirati.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Wazzock ::

clio open je izjavil:

Odločil sem se za nakup PC-ja, ker je laptop že zdavnaj premalo za občasne potrebe (predvsem na področju video produkcije).

Razmišljam o kombinaciji naslednjih komponent:
Matična: MSI B150 Gaming M3
CPU: i5 6600 (mislim, da ne bom pogrešal hyperthreadanja)
GPU: MSI GTX 950 Gaming G2
RAM: Crucial Ballistix Sport 2x 4GB 2400 MHz (CPU podpira do 2133 MHz menda?)
HDD: WD Caviar Blue 1TB
PSU: Cooler Master G650

Računalnik bo za vse... Občasno rendiranje nekajminutnih do nekajdesetminutnih video posnetkov (1080p). Občasno vrtenje podatkov v PowerPivot dodatku (baza s cca 3M podatki). Občasno delo z Visual Studiom. Občasno pa naj me razvedri tudi s kakim špilom.

Sem kje bistveno zgrešil? Po spletu si niso enotni glede matičnih (MSI, Gigabyte ali Asus); odločil sem se za MSI. Ali pogledam raje za čim drugim? Sčasoma bo dobil PC tudi SSD (M2) in boljši HDD. Bo napajalnik zadosten za tak sestav? Sestav me pride po hitrem pregledu slovenskih spletnih trgovcev cca 900 EUR (z ohišjem - Cooler Mater Silencio 550). Vesel bom tudi priporočil glede trgovcev :)


Glede na to kaj misliš početi z tem računalnikom je hyperthreading super zadeva zate. Tako da še malo premisli glede procesorja.
Osebno mi so mi najljubše Asus plate. Imam dobre izkušnje z njimi.
Napajalnik je premočen, bolje za napajalnik je če vzameš 400W, ampak da je kvaliteten. Saj Bronze+.
Za trgovce pa vsi že dolgo limamo --> Mindfactory.de

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Wazzock ()

Joze_K ::

Zdravo,...
pri kupovanju mašine pri Mindfactory se odločam tudi za nakup M.2 SSD diska...

vendar ne vem ločiti razlike med tema dvema - v čem je poanta?

256GB Samsung PM951 NVMe M.2 2280 PCIe 3.0 x4 32Gb/s (MZVLV256HCHP-00000)

256GB Samsung SM951-NVMe M.2 2280 PCIe 3.0 x4 32Gb/s MLC Toggle (MZVPV256HDGL-00000)

po specifikacijah sta oba Nvme, 2280 PCIe 3.0 x4 32Gb/s modela? / imata pa dobro razliko v ceni....

Joze_K ::

Zdravo,...
pri kupovanju mašine pri Mindfactory se odločam tudi za nakup M.2 SSD diska...

vendar ne vem ločiti razlike med tema dvema - v čem je poanta?

256GB Samsung PM951 NVMe M.2 2280 PCIe 3.0 x4 32Gb/s (MZVLV256HCHP-00000)
Lesegeschwindigkeit bis zu: 1000 MB/s
Schreibgeschwindigkeit bis zu: 280 MB/s

256GB Samsung SM951-NVMe M.2 2280 PCIe 3.0 x4 32Gb/s MLC Toggle (MZVPV256HDGL-00000)
Lesegeschwindigkeit bis zu: 2150 MB/s
Schreibgeschwindigkeit bis zu: 1260 MB/s

po specifikacijah sta oba Nvme, 2280 PCIe 3.0 x4 32Gb/s modela? / imata pa dobro razliko v ceni....

PS: sem našel hitrost branja in pisanja /

npr. klasičen SSD Cruicial BX100 pa ima:
Lesegeschwindigkeit bis zu: 535 MB/s
Schreibgeschwindigkeit bis zu: 450 MB/s

se pravi je ta poceni verzija "le" 2x hitrejša...

sicer ne vem zakaj je potem Nvme

bluefish ::

Twixz je izjavil:

Živjo.

Upam vsaj sedaj na kakšen odgovor in ne popolni ignore. Nisem poznavalec računalnikov torej o nekem navijanju, overclockanih grafičnih, itd. ne bom razpravljal, preprosto - imam cca 800€ za kompjuter, vezan sem na slovensko mrežo trgovcev, rabim v čimkrajšem času nov računalnik (za delo predvsem in fax, torej po možnosti nekaj sestavljenega).

Gledal sem malo, i5 4460 z GTX 950, 550W, ohišje Antec GX500 ATX - je to vredno 900? :)
Pojdi do Funtecha ali pa jim pošlji povpraševanje. Načeloma imajo solidno zalogo ali razumen rok dobave.

name1 ::

Pozdravljeni,

imam eno dilemo - v roku meseca do dveh (odvisno od višine božičnice:) ) bom updejtal svojo staro kišto in sicer bom zamenjal matično, cpu, rame ter seveda hlajenje cpuja...kišta se večinoma uporablja za Adobe paket (Photoshop, Lightroom, Indesign, Illustrator, After Effects), nekaj malega zlaganja videa (HD) v Premieru (v kišti že vgrajen 500gb SSD), sem pa tja tudi kakšen špil (recimo Starcraft 2, XCOM in podobni - se pravi grafično niso tako požrešni)...

komponente, ki bodo ostale v kišti:
- nVidia geforce 560 ti
- ssd 500gb
- hdd 1tb + 2tb
- 1,3kW napajalnik (zaradi originalno vgrajenih zelo požrešnih 2 SLI grafičnih, sedaj je poraba bistveno nižja)

komponente, katere sem si nagledal, so naslednje:
- intel i7 6700K
- Asus z170 deluxe (1151 socket)
- 32gb DDR4 rama (kateri mhz? kakšen predlog?)
- vodno hlajenje ??

grafično zaenkrat ne bom menjal, ker je vgrajena za moje potrebe čisto dovolj (+ni dinar)...za procesor sem bolj kot ne odločen, da bo i7 - gledal sem tudi i5 6600K pa za 100 EUR razlike raje vzamem i7 (konfiguracija matična+cpu+ram bo ostala vgrajena vsaj 5 let, trenutno obstoječi vgrajen komplet imam isti od konca leta 2006)...navedena matična mislim, da bo kar v redu, če ima kdo boljši predlog (price/performance), bom predloga zelo vesel...

dilemi pa sta naslednji:
- kateri ram? ali je bolje imeti več rama pri nižji frekvenci ali manj pri višji? ker cene med 2133mhz pa npr 3000 mhz so kar konkretno drugačne...se pravi, je bolje imeti 16gb 3000mhz ali 32gb 2133mhz? npr. Photoshop zna biti pri RAMu kar požrešen...
- pri obstoječi kišti mi gredo ventilatorji zelo na živce, ker so glasni - predvsem za cpu. zato sem ogledoval vodno hlajenje za cpu in nagledal sem si Kraken X31. kaj si mislite o tem hlajenju? ali je bolje vgraditi normalen hladilnik? ali je bolje vzeti vodnega z večjim ventilatorjem? kakšne imate nasploh izkušnje z vodnim hlajenjem? procesor od začetka ne bom kaj veliko navijal, nato pa po potrebi oziroma koliko bo šlo :)

hvala za odgovore - če imate kakšen predlog za katerikoli kos, ki bi ga izbrali drugače, kar na plano s predlogom...

neverjetni99 ::

Za takšne programe bi ti bolje prišel i7 5820K ki ima 6 jeder in x99 matična. Ram pa 2400-2666 cl15 lahko tudi manjši CL(case latency-odzivni čas) če nebo predrago. Boljše met 32gb 2133, ker ni neke razlike v praksi. Takšni mali AIO vodni sistemi 120/140mm so glasni, ker se mora en ventilator dosti bolj sukat da hladi, nekaj kar bi sicer hladila 2 ventilatorja. Boljše da daš kako noctuo nh-d15/14 je tišje in bolj hladi.

Zgodovina sprememb…

clio open ::

Wazzock je izjavil:


Glede na to kaj misliš početi z tem računalnikom je hyperthreading super zadeva zate. Tako da še malo premisli glede procesorja.
Osebno mi so mi najljubše Asus plate. Imam dobre izkušnje z njimi.
Napajalnik je premočen, bolje za napajalnik je če vzameš 400W, ampak da je kvaliteten. Saj Bronze+.
Za trgovce pa vsi že dolgo limamo --> Mindfactory.de


Hvala za komentar. Hmmm... potem ostane zgolj i7. AMD PCU mi ne diši preveč predvsem zaradi porabe. Vsekakor hvala tudi za priporočenega trgovca :)

Wazzock ::

name1 je izjavil:


- pri obstoječi kišti mi gredo ventilatorji zelo na živce, ker so glasni - predvsem za cpu. zato sem ogledoval vodno hlajenje za cpu in nagledal sem si Kraken X31. kaj si mislite o tem hlajenju? ali je bolje vgraditi normalen hladilnik? ali je bolje vzeti vodnega z večjim ventilatorjem? kakšne imate nasploh izkušnje z vodnim hlajenjem? procesor od začetka ne bom kaj veliko navijal, nato pa po potrebi oziroma koliko bo šlo :)


--- Tole si poglej ;)

borut10 ::

Pozdravljeni!

Mene pa zanima, če ima kdo predlog, za nakup namiznega računalnika, ki bi se uporabljal za igranje igric, virtualizacijo,..? Cenovni rang pa je 500-600€

Hvala za odgovore
««
588 / 1133
»»