» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
411 / 1142
»»

gddr85 ::

ja, pena ziher nekej pripomore k tišini

vilonja ::

Kaj pravte se bol splača vzet gtx 780 oz. gtx 970, katera bo imela boljši fps pri igrah in katera hitrejši čas exportiranja, je vrednih tistih 100 eur za 780 in če je res to ohišje tišje kakor ostala.

gorann ::

Map ::

Se pravi boljše Fractal Design R4. Kaj pa mogoče kakšna cenejša alternativa? In pa kako glasne vente ima R4 in kako je prezračeno?

NejcSSD ::

Map je izjavil:

Se pravi boljše Fractal Design R4. Kaj pa mogoče kakšna cenejša alternativa? In pa kako glasne vente ima R4 in kako je prezračeno?

Tihi so. Imaš priložen kontroler, lahko jih tudi na matično in jih sam kontroliraš. Silent series so :)
Jaz na R3 s 120mm fani nimam problema z zračnostjo. Tudi za čistit je odlično k ma filtre povsod.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Misty ::

hojnikb je izjavil:

Jst bi raje šel v amd pot in vzel fm2+ in athlon 740/750K..
Boljši procesor dobiš, lahko ga naviješ.Ker pa maš tako že grafiko, je odsotnost igpuja v athlonu non-issue.

Okol napajalnika bi pa jst mogoče naredu kak trade za slabšo zadevo (mogoče kdo rabi 750W pa mu leži doma 450/550W). tako dobiš še kak € in maš bolj balanciran sistem.

opcijsko lahko greš tut v am3+ pot, če ti budget dobupšča


Hvala za odgovor.
Hmm, athlon+plata je dražja varianta kot intel+plata, hecno glede na to da bo ta računalnik nasledil athlona 3500+, sploh nisem nič gledal v amd taboru. Berem sedaj teste za fm2+ in me nekako pustijo hladnega. Ne gre se mi toliko za navijanje, ta leta so za mano. Pentiuma 3258 sem gledal samo zaradi p/p napram 3220. S stock hladilnikom ne nameravam podirati rekordov, dovolj mi je par 100 Hz. Kolikor bo pač šlo, brez da bi se procesor preveč grel in brez da bi se poraba računalnika preveč dvignila. V prihodnosti ga lahko nadomestim s i5/i7 procesorjem (ko bo cena padla).
Bolj me muči tole, če kdo ve odgovor:
-kako bi R9 270 delala na pcie 2.0 matični plošči
-in predvsem, koliko bi bil bottleneck pentium G?

trnvpeti ::

delala bo ok
nic kaj ti ne bo bottleneck z 270-tko

 glej razliko g3258 stock in OC proti i3 recimo z napisano graficno

glej razliko g3258 stock in OC proti i3 recimo z napisano graficno

SuperVeloce ::

Štos pri Crysis 3 je, da na nekaterih delih igra močno obremeni do max. nekje 2-3 jedra, ponekod pa več. In tam se ta pentium brez HT precej slabše odreže.

m0LN4r ::

na katerem se občasno pogleda tudi kak film in odigra kakšna manj zahtevna igra.

Pod to spada C3 ?

@ Vilonja
Za domačo amatersko uporabo:
Premiere CS6: nvidia
Premiere CC 2013/14: nvidia, amd
export: 290x = gtx 670 tako, da ja 970 bo dovolj, če te pa žuli potem 980, razlike v exportanju neke bistvene nebo.

3D+Ray-Trave After effects CS6, CC 2013/14: Nvidia

Zapomnite si že.

Obstajajo pa
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Jan986 ::

Pozdravljeni,
Malo sem pregledal poste pa sestavu konfiguracijo pc-ja...rabil bi ga za CAD programe(zacetnik v tem), tu pa tam kako igro in splosno delo z pc-jem...najbolj me zanima mnenje katero graficno kartico dat zraven. Zelja je da je racunalnik kar se da tih.

Konfiguracija je sledeca
Article Availebility Price per unit Quantity Price
Total:
677,18 EUR
Article No. HV20XE55DE
Intel Xeon E3-1241v3 Box, LGA1150
ready for dispatch (only 1 article)
245,63 EUR

245,63 EUR
Article No. HV1138RKDE
ASRock H97 Pro4, Sockel 1150, ATX
ready for dispatch (only 1 article)
72,55 EUR

72,55 EUR
Article No. HV12Z741DE
Crucial MX100 SSD 256GB (2,5", 7mm)
ready for dispatch
90,72 EUR

90,72 EUR
Article No. HV20MJ32DE
8GB Crucial Ballistix Sport CL9 DDR3 PC3-12800 1600
ready for dispatch (only 1 article)
69,98 EUR

69,98 EUR
Article No. HV13W1CBDE
WD Blue 1TB 6Gb's
ready for dispatch
48,42 EUR

48,42 EUR
Article No. HVR550XCDE
XFX PRO550W Core Edition Full Wired Power Supply
ready for dispatch from 2014-09-23
53,49 EUR

53,49 EUR
Article No. HV203FDEDE
FRACTAL DESIGN Define R4 Titanium Grey
Delivery date unknown
84,49 EUR

84,49 EUR
Article No. HV207GB4DE
LG GH24NS bare schwarz
ready for dispatch
11,90 EUR

11,90 EUR
Graficno kartico se nagibam k tej:
SAPPHIRE Vapor-X R9 280X 3GB GDDR5

Zahvaljujem se za mnenja in nasvete
Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jan986 ()

m0LN4r ::

Raje vzami cenejše ohišje , 1231, pa gtx 970, hvaležen si boš.
Dokler pa neboš uporabljal catie, solidworksa, proenginera in risal avte pa formule, ne rabiš pro grafe.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

vilonja ::

kako saj 290x ne moreš uporabljati pri exportiranju, saj nima cuda jeder. Če bi vzel za gaming bi verjetno vzel 290/290x, ker pa bolj amatersko uporabljam premiera,zraven pa igram tudi novejše igre, mi je zato gaming tudi pomemben. Zato me zanima katera grafična se bolje obnese pri gamingu 970 ali 770 oz.780. Export ni ne vem kake razlike, zanima me pa razlika v gamingu.

recimo tukaj je razlike 100 eur, fps pa bolj malo
MSI GeForce GTX 970 Gaming 4G, 4GB GDDR5 najbolj mi pa zdi tale grafa

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vilonja ()

Jan986 ::

m0LN4r je izjavil:

Raje vzami cenejše ohišje , 1231, pa gtx 970, hvaležen si boš.
Dokler pa neboš uporabljal catie, solidworksa, proenginera in risal avte pa formule, ne rabiš pro grafe.


Ok hvala za ta nasvet...sam po bolhi sem recimo gledal to graficno je za 170EUR, medtem ko gtx970 je ni in je v trgovini 300+,kar se mi zdi glede na ponudbo na bolhi skoda denarja...glede ohisja pa imam zeljo da je sistem tih in nekako to so mi zaenkrat priporocali...kiro bi mi recimo ti svetoval?
Hvala za odgovor

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jan986 ()

m0LN4r ::

Ne priporočam nobeno, samo rečem, da če vzameš 1231 pa recimo zalman z3 potem imaš za 970. Izgled ali zmogljivost.
970 je tišja od 280x ne glede na ohišje :D
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

vilonja ::

m0LN4r je izjavil:

Ne priporočam nobeno, samo rečem, da če vzameš 1231 pa recimo zalman z3 potem imaš za 970. Izgled ali zmogljivost.
970 je tišja od 280x ne glede na ohišje :D

Kako torej, nobene od naštetih zgoraj ne predlagaš oz. niti ne pokomentiraš kaj se bolj splača. Ne verjamem da je 970 v rangu 280x

m0LN4r ::

To ni blo za tebe mišljeno. Glede grafične in o zmogljivosti 970 pa pojdi semle: https://slo-tech.com/forum/t596747/949
Ni v rangu, ampak je konkretno boljša ja.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

vilonja ::

pa saj podpira cuda, ker na njihovi spletni strani za MSI GeForce GTX 970 Gaming 4G, 4GB GDDR5 nič ne piše koliko ima cuda jeder

m0LN4r ::

Glej nima veze. Cuda jedra imajo vse nvidia kartice, pri exportu je pa odvisno še od drugih faktorjev, kot samo to. Razlagat pa nima smisla.
A neveš v google napisat GTX 970 specifications in review pa pogledat?

Da ti čisto malo olajšam delo: https://slo-tech.com/forum/t596747/p455...
Imaš pa še ene miljon drugih svežih testo z igrami v tej isti temi.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

vilonja ::

kako je možno, da je r9 290x le za par(3,4) fps boljša od 970, dražja pa je za 100 eur

m0LN4r ::

vilonja je izjavil:

kako je možno, da je r9 290x le za par(3,4) fps boljša od 970, dražja pa je za 100 eur

Razvoj? Eno je zastarelo, drugo pa povsem novo.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

hojnikb ::

vilonja je izjavil:

kako je možno, da je r9 290x le za par(3,4) fps boljša od 970, dražja pa je za 100 eur

pa ne pozabi še 2x višjo porabo :)
#brezpodpisa

trnvpeti ::

vilonja je izjavil:

kako je možno, da je r9 290x le za par(3,4) fps boljša od 970, dražja pa je za 100 eur

sej bo kmalu dal amd nekaj novega ven
in bo par fpsjev spet na drugi strani

vilonja ::


no evo tole sem sestavu. brezveze se mi zdi dajati 100 eur več za 780ghz edition
je ta grafična ok ali je boljšah MSI GeForce GTX 970 Gaming 4G, 4GB GDDR5
trdi disk sem pa najcenejšga vzel
je 550 w dovolj ali naj vzamem 650w
monitor je najbolje za to grafo da vzamem 1920/1080, nič ne bom prikrajšan če takega vzamem namesto večjega, igre pa bodo vse novejše poganale brez problem saj je 35 fps na hig pri crysis čisto dovolj

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vilonja ()

matic492 ::

vilonja je izjavil:

kako je možno, da je r9 290x le za par(3,4) fps boljša od 970, dražja pa je za 100 eur



To pa ni čisto res... 290/x sta ponekod boljši ponekod slabši odvisno od igre.
Kolikor se jaz na pamet spomnem so slabše samo v Watch Dogs... kar vemo kako je.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic492 ()

m0LN4r ::

 Akcija

Akcija

https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

vilonja ::

ali se to samo meni zdi ali ta igra šteka s to grafično

m0LN4r ::

Kompliciraš človek. Lahk da mu šteka zaradi miljon drugi faktorjev. Lahk da je cel video fejk.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

hojnikb ::

pa ka bf4 sploh dela na čem normalno ? 8-O
#brezpodpisa

vilonja ::

To je čisto nova grafa stara 1 teden, pa se jo splača vzet glede na to da od vas slo techovcev težko oceni to grafo, saj je maxwell serije(govoril si mi že pred nekaj tedni da je najbolje počakati na maxwell serijo) in sem počakal, samo zdaj je bolj malo znano kakšno ima grafa hlajenje, ali so fani glasni in ali se pregreva

m0LN4r ::

Kak je lahko malo znano: https://slo-tech.com/forum/t596747/p455...
Vse je znano.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

vilonja ::

to je v teoriji, nobeden od vas ne more potrditi kako pa se obnese v praksi, se mogoče pregreva ali kaj podobnega

v tem kar si ti objavil le bt4 bolj zahtevna od crysis3, pa na kaki resoluciji je to nič ne piše

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vilonja ()

SuperVeloce ::

review-i so za maxwell dobri across-the-board. Vzameš msi 970 pa si zmagal

djready ::

Glede da sem osebno testeral GTX 670 in 280x, nobenega štekanja kot na video posnetku, bo pa ja 970 in xeon 1231 bolje gnala BF4 of mojega konfiga. Drugače pa če imaš 1080p 60hz monitor je itak karkoli več od tega brez veze metanja denarja stran




Tisti veliki fps spike na gor pri 280x, so začetek igre v bazi in ko umreš pa te vrže v meni in spet začneš iz baze.
Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: djready ()

m0LN4r ::

Kak za boga bi se 970 pregrevala, v tisti temi najdes teste za ooogromno iger vkljucno z hlajenjem in glasnostjo, samo si vzemi urco casa pa poglej.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

djready ::

Tisto na techreport je test na 4k resoluciji Ultra z 4x MSAA + POST AA (ali FXAA) High. Ponavadi se vključi eno ali drugo in ne oboje skrati, ker FXAA ima manjši FPS hit ampak naredi sliko malo blurry, MSAA je bolj ostra ampak je večji FPS hit.
Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: djready ()

Misty ::

trnvpeti je izjavil:

delala bo ok
nic kaj ti ne bo bottleneck z 270-tko

 glej razliko g3258 stock in OC proti i3 recimo z napisano graficno

glej razliko g3258 stock in OC proti i3 recimo z napisano graficno



Sem šel brat reviewe in teste in ja, očitno zadeva dela čist ok.

SuperVeloce je izjavil:

Štos pri Crysis 3 je, da na nekaterih delih igra močno obremeni do max. nekje 2-3 jedra, ponekod pa več. In tam se ta pentium brez HT precej slabše odreže.


Za Crysis 3 sem moral pogledati na googla, kaj je to :)

Hvala za vse odgovore.

IL_DIAVOLO ::

Map je izjavil:

Se pravi boljše Fractal Design R4. Kaj pa mogoče kakšna cenejša alternativa? In pa kako glasne vente ima R4 in kako je prezračeno?


HAF 912 je best buy v tujini, v sloveniji pa recimo zelman z12 plus imo.

Map ::

Nobeno od teh dveh ohišij mi ni preveč všeč. Iščem take s clean lookom, ne pa z okni in ledicami itd. Pri tem sta R4 in 300R odlična, tudi 200R mi je všeč, ampak naj bi bil glasen oz. slabo prezračen.

gddr85 ::

mogoče kakšen obsidian 450d

Map ::

Ta mi je pa všeč, mogoče celo bolj kot R4, ker se mi zdi, da vrata spredaj niso ravno praktična. Edino kar me moti je okno, pa če se splača bi še to preživel.

IL_DIAVOLO ::

Stvar okusa...

IL_DIAVOLO ::

Antec ohišja bi bla prava za tebe...clean look brez nekega gamerskega izgleda.

Map ::

Predstavljam si, da je zaradi okna cela soba svetla ponoči. Če ni toliko svetlobe zaradi okna pa sploh ni problem.

Ravno to iščem. Tiha clean look ohišja brez nepotrebne plastike in lučk.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Map ()

sennheiser ::

Iščem proc in plato. Uporaba web, pasjansa, office in potem se zaključi. Ram imam 2x2 ddr3 ampak na 1,65V. Bo potreba po menjavi? SSD že imam.
Intel ali AMD? Iščem po možnosti do cca 120€ da mi ostane še ene 50 za napajalc.

IL_DIAVOLO ::

Map je izjavil:

Predstavljam si, da je zaradi okna cela soba svetla ponoči. Če ni toliko svetlobe zaradi okna pa sploh ni problem.

Ravno to iščem. Tiha clean look ohišja brez nepotrebne plastike in lučk.


Jaz ti priporočam R4, ampak ni pa poceni.

djready ::

Nanoxia Deep Silence 3 na izgled podoben R4 stane pa 57eur
Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7

Map ::

To ohišje pravzaprav ni slabo, ampak me ne pritegne preveč. Nekaj je takega, da mi ni takoj všeč, recimo vrata so deljena in so najbolj vidna. R4 je zelo podoben ampak mi je bil takoj všeč recimo, ta ne. Enako mi je bil takoj všeč Obsidian.

IL_DIAVOLO ::

Sicer pa ne glej preveč izgleda, važna je funkcionalnost...sicer tudi mene ne pritegnejo te lučke in vsi navlečeni spojlerji :))

djready ::

Maš še Cooler Master Silen­cio 452 - 58eur, sam moraš pazit na višino za cpu heatsinke
pa Antec P100 - 67eur
Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7

vilonja ::

SuperVeloce je izjavil:

review-i so za maxwell dobri across-the-board. Vzameš msi 970 pa si zmagal

je pa čist stvar okusa al vzameš msi ali asus strix ali ne
««
411 / 1142
»»