» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
365 / 1142
»»

m0LN4r ::

Janac je izjavil:

Razen tega, da zakonsko nimajo določenih 45 dni :)

Nevem kako je stem, ker nisem šel brat njihovega zakona. Lahko pa vprašam frende iz nemčije glede tega.
Je pa tak, da prinas ti ta zakon prav nič ne pomaga pri večini štacun. Ker ti lepo pošljejo nazaj pokvarjeno pred iztekom 45dni... pa te fore.

Sicep pa do zdaj so vsi zrihtal ganacijo v 2-3 tednih iz tujine na ST al nit tako?
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

r00k ::

Rabil bi procesor, matično, grafično in ram. PC se bo večinoma uporabljal za malenkostne zadeve (word, mail,..) in pa tudi gledanje filmov. Budget čim manj oziroma pod 200€:D

m0LN4r ::

Pentium + ološ matična + mx100 128gb + disk za filme + 4gb 1600 ram + nek 450 xfx napajlc al bequiet lahk je manj.
Če boš gledal kake grozljivke (tihe scene) si nabav ohišje brez ventov in najcenejši cpu cooler z 12cm ventom, ki piha proti ven.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

trnvpeti ::

vzames j1900 itx, pasiven
vzames mitx ohisje z pasivnim napajalnikom
pa kar sodi zraven(4g,mx100)

NightHawk ::

r00k je izjavil:

Rabil bi procesor, matično, grafično in ram. PC se bo večinoma uporabljal za malenkostne zadeve (word, mail,..) in pa tudi gledanje filmov. Budget čim manj oziroma pod 200€:D


Dandanes je grafična integrirana za te zadeve
Pentium, 4gb rama, H81 plata stane skupaj 110€ v tujini.

m0LN4r ::

Sej ne rečem, da pentiuma komot hladiš pasivno z machotom :D
Osebno sem zelo proti takim budget cpujem. Ko pridejo ven so kul. Potem pa čez cajt so extremno podhranjeni.

Slabe izkušnje z raznimi atomi SC, DC + ht...
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

hojnikb ::

macho stane. j1900 je pasiven out of the box
#brezpodpisa

r00k ::

Razmišljal sem v smeri pentium G3258 +najbol poceni plata/rami/gpu kaj pravite ?

hojnikb ::

ne, ker bo stalo precej več (dražja plata, kuler...) hkrati pa koristi od navitega procesorja neboš mel.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

r00k ::

Procesor je 60, a kulerja ni zraven ? Pomoje bi jedva zneslo

hojnikb ::

za navijanje rabiš Z plato (~70€ naprej), procesor je 20€ dražji od g3220, en spodobn kuler ne škodi...
Ne splača ce
#brezpodpisa

NightHawk ::

če asus pravi, da bo OC možen tudi na H81 bi se splačalo probati.

Freakylion ::

m0LN4r je izjavil:

.....Sicep pa do zdaj so vsi zrihtal ganacijo v 2-3 tednih iz tujine na ST al nit tako?


Kaj je to ST?

SuperVeloce ::

slo-tech?

hojnikb ::

NightHawk je izjavil:

če asus pravi, da bo OC možen tudi na H81 bi se splačalo probati.

velik sreče pri navijanju z 2+1 fazami :)
#brezpodpisa

Janac ::

hojnikb je izjavil:

NightHawk je izjavil:

če asus pravi, da bo OC možen tudi na H81 bi se splačalo probati.

velik sreče pri navijanju z 2+1 fazami :)


Ja, sam nč konkretnga ;)

vaščan ::

m0LN4r je izjavil:

Sej ne rečem, da pentiuma komot hladiš pasivno z machotom :D
Osebno sem zelo proti takim budget cpujem. Ko pridejo ven so kul. Potem pa čez cajt so extremno podhranjeni.

Slabe izkušnje z raznimi atomi SC, DC + ht...


Teli pentiumčki novi so zakon. Jaz imam doma še ivy pentiumčka zadnjič sem nekaj pretikal procesorje noter in ven pa sem mojega pentiumčka gnal brez hladilnika tko za hec ter spremljal temperature s coretemp na moje presenečenje šele ko sem pognal prime95 je čez čas priplezal na dobre 60stopinj lool. Če pa sem samo postavil hladilnik gor brez ventilatorja ter brez paste frezerja extreme ga je že shladilo na okrog 40stopinj.

Poganja pa zadeva vse kar ti srce poželi 3 monitorje 4k resolucijo s tem da lahko seveda šiba zraven še zvok prek hdmija na tv ter qick sync na intel grafi ti odlično trojno pospešuje video za povrh delajo skoraj vse igre na 720p medium low detajlih. Porabi pa zadeva štroma kot en (kalkulator) pomoje z običnega napajalca lahko ventilator kar odtraniš ker ima napajalec tolk malo dela da se nima sploh kej gret. Super zadeva je to za budget pc internet filmi muska razni programčki.

Enga pentumčka 4gb rama ter 120gb ssd v staro ohišje te v slo košta približno 250eur če vtakneš še stari disk zraven toliko bolje za tak denar je to to.

deno113 ::

kako močen napajalnik bi potreboval za to kongifuracijo:
Procesor:AMD FX-8350 (4.0GHz) Black Edition(8 core)
Motherboard:ASUS M5A97 R2.0
RAM:8gb DDR3 1600Mhz
HDD:1TB blue caviar(7200RPM)
SSD:CRUCIAL MX100 128GB
Grafična Kartica:Razmišljam med R9 290x serio ali GTX 770/780

LP :)

hojnikb ::

slab konfig tak btw...
V navezavi z 290(x) se vzame xeon, ne ta starina od amdja.
#brezpodpisa

deno113 ::

npr kiri? :)

hojnikb ::

daš xeon 1230V3
eno h97 plato
ram ok
disk in ssd ok
grafa pa 290 ali 290x, odvisno od budgeta
napajalnik xfx 650W
#brezpodpisa

deno113 ::

ok,hvala :)

tota plata bo vredi? http://www.mlacom.si/asrock-fatal1ty-h9...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: deno113 ()

hojnikb ::

nerabiš tolk drage plate... že kaka čist osnovna h97 bo vrh glave... Pa kupi pri funtech, dinokomp.at al pa tujina (hardwareversend.de)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

deno113 ::

ok :)

deno113 ::

zaj sem šau n ono stran(hardwareversend.de) in je vse tolk bol poceni da mi v budget pride msi gtx titan in me zanima če bi potem potreboval boljši napajalnik?? :)

hojnikb ::

ne vzet titana. Vzami al 290x ali 780 Ti.
#brezpodpisa

deno113 ::

ok tnx :)

hojnikb ::

titan je ubistvo slabši od 780ti, titan black je pa ista kartica, sam ni prvenstveno namenjena gamerjem (zato je tut dražja).
#brezpodpisa

deno113 ::

aja nisem vedo :D pa hvala za stran ker je vse dosti bol ceneje :) bom vzeu verjetno eno r9 290x2 al pa r9 290x :P

hojnikb ::

razn če igraš na 4k, dveh 290x ne nucaš.
#brezpodpisa

deno113 ::

eh ne 4k pride naslednje leto v poštev ;)

hojnikb ::

torej ti bo ena 290X vrh glave
#brezpodpisa

deno113 ::

aha kaj pa bol priporočaš r9 290x al gtx 780 ti al pa kaj podobnega

hojnikb ::

za 4K v prihodnosti defenitivno 290x, ker ma več VRAMA..

Čeprav bi jst sedaj vzel mogoče kako 290ko, potem pa čez par let, ko so 4k ekrani pocen, to prodal in kupo tist, kar bo takrat aktualno. Razliko v denarjo pa obdržiš in investiraš v kej druga.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

deno113 ::

aha ok tnx še enkrat :D :)

54j0 ::

Z današnjo ponudbo grafinih kartic, je nesmiselno razmišljati o 4K. Razen, če boš plačal najmanj 1000€ samo za nakup dveh high-end kartic, ki prihodnjih naslovov morda ne bosta sposobni poganjati na visokih nastavitvah z 60 fps.

deno113 ::

zaj še ne rabim 4k samo da mi vse dela na ultra zaj razmišlam o r9 290x vapor-x 8 gb gddr5

hojnikb ::

nerabiš 8gb vrama..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

deno113 ::

te pa 4gb verzijo :D

DarwiN ::

deno113, za hardwareversand je še treba dodat, da moraš kupovat oziroma dodajat v HV košarico preko geizhals.de, saj dobiš še par odstotkov dodatnega popusta...

Denimo XFX 290x stane preko tega linka 398EUR, redna cena na HV pa 414EUR...

Vse komponente tako nameči v košarico preko geizhals.de
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

KrEn01 ::

Mene pa zanima, kateri komponente mi predlagate za računalnik v rangu nekje 270-300€, ki bi se primarno uporabljal za brskanje po spletu, Office programe in občasno kakšno igro . Imel bi Crucial M500 120GB SATA 6GB/s 6,4CM (2,5") 7mm (56€), 8GB-Kit Crucial Ballistix Sport Series DDR3-1600, CL9 60€. Katero matično in CPU z integrirano grafično oz. vsako posebej naj izberem za preostali znesek (140-180€)in kako močan power supply?

hojnikb ::

imaš že sestavo par postov zgoraj. In nerabiš 8GB rama

hojnikb je izjavil:

thaman je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Prihrani si 40€ in vzemi g3220 in 1150 matično. SSD pa m500...


Hvala za nasvet

Evo čisto dovolj za tvoje potrebe..

Crucial M500 120GB SATA 6GB/s 6,4CM (2,5") 7mm
4GB HyperX FURY Black 1333MHz DDR3 CL9
Intel Pentium G3220 Box, LGA1150
ASRock H81M-HDS, Sockel 1150, mATX
be quiet! SYSTEM POWER 7 300W
215,38 € hardwareversend.de


Ohišje lahko obdržiš obstoječe..
Razliko daš pa kam drugam.

Lahko bi dal noter tudi i3, čeprav nerabiš extra performanca glede na dano uporabo...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

KrEn01 ::

Sem gledal to sestavo in zgleda dobro, le malo me skrbi, ker ima zgoraj navedeni CPU le dve jedri in sem imel v mislih 4 jedrnega. Je ta razlika med 2 in 4-jedrnimi zanemarljiva?

hojnikb ::

Za tak denar 4 jedernik nebo šel. Pentium je čisto dovolj za omenjena dela.

Kake igre si pa mel v mislih ?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

KrEn01 ::

Računalnik bodo uporabljali starši, mlajši brat, tako, da nič specifičnega samo, kot možnost, da bi delalo, če bi kdaj želel kdo naložiti kakšno igro. Bo res najverjetneje kupil sestavo, kot si jo predlagal. Hvala

djready ::

@deno113





Če nočeš preveč denarja dajat v ohišje potem Zalman z3 plus bo tud gud ali pa pač svoje po želji.
Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: djready ()

r00k ::

Katero grafično priporočate za 30 €?

SuperVeloce ::

Za kaksen racunalnik in namen to? Novo ali rabljeno grafiko? Vzami nekaj brez ventilatorja, ce ze moras novo.

r00k ::

Zraven pentiuma g3220 za večinoma filme in občasno nezahtevno igro.

SuperVeloce ::

Za taksno ceno bos za igre tezko dobil kaj bolsega od tega, kar ze imas na procesorju (za filme pa je intelova grafika povsem dovolj)...
Recimo, ce ti rata dobiti kaksno HD5770...

Zgodovina sprememb…

««
365 / 1142
»»