» »

proglem pri zagonu računalnika, ne vem ali je strojna ali softverska napaka?

proglem pri zagonu računalnika, ne vem ali je strojna ali softverska napaka?

pupsi1984 ::

zdravo,
imam naslednjo težavo:
pri zagonu računalnika mi vsake toliko časa napiše, da ne prepozna diska (niti cd-roma, piše tist msg floppy not found in šče nekaj po cd-romu (diska niti cd-roma občasno sploh ne prepozna niti v BIOSU)), ko računalnik 2 do 3x resetiram se sistem naloži in deluje normalno. zagnal sem tako scandisk, antivursni program ,defregmentiral disk pa nič od tega ne deluje. kaj bi bilo lahko narobe? a je možno, da je nekaj štartnih sektorjev na disku fuč? a ne bi to moral scandisk prepoznat? imam windowse xp
hvala za ideje
LP

teedy ::

hm...Poznam take stvari, mislmim pa da ti bo šel tako disk, kot tudi CD-rom, saj pri meni in pri znancih je bilo tako.

Gwanaroth ::

..in diski ter optične enote rade grejo zaradi slabega napajalnika.
Lights often keep secret hypnosis..

jahtba ::

Po mojem se moraš najprej prepričat kaj je narobe. Lahko bi opravil formatiranje in novo instalacijo XP-jev. Lahko bi sam diske preizkusil na drugem računalniku. Da bi istočasno odpovedal disk,cd rom je malo verjetno. Ima računalnik vedno točno uro (stanje baterije),kar vpliva na same nastavitve biosa, po ponovnem vklopu je ta spet nastavljen po svoje, ker si ne zapomni naše nastavitve.
Prvo torej nov xp gor in bomo videli kaj bo.

Samson ::

Jaz osebno bi prvo zamenjal 40 oz.80 pin kabel za enote. Baje so okrogli kabli zlo slabi glede tega...
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WTF...problem z Xpjem in bootanjem

Oddelek: Operacijski sistemi
292407 (1762) astrofizik
»

[Linux][Ubuntu] Nepravilen izbris

Oddelek: Operacijski sistemi
6999 (909) 'FireSTORM'
»

vgradnja novega cd roma???

Oddelek: Pomoč in nasveti
6712 (657) Dr_M
»

486ka in priključitev CD-ROMa

Oddelek: Pomoč in nasveti
151088 (943) akulp
»

W2K INSTALACIJA

Oddelek: Pomoč in nasveti
5979 (932) ABX

Več podobnih tem