» »

Plače v IT industriji

Plače v IT industriji

Temo vidijo: vsi
««
360 / 363
»»

Steinkauz ::

Tac20 je izjavil:

Steinkauz je izjavil:

Kira so kej podjetja v SLO, da ponudijo tudi nad 6k za senior BE (java/scala/c#) ?

Trenutno sm na 6k in večina podjetij ne ponuja več, večini se celo pri 5k ustavi.


Govorimo o neto ali bruto


Valda bruto. Kdo ti bo dal neto 6k v slo na redno zaposlitev. To bi blo 12k bruto.

FireSnake ::

Invictus je izjavil:


Če bi bil jaz delodajalec


Če, če, če ...
Pa nisi!
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

SmeskoSnezak ::

Ogromno se prebira o estoniji, e-poslovanju. Zna kdo kaj vec tukaj povedati? Ima/te firmo mogoce tam?
LP, Smeskica
@ Pusti soncu v srce... @

Steinkauz ::

Steinkauz je izjavil:

Kira so kej podjetja v SLO, da ponudijo tudi nad 6k (bruto) za senior BE (java/scala/c#) ?

Trenutno sm na 6k in večina podjetij ne ponuja več, večini se celo pri 5k ustavi.



Kaj pol, nč ? :))

IgorCardanof ::

V Sloveniji na zaposlitev si pomoje s tako plačo zelo pri vrhu. Če hočeš več, bo treba na sp ali pa v tujino.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

cesnja ::

Med 6k in 7k bruto se ti brez olajsav pozna za 400 evrov, delodajalca pa stanes 1200 evrov vec. In to je kar smiselna motivacija za iskanje (ne)legalnih obodov in tudi razlog, da take place niso nekaj pogoste.

Vanquish ::

Pri nas je bolana obdavcitev.

Nekje sem gledal da isti company cost pomeni v SLO placo 3000€, v Srbiji pa 4000€.

Pol pa tekmuj

hendriks ::

Bolj boste volili levico, bolj bomo jamrali. Upam si staviti, da če desnica dobi udobno večino v parlamentu, bo poštiman tako normiranec, kot tudi obdavčitev bo manjša. Vsa ta združenja delodajalcev (ala SBC, GZS, Obrtna zbornica ipd.) naj pridejo izpod kamna in jasno pred volitvami podprejo desnico. Samo so pizdice in ne upajo..

Ahim ::

hendriks je izjavil:

Bolj boste volili levico, bolj bomo jamrali. Upam si staviti, da če desnica dobi udobno večino v parlamentu, bo poštiman tako normiranec, kot tudi obdavčitev bo manjša. Vsa ta združenja delodajalcev (ala SBC, GZS, Obrtna zbornica ipd.) naj pridejo izpod kamna in jasno pred volitvami podprejo desnico. Samo so pizdice in ne upajo..

Kenede, ker do sedaj se nikoli niso imeli priloznosti uredit davcne zakonodaje ce bi jim to bilo vsaj malo v interesu ... 8-O

Vse kar so spravili skupaj je bilo prelivanje proracunskega denarja za nakupe ventilatorjev in mask, prelivanje proracunskega denarja za "turisticne bone" in neke "bomboncke" tik pred volitvamui, ki jim itak niso nic pomagali, vse to pa seveda na racun enormnih pufov, ki jih bo treba odplacat.

Raje pusti politiko izven tega foruma.

matic492 ::

Ahim je izjavil:

Raje pusti politiko izven tega foruma.


Politike pač ne moreš pustit izven teme "Plače v IT industriji"....
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

kriptobog ::

Ahim je izjavil:

hendriks je izjavil:

Bolj boste volili levico, bolj bomo jamrali. Upam si staviti, da če desnica dobi udobno večino v parlamentu, bo poštiman tako normiranec, kot tudi obdavčitev bo manjša. Vsa ta združenja delodajalcev (ala SBC, GZS, Obrtna zbornica ipd.) naj pridejo izpod kamna in jasno pred volitvami podprejo desnico. Samo so pizdice in ne upajo..

Kenede, ker do sedaj se nikoli niso imeli priloznosti uredit davcne zakonodaje ce bi jim to bilo vsaj malo v interesu ... 8-O

Vse kar so spravili skupaj je bilo prelivanje proracunskega denarja za nakupe ventilatorjev in mask, prelivanje proracunskega denarja za "turisticne bone" in neke "bomboncke" tik pred volitvamui, ki jim itak niso nic pomagali, vse to pa seveda na racun enormnih pufov, ki jih bo treba odplacat.

Raje pusti politiko izven tega foruma.


Tako. Se krizni davek imamo imamo ze koliko casa? 15 let? PA je bila desnica vmes na oblasti pa ni bilo nobenega nizanja... Nic ne bo drugace ce pride desnica. Mogoce bo pac 4 leta ( ce zdrzijo) brez novih davkov, stari bodo pa ostali kot so. Potem pa spet levi in visanje in naslednjic desni in brez nizanja.

Kayzon ::

Je resitev utaja davkov oz je to sploh izvedljivo :O

karafeka ::

Optimizacija. Vprašaj Boštjančiča in Snežića.

Invictus ::

hendriks je izjavil:

Bolj boste volili levico, bolj bomo jamrali. Upam si staviti, da če desnica dobi udobno večino v parlamentu, bo poštiman tako normiranec, kot tudi obdavčitev bo manjša.

Normiranec je taka tema, da lahko stranki tudi zniža procent volilcev. Pač fovšija proti nam, ki dobro zaslužimo preko normiranca, je neverjetna... Če bi bil sam šef stranke, o normirancih sploh ne bi debatiral...

hendriks je izjavil:

Vsa ta združenja delodajalcev (ala SBC, GZS, Obrtna zbornica ipd.) naj pridejo izpod kamna in jasno pred volitvami podprejo desnico. Samo so pizdice in ne upajo..

Ti imajo udobne službice, z relativno dobrimi plačami in se jim jebe za vse...

matic492 je izjavil:

Ahim je izjavil:

Raje pusti politiko izven tega foruma.


Politike pač ne moreš pustit izven teme "Plače v IT industriji"....

Žal res ne ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Vanquish ::

Invictus - po drugi strani pa lahko zvisa - ker normalen clovek, ko vidi zneske 60.000€ si mislijo, da normiranci kradejo in je super, da se je omejilo.

karafeka ::

Kradejo tisti, ki govorijo, kako naj ostanejo normiranci z 300.000€ prihodkov.

Vanquish ::

to se vedno ne spremeni cloveske narave, kjer krade vsak, ki ima vec od soseda :D

zal. Lazje je nekoga oznacit za lopova kot pa stopit pred ogledalo in verjamem, da bodo s temi akcijami dobili vec glasov kot izgubili. Tudi stevilka 60.000 je verjetno skrbno zbrana s tem v mislih

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanquish ()

Invictus ::

Vanquish je izjavil:

Tudi stevilka 60.000 je verjetno skrbno zbrana s tem v mislih

Ah daj nehaj, neko naključno cifro so dali, ker v Sloveniji še vedno velja mnenje, da več kot 200 EUR bruto na dan se pa res ne da zaslužit...

Kar je več, ziher kradeš.

Ko sem enkrat imel exit razgovor na kadrovski, je toliko časa težila kam grem, da sem ji povedal. In na koncu tudi cifro. Sem že mislim, da bo treba prvo pomoč klicat.

Slovenceljni pač ne vedo koliko se da zaslužit po tujini...

Pač podalpsko zahojen narod... Omejen s tistimi parimi gorami, hribi, grički, whatever...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

link_up ::

Invictus je izjavil:

Vanquish je izjavil:

Tudi stevilka 60.000 je verjetno skrbno zbrana s tem v mislih

Ah daj nehaj, neko naključno cifro so dali, ker v Sloveniji še vedno velja mnenje, da več kot 200 EUR bruto na dan se pa res ne da zaslužit...

Kar je več, ziher kradeš.

Ko sem enkrat imel exit razgovor na kadrovski, je toliko časa težila kam grem, da sem ji povedal. In na koncu tudi cifro. Sem že mislim, da bo treba prvo pomoč klicat.

Slovenceljni pač ne vedo koliko se da zaslužit po tujini...

Pač podalpsko zahojen narod... Omejen s tistimi parimi gorami, hribi, grički, whatever...


dej ne prbiji oslarij. Zaradi mene lahko dankeschonas na polno, ampak v Slo se da zasluziti tudi tvojih 500/d...
In and Out

Invictus ::

Mogoče, sam ne za 8 ur dela... Sam sem prestar in prepameten, da bi delal več kot 8 ur...

Sicer sem pa zdaj na jurja...

Daj mi primer, ko nekdo 2 leti zapovrstjo služi 500/dan... V Sloveniji seveda... Za samo 8 ur...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Invictus ::

Pa nisi razumel poante mojega prejšnjega posta...

Zato ti najbrž ne služiš toliko...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Vanquish ::

Invictus - bodi brez skrbi, da so vse te zadeve skrbno kalkulirane - ne s strani skode, ki bo povzrocena v poslu, ampak s strani skode pri volilcih in kaj je bolj pametno.

To pa majo nastudirano

Eduardo ::

Invictus je izjavil:



Slovenceljni pač ne vedo koliko se da zaslužit po tujini...

Pač podalpsko zahojen narod... Omejen s tistimi parimi gorami, hribi, grički, whatever...


Povsod je podobno razmerje, samo povprečja se razlikujejo. Kdo pa ne ve, da se da služit več. Sploh pa ti nisi zadnja stopnja poslovne inteligence, ker prodajaš svoje ure. Pa tudi, če jih pod 1000EUR na uro ti bo nekdo, ki ni tak slovencelj kot ti povedal, da se danerja ne služi z najbolj kritičnim in limitiranim resursom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Eduardo ()

Invictus ::

Vsak se najde v poslu, ki mu ustreza...

Za nekatere je to redna služba, drugi smo freelancerji, enim se bolj splača biti nezaposlen in delati na črno.

Vsakomur svoje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Eduardo ::

Invictus je izjavil:

Vsak se najde v poslu, ki mu ustreza...

Za nekatere je to redna služba, drugi smo freelancerji, enim se bolj splača biti nezaposlen in delati na črno.

Vsakomur svoje...


Invictus je izjavil:



Slovenceljni pač ne vedo koliko se da zaslužit po tujini...

Pač podalpsko zahojen narod... Omejen s tistimi parimi gorami, hribi, grički, whatever...


Potem je sklep, da ne vedo koliko se da služit lahko napačen. Morda se kakor tudi ti zavedno ali pa zaradi sposobnosti odločajo za manj lukrativno pot. Pač si moraš priznati, da bi bilo ekonomsko bolj pametno, da bi našel magari tukaj nekaj ljudi katere bi uspel usposobit in prodati v tujino in potem samo pobral denar. Ali pa še boljše, da ti delajo iz Slovenije. Drugače povedano si prepoznal izdelek, ker veš kako poceni so slovenceljni in imaš market, ker se menda super prodajati ure. Ampak sumim, da boš za izgovor svoje deficite pripisal lastnostim drugih.

Kar pa se tiče tujine pa tudi ni rečeno, da te tujci ne vidijo kot Slovenceljna, ki se poceni prodaja. Sicer ne poznam tvoje specifike, pogod, dela, odgovornosti, ampak 1000EUR na dan daleč ni kaj posebnega v svetu take vrste dela. To te šijejo že praktično vsi odvetniki tam, zdravniki itn.

Skratka kaj hudiča kočeš povedati? Da si ultimo referenca za nekaj kjer niti približno ni jasno za kaj in še manj jasno okoli specifik posla, ki pa so lahko ogromen faktor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Eduardo ()

Invictus ::

Vanquish je izjavil:

Invictus - bodi brez skrbi, da so vse te zadeve skrbno kalkulirane - ne s strani skode, ki bo povzrocena v poslu, ampak s strani skode pri volilcih in kaj je bolj pametno.

To pa majo nastudirano

Normiranci bomo postali volilna tema. Oz. smo že...

Eduardo je izjavil:

Pač si moraš priznati, da bi bilo ekonomsko bolj pametno, da bi našel magari tukaj nekaj ljudi katere bi uspel usposobit in prodati v tujino in potem samo pobral denar. Ali pa še boljše, da ti delajo iz Slovenije. Drugače povedano si prepoznal izdelek, ker veš kako poceni so slovenceljni in imaš market, ker se menda super prodajati ure. Ampak sumim, da boš za izgovor svoje deficite pripisal lastnostim drugih.

Vem, ampak se mi ne da iskati posla še za druge. Kljub temu da bi najbrž lahko pobasal tam vsaj 50% razlike po vseh stroških.

Iskati posel ni preprosto in si precej odvisen od trenutnih razmer.

Prevelik riziko, da imam ljudi na lagerju, ki jih plačujem in ne delajo nič.

Pa tudi ne da se mi ne... Če letno pobašem po davkih in prispevkih tam 60-70k, mi je čist O.K. Vse ostalo je bonus...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

BlaY0 ::

Invictus je izjavil:

Pač fovšija proti nam, ki dobro zaslužimo preko normiranca, je neverjetna...

Ne vem če je ravno to bistvo oziroma srž problema. Se mi zdi da ne ravno. Takšnih kot si ti ni ravno veliko v primerjavi s tistimi, ki so bili odpuščeni recimo iz poslovnih razlogov in so jim potem ponudili delo prek s.p. ter si s tem zniževali stroške. Biti samostojni podjetnik je nekaj za kar se odločiš, ko imaš vsaj neko vizijo in bi jo rad pozicionirat v neki/svoji branži. To ni za ljudi ki dnevno odhajajo na delovno mesto in tam 8 ur izpolnjujejo ukaze nadrejenih ter poleg tega nimajo nobenega namena spreminjati te prakse... s.p. ni za snažilke ampak za nekoga z vizijo odpreti čistilni servis. Jaz podpiram idejo, da se samostojno podjetništvo podpira čim bolj ampak v trenutnih zakonskih okvirjih je normiranec anomalija, ki omogoča predvsem izkoriščanje poceni delovne sile.

matic492 ::

BlaY0 je izjavil:

Ne vem če je ravno to bistvo oziroma srž problema. Se mi zdi da ne ravno. Takšnih kot si ti ni ravno veliko v primerjavi s tistimi, ki so bili odpuščeni recimo iz poslovnih razlogov in so jim potem ponudili delo prek s.p. ter si s tem zniževali stroške. Biti samostojni podjetnik je nekaj za kar se odločiš, ko imaš vsaj neko vizijo in bi jo rad pozicionirat v neki/svoji branži. To ni za ljudi ki dnevno odhajajo na delovno mesto in tam 8 ur izpolnjujejo ukaze nadrejenih ter poleg tega nimajo nobenega namena spreminjati te prakse... s.p. ni za snažilke ampak za nekoga z vizijo odpreti čistilni servis. Jaz podpiram idejo, da se samostojno podjetništvo podpira čim bolj ampak v trenutnih zakonskih okvirjih je normiranec anomalija, ki omogoča predvsem izkoriščanje poceni delovne sile.



Zakaj so potem v predlogu zakona ukinili normirance nad 60 000EUR letno? Razen če je to za tebe poceni delovna sila.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic492 ()

Mato989 ::

BlaY0 je izjavil:

Invictus je izjavil:

Pač fovšija proti nam, ki dobro zaslužimo preko normiranca, je neverjetna...

Ne vem če je ravno to bistvo oziroma srž problema. Se mi zdi da ne ravno. Takšnih kot si ti ni ravno veliko v primerjavi s tistimi, ki so bili odpuščeni recimo iz poslovnih razlogov in so jim potem ponudili delo prek s.p. ter si s tem zniževali stroške. Biti samostojni podjetnik je nekaj za kar se odločiš, ko imaš vsaj neko vizijo in bi jo rad pozicionirat v neki/svoji branži. To ni za ljudi ki dnevno odhajajo na delovno mesto in tam 8 ur izpolnjujejo ukaze nadrejenih ter poleg tega nimajo nobenega namena spreminjati te prakse... s.p. ni za snažilke ampak za nekoga z vizijo odpreti čistilni servis. Jaz podpiram idejo, da se samostojno podjetništvo podpira čim bolj ampak v trenutnih zakonskih okvirjih je normiranec anomalija, ki omogoča predvsem izkoriščanje poceni delovne sile.


Ironično je z omejitvijo normiranca na 60k, nič od tega rešeno ampak samo tepejo tiste anomalije ki imajo dobre biznis xD
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Invictus ::

BlaY0 je izjavil:

Invictus je izjavil:

Pač fovšija proti nam, ki dobro zaslužimo preko normiranca, je neverjetna...

Ne vem če je ravno to bistvo oziroma srž problema. Se mi zdi da ne ravno. Takšnih kot si ti ni ravno veliko v primerjavi s tistimi, ki so bili odpuščeni recimo iz poslovnih razlogov in so jim potem ponudili delo prek s.p. ter si s tem zniževali stroške. Biti samostojni podjetnik je nekaj za kar se odločiš, ko imaš vsaj neko vizijo in bi jo rad pozicionirat v neki/svoji branži. To ni za ljudi ki dnevno odhajajo na delovno mesto in tam 8 ur izpolnjujejo ukaze nadrejenih ter poleg tega nimajo nobenega namena spreminjati te prakse... s.p. ni za snažilke ampak za nekoga z vizijo odpreti čistilni servis. Jaz podpiram idejo, da se samostojno podjetništvo podpira čim bolj ampak v trenutnih zakonskih okvirjih je normiranec anomalija, ki omogoča predvsem izkoriščanje poceni delovne sile.

Bistvo je, da sam lahko dobro zaslužim, brez prevelike birokracije, zdaj mi bo pa to država ukinila...

Ti imaš malo čudno definicijo, kaj naj bi podjetnik bil, ampak v osnovi je to samostojni podjetnik, kar pove že definicija, in kot tak naj ne bi zaposloval ljudi.

Za to obstaja d.o.o, ali d.n.o za tiste z jajci...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

BlaY0 ::

Saj ti jih ni treba zaposlovati... si samostojni podjetnik, ki ima čistilni servis in sam dela v njem ter ima 50 strank. Ko gre na dopust, se za nadomeščanje zmeni z drugim samostojnim podjetnikom, ki ima podoben kšeft. Tako da jaz nimam nič čudne definicije.

Ukinjajo samo izredne pogoje, ki bi tako ali tako morali biti samo začasni. Tebi je sedaj bad ampak jaz gledam na to drugače... že v štartu mi je bilo jasno da je 4% "obdavčenje" darilo, in da ne bo večno trajalo, zato sem od začetka delal tako, kot če bi bil "obdavčen" s 16%, razliko pa investiral. Tako da mi danes ni hudo, niti mi verjetno ne bo čez 5 let.

Kar se tiče pa foušije.... edino za kar sem ti jaz fouš ni to koliko zaslužiš (ker itak zaslužim več), ampak je ta neizmerna samozavest in neizmerna zmožnost nenehne samohvale. Pa da ne boš mislil da je to slabonamerno, obratno, to spoštujem in mislim da je pomemben faktor uspeha vsakega samostojnega podjetnika. Skratka kar se tega tiče sem jaz nula proti tebi, je pa treba povedat da ni vse v tem ;)

Mato989 je izjavil:


Ironično je z omejitvijo normiranca na 60k, nič od tega rešeno ampak samo tepejo tiste anomalije ki imajo dobre biznis xD

Da, res je, se strinjam da ne gredo v pravo smer. Moj point je bil da 4% ni moglo zdržati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

BlaY0 ::

matic492 je izjavil:


Zakaj so potem v predlogu zakona ukinili normirance nad 60 000EUR letno? Razen če je to za tebe poceni delovna sila.

Zato ker so bukseljni. Gre pa za predlog.

Kayzon ::

BlaY0 je izjavil:

matic492 je izjavil:


Zakaj so potem v predlogu zakona ukinili normirance nad 60 000EUR letno? Razen če je to za tebe poceni delovna sila.

Zato ker so bukseljni. Gre pa za predlog.


Po predlogu, ki ga je pripravilo ministrstvo za finance, se bo zgornja meja prihodkov za normirane s.p.-je znižala iz 100 tisoč na 60 tisoč evrov. Udarec se pripravlja tudi za popoldanske s.p.-je, pri teh bo zgornja meja prihodkov znižana iz 50 tisoč na 30 tisoč evrov.

Inkaj se s tem doseze?

BlaY0 ::

Kayzon je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

matic492 je izjavil:


Zakaj so potem v predlogu zakona ukinili normirance nad 60 000EUR letno? Razen če je to za tebe poceni delovna sila.

Zato ker so bukseljni. Gre pa za predlog.


Po predlogu, ki ga je pripravilo ministrstvo za finance, se bo zgornja meja prihodkov za normirane s.p.-je znižala iz 100 tisoč na 60 tisoč evrov. Udarec se pripravlja tudi za popoldanske s.p.-je, pri teh bo zgornja meja prihodkov znižana iz 50 tisoč na 30 tisoč evrov.

Inkaj se s tem doseze?

A sprememba zakona že velja? Je bila že potrjena v parlamentu? Pa kaj bluzite in se delate norca? Postopek veste kakšen je, posredujte svoje predloge ane. Ne samo jokat!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Vanquish ::

Invictus - katera stranka?

111111111111 ::

Eduardo je izjavil:


Potem je sklep, da ne vedo koliko se da služit lahko napačen. Morda se kakor tudi ti zavedno ali pa zaradi sposobnosti odločajo za manj lukrativno pot. Pač si moraš priznati, da bi bilo ekonomsko bolj pametno, da bi našel magari tukaj nekaj ljudi katere bi uspel usposobit in prodati v tujino in potem samo pobral denar. Ali pa še boljše, da ti delajo iz Slovenije. Drugače povedano si prepoznal izdelek, ker veš kako poceni so slovenceljni in imaš market, ker se menda super prodajati ure. Ampak sumim, da boš za izgovor svoje deficite pripisal lastnostim drugih.

Kar pa se tiče tujine pa tudi ni rečeno, da te tujci ne vidijo kot Slovenceljna, ki se poceni prodaja. Sicer ne poznam tvoje specifike, pogod, dela, odgovornosti, ampak 1000EUR na dan daleč ni kaj posebnega v svetu take vrste dela. To te šijejo že praktično vsi odvetniki tam, zdravniki itn.

Skratka kaj hudiča kočeš povedati? Da si ultimo referenca za nekaj kjer niti približno ni jasno za kaj in še manj jasno okoli specifik posla, ki pa so lahko ogromen faktor.

Ha, ha, ha... POzabljaš eno preprosto stvar. Invictus dela SAM. Tvoj opis dela pa je jebanje z 5-6 ljudmi in strankami. Včasih moraš potem vzet tudi posel ki ti ne paše, da boš lahko stroške plačal.

Sem bil vodja oddelka s 4 ljudmi, nikdar več.

Nimam pa nobene fovšije če privatnik ki zaposluje 50+ ljudi vozi 10 jaht. Prekleto si jih je zaslužil.

Kayzon je izjavil:



Inkaj se s tem doseze?

Delaš na črno če se le da.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

lebang1 ::

Eduardo ::

111111111111 je izjavil:


Ha, ha, ha... POzabljaš eno preprosto stvar. Invictus dela SAM. Tvoj opis dela pa je jebanje z 5-6 ljudmi in strankami. Včasih moraš potem vzet tudi posel ki ti ne paše, da boš lahko stroške plačal.

Sem bil vodja oddelka s 4 ljudmi, nikdar več.

Nimam pa nobene fovšije če privatnik ki zaposluje 50+ ljudi vozi 10 jaht. Prekleto si jih je zaslužil.




Marsikdo pa ne prenese biti niti solo podjetnik, dela s strankami, pritiska večje negotovosti itn. Pač ne moreš freelancanja prodajati v smislu kako je idealno in kako so tisti, ki tega ne delajo butasti.

Saj ne pravim, da je lažje služiti skozi druge, je pa level up. Potrebuješ še dodaten skillset ali več skillsetov. Kakor potrebuješ dodatne skillsete iz tranzicije od navadnega zaposlenega v SP.

Ti si pač eden od teh, ki pravtako ne morejo z lahkoto živeti s pritiski naslednje stopnje. Če ti je potem udobno kot SP, potem je to to zate. Ampak ni pa ovidevno niti smoterno niti ne kaže kaj pozitivnega o tebi, če potem ostalim na tisoč in en način razlagaš kako si pameten, kako je edino tvoja pot racionalna, kako so oni butasti, vse za neko samopotrditev.

matic492 ::

https://www.reddit.com/r/SlovenijaFIRE/...

Predlog pokojninske reforme prinaša tudi dodatne obremenitve plač. Iz razkritih osnutkov je razvidno, da ministrstvo za delo predlaga izenačitev prispevnih stopenj delodajalcev na 13 odstotkov. Naš izračun pokaže, da bi se obremenitev stroškov dela pri povprečni plači s tem povečala za 0,37 odstotne točke, skupaj z že sprejetim prispevkom za dolgotrajno oskrbo pa za 1,44 odstotne točke.


Plešete še kar levičarji? Al se vam že malo večim kolca po Janši?
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

kriptobog ::

matic492 je izjavil:

https://www.reddit.com/r/SlovenijaFIRE/...

Predlog pokojninske reforme prinaša tudi dodatne obremenitve plač. Iz razkritih osnutkov je razvidno, da ministrstvo za delo predlaga izenačitev prispevnih stopenj delodajalcev na 13 odstotkov. Naš izračun pokaže, da bi se obremenitev stroškov dela pri povprečni plači s tem povečala za 0,37 odstotne točke, skupaj z že sprejetim prispevkom za dolgotrajno oskrbo pa za 1,44 odstotne točke.


Plešete še kar levičarji? Al se vam že malo večim kolca po Janši?


Čisto nič.

Pat_MaGroin ::

Meja 50-odstotne obdavčitve stroškov dela se bo znižala s sedanjih 5760 evrov bruto plače, kar je 2,47-kratnik povprečne plače, na vsega 4540 evrov bruto plače oziroma zgolj 1,95-kratnik bruto plače. Večina inženirjev in podobnih najbolj želenih poklicev, ki so pomembni za zvišanje dodane vrednosti v gospodarstvu, bo tako morala več kot polovico plače odšteti državi.

HEHEHEHEHEHEHEHEHEHEHE.

matic492 ::

Sej zdej mislim da je že vsem jasno, cilj trenutne vlade je, da smo vsi na minimalcu.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Pat_MaGroin ::

Zakaj?

Ti delaj maksimalno, samo 70% prosim daj državi za njene potrebe :).

Eduardo ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Večina inženirjev in podobnih najbolj želenih poklicev, ki so pomembni za zvišanje dodane vrednosti v gospodarstvu, bo tako morala več kot polovico plače odšteti državi.

HEHEHEHEHEHEHEHEHEHEHE.


Kako pa to računaš. Daj prosim primer za recimo 5000€ bruto.

Lonsarg ::

Pravilno je gledat bruto-bruto, torej dejansko vse kar da delodajalec zate, ker edino to je relavantno, koliko denarja izgine na poti od delodajalca do delavca.

In v primeru bruto 4540 je bruto-bruto 5270 in neto 2706. Torej ja, ze ce si pod novo mejo za 50% dohodninski davek das priblizno 50% drzavi.

Ajde dobis vsaj pokojnino in zdravstvo v zameno, ampak za fking 50%.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Eduardo ::

Saj je samo številka. Od kod referenca kako mora biti?

Vanquish ::

rezultat vsega tega bodo spet mahinacije, kjer bodo tisti z visjimi prihodki nasli alternative davek pa bo obremenil tiste pod 5270 - rezultat pa bo, da bodo namesto vec denarja pobrali manj denarja.

Lonsarg ::

Davcna politika narekuje kaj bolj zavirati in kaj promovirati, davek na potrosnjo zavira potrosnjo, davek na delo pa zavira delo.

In dobro placano delo zaviramo se bolj kot slabo placano, absurd.

Ce pades cez mejo 50% dohodnine potem 300EUR povisice s strani delodajalca pomeni komaj dobrih 100EUR vecji neto, totalni absurd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Eduardo ::

Ampak v razvitem svetu skoraj nikjer ni izrazito drugače. Potem ni nek absurd ampak je pač cena sistema +- nekaj variacije. Ampak noč in dan razlika pa ni nikjer?

Geho ::

Čak, če imaš več kot 50% davek, je to neustavno, ker potem tvoja plača ni tvoja ampak od države, ti pa si samo suženj, ki dobiš preostanek...
««
360 / 363
»»